Meliskerke groeit uit z z X 06 U 06 U H 06 U O Kampioenen vijfde klasse zaalvoetbal rayon Middelburg O H U O O lihi Plan Molenwerf is een groot succes u flu u GEMEENTE MIDDELBURG MEDEDELINGEN van onze verslaggever MELISKERKE - Het bestem mingsplan Molenwerf in Melis kerke blijkt een groot succes. Ruim een jaar nadat de beslis sing viel om een woonwijk aan de noordoostkant van het dorp te bouwen, is de helft van de ka vels al verkocht. Negentien wo ningen zijn op dit moment in aanbouw. In het bestemmings plan is in theorie ruimte voor 48 woningen, maar het precieze aantal hangt af van het soort woning dat gekocht wordt. Ko men er veel vrijstaande huizen, dan zal het aantal aanzienlijk kleiner zijn dan wanneer er rij tjeshuizen worden gebouwd. Als de verkoop van de grond in hetzelfde tempo doorgaat, zou Molenwerf al snel vol zijn. Het is echter de bedoeling dat over een periode van tien jaar bouwgrond verkocht wordt in de wijk. De ge meenteraad van Mariekerke be sloot daarom in november van het vorig jaar dat alleen mensen die in Mariekerke wonen. werken of die oorspronkelijk uit Meliskerke komen, grond kun nen kopen Het bouwtempo mag niet al te hoog liggen, want vol- ARNEMUIDEN Collecte - De Simavi-collecte bracht in de gemeente Arnemui- den 1794,05 op. VLISSINGEN Open huis - In kerk De Schaapskooi aan de Kanarie- sprenk in Vlissingen wordt zon dag open huis gehouden De kerk is 's middags van half drie tot vijf uur geopend voor ont moeting. bezinning en gesprek Tevens is het hongerdoek van de Argentijnse schilder en Nobel prijswinnaar Adolfo Pérez-Es- quivel te bezichtigen. De Argen tijnse Missa Criolla is te beluis teren en er is een schrijfboek van Amnesty International. Toertocht - Toerclub Wal cheren houdt zaterdag 18 april de jaarlijkse Walcheren-Beve- landtocht. over een afstand van 110 kilometer. De inschrijving is 's morgens tussen half negen en half tien bij de Rijwielcentrale aan de Koudekerkseweg in Vlis singen Aansluitend is de start. De aankomst is in hotel Walche ren te Koudekerke. gens rijksregelingen heeft elke gemeente recht op een vastge steld aantal woningen per jaar. Vijver De huizen staan in het gebied achter de kerk van de gerefor meerde gemeente. Aan de oost kant hebben de bewoners uit zicht op de molen van Melisker ke. In het midden van de wijk komt een vijver, net als in de nieuwbouwwijk Bouwlust II in Aagtekerke. De wijk wordt be reikbaar met de auto vanaf de Mariekerkseweg en voor fietsers en voetgangers ook via de Jan Vaderstraat. Molenwerf is het nieuwste be stemmingsplan van de gemeen te Mariekerke. De bestemmings plannen Loodhol in Grijpskerke en Bouwlust in Aagtekerke zijn al klaar. De vervolgplannen, Loodhol B en Bouwlust II. schie ten ook al aardig op. De woningbouw in plan Molenwerf in Meliskerke verloopt vlot. foto Ruben Oreel Avondvoetbal weer van start van een medewerker VLISSINGEN - Vandaag, woensdag, gaat in Vlissingen het nieuwe seizoen van start in het zomeravondvoetbal. Er is ook nu promotie-degradatie toegepast, wat tot gevolg heeft dat er drie klassen zijn gefor meerd. Nieuwe elftallen zijn Schinkel Assurantiën en Hop- pit 2, die in de plaats komen van PVS (Schelde) en Sportlife. De wedstrijden zullen zoals ge bruikelijk worden gespeeld op de Baskenburg en de indeling is als volgt. Eerste klas BW, EPZ, Snooky. SSW igepromoveerd i. Sunlux. Uiterton en VAW Tv/wede klas G Birgili i gepro moveerd* Hoechst Boys. lvv. Pc- chiney (gedegradeerd). SSVW. Uiter ton 2 en VAW 2 Derde klas BW 2. De Sloep. Hoppil 1. Hoppit 2, PKCZ en Schinkel Ass. Het programma voor de eerste wed strijden is: woensdag l april VAW SSW. PKCZ - Hoppit I, donderdag 2 april Snooky Sunlux Pechiney - LVV; vrijdag april Uiterton 2 - VAW 2Schinkel Ass. - BW 2. maan dag 0 april EPZ - Uiterton, De Sloep - Hoppit 2dinsdag 7 april LVV - G Birgili. Hoechst Boys - SSVW; woensdag S april SSW - BW. Hoechst Boys - VAW2, donderdag!) april Sunlux - VAW. G Birgili - Ui terton 2. vrijdag 10 april SSW - Snooky. Hoppit 2 - PKCZ. Deze zomer toch avondvoetbal in Middelburg van een medewerker MIDDELBURG - De competitie van het zomeravondvoetbal in het rayom Middelburg gaat. dit jaar toch van start. Ondanks ne gatieve berichten enkele maan den geleden is het bestuur er toch weer in geslaagd om vol doende teams bij elkaar te krij gen. Acht ploegen beginnen donderdagavond (2 april) aan de competitie 1992. Het aantal deelnemende ploegen had nog groter kunnen zijn. Het rayon Goes is gestopt met een zomer avondvoetbalcompetitie. En kele ploegen uit dat rayon wil den in Middelburg komen spe len. maar het was te kort dag - het programma was toen al hele maal klaar - om die aanvragen te honoreren. De deelnemende teams in Mid delburg zijn: Combinatie. Blauw Wit, SSGM. FC Dorst I. FC Dorst H. Dauwendaele, FC Lau rens en Cue Action. Alle wedstrijden worden op de velden van sportpark De Voor- borch gespeeld. Het wedstrijdprogramma dondag- dag: 19.00 uur Combinatie - Blauw Wit. SSGM FC Dorst I; vrijdag 19.00 uur Dauwendaele - FC Laurens, FC Dorst 11 Cue Action van een medewerker MIDDELBURG - Naast Bijou Lederwaren I, dat al eerder de titel pakte in de tweede klas van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Middelburg, zijn nu ook Dauwendaele I in de derde klas en APF Benelux in de vijf de klas kampioen geworden. Dauwendaele I pakte de titel door een verlies van naaste con current Combinatie en APF Be nelux werd kampioen na een 2-0 overwinning in de topper tegen FC Laurens IV. In de tweede klas speelde Sinar I zich vaster op de tweede plaats dank zij een 3-1 zege op Rosario II. Middelburg II stuurde De Pinten met een 8-4 nederlaag naar huis en Installatiebedrijf Middelburg bleef met 5-2 de baas over OCMA In de derde klas verspeelde Combinatie de tweede plaats in de rangschikking door een 2-3 verlies tegen FC Laurens II. RPM I ging onderuit tegen Ma- xis, 2-3 en Draadkrabbers I klop te Amgas met 5-3. Spannend In de vierde klas blijft het span nend tot het laatste toe. Dau wendaele II leverde een goede prestatie door lijstaanvoerder Sinar II met 6-4 te verslaan en door dat verlies liep Sinar II Recreatieklas zaalvoetbal van een medewerker MIDDELBURG - Het blijft spannend aan de kop van de ranglijst in de recreatieklas zaal voetbal op de zondagmorgen in sporthal De Voorborch in Mid delburg. De laatste dag van de competitie - zondag 14 april - kan de kampioen pas uit de bus komen. Kwik Fit behaalde een 9 -1 winst op Dauwendaele II en blijft aan kop samen met D Oude Schuur Hengelsport dat met 5-1 won van FC Dorst II. Ei land Boys was vrij en kon zijn kansen om in de kopgroep te blijven niet verdedigen. Café Meneer Jansen ging met 0-2 on deruit tegen Brasil. Bijou Leder waren behaalde wel een 3-2 over winning op Schoonen Elektro maar blijft ondanks die zege toch op de laatste plaats in de rangschikking. FC Dorst I liep een 1-4 nederlaag op tegen Sura- baya/Salawaku. De stand: 1 Kwik Fit 22-40.2 D'Oude Schuur Hengelsport 23-40. 3 Eiland Boys 22-38. 4 Surabaya/Salawaku 23 -29j 5 Brasil 24-27. 6 Schoonen Elek tro 23-21, 7 FC Dorst I 24-19. 8 Dau wendaele II23-17.9 Café Meneer Jan sen 24-16, 10 Dauwendaele I 22-15, 11 EPZ 22-15, 12 FC Dorst II 24-13, 13 Bijou Lederwaren 24-10. Het wedstrtjdprogramma voor zon dag 5 april 10.00 uur Dauwendaele II - Dauwendaele 1.10.40 uur Schoon en Elektro - Eiland Boys. 11 20 uur EPZ - Kwik Fit CD-speler uit woning gestolen VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Prins Mau- ritslaan in Vlissingen zijn in de nacht, van maandag op dinsdag een cd-speler en enkele cd- plaatjes meegenomen. De inbre kers) kwam(en) binnen door een ruit aan de zijkant te forceren. voorlopig in ieder geval het kam pioenschap mis. Middelburg Hl staat nu op één punt achter stand op de tweede plaats. Mid delburg won met 5-4 van Kraai en. Streekschool ging met 1-6 de boot in tegen SV Duo I. In de vijfde klas leverde de top per tussen APF Benelux en FC Laurens IV veel spannende mo menten op. Het was uiteindelijk APF dat de zege en het kam pioenschap in de wacht sleepte, 2-0. VPV en RPM II deelden de punten, 1-1. Murre-Moens boek te de eerste overwinning van de competitie. De ploeg won met 5- 4 van SV Duo II maar blijft des ondanks de hekkesluiter van de vijfde klas. Draadkrabbers n liep een 2-3 nederlaag op tegen Dauwendaele III. Standen De stand, tweede klas: 1 Bijou Leder waren 117-31 (kampioen). 2 Sinar 116 -22.3 Rosano II16-18.4 FC Laurens I 16-17.5 Arnemuiden 14-16. 6 Installa tiebedrijf Middelburg 15-15. 7 As surantiekantoor De Bruyne 15-12, 8 De Pinten 15-9, 9 OCMA 15-7,10 Mid delburg II15-7. Derde klas. 1 Dauwendaele I 16-25 kampioen), 2 Draadkrabbers 117-20, 3 Combinatie 16-19, 4 Maxis 16-18, 5 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit II16-17.6 FC Laurens II16-16, 7 RPM 116-16. 8 Amgas 16-13, 9 Tramzicht 16-12, 10 Bijou Lederwaren II 16-6. Vierde klas 1 Sinar II16-24.2 Middel burg III 17-23, 3 Chrompack 16-20. 4 Dauwendaele II 16-18, 5 Welsinge II 16-16.6 Hoechstboys 15-15.7 FC Lau rens III 16-15, 8 Streekschool 15-14. 9 SV Duo 116-12.10 Kraaien 17-3 Vijfde klas l APF Benelux 17-28 (kampioen). 2 FC Laurens IV 17-24, 3 SVSW '72 n 16-22.4 Brandweer 16-21. 5 FC Dauwendaele III17-20.6 Draad krabbers II17-16,7 VPV 16-16,8 RPM II 16-10. 9 SV Duo II 16-5, 10 Murre Moens 16-2. Vrijdag 3 april worden er in alle drie de Middelburgse sporthallen weer wedstrijden voor de competitie ge speeld Tafeltennis voor bedrijven in Middelburg van een medewerker MIDDELBURG - Het blijft spannend in de eerste klas van de Walcherse Bedrijfs Tafelten nis Vereniging. Dank zij een 9-1 zege op Middelburg I is Gieterij I koploper Deltan tot op vier punten genaderd. Bovendien heeft de nummer twee in de rangschikking nog een wed strijd minder gespeeld dan de Deltan-ploeg. In de tweede klas blijft ETBZ door een 4-6 verlies tegen het Ha venschap de nummer laatst op de ranglijst. Meppers I handhaaft de eerste plaats in de derde klas. De kop loper boekte een 8-2 overwin ning op Meulenberg. Amor II is dank zij een 10-0 zege op Basco II een goede tweede. Provincie II bleef op het nippertje de baas over Madi I. Provincie III zegevierde met 8-2 over Madi II en consolideert de koppositie in de vierde klas. Amor III won met 7-3 van Instal latiebedrijf Middelburg en staat tweede op ruime achterstand van de lijstaanvoerder Middel burg II behaalde een 8-2 zege op Meppers II. De stand, eerste klas: 1 Del tan 11-82, 2 Gieterij I 10-78, 3 Basco I 11-60. 4 CBBZ 11-58. 5 Middelburg I 11-44. 6 Amor I 10-43, 7 Administratiekan toor Lansu 11-38. 8 PNL 11-27 Tweede klas: 1 Gieterij II 10-73. 2 Provincie I 9-69,3 Werkplaatsen Wal cheren 9-55.4 Verbrugge De Meyer 8- 42. 5 PPN 9-42 6 Havenschap Vlissin gen 10-40. 7 Geschiere Wattel 11-34.8 ETBZ 10-25 Derde klas: 1 Meppers I 9-58. 2 Amor II 8-56. 3 Meulenberg 10-54. 4 Madi I 10-51,5 Provincie II8-43,6 Gietenj III 9-41. 7 Basco n 10-17 Vierde klas: 1 Provincie III 9-75. 2 Amor III9-58.3 Middelburg n 10-57,4 V&D 9-55.5 Madi II10-29.6 Meppers II 9-28. 7 Installatiebedrijf Middel burg 10-28 Het wedstrijdprogramma voor woensdag 1 april in Sporthal Slagh- vaert in Middelburg, eerste klasGie terij I - Basco I, PNL - CBBZ, Middel burg 1 - Administratiekantoor Lansu, Amor 1 - Deltan. tweede klas: Gietenj 11 - Verbrugge De Meyer, Haven schap - Geschiere Wattel. PPN - Werkplaatsen Walcheren. ETBZ - Provincie I. derde klas: Provincie II - Amor II. Commissies In de komende periode vergaderen de com missies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zaken, donder dag 2 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J. J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 6 april om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M. J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 7 april om 15.00 uur. Secretaris is mevrouw E. C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer dinsdag 7 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J. A. W. de Wolf, tele foon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en wor den gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commis siesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commis siesecretaris. Invoering wielklem bij de parkeer belasting. Zoals bekend is met ingang van 1 november 1991 de zogenaamde parkeerbon 35,-) bij het betaald parkeren komen te vervallen. Bij het betaald parkeren is voortaan sprake van parkeerbelasting. Indien geconstateerd wordt dat u bij een parkeermeter/automaat te weinig/geen parkeerbelasting op aangifte heeft voldaan, wordt er direct een NAHEF FINGSAANSLAG PARKEERBELASTING opge legd ten bedrage van 55,- (vermeerderd met het ter plaatse geldende uurtarief voor het betaald parkeren). Met ingang van 1 april 1992 kan bovendien, ter zekerstelling van voldoening van de na heffingsaanslag, een WIELKLEM aan het voertuig worden bevestigd. De kosten voor het aanbrengen en verwijderen van de wielklem zijn vastgesteld op 60,-. Deze kos ten dient u direct, evenals de kosten van de naheffingsaanslag, te voldoen bij de verwij dering van de wielklem (in totaal dus een bedrag van ruim 115,-!). Indien uw voer tuig van een wielklem is voorzien zal er op een goed zichbare plaats een sticker worden aangebracht met daarop het telefoonnum mer voor een snelle ontklemming. Tenslotte is het mogelijk dat uw voertuig, in dien dit is voorzien van een naheffingsaan slag wielklem en u de hiervoor verschul digde kosten NIET binnen 24 uur heeft vol daan, wordt weggesleept. De kosten hiervan bedragen minimaal 160,-. Ook deze kosten worden volledig aan u doorberekend! Het niet betalen bij een parkeermeter/auto maat kan dus voortaan een dure aangele genheid worden. De heffing en invordering is een gemeentelijke aangelegenheid. Een eventuele dwanginvordering zal dan ook door de gemeentelijke belastingdeurwaar der worden uitgevoerd. Indien u nog vragen heeft over het vooraf gaande kunt u zich richten tot de afdeling Financiële Zaken van de Dienst Middelen, telefoon: 01180-75474 Bouwplannen Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan Stromenweg voor het vergrote van een garage op het per ceel Oosterscheldestraat 124. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan Noordweg voor het verbouwen van een pand tot woon huis (met atelier) op het perceel Ooststraat 2a. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen herziening van het bestem mingsplan liggen met ingang van vrijdag 3 april 1992 gedurende 14 dagen voor een ie der ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingse- straat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn be zwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. Ophokken duiven Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de periode van 6 april tot en met 22 mei 1992 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te ver richten, waardoor één of meer duiven kun nen uitvliegen. Het verbod geldt niet: - voor het uitvliegen voor 10.00 en na 17.00 uur; - op zondagen, en in de maand mei even min op zaterdagen; - voor jonge duiven. Kennisgeving ontwerp-beschikking Hinderwet Burgemeester en wethouders van Middel burg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat Dekker Middelburg B.V. te Mid delburg een vergunning ingevolge de Hin derwet heeft aangevraagd voor het uitbrei den c.q. wijzigen van een inrichting bestemd voor de opslag en onderhoud van materiaal en materieel voor de bouw en weg- en wa terbouw, gelegen aan de Industrieweg 7 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunning te verlenen onder voor schriften. Vanaf donderdag 2 april 1992 ligt de aan vraag met de daarop betrekking hebbende stukken, alsmede de ontwerp-beschikking, elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter in zage op de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. De terinzagelegging duurt tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag. Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd (telefoon 01180-75241). Desgevraagd wordt er door de afdeling Mi lieuzaken een mondelinge toelichting gege ven op de voornoemde stukken. De aanvrager, alsmede degenen die bezwa ren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen van 2 tot 16 april 1992 bij hun college gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Kennisgeving beschikkingen Hinderwet Burgemeester en wethouders van Middel burg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: 1. Pontmeyer Middelburg B.V. te Middel burg voor een handel in hout- en bouw materialen, gelegen aan de Kleverskerk- seweg 29 te Middelburg (ex artikel 6a Hinderwet); 2. Sakko Verkeer B.V. te Bergen op Zoom voor het uitbreiden van een tankstation voor motorbrandstoffen, gelegen aan de Noordweg 467 te Sint-Laurens (gemeente Middelburg). Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 2 april tot 2 mei 1992 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur op de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middel burg. Inzage op donderdagavond dient van te vo ren te worden aangevraagd (telefoon 01180-75241). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijk Wet Kroongeschillen staat van 2 april tot 2 mei 1992 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, on der c van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest overeenkomstig de hierboven ge noemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schor sing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Nadere informatie over de beroeps- en schorsingsprocedure en de daaraan verbon den kosten kunnen bij de afdeling Milieuza ken verkregen worden. Bekendmaking Gemeentepolitie Middelburg Met het oog op veiligheid kan de politie de uitoefening van grondrechten beperken met inachtneming van de volgende dienstvoor schriften. 1. Aanleggen handboeien a. Tijdens het vervoer kunnen de hand boeien worden aangelegd aan een per soon aan wie rechtmatig de vrijheid is ontnomen, indien de feiten of omstan digheden dit naar redelijk inzicht verei sen met Viet oog op gevaar voor ontvluch ting dan wel met het oog op gevaar voor de veiligheid of het leven van de persoon, aan wie rechtmatig de vrijheid is ontno men, van de politieambtenaar, of van derden. b. De in het lid a bedoelde feiten of omstan digheden kunnen slechts gelegen zijn in de persoon aan wie rechtmatig zijn vrij heid is ontnomen, de aard van het straf bare feit op grond waarvan de vrijheids beneming hééft plaatsgevonden, één en ander in samenhang met de wijze waarop en de situatie waarin het vervoer plaats vindt. 2. Onderzoek aan de kleding voorafgaande aan de insluiting. a. Degene aan wie rechtmatig zijn vrijheid is ontnomen, wordt direct voorafgaand aan de insluiting op het politiebureau door het aftasten van zijn kleding onderzocht op de aanwezigheid van voorwerpen die tijdens de insluiting gevaar kunnen ople veren voor hemzelf of voor anderen. b. Van de betrokkene kan slechts worden verlangd dat hij zich van kleding ontdoet indien deze tijdens de insluiting een ge vaar voor hemzelf of voor anderen vormt. Zie voor meer informatie de wekelijkse voorlichtingspagina in de Faam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14