EMM blijft in tweede divisie Johnny de Leeuw grijpt weer titel in sneldammen PZC Vermeule troeft concurrentie af Huib Slabbekoorn wint trainingsrit Titel voor handbalheren Walcheren Reserves van EMM promoveren naar landelijke divisie sport Gelijkspel tegen Animo voldoende voor handhaving tweede divisie Beschamende nederlaag rugbyers Oemoemenoe Nipt verlies van RBVM Nog vier schakers in de race voor kampioenschap I MAANDAG 30 MAART 1992 14 van onze verslaggeefster RIDDERKERK - Tot de laatste seconde was de spanning te snijden in de handbalwedstrijd tussen EMM en Animo. EMM uit Middelburg, dat gesteund werd door een heel uitbundige en luidruchtige supportersschare, werd de gelukkige 'winnaar' van het degradatieduel in de tweede divisie, zonder Animo gisteren in het rechtstreekse duel te verslaan. Door het gelij ke spel van 21-21 mocht EMM zijn verblijf in de tweede divi sie met een jaar verlengen, om dat het doelsaldo van EMM be ter was dan van Animo. Na het fluitsignaal van de scheidsrechter verstomde plots de aanmoedigingen van Middel burgse zijde. Pas na enige secon den, toen de spelers van EMM el kaar al feliciteerden, beseften de supporters dat EMM zijn lijf had gered. „Wij wisten dat we aan een gelijkspel voldoende had den, maai- geen moment hebben we op dat resultaat durven spe len", reageerde Jos Aertssen, trainer van EMM. Bij het al gedegradeerde Inter nos uit Etten-Leur werd Animo gisteren toegevoegd. De ploeg uit Rijswijk speelde tegen EMM een zeer geconcentreerde partij. Animo heeft, evenals EMM te veel kwaliteiten voor de derde divisie. „Animo heeft een heel goeie opbouwrij. De korte en snelle combinaties zijn moeilijk af te stoppen", analyseerde de vertrekkende Jos Aertssen. De trainer trekt zich een a twee jaar terug uit de handbalsport om zich verder te bekwamen in de handbalsport. „Ik ga enkele cursussen volgen en dat kost naast mijn gewone werk veel tijd. Het is voor mij niet mogelijk om tegelijkertijd ook nog de he renselectie te trainen." Toekomst Met een redelijk tevreden gevoel kan Aertssen aan zijn bijscho ling beginnen. Hij is ook de trai ner van EMM 2 dat onlangs kam pioen is geworden van de eerste klas afdeling. Omdat EMM 1 gis teren in Ridderkerk stand hield, promoveerde het tweede team naar de derde divisie. „Als we hier hadden verloren dan had het tweede ondanks het kam pioenschap niet mogen pro moveren. Dat zou slecht voor de club zijn geweest. Degradatie gaat nog al eens gepaard met leegloop." Lang bleef het gisteren onduide lijk hoe het met toekomst van de Middelburgse handbalclub zou aflopen. In de beginfase lieten de EMM'ers zich afbluffen door Animo. Wellicht was de late aan komst van EMM in sporthal de Drievliet daar debet aan. want een kwartier voor het beginsig- BIEZELINGE - De wielerstich- ting Trimbelangen Midden- Zeeland hield zaterdag de vier de trainingsrit in de Willem An- napolder te Biezelinge. De ren ners kregen een afstand van 70 min. en 1 ronde voor de wielen. In de A-categorie werd in de eer ste ronde al een schifting ge voerd. Negen renners kwamen aan de leiding: de gebroeders Slabbekoorn, Co Schrijver, Hans Harinek. Gerard Antwer pen. Wim Hoondert en de eerste jaars amateur Michel Rommers. De beslissing was al snel geval len. Bij het ingaan van de finale wist Huib Slabbekoorn een gaatje te slaan en behield deze voorsprong vast tot aan de streep, de tweede plaats ging van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - De Goese Rug byclub Tovaal blijft na de 0-42 overwinning op het laagstge- plaatste Emma Islanders in Dordrecht een serieuze kan- diaat voor de titel in de 3e klas se D. De Goesenaren staan twee pun ten achter op het Eindhovense Elephants maar hebben ook een wedstrijd minder gespeeld. Kampioen Oemoemenoe sloot de succesvolle competitie in de eerste klas af met een bescha mend verlies tegen hekkesluiter DIOK-Athletic. Na een 34-4 ach terstand bij rust verloren de Middelburgers in Leiden met 38-12. DIOK-Athletic-Oemoemenoe 38-12: In Leiden liep een ingeïn- spireerd Oemoemenoe tegen de vierde en grootste nederlaag van het seizoen op. In de eerste helft kwam Oemoemenoe op alle fronten tekort tegen de sterk spelende reserves van lands kampioen DIOK Na 20 minuten keken de volledig falende Mid delburgers al tegen de 28-0 ach terstand aan. Het ontbreken van international Arno Seybel. die met het Nederlands XV met 7-3 van Duitsland verloor, maakte van de Middelburgse voorwaart- sen een stel makke schapen, die geen moment in de wedstrijd kwamen. Pas nadat DIOK uitgelopen was naar 34-0 kon Oemoemenoe op slag van rust wat terug doen via Edwin van Helsland: 34-4. In de tweede helft liep het beter bij de gasten. Remon Bahnerth en Ruud van Strien brachten Oe moemenoe terug tot 34-12, maar in de slotfase bepaalde DIOK de eindstand op 38-12. Emma Islanders-Tovaa! 0-42: De Goese Rugbyclub Tovaal haalde fors uit tegen Emma Is landers, dat dit seizoen door pech wordt achtervolgd De Dordtenaren konden met, de grootste moeite een volledig team op de been brengen en wa ren vanaf het eerste fluitsignaal niet opgewassen tegen de bezoe kers. Aanvoerder Aryan Moel- ker bracht Tovaal al na 5 minu ten op een 0-4-voorsprong. Jan Moelker benutte de conversion en even later voerde Jan-Joost Wiebrens de voorsprong al op tot 0-10. Na een snel genomen penaltykick van Sjoerd Wartena bracht Jacco Korstanje Alfred Verdonk in stelling en dat bete kende een 0-14-voorsprong voor Tovaal. Na een tweede try van Aryan Moelker voerden Donald Hart- Ing en Jan Moelker de voor sprong vlak voor rust op tot 0-24. 3e klasse D: Elephants Tovaal Vets Octopus BI. Diam 19 Grassh. 18 Dukes 2 15 CRFS 15 Oysters 2 16 E Islanders 17 RCC2 16 18 14 17 13 19 12 15 11 naai druppelden de spelers pas binnen. Een tussenstop in Goes, waar het tweede team werd op gepikt, nam meer tijd in beslag dan verwacht. Maar Jos Aerts sen meende dat die vertraging geen enkele verband hield met de zwakke start. „Eén fase van de wedstrijd vallen we altijd te rug. Meestal is dat in het begin van de tweede helft. Nu gebeur de dat alleen iets vroeger. Als we hier lang voor tijd waren ge weest. dan was de spanning al leen maar groter geworden." Animo nam een 2-0-voorsprong voordat Edwin Davidse de aan sluitingstreffer maakte. EMM leed veelvuldig balverlies en de combinaties stokten in een vroeg stadium. Tien minuten voor rust kwam EMM voor de eerste maal op voorsprong. Ron nie Onwijn brak uit. maar zijn schot werd door de doelman ge keerd. Sjoerd Jongepier reageer de attent in de rebound. Vallend bracht hij EMM op 9-8. De jonge Camiel Hemming stond koud in het veld toen hij met een krachtig schot EMM naar 10-8 schoot. Met een 11-9- voorsprong ging EMM de rust in. Die voorsprong werd in de twee de helft uitgebouwd toto 15-11, maar daarna krabbelde Animo bekwaam terug tot 15-15. Op nieuw was het Edwin Davidse die op een belangrijk moment zijn stempel op de wedstrijd drukte. Hij scoorde 16-15 waar mee hij de machine van Animo liet stokken. Toch bleef de marge zeer klein en kon EMM geenszins de wed strijd rustig uitspelen. In de laat ste seconde moest Sjoerd Jonge pier nog een strafworp nemen. Koelbloedig bracht Jongepier. gisteren met negen doelpunten topscorer, EMM op voorsprong. Animo kwam in een laatste stuiptrekking nog langszij, maar de bloemen waren voor EMM. Scores EMM Edunn Davidse 4, Sjoerd Jongepier 9, Erik Dingeman- se 2, Camiel Henning 2. Ronnie On wijn 2, Rob de Groot 1. Marcel Veld huizen 1. naar de B-amateur Gerard van Antwerpen. Bij de B-renners was de winst voor Wim Oosse uit Middelburg die een kopgroep van 8 renners de hielen liet zien. De sprint van de tweede groep ging naar Kees Hoogerland uit Yerseke. De renners komen op zaterdag 4 april weer aan het vertrek voor de vijfde trainings rit van Trimbelangen Midden- Zeeland. Uitslagen. A-categroei: 1 Huib Slab- bekoom, Kapelle; 2 Gerard v Ant werpen. Driewegen: 3 Rinus Slabbe koorn. Kapelle. 4 Co Schrijver, Ka pelle; 5 Hans Harinek. 's-Abtskerke. B-Categorie: 1 Wim Oosse. Middel burg; 1 Jos Boot. Zoutelande: 3 Harry Gubbels, Goes. 4 Wim Koks. Kwa- dendamme, 5 Frans v. d Berge. Krabbendijke. In de tweede helft kwam Ronald Muller in het veld voor Peter van Limbergen en ging Tovaal direct op zoek naar meer tries. Na een uitbraak van hein 'tientje' Pee tere stormde André Quinten vanuit een maul over de trylaan en even later bracht Hans Hou- mes Tovaal met zijn vijftigste competitietry op een 0-32 voor sprong. Jan Moelker voegde met een try en een conversion nog 6 punten aan de voorsprong toe en in de slotfase van de wedstrijd bepaal de debutant Ronald Muller de eindstand na een snelle drie- kwartaanval op 0-42. RUS-Oemoemenoe 12-34: Het damesteam van Oemoemenoe kende een sterke start. In de eer ste helft zorgden Crispijn van Tongeren en Danielle Davidse voor een 4-20 ruststand. Na de rust hield Oemoemenoe Rus vrij eenvoudig in bedwang. De Utrechtse dames kwamen hal verwege de tweede helft terug tot 12-20. maar Ellen Meeuwse en Miriam Wasterval zorgden voor een 12-34 einstand. Eindstand eerste klas: Oemoe 10 8 0 2 16 185-109 Ascrum 10 6 0 4 12 180- 83 RRC 10 4 1 5 9 169-141 REL 10 4 1 5 9 82-173 Bassets 10 4 0 6 8 123-109 DIOK Athl 10 3 0 7 6 105-229 0 4 28 699-141 0 4 26 436-118 0 7 24 466-222 0 4 22 442-140 1 9 19 237-439 0 8 18 210-397 0 8 23 191-302 1 9 11 182-243 0 11 10 242-344 0 14 6 173-434 0 13 4 173-401 VLISSINGEN - RBVM heeft maar net verloren van VIOS'82. de nummer twee uit de derde di visie van de rolstoel-basketbal- competitie. In een spannende wedstrijd kon de ploeg uit Mid delburg de 34-33-voorsprong net niet vast houden. In de laat ste seconden schoot VIOS raak: 34-35. In eerste instantie leek er voor RBVM geen vuiltje aan de lucht. De Middelburgers konden met 18-8 gaan rusten In de eerste mi nuten van de tweede helft kwam VIOS terug tot 20-18, waarna beide ploegen kansen kregen op de overwinning. VIOS was uit eindelijk de gelukkigste ploeg. Topscorer bij RBVM was Wim Schroevers met 10 punten. Het kampioensteam van handbalvereniging Walcheren. foto Ruben Oreel van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - Met nog een duel voor de boeg zijn ook de heren van Walcheren zeker van de titel in de tweede klas afdeling. De ploeg onder leiding van trainer Peter van de Bergh kwam giste ren in sporthal Baskensburg geen moment in moeilijkheden te gen HVH. De Zeeuws-Vlamingen die duidelijk niet opgewassen waren tegen het Vlissingse offensief werden met een 34-7-neder- laag naar huis gestuurd. Een seizoen geleden was het handbal bij Walcheren op sterven na dood. Bij de heren verdwenen maar liefst drie van de vier teams en hield ook trainer José Dierkx het na talloze jaren voor gezien. Nog geen jaar later zit er weer volop leven in de Vlissingse vereni ging. „Het merendeel is gestopt voor aanvang van het seizoen. We zijn echter met de postieven overgebleven en dat is leuk", laat Van de Bergh weten. „We spelen om te winnen maar we stonden echter niet te springen om een kampioenschap. We zijn immers puur recreatief bezig. Ons hoofddoel is alles weer op een rustige manier opbouwen en daar bij niet al te hard van stapel lopen". MIDDELBURG - Johnny de Leeuw is zaterdag in Middel burg voor de elfde openvol- gende keer Zeeuws sneldam- kampioen geworden. De 26-ja- rige commercieel medewer ker uit Goes had in de eind stand twee punten voor sprong op Sjakko Sandee en Daaf Kasse. Een week eerder verzekerde De Leeuw zich ook al van de titel bij het gewone dammen. Het toernooi, gehouden bij de Middelburgse damclub ter ge legenheid van het 60-jarig ju bileum. kende een sterk bezet te fmalegroep. Afgezien van Cees Rijk, de nummer twee van het vorige kampioen schap. slaagden alle favorie ten er in zich voor de finale te plaatsen. De start van de titelhouder in de finale was wat moeizaam. Door gelijke spelen tegen Er- win Hamers en Sjakko San dee, beiden evenals De Leeuw lid van PWG 's-Gravenpolder. was na vier ronden zijn achter stand op Daaf Kasse al opgelo pen tot twee punten. In de vijf de ronde blunderde Kasse echter tegen zijn clubgenoot Evert Wiskerke. zodat De Leeuw via een overwinning op Jaap Veerhoek langszij kon komen. Twee ronden later. De Leeuw en Kasse hadden op dat mo ment beiden tien punten, ein digde het onderlinge duel tus sen de twee koplopers in een supersnelle puntendeling. Meteen na deze grootmeeste- remise viel een belangrijke be slissing: terwijl Johnny de Leeuw afrekende met Peter Schunselaar ging Daaf Kasse de boot in tegen Erwin Ha mers. De Leeuw kwam daar door alleen aan de leiding en Kasse werd voorbijgestreefd door Erwin Hamers en Sjakko Sandee. De negende ronde verliep sen sationeel: Johnny de Leeuw behaalde een moeizaam ge lijkspel tegen Evert Wiskerke. maar zijn achtervolgers verlo ren beiden: Erwin Hamers trapte tegen Peter Schunse laar in een simpele combinatie en Sjakko Sandee verslikte zich tegen oud-kampioen Bram Goedhart. Daaf Kasse klom ten koste van Jaap Veerhoek weer naai de tweede plaats. Eén ronde voor het eind stelde De Leeuw zijn titel veilig: na een over winning op Jaap de Jonge had Johnny de Leeuw (links) scfiudt de hand van Daaf Kasse na de grootmeesterremise die twee kans hebbers overeenkwamen. foto Ruben Oreel hij een voorsprong van twee punten op Erwin Hamers en Sjakko Sandee. zodat deze twee spelers in theorie hoog stens gelijk met hem konden eindigen. En aangezien de reglementen zeggen dat in een dergelijk geval de heersende kampioen zijn titel behoudt, was het toernooi op dat mo ment beslist. In de slotronde viel de beslis sing over de overige ereplaat sen. Erwin Hamers viel buiten de boot door een ongelukkige nederlaag tegen Jaap de Jon ge. De tweede plaats was der halve voor Sjakko Sandee. die evenveel punten behaalde als Daaf Kasse. maar het onder linge duel in zijn voordeel be sliste. Eerste klas De titel in de eerste klas was zaterdag voor Prim Chigha- roe De jonge Goesenaar had in de eindstand één punt voor sprong op Sicco Talsma van PWG en twee punten op Paul Willemse van damclub Gapin- ge. Peter Blok van de damver eniging Aris dc Heer uit Sou burg schreef het kampioen schap in de tweede klas op zijn naam Twee punten achter hem eindigde Jan van de Hart van PWG op de tweede plaats. Aan het dameskampioen schap namen slechts twee speelsters deel. Daniella de Vos van De Eendracht uit Tholen toonde zich de beste tegen Barbara Francke van Aagtekerke en plaatste zich daarmee voor de landelijke fi nale. Ook in de diverse jeugdcate- gorieèn werd gestreden om de sneldamtitels. Bij de junioren was het uitermate spannend- Toby Hage van damclub De Eendracht en Andres van de Berge van de Goese damclub gingen voortdurend zij aan zij en eindigden tenslotte samen op de eerste plaats. Aangezien Toby Hage al titelhouder was ging het kampioenschap naar de Thoolse MTS-student. Ook de aspirantentitel kwam in Tholen terecht. Rombout Kousemaker was in deze cate gorie duidelijk de sterkste. Met vier punten achterstand werd Ron Lescher van de Goe se damclub tweede. Raoul de Rooy van PWG 's- Gravenpolder schreef het pu- pillenkampioenschap op zijn naam. voor Barry van de Ber ge en Martijn ten Hacken van de Goese damclub Voorafgaand aan het toernooi werd Leo Anderson benoemd tot erelid van de Provinciale Zeeuwse Dambond. Anderson verzorgt al zo'n 45 jaar weke lijks de damrubriek in de PZC. Daarnaast is hij ook als speler altijd zeer actief geweest. Zo werd hij twee keer Zeeuws damkampioen, waarmee hij in deze provincie de absolute re cordhouder is. Eindstanden Hoofdklas. finale. I J de Leeuw. 17 punten; 2 S Sandee. 15, 3 D Kasse. 15: 4 E Hamers, 14; 5 P C Schun selaar. 13:6 E. M. Wiskerke. 12: 7 A C goedhart, 10.8 J de Jonge. 9,9 J v. d Beek en J Verhoek. 8. 11 A Kousemaker. 7. 12 S Baerends. 4. Groep 2: 1 C Hamers. 14; 2 C. rijk. 12: 3 C. de Jonge. 11 Groep 3: 1 R. Gunter. 14: 2 J Sinke. 12, 3 A v d Schraaf. 12 Eerste klas. finale: 1 P Chigharoe. 16. 2 S Talsma. 15: 3 P Willemse. 14 Groep 2 1 C v. d Wie len. 15. 2 J Kotvis. 15; 3 J. van Strien, 12 Tweede klas, finale 1 P Blok. 19. 2 J. v d Hart. 17. 3 A de Pagter, 15 Groep 2. 1 J van t Pad je. 8; 2 R van Eenennaam. 8: 3 L. ten Hove. 8. Dames: 1 D de Vos; 2 B Francke. Junioren: 1 T Hage, 27; 2 A v d. Berge. 27; 3 M. Buijten- dijk. 21 Aspiranten: 1 K Kouse maker, 37: 2 R. Lescher. 33; 3 M. Appel. 23 Pupillen, finale 1 R. de Rooy, 14. 2 B v d. Berge. 11; 3 M. ten Hacken, 10. Groep 2 1 J. Wil- lems, 11. 2 A de Rooy. 9, 3 A, v d, Weele. 8 Vercnigingsprijs: 1 PWG 's-Gravenpolder van onze schaakmedewerker AXEL - In de zesde ronde van het Zeeuws schaakkampioen schap is de situatie in de kop groep er niet duidelijker op ge worden. Koplopers Mark de Waal en Wout Punt braken hun onderlinge partij af in een ver moedelijke remisestelling. De achtervolgers Marco Dieleman en Rudi de Smit, kwamen tot winst waardoor ze op gelijke hoogte met De Waal en Punt zijn gekomen. Hierdoor kunnen in de stotron- de. volgende maand in Koude- kerke, nog minstens vier spelers aanspraak maken op de titel. Het getuigde van veel lef en een degelijke voorbereiding, dat Mark de Waal zich inliet met de Slavische verdediging van Punt, die in deze spelsoort toch een ze kere reputatie geniet. Beide spe- lers brachten een zet of vijftien theorie op het bord. waarna de partij een zeer gecompliceerd verloop kreeg. Punt won een pion en wist een viertoren eind spel te bereiken met zelfs twee pionnen meer. Dat voordeel wist Punt echter niet uit te buiten. In de afgebroken stelling zal Punt de weg naar de winst waar schijnlijk niet kunnen vinden. Als dit inderdaad niet mogelijk blijkt, zal de partij vermoedelijk zonder verder spelen remise worden gegeven. Regerend Zeeuwskampioen Mi chael Wise is zijn titel kwijt. Clubgenoot Rudi de Smit pakte in de tijdnoodfase de volle winst. Met zwart had hij in de beginfase veel bedenktijd nodig, maar toen de tijd begon te dringen, kwamen de goede zetten in snel tempo. 'Rudi was vandaag be ter', constateerde Wise nuchter. Marco Dieleman voegde zich als vierde bij de leiders door Eric van Driel. die lang tegenstand bood, toch nog met lege handen d terug naar Vlissingen te sturee In tijdnood strafte hij een foutfl af. zodat hij het nu in de slotroz de mag opnemen tegen Punt n De Waal. In groep twee kwam Cor Pu voost aan kop na winst op Frarl van Boven, die het goede ari woord schuldig bleef op het di bieuze gambiet dat Provooe hem voorschotelde. Cor Pr voost genoot zichtbaar: 'In Vej, lo heeft iemand deze openir wel eens weerlegd, maar hier Zeeland is het nog niemand lukt'. Uitslagen: groep I: M. de Waal-' Punt afgebroken (prognose rem.), van Driel-M. Dieleman 0-1, M. Wii R. de Smit 0-1, J. tholenaar-W. Blir 0-1, A. Dubbeldam-J. Oostdijk ren P. v. d. Borgt-P. van Rooijen 1-0, Riemens-C. Heijboer 1-0, D. Woltei A. van Klinken rem., T. Riemens- Dieperink rem., M. Dubbeldam- Lauer 1-0. R. van Waterschoot' Paauwe 1-0; groep 2: F. van Boven*1 Provoost 0-1, E. van Hecke-J. t Meester 1-0, W. Meulblok-R. van Cf mert 0-1. J de Jonge-M. Toetenel 1. J. Tolhoek-J. de Korte rem.. P. v!' Dijke-S. Belfroid 1-0, A. Jonkheer-P Nuijten 1-0. M. Koolhoven-A. HaroO 1-0. M. de Bock-A. Bloom 1-0, J. vf Dalsen-O. Vleeshouwer rem., R. Vie meulen-R. Schoot 0-1, S. Stoel- van Stel 0-1. A Bandsma-P. SchiC selaar rem J. Verkerk-H. Paanakkr 1-0. J. van Klooster-P. Noorlandeifl 1. Standen: groep 1:1 De waal Punll Dieleman, De Smit 4.5; 5 Bliek 4(s Wise, Van Driel, A. Dubbelday Oostdijk, v d Borgt, A. Riemens 3 12 Tholenaar, M. Dubbeldam 3; Heijboer, Van Rooijen, Van Klink 2,5; 17 T. Riemens, Dieperink, Wr ters, Van Waterschoot 2; 21 Lauer 1 22 Paauwe 0. Groep 2:1 Provoost 9 Van Boven, Van Gemert, Van Hec 4,5; 5 De Meester, Jonkheer, Van EL ke. De Jonge 4; 9 Toetenel. Meulbl^ Tolhoek, De Korte, Koolhoven, Bock 3.5; 15 Belfroid. Nuijten, Scho^ 3; 18 Bloom. Haroun, Vleeshouw! Van Dalsen. Van Stel 2,5; 23 Sttf Vermeulen. Bandsma. NoorlancF Verkerk 2; 28 Paanakker 1,5; n Schunselaar 1; 30 Van Klooster 0,5 IJ van onze atletiekmedewerker BRUNSSUM - John Vermeule heeft de laatste test voor de ma rathon van Rotterdam, die vol gend weekeinde gehouden wordt, met glans doorstaan. In het Limburgse Brunssum legde de Middelburgse langeafstands -atleet de tien kilometer win nend af in een tijd van 29.02. Hij bleef Bert van Vlaanderen, één van Vermeule's grootste con currenten in Rotterdam, negen seconden voor. De atleet Rian van de Broeke uit Vlissingen heeft de Sparrewou- deloop in Haarlem, die over der tig kilometer ging, gewonnen. Van de Broeke. die in voorberei ding is van de Westland mara thon over vijf weken, had een tijd nodig van 1 uur, 41 minuten en 41 seconden. In dezelfde wedstrijd kwam Ri nus Dieleman van atletiekclub Atletica tot een vierde plaats in 1.52.15. John Guequèrre van atletiek club Dynamo uit Middelburg liep in Aal ten (Twente) in een dertig kilometer wegwedstrijd naar een 12e plaats in 2 uur. 3 mi nuten en 3 seconden. Tijdens een 15 kilometer we dwestrijd in Steenbergen is Ha 1 nie de Jager van atletiekchh AV'56 in Goes als eerste darie over de finish gegaan. De Jaf£ kwam tot de winnende tijd vll 1.03.11. Haar clubgenote JoF Goeree werd achtste in 1.19.4., Jan de Wilde uit Driewegen is 1 de heren op een vijfde plaa_ geëindigd. De atleet van AV' noteerde een uitstekende tj van 50 minuten en 11 second» Eddy Smit van atletiekclub ta Sport behaalde bij de vetei nen een tweede plaats in 54 n nuten en 4 seconden. Krijn 3" man (AV'56) finishte op de i plaats in 57.01 en zijn clubf noot Jan van Wingerden notei^ de een tijd van 58.09. Navratilova a SAN ANTONIO (AFP) - Marti) Navratilova heeft gisteren li 225.000 dollartoernooi van Sa» Antonio op haar naam gebracbi In halve en hele finale reken zij achtereenvolgens af met Par Shriver en de Francaise Natte' lie Tauziat. Vooral de cijfers de eindstrijd waren overt*» gend:6-2 6-l. d Een speler van GSC test de EMM-doelman uit. van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - De handbalhe ren van EMM 2 promoveren toch naar de landelijke derde divisie. De opluchting aan Mid delburgse zijde was groot om dat de promotie door het beslis singsduel tussen EMM 1 en Animo aan een zijden draadje hing. De hoofdstedelijke forma tie onder leiding van Jos Aerts sen maakte gisteren in Ridder kerk een eind aan alle twijfels. De hoofdmacht had dankzij een beter doelsaldo voldoende aan het gelijke spel in het beslis singsduel tegen het Rijswijkse Animo (21-21), waardoor ook de reserves volgend seizoen op het landelijke toneel verschijnen. EMM-coach Linda Canninga reageerde uitgelaten toen ze hoorde dat EMM 1 zich had ge handhaafd in de tweede divisie. „Ik ben blij dat EMM volgend seizoen niet is gedegadeerd. „De jongens van de tweede select: waren hard aan de landelijke d visie toe. Op de afdeling zijn w al een poosje uitgekeken". De titel die een week eerder wer binnen gehaald kreeg EMM d. presenteerblaadje aangebodei Concurrent GSC struikelde ed week geleden over Delta Sportf (9-9) en de strijd om de titel wj] gelopen. Gisteren toen GSC en EMM kaar voor het laatst troffen in 4 nacompetitie was de spannir2 al op voorhand verdwenen. Ef Middelburgers bewezen ook het verplichte nummer dat hj- kampioenschap geen toev, was. Na een gelijkopgaantj strijd trok EMM met 15-13 a% het langste eind. „Als je tere, kijkt op het seizoen hebben y, het met slechts een nederlaq niet slecht gedaan. Vooral de geleiding in het veld van een e; varen speler als Rob de Gro^ heeft de jeugdigen veel goed gf daan", aldus Linda Canninga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14