Woningbouw moet Belgen trekken PZC Terneuzen begint studie gesjoemel vakantiewoningen Lokale belangen mogen WOV niet in de weg staan Met schipperskinderen moet je heel flexibel zijn Afnemende interesse voor midgetgolf onbegrijpelijk streek Directeur Woningraad: Zeeuwsch-Vlaanderen is uitstekend woongebied junior mode club - kerkdiensten ZATERDAG 28 MAART 1992 z 1 van onze verslaggever HULST De woningbouwcor poraties in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen moeten zich meer gaan richten op de woning markt van de regio Antwerpen —Gent. Dit bracht de directeur van de Nationale Woningraad, N. van Velzen, vrijdag naar vo ren in een inleiding ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan' van de Hulster Woningbouwve- rening in Hulst. „In Nederland", zo zei Van Vel zen. ..zal als gevolg van de in de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning geschetste prioriteiten in de komende jaren vrijwel alle aandacht gericht zijn op de ont wikkeling van de Randstad. In die jaren zal een versnelling van de Europese integratie optre den. Voor Euregio's. waartoe Zeeuwsch-Vlaanderen gerekend kan worden, moet dat leiden tot een heroriëntatie op de toe komst. Op dit moment - en je ziet dat heel sterk in Limburg, waar 25 tot 50 procent van bij voorbeeld de premie-A-wonin- gen in handen is van Duitsers - kopen en huren tal van Duitsers en Belgen woningen, ook van woningbouwverenigingen in de grensstreken. Niet alleen omdat van onze verslaggever TERNEUZEN - B en w van Ter- neuzen stellen een onderzoek in naar het aantal vakantiewonin gen binnen de gemeentegren zen. Daartoe is besloten na een aantal klachten van (onder an deren) verontruste middenstan ders in de verschillende kernen. In het stadhuis zijn klachten binnengekomen over tal van overtredingen van de Gebruiks- verordening Woningen Terneu zen. die in september '78 werd vastgesteld. Die verordening moet, liet wethouder J. Van Rooijen (openbare werken en volkshuisvesting) vrijdag door schemeren, eventueel worden bijgesteld. Dat zou dan moeten gebeuren op basis van de resul taten van het onderzoek dat in middels is gestart. Van Rooijen: „In de verordening is heel duide lijk gesteld wat mag en wat niet mag. We gaan de zaak nu toet sen en als mocht blijken dat er sprake is van onverantwoorde ontwikkelingen, dan zullen we niet schromen maatregelen te nemen." Van Rooijen schuwt, liet hij doorschemeren, een wat 'feller' bestuurlijk vertoon zeker niet. Een goed voorbeeld is in dat verband het besluit van de gemeente Kortgene om vakan tiewoningen te verzegelen. De bewoners dienen minstens drie dagen per week aanwezig te zijn. Het raadslid A. A. P. van Himme (Groen Links) heeft het college een aantal voorbeelden ge noemd van verkoop van huizen in Biervliet als vakantiewoning. Het gaat om huizen, die de Wo ningbouwvereniging Terneuzen heeft verkocht aan een make laar. Van Himme: „We hebben nu he le duidelijke bewijzen in handen van het feit dat die makelaar, Valster Vastgoed, een aantal wo ningen heeft verkocht aan Duit sers. Als vakantiewoning dus. En dat, terwijl wij bij die trans actie tussen de bouwvereniging en de makelaar heel nadrukke lijk hebben bedongen dat die huizen niet als tweede woning van de hand zouden gaan. Nou. de praktijk wijst anders uit." Volgens Van Himme tilt de ma kelaar in kwestie niet al te zwaar aan de beperkingen die hem zijn opgelegd. „Tegen mensen die namens een Duitse kennis infor meerden naar de mogelijkheid om in Biervliet een huisje te ko pen, zei hij doodleuk: Ach, je be taalt eenmaal een boete van 300 gulden en daarna ben je overal van af." Groen Links heeft bij b en w aangedrongen op een gron dig onderzoek. Dat was dus al gestart. van onze verslaggever THOLEN - Op grond van lokale belangen mag een enkele ge meente niet de bouw van een Westerschelde Oeververbin ding (WOV) frustreren. Met de aanleg van de WOV is immers een groter algemeen belang ge diend. In dergelijke bewoordin gen liet dr A. H. G. Rinnooy Kan zich donderdagavond uit tij dens een ondememerssympo- sium in Tholen. De voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemin gen (VNO) doelde met zijn op merking op de gemeente Borsele die zoals bekend de voorgeno men aanleg van een WOV tussen Terneuzen en Ellewoutsdijk niet ziet zitten. „De Zeeuwse afdeling van het VNO heeft zich de laatste jaren daar waar mogelijk ingezet voor de oeververbinding in de stellige overtuiging dat het gaat om een bovenregionaal belang", aldus Rinnooy Kan die daar na afloop van zijn toespraak nog aan toe voegde dat nu toch echt eens vaart moet worden gezet achter de plannen. „Het duurt allemaal veel te lang." Voor een gehoor van enkele hon derden belangstellenden zei de VN O-voorzitter dat het ook no dig is met voorrang te kijken Burg. Erasmusstraat 14, Oostburg, 01170-52303 Ook op zondag van 14-18 uur het daar goed wonen is. maar ook omdat ze hier dezelfde rech ten en plichten hebben als de Nederlanders". constateerde Van Velzen. De Woningraad-directeur ty peerde Zeeuwsch-Vlaanderen als een voortreffelijk woonge bied. „Ook voor woningzoeken den uit de regio Antwerpen- Gent. De regionale ontwikke ling zal echter niet van dien aard zijn dat daardoor belangrijke impulsen voor groei en verbete ring komen In Europees ver band zal met name de uitstra ling van die Vlaamse steden be palend zijn voor de toekomst van deze regio", verwachtte Van Velzen. Oproep Volgens hem is het van belang dat de Zeeuws-Vlaamse ge meenschap een draagvlak voor het behoud van goede voorzie ningen behoudt, „Dat draagvlak zal mede in stand gehouden moeten worden door het effec tiever benutten van de sterke kanten van deze regio, maar de regio strekt zich dan wel uit tot over de grens." „De woningbouwcorporaties", vervolgde hij, „moeten niet pas sief zijn bij deze ontwikkeling." Hij riep de Zeeuwse woning bouwverenigingen op zich door studie, onderzoek en overleg op de nieuwe situatie in de regio voor te bereiden. „Dat is", zo stelde hij, „niet alleen een bij drage aan de versterking van de ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen, maar vergroot ook de mogelijkheden van woning bouwcorporaties om als sociale woningvoorzieners te kunnen blijven functioneren." Directeur H. Hageman van de jubilerende corporatie zei tegen Van Velzen niet uit te sluiten dat de Hulster woningbouwvereni ging binnen afzienbare tijd over de landsgrens zal gaan bouwen. Gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra (volkshuisvesting) zag voor eerst nog een andere taak voor de Hulster corporatie weg gelegd. In haar toespraak, waar bij zij geruime tijd stilstond bij het provinciale beleid op wo ningbouwgebied, wees zij op een gebrek aan aandacht bij de bouwverenigingen voor het ge schikt maken van bestaande woningen voor ouderen en zorg verlening. „Het aanpasbaar bouwen is nog geen gemeen goed, laat staan het verander baar renoveren. Er zou meer na druk moeten komen op wijk- steunpunten, aanvullend op de bestaande woningvoorraad," zei zij met het oog op de alom voort schrijdende vergrijzing. Na het officiële gedeelte volgde een receptie die druk bezocht werd. Van de gemeente Hulst ontving de jarige vereniging een zitbank, die geplaatst wordt in het recent gebouwde ouderen woningcomplex in de wijk Nie- uw-Hulst. van onze verslaggever TERNEUZEN - „Mensen van de wal begrijpen het vaak niet, maar je moet ontzettend flexi bel zijn als je met schipperskin deren werkt. Hierdoor blijft het wèl leuk." Nellie van de Velde vierde vrijdag dat ze 12.5 jaar geleden een baan aannam bij De Groene Zwaan in Terneuzen, de school voor kinderen met va rende ouders. Ondanks dit res pectabel aantal dienstjaren heeft ze er nog lang niet genoeg van. „Voorheen werkte ik op een nor male basisschool. Ik moest daar weg en kon op de Groene Zwaan terecht. Hoewel ik totaal geen affiniteit had met de scheep vaartwereld. inmiddels wel hoor, besloot ik de baan te ne men." Een stap waar ze nog geen minuut spijt van heeft gehad. „Doordat je dagelijks met an dere kinderen te maken hebt, probeer je ze zoveel mogelijk mee te geven. Schipperskinde ren zijn ook heel enthousiast als ze hier zijn. Vaak vallen er tra nen als ze weer weg moeten." Emotioneel valt voor kind en leerkracht het afscheid inder daad vaak moeilijk. „Ja, je weet het, hè. Ik ben er gewoon op in gesteld. Soms moeten ouders plotseling vertrekken en dan ko men ze hun kind midden in de les ophalen." In de periode dat Nellie van de Velde bij de Groene Zwaan werkt, waaronder de laatste ze naar mogelijkheden om snel te beginnen met aanleg van de Zoomweg Noord die Bergen op Zoom met Rotterdam zal ver binden. Die weg staat pas voor rond het jaar 2000 op het Rijks wegenplan. Als dat stuk er een maal ligt, is een snelle verbin ding tussen Rotterdam en Ant werpen een feit. De Zoomweg- Zuid tussen Bergen op Zoom en Antwerpen is naar verwachting nog dit jaar klaar. De VNO-voorzitter merkte op dat de regio tussen Antwerpen en Rotterdam niet moet aarze len intensief samen te werken op bestuurlijk niveau. „Waar dat nuttig en mogelijk is, moet over provinciegrenzen worden heen gekeken." Met deze korte op merkingen terzijde gaf Rinnooy Kan inhoud aan het thema van het symposium dat werd gehou den door de gemeente Tholen, het overleg-orgaan industrie en een bank. Het programma heet te: Tussen Antwerpen en Rot terdam, economische en be stuurlijke Kansen De VNO-voorzitter toonde ech ter veel meer interesse voor de landelijke politiek. Zo maakte hij nog eens uitgebreid duidelijk dat het kabinet moet zorgen voor lastenverlichting in de be groting voor 1993. Alleen dan krijgt een opbloei van de econo mie volgens hem weer kans. ven jaar als directrice, is de hou ding van de staat ten opzichte van het onderwijs voor schip perskinderen radicaal veran derd. „Toen ik net begon, moes ten we alles nog uit eigen zak be talen, tegenwoordig staat men in Den Haag gelukkig positief te genover dit type onderwijs." En terecht, volgens Nellie. „Het is rechtvaardig, schipperskinde ren hebben recht op onderwijs en ze hebben het nodig." Ook het toenemende aantal kinde ren dat de school bezoekt, is re den voor Nellie om nog lang niet het bijltje erbij neer te gooien. „Naast De Groene Zwaan zijn er nog zes andere van dit soort scholen. Dit aantal groeit maar door. Zo blijft mijn werk een uit daging." BRESKENS CDA De Oostburgse ge- meenteraadsffactie brengt maandag 30 maart een werkbe zoek aan Breskens. In Het Wa pen van Breskens bestaat vanaf 20.00 uur gelegenheid om met de plaatselijke politici van gedach ten te wisselen over welzijns- en sportzaken, de verkeersproble matiek, het kleine-kemenbeleid en allerlei andere wringende be leidspunten. HOOFDPLAAT Afgelasting' - Het opruimen van broedgebied De Hooge Pla ten in de Westerschelde bij Hoofdplaat, gaat vandaag niet door. Vrijwilligers van het Zeeuwse Landschap waren van plan het broedgebied klaar te maken na de winter voor dwerg en grote sterns en visdiefjes. Een defect aan het schip dat hen naar het gebied zou moeten brengen, maakt dat de actie vandaag niet doorgaat. Op 13 en 25 april wordt, als alles meezit, het terreinwerk wel aangepakt. Cees van Doorn, voorzitter van The Flying Dutchman, is elk vrij uurtje op het midgetgolfterrein aan de vijver in het Zuidersportpark te vinden. foto CamileSchelstraete Voorzitter van jubilerende The Flying Dutchman: HOEK van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense midgetgolfclub The Flying Dutchman viert dit jaar haar tweede lustrum. Nadat ze tien jaar geleden was begonnen als fietscrossclub, besloot het be stuur in 1987 de activiteiten te verleggen. De belangstelling voor de fietscross-sport liep schrikbarend terug en het be stuur besloot een gedeelte van het terrein in het Zuidersport park voor midgetgolf in te rich ten. Een sport die in in eerste in stantie enorm aansloeg. Maar nu, vijfjaar later, is de belang stelling tanende en dreigt het met het midgetgolf in de Schel- destad dezelfde weg op te gaan als met de fietscross. Onbegrijpelijk voor voorzitter Cees van Doorn van The Flying Dutchman, die elk vrij uurtje le vinden is op het terrein aan de vijver in het Zuidersportpark. „De mensen beweren steeds dat er in Terneuzen niets te doen is, terwijl er hier een mini-sport- golfterrein is dat aan alle eisen van de tijd voldoet. Een A-baan met achttien holes die aan de door de Nederlandse Midget Golf Bond voorgeschreven breedte van negentig centime ter en een lengte 6.75 meter vol doen. En met verlichting, zodat ook 's avonds van de baan ge bruik kan worden gemaakt. Ge woon onbegrijpelijk dat hier niet meer gebruik van wordt ge maakt. Terwijl je. als je op vakantie bent, de mensen bij een midgetgolfbaan soms gewoon in de rij ziet staan om een spelletje te kunnen spelen." Recreatie Van Doorn: „Bij het woord mid getgolfclub denkt men al snel aan een vereniging die prestatie gericht bezig is. Maar dat is bij ons nu juist niet het geval. Na tuurlijk is er plaats voor mensen Pofajdok Het folkloristisch zang- en dansensemble Pofaj dok begint het nieuwe seizoen met een aantal optredens in de regio. Zondag is de groep uitge nodigd bij het zangkoor van Dow in Terneuzen. Zaterdag 11 april is een optreden om 14.30 uur een optreden in Aarden burg. Dinsdag 28 april is Pofaj dok te gast in Den Haag bij de opening van het nieuwe gebouw van de Tweede Kamer. Een van de hoogtepunten de ko mende maanden is het avond vullend programma dat de groep vrijdag 1 mei in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst verzorgt. die prestatiegericht aan midget golf willen doen. Maar we zijn er eerst en vooral voor de recreatie sport. Voor iemand die eens met een kennis eens een partijtje wil spelen, voor een kinderfeestje of een personeelsvereniging die een sportief evenement voor jong en oud wil organiseren." Dat The Flying Dutchman zich, voor de recreant inspant, blijkt ook uit de inrichting van het ter rein. Schommels, wippen, een tennistafel en een fraaie skate- boardbaan zijn enkele van de ve le attributen waarvan de kinde ren. terwijl de ouders een partij tje midgetgolfen of in de kantine iets nuttigen, gebruik kunnen maken. „Moeders met kinderen maken dan ook vrij regelmatig gebruik van de baan. maar 's avonds sta je hier soms voor een paar mensen", zegt Van Doom. Hij is ondanks de tanende be langstelling beslist niet van plan de baan op te geven. Integen deel. momenteel is hij bezig met de bouw van een skelter. „Al weer een nieuwe attractie om de gezinsrecreatie te bevorderen", zegt hij. Het midgetgolfterrein in het Zuidersportpark is. met uitzon dering van maandag en donder dag. de hele week geopend van 13 00 tot 17.00 uur En verder kan men er op afspraak elke dag. ook 's avonds, terecht. Jeugd EHBO In de open bare basisschool Op Weg in Hoek werden vrijdagavond de jeugd EHBO A-diploma's uitge reikt aan 16 examen kandida ten. Dit jaar hadden de kinde ren. allen leerlingen van de groe pen 7 of 8 van de basisschoolwe kelijks EHBO-lessen gevolgd onder leiding van Nelly Hendrik- se en Corry de Ritter uit Hoek. Gisterenavond kregen 'de jeugd EHBO-ers hun diploma uit han den van het hoofd van de school A. van der Lijcke. Het was de tweede maal in Hoek dat er een cursus jeugd EHBO werd gege ven. KOEWACHT Wandeltocht - In het kader van 750 jaar Vier Ambachten en de openstelling van de grenzen, houdt de wandelsportvereni ging De Vlasstappers zondag boswandeltochten rondom Koe wacht. De deelnemers aan deze viertiende edite van de boswan- deltocht kunnen naf 8.00 tot 15.00 uur inschrijven in de basis school van de Belgische Koe wacht. De afstanden zijn 7,12 en 20 kilometer. De opbrengst van de wandeltocht is bestemd voor de Vastenactie 'Broederlijk De len'. TERNEUZEN Philatelica De Internatio nale Vereniging Philatelica, af deling Terneuzen, houdt maan dag 30 maart haar jaarvergade ring in buurthuis 't Schelpen hoekje aan de Dokweg. De zaal is open vanaf 19.00 uur; de verga dering begint een uur later. Te vens is er de gelegenheid tot het ruilen van postzegels. 28 EN 29 MAART 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25. tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zuider baan. Anna Bijnstraat 25. tel. 12324. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Bad huisweg 42, Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas. IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. La- terveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens. tel 01172-1956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.30 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Me nu. Poelstraat 26. Sas van Gent, tel. 1777. Spreekuur, uitsluitend voor spoedgevallen, zat. 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13, tel. 01140-14215. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154-1356,. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout. Groenendijk 52, tel 01148-1377. spreekuur voor spoedgevallen zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52, en na tel. afspraak. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijen- straat 81, Breskens, tel. 01172- 2714. Speekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: E. O. M. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14255 ispoedrec telefonisch). Oostburg en Zuidzande, z 12.30 en 13-16.30 en zon. 12.30 en 17.30 en 18.30 uur theek Oostburg, Burchstn tel 01170-52170 (spoedrec telefonisch). Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaar Hulst en Hengstdijk: 1 Schaub, Zaamslag, tel. i 1366 en R. T. Versol, Heng! tel. 01148-2365. Spreekuren: Terneuzen. Zwijgerlaan 2b, zat. van 13 uur, zon. volgens afspraak Bastionstraat 3, zat. ll-i: zon. volgens afspraak. Hi dijk zat. en zon. 13 uur e: gens afspraak. IJzendijke: K. G. M. v. d. tel. 01176-1388 bgg. 01174-8 Weekendspreekuur zat. zon. 12 uur in de dieren klin IJzendijke, en volgens afsp Terneuzen: J. P. de Vos Burm. kliniek voor kleine dieren en bijzondere dierer Diemenstraat 83, Terneuze 01150-19628. Spreekuur zat 12.30-14.00 uur en verder vc afspraak. Peter de Vos, pi niek voor kleine huisdierer Steenbergenlaan 7, Terne tel. 01150-96425. Spreekuu van 12.00-13.00 uur en verdt gens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bru re. Dorpsstraat 133, Bres tel. 01172-2769, Spreekuren zat. en zon. om uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aarden A. L. J. van Bruinessen, Rc laan 28, Aardenburg, tel. C 2398. Weekendspreekuren zat. ei 13 uur. Sas van Gent: E. O. M. E Westdam 54, Sas van Gen 01158-3800, Spreekuur za zon. 11.00-12.00 uur en vo afspraak. F. de Dobbelaere. straat 1, Sas van Gent 01158-3322, Spreekuur Za 11.30 uur en zon. 12-13 uure: gens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11-1 en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de B Tempelier 34, St. Jansteer 01140-12701 b.g.g. 01140-1 Spreekuur za. en zo. tussen - 12.00 uur en volgens te spraak Wijkverpleegkundige West-Zeeuwsch-Vlaandere Telefoonnummer 01170-531 kunt uw boodschap inspr op het antwoordapparaat, en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderei Telefoonnummer 01140-121 kunt uw boodschap inspr op het antwoordapparaat, en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaal Zeeuwsch-Vlaanderen: Da nacht bereikbaar voor drir de hulpverlening onder tele: nummer 01150-19049, U kur boodschap inspreken op antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Zeeuwsch-Vlaanderen: Mv J. van Veen, Lorentzlaan 24, neuzen, tel. 01150-96007. Zondag 29 maart 1992 Nederlands Hervormde Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Maasland: Breskens 9.30 mw. Allewijn; Groede 11 ds. Van Andel; Hoek 10 ds. De Jonge; Hoofdplaat 11 dienst; Nieuw- vliet 10 ds. De Jong; Oostburg 11 ds. Grootjans; Sas van Gent 15 ds. Maasland en ds. Kroeze; Sluis 10 ds. Boersma; Sint- Kruis 9 ds. Valk en past. Mar tens (H.D.); Terneuzen: Opstan- dingskerk 9 ds. De Rooij; Grote Kerk 10 ds. Hoogendoorn; Goe de Herderkerk 10.30 ds. Bosch. 19 ds. De Rooij; Ziekenhuis De Honte 17.45 ds. Boersma: Ter Schorre 10.30 dienst; Water landkerkje 9.30 ds. Van Andel; IJzendijke 9.30 dhr. Ende; Zaamslag 10 ds. De Haan; Zuid zande 9.30 dienst Gecovib. Doven/Horenden dienst. Goes Chr. Geref. kerk. Bergweg 43a, 10 uur: ds. Jonk man (met doventolk) Ned. Herv. Evang. De Levens bron. Teneuzen 17.00. ds. Ruijg- rok Gereformeerde Kerk. Aarden burg 10.30 ds. Valk; Axel 10 dhr. Rooze: Breskens 9.30 mw. kand. Ketelaar. 17 dienst; Hoek 10 dhr. De Best; Oostburg 9.30 ds. Grootjans; Terneuzen (Goede Herderkerk) 9 ds. De Ruiter; Op- standingskerk 10.30, 17 ds. De Ruiter; zat. 15 ds. De Ruiter en ds. De Best; Schoondijke 9.30 ds. Blokland (HA): Zaamslag 10. 15 ds. De Haan. 19 ds. De Jonge Gereformeerde Gemeente. Axel 10. 15 leesdienst: Oostburg (Ge ref. Kerk) 9. 14 leesdienst; Ter neuzen 10,15leesdienst Oud Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens 9 ds. Nijkamp; Nieuw- vliet 10.30 ds. Nijkamp; Retran chement 10 ds. Mietus Zevende Dags Adventisten (za terdag Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Axel 10 ds. Bosma. 15 ds. De Kimpe: Hoek 10, 15 dienst; Terneuzen 10.30 ds Kimpe, 15 ds. Kramer; Zj slag 9 ds. De Kimpe. 15 dienst Christelijk Gereforme Kerk. Zaamslag 10, 15 ds. Dijk Evangelische Gemeente. neuzen (gebouw De Kandel 10 dhr. Crezée; Hulst Dullaert)10 dhr. Ephraïm. Gereformeerde Gemeente v derland. Terneuzen 9.30, 1 18 leesdienst; Oostburg 1( 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 e leesdienst Doopsgezinde Gemeente. denburg 10.30 dhr. Postma Rooms-Katholieke Kerk. denburg 9.30, zat. 17, Coens 9; Axel 11, zat. 19; Biervliet 19; Boschkapelle 11.00; kens 10. zat. 19; Clinge 8.3C zat. 19; Graauw 9, zat. Groede9.00, zaterdag 1 Hengstdijk zat. 19 uur; Heil 10.30. zat. 19; Hoek 9.30; H« plaat zat. 17: Hulst 9.30-1 zat. 19; Kloosterzande 11, 18.30; Koewacht 10.30, zat Lamswaarde 9.30; Nieuw men 10.30, zat. 17; Oostburg Ossenisse 9.30; Philippine I Sas van Gent 9.30. 11. zat. 1! Sint-Jansteen 9, zat. 19; Sch dijke 10.15; Sluis 10; Sluiski Slijkplaat zat. 17; Stoppel 9.30; Terhole 11.00; Terneu Triniteitskerk 9.30. zat. 19, standingskerk 9.30. 11, zat. Westdorpe zat. 19; Ijzend 10.30: Zandstraat 10; Zuiddc 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst. O Zeeuwsch-Vlaanderen 12.00-ma. 24.00 uur: J. ter Br; 01140-19595; Kanaalzone 12.00-di. 12.00 uur: L. Heiji 01150-12531 Pinkstergemeente. Terneu (geb. Bethel) 10 diehst, Nie straat 27" 10.30 dhr. Oi man. Gemeentevergaderingen Je va's Getuigen. Axel 10 en d 19; Oostburg 10 en din. 19 Terneuzen 10 en din. 19.30. Juffrouw Nellie vierde samen met de schipperskinderen een uitbundig jubileumfeest, foto Camile Schel- straete ALLE VOORJAARSKOLLEKTIES ZIJN NU KOMPLEET Oilily Barbara Farber Esprit Donaldson Kneeltje Pepe New Man Mc Gregor Portofino Pointer Chipie Tricots Vem Monalisa Yell enz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 54