Vlilieu-rol waterschappen slecht PZC Pasjesrovers eroordeeld tot lienstverlening venovatie Hulster traten wordt belet oor te krappe kas Kwaliteit concert Cubaanse pianiste Andino gevarieerd Krachtenbundeling 'Gentervlisburg' nodig voor Euregio Aardenburg riskeert confrontatie met gs provincie 17 Onderzoeksbureau signaleert ernstig gebrek aan samenwerking Naar kampioenschap figuurdrijven Verhuizen is maatwerk [en mk méér steak is als een éagi méér krant ZATERDAG 28 MAART 1992 i onze verslaggever DDELBURG - Van een goede jenwerking op milieugebied jij de Zeeuwse waterschap- igeen sprake. Dat komt voor- loor de 'sterke behoefte' aan handigheid van de verschil de waterschappen. Er is wei aar afgesproken dat via de luwse W'aterschapsbond rlegd wordt over een ge- enschappelijk milieubeleid, ar in de praktijk komt daar inig van terecht. De samen- rking binnen de bond ver- :ht de zeven waterschappen :hts tot 'een lichte bestuur- ;e binding'. kunnen door de Zeeuwse Wa- ichapsbond nauwelijks za- iworden gedaan, want de ver- enwoordigers van de water schappen hebben geen enkele beslissingsvrijheid van hun be sturen meegekregen. De bond kan ook niets bindend voor schrijven. Het gevolg is dat er een uitgebreide 'overlegcultuur' is ontstaan. Eén en ander wordt veroorzaakt door het overeind houden van zeven aparte water schappen. Voor dat aantal be staat een logische politieke, his torische en geografische verkla ring, maar doelmatig is het van geen kanten. Deze messcherpe analyse van wat er mis is in de Zeeuwse wa terschapswereld, komt van het onderzoekbureau Baten Partners. In opdracht van het provinciaal bestuur stelde het bureau een notitie 'doelgroepen benadering milieubeleid Zee land' op. Allerlei doelgroepen een medewerkster IDELBURG - De rechtbank liddelburg heeft de 18-jarige L S. C. uit Temeuzen veroor- Id tot zes maanden gevange- itraf en 240 uur dienstverle- l voor diefstal met geweld, ndstichting en een serie stallen en inbraken. Hij igde al deze delicten in de iode juni tot en met decem- vorig jaar in zijn woon- its. Er was vijftien maan- waarvan vijf maanden rwaardelijk, tegen hem st. eroofde 6 juni samen met een nd een 85-jarige vrouw van r handtas. Zij reden op een i. Zijn maat sprong van de agedrager en rukte de vrouw as uit de handen. Het tweetal Iween razendsnel uit zicht. 1 juli pikten zij, ook samen op iets, een tas van een oudere ie uit een mandje. Eind juli htten zij brand in de kantine de voetbalvereniging Ter zen omdat zij bij een inbraak et pand niets van hun gading den vinden. Verder maakte onze verslaggever LST - Dat de gemeente st slecht in de slappe was is de meeste raadsleden be- d. Maar dat b en w dit jaar welijks mogelijkheden zien verschillende straten op te ppen, schoot bij een aantal hen in het verkeerde keel- Vooral het nemen van ver- rsremmende maatregelen de Molenstraat in Clinge en lanleg van een al jaren ge- ist fietspad van Heikant r Hulst kunnen geen langer tel meer dulden, stelde met ie PvdA-fractievoorzitter A. Wees-Hegger. ïen lange, verhitte discussie grotendeels al eerder in de missies had plaatsgevon- i kwam er nog geen oplos- uitrollen. Vast staat dat dit uit de gelden voor stads- en isvemieuwing geen midde- meer zijn te halen. Wethou- G. van de Voorde beloofde in de, in mei te verwachten, ijaarsnota te zien zal zijn ce wegen alsnog kunnen den opgeknapt. B en w zul- serieus bekijken of middelen jemaakt kunnen worden r verkeersremmende maat- ilen en het restaureren van neest noodzakelijke wegge- ten. leg van een fietspad tussen cant en Hulst zal nog wel iets [er duren. Vooral ook omdat 'alternatieve' traject van de A door het buitengebied nog bij alle andere partijen goed CDA'er P. Blommaert nde dat mensen die langs de ynlaan en de Wilhelmina- at wonen dan weer ontevre- zullen zijn. F. de Vries >ot Hulst), en met hem en- anderen, toonde zich zeer ivreden over de transactie grote lappen grond aan de kamstraat in Sint Jansteen. ingrond r verkoopt de gemeente id voor drie bouwpercelen. Ier zou echter 'beloofd' zijn huidige bewoners dat zij 1 nieuwe buren zouden krij- nl voor hun goedkeuring, zo 'n de meeste gemeente lsleden het tenminste, kon- de huidige bewoners stuk- 'tuingrond' kopen voor vijf len per vierkante meter, ti goede prijs voor agrarische id," verdedigde wethouder de Voorde nog. De Vries zag :er de bui al hangen en denkt de gemeente na een bestem- gsplanwijziging in de toe- ïst nog wel eens met onge wenste bouwwerkjes aan de zuidrand van Sint-Jansteen te maken kan krijgen. De Vries en WD'er W. Kayser konden ook al weinig waarde ring opbrengen voor het binnen kort beginnen van een onder zoek naar de gewenste reorgani- satievorm van het ambtelijk ap paraat. Hij herinnerde het col lege er aan dat de raad vóór elke beslissing geraadpleegd zou worden. Burgemeester A. Kes- sen meldde dat een maand ver traging niet gewenst was. Hij be loofde dat de gemeenteraad na de inventarisatie van de knel punten binnen de secretarie al tijd nog terug kan en een andere onderzoeksbureau met de op dracht kan belasten. De Vries wilde, ook gezien de reacties van zijn collega-raadsleden, vervol gens geen spelbreker zijn en ging akkoord. Kayser deed hetzelfde, maar wilde wel vastgelegd zien dat b en w volgens hem 'slordig' hadden gehandeld. Controle op autogordels TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen hield vrij dag in samenwerking met de VVN op de Guido Gezelles traat in de Scheldestad een controle op de naleving van de draag plicht van autogordels. Tussen 13.00 en 16.00 uur werden 235 voertuigen gecontroleerd. Hier bij werd 15 maal proces-verbaal opgemaakt wegens het niet dra gen van de veiligheidsgordel. De overigen gecontroleerden wer den voor het naleven van de voorschriften door de VVN me dewerkers beloond met een sleu telhanger. zijn doorgelicht door middel van een zogenaamde 'krachtenveld analyse'. Met de notitie in de hand. kan het provinciaal be stuur bepalen voor welke milieu -verbeteringen er komende tijd gezorgd moet worden door on der meer waterschappen, ge meenten. landbouw, bedrijfsle ven, midden- en kleinbedrijf, re creatie. huishoudens en andere doelgroepen. Stokpaard De mening van het onderzoek bureau over het ontbreken van samenwerking bij de water schappen, is voor de statenfrac tie van de PvdA aanleiding om fusie te bepleiten. In de staten commissie milieuhygiëne haal de D. J. Holtkamp vrijdag een oud stokpaard van stal. Hij vond de zienswijze van buitenstaan ders op het Zeeuwse water- schapsbestel veelbetekenend. „Er wordt niet effectief gewerkt. hij zich schuldig aan ruim dertig inbraken. C. maakte deel uit van een groep jongeren die geregeld samen op het dievenpad gingen en vervul de daar een leidende rol. Ook moet hij 1500 gulden schadever goeding betalen aan de voetbal vereniging en eenzelfde bedrag aan de gemeente Temeuzen. Verder moet hij in de proeftijd van twee jaar van de voorwaar delijke straf de aanwijzingen van de reclassering opvolgen. De Terneuzenaar M. van T. (19), die ook deel uitmaakte van de bende, werd veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk en 240 uur dienstverlening voor dief stal met geweld en inbraken in winkels en woningen. Samen met een vriend pakte hij twee tassen af van een een 77-jarige vrouw, wat een buit van 200 gul den opleverde. Ook zij opereer den vanaf een fiets. Van T. ver speelde een groot deel van de buit van zijn misdrijven in gok kasten. Het vonnis was conform de eis van de officier. Bij de be straffing van de twee hield de rechtbank rekening met hun jeugdige leeftijd. een veranda of serre van ve randa plus is er voor elk budget. Meer weten? We moeten opnieuw kijken naar samenvoeging." Holtkamp stel- de dat gedeputeerde staten de samenvoeging van waterschap pen op de agenda dienen te plaatsen. Gedeputeerde A. M. Dek (CDA, milieu) gaf geen rechtstreeks oordeel over de mening van het onderzoekbureau. Wel zei hij: „Als we het onderzoek zelf ge daan hadden, dan had de tekst over de waterschappen er niet zo ingestaan. Maar ik heb het ook niet laten schrappen." Dek wil de niet zeggen of hij het met de visie eens is. De gedeputeerde herinnerde eraan dat de staten in het verleden afzagen van fu sie. met als voorwaarde dat de waterschappen tot een goed ge zamenlijk milieubeleid zouden komen. Gemeenten Commissievoorzitter J. A. Jor- ritsma-van Oosten merkte ove rigens fijntjes op dat het onder zoekbureau ook niet bijster te spreken is over het milieubeleid van de gemeenten. Er is nauwe lijks samenwerking. De kleine PLUS showroom Oostpolderweg 1 - Krabbendijke Sierdoppen weg BRESKENS - Vier sierdoppen zijn vrijdagmorgen van de perso nenauto van P. A. L. uit Aarden burg gestolen. De auto stond ge parkeerd bij de veerhaven te Breskens. door Arie Karreman ZUIDLANDTHEATER TER- NEUZEN pianorecital Rosaria Andino Werken van Haydn, Schumann en Villa-Lobos, Chopin, Liszt. Een daverend applaus en twee toegiften zegt een he leboel over de kwaliteit van een concert. Gisterenavond bood de Cubaanse pianiste Rosario An dino ons een fraai programma aan, dat heel mooi was van op bouw. Ook kwalitatief was er een stijgende lijn in te bespeu ren. Zowel technisch als muzi kaal. In de sonate in D van Ha.vdn leg de zij veel interessante nuances, maar meer positiefs heb ik hier niet over te melden. Haydn vraagt om een heldere, doorzichtige vertolking en een zeer subtiel omgaan met tempo wisselingen. Deze Haydn werd dermate vrij gespeeld dat de structuur verloren ging. Boven dien gebruikte ze hinderlijk veel pedaal. Ook technisch was het niet geweldig. Anders was het met de sonate in G van Robert Schumann. In de ze vertolking horen we heel mooie momenten. Een goede dy namiek, veel expressiviteit en een heel poëtisch adante. Al kon het mij nog niet overtuigen. Ook hier had het rechterpedaal wel wat nauwkeuriger gedoseerd mogen worden. Het ontbreken van briljant pia nospel voor de pauze, werd na de pauze helemaal goedgemaakt. In het werk O Prole Do Bébé van Villa-Lobos. Een Braziliaans componist, die de folkloristische muziek van zijn land op geniale wijze wist te versmelten met de compositietechnieken die hij in Europa had opgemerkt bij De bussy en Stravinsky. Rosario Andino voelde zich in dit werk blijkbaar helemaal thuis. Een in- AJK op excursie Zeeuwse Vlegel KLOOSTERZANDE - Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt vandaag (zaterdag) een excursie naar Zeeuwse Vle- gel-tarwepercelen rondom IJ- zendijke. Het project Zeeuwse Vlegel is een milieu vriendelij ke manier van tarwetelen die bovendien ook financieel aan trekkelijk is. Enkele kenmer ken van deze teelt zijn: slechts één bespuiting wordt toegepast met een bodemherbicide, er is alleen organische bemesting, geen ziektebestrijding en de on- kruidbestrijding gebeurt ver der met de wied-eg'. In de afgelopen jaar hebben de telers van Zeeuwse Vlegel een opbrengst behaald van tussen de vijf en zes ton per hectare. Het areaal uitgezaaide Zeeuwse Vle gel wordt berekend naar de hoe veelheid die in het komende sei zoen afgezet kan worden. De controle op de spelregels is vol gens bestuurslid Wim Menu van het AJK uit Kloosterzande vrij eenvoudig. „Er liggen in een per ceel Zeeuwse Vlegel geen spuit- sporen en er is tevens controle op residuen", verduidelijkt Me nu. De deelnemers aan de excursie verzamelen om 14.30 uur op het centrale plein achter de bushal te in Zaamslag. Als de weersom standigheden goed zijn. wordt er ook een demonstratie met de wied-eg gegeven. Barrelhouse Jazz Band in Middelburg MIDDELBURG - De Barrel- house Jazz Band geeft vanavond (zaterdag) een concert in de Stadsschouwburg in Middel burg. De band speelt op uitnodi ging van de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland (JASZ). Het optreden van de zesmansforma- tie onder leiding van Martin Koekelkoren begint om 21.00 uur. •A-m. foto Lex de Meester De Vlissingse deelneemsters zijn hier nog druk aan het oefenen. van onze vei VLISSINGEN - Gehuld in bad pak met een paarse streep en een roze vlak, en een knot in het haar. Zo zien twaalf meisjes, in de leeftijdsgroep van zeven tot veertien jaar, er morgen (zon dag) uit. De Vlissingse meisjes van de Recreatie Vereniging Vlissingen (RVV) nemen deel aan het Nederlands kampioen schap figuurdrijven in En schede. Drijven op de rug en dan probe ren met handen en voeten figu ren te maken. Af en toe water trappelen of de schoolslag ge bruiken mag. Het is de bedoe ling dat de groep op de rug ligt en eikaars handen of voeten pakt; zo onstaat een figuur Om aan een wedstrijd mee te kunnen doen moet de groep mi nimaal uit twaalf personen be staan. Er worden acht figuren gemaakt. Als de figuur eenmaal klaar is, geeft de instructrice een teken aan de jury. Vervolgens moet de voorstelling vijf secon den stil liggen en geeft de jury haar punten. Bij het fluitsignaal mag er weer worden bewogen. Monique Paap (23) is één van de twee instructrices die behalve kunstzwemmen ook figuurdrij ven instrueert. „Kunstzwem men is een heel andere activi teit". legt Monique uit. „Dat ge beurt op muziek en de zwem sters tellen alle bewegingen uit. Je mag met je armen en benen uit het water en bijvoorbeeld N.A BEKENDE VERHUIZBES geijtenbeek goes b.v. verpakkers verhuizers Nieuwstraat 60-66 4461 Tel 01100-14967/ CH Goes/ kC0EJsl#JjAR.M AGENT NUMANSvEEPRlEPt PERXJTlE MAMCT moeilijke TIJPEN PCCRI'T MIPÜQBUSTSE <CdPS IN HET BU23NDK CfMEPKÏNótN MN HET PtlBUEK AK "6A4N JUUIE HU COC CF flKWe SCHIETEN 2JJN ?EER 6P1EVENP ON2E (SEtfTTVMenSHEiP. CHi A4N2IEN STAAT OP HET SPEL WJ M2ETEN 'tfEP OVEPTUIfófJP CVEPKOMFHJ '"jAUÊL APJUCANT NAAkTcfÊCSfN EN Vj £r*AN HU CE CddOELS ^MENEER HEEF PE G&CPELS NIET AAN KUNT U 7lCH EVEN lEMIé-lTEREN EH. LET/Mlé-f gemeenten slagen er daardoor niet in op eigen kracht uitvoe ring te geven aan ontwikkelin gen in het milieubeleid. Baten Partners: „Ook de sen timenten in de richting van tof tusseni grotere gemeenten en/of de provincie doen geen goed aan het principe van samenwerking, dat zo noodzakelijk is bij de uit voering van milieubeleid." Als de waterschappen uit een slecht rapportcijfer consequenties moeten trekken, geldt dat even zeer voor de gemeenten, meende Jorritsma. teressant werk door zijn kleurrij ke harmonieën waarin de melo dieën op geniale wijze zijn ver pakt. Erg boeiend en virtuoos gespeeld Ook de eerste ballade van Cho pin was een sterk programma punt. Misschien iets te introvert, maar wel heel erg mooi. Vooral in de werken na de pauze heb ik met bewondering geluisterd naar het fraaie toucher. En dan zien we datje bij Haydn heel an ders met de pianotoetsen om gaat dan bij de vrije romanti sche werken De parafrase over Verdi's opera Rigoletto van Frans Liszt was een hoogtepunt in het program ma. Virtuositeit en de prachtige intense voordracht van dit mooie stuk muziek heeft mij ui termate geboeid. En dat op een vleugel, die in de zachte gedeel ten heel mooi is. maar in fortissi mo's de nodige glans volkomen mist. Het instrument was boven dien niet goed gestemd. Een welverdiend applaus eiste twee toegiften. Een Cubaanse dans van een Cubaans compo nist en een fraai gespeelde wals van Chopin. van onze verslaggever GENT - In de zone 'Gentervlis burg' moeten alle krachten wor den gebundeld om de positie van de Euregio Scheldemond te versterken. De havensteden Gent, Terneuzen en Vlissingen en (in mindere mate) Middel burg mogen zich niet laten on dersneeuwen door de grote broers Rottm en Antwer pen. Werken de vier samen dan kan er sprake zijn van een ge lijkwaardige positie. Dat stelde het Eerste Kamerlid drs H. Eversdijk, ook lid van de Raad van Europa, vrijdagavond vast in een toespraak voor de Gentse Havengemeenschap. Eversdijk constateerde dat de Euregio Scheldemond kan uit groeien tot 'het voorbeeld van het Europa van de regio's', „Want alle ingrediënten zijn aanwezig." Hij noemde de as Gent-Terneuzen-Vlissingen- Middelburg 'een ijzersterke as met grenzeloze kansen'. Hij be nadrukte het nogeens: „De gren zeloze kansen liggen in het ge hele Euregiogebied Schelde mond, een gebied dat in mijn vi sie een echte Deltaregio is van Goeree-Overflakkee tot het Gentse en Brugse gebied met twee 'machtige buren', namelijk Rotterdam en Antwerpen. Maar deze machtigen zijn buren en geen bazen! De Euregio Schelde mond kan zich gelijkwaardig voelen aan en gelijkwaardig ge dragen in relatie met deze goede buren," Maar dan moeten in de zone 'Gentervlisburg' wel alle krach ten worden gebundeld. Evers dijk stipte terloops aan dat ie dere gulden en iedere frank die de regio zelf in de grensover schrijdende samenwerking stopt straks het dubbele waard is. Scheldemond Het kamerlid plaatste overigens vraagtekens bij een al te ambte lijke benadering van het feno meen Euregio Scheldemond. „Met alle waardering voor het vele en voortreffelijke werk van de ambtenaren en ambtelijke groepen, meen ik dat de Euregio Scheldemond hoger op de poli tieke agenda moet." Het be drijfsleven. het maatschappelijk leven, instituten ials de Interna tionale Schelde Faculteit), uni versiteiten en hogescholen moe ten met bestuur en politiek de handen ineen slaan. Eversdijk: „De Euregio Scheldemond moet een vanzelfsprekend kader wor den waaraan alle grensover schrijdende activiteiten worden opgehangen. Dat past overigens uitstekend binnen de discussie die momenteel in Nederland wordt gevoerd over een nieuwe bestuurlijke indeling. Echt. deze regio heeft een unieke kans om te laten zien wat op eigen kracht en met vijftig procent hulp van de EG tot stand kan komen. Een grenzeloze kans dus!" Eversdijk vindt, zo bleek, dat de Euregio Scheldemond zichzelf heel nadrukkelijk moet affiche ren. „Een afwachtende houding is in feite achteruitgang. We moeten onszelf ook niet aanpra ten dat we toch maar in de peri ferie leven. Als we zelfbewust de mogelijkheden die we hebben, uitbuiten mogen we best trots naar buiten treden. De buiten wereld moet merken dat we er zijn, moet weten dat men niet om ons heen kan!" Drs Eversdijk wees. in de marge, op de noodzaak van aanleg van de WOV ('absoluut noodzakelijk voor een ijzersterke maritieme, logistieke en industriële zone"), het sluiten van een Scheldever- drag voor het schoonmaken van de rivier ('een schande dat we daar in twintig jaar tijd niet in zijn geslaagd'hij wees ook op de aanwezigheid van de meest uiteenlopende industriële acti viteiten en toeleveringsbedrij ven i 'een multi-modale terminal is nodig') en zei over de grens overschrijdende politiek en het bestuur: „Het moet nog meer uit de verf komen dat het nieuwe Europa het Europa van de re gio's is, laat de fiere Vlaamse leeuw en de worstelende Zeeuw se leeuw samen de strijd aan gaan." Hij waarschuwde voor de opruk kende Franse havens, die de ha vens in de Scheldemond weieens naar de kroon zouden kunnen steken en pleitte voor onder steuning van de plannen voor een uitbouw van de haven van Gent Plan Buitengebied toch aangenomen koprollen maken. Bovendien kun je het solo doen of in duet of met meerderen." De twaalf meisjes zijn met de twee instructrices al een jaar be zig om figuren onder de knie te krijgen. Elke week trainen ze drie kwartier. „Omdat we met jonge meisjes werken, kost het meer tijd", vertelt Monique. „Wij geven vanaf de kant instructies. Pas als ze er echt niet uitkomen, spring ik erin om ze het goed uit te leggen." Veel voorwaarden om aan fi guurdrijven te kunnen doen. zijn er niet. De RVV vereist alleen het A-diploma. Maar volgens Monique is het kunnen drijven op zich al voldoende. Diefstal van stukken tarbot BRESKENS - Uit een vrachtau to van de Fa. O, in Breskens zijn vrijdagmorgen twee stukken tarbot gestolen die samen een waarde vertegenwoordigen van 400 gulden De diefstal is ge pleegd tijden het laden en lossen van de vrachtauto aan de Nieuwstraat te Breskens. COR DE JONGE van onze verslaggever AARDENBURG - De gemeente Aardenburg stuurt recht streeks aan op een confrontatie met gedeputeerde staten. Een meerderheid van de raad ging donderdagavond na een uitvoe rige discussie akkoord met een voorstel van het college (burge meester E. Jongmans uitgezon derd) om een deel van het be stemmingsplan Buitengebied aan te passen, zodat bewoning is toegestaan. Gs spraken zich eerder in een door Aardenburg ingediend principeverzoek ech ter al negatief uit over de beoog de uitbreiding van de bebouw de kom van de Kikkerstad. Burgemeester Jongmans ont raadde de raadsleden gisteren met klem het voorstel van beide wethouders over te nemen. „Er ligt in deze zaak een hele con crete uitspraak van gs," moti veerde hij zijn minderheids standpunt binnen het college. Net als de raadsleden A. Keijmel -Cambier (PvdA). W Westphaal (D66) en (onder druk van zijn steunfractiegenoten» ook de WD'er J Dees vreest Jongmans dat het gewraakte voorberei- dingsbesluit een precedentwer king tot gevolg zal hebben. Het voorstel kwam op tafel na het verzoek van de oud-wielren ner W. du Bois om aan de Bo gaardstraat een woning, kan toor, showroom en opslagruimte te mogen bouwen. Het Buiten gebied staat planologisch even wel geen burgerwoningen toe. „Als we hiermee instemmen, moeten we in principe aan ieder verzoek van burgers, die in het gebied een huis willen bouwen, tegemoet komen. In het verle den zijn er meerdere mensen ge weest die interesse hadden voor een woning in het plan, maar zij zijn tot dusver consequent de deur gewezen. Gaan we akkoord met dit voorstel, dan creëren we een enorm stuk rechtsongelijk heid. Dit kan echt niet," aldus Westphaal. In navolging van zijn PvdA-col- lega Keijmel wees de democraat op het feit dat binnen de ge meente Aardenburg nog genoeg andere bouwgrond (zoals het. woongebied Ouwe Stad) voor handen is. „En voor bedrijven zijn er verschillende industrie terreinen," beargumenteerde het D66-raadslid zijn standpunt. Keijmel en Westphaal werden in hun opvatting gesteund door burgemeester Jongmans. „Ik gun de aanvrager een mooie woonlocatie. Voor Aardenburg zou het bovendien een goede zaak zijn om er een goed lopend bedrijf bij te krijgen. Maar de plaats van vestiging moet plano logisch wel verantwoord zijn. Er zijn genoeg andere alternatie ven." Bekendheid Wethouder R. van de Wijnckel (ruimtelijke ordening), en met hem W. Gijsel (Gemeentebelan gen). dacht daar anders over. Zij hielden voor ogen dat het bedrijf van Du Bois jaarlijks gemiddeld goed is voor een omzet van twin tig miljoen gulden, drie arbeids plaatsen en door contacten (van Japan tot en met Amerika) van de oud-wielrenner kan bijdragen in een vergroting van de naams bekendheid van Aardenburg. „Onze fractie is van mening dat we er alles aan moeten doen om dit bedrijf binnen te halen. En als daarvoor een legale kunst greep moet worden uitgehaald, dan is dat maar zo. Daar wordt niemand door geschaad," stelde Gijsel. Van de Wijnckel wierp daar naast in de strijd dat het niet om een 'pure burgerwoning' gaat „Want als dat het geval zou zijn, hadden wij geen medewerking verleend aan het verzoek Maar het betreft nu ook bedrijfsactivi teiten. Ik denk dat Aardenburg er goed aan doet iedere strohalm vast te grijpen om een nieuwe onderneming in huis te halen. De laatste tijd zijn we er toch al een paar kwijtgeraakt." voerde de wethouder aan. Het voorstel werd uiteindelijk met drie stemmen tegen (PvdA, D66 en VVD i en acht voor aange nomen. Het voorbereidingsbe- sluit moet nog voor goedkeuring naar gedeputeerde staten. Ge zien een eerdere uitspraak van het provinciaal college lijkt het echter niet waarschijnlijk dat aan de uitbreidingsplannen van Aardenburg wordt meegewerkt. tAdvertentiei SAuiHI/// UOEK Steakhouse Oe Tamboer Plein /9^0, tel 01180-/21/7, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 53