Kruiswerk krijgt nieuw gebouw Subsidies gaan op de schop in Reimerswaal Veel belangstelling voor woonzorgcentrum Joanna Haamstedenaar: ambtenaren in juni op de fiets Grevelingenschap vreest opdrogen subsidiestroom Reinigingsdienst zoekt tevergeefs milieucoördinator streek Bezuinigingen dwingen tot zakelijker werken kerkdiensten m ZATERDAG 28 MAART 1992 11 van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De burgemeester van Wester schouwen. H. Tees, heeft vrij dagmiddag in Burgh-Haam- stede de eerste paal geslagen voor het nieuwe kruisgebouw dat in de plaats komt van de ge bouwen in Burgh-Haamstede en Renesse. Het nieuwe onder komen is bedoeld voor de hele Expositie over belastingen in Goes geopend van onze verslaggeefster GOES - „Belastingen hebben Goes helpen opbouwen. In 1618 gingen de wijn- en bierlasten omhoog om een nieuwe kerk te kunnen betalen. Wie wilde bij dragen aan de kosten, nam ge woon een neutje extra." De Goese wethouder drs G. R. Heerebout van cultuur en finan ciën dook vrijdagmiddag in de historie van de belastingheffing in Goes. Als bestuursvoorzitter van het museum voor Zuid-en Noord-Beveland leidde hij de nieuwste tentoonstelling 'Alle eeuwen belastingen' in. De tentoonstelling geeft een beeld van de geschiedenis van de Nederlandse belastingen, in het bijzonder de heffing op edele metalen. Daarbij komt ook de historie van de Goese goud-en zildersmeden aan de orde. Het Belastingmuseum 'Prof. dr. Van der Poel' uit Rotterdam stelde het meeste materiaal voor de ex positie beschikbaar. Mr. M. A. Schillemans sprak na mens de Belastingdienst Goes ook een woordje tijdens de ope ning van de tentoonstelling. Net als Heerebout had hij in de stadsarchieven gesnuffeld. „Er is geen belastingheffing in Ne derland of je kunt 'm wel terug vinden in Goes. Het stikte van de heffingen: op wijn, traan, ko len, vee. standplaatsen. Noem maar op." Schillemans vindt 'Al le eeuwen belastingen' een leuke titel voor moderne belasting ambtenaren. „Het moet hen als muziek in de oren klinken dat er al eeuwenlang op zo'n manier eeld te verdienen is." gemeente Westerschouwen en staat dan ook centraal: bij de brandweergarage aan de Se- rooskerkseweg. De voorzitter van de kruisver eniging Rondom de Ooster- schelde. J W. de Jonge, herin nerde de belangstellende wijk verpleegkundigen. bestuursle den en oud-bestuursleden en bouwers eraan dat de kruisver eniging druk bezig is met het af stoten van gebouwen op Schou- wen-Duiveland. Weliswaar gaat het vertrek van het kruisgebouw uit een dorp niet zelden met emoties gepaard, meent de Jon ge. maar toch moet de kruisver eniging zakelijk te werk gaap. Een kruisgebouw als in Ouwer- kerk bijvoorbeeld, dat slechts enkele uren in de maand open was, is gewoonweg te duur. Het geld kan beter worden gestopt in de 24-uurszorg, aldus de voorzit ter. En de kruisvereniging zorgt altijd voor een alternatief. De be woners uit Ouwerkerk kunnen over niet al te lange tijd naar Nieuwerkerk, waar het niewue kruisgebouw waarschijnlijk in het te bouwen centrum voor ouderen wordt ondergebracht. Simons Zowel de voorzitter van de kruis vereniging als burgemeester Tees plaatsten op de 'heugelijke' dag enige kritische kanttekenin gen bij de plannen van staatsse cretaris Simons. Het kruiswerk zal zakelijker moeten gaan werken, aldus De Jonge. En als de thuiszorg uit het basispakket verdwijnt, is dat volgens de bur gemeester ronduit een verar ming. Het nieuwe gebouw in Burgh- Haamstede kan als alles meezit in het najaar in gebruik worden genomen. Te zijner tijd zal wel licht ook de gezinsverzorging zitting nemen in het gebouw. De Jonge deelde mee dat de fusie- besprekingen met de gezinsver zorging een aardig eind op weg zijn. Burgemeester Tees (links) heit met zichtbaar genoegen de eerste paal voor het nieuwe kruisgebouw. foto PieterHonhoff van onze vei DIRKSLAND - Het Grevelin- genschap ziet de terugtrekking van het Rijk uit het schap met angst en beven tegemoet. Het bestuur is vooral bang dat het Rijk in het terugtreden aanlei ding ziet de subsidie te vermin deren. Dit kwam vrijdagmor gen naar voren tijdens een ver gadering van de raad van be stuur van het natuur- en recrea tieschap De Grevelingen in Dirksland. Van de twee miljoen subsidie die het schap jaarlijks krijgt, neemt het Rijk 60 procent voor zijn re kening. de provincie Zuid-Hol land 25 procent. Zeeland 10 pro cent en de deelnemende ge meenten 5 procent. Als het Rijk in verband met de wens tot de centralisatie uit het schap treedt, komen de rijksgelden via de provincies bij het schap. Technisch voorzitter J. Hoek van Dijke erkende dat het het schap op zich niet uitmaakt ol het geld direct of indirect bij het schap terecht komt. Maar het is niet onvoorstelbaar dat de sub sidiestroom minder wordt, en daar ziet het schap tegenop. De zes miljoen aan investerings subsidies die het schap krijgt van het Rijk is overigens ge waarborgd tot halverwege de ja ren negentig. Van de lijst inves teringen kan het Grevelingen- schap er, wat Brouwershaven en de natuur-organisaties betreft, één forse schrappen: zij voelen niets voor aanlegplaatsen bij Dwars in de Weg. „Dat scheelt alweer een miljoen", hield de Brouwershavense burgemeester L. N. Labruyere de raad van be stuur voor. Deze nam het protest voor kennisgeving aan. Hoek van Dijke was blij de raad van bestuur te kunnen meede len dat het schap nu recht streeks met het ministerie van landbouw, natuurbeheer en vis serij in gesprek is over de terug treding. Lange tijd 'hoorde' het schap van alles, zonder dat er overleg was met het ministerie zelf. Veranderingen Uit een brief van het ministerie aan het Grevelingenschap blijkt met zoveel woorden, dat er aan terugtreding meer haken en ogen zitten dan het Rijk aanvan kelijk veronderstelde. Verder hebben de provincies zich tegen het totale pakket aan decentra lisatiemaatregelen gekeerd, om dat het Rijk ook meteen de broe kriem wil aanhalen. Voorts deelt staatssecretaris Gabor mee dat van onze verslaggever KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat de subsidie regelingen drastisch omgooien. De berekening van de subsidies moet in de toekomst minder in gewikkeld gebeuren, vindt het college van b en w. Bovendien moet met name het jeugd- en jongerenwerk fors in gaan leve ren. Volgens het dagelijks ge meentebestuur zijn de jeugd clubs te afhankelijk van ge meentegeld geworden en moe ten ze zelf meer geld binnen zien te halen. Burgemeester en wethouders van Reimerswaal vinden de hui dige subsidieregelingen veel te ingewikkeld. Zo zijn de bijdra gen die bijvoorbeeld de Rei- merswaalse jeugd- en jongeren- clubs krijgen, opgebouwd uit verschillende onderdelen. Er zijn aparte potjes voor onder meer huisvesting en scholing. Dat kan veel simpeler, stellen b en w. Ze willen het jeugd- en jon gerenverenigingen in de toe komst per deelnemer gaan steu nen. Maar die financiële bij drage wordt een stuk minder. Aderlating Het is nu nog zo dat sommige jeugdclubs 70 tot 80 procent van hun inkomsten ontvangen via het gemeentehuis. Volgens de nieuwe regeling betaalt de ge meente in de toekomst jaarlijks maximaal de helft daarvan. Voor veel clubs betekent dat een Rommelmarkt - De leerlin gen van de Korczakschool in Middelburg houden zaterdag 11 april een rommelmarkt op het plein naast de school aan de Korczakstraat. Controle op autogordels TERNEUZEN - De gemeente politie van Temeuzen hield vrij dag in samenwerking met de WN op de Guido Gezellestraat in de Scheldestad een controle op de naleving van de draag plicht van autogordels Tussen 13.00 en 16.00 uur werden 235 voertuigen gecontroleerd. Hier bij werd 15 maal proces-verbaal opgemaakt wegens het niet dra gen van de veiligheidsgordel. De overigen gecontroleerden wer den voor het naleven van de voorschriften door de WN me dewerkers beloond met een sleu telhanger. gigantische financiële aderla ting. Zo zou bijvoorbeeld jeugd soos De Zolder uit Hansweert te rug van 3400 naar 1200 gulden gemeentesteun en jeugdvereni ging Inspin uit Yerseke van ruim 3000 naar 1300 gulden. Om de ge volgen van deze terugval niet te drastisch te maken, wil de ge meente de nieuwe regeling gefa seerd invoeren. B en w willen in het kader van de herziening ook een nieuwe rege ling invoeren, namenlijk de bud getsubsidiëring. Daarbij maakt de gemeente met een instelling vooraf afspraken over de duur en de hoogte van de subsidie. Ook kan de gemeente de subsidie koppelen aan bepaalde doelstel lingen die in die tijd gehaald moeten worden. Voordeel van de regeling is, dat gemeente en in stelling vooraf precies weten hoeveel geld er (vaak voor en kele jaren) beschikbaar is. Bo vendien kan een subsidie-ont vanger het grotendeels naar ei gen goeddunken gebruiken. Voorlopig wil het dagelijks ge meentebestuur alleen met de Reimerswaalse peuterspeelza len afspraken maken over de budgetsubsidiëring. Die zijn, zo is uit een eerste overleg met de gemeente gebleken, echter bij zonder huiverig over de nieuwe opzet. Ze zijn bang voor teveel fi nanciële risico's bij het aangaan van meerjarige overeenkom sten. Eenvoudiger Het is overigens nog niet duide lijk of de budgetsubsidiëring Reimerswaal financieel voor deel oplevert. „Dat is ook niet de opzet," verzekert beleidsambte naar welzijn Theo Riet. „Wat we op de eerste plaats willen, is een eenvoudiger systeem. Aan de ene kant passen we de bestaan de regelingen aan, zoals bij het jeugdwerk en aan de andere kant introduceren we voorzich tig nieuwe, zoals voor de peuter speelzalen." Het kan volgens Riet zelfs zo uitvallen, dat de peuterspeelzalen aanzienlijk meer geld gaan ontvangen. „Men heeft bij de gemeente een wensenlijstje ingeleverd voor de komende jaren. Als de gemeen teraad met een groot aantal van die wensen akkoord gaat, kan het subsidiebedrag een stuk ho ger uitvallen dan het nu is." De voorstellen voor een nieuwe op zet van het gemeentelijk subsi diebeleid komen aan de orde tij dens de vergadering van de com missie welzijn. Die vindt plaats op dinsdag 7 april in het gemeen tehuis in Kruiningen. Aanvang: 20.00 uur. Gedeputeerde Dijkwel verrichtte met de onthulling van het naambord de officiële opening van het woonzorgcentrum. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - Het nieuwe wooncen- trum voor ouderen Joanna in Goes is zeer in trek. Alle 42 ap partementen zijn inmiddels verhuurd. De nieuwe bewoners van het voormalige St. Joanna- ziekenhuis aan de Kloetingsc- weg zijn niet alleen afkomstig uit Goes, ook bij ouderen van ver buiten de provincie bestaat grote belangstelling voor een woning in het nieuwe centrum. Vrijdag werd het tot woonzorg- voorziening omgebouwde zie kenhuis officieel geopend. Dat gebeurde door gedeputeerde A. J. Dijkwel en de Goese wet houder ing W. G. van de Ree. Het wooncentrum bestaat uit 42 zelfstandige woningen voor ouderen en een aantal gemeen schappelijke voorzieningen, zo als een ontmoetingsruimte, lo geerkamers en een wasserette. De (twee- en driekamer) wonin gen zijn aangepast aan de wen sen en behoeften van ouderen De appartementen zijn gemak kelijk te onderhouden en com fortabel ingedeeld zonder onno dige drempels, krappe doorgan gen of onhandige grote afstan den tussen de diverse ruimten Elke woning is aangesloten op een extern bewaakt alarme ringssysteem. De bewoners voe ren weliswaar een zelfstandige huishouding, maar ze kunner desgewenst hun maaltijden be stellen bij het verzorgingshuis St. Maarten in de Groe. Voor een periode van drie jaar wordt een zogeheten zorgcoördinator aan gesteld. die de bewoners assis teert bij contacten met zorgver leners van bijvoorbeeld het kruiswerk en de gezinsverzor ging. Bouwer en eigenaar van 'Joan na' is de Humanistische Bouw- Seaband-project - De stich ting Sociaal Cultureel Werk (SCW) Goes heeft opnieuw een Seaband-project op poten gezet. Dat is een jaarlijks uitwisse lingsprogramma tussen jonge ren van 15 tot 25 jaar uit vijf ver schillende landen. Dit jaar con centreert het project zich op Bretagne (Brest en omgeving) in Frankrijk. De Goese deelnemers vertrekken donderdag 16 juli en komen dinsdag 28 juli weer te rug. Belangstellenden kunnen zich opgeven via buurthuis De Pit te Goes. Diefstal van stukken tarbot BRESKENS - Uit een vrachtau to van de Fa. O. in Breskens zijn vrijdagmorgen twee stukken tarbot gestolen die samen een waarde vertegenwoordigen van 400 gulden. De diefstal is ge pleegd tijden het laden en lossen van de vrachtauto aan de Nïeuwstraat te Breskens. stichting Bejaardenhuisvesting (HBB). De HBB heeft zo'n 60 wooncentra voor ouderen ver spreid door heel Nederland. De plaatselijke Humanistische Stichting Ouderenhuisvesting Joanna beheert het Goese cen trum en is onder meer belast met de verhuur. De stichting wil de ouderen in het voormalige zie kenhuis 'woonzorg op maat' bie den, zonder dat zij zich - zoals voorzitter L. H. de Leeuw van de plaatselijke stichting het uit drukte - hoeven te houden aan 'veel regeltjes en voorwaarden'. De verbouwing van het oude zie kenhuis (de karakteristieke voorgevel van het gebouw is daarbij vrijwel geheel in tact ge bleven) kostte ongeveer vier mil joen gulden. Het Rijk. de ge meente Goes en de provincie le verden een niet onaanzienlijke financiële bijdrage. De Goese wethouder Van de Ree stelde vrijdagmiddag vast. dat er veel inventitiviteit en doorzet tingsvermogen aan te pas is ge komen om het project te laten slagen. Ook gedeputeerde Dijk wel was zeer complimenteus: ..Joanna is voor veel ouderen een aantrekkelijke woonvoor ziening." Hij zei vrijdag nog eens. dat het beleid van de pro vincie er op is gericht ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te la ten wonen. Volgens Dijkwel past het nieuwe woonzorgcentrum in Goes perfect in dat streven. van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE Trampolinecentrumhouder Jan Midavaine uit Burgh- Haamstede heeft gemeente bestuur en ambtenaren van Westerschouwen opgeroe pen in juni massaal de fiets te nemen. Via Lubbers - met wie hij wel vaker corres pondeert - hoopt hij dat de brief verspreid wordt onder alle Nederlandse gemeen ten, waarmee de 'nationale ambtenaren fietsmaand' daadwerkelijk gestalte zou kunnen krijgen. Met zijn actie wil Midavaine bewerkstelligen dat be stuurders en ambtenaren aan den lijve ondervinden hoe goed of slecht het in hun gemeente fietsen is. Aan de hand van een evaluatie zou den er maatregelen kunnen worden genomen om het fietsen te stimuleren. De burgemeester van Wes terschouwen. H. Tees, heeft, niet de indruk dat de oproep veel toevoegt aan de alk daagse praktijk in zijn g( meente. Ambtenaren en hi. zelf nemen zeker 's zomers vaak de fiets, weet Tees. Te minste, als ze de hele dag o kantoor moeten zijn. Hij Z£ de open brief van Midavain zeker in bespreking gevei want elk initiatief op dit gt bied vindt Tees interessan Ook voor andere gemeentel Midavaine is niet van pla de rest van Nederland zelf d open brief te sturen. Hij hee: minister-president Lubbei verzocht dit te doen, en ar ders wendt hij zich tot d vereniging van Nederlands gemeenten. De Schouws ondernemer heeft er bef hoop op dat Lubbers mei werkt: „Je weet nooit ho een bal rolt." Dat heeft Mid£ vaine al gemerkt met zij eerdere plannen. Zo zit e ook een brief van Lubbers i Midavaines plakboek waa in de premier zijn waardi ring uitspreekt voor Mid; vaines autoreductieplan. hij met het Grevelingenschap de rol van Staatsbosbeheer in het beheer wil bespreken. „Net op het moment dat we dachten dat we in rustig vaarwater terecht waren gekomen, zijn er grote veranderingen op til", conclu deerde Hoek van Dijke. In een toelichting wees hij erop dat het dagelijks bestuur van het schap het in de nieuwe situa tie ook zonder rijksvertegen woordiger zal moeten stellen. Daarmee zou het bestuur de be langrijke schakel met het Rijk missen. Hoek van Dijke: „Maar belangrijker dan het bestuurlij ke gemis, zijn de financien." Raad van State: aanschrijving bedrijf in orde van een medewerker DEN HAAG/BROUWERSHA VEN - De afdeling bestuursge- schillen van de Raad van State in Den Haag heeft geen juridi sche onvolkomenheden kunnen ontdekken in de aanschrijving die het Landbouwmechanisa- tiebedrijf J. Verhulst uit Zonne- maire van de gemeente toege stuurd kreeg. Dat is donderdag bekend geworden. In de aanschrijving geeft de ge meente Verhulst opdracht zijn bedrijf in milieu-technisch op zicht te verbeteren. Doet hij dat niet. dan dreigt er een sluiting. De Raad van State acht Ver hulst niet onevenredig bena deeld door de gemeentelijke aanschrijving en weigerde daar om de opdracht te schorsen. De gemeente wil dat het bedrijf er ordelijk gaat uitzien en dat er een vloeistofdichte vloer wordt gestort. AJK op excursie Zeeuwse Vlegel KLOOSTERZANDE - Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt vandaag (zaterdag) een excursie naar Zeeuwse Vle- gel-tarwepercelen rondom IJ- zendijke. Het project Zeeuwse Vlegel is een milieu vriendelij ke manier van tarwetelen die bovendien ook financieel aan trekkelijk is. Enkele kenmer ken van deze teelt zijn: slechts één bespuiting wordt toegepast met een bodemherbicide, er is alleen organische bemesting, geen ziektebestrijding en de on- kruidbestrijding gebeurt ver der met de wied-eg'. In de afgelopen jaar hebben de telers van Zeeuwse Vlegel een opbrengst behaald van tussen de vijf en zes ton per hectare. Het areaal uitgezaaide Zeeuwse Vle gel wordt berekend naar de hoe veelheid die in het komende sei zoen afgezet kan worden. De controle op de spelregels is vol gens bestuurslid Wim Menu van het AJK uit Kloosterzande vrij eenvoudig. „Er liggen in een per ceel Zeeuwse Vlegel geen spuit- sporen en er is tevens controle op residuen", verduidelijkt Me nu. De deelnemers aan de excursie verzamelen om 14 30 uur op het centrale plein achter de bushal te in Zaamslag. Als de weersom standigheden goed zijn. wordt er ook een demonstratie met de wied-eg gegeven. Sierdoppen weg BRESKENS - Vier sierdoppen zijn vrijdagmorgen van de perso nenauto van P. A. L. uit Aarden burg gestolen. De auto stond ge parkeerd bij de veerhaven te Breskens. van onze verslaggever KERKWERVE - Het valt de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland niet mee de vacature voor een eïlandelijke milieu coördinator vervuld te krijgen. Van de 42 sollicitanten is er uit eindelijk niet één overgeble ven. Voor de baan. die door het be stuur van groot belang wordt geacht, werd gezocht naar ie mand met een goede opleiding én ervaring. ..Het overgrote deel van de sollicitanten bestond echter uit jonge mensen die net klaar waren met een universi taire of hbo-opleiding, en die hebben alleen praktijkervaring uit een korte stageperiode," zei de voorzitter van de Reinigings dienst, W. den Boer, vrijdag in de vergadering van het algemeen bestuur. Uit de procedure kwam maar eén geschikte kandidaat naar voren. „Een echte milieuman, die met het openbaar vervoer hiernaartoe wilde komen," al dus Den Boer. Helaas was er nog een andere kaper op de kust, met een vacature voor eenzelfde functie, die deze kandidaat be tere voorwaarden kon bieden, zowel inzake de inhoud van het werk als de promotiemogelijk heden. Er wordt nu geprot langs andere kanalen alsnoi geschikte milieucoördinatt vinden. Kapels festival levensliederen en smartlappei KAPELLE - De Culturele missie Kapelle houdt zaten april een levenslied- en sr lappenfestival in De Vrooi Kapelle. Aan het festival ne negen individuele zangers e groepen deel, allen afkomst: Zeeland. De helft van de li< die ten gehore worden gebr is door de deelnemers zei schreven. De avond begin 20.00 uur. Jamsessie - Het open j( rencentrum Midgard aar Middelburgse Kuipersj houdt vrijdag 3 april een jar sie. Aanvang: 21 uur. Collecte - De collecte het Nationaal Reumaf heeft in Middelburg 17.7 opgebracht. M i M i M 11111 111111111 Zondag 29 maart 1992 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 11 ds. Buijs; Bruinisse 10 dhr. Van Vliet, 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. Schoo- nenboom; Dreischor 11 ds. Kuin; Eikerzee (Seharendijke) 9.30 dhr. v. d. Tempel: Haamste de 10 ds. Haasnoot. 19 ds. Hane- kamp; Kerkwerve 11 dhr. v. d. Tempel; Nieuwerkerk zie Geref. kerk: Noordgouwe 9.30 ds. Kuin: Noordwelle 11 ds. Breg- man; Oosterland 10 ds. Nauta, 18 ds. Haasnoot; Ouwerkerk 10 ds. Otten; Renesse 9.30 en 19 ds. Bregman <n.m. HA); Seroosker- ke 10 ds. De Goei, 19 ds. Het Lam; Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer (HA); Zierikzee: Gasthuis- kerk 11 ds. Scheygrond. 9.30 ds. De Boo, 18.30 ds. Van Popering; Zweeds R. Kr. Z.huis 17.30 ds. Buijs; Zonnemaire9.30 ds. Buijs. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Gootjes, 18.30 dhr. Rouw; Bruinisse 10 en 17 ds. Baas; Haamstede 10 ds. Lin- gen, 19 ds. Jobsen; Nieuwerkerk 10 dhr. Baas (jeugddienst), 17 ds. Kamermans; Seharendijke 10 ds. Lagerweij, 19 ds. Gootjes; Zierikzee 10 dr. Jobsen, 18.30 drs. Lingen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 18.30 lees- dienst; Nieuwerkerk 9.30 lees- dienst, 15.30 ds. Karens; Ooster land 10 en 18.30 ds. Karens, 14.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gerefor meerde Kerk. Haamstede 10 en 18.30 ds. Dijkstra. Kerkwerve 10 en 18 ds. Korving; Zierikzee 10 en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Kerk (vrijge maakt). Brouwershaven 9.30 en 18.30 ds. Wisselink. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30 dienst; Zierikzee 9.30 dienst, zat. 19 dienst. Pinkstergemeente. Zier (Meelstraat) 10. woensd. 2 menkomst. Gecombineerde doven/h> den dienst Goes Chr. Ger. Bergweg 43a 10 uur ds. Jon! (met doventolk). weekend diensten n 28 EN 29 MAART 1992 CENTRAAL ALARMNUM Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. uur: C. H. G. Daniëls, Posts 32. Zierikzee, tel. 01110-1341 Spreekuur voor spoedgev van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. uur: J. L. Flach en S. W. I Simons, J. van Renessew Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgev van 11.30-12.00 uur en van 1 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en 1 werkerk: vrij. 18.00 - ma. uur: C. Pet, Kerkstraat 1, nisse, tel. 01113-2550. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgev za. en zon. 16.30-17.30 uur. Bakker. Oude Haven 4, Z zee, tel. 01110-13016. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dar tel. 01110-12906, geopend za 09.00-12.30 uur en van 16 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.3 en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundige Schouwen-Duiveland: Da nacht voor dringende hulpi ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): S. 1 sma. Zierikzee. tel. 01110-12 WOONCENTRUM JOANNA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 50