Feyenoord-zege: paniek bij PSV Tyson en problemen: jarenlang één team PZC Oefenwedstrijden jeugdselecties Feyenoord en Ajax: forse geldstraffen Goese ploeg aan kop in hoofdklas zaalvoetbal Late inschrijvingen Olympische Spelen sport Arnold Scholten een van de stille krachten van de Rotterdammers Korfbalselectie voor toernooi Eerste zege Nederlands handbaltean ZATERDAG 28 MAART 1992 bws 3É ROTTERDAM (GPD) - Direct na de nederlaag tegen MVV en juist voor hij op non-actief werd gesteld, verkondigde trainer Hans Dorjee dat Feyenoord de landstitel wel kan vergeten. Speler Arnold Scholten is het met die bewering slechts ten de- Ie eens. „Op dit moment geloof ik ook niet dat we nog kam pioen kunnen worden", zegt hij. ..Maar als we zondag van PSV zouden winnen, dan is de strijd weer volkomen open. Dan schat ik onze kansen weer op vijftig procent, want dan komt er bij PSV gegarandeerd paniek. De competitie is echt nog niet afge lopen. PSV, Ajax, Feyenoord. we gaan allemaal nog punten verspelen". Het beste perspectief heeft Feyenoord volgens Scholten in het toernooi om deKNVB-beker. „Daar schat ik onze kansen op tachtig procent. We moeten ech ter wel oppassen. Als je in eigen Kuip van MVV verliest, kan je dat ook tegen Sparta overko men". Het is een geweldige tegenslag voor Feyenoord dat het voor de rest van dit seizoen John de Wolf moet missen en dat Peter Bosz in het eerste duel met AS Mo naco weer geschorst toe moet kijken. Toch durft Scholten Feyenoords kansen in het Euro pees toernooi voor bekerwin naars op veertig procent te stel len en daarmee geeft hij blijk be slist geen pessimist te zijn. Met Ajax heeft hij al twee keer een EC-finale gehaald. Tegen Lokomotive Leipzig in mei 1987 viel hij in de eindstrijd in voor Arnold Muhren en een jaar later speelde hij tegen KV Mechelen de volle negentig minuten mee. „Een Europa Cup-finale is voor mij dus niets nieuws, maar het blijft wel iets aparts", aldus Scholten, wiens contract aan het einde van dit seizoen afloopt. Zijn zaakwaarnemer Ger Lagen dijk zal er dan weer aan te pas moeten komen en dat mag. gelet op diens voorgeschiedenis, een pikante noot worden genoemd. Het humeur van de Feyenoord- spelers is deze week twee keer grondig bedorven. Eerst door de enkelblessure van John de Wolf. vervolgens door de schorsing van Peter Bosz voor het eerste Europa Cup-duel met AS Mo naco. „Als je ziet wat er met John de Wolf gebeurt, schrik je wel even", zegt Arnold Scholten. „Dat is ons al eerder overkomen met Paul Nortan. Op die mo menten besef je dat het met de' carrière van een voetballer in eens afgelopen kan zijn en dat geeft je te denken". Arnold Scholten zelf - door de Feyenoord-supporters Arny ge noemd - is tot dusver voor ern stige blessures bespaard geble ven. In zijn Ajax-tijd heeft hij een tijdje met een opspelende buikspier gesukkeld, maar de pijn was doorgaans niet zo erg dat hij er niet mee kon spelen. De blonde Brabander, nog altijd woonachtig in Rosmalen, is ze ker niet de spectaculairste spe ler van Feyenoord. Zijn spel is wars van franje en hij scoort zel den. Zijn prestatiecurve ver toont geen uitschieters naar bo ven of beneden maar wel een stij gende lijn. Arnold Scholten is een van de stille krachten van Feyenoord. Hij ontbreekt zelden op het ap pél. Vorig jaar miste hij slechts één van de 34 competitiewed strijden en dit seizoen heeft hij het tot dusver ook slechts een keer laten afweten. „Voor de uit wedstrijd tegen Volendam had ik last van een spiertje. Met een beetje goede wil had ik kunnen spelen, maar omdat er nog meer spelers licht geblesseerd waren, vond Dorjee het beter dat ik aan de kant bleef. Hij kon niet het ri sico lopen, dat er een paar zou den uitvallen". Arnold Scholten is stil. rustig en bescheiden. Binnen de spelers- raad van Feyenoord durft hij best voor z'n mening uit te ko men, maar naar buiten uit zorgt hij zelden voor schokkende uit spraken en dat zal wel de reden zijn dat hij de minst genterview- de speler van Feyenoord is. Dat steekt hem niet. Zoals ieder an der mens heeft hij behoefte aan BERN (ANP) - De tuchtcommis- sie van de Europese voetbal bond (UEFA) heeft vrijdag Feyenoord en Ajax forse geld straffen opgelegd. De Rotter dammers dienen een bedrag van ruim 25.000 gulden te beta len. de Amsterdammers moeten meer dan 15.000 gulden overma ken naar Zwitserland. De KNVB kreeg een boete van 2100 gulden. De tuchtcommissie van UEFA deelde in totaal voor een bedrag van 280.000 gulden aan geldstraffen uit. Feyenoord. Ajax en de bond werden bestraft wegens vuur werk op de tribunes en op het veld. Ajax kreeg bovendien een boete van 7000 gulden voor de herhaalde poging meer dan tien man op de bank bij een Euro pese wedstrijd (tegen AA Gent op 18 maart) te laten plaatsne men. Feyenoord werd voor het wange drag van de fans tijdens de thuis wedstrijd tegen Tottenham Hot spur op 4 maart bestraft. Ajax kreeg een boete van 8400 gulden wegens misdragingen van de fans bij de uitwedstrijd tegen AA Gent. In beide gevallen betrof het herhalingen van eerder be strafte zaken. De KNVB werd beboet wegens vuurwerk tijdens de wedstrijd van Jong Oranje te gen Zweden op 11 maart in Utrecht. Tottenham werd veroordeeld tot een boete van 16.000 gulden wegens het verbranden van een Feyenoord-vlag in de Kuip door Engelse fans. AS Monaco, de ko mende tegenstander van Feye noord. kreeg een boete van ruim 11.000 gulden naar aanleiding van onsportief gedrag van de spelers tijdens de thuiswedstrijd tegen AS Roma. De Franse international Petit werd voor één duel geschorst wegens zijn (gele) kaartenlast. De Feyenoor- der Bosz en de Ajacied Silooy werden om dezelfde reden even eens voor de eerstvolgende wed strijd uitgesloten. De zwaarste straf was voor To rino. De Italiaanse club moet wegens veel en explosief vuur werk tijdens het duel op 19 maart tegen 1903 Kopenhagen een bedrag van 42.000 gulden be talen. erkenning, maar hij hoeft niet zo nodig in het licht van de schijn werpers te staan. „Ik voel me niet op m'n gemak als men te veel aandacht aan mij be steedt", zegt hij terwijl er een flauwe glimlach over zijn gezicht trekt. Witte Socrates In de tijd dat hij nog voor FC Den Bosch - nu BW Den Bosch - speelde, kreeg hij de bijnaam de Witte Socrates. Wie hem het eerst zo heeft genoemd, weet hij niet precies meer. „Ik dacht dat het Gerard Aichom was. onze linksback. Ik heb net zulke lan ge benen als Socrates en ik gaf ook nog wel eens zo'n Brazi liaans hakballetje. Vandaar. Bo vendien speelde ik die tijd op het middenveld. Cruijff haalde me als middenvelder naar Ajax. Daar was de concurrentie zo sterk, dat ik op een gegeven ogenblik naar achteren verhuis de en, net als Jonk nu, als een in schuivende libero fungeerde". Bij Feyenoord is Arny omge turnd tot een rechterflankverde diger. Die rol accepteert hij zon der morren, maar hij maakt er geen geheim van dat hij het liefst weer naar zijn oude stek zou te rugkeren. „Als rechtsback kan ik me niet volledig ontplooien", legt hij uit. „Van huis uit ben ik een goede loper, net als Peter Bosz, Ruud Heus en Sabau. Bij de duurlopen zijn wij bijna altijd vooraan te vinden. Ik wil ook meevoetballen. Ik wil m'n ener gie kwijt. Als back voel ik me ge remd. Dat valt mee als ik een zo genaamde hangende linksbui ten tegenover me heb. Dan schuif ik automatisch op, maar als het een echte linksbuiten is. moet ik in de eerste plaats aan de dekking en de organisatie denken. Dan mag ik niets force ren, dan mag ik niet over m'n man heengaan, want dat kan ten koste gaan van de organisatie. Dat ik niet vaak scoor, heeft nog een andere oorzaak. Bij de spel hervattingen moet ik altijd ach terblijven. Dan gaan De Wolf en Frser naar voren en hebben Heus en Bosz een controlerende functie, zoals dat zo fraai heet. Ik ben geen specifieke kopper zoals De Wolf. Eerlijk gezegd heb ik een hekel aan koppen. Ik los de problemen liever met m'n benen op. Het is moeilijk om een defini tie van jezelf te geven, maar ik denk dat ik vrij technisch ben, dat ik goed kan lopen en dat ik het positiespel aardig beheers". Deskundigen voorspellen dat Amerikaan over drie jaar in de ring terugkeert INDIANAPOLIS (Reuter/ANP) - Oud-wereldkampioen boksen Larry Holmes sprak vier jaar geleden in Atlantic City bijna profetische woorden. Vóór zijn verloren titelgevecht tegen Ty son zei de Amerikaan dat zijn tegenstander binnen vijf jaar dood zou zijn of in de gevange nis zou zitten. „Wanneer hij mij toevallig verslaat zal hij aan het eind van de lijn zichzelf toch vernietigen." Rechter Patricia Gifford sloeg Tyson donderdag figuurlijk knock out door hem wegens verkrachting voor zes jaar naar de gevangenis te stu ren. Wereldkampioen Mike Tyson en problemen hebben jaren lang een team gevormd. In de rechts zaal van Indianapolis kwam een einde aan het vermogen van de bokser om met zijn ringtalent de problemen van de wereld daar buiten te overwinnen. Tyson, door zichzelf beschreven als de „slechtste man op deze planeet" werd op twintigjarige leeftijd de jongste wereldkampioen in de koningsklasse van het profbok- sen. Schandalen De carriere van de 25-jarige bok ser is voorbij. Voorlopig althans. Insiders zijn echter van mening dat de bokser, wanneer hij waar schijnlijk over drie jaar weer op vrije voeten komt, in de ring zal terugkeren. Tysons carrière is te kleurrijk om spoedig in vergetel heid te raken. Het was er een die was omgeven met schandalen buiten de ring. Zijn stootkracht en vasthoudendheid van een pit -.buil terriër in de ring zorgden voor veel opwinding in het pro fessionele boksen, dat leeft en ademt bij geweld dat buiten de ring bij de wet verboden is. De in Brooklyn in New York ge boren Tyson werd voor de eerste maal als twaalfjarige gearres teerd wegens het roven van een tas. Hij kwam daarvoor in een opvoedingsgesticht terecht. We gens misdragingen, die meestal door zijn 'surrogaat' vader, de legendarische bokstrainer Cus d'Amato zijn gesust, werd hij uiteindelijk toch van school ge stuurd. D'Amato nam de jonge Tyson mee naar zijn trainings kamp ergens in de staat New York en leerde hem zich zo goed mogelijk in te tomen. Tyson bleek echter nauwelijks te verbeteren. Hij deed een vrouw in een nabij het trainings kamp gelegen stad oneerbare voorstellen en werd om dezelfde redenen uit een bioscoop gezet. D'Amato gaf echter niet op. sprak urenlang met de jonge bokser over de kracht van de geest in een poging zijn 'angst' in een bondgenoot te verande ren. Op 22 november 1986 werd Mike Tyson als twintigjarige de jongste wereldkampioen zwaar gewicht door in Las Vegas in de tweede ronde Trevor Berbick te onttronen. „Tyson is een geboren winnaaar. Hij is agressief en weet daarmee in de ring uitstekend om te gaan", verklaarde Dr. Bill Hoff man. een psychiater in Provi dence. Na de winst op Berbick zegevierde Tyson, meestal voor tijdig. in negen opeenvolgende gevechten. Door het overlijden van d'Amato verdween de enige kracht die Tyson in toom kon houden. Toen Tyson op 7 februari 1988 de televisiester Robin Givens trouwde, begonnen de proble men buiten de ring opnieuw. Ty son smeet zijn vrouw dingen naar het hoofd en de politie moest sussend optreden. Givens Olympisch team snel tegen Australië ZEIST (ANP) - De internatio nale voetbalfederatie (FIFA) heeft de KNVB en zijn Australi sche zustervereniging tot 6 april de tijd gegeven om een datum vast te stellen voor de beslis singswedstrijden om een plaats in het Olympische toernooi. Beide duels moeten voor half mei zijn afgewerkt. De FIFA be vestigde vrijdag nogmaals dat Jong Oranje eerst uit speelt. verscheen op de televisie met de wereldkampioen en verklaarde dat haar echtgenoot haar mis bruikt had. Tyson zat er. rustig gemaakt door een kalmerend middel, wat versuft bij. In maart 1988 stierf Jim Jacobs, die d'Amato als mentor had ver vangen. Op 27 juni van dat jaar won Tyson in Las Vegas na 91 se conden door knock out van Mi chael Spinks, in een partij die hem zijn hoogste gage opbracht. De volgende dag brak hij met zijn manager Bill Clayton. Op 4 september reed Tyson met zijn wagen tegen een boom. De eerste geruchten van een zelf moordpoging doken op. Drie we ken later sloeg hij een verslagge ver neer en gooide een walkman naar een cameraman. Kort daar na vertelde Robin Givens in een televisieshow dat het leven met Tyson een 'hel' was en dat haai man manisch depressief was. Op 2 oktober 1988 gooide Tyson meubelen uit zijn huis in Ber- nardsville. Zijn echtgenote en haar moeder sloegen op de vlucht. Givens vroeg vervolgens om echtscheiding. In december 1988 dienden binnen drie dagen twee vrouwen een aanklacht in omdat Tyson hen had lastig ge vallen. Een politie-agente treft voorbereidingen om de vingerafdrukken van Mike Tyson te nemen. MIDDELBURG/GOES - Feest huis Goes heeft alleen de lei ding genomen in de hoofdklas zaalvoetbal in de regio Walche ren/Beveland. De Goese forma tie behaalde in eigen huis een forse 8-3 winst op Neptunes. Windhoek is dank zij een 10-8 ze ge op Jongepier Sport opge klommen naar de tweede plaats in de rangschikking. Parbo is uit de kopgroep weggevallen maar staat een wedstrijd achter op de nummers één en twee. Pfaff/Hemelaar/GVV ging met 3-6 onderuit tegen Kloetinge. Van Ruiten Fruit bleef met 5-2 de baas over Biezentrappers en staat samen met Parbo en Jon gepier Sport op een gedeelde derde plaats. Koopcentrum Groenendijk stuurde Schinkel Assurantiën met een 7-4 verlies naar huis. Feesthuis - Neptunes: Feesthuis was te sterk voor Neptunes. De Goesenaren wisten die over macht ook in doelpunten om te zetten. De thuisclub scoorde acht keer. Neptunes kon er maar drie treffers tegenover stellen. Voor Feesthuis scoorden Kees Dorrepaal, Paul Krijger. Frank Krijger. Ronnie Krijger (2x) en Robbert van Amersfoort <3x). Jordan Schrier (2x) en Hermi Pe- kaar schoten voor Neptunes raak. Pfaff/Hemelaar/GVV - Kloetin ge: GW moest door allerlei om standigheden met vier invallers opereren. Zelfs de aanvoerder en de vaste keeper ontbraken op het appel. Hoewel er door de GVV-ers met inzet werd ge speeld was de overmacht te groot. Kloetinge zegevierde met 6-3. De Kloetingse treffers waren van Jos van Bremen (2x). Stoffel Biesterbosch. Ronald Bun i2xi en Rens Anthonise Peter Wentzler (2xi en René Rent meester schoten voor de Pfaff- formatie raak. Van Ruiten Fruit - Biezentrap pers: Biezentrappers was niet op volle sterkte naar Vlissingen ge komen. Dat werd de ploeg nood lottig. Met de rust keken de Bie- zelingse zaalvoetballers al tegen een 3-1 achterstand aan. De wed strijd eindigde in een 5-2 zege voor de thuisclub. Edwin Meer man (2x). Richard van Ruiten. Wim Houweling en Shannon Braafhart scoorden voor de fruitploeg. Ronald Korsuize maakte de beide doelpunten voor Biezentrappers. Groenendijk - Schinkel: Een goede en tot ver in de tweede helft ook bijzonder spannende ontmoeting. Ad Mohr opende de score voor het Koopcentrum waarna Richard Pattiruhu er 1-1 van maakte. Edwin Zuydwegt schoot Groenendijk naar 2-1. John Saya bracht Schinkel weer langszij. Nu was het John Groen die de Groenendijk-ploeg aan een voorsprong hielp. 3-2, maar net voor rust kwam Schinkel weer op gelijke hoogte door nog maals Saya. Groenendijk liep weer uit toen Ad de Rooy raak- schoot. Weer was het Pattiruhu die de balans in evenwicht bracht. In een slotoffensief van beide kanten was de formatie van het koopcentrum de geluk kigste. Door De Rooy. Groen en Fred Felkers kwam Groenendijk op een 7-4 voorsprong. Dat was te vens de eindstand- Windhoek - Jongepier: Een snel le en doelpuntrijke wedstrijd goed geleid door Wim Bos. De Windhoekers stonden met de rust al met 8-3 voor. maar in de slotfase kwam Jongepier Sport nog gevaarlijk dicht bij. Wind hoek behaalde tenslotte een 10-8 overwinaing. Voor Windhoek MIDDELBURG - Dinsdag avond speelt de Zeeuwse voet balselectie onder 14 jaar een wedstrijd tegen Philippine Bl. Trainer Jan van Loon van de afde ling Zeeland heeft de volgende spe lers uitgenodigd: Lars Peeters (Zee- landia». Jaco van der Schee. Jos Broek. Mischa Radojewski. Cor-Jan Marijs. Xyz van Dixhoorn, Jeroen Dijker en Arjan Verburg (Vlissingen), Jamo Waterham (Wolfaartsdijk). Björn langeveld tRCS), Kim Minder hout (Meeuweni. Gaitano Comelis (Terneuzeni, Wander Snoeck (Goes). Frank van de Male en Ralph Wiess- ner (Walcheren). Jan Baayens Cs- Heer Arendskerke). Martin Wilken (GPC) en Gerben Hoek (Middelburg). De wedstrijd in Philippine begir halfzeven en geldt als voorbere op de groepswedstrijd een week (in Veere) tegen Den Haag. Donderdag 2 april speelt de sel onder 16 jaar een oefenwedstri. gen de Vlissingse a/b-junion Vlissingen, aanvang halfelf. 1 voor zijn uitgenodigd: Rim Windt (Oostburg). Edwin de Pc (Breskens), Perry Kentin. Ari Jong. Bas van Hoeve. Ermo Ca en Roepesh Baghola (Vlissingen ter de Jong en Robin van de 1 (RCS). Gerben Kuyten (Zieril Alex d'Haens (HVVi, Martin S beijn (Hoofdplaat). Frank Lob! (Waarde). Dennis de Schipper faartsdijk) en Turan Dogan (Mi burg) BUNNIK (ANP) - Bondscoach Ben Crum heeft vrijdag zestien spelers en speelsters geselec teerd voor korfbaltoernooi om de intercontinentale beker (Con tinental Challenge Trophy). Ne derland treedt in juni aan tegen Taiwan en Australié, respectie velijk de kampioenen van Azië en Oceanië. Oranje speelt zijn thuiswedstrijden ook in die lan den. Taiwan en Australië speel den al twee keer tegen elkaar. De Australische korfbalploeg ver loor in Taipeh met 11-18 en op eigen bodem met 15-14. De Nederlandse selectie is: Jea van Beek (Allen Weerbaar), A en Jiska Brandt. Mirelle Foi Jacqueline Haksteen (allen De Danielle Busch (DKOD), Har van Eek (Fortuna), Ingeborg M hoven (Rohda), Rob Edelenb Ron Steenbergen (beiden Oost hem), Aegle Frieswijk (SCO), Kruse, Frits Wip (beiden Ro Hans Leeuwenhoek. Oscar Mu (beiden Deetos), Taco Pot (Drachten). Ondanks alle problemen in het maatschappelijke leven blijft Tyson tot februari 1990 onver slaanbaar in de ring. Op 10 fe bruari zorgt James 'Buster' Douglas in Tokyo voor een van de grootste sensaties in de ge schiedenis van het zwaarge wicht door de onverslaanbaar geachte Tyson in de tiende ron de knock out te slaan. Daarna wint Tyson weer vier gevechten oprij. Het laatste op 28 juni 1991 in Las Vegas op punten tegen Donovan 'Razor' Ruddock. Hij brengt daarmee zijn record op veertig gewonnen partijen tegen één nederlaag. Er wordt gesproken over een ge vecht met wereldkampioen Evander Holyfield. een partij die alle records aan gages, recettes en televisie-opbrengsten in de geschiedenis van de sport moet verbeteren. Zo ver komt het niet. Op 20^juli 1991 deed de 18-jarige Desiree Washington uit Coven try in Indianapolis aangifte van het feit dat zij anderhalve dag te voren door Tyson in een hotelka mer verkracht was. Op 10 fe bruari spreken de twaalf gezwo renen van de jury van Marion County in Indianapolis het schuldig over Tyson uit. In een televisie-interview zegt slachtof fer Washington dat zij haar zaak zou hebben teruggenomen wan neer Tyson zich tegenover haar zou hebben verontschuldigd voor het gebeuren. Mike Tyson weigerde dat en op 26 maart 1992 werd hij gecon fronteerd met de consequenties van zijn daad. ZATERDAG 09.00-10.00 EURO: International mo torsport: autosportmagazine 10.00-20.00 EURO: Saturday alive: met paardesport (Concours hippique in Parijs), Transworld sport, WK kunstrijden op de schaats (verplichte kür ijsdansen vanuit Oakland), ten nis om de Davis Cup. wielrennen (Grand prix E3 Harelbeke) en golf (Volvo open van Florence). 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand met o.a. voetbal. 13.45-15.00 Did 1: Sport Extra: WK kunstrijden op de schaats vanuit Oakland. 14.00-15.50 Super: Prime sport, met kickboksen. 15.30-17.00 BRT 2: Wielrennen: ver slag van de E 3-prijs Harelbeke. 15.50-16.00 Super: Supersports news. 17.00-17.55 Ned 3: Studio Sport: WK kunstrijden op de schaats vanuit Oakland. 17.55-18.02 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.07-19.00 Did 1: Sportschau- met o.a. Bundesligavoetbal. 18.45-19.15 BBC 1: Snooker Big Break: spelprogramma. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 EURO: International mo torsport. 21.00-22.30 EURO: Davis Cup tennis: dubbelspel Zweden-Australië. 22.05-22.35 BBC 1: Sport. 22.15-22.45 Ned 3: Studio Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das Aktuelle Sport Studio. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op Zater dag. 22.30-01.30 EURO: WK kunstrijden op de schaats: verplichte kür vrou wen. vanuit Oakland, live. 23.00-23.30 Super: Hang loose, sport- magazine. 23.18-23.33 Ned 1: Schaaktoernooi 1992. ZONDAG 09.00-20.00 EURO: Sunday alive: met WK kunstrijden op de schaats vanuit Oakland, motorsport (GP van Ja pan). Davis Cup tepnis. WK handbal groep B, finale en de Open golfkam- pioenschappen vanuit Florence. 12.00-13.50 RTL 4: Match: grand prix motoren. Live verslag van de grand prix voor motoren (125cc, 250cc en 500cc) in Japan op het circuit van Su- zuka. 12.02-12.50 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 12.45-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 14.15-15.20 Did 2: WK kunstrijden op de schaats: vrije kür vrouwen vanuit Oakland. 14.50-15.00 Super: Supersports news. 15.00-16.58 Ned 3: Studio Sport: WK kunstrijden op de schaats: vrij vrouwen vanuit Oakland. 15.05-15.20 Did 1: Tele-fussball: matieve serie over voetbal 15.20-17.00 Did 1: Sport Extra GP motorraces m Japan en Bu liga-ijshockey. 16.00-16.30 Super: World sport* cial. sportmagazine. 16.30-17.00 Super: Hang loose, s magazine. 17.00-17.35 RTL 4: Match 17.10-18.15 Did 2: Die Sport-R tage: met Bundesligavoetbal. 1 bal en ijshockey. 17.45-20.00 Ned 3: Studio Sport o.a. een live-verslag van de vo< wedstrijd PSV-Feyenoord 17.50-18.50 BBC 1: WK kunst) op de schaats: vrije kür vrouwei uit Oakland, live. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Sp Orrell-Gloucester. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweeker 19.50-19.58 Did 1: Sportschau gramm. 20.00-20.45 RTL 4: Match: vo met hoogtepunten en uitgebref menvattingen uit de Spaanse, I se en Italiaanse competitie. 20.00-22.00 EURO: WK kunst) op de schaats vanuit Oakland. 21.50-22.00 Super: Supersports 22.00-22.05 Did 2: Sport am Son 22.00-00.00 EURO: Motorsport van Japan 22.30-22.50 BRT 1: Sport. INNSBRUCK (ANP) - De N< landse handballers hebben dag in Innsbruck de eerste winning tijdens het WK ki ficatietoernooi behaald. Oi versloeg Polen met 25-23 er digde in Groep 1 van de h( ronde op de voorlaatste en de plaats met drie punten. De nationale formatie verga weliswaar evenveel puntei Israël, dat met 20-15 verlooi IJsland, maar het betere saldo van de Israëli's was t slaggevend. Nederland s] zondag in Bad Vöslau om d gende plaats. scoorden Michel Leonhart (4x), Piet Otto (2x), Steven Seedo (2x), Jim Fagundez en John Nieuwland. Jeffrey van de Velde <4x). Rob Hoorenman (2x). Ro nald Aamoutse en Johan Tuin maakten de doelpunten van Jongepier Sport. De stand: 1 Feesthuis Goes 20-28. 2 Windhoek 20-27. 3 Parbo 19-26,4 Van Ruiten Fruit 20-26.5 Jongepier Sport 20-26. 6 Kloetinge 19-22. 7 Koopcen trum Groenendijk 20-22. 8 Middel burg 18-15,9 Biezentrappers 19-15.10 Schinkel Assurantiën 19-14. 11 Nep tunes 18-5. 12 PfaffHemelaar/GW 20-2. 'i Neptunes vier winstpunten in min dering. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 1 apnl. sporthal Baskens- burg, Vlissingen20.20 uur Koopcen trum Groenendijk - Neptunes. 21.15 uur Windhoek - Biezentrappers. 22 10 uur Jongepier Sport - Schinkel Assurantiënsporthal Nassaulaan, Middelburg 21 00 uur Middelburg - £arbo. BARCELONA (RTR) - Niet min der dan 63 van het record-aan tal van 170 ingeschreven landen hebben verzuimd het Olym pisch organisatiecomité (COOB) op tijd te informeren over het aantal deelnemers aan de komende Zomerspelen in Barcelona. Afgelopen woens dag had de lijst van sporters en begeleiders officieel bij COOB binnen moeten zijn. Onder de nalatige landen bevinden zich Duitsland en Groot-Brittannië. Een woordvoerder van COOB liet vrijdag weten, dat de in schrijvingstermijn tot 10 juni wordt verlengd. Voor het voet bal en basketbal is de limiet ver schoven naar 15 juni. „We heb ben voor de belangrijkste lan den die nog ontbreken een brief opgesteld, waarin we aandrin gen op haast", meldde COOB in een persverklaring. Tot ergernis van het Spaanse or ganisatiecomité hebben enkele landen, niet nader bij naam ge noemd. meer sporters en offi cials aangemeld dan was over eengekomen met het IOC. Ook deze landen kunnen op korte termijn een brief van COOB ver wachten. „Het Olympisch dorp is niet van rubber", klaagde José Miguel Abad. directeur van COOB. Voor de 63 overgebleven landen zijn nog slechts 2219 bed den beschikbaar. De teams van Duitsland en Groot-Brittannie zullen van het resterende aantal de meeste plaatsen innemen. Met 648 sporters en 170 officials heeft voorlopig de Verenigde Staten de omvangrijkste ploeg ingeschreven. Willi Daume voorzitter van het Duitse O pische Comité, kondigde vri aan een ploeg van ongevee atleten en 300 officials naar celona te willen sturen. De gatie van het gastland be: uit 786 personen, onder wi< officials. Het GOS heeft mensen voor de Zomerspele geschreven, het teruggeke Zuid-Afrika 286. Artsenboycot bokssport in Chili SANTIAGO (SID) - In Chili ben de doktoren de strijd as bonden met de bokssporl nationale artsenverer heeft zijn leden verboden langer als ringarts op te tr bij prof- en amateurwed: den. De aanwezigheid van medicus is volgens de Chile wet verplicht. Voorzitter Victor Maturan; dat de beslissing van zijn ve ging een reactie is op de i van David Ellis eind vorig De Amerikaanse bokser leed na bij een gevecht in haigue knock-out te zijn g gen. Maturana, die bij de reg< gaat aandringen op een alge boksverbod in Chili, kree steun van de minister van v gezondheid Jorge Jimene? boksen een barbaarse s vindt. fotoarchief PZC Arnold Scholten in actie voor Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 38