hertrouwen in WOV neemt af PZC Provincie regelt zaken rond WOV niet goed Scheldewalradarketen een schitterende ontwikkeling Politiek Hulst is ontsteld over plan Neckermann Omroep Zeeland heeft de jongeren niet afgeschreven Geld voor festivals provincie rovincie legt te veel risico bij aannemers rpcoiuN Fraudezaak restaurant hetgroot paradys ZATERDAG 28 MAART 1992 1 3 9DELBURG - De grote Ne- landse aannemers hebben n vertrouwen meer in de Verschelde Oever Verbin- g. Op het laatste moment iben twee van de vier gega- den voor de bouw van de V zich teruggetrokken. Dat i de combinatie Westerschel- vof te Gouda en de Bouw- ïbinatie Westerschelde Oe verbinding te Dordrecht. Ze den dat er te veel risico's aan project kleven. Vooral het dat de provincie Zeeland risico's bij de bouwers legt, ïkt het project voor hen on- eptabel. Ie combinatie Westerschelde zitten: Koninklijke Volker vin nv, Ballast Nedam iep, Hollandse Beton Groep, ïinklijke Boskalis nv, Struc- Groep nv, Dirk Verstoep, nemingsmaatschappij CFE, 3M en Six Construct en i. N. N. De Meijer. In de iwcombinatie Westerschelde rer Verbinding zijn verenigd: ibag Bau AG te Keulen en ter Hoff-Widemann AG te iseldorf/Arnhem. wel in de race zijn Krupp In- trietechniek GmbH en inger~Berger Bau-AG te sburg en de tweede combi- ie van aannemers: Bredero iw bv te Bunnik, Franki nv k. Verenigde Heijmans Be ven bv te Rosmalen, Philip zman AG te Frankfurt. Voor- en Bouw bv te Rotterdam en is en Freytag AG te Frank- intract e laatste twee combinaties ben vrijdagmiddag in het vinciehuis te Middelburg een tract ondertekend voor het ;remging ameopathie >mt bijeen [JDEKERKE - De afdeling land van de Koninklijke Ver- ring Homeopathie Neder- 1 houdt maandag 6 april haar vergadering in Hotel Wal en in Koudekerke. Na de ;adering spreekt de heer Tollenaar over allergische doeningen van de luchtwe- en huid. De jaarvergadering int om 19.30 uur; de lezing ook voor niet-leden toegan- jk is) om 20.30 uur. ingeman uit iter gered i sprong van erboot PSD onze verslaggever SSINGEN - De sleepboot er van de Unie Reddings- en spdiensten heeft vrijdag gen een jongeman uit het er van de Vlissingse Buiten en gehaald die even daar- r van de veerboot Vlissin- Breskens was gesprongen. veerboot was om tien voor t uit Vlissingen vertrokken i de jongen, die psychische hten zou hebben, in de fuik de Buitenhaven overboord ing. Onmiddellijk werd m geslagen. De sleepboot er, gestationeerd in de Bui- ïaven, wilde juist uitvaren i de melding binnenkwam, de RP-16 van de rijkspolitie rater voer uit. maar hoefde meer in actie te komen. In- dels had de bemanning van eerboot al een reddingsboei r de drenkeling gegooid, ir zag geen kans de jonge- i aan boord te krijgen. Dat e de sleepbootbemanning De drenkeling werd vervol- door de sleepboot naar >kens gebracht en aan de .politie overgedragen. lecte De collecte voor reumafonds heeft in Nieuw- ïen 757,70 opgebracht. j kunnen aan 145 persoonlijke insen voldoen. Met ons unieke elzijdige telefoonsysteem kan n bijna iedere communicatie- lag worden voldaan. Zowel klei- als grote kantoren kunnen hier- n profiteren. Colijn wilt u hier lag nader over informeren. ik^fl TELECOMGROEP r de efficiente telefoon bel 01100-13720 maken van een ontwerp en prijs opgave voor de WOV. In dat con tract is opgenomen dat de aan biedingen uiterlijk 5 december 1992 bij de provincie worden in gediend. De stap van de Combinatie Wes terschelde is opmerkelijk. En kele van de bedrijven die in deze combinatie zitten zijn al ruim 20 jaar bij het WOV-project betrok ken. Woordvoerder ir J. van Ij ken maakt duidelijk dat de afge lopen jaren zeker al zo'n 10 mil joen in het project is gestoken. Desondanks is voor hen de maat vol en kunnen en willen zij geen WOV bouwen onder de voor waarden die de povincie Zee land stelt. Van IJken: „Veel te veel risico's zijn eenzijdig neergelegd. Het is een risicovol project en dan is het verstandig dat tussen op drachtgever en aannemer ge praat wordt over de vraag wie die risico's voor zijn rekening neemt. Je kunt ze wel prijzen, maar dan wordt de offerte van het project te hoog. En aange zien het contract geen ruimte liet om over die zaken nog eens te praten, hebben wij afge haakt." Project-ingenieur J. C. van Hoyte van de provincie Zeeland bestrijdt dat: „De twee partijen die vrijdag wel aanwezig waren hebben het contract zonder voorwaarden ondertekend. Maar in het contract is gesteld dat zaken die niet in de aanbie ding meegenomen zijn apart ge noemd kunnen worden met een prijskaartje. Dan kan daar nog over gepraat worden. Die ruimte is er dus wel." Ook gedeputeerde ing. J. I. Hen- nekeij (WD, verkeer en water staat) laat zich in die zin uit: „Je kunt nog wel 100 vragen stellen. Daar hebben we nog negen maanden de tijd voor. Je moet op een zeker moment dat con tract tekenen." Vertrouwen De twee combinaties die over blijven hebben alle vertrouwen in het project. G. Bartels van Krupp vertelde vrijdag dat er in derdaad risico's aan de WOV kleven. De aannemerscombina tie waar hij voor staat zal onder zoeken of die risico's te verzeke ren zijn. Verder hoopt hij dat er nog met de povincie te praten valt over zaken die niet bij voor baat in te schatten zijn. De beide combinaties zijn ook geïnteresseerd in het bouwen van een geboorde tunnel onder de Westerschelde. Niet in de laatste plaats omdat het bou wen van tunnels een toekom stige oplossing moet zijn voor de ruimtelijke problemen van west -Europa. Of ook een ontwerp voor een geboorde tunnel inge diend zal worden konden ze niet zeggen, omdat de provincie de randvoorwaarden nog bekend moet maken die voor zo'n tunnel gelden. De vertegenwoordiging van Krupp Industrietechniek GmbH en Bilfinger&Berger Bau-AG uit Duis burg in gesprek met ir T. G. van der Meer van de provincie Zeeland bij het ondertekenen van het contract in het provinciehuis te Middelburg. foto van onze versl René Schrier MIDDELBURG - De provincie Zeeland krijgt steeds meer kritiek op de manier waarop het project Wester schelde Oever Verbinding (WOV) aangepakt wordt. Eerst was het de gemeente Borsele die duidelijk maak te en nog steeds maakt, dat de manier waarop gedepu teerde staten hun zin willen krijgen geen schoonheids- pijs verdient. Toen bleken de zaken met Terneuzen nog niet goed geregeld te zijn. Nu komen ook uit de kringen van de aannemers aanwijzingen die er op duiden dat de provincie Zeeland de grootst mogelijke moeite heeft met het project. Zo'n acht weken geleden kregen de vier aannemings combinaties die uitverkoren waren voor het maken van een ontwerp en een prijsopgave voor het project het eer ste concept-contract opgestuurd. Ze mochten daar op en aanmerkingen over maken. Vervolgens was er een in formatiemiddag. „Zoveel nieuws hebben we daar niet gehoord. Op zo'n beetje alle vragen die we stelden moest een voorbehoud worden gemaakt. Woensdag 18 maart, ongeveer tien dagen geleden, kregen we een nota van inlichtingen. Daarin stonden de antwoorden op opmer kingen die de aannemers hadden gemaakt op het con cept-contract en op de vragen die op de informatie mid dag waren gesteld. We hebben nog ruim een week gehad om die te analyseren en met onze negen partners in de aannemingscombinatie te overleggen. Dat is haast niet te doen. Op aanbiedingen van ons om daar nog eens na der over te spreken wilde de provincie niet ingaan ver telt ir J. van IJken, namens de combinatie Westerschel de vof, waarin de grote Nederlandse aanemingsmaat- schappijen zitten. Vraagtekens R. Lubbers van Hollandia Kloos is nog maar zijdelings aan het project verbonden en komt pas op de proppen als er staal geleverd moet worden. Hij is verbonden aan de combinatie Westerschelde van Van IJken. kent het WOV-project al jaren omdat hij het plan lanceerde om met een stalen brug de hele Westerschelde te overspan nen. Lubbers zet zeer grote vraagtekens bij het doorgaan van de WOV. „Zeker met het risicoprofiel dat de provin cie Zeeland nu heeft opgesteld, dat wil zeggen alle risi co's bij de aannemers leggen, is het zeer twijfelachtig. Maar daar komt nog iets anders bij: we hebben er de af gelopen jaren als verschillende aannemers al zeer veel kosten in gestoken. Als we een ontwerp en een prijsop gaaf maken, waarvoor vrijdag contracten in Middelburg zijn getekend, dan moeten we er nog veel meer insteken, want we krijgen er wel een vergoeding voor. maar de werkelijke kosten zijn veel hoger. En dan hebben we nog niet eens de garantie dat het werk inderdaad wordt uit gevoerd. Ik denk dat het hele project nog wel degelijk uiterst onzeker is. tenzij de Nederlandse staat zegt: we zijn bereid daar nog vele miljoenen extra in te steken." Op alle fronten rijst de vraag of de provincie het hele project wel voldoende overdacht heeft Dat bleek afgelo pen woensdag nog op een provinciale inspraakavond in Heinkenszand. Op de vraag of het gebogen tracé, dat de provincie voor ogen heeft met een WOV in de vorm van een brug/afgezonken tunnel, in tact blijft als er een ge boorde tunnel komt die waarschijnlijk in een rechte lijn gaat lopen, kwam een uiterst vaag antwoord van de zijde van gedeputeerde staten. Na de vergadering bleek in de wandelgangen waarom dat antwoord zo vaag was. Over dat probleem had de provincie nog niet nagedacht. J. Panjer neemt een van de vele geschenken die hij tijdens zijn afscheid kreeg in ontvangst foto Ruben Oreel Scheidende DGSM-chef Panjer: van onze verslaggever VLISSINGEN - Zijn collega R. den Os komt zijn kantoor binnen. Hij zit met een pro bleempje. 't Is één van J. Panjers' laatste werkdagen bij het Directoraat Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM), re gio Scheldemond. „Blijf met beide benen op de grond staan", adviseert hij Den Os. 't Is niet als een grapje bedoeld, nee, heel serieus. 'Met beide benen op de grond blijven staan', het zou tevens zeer gepast de lijfspreuk van het scheidend hoofd afdeling regiobeleid van DGSM-Scheldemond zelf kunnen zijn. Vrij dag nam hij officieel afscheid. Panjer, een echte Groninger, houdt niet van koude drukte. Hij heeft een hekel aan opge klopte verhalen. Onmiddellijk komt dan de aandrijving tussen de bulkcarrier Ipanema en de naftatanker Britsh Esk ter sprake. Dat ge beurde in de monding van de Westerschelde. „Ik heb geen problemen met een mooi, zakelijk verhaal, maar dat ongeval is door de vele aan dacht opgeklopt. De Vlissingse burgemeester moest in de verdediging gaan. Er werden vra gen in de Tweede Kamer gesteld. D'r was hele maal geen rampsituatie. Laatst heeft een bin- nenvaarttanker bij het Noordereiland in hartje Rotterdam schade opgelopen bij het afmeren, waardoor een enorme gaswolk vrijkwam. Ik heb er, op een klein bericht na. niets van ge hoord." De vlotte en veilige afhandeling van de scheep vaart is de hoofdtaak van DGSM. Veiligheid en economische belangen gaan. volgens het hoofd afdeling regiobeleid, hand in hand. „Als bij de rederijen de indruk bestaat dat de Wester schelde onveilig is. heeft dat effect op de keuze van hun aanloophavens. Een reder die bijvoor beeld maar vijf vrachtschepen heeft, kijkt dan wel uit de Westerschelde op te zoeken. Hij heeft een enorme strop als één van zijn schepen be schadigd raakt bij een ongeval." Panjer wijst het idee dat op de Westerschelde vaker ongelukken gebeuren dan op andere be langrijke vaarwegen resoluut van de hand. „Als ik kijk naar de lengte van de vaarweg en het aantal ongelukken per kilometer, dan doen wij vrolijk mee in de middenmoot." Veiliger De scheepvaart op de Westerschelde is veiliger geworden. Panjer is daarvan overtuigd. De 60- jarige Groninger kwam in 1971. na een carrière bij de Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij (KNSM) en het loodswezen in Delfzijl, als hoofd loodsdienst naar Vlissingen. „De firma Doppegieter uit Terneuzen verhuur de indertijd nog portofoons aan de loodsdienst, omdat een aantal schepen niet eens marifoon had. Sindsdien is de radar- en communicatie apparatuur op schepen zo enorm verbeterd." Aan de wal is de zeer moderne Scheldewalra darketen gekomen. Zoals alle DGSM-leiding- gevenden is Panjer daar erg trots op. „Dat is een schitterende ontwikkeling. Ik ben blij dat ik die heb mogen meemaken." Panjer is. al heeft hij vele jaren kantoorwerk gedaan, een man van de praktijk. Hij heeft de wereldzeeen bevaren. J. Hussem. hoofd ver keersdienst regio Scheldemond. die vorig jaar afscheid nam van DGSM. is dat ook. Hij is één van de laatste echte nautici genoemd. Panjer heeft zich dat aangetrokken „Zeg maar. ik ben de allerlaatste." van onze verslaggever HULST - Politiek Hulst heeft vrijdag ontsteld gereageerd op het voorgenomen vertrek van een deel van Neckermann bv uit Sint-Jansteen. Burgemeester en wethouders van Hulst spraken van 'een ramp voor de gemeen te'. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen zei vrijdagmiddag dat het college op korte termijn nog gaat proberen om Neckermann van de verhuizing van 230 werk nemers naar Terneuzen af te houden. „De kans dat de be drijfsleiding naar ons luistert, schat ik niet hoog in, maar we hebben de morele plicht om al les in het werk te stellen om het bedrijf in zijn huidige vorm voor onze gemeenschap te be houden", zei hij. Wethouder G. A. van de Voorde meende dat de argumenten die Neckermann Nederland bv heeft aangedragen om de verhuizing te onderbouwen, nergens op slaan. „Als ze stellen dat er in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen geen telefonistes meer te vinden zijn. dan geloof ik dat niet. Dat is onzin. Bovendien, mocht het voor het bedrijf problemen ople veren om die mensen te vinden, dan zijn wij altijd nog bereid ge weest om een bus naar Terneu zen of elders voor die werkne mers te laten rijden. Dat hebben we ook voorgesteld aan de be drijfsleiding. Het andere argu ment. dat Neckermann Ne derland bv fysiek moest worden gescheiden van de Neckermann -groep die België en Frankrijk bedient, slaat ook nergens op. Die fysieke scheiding hadden we ook op Hulster grondgebied kunnen verwezenlijken. Aan de verhuizing moeten andere argu menten ten grondslag liggen. En dat zijn vast niet de grondprij zen. want we hebben in Hulst drie alternatieve lokaties aange boden. met sterk concurrerende prijzen, maar daar is men niet op ingegaan. Frankfurt (waar het hoofdkantoor van de postorder gigant zetelt) heeft beslist en daarmee is de kous dan af', voer de Van de Voorde aan. Idioot Mevrouw A. van Wees- Hegger (PvdA) sprak van 'een rampza lige ontwikkeling'. De door de bedrijfsleiding aangevoerde mo tieven voor de verhuizing naar Terneuzen noemde ze 'gewoon weg idioot'. De CDA-fractievoor- zitter H. Th. D. M. Vercauteren deelt haar mening. Hij zei be nieuwd te zijn naar wat b en w te vertellen hebben over het ver loop van de voor Hulst funest ge bleken onderhandelingen. „Als je slechts twee goede bedrij ven. met flink wat werkgelegen heid (Morres en Neckermann) in je gemeente hebt. dan moetje al les in het werk stellen om die te behouden. Ik betwijfel of dat in deze is gebeurd", voegde hij er aan toe. Ook Groot-Hulst-raads- lid F. C. M. de Vries zei wel eens te willen weten hoe de onderhan delingen verlopen zijn. Burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen. uiteraard ver heugd met de komst van Nec kermann naar zijn stad. stelde nadrukkelijk begrip te hebben voor het Hulster ongenoegen. „Ik kan me levendig voorstellen dat men dit besluit van het be drijf niet plezierig vindt in Hulst. Toch hoop ik dat men in Hulst inziet dat Neckermann Ne derland bv met de verhuizing naar Terneuzen toch voor de re gio Zeeuwsch-Vlaanderen be houden is gebleven. Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Pas toen het bedrijf uit de re gio dreigde te gaan zijn wij in beeld gekomen als vestigings plaats". zei Barbé. Kessen kan zich in Barbés ge- dachtengang vinden. „Dat het bedrijf voor Zeeuwsch-Vlaande ren behouden is gebleven is op zich een goede zaak. Dat wij in Hulst voor 13 miljoen aan maga zijnen krijgen is een vergulde pil. Neemt niet weg dat de motieven die voor de verhuizing worden aangedragen een belediging zijn voor mijn intelligentiealdus Kessen. van onze verslaggever MIDDELBURG - „Nee, wij heb ben de jeugd niet afgeschre ven." Het verwijt dat Omroep Zeeland de jeugd in de kou laat staan, wil er bij directeur- hoofdredacteur Flip Feij niet in. Lees zelf maar. „In de komen de periode", zo belooft zijn be leidsnotitie, „zal verder worden nagegaan of de uitzendingen ook aantrekkelijker kunnen worden gemaakt voor jongere leeftijdsgroepen in de provin cie." Alleen, de directeur-hoofdredac teur betwijfelt sterk of dat lukt. Want wat is jeugd? In dat begrip gaan 'zoveel verschillende leef tijdsgroepen en interessegebie den schuil dat Feij zijn kansen om ook de jeugd te 'pakken' niet hoog aanslaat. Het zou hem niet verbazen wanneer zijn omroep mettertijd een speciaal jeugd programma gaat uitzenden. Maar of daar dan ook naar ge luisterd wordt? Ervaringen van andere omroepen geven hem niet veel hoop. De kwestie kwam gistermiddag even aan de orde tijdens een ver gadering van het algemeen Om roep Zeeland-bestuur. Vertegen woordiger Ron Konings van de Stichting Popmuziek Zeeland gooide de knuppel in het hoen derhok. Hij had zich gestoord aan de juichende toon waarop de omroep de resultaten van een recent gehouden luisteronder zoek had gepresenteerd. Uit het onderzoek was gebleken dat Omroep Zeeland niet - zoals eerder was vastgesteld - in over wegende mate door bejaarden (50-plussers) wordt beluisterd, maar net zo goed scoort bij de leeftijdsgroep 30-50 jaar. Feij is daar 'heel blij mee'. Maar de jon geren. zo benadrukte Konings de schaduwkant van de zaak. luisteren niet of nauwelijks. Geen reden dus. oordeelde hij. om rond te bazuinen: 'we doen het lekker'. Volgens hem voelen de jongeren zich door de omroep afgeschreven, ,,'t Is net als met de trapveldjes. Ook die worden volgebouwd voor volwassenen. Zo drijf je de jeugd vanzelf de gokhallen in." Popmuzikanten Vooral de vele honderden pop muzikanten onder de Zeeuwse jeugd, aldus Konings. zagen de komst van Omroep Zeeland met hooggespannen verwachtingen tegemoet. Ze waren er van uitge gaan dat er ook een programma zou komen waarin aandacht zou worden besteed aan hun mu ziek. Maai- die verwachting werd. ondanks herhaalde plei dooien, niet ingelost. Konings trekt een vies gezicht: „Ze willen over Omroep Zeeland nu niet eens meer horen." Een ander bestuurslid, FNV-verte- genwoordigster Martha Blom. kan daar wel inkomen, al zou zij graag zien dat niet zozeer de jeugd, alswel de zogenaamde subculturen wat meer aan bod komen. „Er zijn ook ouderen die daar belangstelling voor heb ben." Omroep-voorzitter Jaap van der Doef pareerde de kritiek diplo matiek door een onderzoekje te suggereren. Hij benadrukte dat de jeugd zich vooral richt op popzenders als Radio 3. com merciële zenders en piraten. En vroeg zich af: „Worden de be hoeften van de jeugd dan zo slecht door de andere media be diend dat wij erin moeten sprin gen? We moeten eerst eens uit zoeken: wie zijn er op de markt?" Hij vroeg ook aandacht voor de andere kant van de medaille: muziek die de jeugd aanspreekt, schrikt de huidige, trouwe luis teraars af. Of. zoals secretaris Henk Koch het uitdrukte: „Als je in concurrentie gaat met Ra dio 3, dan jaag je de ouderen weg." En dat. zo werd gisteren duidelijk, is wel het laatste waar de omroep op uit is. De vertegenwoordigster van de Zeeuwse Raad voor Ouderen. Margriet le Duc-Simpelaar. waarschuwde dat ze in haar ach terban zelfs nu al hoort klagen dat het er muzikaal wat te wild aan toe gaat op de zender Maar ze wilde niet vervelend zijn. „Een speciaal programma voor de jeugd9 Dat moet natuurlek kunnen. Als het maar niet ten koste gaat van wat er is." Eind conclusie van Ron Konings: „We zijn bang om de ouderen kwijt te raken en daarom negé ren we de jeugd." Het was, tijdens de bestuursver gadering de enige kwestie die tot enige discussie aanleiding gaf. De plannen om in Oost-Souburg de hoofdstudio uit te breiden en om op Schouwen-Duiveland een hulpstudio (inclusief verslagge ver) in gebruik te nemen, werden zonder veel woorden goedge keurd. Er bleef vorig jaar zoveel geld over dat deze investeringen verantwoord werden geacht. Er kunnen geleidelijkaan ook nog wat extra personeelsleden in dienst worden genomen, het geen - naar nu tot vast voorne men is uitgegroeid - de moge lijkheid schept om in september ook met de lang verwachte och tenduitzendingen te beginnen. (Advertentie "Speciaal geprijsd" Villeroy&BocH Tafel- theeservies* 6 persoons. 32-delig met kleine schoonheidsfoutjes SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01180-13221 slot van pagina 11 oordeeld wegens het plegen van valsheid in geschrifte en het knoeien in de loonadministratie. In de vervolgzitting dienden me deplichtigen zich te verantwoor den en zouden de rechters zich hebben moeten buigen over vra gen die ze al eerder hadden beantwoord. Op deze manier kan volgens de rechters Fibbe en Doorewaard Boekhout de schijn ontstaan dat ze eigen werk moeten beoordelen. „Op grond van het inzicht dat ie mand die zich eenmaal een be paalde voorstelling heeft ge vormd deze niet gemakkelijk zal loslaten, zal en mag de gemid delde justitiabele er daarbij van uitgaan dat wij psychologisch gebonden zijn aan de eerder door ons genomen beslissin gen", zo luidde de toelichting van de rechters bij hun verzoek om verschoning. De behandeling van de zaak van zeven verdachten wegens veron derstelde medeplichtigheid in de fraudezaak zal op een nader te bepalen tijdstip door een meervoudige strafkamer in een andere samenstelling ter hand worden genomen. slot van pagina 11 vraag of ze voldoende rijksgeld te besteden krijgen om eikaars verlangens allemaal te kunnen honoreren. De Vries-Hommes: „Het is nog maar een eerste gedachte. Er gaat nu eerst een brief naar het IPO (het overlegorgaan van alle Nederlandse provincies, red). En het is afwachten hoe er vanuit het Rijk op wordt gereageerd." Is de kans niet grbot dat Bra bant en Limburg straks, als het op de verdeling van het schaars geld zou aankomen, de Zeeuwse festivals links laten liggen De Vries-Hommes gaat er niet van uit. „Wij hebben in Zeeland geen professioneel orkest en geen to neelgezelschap, wèl goeie festi vals. Dus wat de festivals betreft moeten we aan ons trekken kun nen komen. Maar we moeten nog wel nader met elkaar pra ten. De gedachte om als drie pro vincies samen één infrastruc tuur in het leven te roepen vind ik in ieder geval sympathiek." Zowel de groep noordelijke pro vincies als de groep oostelijke provincies wil een soortgelijk subsidie-convenant afsluiten met het Rijk. De provincies reageren hiermee op adviezen van de Raad voor de Kunst die, vinden ze. de Randstad bevoor delen. Zoals bekend heeft de Raad voor de Kunst, wat Zee land aangaat, negatief geadvi seerd over meerjarige rijkssubsi dies voor het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, terwijl het Festival Nieuwe Muziek mo menteel wordt afgewogen tegen andere kamermuziek-evene- menten in het land. Volgens de Vries-Hommes staan de Rand stad-provincies niet afwijzend tegen de ideeën van de andere regio's. De vaste kamercommis sie hoorde het pleidooi van de drie zuidelijke provincies giste ren welwillend aan. Relais ydu centre Ron Hendenkse zoekt voor zijn keuken een creatieve en smaakbewuste rechterhand, in de vorm van een souschef/chef de partie v/m. Bewijs door te solliciteren dat je weet wat je waard bent! Damplein 13. 4331 GC Middelburg, 01180-26764

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 13