'SV stevent af op de landstitel yan Dorssen De Kok vloert Profvoetbal Goes lijkt utopie •orjee zorgt voor nrust Feyenoord Ria Stalman beticht anabolica-gebruik 1/1 Tiggelen: wij zijn aan onze stand verplicht kampioen te worden ivente schietschijf )or gretig Ajax: 7-0 r Arbiter op de loop voor rapporteur Handbalduel ontaardt in massale knokpartij PZC MAANDAG 16 MAART 1992 sport ©DAM (GPD) - PSV kan |(tl nauwelijks nog ont- pe kampioen wilde Feye- volgende week ontvan- met twee punten voor- ij; het zijn er plotseling geworden na het verlies tegen MVV en de izege op Volendam. In het ririorp had de bal voor rust een keer bij Van Eelen binnen kunnen waaien, maar uiteindelijk ging PSV nog simpel lopen met de punten: 0-3. De conclusie is natuurlijk dat er nu hele gekke dingen moeten ge beuren wil PSV het kampioen* schap nog missen. Adri van Tig gelen: „Wij zijn aan onze stand verplicht kampioen te worden en normaal moet dat nu ook geen probleem meer zijn. Maar we moeten wel van Feyenoord (GPD) - Louis had met tranen in de vitten kijken, beweerde-ie na afloop van Twente (7-0). Theo ,zijn vroegere leermeester moet het niet anders De in Enschede rkkende trainer-zonder- bad een 'wervelend Ajax' «l werk gezien, maar hij zich toch vooral hebben leerd voor het Twentse dil- lisme. Net als Ronald los, ook al een ex-verdedi- zoiets voelt", stak Gaal de trainers van FC een hart onder de riem. van Sparta heb ik het keer meegemaakt en we door een feestend met 9-0 onder de voet gelo- ras daarmee sinds weken eens smullen geblazen in ier Dat was op de eerste ide verdienste van Ajax. óók de zwakte van FC Ie De vormloze en timide uil Enschede werd volle- ïer de kling gejaagd en e als schietschijf voor het scharnierende Ajax. bij Kool. die de bal voeten schoof van Van Jonk van ver uit- V verrast Rotterdammers (GPD) - De lei van Feyenoord, dat zater- in de Kuip verras- over MVV (0-1), met ontzetting en verba- gereageerd op de actie van jDorjeeom drie dagen voor itlangrijke Europa Cup- pijd tegen Tottenham "zijn onvrede over het maat bij Feyenoord 'temaken, maar zegt de •coach niet op non-actief te van de Rotterdam gisteren in de Krant op „weten dat hij zich 'ge- Ifn misbruikt' voelt in de [Waarom de Delftse oefen- juist dit moment h^eft Mn om zijn ergernis en lies van zich af te schud- egreep gisteravond nog cd bij Feyenoord. Dorjee "onbereikbaar. Feyenoord onwaardig, misschien Hans Dorjee [T sprak de door Dorjee bniseerde Jorien van den pamens het bestuur. De feester wilde gister- aat nog overleg voeren fonisch direkteur Wim maar zei dat de leiding fclub in principe niet van sas zo kort voor de beslis- return in de kwartfinale 1 Europa Cup li-toernooi ™e maatregelen te ne- paanmij ligt." aldus Van ®A..wordt-ie niet aan de ^oven. Ik heb van Wim rKn uitdrukking geleerd 'rust, in het spel'. -firn winnen, want anders komt Ajax denkt er dus anders over dan met dan nog maar vijf wedstrij- weer op twee punten." Hans van Breukelen. „Een ge- den te spelen. lijkspel tegen Feyenoord is pri- De belangrijke eerste goal was De tegen Volendam opnieuw ma. drie punten voorsprong is van alle kanten een toevalstref- sterk spekende international riant." Dat mag je wel zeggen fer. en niet alleen omdat Lins- haalde, en eindigde bij Winter, die een voorzet van Roy met het hoofd verlengde. FC Twente zakte als een kaar tenhuis in elkaar. „De ploeg had vanaf dat moment geen greintje zelfvertrouwen meer", overzag Vonk de wanorde. Tussen de pa len kwam De Koning handen en voeten tekort om Bergkamp, tot drie keer toe, en Van 't. Schip van een doelpunt af te houden. Het was de enige smet op de soms wervelende voetbalshow die Ajax mocht opvoeren. Dat ver zuim maakte Ajax na de rust goed. Eerst verraste Van Loen zichzelf en De Koning met een hakbal. daarna was het de beurt aan Bergkamp, die voor de eer ste keer na bijna twee maanden (25 januari tegen RKC) weer eens doel trof. De topscorer van de eredivisie deed het maar met een goed. Hij zorgde met een steenhard schot voor 4-0 (op aangeven van Van Loen), voor 5-0 (prachtige stiftbal) en na een solo voor 7-0 Nummer zes nam Van Loen voor z'n rekening. Ajax - FC Twente 7-0 (2-0). 9. Jonk 1- 0.17. Winter 2-0, 48. Van Loen 3-0. 54. Bergkamp 4-0, 78 Bergkamp 5-0. 80 Van Loen 6-0, 81. Bergkamp 7-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschou wers: 13.000 Gele kaart: De Koning (Twente). mÊÊÊÊtmaÊBÊÊmÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm Dat willen we nu ook. Woens dagavond wacht ons een ontzet tend belangrijk duel. We willen ons nu niet nog meer ellende op de hals halen. Bovendien meen den we in een periode te verke ren waarin er door iedereen ge weldig hard wordt gewerkt en heel veel wordt bereikt. Daarom vinden we het onbegrijpelijk dat Dorjee juist nu een bom neer legt." Wim Jansen was kort en krach tig in zijn commentaar. „Ik vind het van een dermate laag niveau dat ik er niet op wil reageren. Ik stel me hier ver boven en ik hoop dat de spelersgroep zich door dit soort perikelen niet uit even wicht laat brengen. De jongens moeten hier ook boven staan." Feyenoord vindt het verwijt van Dorjee dat de club er te weinig aan heeft gedaan om hem als trainer-coach te behouden, niet terecht. Van den Herik: „Er is nooit enige discussie met Dorjee geweest. Wij hebben hem fat soenlijk behandeld." Naar de reden van Feyenoords misstap tegen MVV werd giste ren, tijdens een nabespreking op het Stadion nog gegist. Een foutje van John de Wolf, die te rugspeelde op doelman Ed de Goey terwijl Roberto Lanckohr in zijn buurt was. werd Feye noord fataal. De Rotterdam mers kregen daarna nog vol doende kansen, maar raakten slechts het houtwerk of vonden Agu op hun weg. Feyenoord - MVV 0-1 (0-1). 36 Lanc kohr 0-1 Scheidsrechter- Jol Toe schouwers 14 091. Gele kaart: Lin- ders. Verhoeven. Agu iMWi. Edward Linskens (derde van rechts) wordt uitbundig gefeliciteerd door zijn ploeggenoten, nadat hij de openingstreffer heeft gescoord. foto ANP kens, die verrassend speelde, de maker was. De bal viel na bijna een uur spel uit de kluts zomaar voor het linkerbeen van de nijve re middenvelder die meteen uit haalde en keeper Zoetebier van verrassing aan de grond nagel de. Zes minuten later besliste Romario de wedstrijd, toen Po- pescu de bal via Zoetebier tegen de lat had gewerkt. Nummer drie, van Kieft. had slechts sta tistische waarde. De mooie score verhulde dat het bij PSV nog altijd niet helemaal goed zit en dat het dit seizoen ook niet meer helemaal goed komt. Romario is en blijft een (geniale) momentenvoetballer die gedoogd, maar niet geaccep teerd wordt. Vanenburg en Po- pescu, twee andere bepalende spelers, willen weg. De Roemeen zegt zwijgplicht te hebben over zijn contacten met Marseille. Volgens Bob Heerkens. de zaak waarnemer van Gerald Vanen burg. krijgt PSV zeer binnenkort uit Italië een bod binnen voor de aanvoerder. Heerkens heeft het over een deal van 20 miljoen gul den. zodat de transferprijs in de buurt komt van die van Gullit indertijd, zeventien miljoen. PSV zal een dergelijke aanbie ding moeilijk kunnen weer staan. De club moet sowieso één individualist verkopen om Hans Westerhof te kunnen voorzien van een meer uitgebalanceerde selectie dan er nu loopt. Het is de vraag of PSV er verstandig aan doet Vanenburg te laten gaan, voor de Utrechter zelf is een transfer naar Italië zonder twij fel een goede zaak. Daar zal de technicus wordenaangegaapt en bewierookt en anders worden benaderd dan in Nederland, waar het publiek hem met piep geluidjes belachelijk maakt en menigeen hem eigenlijk maar een over het paard getilde zeur kous vindt. Volendam - PSV 0-3 (0-0). 56 Lins kens 0-1. 62. Romario 0-2. 79 Kieft 0- 3. Scheidsrechter: Van Vliet Toe schouwers: 5200 Samaranch wil fakkel dragen BARCELONA (SID) - IOC-voor- zitter Juan-Antonio Samaranch wil actief deelnemen aan de es tafette waarmee het Olympisch vuur komende zomer naar Bar celona wordt gedragen. Samaranch roept oud-sporters en journalisten op ook een deel van een etappe voor hun reke ning te nemen. De president van het Internationaal Olympisch Comité wordt acht dagen voor het begin van de Olympische Spelen in zijn geboortestad 72 jaar. Ten Haaf schakelt Kees Blomaard in bij reddingsactie %tr,ohn druipt teleurgesteld af na de nederlaag van onze verslaggever Taco van den Velde GOES - Het begint er steeds meer naar uit te zien dat ook Cees Pekaar het betaalde voetbal in Zeeland niet kan redden. Een jaar geleden ont wikkelde de organisator van het Zilveren Ganze-toernooi een plan om de profclub van Vlissingen naar Goes te ver huizen. Door de huidige pro blemen in Vlissingen is het plan van Pekaar plotseling weer actueel, maar de Goese- naar laat weten, dat hij wei nig hoop heeft dat zijn plan ook daadwerkelijik verwe zenlijkt kan worden. „Het lijkt meer op een FC Utopia", aldus Pekaar. Pekaar lanceerde zijn plan bij zijn stadsgenoot Jan Diele- man. de toenmalige voorzitter van VC Vlissingen. In die pe riode, april 1991. zocht de Zeeuwse profclub wanhopig naar middelen om te overle ven. Vlissingen vond ze uitein delijk en schoof het plan van Pekaar terzijde. „Ze hadden het niet nodig, want ze hadden bedrijven ge vonden, die garant stonden voor een lening. Die bedrijven kunnen er nu voor opdraaien, wanneer de club verdwijnt", zegt hij nuchter. Pekaar geeft aan dat een jaar geleden onderzocht is of het profvoetbal in Goes levensvat baar zou zijn. Twee miljoen gulden was nodig om een sta dion te bouwen met een capa citeit van 6000 plaatsen. Ex- bondscoach Kees Rijvers was al bereid gevonden om als technisch directeur te funge ren. Geruchten dat de Goese club als een satellietclub voor PSV zou gaan fungeren, spreekt Pe kaar echter pertinent tegen. „Dat mag niet eens. Het was alleen de bedoeling dat er een samenwerkingsverband zou komen met PSV". aldus Pe kaar die weet dat PSV ook geen financiële bijdrage zou leveren. „Het geld zou bijeen moeten worden gebracht door het zakenleven. Of dat moge lijk was Laat ik zeggen dat het was onderzocht en dat er vorig jaar wel degelijk een bo dem aanwezig was." De nieuwe problemen bij Zee land doen de geruchten weer toenemen dat het plan op nieuw uit de kast wordt ge haald. Bij PSV weet men ech ter van niets. „Een nieuwe be taald voetbal organisatie in Goes Dat is absoluut niet aan de orde", reageert PSV- manager Kees Ploegsma. die het afdoet als klinkklare non sens. „We hebben in Zeeland alleen een samenwerkingsver band met de KNVB. Verder is alleen Piet de Visser bij ons ge weest om een samenwerkings verband met VCV Zeeland aan te kaarten. Maar daar hebben we ook niets meer van ge hoord." Cees Pekaar geeft ook toe dat het een plan betreft, dat een jaar geleden speelde. De Goe- senaar kan niet zeggen of dat nog steeds toepasbaar is. „Ik weet het echt niet of dit plan nog kan worden gebruikt", zegt Pekaar. die het aan de ene kant niet wil uitsluiten, maar aan de andere kant ook geen valse hoop wil wekken. Zwart gat Pekaar laat doorschemeren dat het vooral afhangt van wat er in Vlissingen gebeurt „Red den ze het wel of niet En kun je dan eventueel wat over nemen Hoe hoog is de schuld O. Cees Pekaar van de club, die je dan zou moeten meenemen Vragen waarop Pekaar het antwoord niet weet. De Goesenaar heeft wel contact gehad met Rinus ten Haaf, bestuurslid van VCV Zeeland, maar daarvan is hij ook niet wijzer geworden. „Ook Ten Haaf kan me niets zeggen, omdat het demissio naire bestuur de zaken niet wil afgeven. Het blijft een zwart gat." En zelfs als er een antwoord komt op die vragen, dan blijft het onzeker of het plan toepas baar is. Pekaar: „Een jaar gele den was er een voedingsbo dem. maar ik weet niet of dat nog zo is. Dat zou allemaal weer onderzocht moeten wor den. Verder is de politiek in Goes ook helemaal nog niet gepolst. Dat moet dan ook nog gebeuren" aldus Pekaar. die beseft dat er nauwelijks tijd is om al die dingen te verwezen lijken. De KNVB beslist name lijk voor 1 april over het al dan niet verstrekken van een licen tie voor het spelen van betaald voetbal. Dat betekent dat er binnen één a twee weken dui delijk moet worden of VCV Zeeland wel of niet overleeft en wat de erfenis zal zijn. Pe kaar moet. daarna nog onder zoeken of zijn plan levensvat baar is. Dat lijkt en is waar schijnlijk. zeker gezien het ge brek aan tijd. een utopie. Blomaard Rinus ten Haaf, voorzitter van de VC Vlissingen en sinds vori ge week bestuurslid van de VCV Zeeland, heeft een beroep gedaan op de KNVB-afdeling Zeeland om het betaald voet bal in Zeeland te redden. „Ik kan wel proberen om het be taald voetbal en mijn eigen club te gaan redden, maar dat lijkt me niet de beste weg. In deze situatie kan ik tenslotte ook weinig beginnen", licht Ten Haaf toe. „Kees Blomaard (voorzitter van de KNVB afde ling Zeeland) heeft toegezegd om mee te helpen." Kees Blomaard vindt dat de komende dagen optimaal moeten worden benut. „Er zal moeten worden gekeken of de VC Vlissingen nog kan worden gered en of het betaald voetbal kan worden behouden. Het één hangt nu éénmaal nauw samen met het ander. We heb ben hooguit nog twee weken om dat te doen. Alles zal zo snel mogelijk op een rijtje moeten worden gezet." Ten Haaf heeft echter nog steeds geen inzicht in de finan ciële situatie van de profclub, omdat het demissionaire be stuur de zaken nog niet heeft overgedragen. „Morgen wordt er een formeel verzoek inge diend bij het demissionaire be stuur om de zaken over te dra gen en woensdag gaan we naar Zeist om de KNVB te praten Ik denk dat er daarna pas wat te melden is." van onze verslaggever ARLON - Irene de Kok. Jessica Gal en Angelique Seriese heb ben tijdens een judotoernooi om Arlon finalezeges behaald. De Kok wees in de tweestrijd om een plaats voor de Olympi sche Spelen de genomineerde Marion van Dorssen uit Axel te rug. De Kok versloeg Van Dors sen in de halve eindstrijd. Na een tiltechniek en een verwur ging was de partij al binnen twee minuten beslist. Marion van Dorssen maakte in het toernooi tijdens de voorwed strijden een veelbelovende in druk. Ze was ingedeeld in een groep van drie meisjes: met de Engelse Sweatman en de Fran- caise Landrau. Van die drie gin gen er twee naar de laatste zes tien. Van Dorssen won haar eer ste gevecht op beslissing en te gen Landrau met twee koka's. Daarna werd het knock-out sys teem gehanteerd. Van Dorssen werd eerste gekoppeld aan de Australische Down. die ze met een wasa-ari versloeg. Dat ge beurde vervolgens ook met de Duitse Beckhaus. Trainer Staf de Moor: „Door de loting in de halve finale kwam Marion toen tegenover Irene de Kok te staan. En ik moet zeggen: De Kok was vanaf het begin iets overtuigender in haar optreden. Na twee minuten kwam Marion in een verwurging, waar ze niet meer uitkwam." De Kok kwalificeerde zich zo doende voor de eindstrijd, die ze later in een overwinning omzet te. Van Dorssen zat toen nog in de race om een bronzen medail le. die volgens de regels van de bond automatisch plaatsing voor Barcelona zou betekenen Staf de Moor: „Maar in de partij tegen Esombe uit Frankrijk ging het weer uiterst moeizaam. Ma rion kende dat meisje nog vanuit een trainingskamp. Ze wist dat ze heel sterk was. En ze verloor de partij uiteindelijk met een houdgreep, waardoor ze in de eindstand slechts vijfde werd. „Ze is er heel dicht bij geweest, maar het is weer niet gelukt zo moest Staf de Moor na het toer nooi vaststelen. „Dat betekent ongetwijfeld, dat de druk nu nog groter wordt." Het volgende op treden van Marion van Dorssen is voorzien op de open Neder landse kampioenschappen, die begin april worden gehouden. Hoop De Kok won in de eindstrijd op beslissing van de Engelse Hor ton. Sinds haar terugkeer op de mat. een jaar geleden, heeft De Kok Van Dorssen nu vier keer verslagen. De Kok put hoop uit het gesprek dat haar coach. Pe ter Ooms. deze week met de top sportcommissie en de bonds coach Leo de Vries zal voeren. van onze voetbalmedewerker ZIERIKZEE - De wedstrijd Kaaise Boys-Zierikzee begon gistermiddag een half uur later dan gepland. De aangewezen scheidsrechter B. van Gils uit Bavel zag tijdens zijn war- ming-up rapporteur Theo Brood uil Roosendaal aan de lijn. Op zijn vraag of Brood hem kwam rapporteren antwoordde deze bevestigend en dat was voor Van Gils aanleiding om op te stappen: „Als je komt om mij te rapporteren, dan is het heel eenvoudig. Og jij weg. of ik weg." Zelfs nadat Brood in de kleedka mer even later aanbood om dan maar geen rapport op te maken bleef Van Gils onvermurwbaar. Van Gils kleedde zich weer om en vertrok. In allerijl werd toen de Brabantse afdelingsscheids- rechter Horstmans bereid ge vonden de wedstrijd te leiden. DEN HAAG (ANP) - In de Neder landse atleliekwereld is in het weekeinde opschudding ont staan door een publikatie in de Krant op Zondag. In de week krant werd gepubliceerd dat de discuswerpster Ria Stalman voor haar Olympisch kam pioenschap in 1984 in Los Ange les anabole steroiden gebruik te. De onthullingen werden opgete kend uit de mond van Jennifer Smit. haar voormalige trai- ningsgenoot. Beide atletes ver bleven voor 1984 lange tijd in de Verenigde Staten. De anabolica werd gekocht in Mexico. Bij een van de inkooptrips werd Ria Stalman op smokkel betrapt en gearresteerd. Volgens de KOZ kocht zij zich vrij voor een be drag van 1200 dollar. Ook zou Stalman, volgens de krant, voor kennis van dopingcontroles in Nederland hebben gehad met name via de toenmalige trai ningscoördinator van de KNAU Herman Buuts. Ria Stalman was in het weekein de niet voor commentaar bereik baar. Ook Jennifer Smit bleek niet te vinden. Herman Buuts, destijds trai- ningscoórdinator van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie en momenteel weer woon achtig in Zweden, gaf als com mentaar op de affaire: „Wanneer je Olympisch kampioen wordt, sta je altijd onder verdenking. Ria Stalman is tijdens de Olym pische Spelen in Los Angeles ge controleerd op het gebruik van dope. Wanneer zij toen positief zou hebben gereageerd, had zij het Olympisch goud nooit ge kregen." Buuts die kennis had genomen van het artikel, over het opvoe ren van zijn naam „Iemand die op de hoogte zou zijn van hoe de organisatie van een dopingcon trole is, zou dit nooit hebben ge schreven. Ik word opgevoerd als een soort helderziende, die zou weten wanneer er op het gebruik van doping wordt gecontro leerd. Iedereen weet toch dat bij wereld- en Europese kampioen schappen alsmede Olympische Spelen wordt gecontroleerd. Dat zijn de medaillewinnaars alsmede een aantal dat door het lot bepaald wordt." Buuts herinnerde zich ook de gang van zaken bij de toen nog FBK-Games hetende wedstrij den in Hengelo. Ria Stalman en Tineke Hidding waren een half uur na de wedstrijd nog op de baan. Niet alleen die twee zou den gecontroleerd worden maar ook nog twee andere atleten, van wie ik de naam niet meer ken. Ik weet wel dat Ria Stal man een half uur na de wedstrijd nog in Hengelo was en dat Tine ke Hidding na afloop nog op de baan aan het trainen was. Zij is niet op de controle verschenen omdat een jongetje was ge stuurd om haar op te halen. Dat knulletje bleek Tineke Hidding niet te kennen en had dus ook nooit kunnen zeggen dat zij naar de controle moest komen. Het gehele verhaal is in feite te gek om los te lopen Het lijkt mij een rancuneus verhaal, dat waar schijnlijk gekocht is." van onze verslaggever MIDDELBURG - De tweede di visiewedstrijd handbal EMM- EDH is gisteren ontaardt in een massale knokpartij. Daarbij lie pen spelers van beide ploegen lichamelijk letsel op. EMM-spe- ler Ron Onwijn hield een gebro ken neus over aan het duel, bij doelman Wim Brandes werd in het ziekenhuis in Middelburg een scheurtje in de linkeroog- kas geconstateerd. Drie spelers van EDH aanvaardden volgens manager Max Haak de terugreis naar Delft met een gezwollen lip. Tijdens de wedstrijd waren er over en weer al de nodige on vriendelijkheden voorgevallen. Zo kreeg EMM-trainer Jos Aertssen, wegens commentaar op de leiding, een rode kaart van het vrouwelijke scheidsrechters- duo Frida Koolmees-Marianne Dankers. Aertssen wilde verhaal halen voor een overtreding op Ron Onwijn, waarbij de EMM- opbouwer een gebroken neus opliep. Dat gebeurde ongeveer tien minuten voor tijd. bij de stand 15-13 voor EDH. dat uit eindelijk met 18-15 won. Direct na afloop stormde On wijn op boosdoener Michel Jon- geneelen af en gaf de Delftenaar een klap in het gezicht. Daarop ontstond een handgemeen, waarbij vrijwel alle spelers van beide ploegen waren betrokken. Verschillende spelers liepen ver wondingen op. EMM-doclman Wim Brandes kreeg een klap. toen hij twee vechtende spelers wilde scheiden. Aan die klap hield hij een scheurtje in de lin keroogkas over zie ook pagina 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 9