'oelpuntenfestijn in streekderby plaat verspeelt zekere winst Mixedtennis in Racketcentrum Damesteam van Spui behaalt in Nieuwdorp zege Bedrijfsvolleybal in Hulst begint aan de beslissende fase Derde plaats Rinie Deij in gewest Schoondijke houdt Biervliet van zege sport neuzense Boys op eigen veld genadeloos gevloerd door AZW: 0-5 Wil MAANDAG 16 MAART 1992 zA ■ZEN - Het scenario voetbalderby tussen ense Boys en AZW was identiek aan het eerste tussen heide teams. Axel. sloeg AZVV tegen krivaa! binnen enkele genadeloos toe. En ook de overwinning van ch af in een kort tijds- n de laatste twintig mi- erd de 1-0 voorsprong erust uitgebouwd naar le: 5-0 winst. overigens geflatteerde, zege heeft nbelangrijke stap gezet behoud in de derde jr de Terneuzense club situat ie nu wel ergsom- iner Maurits de Windt ach vast aan de laatste strohalm: Terneuzense Boys krijgt in de resterende duels nog te maken met twee andere de gradatieconcurrenten: Din- teloord (thuis) en Nieuwland (uit). „Maar", zei De Windt kort na de wedstrijd, „dan moet er wel ge scoord worden, want anders kun je niet winnen." Dat probleem (tien doelpunten in achttien wedstrijden) achter volgt de club al heel de competi tie. Ook zaterdag tegen AZVV wist alleen Guido van Boom zich staande te houden, maar de bal vaste spits was te) vaak een roe pende in de woestijn. Van Boom - werd door zijn medespelers on voldoende gesteund in zijn aan vallende acties. zijn directe tegenstander Ho ward Vólcke (hij verving op de linksachterplaats de bij de war- ming-up geblesseerde Jacco de Braai) telkens te snel af zag zijn voorzet maar net worden gemist door Antoine Thoen. Terneuzen se Boys kreeg meer grip op de wedstrijd, maar creëerde zich toch te weinig kansen (een ge kraakt schot van Danny van de Velde en een poging van Arjan Sol, die geen raad wist met de vrije doortocht naar het AZVV- doel). Na twintig minuten kwam AZW op voorsprong. In eerste instantie wist Bovs-doelman Ronald Gort het afstandsschot van Bram Schieman nog te ke ren. maar de terugspringende bal werd net buiten de zestien meterlijn door Werner Temmer man in de bovenhoek geknald: 0-1 Terneuzense Boys was door die achterstand even aangesla gen. maar wist de schade tot die ene treffer te beperken. Na rust koos de thuisclub met een voor de aanval. Johnny de Ritter zag zijn inzet gekeerd door de uitgelopen doelman Die- leman en vervolgens had Sol pech, toen zijn schot de lat scheerde. Vanaf dat moment ontwikkelde de wedstrijd zich echter volko men in het voordeel van de Axe laars. En zoals gezegd haalde de ploeg binnen kort tijdbestek met vier treffers vernietigend uit. Hoop inald Gort st Hoek NEUZEN - Ronald uit Temeuzen ver- aan het eind van bij Terneu- Boys als de zater- naar de vierde degradeert. I)e 29- e doelman van Ter- >nse Boys kiest zo als zeker voor Gort heeft in een •ek met lloek-ma- Linden dat zijn jeur uitgaat naar vrijwel zeker naar de jklas. ?eet dat Wim Ver- e eerste keeper is. het is ook bekend nooit alle wed en meedoet. Hij is i blessuregevoelig. dan mijn kans te liet Ronald saterdag na de zwa- nederlaag tegen weten. Momen is Patrick Vonk doelman achter lorte Guido van Boom terug naar Hoek. bij zijn oude club lager elftal gaan Toch gloorde na de rust even de hoop. dat de thuisclub er in zou slagen om te scoren. Terneuzen se Boys probeerde in die fase van de wedstrijd met veel wilskracht de tegenstander onder druk te zetten. Een inzet van Arjan Sol ging via de toppen van de vin gers van AZVV-doelman Johnny Dieleman tegen de lat, maar even later was plotseling de wed strijd helemaal gespeeld. Antoine Thoen mocht, bij een 0- 1 voorsprong, uit de daaropvol gende tegenaanval op het randje van buitenspel doorgaan en al leen voor Boys-doelman Ronald Gort maakte de spits geen fout: 0-2. En een minuut later stond Theo Hanny (na rust ingevallen voor Pascal Schieman) op de goede plaats om een voorzet van Werner Bisschop af te ronden: 0-3. In de slotfase tilden Erik Wiel- and en Werner Bisschop (met een schitterend diagonaal schot) de stand naar 5-0 in het voordeel van de Axelaars. „De wedstrijd verdiende geen schoonheidsprijs, maar we heb ben de risico's die Terneuzense Boys nam wel vakkundig afge straft", vertelde een dolgelukki ge Jan d'Olieslagers na afloop. De AZVV-trainer vervolgde: We hebben met Antoine Thoen en Werner Bisschop twee ideale aanvallers, die door hun snel heid van de ruimte kunnen profi teren. Ze werden ook vanuit het middenveld goed gesteund. Vooral de inbreng van Theo Hanny was na rust van belang voor de ploeg." Al in de beginfase deelde AZW meteen een serieuze waarschu wing uit. Werner Bisschop, die TERNEUZEN - Terneuzen se Boys blijft in de eerste klasse van het Zeeuwse da mesvoetbal aan de leiding na de royale 5-0 zege op con current Kloetinge 2. Spui deed prima zaken door winst op Nieuwdorp en klom naar de derde plaats op de ranglijst. Yerseke- Hoek werd, evenals de wed strijden in de derde klasse, afgelast. Eerste klasse Kloetinge 2-Terneuzense Boys 1 0-5 - Hoewel de uit slag anders doet vermoeden, was er sprake van een goede partij voetbal. Voor rust zorgden Inge Suy en Tamara van Boven uit een straf schop voor een geruststel lende voorsprong. In het be gin van de tweede helft zette Kloetinge de bezoeksters stevig onder druk, maar in- valster-doelvrouw Annema- rie Hoogstrate bleek niet te passeren. Opnieuw Inge Suy en Tamara van Boven bouw den daarna de voorsprong verder uit en bezorgden de thuisclub de nekslag. In de laatste minuut gaf Ilse de Vogelaar de uitslag een nog rianter aanzien. Nieuwdorp-Spui 1-2 - Trai ner Piet van Drongelen had te maken met wat ziektege vallen in zijn elftal en ver trok allesbehalve gerust naar Nieuwdorp. De eerste helft was de thuisclub met de straffe wind in de rug wat meer in de aanval. Een foute terugspeelbal werd door een aanvalster van Nieuwdorp afgestraft, waar Spui ver zuimde de kansen te benut ten. Na rust een aanvallend Spui dat door een door Emelda de Pooter ingescho ten bangelijk kwam. Nieuw dorp had de beste krachten verspeeld en moest uiteinde lijk de winst aan de bezoek sters laten. Een door Anneke Meeusen genomen hoek schop verdween via de keep- ster rechtstreeks in het doel en besliste het duel. AZVV (in gestreepte shirts) zet een aanval op in de wedstrijd tegen Terneuzense Boys. fotoCamileSchelstraete van onze medewerker HOEVEN - Rinie Deij van de biljartvereniging Concordia uit Terneuzen werd gisteren, na afloop van de gewestelijke eind strijd vierde klas bandstoten in café 't Tapperijke in Hoeven, twee keer op het podium geroepen. Na een sterk toernooi bezette de Terneuzense kastelein achter kampioen Rinus van Loon uit Bergen op Zoom de derde plaats, terwijl hij daarnaast ook de prijs voor de hoogste toernooiserie (14 caramboles) in ontvangst mocht nemen. Een alleszins ver dienstelijk optreden, dat bovendien nog werd beloond met pro motie naar de derde klasse. Dat Rinie Deij toch niet helemaal tevreden afscheid nam van deze eindstrijd laat zich verklaren. Want in de slotpartij tegen latere kampioen Van Loon was de Concordia-speler heel dicht bij de overwinning van dit toernooi. Deij finishte tegen Van Loon als eerste en de stand 40-34 leek op dat moment goed voor de hoofd prijs. In een ultieme krachtsinspanning wist Van Loon echter nog te remiseren en de titel te pakken. Rinus van Loon plaatste zich met 11-1.62-8 voor de nationale eindstrijd, voor Rinie Deij werd 9-1.69-14 genoteerd. Van de overi ge Zeeuwse deelnemers werd Johan Dagevos van Scheldezicht uit Wemeldinge met 7-1.41-9 vijfde en Henk Messemaker van de Witte van Haemstede uit Haamstede achtste met 4-1.02-7. ïisclub komt nog terug na 0-2 achterstand: 2-2 HULST - In de enige wedstrijd, die deze week op het program ma stond voor de hoogst spelen de herenteams in het Hulster bedrijfsvolleybal (de Supeliga), was Broomchemie met 2-1 de baas over Jong Morres 1. Omdat Wemolin niet in actie behoefde te komen was die zege voor Broomchemie voldoende om op de eerste plaats op de ranglijst beslag te leggen. In de eerste set van het duel tus sen de twee belangrijkste con currenten van Wemolin (dat er in theorie nog altijd het best voor staat) zag het er echter nog allerminst naar uit, dat Broom chemie de overwinning naar zich toe zou trekken. Jong Mor res was zoveel beter dan de te genstander dat de 15-6 eindcij fers op zich niet eens opzienba rend waren. Maar na dat stroeve begin her vond Broomchemie zich won derwel en bleek Jong Morres niet langer in staat tot een domi nerende rol. Dat resulteerde uit eindelijk in twee setoverwinnin gen voor Broomchemie: de eer ste maal werd het 15-8, de twee de maal 15-10. In de eerste klas heren herover de VV Heijndrickx de eerste plaats ten koste van Luctor Ban den, dat lijdzaam mocht toezien hoe de concurrent ABN naar een 3-0 nederlaag speelde. Dat ge beurde met de setcijfers 15-6.15- 5 en 15-10. Dames In de eerste klas dames won Jan- senius 1 ook haar zeventiende wedstrijd op rij (tegen SC Morres 2 werd het 3-0: 15-8, 15-10 en 15- 7). De titel kwam daarmee op nieuw een stukje dichterbij: in de nog resterende vijf wedstrij den heeft het nog steeds onge slagen Jansenius 1 aan drie pun ten voldoende om Benetton defi nitief voor te blijven. Benetton was deze week overi gens vrij. evenals VV Heijn drickx. de nummer drie van de ranglijst. De nummer vier (Foto van Dammei verloor met 2-1 van SC Morres 1 (15-13,11-15 en 9-15). I)e uitslagen: Superliga (heren) Broomchemie - Jong Morres 1 2-1 Eerste klas heren: De Sterre - Brand- ax 1-2. ABN - W Heijndrickx 0-3, CVC Doolaege - Smash 2000 0-3 Tweede klas heren: Luctor Banden 2 - Ambulo 0-3, Van Westen - Jansenius 1 0-3, Bleyko bv - 't Jagertje 0-3, De Vos Eggermont - Jong Morres 2 2-1 en Luctor Banden 2 - Broomchemie 2 l- 2. Eerste klas dames Foto van Damme - SC Morres 1 1-2, Stuntmarkt - Ly- beer.t Verstraeten 3-0. Van Water schoot - Jong Morres 1 0-3 en Janse nius - SC Morres 2 3-0. Tweede klas dames RVS - Van We- semael 0-3. De Sterre - W Heijn drickx 2 0-3. CVC 1 - A Markt 0-3 en Jansenius 2 - CVC 2 3-0. De standen: Superliga (heren) 1 Bromchemie 1 7-11 2. Jong Morres 7-11 3. Wemolin 5-10 en 4 't Trefpunt 7-7. Eerste klas heren 1 VV Heijndrickx 1 7-16 2 Luctor Banden 6-15 3 Smash 2000 7-15 4 Brandax 7-13 5 ABN 7-5 6 CVC Doolaege 7-4 en 7 De Sterre 7-4 Tweede klas heren: 1 Jansenius 1 18-46 2. De Vos Eggermont 18-42 3. De Troubadour 18-36 4 Ambulo 18-32 5 Rijk BV 17-30 6. Jong Morres 2 19-30 7. Broomchemie 2 19-28 8. Jansenius 2 17-26 9 Luctor Banden 2 18-22 10. 't Jagertje 18-14 11 Van Westen 17-9 en 12. Bleycobv 17-6. Eerste klas dames: 1 Jansenius 1 17- 51 2. Benetton 18-42 3. W Heijn drickx 1 17-39 4. Foto van Damme 18-29 5. Van Waterschoot 17-27 6. SC Morres 1 18-24 6. SC Morres 1 18-24 7. Ferket en De Maat 17-22 8. Jong Mor res 1 18-21 9. SC Morres 2 18-21 10 Stuntmarkt 17-20 11 Lybeert Ver straeten 16-12 en 12 SC Morres 3 17-2 Tweede klas dames: 1 A Markt 17-50 2 Voorwaarts 18-44 3 Wentzler Pau wels 17-36 4. Van Wesemael 17-35 5 Jong Morres 2 17-35 6 W Heijn drickx 2 f7-33 7. RVS 18-24 8 CVC 1 17-18 9 't Hoeksken 19-16 10 Janse nius 2 18-14 11. De Sterre 17-7 en 12 CVC 2 18-3 Bridge - Bridge Sociëteit Oostburg speelde de derde en vierde wedstrijd van het club kampioenschap. Derde ronde: groep A: 1 Pieters-Ra- mondt. 2. Van Opdorp-Fermont. 3 Verstraeten-Lako. Groep B 1 echt paar Rosenkranz, 2. echtpaar Schij- ve, 3. Te Beek-Brasser en Kupfer-Van de Rosteijne. Vierde ronde: groep Al. Van Opdorp -Fermont. 2 Knuyt-Tan. 3. Jonker- Lampaert Groep B: 1 Ghijs-Verpaa- len. 2 Te Beek-Brasser. 3. Van der Schaaf-Van Vugt. TERNEUZEN - In de niixedten- niscompetitie in het Racketcen trum is Fourisol winnaar ge worden in poule 1. Door een 6-2 overwinning op Van de Akker werd Fourisol onbereikbaar voor de achtervolgers. De com binatie Alwin Deij/Joop Strij- donk legde beslag op de eind overwinning in poule 3 van de herencompetitie door van Wis se te winnen. Alwin Deij was in de enkelspelen met 9-4 te sterk voor Jos Grob en Joop Strijdonk vergrootte de voorsprong door met 7-4 van Hessel Hamelink te winnen. Door 10-5 winst in de dubbel kwam de 6-0 eindstand en poule winst tot stand. De uitslagen: Mixed. Poule 1 Van Driel-Hamelink 3-5; Van de Akker- Hamelink 4-4; SJB-Gevos 7-1; Fouri- sol-Van de Akker 6-2 Poule 2: Los Amigos-Dees 8-0: HCG I-Dees 4-4; HCG I-HCG II 8-0. Broomchemie- HCG II 6-2. Heren. Poule 1 Bleijenberg-Kouwij- zer 5-1. Bleijenberg-Deij 6-0, Ver- aart-Kommers 5-1 2. De Waal-Nou- wen 2-4. De Waal-Audenaerd 2-4. Geuze/Van Damme 1-5. 3: Wisse-Deij 0-6; Wisse-Van Amersfoort 2-4; Ha- melink-Schuitvlot 0-6 4: Doolaard- Zaamslag 2-4; Heije-Pieters 4-2 5: Geus-Koole 2-4; Louweret-Kool 4-2. 6: Stockman-Verschelling 5-1; Van der Laan-Aarts 6-0. 7: Deij-Loonstijn 6-0. Everts-Michielsen 2-4; Gelissen- Vermeulen 2-4 8 De Reus-Van Doe selaar 4-2. Verbraeken-Nagelkerke 0-6. Kroes-Mackaay 4-2 9 Corlemeij- er-Leeuw 3-3; Van de Velde-Bilder- beek 4-2. Dames. Poule 1: Tarant-Van Doese laar 0-4 2: Tolhoek-Fourty Love 2-2; Van Driel-De Keijzer 4-0 3: Cava- nagh-Sabina 2-2; Van Buren-Sponse- lee 2-2. 4: Dees-Liebman 4-0, De Vries-Loonstijn 2-2. 5: De Moor-De Smit 4-0; Schaart-Bommelijn 4-0; Vijke-Loof 2-2. Cadzand In de damestenniscompetitie in Cadzand vielen een aantal grote uitslagen te noteren. Zo stonden Diane Gijsel en Kristien Uytten- hoven hun tegenstandsters Net ty de Winter en Janny Hamelink geen enkele game toe: 12-0. Het Oostburgse duo Dïrma Verheul/ Ina Bartelse was met 13-2 even eens veel te sterk voor Claire Clark en Coby Pieters. De uitslagen Poule A: Veerman/De Wolf-Provoost/Catsburg 5-14. Poule B Van Hootegem'Adam-Dekker Pieters 5-7; De Milliano/Verhagen- MaasWisse 4-12 Poule C: Van Waes' Bouman-Van Keulen/Henderikse 11-6 Poule E: De Winter/Hamelink- Gijsel/Uyttenhoven 0-12; Krijnen/ Kuypers-Brakman/Van Rooijen 9-7. Poule F: d'Hont/Van Dongen-Lie- taer/Heyneman,15-2 Poule G: Ver- meulen/Reijnders-Campfens/Maen- hout 10-2 Poule H: Du Fosse/Mal- corps-Vinke/Janssen 8-7; Tan/De Kant-Goethals/Risseeuw 16-2. Poule I Polderman/Smits-Kools/Dees4-10; Clark/Pieters-Verheul/Bartelse 2-13 medewerker - De wonderen zondag in het Zuider- jark in Terneuzen de we- log niet uit. Toen er nog ier te spelen was gaf meest fervente aan- r van Terneuzen zijn geen schijn van een kans am uit de thuiswedstrijd Hoofdplaat ook maar mt te halen. Maar na het e fluitsignaal van arbi- 1 van Riel uit Hulst gin- C twee ploegen met een idstand naar de douches, uzen-trainer Jan Dooms begrijpelijk nog het l gelukkig mee. Al deed gwel een poging om de winst te rechtvaardi- let op wat doelman allemaal van tussen fen haalde, hadden we op dat punt", haalde hij düingen van de Hoofd doelman voor de geest, overtrokken reactie. PP het eerste kwartier na. pten met schoten van af- Ivan Marcel Meijer en (r Corijn, moest Terneu- •'t initiatief voornamelijk ^tegenstander laten. voorzichtige start na- de wedstrijd basis van inzet, karak- lten niet stuk te krijgen de instelling Hét han- Ptó van het verrassende pat. dat zo fier naar de de vierde klas is ge nu jacht maakt op Henk Ottens, die vaak als een volleerd acteur naar de grond gaat bij echte- én schijnaansla- gen, bekroonde de perfecte in stelling van zijn ploeg (vrijwel alle persoonlijke duels werden gewonnen) een eerste keer. De voorzet van Ottens zakte in een weifelend ingrijpende Ter- neuzen-verdediging en die hou ding was voor goaltjesdief Stanny Soulimans genoeg om doelman André de Letter van uit de halve draai kansloos te laten: 0-1. En nog geen handvol minuten later liet Soulimans zich weer gelukwensen. Nu kopte hij, half leunend op Rinus Kolijn, Hoofdplaats tweede treffer te gen het nylon: 0-2. De ontmoeting leek gelopen. Temeer omdat de thuisclub na die achterstand blijk gaf erg veel moeite te hebben met deze agressieve tegenstander. „Dat is een karaktertrekje van deze ploeg", zei Ottens later. En meer dan genoeg om de oppo nent te doen stuntelen: niet één uitgespeelde kans in de he le eerste helft, slordig balver lies. verloren duels, weinig be weging. spaarzame agressie. Kortom: een martelgang voor iedere technische staf. En met name voor Jan Dooms, die zijn ploeg bijna met 0-3 achter naar de rust zag gaan. Maar Ail Waatjes besloot de lange solo, die hem ook langs Jaap Meer man bracht, tegen de paal. Vlam in de pan Dat de voetballers uit Neer- lands derde havenstad niet op- Periodetitel op het spel in streekderby van onze medewerker TERNEUZEN -- De strijd om de periodetitel stond gisteren op hel spel in het duel tussen Biervliet en Schoondijke. De wedstrijd ein digde onbeslist (1-1) en daarmee kon Schoondijke het meest tevre den zijn. Sluis ging in de slotfase onderuit (2-1) in en tegen Dom burg. Renesse tegen Oostburg werd een kwartier voor tijd bij een 1-0 stand in het voordeel van de Schouwse club gestaakt. De overige wedstrij den werden afgelast. Zaterdag-tweedeklasser Spui werd de dupe van een merkwaardig incident. Zaterdagmorgen om negen uur werd door tegenstander Apollo afgebeld, vanwege de onbespeelbaarheid van het veld Rond twee uur s middags nam het bestuur van Apollo contact op met Spui met de vraag waar ze bleven. Busjs Elftalleider Piet Schuitvlot vertelde, dat Spui wellicht het slachtof fer is geworden van een misselijke streek...We hebben zaterdag de gehuurde busjes direct afbesteld, maar het kost ons natuurlijk toch geld. Ik hoop, dat de KNVB begrip toont voor Spui. We wilden graag voetballen, maar hier valt niets tegen te doen." Biervliet-Schoondijke 1-1 - De eindstand was na een kwartier al bereikt. Eerst zette Jan de Bruin na zeven minuten Biervliet op een 1-0 voorsprong Na een kwartier kwam Schoondijke al op gelijke hoogte Een hoekschop van Luc de Smit werd verkeerd beoordeeld door Biervliet-doelman Stéfan Dijkers; 1-1 Daarna een sterkere thuisclub, die gezien de belangen van de periodetitel alles op alles zette om de winst binnen te halen. Biervliet had pech toen Richard Burke.v de paal trof. Maar aan de andere kant kwam men goed weg, nadat de snelle Schoondijkespits Jos Dieleman op de rand van de zestienmeterlijn in kansrijke positie werd gevloerd. Domburg-Sluis 2-1 - Tot tien minuten voor tijd hield Sluis stand. De 1-0 voorsprong via Van Laere werd goed verdedigd, maar in de slotfa se pakte Domburg alsnog de volle winst (2-1) door doelpunten van Tonnie van Iersel en Bram de Visser (twee minuten voor tijd). Het duel was overigens van een matig gehalte. gevoed zijn met het 'alle-hens- aan-dek-principe' bleek ook in het tweede part overduidelijk. Nadat doelman De Letter nog eens had misgegrepen. Hoofd plaat-aanvoerder Thomaes tot tweemaal toe de goede voorbe reiding van Ottens niet op waarde wist te schatten en al leen Michel de Ridder en Mar cel Meijer de bezoekende doel man tot fraaie reddingen dwongen, leek de wedstrijd als de spreekwoordelijke nacht kaars uit te gaan. Tot een schot van Rinus Kolijn bij Temeuzen dan eindelijk de vlam in de pan deed slaan. De inzet van Terneuzens voor stopper werd nog wel van de lijn getrapt, maar bracht toch de overtuiging dat er meer in moest zitten. Slotkxvartier In het slotkwartier gooide Ter neuzen achterin alle voorzich tigheid overboord en nadat Werner Corijn zijn knal door Thomaes buiten de palen had zien slaan, scoorde Michel de Ridder uit een scrimmage: 1-2. Lange-halen En het lange-halen-voetbal dat de thuisclub in die slotminuten tegen zijn natuur in opvoerde, leidde zelfs tot de gelijkmaker Michel de Vries maakte plotse ling van het gebrek aan con centratie in de Hoofdplaat-ver dediging gebruik en kopte in volle ren de gelijkmaker in: 2-2. Stanny Soulimans (Hoofdplaat) ontwijkt een tackle en lijkt op het doel van Terneuzen af te gaan. fotoCamileSchelstraete frinde aanval in de wedstrijd tegen Biervliet. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 29