Graauw mist openbaar groen SCHLECKER PZC Wegschap moet zuinig aan doen Brandweer Hontenisse presenteert verlanglijst -.19! -.69:1 streek maandag 16 maart 1992 Kessen aan de wandel: „Het is zo kaal burgerlijke stand Terneuzen, Nieuwstraat 26-28, Vlietstraat 7 AXEL van onze verslaggever GRAAUW - Extra aandacht voor openbaar groen en de lege plekken die nog wachten op nieuwbouw. Dat is de belang rijkste winst voor de project groep Dorpsplan Graauw na een wandeling met burgemees ter A. Kessen en wethouder P. Weemaes van Hulst. In een flauw zonnetje en onder een flinke bries, trok zaterdag een tiental mannen - vertegen woordigers van de gemeente, een ambtenaar voor het kleine- kemenbeleid van de provincie en de Graauwenaars uit de pro jectgroep - door de dorpskern van Graauw en het gehucht Paal. Aanleiding was het gereed komen van het dorpsplan. dat morgen, dinsdag, aan de inwo ners van Graauw, Paal en Zand berg zal worden voorgelegd. BRESKENS Bolling - De Koningsbolling op de 'Arjoanbolbaan' te Bres- kens is gewonnen door Frank van der Weegen. Hij versloeg in de finale Denise Taillie met 9-1. De strijd om de derde en vierde plaats werd met 9-6 door Jan Reinhout gewonnen. Hij ver sloeg Jan Riemens. Aan de kaar ting op de bolbaan namen 52 personen deel. De uitslag; Bieden 1J Rinkhout; 2 W. Taillie. 3 J Chnstiaansen. Joke ren: 1. 1 M Talboon; 2. M. Rinkhout; 3. R. de Meijer. Zaterdag 21 maart is er een afvalbol- ling De aanvang is 14 uur. KLOOSTERZANDE Koersbal - De afdeling Kloosterzande van de katholie ke bond van ouderen hield in het parochiehuis aan Groenendijk een wilstrijd koersbal. Er waren 22 deelnamers. Uitslag: 1 J. Driesse-A Weese- poel. 2 H. Baart. 3 G. Cornelis- sens-G. de Bruin. ZAAMSLAG Hengelwedstrijd - De hen- gelvereniging HVSO uit Zaam- slag hield aan de Griete de 2de wedstrijd voor het clubkam pioenschap. Aan de wedstrijd namen 21 hengelaars deel. De uitslag luidt: 1 J. de Ruijter. 272 punten; 2 Mark Dezutter. 130; 3 C. Ceyser, 84; 4 J. de Blaeij, 78; 5 M. A. Dezutter. 78. Pikant detail bij de wandeling was de weer opgelaaide discus sie over het Baalhoekkanaal. Mocht het kanaal er ooit komen, dan is de kans groot dat Paal van de aardbodem zal verdwij nen. Concreet was .de tocht aanlei ding om een aantal brieven van de'gemeente te doen uitgaan, waarin bezitters van een ver krottende woning worden aan gespoord actie te ondernemen. Vooral in Paal werd een aantal ontsierende krotjes gevonden In Graauw baarde een grasveld je waarop woningbouw ver wacht wordt die er al jaren niet van komt. opzien. Net als een speeltuin die als een onneem baar fort. met hekken van bijna twee meter plus prikkeldraad, de kinderen in Graauw maar weinig kan bekoren. Ook al om dat de speeltuigen de tand des tijds maar slecht hebben getrot seerd. Een glijbaan mist al twin tigjaar zijn 'baan'. Kaal Maar vooral het gebrek aan groen was Kessen opgevallen ..Het is allemaal zo kaal." vond hij. Zeer te spreken was hij over de nieuwe inrichting van het D T Oostburg wil toetsing recreatief gebruik huizen OOSTBURG - De fractie van Dorpsbelangen&ToerismelD T) wil dat de gemeente Oost burg nadere informatie inwint bij de gemeente Kortgene over het recreatief gebruik van wo ningen. Volgens D T is een procedure van de gemeente Kortgene bij de Raad van State over het recreatief gebruik van een woning in Colijnsplaat op positieve wijze verlopen. „Het recreatief gebruik is niet zonder meer toegestaan." schrijft de fractie. D T wijst op een passage in de beleidsafspra ken over het weer invoeren van een gebruikersverordening in de gemeente Oostburg. D T wil weten of de 'zaak Kortgene' voor het college aanleiding is een be leid te starten dat de toets van de rechter zal kunnen door staan. De vraag van D T komt donderdag tijdens de raadsver gadering aan de orde. HHHHHMMMMMMMNmei dorpspleintje. „Zeer fraai." was zijn commentaar. Bij secretaris M Ivens van de projectgroep overheerste na de frisse neus vooral de tevreden heid. ..De extra aandacht, zo vlak voor de bespreking van het plan. daar was het ons om te doen. Nu weten we waarover we praten en de mensen zien dat er wat kan gaan gebeuren." aldus Ivens. Lezing - Drs R M Naftaniel, directeur van het Centrum voor Informatie en Documentatie Is raël. komt dinsdag 24 maart naar Axel. Hij is te gast bij het genootschap Nederland-Israël, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Naftaniel zal spreken over de im migratie van Sovjetjoden in Is raël en de problemen die dat geeft- Iedereen is welkom bij de lezing in het wijkgebouw aan de Pironstraat (naast de kerk) in Axel. Aanvang: 19.30 uur. BIERVLIET PvdA - De Terneuzense PvdA -fractie vergadert maandag 23 maart in Biervliet. Tijdens de openbare vergadering komen speciaal Biervlietse aangelegen heden aan de orde. Vertegen woordigers van verenigingen, clubs en andere organisaties zijn uitgenodigd om van zich te doen horen en een bijdrage te leveren aan de bijeenkomst. Plaats van handeling is restaurant 'De Landbouw', aanvang om 19.30 uur. BRESKENS Koningbolling - De Ko- ningbolling op de Arjoanbol baan te Breskens is gewonnen door Frank van der Weegen. Hij versloeg in de finale Denise Tail lie met 9-1. Daarvoor had Van der Weegen met 9-4 van Jan Reinhout gewonnen. Taillie won de halve finale met 9-5 van Jan Riemens. Bij de strijd om de der de en vierde plaats tussen Rein hout en Riemens was Reinhout met 9-6 overwinnaar. HULST Burgemeester Kessen en (links van hem) wethouder Weemaes maakten zaterdag aan de vooravond van de presentatie van het dorpsplan een wandeling door Graauw. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Wegschap Walcheren moet in 1993 oppas sen met de uitgaven. Het be stuur ziet geen kans te bezuini gen, hoewel in het bijzonder de gemeente Middelburg daarop had aangedrongen. Wel is het bestuur erin geslaagd de begro ting op hetzelfde peil te houden als vorig jaar, zij het door ver hoging van de parkeergelden. Middelburg had gevraagd de contributie die de gemeenten moeten leveren aan het Weg schap, met drie procent te verla gen. Het bestuur van het Weg schap ziet echter geen kans die wens in te willigen. De bezuini ging zou het Wegschap 60.000 gulden kosten, wat gehaald zou moeten worden uit het onder- houdsfonds voor de wegen. Bo vendien zou het Wegschap moe ten beknibbelen op nieuwe in- kaartingen 111111111 irt van een medewerker OSSENISSE - In zaal De Jacht hoorn werd een kaarting gehou den. waaraan 46 personen deel namen. Uitslag bieden: 1 J Tieleman, 2 B. Bos. 3 J Stoel Jokeren: 1 mevrouw Himbrecht, 2 mevrouw Esseling, 3 mevrouw Tieleman WALSOORDEN - In café Rue du Nord werd een kaarting ge houden. waaraan 69 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 P Pauwels. 2 C Stoffels. 3 mevrouw Hemelaar Joke ren. 1 mevrouw De Waal, 2 mevrouw De Kort-Van Kruyssen. 3 mevrouw Pieters HULST - In café De Smidse werd een kaarting gehouden, waaraan twintig personen deel namen. SINT JANSTEEN - In café Den Ouden Arend werd een kaarting gehouden, waaraan 48 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 A Vonk. Sint Jan steen: 2 P Acke, Clinge: 3 R. de Cock. Sint Jansteen Jokeren: 1 mevrouw De Bruin. Kieldrecht(B); 2 J vanRe- moortere. Sint Jansteen, 3 A van Vooren. Clinge. SINT JANSTEEN - In het ge meenschapscentrum De Waran de werd een kaarting gehouden, waaraan 49 personen deelna men. Uitslag: 1 E Strobbe. Hulst; 2 A Ha- geman. Clinge: 3 J van de Henden. Hulst. HENGSTDÏJK - In café 't Ja gershuis werd een kaarting ge houden. waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 A Lauwers. 2 me vrouw Reyers. 3 C Smit Jokeren l C. van Goethem. 2 mevrouw De Nljs, 3 mevrouw De Meurichy WALSOORDEN - In café Rue du Nord werd een kaarting geho- duen. waaraan 31 personen deel namen. Uitslag bieden: 1 J. Hemelaar. 2 me vrouw Lucasse. 3 E de Maat. Joke ren; 1 mevrouw De Waal-De Booy. 2 mevrouw Tieleman. 3 mevrouw Van Vooren. HULST - In het dienstencen trum De Lieve werd een prijs- kaarting voor ouderen gehou den. waaraan 36 personen deel namen. Uitslag: 1 mevrouw Van de Wiele. Hulst; 2 R. Marens. Hulst; 3 H. Burm. Hulst GRAAUW - In het gemeen schapshuis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen ge houden. waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag: 1 W. Sorber. Hulst; 2 Vic. de Caluwé. Graauw. 3 A. Burm. Nieuw- Namen. vesteringen voor wegen. Het be stuur vindt dat onverantwoord, omdat de toestand van de Wal- cherse wegen te slecht zou wor den. Nieuwe investeringen aan we gen zijn nog onzeker. Er is slechts 77.000 gulden beschik baar. Bovendien is op dit mo ment nog niet bekend of op 1 ja nuari 1993 de wet Herziening Wegenbebeheer in werking treedt. Mocht dat het geval zijn, j PHILIPPINE Lezing' De Vereniging tot Be houd van de Historie van Philip pine houdt donderdag 19 maart een lezing in Hotel Au Port in het mosseldorp. Titel: De geschiede- dan veranderen de bijdragen van de gemeenten en kan de be groting pas definitief opgesteld worden. Daarom ook doet het dagelijks bestuur nog geen uit spraak over welke wegen het eerst voor verbetering in aan merking komen. De deelnemende gemeenten en het Waterschap moeten hun goedkeuring hechten aan de be groting. Zij hebben daarvoor acht weken de tijd. nis van onze streek. De lezing, begeleid door dia's, wordt ver zorgd door drs A. M. J. de Kra ker naar aanleiding van 750 jaar Vier Ambachten en 500 jaar Gra ve jansdijk. De Kraker begint om 20.00 uur. Bridge De bridgeclub Hulst speelde de eerste wedstrijd voor de voorjaarscompetitie in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Uitslag groep A: 1 Snuverink- Beuzenberg, 2 Herman-Baggen, 3 De Nijs-Van Leeuwen: groep B: 1 Voet-Van Hootegem, 2 Holla- Vroome, 3 Van de Bogaert-Mel- chers; groep C: 1 echtpaar De Cock. 2 Mannaert-Voerman, 3 Wendels-Dierick; groep D: Van Belle-Hageman, 2 Huyskens- Vereecken. 3 De Kock-Schille- mans; groep E: 1 Maenhout- Praets. 2 echtpaar Velthoen, 3 Taalman-De Nijs. OOSTBURG Plattelandsvrouwen - De Nederlandse bond van Platte- landsvrouwén afdeling Oost- burg komt dinsdag bijeen in het hervormde kerkcentrum. José van Pamelen houdt een lezing met dia's over oude en heden daagse kant. Tevens is er een de monstratie kantklossen en is er een klein overzicht van de ten toonstelling die Van Pamelen de afgelopen zomer hield in het Streekmuseum te IJzendijke. De aanvang is 19.30 uur. De plat telandsvrouwen gaan donder dag 26 maart op bezoek bij de krulbolbclub 'De ware vrienden' in Aardenburg. NIEUWVLIET Hengstenshow - In manege Riemens te Nieuwvliet wordt dinsdag 17 maart een hengsten show gehouden. Er zijn meer dan 20 hengsten te zien. De aan vang is 19.30 uur. SLUISKIL Actie - De oliebollenverkoop, die zaterdag in Sluiskil werd ge houden ten bate van de actie 'Maak je sterk voor je kerk', heeft ruim 1700 gulden netto op gebracht Voorzitter van het ac tiecomité G. Elskamp: „Dankzij een geweldige inzet van de vele. vrijwilligers hebben we een schitterend resultaat behaald en kregen we alles op één och tend rond." Het volgende evene ment in het kader van deze actie is een bingomiddag op 28 maart om 14.30 uur in het Meulengat in. Sluiskil TERNEUZEN Bridge - De bridgeclub Luc- tor speelde in café Vijverhof in, Terneuzen een wedstrijd van de wintercompetitie. Uitslag groep A itien paren): 1 de heren Ramond-Lichteveld. 2 de heren Kint-Willemstijn, 3 me vrouw Biesbroeck-de heer Ver- gauwen. Groep B (acht paren): 1 de dames Dondorf-Van Leeu wen, 2 mevrouw Sandrini-de heer Van de Hooft. 3 de dames De Ridder-Van Loon. Kinderboeken - Christelij ke basisschool De Hille in Ter- neuzen houdt woensdag 18 maart een thema-avond over 'Niveau-lezen'. Mevrouw Belle-, mans. eigenaresse van de on langs geopende kinderboeken winkel in Axel, zal dieper ingaan op: welk soort boeken spreken kinderen aan. hoe kies je als ou der een boek voor je kind en hoe motiveer je je kind om te lezen. De thema-avond begint om 20.00 uur. IJZENDIJKE Aurin - In het Aurin-huis aan de Minnepoortstraat te IJzendij ke start vrijdag 20 maart een cursus Neuro-linquistisch-pro- grammeren (NLP). NLP bestu deert de structuur van de sub jectieve ervaring. De cursus, die begeleid wordt door Ghata Roo- zen. omvat vier avonden. De aanvang is 20 uur. Zaterdag 21 en 28 maart wordt er een work shop gestalt. en bio-energetika gehouden. De workshops duren van 10 tot 17 uur. De begeleiding is in handen van Angèle Neder- lof. SAS VAN GENT Commissievergadering Vanavond, maandag komt de commissie nancien van Sas vanl een. Op de agenda stfT financieel-technischef verschillende groncj De openbare vergaden gehouden in het gem| aan de Westkade van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - We moe ten zuinig zijn op de brandweer: de Hontenisser brandweer korpsen zetten dit motto kracht bij met een 'bindingsavond', in aanwezigheid van de politiek verantwoordelijken. „We kun- nen niet blijven bezuinigen in een tijd die steeds meer en meer van ons eist," verklaarde com mandant W. Broekhoven. Re den om in de put te zitten, was dat niet: zaterdagavond was het feest in Kloosterzande, met het college van burgemeester en wethouders voltallig aanwezig. Het functioneren van de vrijwil lige brandweer is nog niet in ge vaar. zo benadrukte Broekho ven. Maar het wordt nu toch wel tijd dat de gemeente Hontenisse eens aandacht besteedt aan de verlangens van haar brandweer „In de meerjarenraming van de gemeente zijn verschillende za ken voor ons gereserveerd, maar wanneer komen ze af?", vroeg de brandweercommandant zich af. Instructielokaal Als eerste op het verlanglijstje van de brandbestrijders staat een instructielokaal om tijdens de twintig oefenavonden in het jaar ook theorie te kunnen on derrichten. Zo'n plek kan dan ook dienst doen om na gedane zaken de klus nog eens door te nemen en bij te praten. Ook zou de brandweer wel eens in het nieuw gestoken willen worden voor wat betreft de pers luchtapparaten en zeventien 'gelaatstukken' (maskers), en de 'uitrukkleding'. Hard aan ver vanging toe is ook 'de tweede wagen', een Chevrolet met de respectabele leeftijd van 29 jaar, die als motorspuit dienst doet. De korpsen zouden die graag vervangen zien door een busje, dat als manschappenwagen kan dienen en waar de motorspuit achter gehangen kan worden. Jubileum Veel van de zevenentwintig vrij willige brandweerlieden van de korpsen van Vogelwaarde en Kloosterzande konden op de bindingsavond een bevordering of diploma in ontvangst nemen. De examens daarvoor, sinds kort geprivatiseerd, kosten de gemeenschap wel twee keer zo veel als die de Nederlandse Brandweervereniging voorheen afnam, zo kon Broekhoven niet nalaten de aanwezigen mee te geven. Burgemeester Th. A. M. Steen- Brandweerman J. Lambert werd zaterdag door burgemeester Steenkamp onderscheiden voor zijn 25-jarig dienstverband. foto Camile Schelstraete kamp onderscheidde in café De Kastanje J. Lambert voor zijn 25 -jarig dienstverband en A. Bak ker. J. Ridderhof. R. Tieleman en P. van Kerckhoven omdat ze al 12.5 jaar uitrukken bij bran den en andere calamiteiten in Hontenisse. TERNEUZEN Geboren: Gian W. zv J. W. Scheele en A. M. Colijn; Laura, dv F. van Doom en S. C. Vermeu- le; Nathalie M. dv W. de Putter en A A. Wieland; Sophie V. R. dv G. F. C M. Verstraeten en D. J. A. Van der Hoeven: Oguzhan, zv M. Avci en A. Avci: Miriam D. dv H A. van Goeve en M. van der Hagen: Kimberly R, C. dv A. van Hoorn en A. C Poppe; Joeri G G. zv F. L. P. Taelman en C I. C. BaertNiek. zv Chr. P. den Exter en D J. de Lege: Tuba, dv M. Öz- konakci en A. Kirdas: Danique A. G. dv A. J, J, van Dun en G M. A. Samijn; Anne-Fleur D. J. dv P. O. R. Wauters en D. C R van Kouteren; Steven, zv A. K. Mau de en I F. F. van den Enden; Vin cent, zv F. F. F. Sleuyter en A. M M. van de Meeberg; Mathias P. M. zv P. A. G Brys en N A. L. Van den Berghe; Nastassja J A. dv E. J. Crombeen en N. T. L. R. Brouesse. Getrouwd: K. U?ar. 21 jr. en J. P. Bareman. 20 jr.: W. H. van Gend. 49 jr. en M. Amine. 39 jr.; P Bouws. 22 jr. en M. M. L, Wiemes, 22 jr. Overleden: A. Hoefnagel. 94 jr.: M. Meertens, 92 jr.: M. de Feijter, ev D. de Visser. 76 jr.: S. S. Diele- man. wv A. P. Vinke. 74 jrJ. G. H Rutten. 88 jr W. M. de Feij ter. ev M Fraanje, 82 jr.; H A de Groot. 72 jr.: P. G. de Graaf. 76 jr: J. van Langevelde. 79 jr. IJZENDIJKE Videoclub De Videoclub Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat dit jaar 5 jaar. Het eerste lus trum werd onlangs gevierd met een gezellige avond in Aarden burg waar de leden kennis maakten met het. krulbollen. De videoclub heeft momenteel 31 leden. Iedere laatste dinsdag van de maand komt de club van af 19.30 uur bijeen in Pension Lo- zanne in Ijzendijke. AS film yt QQ L Jkleinbeeld —36 opnames Jas 110 cassetteO 99, 24 opnames wa B 'zelfklevend O QQ fotoalbum div.soorten i Kwaliteitsfoto s bij J SCHLECKER Nu nog voordeliger |Foto-afdruk „j ?9x9 i y Palmolive toiletzeep groen of wit 6 stukken 125 gr, geer>5£8 Mireille badschulm flacon 2,5 liter 1 div.geuren 3r49 AS bodylotion div. geuren flacon 500 ml Sanex deoroller, aq spray of stick O 57 3 Zendium tandpasta 2 tubes 50 ml Trisa tandenborstels, div.soorten 449 en meerdere filialen in geheel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26