eest Vier Ambachten gaat door !C Jongeren dansen voor Greenpeace Automobilist in de sloot streek (inisatoren optimistisch over jubileumboek ondanks houding gemeenten Children's Colours: verrassende ervaring chtingen strijden nen voor jeugdige iker patiëntjes MAANDAG 16 MAART 1992 verslaggever De organisatoren ach- Ting van 750 jaar Vier en/500 jaar Graafjans- achten dat de geplan- leiten en de publicatie jubileumboek gewoon Dit ondanks het feit Zeeuws-Vlaamse ge- fjn flinke streep door ng haalden door aan te aanmerkelijk minder toe te kennen dan de organisatie gere- tijdens de officiële pre- an de jubileumviering idjiuis van Hulst trok- ninste weinigen de herdenking in twijfel, schap bestond uit vele roordigers van de te- !ge gemeenten op het ied van de Vier Am- Burgemeesters. wet- nschepenen, maar ook n, mensen van heem- inngen. vertegenwoor- n Zeeuwsch- en Oost- men veel bij de organi- de festiviteiten betrok- ien acte de présence in van het stadhuis. Dat s inbraken ugen Goes let inbrekersgilde was open weekeinde weer Goes. In de nacht van ip zaterdag werden 35 i mini-stereotoren ter van achthonderd gul- in spaarpot met onbe- ihoud ontvreemd uit huis aan de Van Gogh- ie inbrekers kwamen ia een opengebroken iur. imng aan de Kromme- ceerden dieven zater- l een schuifpui. Ze ver veer met een buit be- uit geluidapparatuur. en girobetaalkaarten totale waarde van Iden. roonhuis aan de Breit- werden in de nacht dag op zondag een vi ler en een polstasje ekende inhoud gesto- 5 nog niet duidelijk hoe ;ers binnen konden ko- alles praktisch onder het schil derij 'Justitia' van Jacob Jor- daens uit 1667, dat de justitiële macht van het bestuur van de Vier Ambachten verbeeldt. Maar volgens gastheer mr A. A. L. G. M. Kessen is er ook duide lijk een moderne aanleiding voor de viering van 750 jaar Vier Ambachten. In volksaard, taal, landschappelijke ontwikkeling en cultureel erfgoed zijn het Ne derlandse en het Belgische deel van het gebied nauw verbonden. Ook op economisch terrein kun nen de gemeenten aan beide kanten van de grens niet zonder elkaar. Het was daarom geen on- begonnen werk om die verbon denheid concreet te maken. ..De werkgroep heeft een grote res pons gekregen", constateerde voorzitter Kessen. Negentig ver enigingen en instellingen meld den zich met grensoverschrij dende projecten. De financiering van die projec ten ligt in handen van de ge meenten: subsidieverzoeken worden deze maand in vrijwel al le raden behandeld. De porte feuillehouders hebben onderling afgesproken de in eigen gemeen te gevestigde verenigingen en instellingen die een evenement organiseren, rechtstreeks te subsidiëren. Het jubileumboek komt er bekaaider vanaf, de Ne derlandse colleges voelen niets voor subsidiëring omdat er slechts een beperkt publiek mee wordt bereikt. M. de Smet, binnen de werk groep coördinator voor wat be treft het jubileumboek, blijft echter hoopvol. „We gaan het bedrijfsleven benaderen voor sponsoring. We willen toch een zo goedkoop mogelijk boek op tafel leggen om de bevolking van de dertig dorpen van de Vier Ambachten een standaard handleiding over hun streek ter beschikking te kunnen stellen". Zoals de vlag er nu bij staat, zal het boek ongeveer negentig gul den kosten. „Geen geld voor een boek met die allure", vindt De Smet. Eerder was een prijs van vijftig gulden aangekondigd. Mochten sponsors gevonden worden, dan kan dat de prijs drukken. Publicatie van het boek is hoe dan ook niet in ge vaar, garandeerde De Smet. Het boek zal volgens hem meer dan honderd bijdragen tellen, variërend van het sociaal-econo misch leven en politieke ontwik kelingen in de Vier Ambachten tot religie en cultuur, en menta liteit van het gebied. i verslaggever 'ZEN - De stichtingen n Claudia, in het leven i om de behandeling i Ie maken van twee kankerpatiëntjes, oen. De besturen van de Vlaamse en Limburgse ;en besloten daartoe af- vrijdag. Van beide or es gaan twee vertegen- trs aan het werk om statuten op te stellen, hoogst over een paar amoet dat leiden tot de Rging van beide stich- één nieuwe organisa- fcre stichtingen die de fi ll? van alternatieve be- lethoden voor kanker- ia ten doel hebben, zou- ibij de nieuw te vormen itie kunnen aansluiten, ajnde stichtingen Colin .Voorlopig hebben die fen nog nodig voor zich- ius woordvoerster L. Lu- an stichting Anouk, zouden kunnen mee vals iedereen die dat kan." de preciese doelstel- k nog moeten worden is wel zeker dat de ®?anisatie zich zal rich- lit ondersteuning en be- tie zoekt |en Axelse |igingszaak [Jerijkspolitie in Hulst Paargetuigen van een r bedreiging die zich tot twee keer toe JJ-ri'afgespeeld. De eer- Potatie deed zich don- r'ddag rond half drie F Marijkestraat ter 'in de Marijkeschool. ten niet nader ge- »^Jn.een andere man «drtigd met een mes. ben is na het conflict J*" 'n een oud model "•U.kleur lichtgroen. •ater, vrijdagmiddag °n kwam het weer tot 'tolie tussen de twee °P de hoek Kerkdreef «thdrikstraat. De be- v® de lichtgroene •toen de ander, die op y Hep. hebben be- p1 ten pistool. rj*brdt verzocht con- PJtOenmet de rijkspo- ^*^'01140-13656). geleiding van jeugdige kanker patiënten. Voor wat betreft de ondersteuning valt te denken aan overbruggingskredieten en andere 'voorschietregelingen'. Het volledig betalen van een du re behandeling zou de kas direct uitputten, verduidelijkt Luteijn. Voorlichting De doelstelling begeleiding zal voornamelijk bestaan uit voor lichting aan patiënten over de mogelijkheden van niet-regulie- re behandelingen. „De biologi sche behandeling van kanker is sterk in opmars", aldus Luteijn. „Op het moment zijn we in on derhandeling met een bioloog die zeer duidelijke ideeen naar voren brengt en zeer geïnteres seerd is om met ons samen te werken." De stichting Anouk werd begin vorig jaar opgericht voor Anouk Schellekens uit Vogelwaarde. Het meisje had een tumor in de hersenen. Alleen bij de arts Bur- zinsky in Houston (VS) kon zij nog terecht voor een behande ling. De Nederlandse zieken fondsen weigerden echter haar behandeling met de methode- Burzinsky te vergoeden. Daarop werd besloten zelf bij particulie ren en bedrijfsleven het geld in te zamelen voor de behandeling. Hetzelfde stond de stichting Claudia voor ogen voor een 15- jarig meisje uit Urmond. De be handeling kon het leven van bei de meisjes echter niet redden. Belasting De stichtingen besloten door te gaan, om met het overgebleven geld andere patiënten te steu nen. De stichting Anouk is al be kend bij het Wilhelminafonds en de Moermanverening. Na sa menvoeging zal men zich daar officieel aanmelden, alsook bij het Landelijk Patiënten Plat form. Zo zou een landelijk be kende organisatie moeten ont staan die ook de ziekenfondsen partij kan bieden om de finan ciering van niet-reguliere behan delingen af te dwingen. In welke organisatievorm dat gebeurt, is nog met bekend. Dat hangt af van verschillende be lasting-technische mogelijkhe den. Beide stichtingen zijn nog met de belastingdiensten bezig om de zaak af te wikkelen. Moge lijk moet belasting betaald wor den voor men in een nieuwe or ganisatie kan opgaan. Pas als die hindernissen zijn genomen wensen de stichtingen hun jaar rekeningen, met. beschikbare saldi, openbaar te maken. De fondsen die beide tot hun be schikking hebben, zijn vergelijk baar van grootte TERNEUZEN. PORGYBESS Premiere van Children's Colours van Anion ran Prooyen. Monique Copper piano. door Arie Karremen Het overschrijden van grenzen en dan ook nog óóor middel van pianostukken voor kinderen in deze tijd van passief en commercieel amuse ment is zowel een artistieke als een educatieve uitdaging." Met deze woorden opende gedepu teerde I)e Vries-Hommes zater dagavond in muziek- en theater -café Porgy Bess het bijzon dere concert. En daarmee doel de zij op de in opdracht van de provincie geschreven Fourteen Pieces for Children van de Ter- neuzense componist Anton van Prooyen. Vele componisten zijn hem voorgegaan met het schrijven van pianostukjes voor kinderen Vaak wel eenvoudig klinkend, maar minder eenvoudig te spe len dan de titel doet vermoeden Anton van Prooyen is erin ge slaagd op geheel eigen en vooral originele wijze veertien stukken te schrijven, waarvan een groot deel toegankelijk is voor ieder een op zijn eigen niveau. In zijn voorwoord schrijft de compo nist: „Elke schrijfwijze van no- foto Willem Mieras. In Goes gingen in de danszaal van Robert Janvier de voetjes massaal van de vloer voor het goede doel. met de e van Klee. later ver dwijnt dit helemaal in een rijke en soms mystieke harmonie. Zo nu en dan een klein citaat van Bach daarin verpakt en een aan tal kleine persiflages op de klas sieken a la Stravinsky en Ravel. Een interessante avond, die goed werd bezocht. Dankzij ini tiatiefnemer Roby Bellemans uit Axel zal het niet bij deze avond blijven. De VPRO-radio zal het concert uitzenden en er zal een cd van verschijnen, waar bij het beeldmateriaal niet zal ontbreken. Ook is dit de aanzet tot een project over hedendaag se muziek voor het onderwijs, waarbij vergrotingen van de par tituur zullen worden gebruikt Ik denk dat deze Children's Co lours mede door zijn toeganke lijkheid daarvoor een uitste kend medium is. NCVB houdt vergadering KAMPERLAND - Woensdag houden de NCVB-verenigingen van Noord-Beveland hun streekvergadering in het De Ca- sembroothuis in Kamperland. Op deze avond, die om 17.30 uur begint, spreekt S. Buijs. arts uit Goes en lid van het UEMO. over het onderwerp: 'De Europese vrouw?' in het kader van het drie-jarenthema van de NCVB 'Vrouwen in Europa' Na de pau ze treedt de heer Leydekkers uit Zierikzee op. die Zeeuwse voor drachten en liedjes ten gehore zal brengen. van onze verslaggeefster GOES/ZIERIKZEE/MIDDELBURG Stromen zweet onder de oksels, massa's blaren op de hielen en maar dansen tot je d'r bij neer valt. In de jaren dertig was het een rage in Amerika. Overal in het land werden dansmarathons gehouden. Veel paren wilden in een tijd van armoe en crisis maar al te graag een extra zak centje verdienen. De oude tijden herleef den afgelopen weekend in de dansscho len van Janvier. Honderden leerlingen meldden zich zaterdag in Goes en Zierik zee en zondag in Middelburg voor een dansmarathon van twaalf uur. Ze lieten zich per dans sponsoren. De opbrengst is bestemd voor de milieuvereniging Greenpeace. De nieuwste muziek van Michael Jackson galmt door de Goese danszaal van eige naar Robert Janvier. Als in een mieren nest bewegen de paren zich door elkaar. De stempelkaart in de rechterhand, de blik op oneindig. Als de Amerikaanse me gaster zijn laatste gilletje door de boxen perst, stormt iedereen naar de kant voor alweer een stempel. Elke dans brengt geld op. Op de revers van dansleraar Freddy van Eijkeren prijkt demonstratief een button met de tekst 'Ik red het regenwoud met rock 'n roll'. „Iedereen die meedoet, krijgt er een. Op deze manier willen we laten zien dat we Greenpeace steunen." De geldin zamelingsactie is niet uniek ..Het is een initiatief van de Nederlandse Bond voor Dansleraren. Overal in het land worden rond deze tijd acties gehouden door dans scholen." Stugge volhouders De meeste dansers houden het na een paar uur wel voor gezien. Een stel stugge volhouders wil een half etmaal volmaken. Ze houden alleen geregeld een 'pitstop' vo<5r een colaatje, een warme hap of een bezoek aan het toilet. Heidi van Hooijdonk (14 jaar) en Richard Beijaard 15 jaar) zijn vol goede moed. Nog acht uur voor de boeg. „Ik ben nog hele maal niet moe." merkt Heidi verwonderd op ..We dansen zoveel mogelijk bijel- kaar," vult Richard strijdlustig aan. Alle bei worden ze gesponsord door ouders en broertjes. Heidi en Richard maken hun belofte waar. Samen met 23 andere paren staan ze tot middernacht op de dansvloer. „We heb ben in totaal bijna 160 dansen gedaan," schat Heidi achteraf. Robert Janvier is meer dan tevreden over het resultaat van zijn marathons. De deel nemers in Goes hebben ongeveer negen duizend gulden bij elkaar gesprokkeld In Zierikzee en Middelburg zijn de centen nog niet geteld. „Maar ik verwacht dat de opbrengst daar net zo hoog is." Hoewel de auto van K. volledig werd vernield, raakte de bestuurder slechts lichtgewond foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster OVEZANDE - De 20-jarige P. P. K. uit Hoede- kenskerke raakte zondagmiddag licht ge wond bij een ongeluk op de Nissestelle in Ove- zande. De automobilist kwam uit de richting 's-Gravenpolder. Hij raakte in éën van de bochten de macht over het stuur kwijt en ramde een links naast de weg staande boom. Het voertuig kantelde en kwam op de kop in een sloot terecht. Het slachtoffer werd door omstanders en de ambulancedienst uit zijn benarde situatie bevrijd. De man is overgebracht naar het Oosterschelde Zieken huis te Goes. Het Rijkspolitiekorps Reimerswaal vond op de plaats van het ongeluk een semafoon. Waar schijnlijk is deze afkomstig van een omstan der. De eigenaar kan zich melden bij het bu reau te Reimerswaal (01130) 1810. FNV over sociale zekerheid MIDDELBURG - De FNV Zee land houdt vandaag, maandag, in Hotel Arneville in Middel burg een discussie- en voorlich tingsavond over haar eigen ideeen over het meest wenselij ke stelsel van sociale zekerheid. Zo zal onder meer de door de FNV voorgestane Participatie wet aan de orde komen. De Par ticipatiewet moet in de ogen van de FNV de huidige werkne mersverzekeringen in de toe komst vervangen. Ook de opvattingen van de FNV over het mini-stelsel en de vraag hoe mensen met een uitkering weer het best en het snelst aan het werk kunnen, komen uitge breid aan de orde. Gelet op de uitspraak van vice-premier Kok afgelopen vrijdag op het PvdA- congres. dat wat hem betreft het mini-stelsel toch bespreekbaar is. is het thema uiterst actueel Namens de FNV zal beleidsme dewerker Marius van Oosterom een uiteenzetting geven. De bij eenkomst begint om 20.00 uur en is ook toegankelijk voor niet-le- den. Oosterlander (21) dodelijk verongelukt SIRJANSLAND - De 21-jarige automobilist L. N. van der Have uit Oosterland is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een ongeluk op de Bradeweg te Sirjansland. Het slachtoffer kwam uit de rich ting Sirjansland. Hij raakte door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt en kwam in de rechterberm te recht. Daarna schoof de auto naar de andere kant en botste te gen een links van de weg staan de boom. De bestuurder over leed ter plaatse. Het voertuig werd vernield. Lezing over zelfacceptatie DRIEWEGEN - Siddharta van Langen verzorgt vrijdag 27 maart een lezing in het Osho Me ditatie Centrum. Hooglandse- dijk 1 te Driewegen De spreker gaat in op onverwerkte ervarin gen bij de geboorte en uit de eer ste kindertijd. Dit kan zich vol gens Van Langen op latere leef tijd uiten in conflicten, een zaamheid en gebrek aan zelfac ceptatie. Hij schreef hierover het boek 'In de ban van je kinder- beelden De lezing begint om 20.00 uur. Expositie op Neeltje Jans VEERE - Historisch geograaf en docent Frans Beekman opent donderdag 19 maart een wisse lexpositie over kartografie in het ir J. W. Tops-huis op Neeltje Jans. De aanvang van het offi ciële programma is 15.45 uur. Janny van der Lee Maïsgehakt met sperziebonen (Voor 4 personen) Pas bij het toevoegen van de sambal op dat u niet te veel in één keer toevoegt. Houdt u juist van extra pittig, dan kunt u - het gerecht vlak voor het serve ren natuurlijk ook met sambal in plaats van met vers gemalen peper op smaak brengen! Ingrediënten: 400 gram gehakt 1 ei zout sambal 1 blik maïskorrels bloem boter om te bakken ongeveer 450 gram diepvries- sperziebonen 1 blik tomaten op sap (ca. 400 gram). Bereiding: Maak het gehakt aan met eizoutsambal naar smaak en enkele lepels (goed uitgelek te) maïskorrels uit blik. Draai van dit gehakt balletjes ter grootte van een stuiter. Laat de balletjes in de koelkast minstens een half uur 'opstij venStrooi een laagje bloem op een bord en wentel de balletjes hierdoor Verhit boter in een koekepan en bak hierin de ge haktballetjes rondom aan. Kook intussen de diepvriessper ziebonen in licht gezouten water beetgaar. Laat de tomaten uit blik uitlekken en doe het zelfde met de maïskorrels. Snijd de to maten uit blik in stukken. Warm de maïskorrels en stukken to maat op. Giet de sperziebonen af. Voeg de stukken tomaat en de maïskor rels bij de sperziebonen, schud de inhoud van de pan om en voeg de gehaktballetjes met 1 eetlepel van de braadboter als laatste hierbij. Kruid het geheel met vers gemalen peper en laai alles door en door warm wor den. Inbraak op klaarlichte dag in Yerseke YERSEKE - Bij een inbraak op klaarlichte dag in een woning aan de Molendijk in Yerseke is zondag voor enkele duizenden guldens gestolen Het hele huis werd doorzocht nadat de inbre kers de garagedeur aan de voor zijde hadden geforceerd. De buit bestond uit geld. cheques, siera den en audio-apparatuur. ten. tekens, termen en symbolen zal altijd ontoereikend zijn om de door de componist bedoelde klank aan te geven. De interpre tatie wordt voor het belangrijk ste deel bepaald door de vertol ker." En dat is zeker bij dit werk het geval. Het is juist de sterke kant van deze creatie. Enerzijds in traditioneel notenschrift, maar voor het merendeel uit een abstract spel van vormen, die sterk tot de verbeelding spreekt. Daarbij mag het woord abstract geenszins uitgelegd worden als koel of zonder emotie. Integen deel. In haar toelichting met dia's van de partituur vertelde Monique Copper: „Ik speel een taal waar van je de woorden niet kent. maar wel de intentie ervaart." De partituur is op zich al een kunstwerk, waarin door middel van een grote en contrastrijke verscheidenheid van vormen of misschien beter suggesties, een bepaalde stemming opgeroepen wordt, die ieder voor zich anders zal ervaren. Van Prooyen is erin geslaagd een duidelijk verband te leggen tussen klank en beeld, waarbij via dat beeld in de parti tuur de muziek goed te volgen is, maar vooral waarbij de klank ook zonder partituur ieders voorstellingsvermogen prikkelt. De interpretatie van de Amster damse pianiste Monique Copper heeft mij uitermate geboeid. Zij heeft zich volledig ingeleefd in dit werk. grillig, virtuoos, maar heel vaak ook vol emotie en zeer expressief. Het dertiende stuk Sonata Universale is een hom mage aan Bach en Paul Klee. Het visualiseren van harmonie is hier bijzonder geslaagd. In het begin horen we nog de vier to nen, die Bach's naam vormen Hardrijders op de bon GOES - Bij een snelheidscon trole op de Westhavendijk te Goes bleken zaterdagmorgen 50 van de 364 gecontroleerde auto mobilisten zich niet te houden aan de maximum snelheid van 50 kilometer. Zij reden tussen de 64 en 90 kilometer per uur. Te gen de hardrijders werd proces verbaal opgemaakt. KORTGENE Hobbybeurs - In dorpshuis De Pompweie in Kortgene wordt zaterdag 21 maart de jaar lijkse hobbybeurs gehouden. Er zijn demonstraties van onder meer schilderkunst, houtsnij werk, poppen maken, stofbekle- ding, zandschilderen en kaarsen maken. Ook worden verzamelin gen getoond. De beurs is ge opend van 10.00 tot 17.00 uur S-HEERENHOEK Vissen - HSV De Leeglopers uit 's-Heerenhoek hield zondag haar derde wedstrijd van dit sei zoen aan de dijk bij Borsele. Er zijn 59 boven- en twee onder maatse vissen gevangen. Er wa ren 21 deelnemers. De grootste platvis is gevangen door C. Mar- tein, 840 gram. Uitslag: 1 P Braeke 3040 punten. 2 C. Martein 2580. 3 A de Visser 2040, 4 mevrouw R Slabbekoorn-Van Hese 1860. 5 Ad de Visser 1830. 6 mevrouw M. de Kam 1750. 7 R Beenhouwer 1680. 8 P. Wielemaker 1630. 9 M. de Visser 1330,10 C. Lampers De eerstvolgende wedstrijd is zondag 5 april van 15.00 tot 18 00 uur. Vak 2 bij Borsele. Evenementen VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur. Harley Davidson and the Marlboro Man: 20.15 uur: Fran- kie Johnny; Cinemactueel. 20 uur: De Johnsons, 12 jr.; 20 uur: J.F.K.: 20 uur: Ricochet. 12 jr.: GOES Grand, 20 uur: Cape fear, HULST De Koning van Enge land. 20 uur: Cape fear; 20 uur: De Johnsons. 12 jr.: 20 uur: Toy soldiers. 12 jr.; 20 uur: Silence of the lambs, 16 jr.. MIDDELBURG - Electro. 20.30 uur: Barton Fink; Schuttershof, 20.30 uur: La double Vie de Vero- nique; OOSTBURG - Ledel, 19.30 uur Die blechtrommel; TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Shattered; 20 uur: Short time: VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: J.F.K.; 20 uur: Prince of ti des: 20 uur: De Johnsons; 20 uur. Kiss before dying Tentoonstellingen BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur: Olieverfschilderijen en pastels van Mini van Iterson (Urn 28/3): GOES - De Ruimte Ad Hoc (V.d. Spiegelstraat 15). 8-21 uur: Werken Hans de Win en Helene de Winter <t/m 29/31; Gemeente-archief. 10-12 en 13.30-17 uur: Lino-snedes van Il se Versluijs (t/m 16/4); KAPELLE Openbare biblio theek, 14-17 uur: Werken schil dersclub Kraplak tt/m.31/3 Gemeentehuis. 9-12 uur: 'Alle daagse vormen', potloodteke ningen van Piet Passieux (t/m 27/3): MIDDELBURG - Zeeuwse bi bliotheek, 17.30-21 uur; Ver schuivende grenzen. Europa in atlassen 1830-1960 it/m 4/4) .te keningen van Stefan Verwey (tJ m 29/3) en 'Dorpen op Walcheren (t/m 14/3); Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Etsen van Yvonnê Borgers (t/m 15/4); OOSTBURG - Den Hoekzak. 9-12 en 13-17 uur 'Mat(h)eries'. metaalobjecten en materie- schilderijen van div. kunste naars (t/m 5/4): SINT MAARTENSDIJK - Ge meentehuis, 9-12 en 14-17 uur: 'Met het oog op Tholen' foto's van Leen Verhage (t/m 31/3); TERNEUZEN - Stadhuis. 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Werken Bert Begijn (t/m 6/4); VLISSINGEN - Bellamy 19. 10-17 uur: Tekeningen en schil derijen van Boudewijn Wolthuis (t/m 17/3); Stedelijk Museum. 10-17 uur: Werken Kunstkring Het Zuiden (t/m maart); WOUW - Zijdemuseum. 10-17 uur: "Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Aurinhuis. 10- 20 uur: Zeefdrukken en gedich ten van AnneLies Soet. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting "Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21