VCV Zeeland in de uitverkoop Dubbelslag heren BC Vlissingen Toptrainers trekken atleten aan Volleyballers sturen bond een dreigbrief Zo gezegd Peter Jansen bes in Pannekoeklooi sport Zeeuwse profs kunnen zich nog zes duels in de kijker spelen Hendriks tekent bij MAANDAG 16 MAART 1992 van onze verslaggever Taco van den Velde EINDHOVEN - De laatste wed strijden van VCV Zeeland in het betaalde voetbal zullen op de voet worden gevolgd door vele scouts van betaald voetbal or ganisaties. Nu het vrijwel zeker is dat de club aan het einde van het seizoen zal verdwijnen uit het betaalde voetbal, zullen straks bijna alle spelers van de club transfervrij zijn. Vertegen woordigers van onder meer Helmond Sport, Fortuna Sit- lard en NAC (Jo Jansen en Piet de Visser) zaten zaterdagavond al op de tribune bij Eindhoven - VCV Zeeland (2-0) om te kijken of er nog wat op de kop te tikken viel. Ook bij de spelers is het besef doorgedrongen dat ze de laatste competitieduels nadrukkelijk in de etalage staan, Jack Schipper, vervanger van de zieke trainer Bert Pentury, had daar al op ge wezen in de wedstrijdbespre king. ..Je grijpt alles aan om ze te motiveren verklaarde Schip per. die begon aan het seizoen als elftalleider en inmiddels is opgeklommen tot hoofdtrainer. De situatie rond de club leek in ieder geval geen negatieve uit werking te hebben op de spelers. Integendeel. VCV Zeeland speel de zaterdagavond een goede wedstrijd tegen Eindhoven en was uitstekend opgewassen te gen de thuisclub. Tot ergernis van het thuispubliek dat zich naarmate de wedstrijd vorder de. zich steeds meer begon te ke ren tegen zijn eigen ploeg. VCV Zeeland kende alleen een nerveuze start, wat al na dertien minuten resulteerde in een te gendoelpunt. Bij een corner pro fiteerde Marcel van Helmond van een moment van onoplet tendheid en zorgde voor 1-0. Na die vroege achterstand herstel de VCV Zeeland zich en kreeg een groot aantal kansen op de gelijkmaker. Leif Nielsen. Mike But en Daan Eikenhout kwa men zelfs alleen voor Eindho ven-keeper Albert van de Sleen. maar konden het karwei niet klaren. Eindhoven slaagde er nauwelijks om wat terug te doen. maar boekte uiteindelijk toch een geflatteerde 2-0-over- winning door een doelpunt van Marcel van Helmond in de slot fase. De rechteraanvaller kapte zich knap vrij en schoot keihard in. „Jammer", verzuchtte Jack Schipper na afloop. „D.e club had een succesje goed kunnen gebruiken." Voor de meeste spelers breekt nu een onzekere periode aan, waarin reikhalzend wordt uitge keken naai- een andere werkge ver. Danny Magito vatte ander halve week geleden de koe al bij de horens en speelde op eigen initiatief een proefwedstrijdje bij FC Antwerp. „Je moet toch wat", vond de Zierikzeeënaar. Magito mag deze week terugko men voor een volgende proef- wedstrijd in Antwerpen. Voor een aantal spelers is het wel erg sneu. Huub Stokmans sloot twee seizoenen terug een drie-jarig contract af en zou dus ook het volgende seizoen nog on der contract staan. De voorstop per verhuisde een jaar geleden daarom ook van Eindhoven naar Koudekerke om hier zijn toekomst op te bouwen, maar ziet dat nu allemaal in duigen vallen. „Ik probeer me de laatste wedstrijden maar een beetje in de kijker te spelen. Maar dat valt natuurlijk niet mee als je verde diger bent in een ploeg die on deraan staat", aldus Stokmans. die toch bezig is aan een sterke periode. De verdediger schakel de de laatste wedstrijden gere nommeerde spitsen als Jack de Gier en Jeroen Boere uit en gaf tegen Eindhoven ook Roland Vroomans geen kans. „Als nie mand belangstelling toont, ga ik ook maar op eigen initiatief wat proefwedstrijdjes bij andere clubs spelen." Piet de Visser Voor de Deense aanwinsten Leif Nielsen en Dennis Heine is het helemaal een trieste affaire. Bei de spelers werden in december benaderd door Piet de Visser om naar Vlissingen te komen. Niel- SP'"> en Heine zegden hun werk op in Denemarken en spelen sinds 1 januari voor VCV Zee land. Twee en een halve maand later bestaat het gevaar dat ze onverrichter zake terug kunnen keren. „De druk op ons is toege nomen". weet Heine, die aan vankelijk nauwelijks besefte wat er aan hand was, toen het bestuur donderdag aan de spe lersgroep meedeelde dat het was opgestapt. „Ik dacht dat ze plaatsmaakten voor mensen die het beter konden. Pas een dag later begreep ik. dat het einde van de club in zicht was." „We beginnen net een beetje te wennen. In Denemarken had den we een hele tijd niet ge speeld en we hebben nu pas weer een beetje spelritme opgedaan. De tijd begint te dringen. We hebben nog zes wedstrijden om ons waar te maken." De Denen zijn overigens niet transfervrij aan het einde van het seizoen, zelfs niet wanneer VCV Zeeland ophoudt te be staan. Het tweetal is namelijk ei gendom van een investerings maatschappij (bestaande uit tien sponsors), die momenteel de salarissen - in totaal 75.000 gulden voor vijf maanden - op hoest. „Die jongens komen altijd er gens onderdak. Het zijn uitste kende voetballers", beweerde Jan Poortvliet, die zijn vertrek uit Vlissingen bekend maakte. Poortvliet wordt volgend sei zoen speler/trainer bij de Eind- hovense derdeklasser Braban- tia. Poortvliet was er overigens wel verantwoordelijk voor dat wis selspeler Arthur van Huizen na de wedstrijd met een rotgevoel in de bus stapte. Poortvliet gaf namelijk in de tweede helft aan dat hij gewisseld wilde worden, maai- veranderde op het laatste moment van gedachten. „Ik gaf een seintje in de tweede helft om er uit te gaan, want met een ex tra aanvaller konden we mis schien nog wat forceren. Op het moment, dat ik van het veld wil de gaan, zeiden die Denen plot seling dat ik er niet uit moest gaan. Toen ben ik maai- geble ven." Het gevolg was wel dat wissel speler Arthur van Huizen, die langs de zijlijn klaar stond om in te vallen, zijn trainingsjack weer kon aantrekken. De borden met de rugnummers, die tevoor schijn waren gehaald om de wis sel kenbaar te maken, konden weer worden opgeborgen en Vlissinger begon met grote te genzin opnieuw aan zijn war- ming-up. Hij hield dat vol tot het laatste fluitsignaal van scheids rechter Van de Herik en en ver liet toen woedend het veld. Hij was als eerste uit de kleedkamer om mokkend plaats te nemen in de spelersbus. Eindhoven - VCV Zeeland 2-0 (1-0), 13. Marcel van Helmond 1-0, 89 Mar cel van Helmond 2-0, Scheidsrechter Van de Herik. Toeschouwers: 1.263. Gele kaart voor Adrie Belfroid van VCV Zeeland. Een speler van Eindhoven wordt hardhandig gestopt door Emiel Dorst. foto Pierre van de Meulenhot WÊÊÊÊÊÊKÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊ van onze basketbalmedewerker VLISSINGEN - De heren van BC Vlissingen hadden dit week einde twee uitwedstrijden op het programma staan. De eerste tegen medekoploper Starz werd verrassend met 80-84 gewon nen. De tweede wedstrijd tegen Octopus verliep voor de Vlis- singse ploeg gemakkelijker: 59- 72, waardoor BC Vlissingen nu op een vierde plaats staat. Starz '81-BC Vlissingen 80-84: In Kaatsheuvel speelden de heren van BC Vlissingen zaterdag te gen Starz dat bij een overwin ning alleen aan de leiding kon komen. De thuisploeg startte overdonderend en nam binnen drie minuten een 12-4-voor- sprong. Hierna begon de specia le verdedigingsvorm van BC Vlissingen z'n vruchten af te werpen, doordat de beste schut ter van Starz volledig aan ban den werd gelegd. Het team van coach Tom Joziasse kon daar door terugkomen tot 17-16 en zo ontstond er een uiterst spannen de wedstrijd. BC Vlissingen ging rusten met een 41-43-voor- sprong. In de tweede helft bleef het een gelijkopgaande strijd, waarbij beide teams uitstekend basket bal lieten zien. De laatste vijf mi nuten gingen in met 74-74. Ver volgens schoot uitblinker Eelco Franke (25 punten) BC Vlissin gen naar de verdiende 80-84 overwinning. Octopus-BC Vlissingen 58-72: Gisteren stond er voor de heren van BC Vlissingen opnieuw een uitwedstrijd tegen Octopus op het programma. BC Vlissingen begon sterk en nam door Rob Vandewynckel (18 punten) een 5-11-voorsprong. Doordat Octo pus overschakelde op een zone, kwam het terug in de wedstrijd, waarna de strijd gelijk opging tot de 30-32 ruststand. Na de pauze verhoogde BC Vlis singen het tempo en sloeg via topscorer Richard Sulkers (27 punten) een kloof. In de slotmi nuten hield BC Vlissingen de verdediging gesloten waardoor de 58-72-overwinning niet meer in gevaar kwam. Flash '82-Dynamo '70 110-61: Dynamo speelde tegen Flash een matige wedstrijd. Beide ploegen verkeren in degradatie gevaar. maar dat was in de eer ste helft niet aan de Middelburg se ploeg te merken. Dynamo speelde veel te rustig en daar profiteerde Flash gretig van. Zo keek Dynamo bij rust al tegen - een grote achterstand van 58-26 vaan. In de tweede helft werd er bij Dy- namo meer gebruik emaakt van de centers/rfiët als gevolg dat er meer lijn in de aanval kwam. Hierdoor kwamen Robert Diele- man (19 punten) en Pieter Lind- hout tot een goede wedstrijd. Zij konden echter een-ruime neder laag niet voorkomen en Dynamo verloor deze wedstrijd met 110- 61. Smokkelhoek-Scheldesport 35- 63: Smokkelhoek begon tegen koploper Scheldesport voortva rend en nam in de zesde minuut een 6-2-voorsprong via scores van Albertine Meyer. Vanaf dat moment ging scheldesport de pressie opvoeren en daar was Smokkelhoek niet tegen opge wassen. Scheldesport ging rus ten met een voorsprong van 15- 25. In de tweede helft zette Schelde sport het goede spel voort en via snel spel van Will Kimenai (18 punten) werd de voorsprong ver der uitgebouwd. Smokkelhoek kwam in het stuk niet meer voor. waardoor Scheldesport een overtuigende 35-63 winst be haalde. Meisjesjunioren De meisjesjunioen van BC Vlis singen moesten dit weekeinde de halve finale van de NBB-be- ker spelen tegen het Utrechtse OSG. De eerste wedstrijd werd in Utrecht gespeeld. BC Vlissingen kende in deze wedstrijd een uit stekende start, maar in de twee de helft kreeg OSG steeds meer grip op de wedstrijd. OSG wist deze wedstrijd dan ook in een ruime overwinning van 78-59 te beëindigen. In de tweede wedstrijd op zater dag moest BC Vlissingen dus 19 punten goed maken. Dit bleek een onmogelijke taak, omdat de Vlissingse meisjes te geforceerd speelden. Deze wedstrijd won OSG 44-64. Veel belangstelling voor demonstratie Wassenaar en Smit van onze verslaggever VLISSINGEN - Zo'n zestig at leten en vijftien trainers wa ren zaterdag aanwezig bij de demonstratietraining, die Bram Wassenaar en Douwc Smit verzorgden. Ex-bonds- trainer middenlange afstand Bram Wassenaar was er voor de lopers, bondscoach Douwe Smit voor de werpers. Wasse naar mocht zo'n 35 atleten (en trainers) begroeten, Smit 25, beiden voornamelijk in de ca tegorie A/B-junioren. Met na me dat laatste was opmerke lijk, gezien de geringe popula riteit van de werpnummers in de nationale en ook Zeeuwse atletiek. De reacties op het alternatief voor de versleten formule van de centrale training waren over het algemeen positief, zo wel onder trainers als atleten. Al stelde Hans Gerritsen, sinds een jaar de trainer van de middenlange afstand van Dynamo, dat hij „niets nieuws onder de zon" had gezien bij het loopscholingsgedeelte van de training van Bram Wasse naar „Ik heb vorig jaar de cur sus middenlange afstand van de KNAU afgerond en van daag vind ik elementen daar van terug. Je moet conclude ren. dat je met loopscholing beperkt bent in je mogelijkhe den om te variëren. Het is mis schien goed voor de atleten om te zien, dat de training die ze hier in Zeeland krijgen, niet wezenlijk verschilt van die el ders." Gerritsen was wel van mening dat de „uitstraling van iemand als Bram Wasse naar stimulerend kan werken op atleten." Omgooien Edwin de Leeuw, bij AV'56 ge traind door ex-middenlange afstandloper Niek Flipse. had Bram Wassenaar doceert in Vlissingen. daarentegen nieuwe trai ningselementen ontdekt, meer variatiemogelijkheden en bovenal was hij tot de ont dekking gekomen dat hij zijn trainingsopbouw moet om gooien. „Ik kom in de aanloop naar het seizoen steeds te vroeg in vorm. Afgelopen win ter heb ik dat ook gehad. Vorig jaar was ik al vroeg in het voor jaar in topvorm, terwijl het NK pas in juni is. Dat betekent dat ik ervoor moet zorgen, dat ik later in het seizoen in vorm raak. Ik hoop dat de trainer dat ook heeft geconcludeerd en er iets mee gaat doen", al dus De Leeuw, die de demon stratietraining en theoreti sche verhandeling van Bram Wassenaar „leerzaam" noem de. Initiatief „Je kunt aan Wassenaar mer ken dat hij topatleten traint. Aan wat hij hij zegt en aan de manier waarop hij de dingen zegt. Het zou goed zijn als foto Ruben Oreel Zeeuwse atleten van verschil lende clubs vaker samen zou den trainen. Nu moet ik bij voorbeeld vrijwel alles alleen doen bij AV'56. Ik denk niet aan een wekelijkse centrale training, maar een keer per maand moet dat mogelijk zijn. Het initiatief daartoe moet. denk ik, uitgaan van de trai ners. Dat moet kunnen, want vroeger trainden Zeeuwse at leten samen en gingen ze sa men naar wedstrijden." SW/Dordrecht-speler EroII Refos in Voetbal Internatio nal naar aanleiding van de racistische uitspraken van Cees den Braven: ,Jedereen praat nu op ons Ui, dat ive een rechts zaak moeten beginnen. De hele Surinaamse ge meenschap streeft daar naar. Zij zien ons nu als een voorbeeld, maar ivij moeten nog verder met die man. Hij is en blijft je werkgever. Wij werken hier voor ons brood." idem: /fc betwijfel eigen lijk of meneer Den Bra ven het wel allemaal zo heeft gezegd. Ik heb ver der geen problemen meer met die man. Als ik hem tegenkom, geef ik hem weer gewoon een hand." Jan Huberts, belangenbe hartiger van de teams, sponsors en rijders in de motorsport in het NRC- Handelsblad over de orga nisatie van de TT in Assen: Dat is een van de rijkste circuits ter wereld. Maar daar wordt het langste over geld gezeurd." Technisch directeur Wim Jansen in Panorama over het gouden Feyenoord van weleer: Toen Henk Wery op de nominatie stond om te worden vervangen door de Duitser Graboioski zeiden Israel en Lase- roms tegen hem: 'Henk: maak je geen zorgen, dit regelen wij wel even: Tij dens Eintracht Frank furt-Feyenoord schop ten ze Grabowski zo de sintelbaan op. Die arme jongen wilde niet eens meer en Wery kon ge woon blijven." Paul Stewart, middenvel der van Tottenham Hot spur, over de uitspattingen van het enfant terrible van de Engelse voetbalsport, Paul Gascoigne in het NRC-Handclsblad: „Je moet gewoon zorgen dat je altijd later gaat slapen dan Gazza." Lock van Driel, bestuurslid technische zaken van FC Den Haag, in Voetbal Inter national: „Het wordt je in de voet ballerij kivalijk genomen als je niet kunt liegen." van onze atletiekmedewerker WESTERSCHOUWEN - De twintigste editie van de Panne- koekloop op het geaccidenteer de terrein van Westerschouwen is zaterdagmiddag met grote overmacht gewonnen door Pe ter Jansen uit Breda. De 28-jari- ge atleet van atletiekclub Sprint domineerde de hele wed strijd en was ruim een minuut sneller dan zijn clubgenoot Ar- mand van de Smissen, die twee de werd. Jan Hoek van de orga niserende atletiekclub Delta Sport liep naar een knappe der de plaats op hel 15 kilometer lange parcours. Het was voor Jansen een morele overwinning, nadat hij vorig jaar nog met een vierde plaats genoe gen moest nemen. „De overwin ning op mijn clubgenoot Van de Smissen is voor mij al een klein succesje. Ik weet gewoon dat hij meer kwaliteit heeft dan ik. Maar in dit gebied moet je de krachten goed kunnen verdelen. Anders kom je al snel het man netje met de hamer tegen", al dus Jansen. Het was niet toevallig dat bij de eerste vier lopers drie atleten za ten uit Breda. „Nee, wij hebben speciaal dit weekend een trai ningskamp opgeslagen in Wes- tenschouwen", vertelde Jansen die op de drie kilometer (8.26) en vijf kilometer (14.41) prima tij den op de baan heeft staan. Verstandig Ondanks het geweld van de lo pers uit Breda wist de thuisloper Jan Hoek zich met een derde plaats uitstekend te verweren. Doordat Jansen en Van de Smis sen het tempo vooral in de be ginfase van de wedstrijd hoog hield, verloor Hoek het contact in het uitgestrekte duingebied. „De eerste vijf kilometer ging in vijftien minuten en dat is op dit zware parcours toch snel. Ik heb daarom ook verstandig gelopen en mij niet laten opjagen." Dat Hoek voor het juiste recept koos, bleek in de laatste fase van de wedstrijd. Vooral op het zwaar ste gedeelte van het parcours, waarbij 2500 heuvel op en af in mul zand moet worden gelopen, herstelde Hoek van de eerste in spanningen. „Juist in dat ge deelte kwam ik weer terug in de wedstrijd. Ik boekte daar ter reinwinst en dacht even nog dat ik de nummer twee terug kon pakken. Maar helaas kwam ik op het laatste stukje nog net wat te kort", aldus Hoek, die aan toonde in grote vorm te verke ren, omdat hij na de finish vrij snel was hersteld van de zware inspanningen. Polderman Voor een prima prestatie zorgde ook Sam Polderman van atle tiekclub Atletica uit Vlissingen. Als eerste veteraan, maar met een klassering bij de beste zeven van de senioren, leverde Polder man een prestatie van| Bij de dames ging de ningnaar Liesbeth van) ta Sport). De atlete uit!,! liep lange tijd als numc achter Ellie Western) Vlissingen. Maar in dela lometers bleek zij mee te hebben dan Westen de Zeeuwse crosska Nellie van Horssen uit burg. Uitslagen 20e Pannekoekli lometer: Heren: 1 Pet« Sprint 53.38. 2 Armand va sen. Sprint 54 43. 3 Jan i 55.18. 4. Andries Nelemas 55.43. 5. Kees van Koever 56.10.6. Piet Westerweele,) 7,. John Quaak, DS 58,30 J lebeke, Atl. 58.39. 9. Jan! burg, Unitas 59.09 10 Adi Dy. 59.12, 11. Arnold 1 Sprint 59.56 12 Keith Abe 1 00.09. 13. Mark van Hou Parcival 1.00.34.14. JanTai 1.00.56. 15. Manfred Mei Atl. 1,01.19. Heren veteranen 1: 1 Sa man. Atl. 58.01. 2 AdneH 59.17.3. John Overweel.Dj Jan Asslemans, Sprint Roel Ponjee. vet.ned. 1021 Hoek. DS 1 02 52. 7 Ad AV 1.03.03 8 Jaap Wond< 1.03.14 9. Cees Meerman.) 10. Wim Roose, AV 1 04.26 Heren veteranen 2: 1. Ft sen. AV 1.02.53 2. Rein! 1.02 53. 3. Anton Schoenn 1.07.29. Dames: 1 Liesbeth van 1.08 53. 2. Ellie Westen 1.11.02. 3. Nellie van Hot 1.11.35 4. Tina kats. Atl 11 hen Bekkenk, DS 1.17.101 Decorte, AV 1 19 26. 7 Boer. DS 1.20.29 8 Marlia len. Spado 1.21.46. 9. Alk AV 1.27.07 10. Nathalie hout, Antwerpen 1.27.27 VLISSINGEN - Roy i sen, vorig jaar nog ui voor de amateurs vat burg, heeft voor een j! tekend bij eerste-di RBC. Zowel Hendril RBC, dat zich opgewt tot een topper in de q hoogste klas van hel voetbal, zijn zeer te over de samenwerkit huidige voetbal-seizod Hendriksen: „Bij RBC perfect geregeld. Bow de sfeer uitstekend". Bi burger die op semi-prd RBC acteert, stelt act om het komende sei vaste basisplaats in a macht van trainer Wal; te verwerven. „Dankg res heb ik de eerste t«n strijden in de basis gert er een aantal spelers W komen na blessures te zo'n beetje twaalfden gend seizoen moet ik s vaste kern spelen", altfd bitieuze Hendriksen. NIEUWEGEIN (ANP) - Het be stuur van de NeVoBo is ge schrokken van de mededeling van de in Italië spelende kandi daat-internationals zich niet meer beschikbaar te stellen voor de nationale ploeg. Met hun dreigbrief hebben de „Ha lo's" bereikt, dat een bondsdele- gatie deze week spoorslags naar Italië afreist om te onderhande len. Persoonlijk contact bleek twee maanden niet mogelijk. NeVoBo-voorzitter Bert Funk belegde zaterdag na de bekerfi nale voor mannen in Nieuwegein een persconferentie, waarin hij het onvermogen van de bond in de zoveelste klucht in volleybal- land gedeeltelijk toegaf'. „Wij zijn niet ieder uur van de dag be schikbaar. We zijn vrijwilligers." Geld speelt ook een rol bij de te rugkeer van de Italo's. De bond heeft al veel uitgegeven voor de veranderingen in de technische staf(Brokking weg, Selinger en Treibitch terug) en de mogelijke uitbreiding van de selectie naar zestien man. De knip is bijna leeg. Bestuurslid technische zaken Hans Rump wilde benadrukken, dat de kandidaten Blangé. Zoodsma, Grabert en Posthuma vanwege de play-offs ook maar sporadisch beschikte* in ieder geval nietsa®* ken. Afgelopen we<& den Zoodsma en Ptf- Montichiari en Gn* Schio uitgeschakeld' laan en Ravenna. Bij de halve finales tege* Funk: „Ik ben gescr.^ de brief. Ik kan nie*! voorstellen, de houiS jongens is te billijkt De voorzitter zegt zijn dat de nieuwe^ Arie Selinger, als Nederland arriveert5 ontsteekt als hij formele problemen? lo's. „De eisen van* moeten wel te zijn. Dat weet Arie®» Funk, die de rentte^ Iers nog wel ziet 2» keihard vast aan*; cedure tegen Pe'K: Rob Grabert. VanW 25.000 dollar p# moetkoming in ten, als een soort' nadat ze tegen bond vertrokken^ Een schadeloo: den komt zeker i staan, een van*1 twee. Dringen voor een goede positie tijdens de eerste kilometer Pannekoekloop. foto Pïetei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16