Het woord is aan Van Dorssen Resultaat voor alles bij amateurs hedr'ifstenms Scherpe strijd Gerard Jansen moet leiding EK dammen delen Dick Jaspers mi halve eindstrijd Prominentenrace bij junioren driedaagse Schelde handhaaf zich probleemloos sport Zeeuwse judoka knjgt nog vier toernooien om vormbehoud aan te tonen Nederlaag Zeeland 2 WOENSDAG 11 MAART 1992 van onze verslaggever Frits Bakker AXEL - Wat houdt vormbehoud precies in en waar moet ik het tonen? Dat is al een paar maan den de vraag die Marion van Dorssen bezighoudt in de aan loop naar de Olympische Spe len in Barcelona. De Zeeuwse judoka is vorig jaar weliswaar genomineerd om deel te nemen, maar van een definitieve aan wijzing is nog geen sprake. Dat komt door de tegenvallende prestaties tijdens recente toer nooien in Parijs en Munchen. Marion van Dorssen werd in die toernooien voortijdig uitge schakeld en slaagde er voorals nog dus niet in om deelname in Barcelona af te dwingen. Daarnaast werd de judoka uit Axel, die uitkomt in de klasse tot 72 kilo, voortdurend gekweld door de tweestrijd met Irene de Kok. En de rivaliteit tussen de twee judoka's heeft ongetwijfeld de prestaties op de judomat in ongunstige zin beïnvloed. Deze week, tijdens een bijeenkomst op het bondsbureau in Nieuwe- gein. werd in elk geval enige dui delijkheid verschaft over de se lectieprocedure die vanaf nu zal gelden. Marion van Dorssen moet tij dens één van de eerstvolgende toernooien een medaille halen (dus bij de eerste drie eindigen) om definitief aangewezen te wor- VLISSINGEN - De reserves van VCV Zeeland hebben gisteren met 4-0 verloren van Volendam 2. Het zag er lange tijd naar uit dat er voor de Zeeuwen een be ter resultaat in het verschiet lag. want tot twintig minuten voor tijd was de stand nog 0-0. Na het openingsdoelpunt van Volendammer Edward Burleson was het echter snel gedaan met de spirit bij Zeeland. De ploeg zakte in elkaar, waarna Volen dam via Ricardo Broks en twee keer Achmed Buchaar naar 4-0 kon lopen. Voor de rust misten Arthur van Huizen en Emiel Dorst nog kansen namens Zee land. Geel was er voor Van Hui zen (overtreding) en Patrick Vo gel (commentaar op de leiding) van Zeeland. Lotar Matthaus Glasgow Rangers aast op Matthaus GLASGOW (DPA) - Glasgow Rangers heeft de onderhande lingen met Inter Milan geopend over de transfer-van Lothar Mat thaus. David Murray, voorzitter van de rijke Schotse club, heeft dit bekend gemaakt. De 30-jari- ge international van Duitsland overweegt een vertrek uit Mi laan. De prestaties van Inter zijn dit seizoen tegenvallend. Milan vraagt tien miljoen gulden voor de beste voetballer van de we reld van 1990. De Duitser wil zelf anderhalf miljoen tekengeld. Sportprijsvragen Toto: eerste prijs: 26 winnaars. 743,40, tweede prijs: 557 win naars, 22,30. derde prijs: 4782 winnaars. 6,70, Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaars, 5 cijfers goed: 3 win naars, 4 cijfers goed: 20 win naars. 3 cijfeis goed: 261 win naars, 2 cijfers goed: 2371 win naars. den voor de Zomerspelen. Zon dag komt ze in de open Belgi sche kampioenschappen in Ar- lon in aktie. Daarna krijgt ze nog kansen op de open Nederlandse kampioenschappen i begin april I. de open Engelse kam pioenschappen (een week later) en op het Europees kampioen schap in Parijs. „Ik heb de garantie gekregen dat ik dan in elk geval wordt aangewezen voor Barcelona", zo kon ze na de bijeenkomst van maandagavond verzekeren. „Hoe goed de resultaten van Ire ne de Kok ook zijn... Ik krijg voorrang van de bond als ik een medaille haal Dan heb ik vorm behoud getoond." Geen kritiek De judoka's die al genomineerd zijn, de coaches, de bondsvoor zitter en de topsportcommissie voor heren en dames hadden de ze week uitvoerig overleg met André Bolhuis, de chef de mis sion van de Zomerspelen. Ma rion van Dorssen: „Het was geen bijeenkomst om kritiek te uiten op het selectiebeleid. Dat is dus ook niet gebeurd. We hebben wel om duidelijkheid gevraagd en die hebben we gekregen." Voor de Zeeuwse judoka, die ook nog te maken kreeg met een blessure en ziekte, was de span ning na de toernooien in Parijs en Munchen langzamerhand on draaglijk geworden. De grote on zekerheid over haar aanwijzing voor de Spelen legde steeds meer druk op haar. „De selectie normen zijn nooit helemaal dui delijk geweest. Eerst werd er al leen over vormbehoud gespro ken, toen kwam De Kok erbij... En aanvankelijk zeiden ze dat ik me alleen kon bewijzen tijdens de toernooien in Parijs en Mun chen." „Voordat ik naar Parijs ging, ben ik twee weken ziek geweest. Maar de druk was zo groot, dat ik gewoon ben blijven trainen. Je doet dus dingen, die eigenlijk niet goed zijn. Want ik krijg nu af en toe nog terugslagen, dat ik bijvoorbeeld met verhoging loop. Ik heb de spanningen dus wel degelijk gevoeld. Maar nu weten we eindelijk waar ieder een aan toe is." Vormbehoud tonen, zo weet Van Dorssen nu. kan alleen door een medaille te halen tijdens één van de komende toernooien. Kansen krijgt ze nog genoeg, maar ze beseft dat het ook nu nog mis kan lopen. „Alle toer nooien zijn nu heel sterk bezet. Voor veel judoka's uit verschil lende landen geldt nog dat ze zich moeten bewijzen. Het zal moeilijk worden, maar ik heb vertrouwen. En ik heb nu ten minste de zekerheid, dat ik met één goed toernooi mijn kwalifi catie kan afdwingen." Irene de Kok Dat betekent ook dat Irene de Kok volledig afhankelijk is van het presteren van Van Dorssen. Stel bijvoorbeeld dat De Kok een paar van die toernooien op haar naam schrijft... Of dat ze zelfs het Europees kampioen schap wint... Marion van Dors sen: „Ik denk niet dat ze zo ver zal komen. Ik wil namelijk zelf naar het Europees kampioen schap. Die plaats wil ik claimen, omdat ik vind dat ik er als geno mineerde het meest recht op heb Dus ik denk niet dat Irene de Kok aan dat kampioenschap zal meedoen." Van Dorssen zelfheeft in de afge lopen weken haar studie in Goes onderbroken voor een intensie ve trainingsperiode Zo bleef ze na het toernooi in Miinchen nog een week op trainingsstage, daarna kreeg ze van haar huis arts een weekje rust voorge schreven. „Vorige week had ik vakantie, dus toen heb ik ook voluit kunnen trainen." „Ik ga", vertelt ze. „in de komen de dagen op school vragen om een aangepast rooster. Volgende week moet ik bijvoorbeeld toet sen maken en ik heb in de afgelo pen weken nogal wat lessen ge mist, Ik moet nog veel inhalen Ik zit in mijn vierde jaar nu. maar ik kan er nog een jaar bij doen. Dus ik ga met m'n leraar praten om vanaf nu naar een voorbereiding toe te werken die optimaal is." Van Dorssen (onder) kan nu eindelijk het juk van Irene de Kok afwerpen. fotoarchief PZC Organisatie nodigt ex-renners uit van onze verslaggever AXEL - De organisatoren van de Juniorendriedaagse in Axel, die dit jaar op 29.30 en 31 mei wordt gehouden, hebben een groot aantal ex-renners uitgenodigd om mee te doen aan een promi nenten-race. Die wedstrijd vindt plaats op de openingsdag van de internationale driedaagse. Velen van deze voormalige ren ners hebben al toegezegd om op 29 mei naar Axel af te reizen. De prominenten-race gaat van start onder de naam Grand Prix de Nostalgie. Voorzitter Ap den Doeler van de juniorendriedaag se: „We willen onze wedstrijd nog meer cachet geven en hebben daarom een aantal bekenden uitgenodigd die hun sporen in het peloton hebben verdiend. Voor de race zijn onder andere uitgenodigd: Jan Raas. Jo de Roo. Cees Bal. Cees Priem. Jan Janssen. Gerrie Knetemann. Harm Ottenbros, Toine van den Bunder. Wim de Waal. Theo Verschu ren, Richard Buckacki, Peter Gödde. Miel Verstraete. Jan Ser- penti, Henk Remijnsen, Piet Rentmeester en Jos Schipper. De Juniorendriedaagse bestaat dit jaar uit een rit in lijn Axel- Axel. een tijdrit Overslag-Koewacht, een rit Zuiddorpe-Zuiddor- pe en op de slotdag een rit Koewacht-Moerbeke-Koewacht. Van de uitgenodigde landenploegen hebben de teams van Engeland, Duitsland en Zuid Afrika bericht van verhindering gestuurd. Ap den Doelder kon wel al de inschrijving noteren van de volgende landenploegen: Rusland (Union Cycliste de la Russie), Italië, De nemarken, Zwitserland. Oostenrijk, Zweden, Verenigde Staten, Noorwegen. Ierland en Nederland. ROTTERDAM (ANP) - Dick Jas pers zal het voorlopig zonder een met briljanten ingelegde keu moeten stellen. Nederlands beste driebander. derde in de strijd om de wereldbeker afge lopen seizoen, slaagde er giste ren niet in een plaats in de halve finales van het briljant-toer nooi in Rotterdam af te dwin gen. Dat lukte wel de Nederlan ders Rini van Bracht en Ray mond Burgman, de Belg Ray mond Ceulemans en de Zweed Torbjorn Blomdahl. Voor de driebander die drie keer het Rotterdamse evenement winnend afsluit, ligt een keu met briljanten (waarde 50.000 gul den) klaar. Jaspers won de eer ste editie twee jaar geleden, vo rig jaar verloor hij de finale van Raymond Ceulemans. Edwin de Leeuw GOES - De 18e jarige atleet Ed win de Leeuw is zaterdagmid dag in Goes elubcrosskampioen geworden van zijn atletiekclub AV'56. De A-junior uit 'S-Gra- venpolder was gestart bij de he ren, waar hij het twaalf kilome ter lange parcours winnend wist af te leggen in 40 minuten en 46 seconden. Met ruim ander halve minuut achterstand werd Jan de Bart de tweede en Jan Tavenier wist met 42.57 de der de tree van het podium te beha len. Bij de dames ging de clubtitel naar Hannie de Jager, die voor de vier kilometer 15 minuten en 56 seconden nodig had. Monique Decorte werd tweede en Marian ne Provoost eindigde op de der de plaats. Bij de heren-vetera nen ging Kees Priem uit Kortge- ne als eerste over de finish. Uitslag clubkampioenschappen AV'56: heren 12 km 1 Edwin de Leeuw 40.46 2. Jan de Bart 42.25. 3. Jan Tavenier 42.57. Heren/vetera nen 1 Kees Priem 41 06.2 Jaap Oele 42 06 3 Wim Roose 44 37 Dames 4 km 1 Hannie de Jager 15.56. 2. Mo nique Decorte 16.29 3 Marianne Pro voost 16.48. MA 1 Annelies van Doom 15 58 JA 6 km: 1 Ronald de jager 21 34 JB 4km 1 Mark Blok 16 38 MB 2 km. 1 Anjolie Wisse 7.08. JC 1300 meter: 1 Ezra van Doom 4 29 MC 1 Cindy de Leeuw 5.04. JD 1.Benjamin van Doorn 4.45. MD: An- nemarie Nooy 5.08 JPAlej 1080 me ter 1. Sjoerd hart 3 57 JPAlej 1. maarten Buijs 4.06 MPA2ej Eline Straayer 4.35 MPAlej: 1 Suzanne Declerk 4.19. JPB: Johan Deuijsser 4.51. MPB 1 Joska Rombouts 4 44. JPC: 1 Marijn Pinxteren 4.55. MPC: 1 Marlies van de Velde 5.20. Jaspers miste de hal strijd door een punten gen Burgman. In het pers cruciale groepsdui Brabander met 50-49 i sprong, waarna Burgm stoot met een voltreffe Burgman won later Bracht en mag hei m eindstrijd opnemen teg dahl De zege van Jasp Belg Stroobants was niet meer van belang. De Zweed verloor het di eerste plaats van zijn oi Ceulemans. De Belg financieel lekker bij do< tij in twintig beurten u ken. Het leverde de ko het driebanden een b( 2000 gulden op. Rotterdam. Briljant-toert de dag: groep A: Ceulemi Van Cromvoirt tNedi 50-4J 1,324), Van Cromvoirt w (Ned) 50-47 (48/1,041-0,97 mans - Blomdahl (Zwei 2,500-1,900) Eindstand: mans 3-6, 2 Blomdahl 3- Cromvoirt 3-2,4. Weijenbui groep lï: Jaspers (Ned) (Ned) 50-50 (41/1,219-1.219». - Van Bracht (Ned) 50-3» 1,085), Jaspers - Stroobant 43 (38/1,315-1,131) Eind Burgman 3-5, 2 Van Brai Jaspers 3-3, 4 Stroobants; Halve finales: Burgman I Ceulemans - Van Bracht Jeugd strijdt kennis spelrt VLISSINGEN - Zaterd: in de zaal van Hotel Re Britannia te Vlissinger le van de jeugdspeln strijden district Zuid den. Onder de vlag vani nemen zes teams van Iers tot achttien jaar bant en Zeeland nemen deze finales, die bestaa schriftelijke ronde, tu delinge rondes en eenl de. De volgende voetbalvi gen nemen deel met eer Gassel. Handel NVS u Vossemeer, Elshout. SS Goes en VCK uit. Koudf Het winnende team een wisselbeker, ges door de heer J. Verkerk, zitter van de seheidsrecl eniging Walcheren. V beste Zeeuwse team i wisselbeker, beschikb steld door de gezai Zeeuwse COVS-groepe vang van de wedstrijd* 13.00 uur. Wielerbondscoach Piet Kuys beseft dat er gepresteerd moet worden laatste weristriiri mn LUNTEREN (ANP) - Een be perkt budget, een grotere wie- lerselectie dan ooit, de Olympi sche Spelen als graadmeter. Bondscoach Piet Kuijs weet wat hem dit seizoen te doen staal: resultaat behalen in Bar celona. De amateurs hebben de afgelopen jaren weinig tot niets gepresteerd. In Barcelona moet de ommekeer volgen. Met een ploeg tijdrijders en, als het even kan. drie individuele renners in de wegwedstrijd. Kuijs kent de beperkingen van zijn werk. Aan de kritiek op de magere prestaties stoort hij zich niet meer. De Brabander presen teerde dinsdag zijn nationale se lectie van zeventien renners voor het Olympische jaar. In elk van hen sprak de Brabander zijn vertrbuwen uit. „Anders zaten ze er niet bij", sprak de bonds coach zijn oordeel over de groep uit. Optimist als hij is. In de groep van zeventien zitten er twee die - ziekte en ongevallen daargelaten - zeker in Barcelona van de partij zullen zijn. Bart Voskamp en Pelle Kil zullen bij vormbehoud deel uitmaken van de ploeg, die in de Catalaanse hoofdstad in de tijdrit over 100 kilometer jacht gaat maken op een Olympische medaille. Basis De formatie kwalificeerde zich vorig jaar bij de wereldtitelstrijd in Stuttgart door de vijfde plaats voor de Spelen. En vormt de minste zorg voor de bondscoach. De basis voor Barcelona staat vast. Naast Kil en Voskamp ko men ook Jaap ten Kortenaar en John den Braber, die uitkomen voor gesponsorde amateurfor maties. aan de start. Kil neemt de plaats in van Jans Koerts, die naar de profs vertrok. Gerard Kemper en Koos Moerenhout krijgen in de voorbereiding de mogelijkheid hun kwaliteiten in het specialistenwerk aan te to nen. Beslissend over uitzending is de tijdrit begin juli in Kollum. Daar moeten de vier basisrijders vormbehoud tonen. Op welke manier is echter nog niet duide lijk. Tijden of klasseringen in de Friese ploegen wedstrijd zijn doorgaans geen graadmeter voor de werkelijke inhoud van een ploeg, die in Barcelona nog eens onder totaal andere om standigheden moet presteren. Dat weet Kuijs ook. „Geld voor hoogtestages of lange trainings kampen is er domweg niet. Van het budget van 117.000 gulden heb ik iets meer dan 40.000 gul den kunnen reserveren voor de tijdritploeg. In landen als Italië Hagel verstoort oefenwedstrijd KAMPERLAND - Bevelanders en Luctor hebben gisteren pre cies een half uur tegen elkaar ge voetbald. Op dat moment be sloot scheidsrechter Don. bij de stand van 1-1, de oefenwedstrijd stil te leggen vanwege de neers laande hagelstenen in Kamper land. Het veld bleek, mede door de eveneens neergevallen regen, daarna grotendeels niet meer bespeelbaar. Voor Luctor scoor de Carlos de Jonge, Leo Wilde- rom maakte de tegentreffer voor Bevelanders, en Spanje wordt er met tonnen gewerkt", gaf de bondscoach in Lunteren het onderscheid aan. Individueel Over de individuele wegwed strijd heeft Kuijs een minder duidelijk beeld. Door bijvoor beeld de onwetendheid over de precieze kwalificatie-eisen. Van NOC-zijde moeten de kwalifica tiewedstrijden nog aangegeven worden. Waarschijnlijk zijn de ronden van Nedersaksen en Oostenrijk beslissend voor een toelating tot het Olympische cir cuit. „Wat de eis precies is, weet ik nog niet. Ik vermoed een plaats bij de eerste vijftien in het eind klassement", meldde Kuijs. Erik Dekker lijkt zijn belangrijkste troef, ondanks zijn teleurstellen de optreden bij de wereldtitel strijd vorig jaar. Dekker schrok zelf ook van de opdracht, maar volgens Kuijs kan hij in geval van twijfel beter zijn fiets verko pen. „Hij moet zich kunnen kwa lificeren." Voor de overige twee plaatsen dient de rest van de selectie zich in het zweet te werken. Behalve Leon van Bon en mogelijk Niels van der Steen. De eerste pro beert het zo goed als zeker in Barcelona op de baan, de tweede probeert dat ook nog voor elkaar te krijgen. „Een amateur kan ge woonlijk slechts één keer op de Olympische Spelen uitkomen. Voor de meesten is dit het hoog tepunt van hun carrière. Ik ga er vanuit dat de selectierenners er alles aan doen mee te mogen." De nationale selectie voor 1992 ziet er als volgt uit: Leon van Bon. Mi chael Boogerd. Jan Boven. Rob Com- pas. Erik Dekker. Hans van Dijk, Ri chard Groenendaal. Steven de Jongh, Gerard Kemper. Pelle Kil, Koos Moerenhout. Rob Reinerink. Roger Smeets, Niels van der Steen, Anton Tak, Marcel Vegt en Bart Vos kamp ■j ÏIULST - In de A2-poule van de Hulster bedrijl'stenniscompeti- tie geven Delforge en Kojo el kaar geen duimbreed toe in de strijd om het kampioenschap. Beide teams wonnen met 6-2, waardoor Delforge met een punt voorsprong aan de laatste wedstrijd begint. Fysio en Kre dietbank, die het in de laatste ontmoeting tegen elkaar moe ten opnemen, lijken degradatie nauwelijks meer te kunnen ont lopen. Van Tienen kreeg in poule B2 een flinke dreun te verwerken door het 1-7 verlies tegen Messa- gie Goudgeel. Cindy van Goe- them kreeg de winst in de schoot geworpen omdat haar tegen standster te laat op de baan ver scheen. De dubbels Van Goe- them/Van de Voorde en Van de Voorde/Cleijman waren goed voor de volle winst. Alleen Pa trick de Smet zorgde voor een punt voor Van Tienen door een 6-6 gelijkspel tegen Eugene de Maagt. Binnen een marge van twee pun ten gaan Huvial, Messagie en Van Tienen aan de leidii laatste wedstrijd moelf opnemen tegen de drie h plaatste teams. Barco zijn in poule C zeker var tie en mogen in het on duel uitmaken wie ki wordt. Barco heeft met' ten voorsprong duidelijk te papieren. Uitslagen: Poule A2: Delwi 6-2; Kojo-Kredietbank 6-2 Van Tienen-Messagie Gone Rente x/Scheldelin-Sloeben vial-Credit Lyonnais 6-2 I Rademakers-NMB 2-6 Tem -Van der Heijden U maert-Stuntmarkt I 2-6. F PauIus-CIS 6-2; Heyndn bioul 2-6 Poule D: Fasa Nova 8-0; Pluym-Saman24 Standen: Poule A2: Delforff 20; Krieckaert 17; ERA 15 i Kredietbank 10 Poule B2 r: Messagie Goudgeel 21. Vu 20: Scheldelm 15. Sloebers) Lyonnais 8 Poule C: Barn promj. GTI 50 (gepronu i kers 49. Stuntmarkt I F NMB 45; Fermont Tem O Paulus en d'Aubioul 40, fir 37. Van der Heijden en Ba 34 Poule D aan de kop: Ik' 64. Fassaert53. RaboSl S'J II 50; HAS 47 t* De nationale wegseleclie werd gisteren in Lunteren gefotografeerd met een oer-Hollandse achter grond. Bondscoach Piet Kuys zit achter het stuur van de ploegleiderswagen. foto Paul Vreeker/ANP Valneris achterhaalt Nederlander in veertiende ronde PARTHENAY (ANP) - Na veertien ronden in de strijd om de Euro pese damtitel heeft vice-wereldkampioen Guntis Valneris koplo per Gerard Jansen weer acherhaald. I)e Nederlandse titelverdedi ger kwam tegen de 17-jarige Koerman niet verder dan remise, ter wijl Valneris van de Duitse Uhlig won. Even zag het er naar uit. dat. ook de Israëliër Koyfman zich bij de koplopers zou voegen, maar hij stuitte op te veel verzet van de Frans man Issalene. Rob Clerc won wel en naderde de koplopers tot op één punt Hendrik van der Zee behaalde een verrassende zege op Schwarzman. Hein Meijer deelde de punten met Boezinski. Europees titelhouder Gerard Jansen heelt volgens verwachting maar één dag alleen de leiding gehad. Foerman heeft tot nu toe tegen alle sterke spelers goede part ijen gespeeld en goed gebruik gemaakt van de aanvankelijke onderschatting van zijn kracht. Daardoor heeft hij uitstekende kansen gekregen om de enige voor GOS-spelers beschikbare WK-plaats te veroveren. Jansen was derhalve een ge waarschuwd man Toch kwam de Nederlander met licht voordeel uit de openingsfase en bemerkte toen dat zijn opponent tegen hem niet al te veel risico's wilde nemen Zijn remise-aanbod kwam voor Jansen te vroeg. De Moskoviet koos voor een afwikkeling die weinig perspectief meer bood. Nadat Jansen de situatie enige tijd had bestudeerd en meende dat een achtergebleven schijf op zijn lange vleugel hem weieens zou kunnen opbreken, kwam hij zelf met een vredesvoorstel dat Foer man onmiddellijk aannam. Opsluiten Inmiddels was al duidelijk dat Valneris in ieder geval weer naast Jansen op een gedeelde eerste plaats zou komen. De Let kreeg van Uhlig de zege min of meer in de schoot geworpen, omdat de Duitser in een klassiek-achtige partij zijn lange vleugel volledig liet opslui ten en zelf buiten spel zette door het opspelen van schijf 46. Het reali seren van de winst was een kwestie van techniek, die Valneris perfect beheerst. Rob Clerc had bijna zes uur nodig tegen de Fransman Cordier In een aanvalspartij kreeg de Nederlandse kampioen weliswaar veel voor deel. maar Cordier gebruikte zijn tijd volledig en zocht in de tweede tijdnoodfase zelfs nog naar uitwegen om aan een nederlaag te ont snappen Die bleken er toen niet meer te zijn. Hendrik van der Zee had het moeilijk tegen Schwarzman. die kort na de openingsfase druk probeerde uit te oefenen op de Groningse stelling Maar de voormalige Sovjet-kampioen kon geen winstvarianten vinden en probeerde tenslotte in de tijdnoodfase de zaak te forceren. Van der Zee wist met die poging wel raad. veroverde het centrum en dwong kort na de tijdnoodfase de Moskoviet tot capitulatie Henk Meijer, die behalve met zijn tegenstanders ook moeite heeft met de produk- ten van de Franse keuken, had geen enkel probleem om het remise- aanbod van Boezinski na drie uur spelen te accepteren. Parthena>. EK dammen, mannen, veertiende ronde: Borghetll iltai - Marek 'Tsji l-l. Jansen <Nedi - Foerman iGOS> 1-1, HubnenBeL - Wigman <Let> 1-1 Koyfman '1st i - Issalene >Frai 1-1. Van der ZeeiNed. - Schwarzman iGOSi 2-0. Meyer iNed> - Boezinski cLiti 1-1, Machado (Pon - Chmiel iPoli 0-2. Vandcberg iBeh - Ribakov iGOSi 0-2, Clerc iNedi - Cordier iFra> 2-0. Uhlig iDun - Valneris tLet) 0-2 Stand- 1 Jansen. Valnens 22 punten. 3 Clerc. Koyfman 21. 5 Foerman 20. 6. Boezinski. Van der Zee 19.8 Schwarzman 17.9 Meyer, Ribakov 16,11 Chmiel 15.12 Hubner 12.13 Borghetti, Cordier en Wigman 11.16 Issalene. Vandeberg 9, 18. Machado. Marek en Uhlig 3 van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De zwemploeg van de Schelde heeft zich in de voorlaatste competitiewed strijd zeker gesteld van de C- status in de Bondscompetitie. Bij de jongeren was vooral Je roen Huijssen goed in vorm. Met een eerste en twee tweede plaatsen was hij de topscorer van de Schelde. Hij won de 100 meter schoolslag in de goede tijd van 1.13.7. Good-old Cees van Houwelin- gen kwam ook aan de start en zorgde voor twee afgetekende overwinningen. De pas van een schouderblessure herstelde Ma- rouschka Wijffels won de 100 meter rugslag. Het was de enige zege bij de vrouwen. In het eindklassement ging de zege naar Breda, dat alle voor gaande wedstrijden ook al had gewonnen. De Schelde is ook in deze wedstrijd de zwemclub Koewacht ruimschoot voorge bleven en zal dit in de laatste wedstrijd zeker niet meer uit handen geven Einduitslag: 1 ZPC Breda 4334 5 se conden2 De Schelde-Temeuzen 4501 3. 3 HieronymusRoosendaal 4626.0 Dc resultaten van de Schelde-leden waren: VROUWEN: 100mrugslag all In 3 Lleke Schouwenaars. 1.14.6. 4 Marouschka Wijffels, llö vlinderslag 1977 en lateral gers, 1.27.6, 5 Sandra Zetö 200 m wisselslag 1975 en W ka de Ruijsscher, 2 50.6 schoolslag 1979 en later 0 Uytdewilligen, 1 34 2, 6. V» naar, 1.36.6. 100 m vlindert 3. Petra de Bruijn, 1 144,5- Ruijsscher, 1 17 6 100 mnP en later 1 Marouschki 1.15.2, 2 Astrid Zegers,l.jj vrije slag 1975 en later 3 *J ka Wijffels. 1.07.3, 5 Ji&» scher, 1.11.6 200 m vrije later: 10 Viola Tollenaar.» Laura de Jager. 3.07.9.4*® selslag estafette all in i' 5 10 3 MANNEN: 100 til vlinders» Cees van Houweluigen. lW| Boers 1 04.9 200 m vrije later 2. Jeroen HuijsseaJ Martin Vonhoul. 2.28 5. «j slag 1973 en later 1 Ba' 59.6.4 Patrick Keymelll vrije slag 1975 en latertj van der Zwan, 2 20 4,5 8 tens, 2.23 2. 200 m wisseÖ later, 2 Marco Faasset Marco de Winter, 3 095* selslag all in 1 Cees va»| gen. 2 20.6, 5 Bas Wesdcd* m schoolslag 1977 en U'^- Huijssen, 1 13 7, 4 Martiri 1 27 3 200 m wisselslag ll® 3 Bas Wesdorp. 2 310.* van der Zwan, 2 33 8 U* 1975 en later 2 Jeroej 1 12 7, 4 Brian Martens 1* vnje slag 1979 en later Faassen, 1 10 5. 3 Mart--* 1 14.0 4x100 m vrije d#* in 2 De Schelde, 3 55 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 36