Sluis is tegenstander herindeling Sportnota Sluis krijgt aanvulling Gs te gast bij ingenieursbureau Contactorgaan Sluiskil zwaaide secretaresse uit Gs akkoord met gedenkteken plan waterbeheersing Peuterleidsters Oostburg willen meer waardering Nog dit jaar bouw 80 appartementen Sluis Provincie wil snel samenwerking vijf scholen Terneuzen Late boot PSD voor fans Golden Earrin streek Geen argumenten die zo'n besluit rechtvaardigen WOENSDAG 11 MAART 1992 van een medewerkster SLl'IS - De gemeenschap Sluis - met inbegrip van de kernen - is niet gediend bij opheffing van de gemeente Sluis. Er zijn geen argumenten aangevoerd die een dergelijk besluit rechtvaardi gen. Deze duidelijke conclusie werd gisteravond door alle commissieleden financiën,' be stuurlijke zaken van Sluis on- derscnrev ?n. Een onderzoek, zo als door de gemeente Terneuzen wordt voorgesteld, naar het vraagstuk van gemeentelijke herindeling vindt men in Sluis dan ook niet nodig. „Ik hecht weinig waarde aan zo'n onderzoek, wantje weet van tevoren wat eruit komt." vond het WD-raadslid C. van de Vij ver. Een onderzoek naar het vraagstuk van de vormgeving van het bestuur op regionaal ni veau kon wel de instemming vin den van het merendeel van de commissie. Alleen het PvdA- raadslid J. Boogaard wil hele maal geen onderzoek. „Als bur gemeester Barbé van Terneuzen 7.0 graag Sas van Gent wil heb ben wil ik daar geen cent aan be talen." aldus de sociaal-demo craat. Burgemeester M. Eve- raers wist dat een herindeling geen financieel voordeel ople vert. Volgens hem zouden bij voorbeeld twee van de twaalf ge meenschappelijke regelingen waar Sluis nu aan deelneemt kunnen verdwijnen. „Waar spreek je dan over Ik moet het allemaal nog zien." verzuchtte Everaers. De commissie kon zich wel vin den in de vorming van een regio raad met een duidelijke taakom schrijving terwijl ook de over dracht van bevoegdheden in principe bespreekbaar is. Een voorwaarde is dat er op basis van gelijkwaardigheid gewerkt wordt. Voorkomen moet worden dat een of meerdere gemeenten een te dominante positie gaan innemen. Het lijkt de Sluize- naars redelijk dat grotere ge meenten meer afgevaardigden in de regioraad hebben dan de kleinere. Te denken valt aan een verdeling waarbij gemeenten tot 10.000 inwoners twee personen afvaardigen, tussen de 10 en 20.000 inwoners drie en daarbo ven vier personen Opmerkelijk vindt men in Sluis dat de provincie de discussie over de herindeling is gestart terwijl er van het Rijk duidelijke signalen komen dat daar de be stuurlijke vernieuwing veeleer in de regio wordt gezocht. „Als al van wijziging van grenzen c.q. schaalvergroting wordt gespro ken. zijn het juist de provincies die onderwerp van dit gesprek zijn." staat in de nota waar de commissie mee instemde. De problematiek rond de ge meentelijke herindeling komt zaterdagmorgen 21 maart aan de orde in het 'Zoute Vestje' te Sluis. De provinciale statenfrac tie van de PvdA gaat dan over leggen met PvdA- burgemees ters en wethouders. De bijeen komst begint om kwart voor tien, van een medewerkster SLUIS - Acht Sluise sportver enigingen gaven gisteravond gehoor aan de oproep van de Sportraad om over het voortbe staan van dat orgaan te praten. Geconcludeerd werd dat er te weinig contacten zijn met het gemeentebestuur en de sport verenigingen onderling. Na mens de Zeeuwse Sportraad was Ton Kienhuis aanwezig. Kienhuis miste in de pas opge stelde sportnota van Sluis een beleid. Hij zal de raad advies ge ven over de invulling daarvan. Daarna wordt de nota. aldus Controle: 28 bekeuringen SINT ANNA TER MUIDEN - Bij een verkeerscontrole op de rond weg bij Sint Anna ter Muiden zijn maandagavond 28 bestuur ders geverbaliseerd. Een auto mobilist kreeg een bekeuring wegens het rijden onder invloed. De anderen kregen een bon we gens het niet dragen van auto gordels. voorzitter Hans Henry, door een kleine groep vertegenwoordi gers van de clubs, aangevuld. ..We sturen de nota dan nog maals rond en gaan opnieuw be kijken of de clubs zich daarin kunnen vinden." aldus Henry Het eerder door wethouder A. Oosterling gedane voorstel om de sportraad ook mee te laten praten over de financien, vond Kienhuis met zo'n goed idee. omdat dat kan leiden tot onenig heid tussen de sportverenigin gen: Kienhuis deed de aanbeveling om de niet-georganiseerde spor ter te benaderen „Op basis van landelijke onderzoeken zouden er in Sluis 1000 mensen aan sport moeten doen en dat zijn er nu. in clubverband. 500 Henry was tevreden over het aantal aanwezige sportvereni gingen. „Van de vijftien die aan geschreven zijn. kwam meer dan de helft. En het waren wel de grootse clubs in Sluis." Wanneer de sportraad klaar is met de aan vullingen op de sportnota kon Henry nog niet zeggen. „Voor de zomer is er meer duidelijkheid." „Moet ik op die knop drukken?", lijkt commissaris Boertien te vragen. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever TERNEUZEN - Het voltallige college van gedeputeerde staten bracht dinsdagochtend een werkbezoek aan ingenieursbureau Bravenboer Scheers aan de Mr Haarmanweg in Terneuzen. „We laten hen voornamelijk zien wat we als Zeeuws bedrijf alle maal hebben ontwikkeld de laatste jaren", lichtte J. A. Braven- boer toe. „Het is aan de buitenkant nou eenmaal moeilijk te zien wat er bij ons gebeurt, daarom laten we op deze manier zien wat we hier doen." Het ingenieursbureau had de dag mede op poten gezet omdat het een nieuw college van gs betreft. Bravenboer: „Dat doen we vaker zo." Hij sprak vooralsnog van positieve reacties van de dames en he ren gedeputeerden: „Ja. het spreekt ze wel aan. Ze wisten niet dat we op bepaalde terreinen al zo ver zijn, bijvoorbeeld op het gebied van onderzoek naai- asbest." van een medewerker SLUISKIL - Na hun maande lijkse vergadering in multi functioneel centrum 't Meulen- gat in Sluiskil namen de leden van het contactorgaan Sluiskil afscheid van hun secretaresse Arlet de Brouwer-Soethaert. Gedurende 12,5 jaar hield zij de papierwinkel van het contact orgaan bij, reden voor de huid- ge voorzitter Frans Saerens om oud-voorzitters van het con tactorgaan en oud-leden uit te nodigen voor een afscheid met een feestelijk tintje. Voorzitter Saerens bedankte haar voor haar inzet gedurende al die ja ren voor de Sluiskilse burgerij. „Je hebt altijd voor ons klaar ge staan en in tegenstelling tot de van onze verslaggever TERNEUZEN Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het waterschap De Drie Ambachten toestemming gegeven voor de plaatsing van een gedenkteken aan de zuidzijde van de provin ciale weg Axel - Zevenaarha- ven. ter hoogte van de zoge naamde Buthduiker. Het gaat om een blijvende herinnering aan de uitvoering vandiet wa- terbeheersingsplan van het wa terschap, een karwei dat twin tig jaar geleden werd gestart. Dat was nog in de tijd van de wa terschappen Het, Axeler Am bacht en De Vereenigde Braak manpolders. Die twee zijn in 1982 samengevoegd. Dijkgraaf W. Gosselaar: „Wij vinden de uitvoering van dat hele plan der mate belangrijk dat een gedenk teken op z'n plaats is. Met de uit- voering van de werken was im mers 28 miljoen gulden gemoeid. Er is 460 kilometer watergang aangepakt en dat mag toch best bijzonder heten." Het gedenkteken wordt op don derdag 26 maart, de dag waarop de werken officieel worden afge sloten, onthuld. Het ontwerp is van de hand van het hoofd tech nische dienst van het water schap ing J. I. Meeusen. Hij koos voor een gestyleerde vorm van een klepstuw met opschrift. van een medewerkster SLUIS - Nog dit jaar wordt ge start met de bouw van 80 appar tementen aan de Sint Anna- straat te Sluis. Wethouder J. du Fossé maakte dinsdagavond tij dens de commissievergadering Vrom bekend dat de bouwver gunning aan Sint Anna Resort b.v. is afgegeven. De wethouder had nog meer goed nieuws want ook over de financiering van het deelhuis is overeenstem ming bereikt met de zieken fondsraad. Het deelhuis zal ge bouwd worden aan de Hoog straat. Het deelhuis bestaat uit 15 woningen die bedoeld zijn voor ouderen met een verpleeg huis-indicatie. De commissie ging akkoord met het voorstel om 8260 gulden bij te dragen ln de exploitatiekos ten van een recreatiebuslijnnet voor de komende zomer „We zijn ook van plan om volgens jaar met combi-kaarten te gaan werken die toegang geven tot het bezoekerscentrum 't Zwin. Voor de ZWN is dat bespreek baar." aldus de wethouder. In de commissie financien gin gen de raadsleden akkoord met het verlenen van een subsidie van 12.5 cent per inwoner aan de Stichting Slachtofferhulp Zee land De subsidie geldt voor ma ximaal dne jaar want dan dient slachtofferhulp geïntegreerd te zijn in de Maatschappelijke dienst <Madi> J Boogaard «PvdA) vond dat de Madi dan wel op dezelfde manier moet gaan werken als nu slachtoffer hulp „Want er bestaat een dui delijk verschil in werkwijze." zo wist hij. vele autoriteiten moest je dit. be langeloos en vooral onbezoldigd doen. Vandaar dat we vanavond ook een delegatie van diezelfde gemeente hebben gevraagd ofn hen te laten zien dat de inzet daarom niet minder is." Hij over handigde de scheidende secreta resse daarop een enveloppe met cadeaubonnen. Saerens eindig de met de woorden: „Graag had ik je de bouwstop meegegeven, zodat we die in Sluiskil kwijt wa ren geweest. Helaas is dat iets waar we toch nog tot na de zo mer op moeten wachten." Oud- voorzitters M. Lindenberg en J. Vinke dankten daarop mevrouw De Brouwer voor de prettige sa menwerking en prezen haar voor de accurate werkwijze en uiterst bekwaam opgestelde brieven naar gemeenten en andere over heidsinstellingen Vinke: „Ik vind het jammer dat je stopt, maar aan de andere kant is het goed nieuw bloed in je gelederen te krijgen. Sluiskil is een roerig dorp en ik wens het vernieuwde bestuur dan ook alle kracht toe met haar werkzaamheden in de toekomst." De scheidende se cretaresse dankte vervolgens al len met wie zij in de afgelopen 12,5 jaar had samengewerkt en wenste de overige leden veel suc ces toe. Tot slot sprak zij de hoop uit een spoedige opheffing van de bouwstop tegemoet te kun nen zien en dankte allen voor hun belangstelling en het ver trouwen dat in haar was gesteld tijdens haar werkzaamheden, Na dit (officiële) gedeelte volgde nog een korte serenade in de gro te zaal gebracht door de show band De Zwaluw uit Sluiskil. Klein Duimpje hoeft lokaal niet te verlaten van een medewerkster SCHOONDIJKE - De peuter speelzaal Klein Duimpje in Schoondijke mag gebruik blij ven maken van het tweede lo kaal zolang er geen andere be stemming aan gegeven wordt. Dat heeft de Stichting peuter speelzalen West Zeeuws-Vlaan deren te horen gekregen van de gemeente Oostburg. Er ont stond vorige maand nogal wat opschudding rond het tweede lo kaal. De gemeente stelde voor om het lokaal te gebruiken als opslagruimte voor de Stichting Vluchtelingenwerk. De ouders kwamen in actie en zamelden handtekeningen in. Tevens ver zocht de Stichting de peuter speelzalen om het tweede lokaal ook te huren. Daarvoor gaf de gemeente geen toestemming. '(G)een loon naar werken' van een medewerkster BRESKENS - De leidsters van de peuterspeelzalen in de ge meente Oostburg willen meer waardering voor hun werk. De eerste stap is het doorbetalen van de leidsters gedurende 52 weken per jaar. Wethouder L. Cuelenaere kreeg dinsdagmor gen in peuterspeelzaal in Bres- kens van peuter Tim Lambert een map aangeboden met de ti tel: '(G)cen loon naar werken'. Daarin hebben de 21 leidsters die werkzaam zijn bij de zeven peuterspeelzalen in de gemeen te Oostburg een aantal artike len verzameld waaruit blijkt dat hun verzoek terecht is. Er wordt een overzicht gegeven van de taken die de leidsters on betaald verrichten. Tevens kan de wethouder lezen dat het door betalen van 52 weken per jaar reeel is. Momenteel worden de hoofdleidsters 46 weken en de leidsters 43 weken per jaar be taald. „Deze salariëring is niet conform het algemeen gedeelte van de CAO-welzijn. hoewel dit wel verplicht is." aldus de brief aan het gemeentebestuur. „Om de kwaliteit van de speelza len. die in grote mate afhangt van de leiding, te waarborgen, vinden wij het noodzakelijk dat wijxindelijk de waardering krij gen die ons toekomt zodat een verdere leegloop van ervaren krachten vermeden wordt." Van een ware uittocht van leidsters wil Marianne Carels, hoofdleid ster van 'De Kreukeltjes', nog niet spreken. „Maar hoe lang duurt dat nog." vraagt zij zich af, Leidsters die minder dan 13 1/3 uur werken verdienen minder dan het minimumloon. Een hoofdleidster krijgt het mini mumloon. „Voor het geld kun je beter ergens anders werken," al dus Carels De waardering voor het werk willen de leidsters het liefst tot uiting zien komen in een salaris regeling die genoemd is in de CAO-welzijn. Die overeenkomst omvat de salarisregelingen voor sociaal-cultureel werk en voor kinderdagverblijven. Omdat het peuterwerk onder het sociaal- cultureel werk wordt genoemd vinden de leidsters dat zij daar onder moeten vallen of onder de salarisregeling van de kinder dagverblijven. „Wij zijn ons er ook van bewust dat het voor u als bestuurders niet gemakkelijk is om het beno digde geld voor een goede sala risregeling meens beschikbaar te stellen Daarom vragen wij u dit in fasen te doen." De leidsters willen dit jaar het minimumloon verdienen en wel 52 weken per jaar. Eén bestuur middelbaar onderwijl van onze verslaggever TERNEUZEN - De besturen van vijf middelbare scholen in Terneuzen moeten vóór begin april de provincie laten weten of zij bereid zijn. mee te werken aan de totstandkoming van een samenwerkingsverband van scholen onder éen nieuw te vor men bestuur. Blijven de school besturen in gebreke dan zal de provincie haar inspanningen om zoveel mogelijk onderwijs vormen voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te behouden staken. Dinsdag presenteerde onder- wijsgedeputeerde A. Dijkwel in het gemeentehuis van Terneu zen de notitie 'Behoud van het huidige onderwijsaanbod in het voortgezet - onderwijs in de Ka naalzone' Die notitie bevat, naast een verslag van eerdere vergeefse pogingen van gemeen te- en schoolbesturen om te ko men tot een samenwerkingsver band van scholen in de Kanaal zone, een reeks adviezen. De pro vincie heeft zich op verzoek van b en w van Terneuzen over de on derwijsproblemen in de regio ge bogen. Maatregelen Zo willen gedeputeerde staten dat het bestuur van De Leeuw tjes besluit, per 1 augustus van dit jaar de scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs in Terneuzen op te heffen. De be sturen van Petrus Hondius. het Zeldenrustcollege, De Vaart en De Steelant dienen verder te be sluiten de scholen over te dragen aan een nieuw te vormen be stuur. met ingang van 1 augus tus 1993. In dat bestuur moeten voorstanders van openbaar, al gemeen bijzonder, protestants- christelijk en rooms-katholiek onderwijs evenredig zijn verte genwoordigd. Dit te vormen bestuur moet zich statutair verplichten om het on derwijsaanbod en de werkgele genheid van het personeel zo veel mogelijk te handhaven en binnen de scholen te zorgen voor het respecteren en ontwikkelen van de levensbeschouwing van alle leerlingen, overeenkomstig de levensbeschouwelijke achter grond van de leerlingen. De besturen van de huidige scholen zullen voorts een onaf hankelijke commissie in ven roepen, die het fusie begeleidt en er richtin geeft. Vervangend werl Ook dienen de schoolbe er voor te zorgen dat er« ciale commissie komt. i arbeidsbureau en bedrij! vertegenwoordigd zijn commissie zal trachten ïi leerkrachten en andere neelsleden die buiten di vallen (ook die van de We in Axel) vervangend werk ken. Hoeveel arbeidsplaat de tocht staan in het Term se onderwijsveld kon gi teerde Dijkwel nietzegger Het advies is onderschrei overgenomen door alle van de delegaties van be: en directies van de betr betrokken scholen, die hei overleg eind februari b meegemaakt. „Nadruk stel ik dat het om vertegen digers ging, niet om scb sturen. Je kunt die menset moed ontzeggen. Ze kijk? der dan alleen het schoolt en dat is een goede zaak vertegenwoordigers fo unaniem toegezegd, het f bij de besturen te verded zei hij. Voorbeeld Dijkwel, die verwacht da nen de verschillende bes de komende weken nog hei woorden zullen vallen, ra dat de Terneuzense aanps voorbeeld kan dienen voor; re Zeeuwse regio's waarde problematiek speelt. Hoewel het doek valt va Leeuwtjes - als het advê volgd wordt - is het vrijwd dat de afdelingen IHK LEAO van deze school n Kanaalzone behouden m De provincie zal zich hierm spannen. Dijkwel heeft eri hoop op dat de staatsseci het behoud van deze spec opleidingen voor een zo| leerd gebied als Zeoi Vlaanderen zal veiligstelkj Een tweede gespreksronde het samenwerkingsver!» gepland op 14 april. Dana bekeken worden of er me ne procescoördinator a steld moet worden. Rockfestival geen eendagsvlieg van onze verslaggever BRESKENS - Het eerste Rock over Breskens festival, dat za terdag 21 maart rond de haven van het vissersdorp wordt ge houden, krijgt volgend jaar de finitief een vervolg. Volgens or ganisator C. van Santé heeft het muziekfestijn voldoende le venskansen om uit te groeien tot een nieuwe traditie, die Breskens in het 'dode seizoen' weer enig leven kan inblazen. Het succes van de eerste editie van het rockfetival valt of staat voor een groot deel met de mede werking van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD). Van Santé had de PSD gevraagd het vertrek van de laatste veerboot (23.40 uur) uit Breskens in ver band met het optreden van Gol den Earring tien minuten uit te stellen. In eerste instantie wei gerde de bootdienst aan het ver zoek tegemoet te komen. De PSD is nu echter alsnog bereid het laatste veer tot tien voor twaalf te laten wachten, zodat Earring-fans 'van de overkant' niet gedwongen zijn de nacht in Breskens door te brengen. Halsstarrig Van Santé vreesde dat door de oorspronkelijk 'halsstarrige houding' van de bootdienst een De stichting 'Peuterspeelzalen West Zeeuws-Vlaanderen' maakt momenteel gebruik van een subsidie op het minimum loon. Deze subsidie eindigt op 31 maart 1994. „Dat is voor ons dan ook de streefdatum voor het ver krijgen van loon op het niveau van de salarisregeling sociaal- cultureel werk of kinderdagver blijven." Wethouder Cuelenaere, die gis teren op rondreis was langs alle peuterspeelzalen, beloofde de map zorgvuldig te lezen Ze kreeg ook mappen mee voor de andere collegeleden. Tevens krijgen alle Oostburgse raadsle den een map van de leidsters Cuelenaere vertelde vraagd dat het college wat pro beert te doen voor de leidsters die nu minder dan het mini mumloon verdienen. „Ik wil ver der niet vooruitlopen op de nota over de peuterspeelzalen die de ze maand gereed is." aldus de wethouder. Lia van Rijt. voorzitter van de Stichting peuterspeelzalen in West Zeeuw-s-Vlaanderen vertel de desgevraagd dat de stichting nog niet akkoord is met de con cept-nota „Men wil het loon ge durende bepaalde vakanties met doorbetalen terwijl er door de leidsters veel onbetaald werk wjprdt gedaan," Auto's gekraakt TERNEUZEN - Van een in de Tuinstraat in Terneuzen gepar keerde peronenauto werd in de nacht van maandag op dindag het rechterportier-raam ingesla gen. Eigenaar A. v. M, die het voorval omstreeks 08.15 uur be merkte, deed hiervan dinsdag aangifte bij de gemeentepolitie in de Scheldestad. Uit de auto wordt overigens niets vermist. Tot eenzelfde ontdekking kwam A. M, op het Ravelijn in Terneu zen. Toen M. dinsdagmorgen rond half negen van zijn aldaar geparkeerde personenauto ge bruik wilde maken, bleek het lin kerportierraam te zijn ingesla gen Ook hier wordt niets ver mist. M. deed aangifte van het desge- voorval aan de gemeentepolitie. Wisselgeld gestolen uit meubelzaak van een medewerker TERNEUZEN - Dinsdagmor gen in alle vroegte werd ingebro ken in een meubelzaak aan de Kerkhoflaan in Terneuzen. De daders kwamen het pand bin nen door het ingooien van een etalageruit aan de Van der Peyl- straat. Voor zover bekend wordt er slechts een klein bedrag aan wisselgeld uit de kassa vermist. groot aantal bewonderaai de Haagse rockgroep zou laten gaan in Breskens anderhalf uur durende opu van de Earring beginton uur. Mocht dit een beetje pen, dan zouden de mens Vlissingen en omstrekendi al missen. Dat probleemis lukkig opgelost", aldus Santé. Van de in totaal 241 gangskaarten zijn er inde verkoop 1400 verkocht combineerd met de ven consumptie-opbrengst sp in ieder geval quitte", bed Santé berekend. ,.De i grens is bereikt, het idee levensvatbaar, dus Roei Breskens krijgt volgendja mij betreft defintitief ea volg." Touringcar Het concert wordt gehad een tent nabij de' weegbrï touringcar staat na aflee: om de 'overkanters' snel s tis) naar de veerhaven» gen. Van Santé is - inltf van de 'alcohol-in-hem preventie' - verder in ooi deling met vervoersmaai pij ZWN om na kwart vodi nog twee extra lijnbus» zetten tussen Breskens a neuzen. Het voorprogramma vann ring wordt verzorgd da Zeeuws-Vlaamse bands thing (20 uur) en Twiligitf (21 uur). In de horeca-cH menten rondom de hav» den tot zonsopgang versd de 'roek-happenings' g$ Van Santé heeft de Acht» se rockband Normaal strikken voor een confl Breskens op zondag 2 au? De precieze lokatie van» treden is nog niet bekend kerkdienst® ll l l l I I 03 Woensdag 11 maarllW Nederlands Hervorm Axel 19.30 ds. Maasland 1 19.30 ds. v. d. Sar: 1 Grote Kerk lOds.De^ Gereformeerde Kerk t ds. Lorier: TerneuKi»1 dingskerk 19 ds. K Zaamslag 19.30 ds. Def Gereformeerde (Donderdag 12/3) Axd-} Harinck: Oostburg(<K» 10-15 ds. Hogchem: 15-9.15 ds. Huisman. Christelijk Gertfi Kerk. Zaamslag 14# Van Dijk. Wethouder Cuelenaere wordt geassisteerd bij het uitpakken van bloemen in 'De Kreukeltjes' Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 32