Vlaij voorzichtig bij aanleg slufter Kinderen lopen geld bijeen voor toekomst Armeens gezin PZC Akkerbouwers herdenken Haagse acties met bomen Vrouwen maakten kennis met de groenvoorziening Werkstraf voor fietsendiefstallen voor familieleden Goesenaar moet betalen na amok in een eethuisje slaand zitten voor iware mishandeling Voorwaardelijke rijontzegging voor ngeluk door drank Maand gevangenis na mislukken werkstraf provincie 13 WOENSDAG 11 MAART 1992 'vt/A wil meer ruimte voor natuur bij Kop van Schouwen EN HAAG - Minister Maij- ttïen iverkeer en waterstaat! ■dt dat een slufter (kunstma- raangelegde kreek in de dui- ln. alleen kan worden aange- •d als er absoluut geen gev aar voor het achterland. Zij wilde jisdas het PvdA-kamerlid J. lipalv niet de toezegging doen iter een slufter komt bij de op van Schouwen. I)e PvdA'er ,nd dat een geschikte plaats nde natuur wat meer de ruim de geven. Dat bleek tijdens een mondeling overleg met de vaste commissie verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer over de kustver dediging en rivierdijkverster king. De Tweede Kamer vroeg de mi nister - net als voorheen - of zij wil overgaan tot hier en daar of fensief beleid tegen de zee. Vol gens de kamer is het mogelijk op enkele plaatsen voor de kust land aan te winnen door in zee weringen te bouwen. De kamer vindt dat op lange termijn naar een betere oplossing dan zan- dopspuitingen moet worden ge zocht. De minister bestreed dat - zoals WD-kamerlid Blauw beweerde - zandsuppleties te duur zouden zijn, omdat opgespoten zand toch weer in zee terugvloeit. „Dat gebeurt pas na vijf tot ze ven jaar. En dan is er ook geen probleem, want zand net onder de zeespiegel vormt ook een bar rière", aldus de bewindsvrouw. gaan houden, treedt vertraging op Ik moet volgens de Grond wet zorgen voor de veiligheid van mens en dier. Hoe zeer de na tuur mij ook aan het hart gaat". Bovendien zouden mer-proce- dures volgens de minister ver wachtingen wekken bij milieu- en natuurorganisaties. Rivierdijken in onze rhibankmedewerkster IDDELBURG - De politie ker in Middelburg heeft de (.jarige Terneuzenaar S. N. Worm de eis veroordeeld tot tt maanden gevangenisstraf, torvan drie maanden voor- lardelijk voor zware mishan- «ling. N stompte zijn stadge- lot E. D. zo hard in het gezicht il deze daar een gebroken juk- ien en een dito oogkas aan rcrhield. Ook gekneusde en ge- (oken ribben waren het ge- llg- [botsing had plaats nadat D. m publiekelijk verweten had Ithi) zijn vrouw al geruime tijd id lastiggevallen. N. voelde th ten overstaan van een tosoploop op straat zo voor jjiut gezet dat hij erop los be tte timmeren. Hij sloeg D. te il de straat, knielde op het pla ksel met D.'s hoofd tussen zijn peen en ramde op diens borst- b in Toen D. erin slaagde feremd te komen sloeg hij hem ïg eens tegen de grond. De af straffing kwam D. op tien dagen ziekenhuis te staan. Bedreiging Een dag nadat N. de dagvaar ding had ontvangen om voor de rechter te verschijnen liet hij zich door D.. die taxichauffeur is. vervoeren. D. meldde de politie dat N. had gedreigd dat hij 'grote problemen' zou krijgen als het tot een veroordeling zou komen. N. ontkende dat hij zoiets ge zegd zou hebben, maar officier van justitie mr J. J. A. Groen nam de bedreiging heel serieus. „D. is doodsbang", wist de offi cier, „en dat terwijl hij als taxi chauffeur een meer dan gemid deld incasseringsvermogen heeft." Het slachtoffer is intus sen verhuisd uit angst voor N. en liet weten het niet te kunnen op brengen om op de zitting te ver schijnen voor het vragen van schadevergoeding. Mr Groen eiste als bijzondere voorwaarde bij het voorwaardelijk deel van de straf dat N. tijdens de proef tijd van twee jaar geen contact met D. probeert te zoeken. De minister was het verder gron dig oneens met de Tweede Ka mer, die vroeg om een mer-pro- cedure bij rivierdijkversterking. De kamerleden waren van me ning dat per project een mer- procedure moet worden gehou den. Op die manier kunnen ook de natuurbelangen grondig wor den getoetst. De minister vond die oparacni in strijd met een eerder door de kamer aan haar adres gedaan verzoek om de rivierdijken voor 2008 op veilige hoogte te hebben. „Als we dan mer-procedures De leerlingen van De Regenboog beginnen vol enthousiasme aan de sponsorloop voor het Armeense gezin Zakarian. foto Willem Mieras van onze verslaggever Marten de Jongh THOLEN - 'Zet 'm op voor de Zakarians!' Een aanmoediging op een spandoek voor 110 leerlingen van de Thoolse basisschool De Regen boog die dinsdag meededen aan een sponsorloop voor een Armeens vluchtelingengezin. Het doel was geld inzamelen voor een vlieg reis. De familie Zakarian moet binnen een paar weken het land uit. maar heeft geen geld om naar de Verenigde Staten te reizen. Daar wil het echtpaar met twee kinderen een nieuw bestaan opbouwen. Justitie betaalt enkel voor een reis naar Moskou. Veelal uitgedost in kleurige trainingspakken lopen de kinderen hun rondjes over de parkeerplaats. Aangemoedigd door ouders, docen ten en medeleerlingen. Iedere 250 meter is een kwartje waard van bijvoorbeeld een ouder. Na maximaal tien ronden zit het erop. De een houdt van begin tot eind de vaart erin. Anderen maken er na een veelbelovende start toch maar een bedaard drafje van. Een enkeling verkiest een eenwieler boven de benenwagen. Ook Edgar (11) loopt mee. een van de twee Armeense kinderen die de school bezoekt. Zijn broertje Raymond i7i moedigt hem vanaf de zijlijn aan. Opbrengst Met het geld voor de vliegtickets lijkt het na afloop wel goed te zitten. De Armenen hebben minimaal ongeveer 6500 gulden nodig. De spon sorloop leverde zo'n 2400 gulden op. Met andere geldwervingsacties sprokkelde de christelijk nationale basisschool de afgelopen dagen ook al een behoorlijke som bijeen. „Als alle toegezegde bijdragen werkelijk binnenstromen, komen we er wel", verwacht ouderraads lid mevrouw A. van de Sande Zij was het die zich de situatie van het Armeense gezin aantrok, en de actie op touw zette. Een actie die leerlingen, ouderraad, docenten en schoolbestuur gezamenlijk uitvoerden. „Als christelijke school kun je immers niet met de armen over elkaar blijven toekijken hoe deze mensen in problemen raken", zegt Van de Sande. Vlucht Op de vlucht voor de benarde situatie in hun vaderland kwamen vader en moeder Zakarian twee jaar geleden met hun zoontjes naar Nederland In Tholen kregen ze een woning toegewezen. De kinderen belandden in de schoolbankjes van De Regenboog. Maar een baan als machine-bankwerker zat er voor vader Georghe niet in. Een paar weken terug oordeelde justitie dat het gezin geen vluchte lingenstatus krijgt. De Armeense christenen moeten terug naar hun vaderland. Justitie betaalt de reis naar Moskou waar het gezin iden titeitspapieren kan ophalen. Papieren die de Zakarians hard nodig hebben om in een Amerikaans vluchtelingenprogramma te komen. In Moskou willen ze op een vliegtuig naar de VS stappen. Terug naar Armenie wil het gezin in geen geval, zeker niet nu de schermutselin gen met. buurrepubliek Azerbajdzjan in een ware oorlog dreigen uit te monden. „Echt heel jammer dat ze weg moeten", zegt mevrouw Van de Sande. „De Zakarians voelen zich hier thuis. Ze spreken goed Nederlands en zijn inmmiddels volledig opgenomen in de Thoolse gemeenschap." rnonze agse redactrice !N HAAG - Twee jaar geleden lakkeerden honderden ak- jbouwers drie weken in Den De Haagse bevolking had 'I wat te lijden van de protes- :nde boeren. De enorme trek- eroorzaakten files, afge sloten wegen en geluidsover last. De politie draaide overu ren om de acties in goede banen te leiden. Gisteren waren de akkerbou wers weer in Den Haag. Nog steeds boos op de politiek, want er is in hun ogen niets bereikt. De inkomens van de graanboe- ren dalen nog steeds. Dit keer onze Hbankmedewerkster DDELBURG - De 34-jarige - M. V. uit Rilland kwam op augustus vorig jaar na ge- uk van alcohol (1.34 promil- met zijn auto in de sloot «st de Rijksweg 258 in Rei- pswaal terecht. Toen hij met n van zijn wielen in de berm tote, wist een collega naast m met een ruk aan het stuur Ragen weer op de weg te krij- gaf hem toen een klap op 'hand en stuurde weer naar tos. waardoor hij over het ltspad de sloot inreed. sl V als zijn passagier wer- riaar gewond en moesten ue brandweer uit de auto njd worden, in het zieken- 'Werd v, de bloedproef afge- 11 terwijl hij buiten bewust- 'as- Drie dagen later gaf hij tgwerkende kracht toe ing voor het bloedonder- 'g hoorde hij op de zitting Of Politierechter in Middel- H500 gulden boete, twee we- voorwaardelijke gevange- choudertas '1 paskamer 'tvreemd jtöUZEN - Mevrouw A. v jierhole deed dinsdagmid- M üe gemeentepolitie van psuzcn aangifte van diefstal F naar schoudertas De tas Passen 12.00 en 12.15 uur vanuit een paskamer 1 kledingzaak in de Noord- |lnJerneuzen In de schou- bevond zich een porte- rifi?!rteen geldbedrag tus- «0 en 400 gulden, een J:.fen cheque on enkele ""Oké bezittingen. nisstraf en negen maanden rij ontzegging. waarvan drie maan den voorwaardelijk, met als bij zondere voorwaarde het volgen van de alcohol-verkeerscursus tegen zich eisen. Zijn advocaat mr F. A. M. te Braake bracht naar voren dat de Sy IllDOOi uitslag van de bloedproef wel licht beïnvloed was door de nar cose die V. in het ziekenhuis kreeg. De officier wees erop dat de bloedproef uitsluitend het al coholgehalte van het bloed regi streert en het kwam hem 'hoogst onaannemelijk' voor dat V. door middel van alcohol onder narco se was gebracht. waren er echter geen trekkers, geen acties. Een kleine honderd graanboeren boden in de Nieu we Kerk aan het Haagse Spui de Haagse bevolking, politie en po litiek drie bomen aan. Bomen ter herinnering aan de acties en als 'goedmaker' aan de Haagse bevolking en de politie. De bo men werden geplant door de Zeeuwse boerinnen Aly Wisse en Josje de Koning, kamerleden Blauw (WD) en Ter Veer <D66> en akkerbouwers uit andere windstreken waaronder Fries land. De woordvoerster van de Zeeuw se akkerbouwers, Aly Wisse, kan zich nog steeds boos maken op de politiek. „Wat dat betreft is er niets bereikt. De inkomens gaan alleen maar achteruit". Toch hebben de acties positieve ge volgen gehad, meent Aly. „De boeren hebben onderling een veel beter contact gekregen. Ze hebben gezien dat ze niet alleen staan. Er wordt nu samen naar alternatieven voor de graanteelt gezocht". Politierechter mr M. J. M. Kla- renbeek legde de ontzegging ge heel voorwaardelijk op, waarbij hij het ernstige letsel dat V. zelf had opgelopen in aanmerking nam. De ziektekostenverzeke raar van zijn passagier heeft een vordering van 2550 gulden bij hem ingediend. Gordels M. S. N. «40) uit Sint-Philipsland botste op 25 augustus onder in vloed van alcohol (735 micro gram ofwel 1.67 promille) op de Oude Zeedijk bij Sint-Annaland op een tegenligger. De andere auto rolde de dijk af, maar om dat de inzittenden hun gordels droegen kwamen zij er met lich te verwondingen af. N. was die dag "helemaal door het lint' gegaan vanwege proble men met zijn ex-vrouw en schul den die hem boven het hoofd groeiden. Hij zei sinds het onge val de drank te hebben laten staan, daar hij als beroepschauf feur zijn rijbewijs niet kan mis sen. Hij werd conform de eis ver oordeeld tot duizend gulden boete en zes maanden rijontzeg ging voorwaardelijk op voor waarde dat hij de ave volgt. De woordvoerder van de akker bouwers bevestigde even later in zijn toespraak dit beeld. Hij hield echter een dreigende vin ger op naar de Haagse politiek. ..Er is ook nog steeds grote on rust. Ik sluit de mogelijkheid van verdergaande acties niet uit". Hij sprak de hoop uit nooit meer zulke heftige acties als twee jaar geleden te hoeven or ganiseren. „De Haagse bevol king is toen drie weken gecon fronteerd geweest met brute kracht. De acties waren niet ge richt tegen de bevolking, niet te gen de politie. Vandaar dat wij de drie bomen aanbieden. Ook als symbool voor ons zelf. Als herinnering en als symbool voor iets dat nooit meer hoeft te ge beuren als de politiek dat wil". Voorzitter P Blauw van de vaste kamercommissie voor land bouw gooide een politieke knup pel in het hoenderhok. Volgens Blauw is de oplossing voor de overproduktie van graan, maar ook van zuivel, te vinden in het afschaffen van interventie. Dus het teveel geproduceerde ver nietigen. De Haagse politievertegenwoor- diger sprak ten slotte de wens uit dat de akkerbouwers zich nooit meer met hun trekkers in Den Haag laten zien. Hij prees hen uitvoerig voor de goede ma nier van overleg tijdens de ac ties. De poli te woordvoerder nam een voorschotje op moge lijk nieuwe actieplannen: „Wij willen de akkerbouwers verzoe ken de drie bomen nooit zelf te komen bemesten. Ook niet met behulp van de veeboeren" De deelneemsters aan de doe-dag mochten de praktijk in: stekken en snoeien bleek een leuk karwei. foto Willem Mieras van onze verslaggever Mark Mol KAPELLE - Makkelijk zul len de meiden het niet krij gen in de groenvoorziening. Zwaar werk. lange werktij den en een hoop vooroorde len van de mannen. Maar des ondanks is het ook voor vrou wen goed werken in het groen, zo vindt het Agrarisch Opleidings Centrum Zeeland (AOC) En om dat ook aan hen zelf duidelijk te maken, hield het AOC dinsdag een 'doe- dag voor (jonge) vrouwen' op de Groene School in Kapelle. Negen belangstellenden kwamen er op af, die hoorden dat er in de sector voor hen toch wel iets meer te doen is dan het schikken van een bos je bloemen. Voor vrouwen die zo snel mo gelijk een eigen landbouwbe drijf willen, heeft docent land bouw Johan Wielemaker van de Groene School in Kapelle een simpele oplossing: trou wen met een rijke boeren zoon. Maar daarvoor waren de negen meiden die dinsdag meeliepen op de "doe-dag' op de Kapelse Groene School, nu juist met gekomen Ze willen zelf het werkpak aan en de trekker op. Maar zelfs een gro te dosis ambitie maakt het er voor vrouwen in de landbouw niet makkelijker op. verzeker de Wielemaker zijn gehoor. „Landbouwer word je beslist niet zomaar. Je hebt miljoe nen nodig om een bedrijf van de grond te krijgen en dan is het nog maar de vraag of het goed gaat." Groenvoorziening Waar Wielemaker en zijn col lega Frans de Bakker (docent groenvoorziening) de jonge vrouwen meer voor willen porren is een opleiding in de groenvoorziening. Werken bij de plantsoenendienst of in een tuincentrum bijvoor beeld. Of het zelf ontwerpen van tuinen. Om ze kennis te laten maken met een paar praktische kneepjes van het vak. mochten de negen dins dagochtend in Kapelle zelf stekken, snoeien en betege len 'Leuk', vonden de mees ten. maar gewonnen voor het vak gaven ze zich zeker nog niet. De Middelburgse Lavinia Jansen 17) doet over een paar maanden haar eindexamen Mavo en is dan na vijf jaar 'eindelijk van die school af. Eigenlijk wil ze dan via het leerlingwezen (waarin werken en leren worden gecombi neerd) een opleiding vooi vrachtwagenchauffeur gaan volgen, maar of dat zal lukken weet ze nog niet. „Daarom ben ik ook hier naartoe geko men; 's kijken of dit me be valt." De 24-jarige Annemieke Bot wil na haar VHBO-opleiding en diverse baantjes iets in de buitenlucht. „Ik weet het alle maal nog niet. maar ik ben vandaag in ieder geval wel iets wijzer geworden" zegt ze. Zo blijkt het het merendeel van de meiden dinsdag te zijn vergaan. Als docent groen voorziening Frans de Bakker een half uur na afloop de en quêteformulieren doorbla dert die de deelneemsters eer der die dag invulden, blijkt dat slechts één van de negen vrouwen de groensector nu al voor gezien houdt. Niet gek. vindt ook Sonja Appelman, die namens de landelijke stichting vakopleidingen leerlingwezen land- en tuin bouw, groenvoorziening en bloemenbranche VOLLT de doe-dag bijwoonde. „Negen deelneemsters lijkt hoe dan ook niet veel. maar ie dere stap die we in de richting van meer vrouwen in deze sec tor kunnen zetten, is er één. Wat we ze willen laten zien, is dat vrouwen best kunnen werken in de groenvoorzie ning. de fruitteelt of de land bouw. Het zal aanpoten wor den, natuurlijk, maar het is zeker te doen We moeten in ieder geval van het idee af, dat vrouwen alleen geschikt zou den zijn voor het schikken van een bosje bloemen." van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De Vlissingse mevrouw G. L. B. (41) moet een maand gevangenisstraf uitzit ten omdat ze de dienstverlening die haar vorig jaar werd opge legd niet tot een goed eind ge bracht heeft. Zij moest 80 uur onbetaald werk doen ter ver vanging van acht weken gevan genis. Nadat ze 33,5 uur had ge werkt hoefde ze niet meer terug te komen, omdat ze haar afspra ken niet nakwam. De vrouw was ingezet bij schil derwerk in het opvanghuis van de reclassering in Middelburg, maar nadat ze. ondanks een waarschuwing van de dienstver- leningscoordinator. twee keer niet op het afgesproken tijdstip was verschenen, wilde de instel ling niet langer van haar dien sten gebruik maken. Mevrouw B. zei dinsdag op de zitting van de politierechter in Middelburg dat het niet aan haar lag. Ze zou twee keel- voor niks zijn geko men omdat er niemand was. Bo vendien was ze ook nog ziek ge weest. maar niemand had de te lefoon opgenomen toen ze zich wilde afmelden. Officier van justitie mr J. J. A. Groen constateerde dat de wet gever onbetaald werk als straf had ingevoerd, zonder daar zelf projecten voor te bieden. „We zijn dus afhankelijk van instel lingen die werk aanbieden", zei de officier. Als een dienstverle ning misloopt is dat volgens hem geheel te wijten aan degene die het werk moet verrichten. Hij vroeg de 46 uur werk die me vrouw B. nog had moeten doen om te zetten in een maand ge vangenisstraf. Politierechter mr M J M Klarenbeek besliste conform het voorstel van de offi cier. van onze recht bankmedewerkster MIDDELBURG - De 19-jarige R. O. H. M. K. uit Terneuzen nam in juli 1990 een opoefiets weg, waar hij zelf een poos op rondreed. Daarna kreeg hij de smaak pas goed te pakken. In een halfjaar tijd stal hij 21 fiet sen en vier brommers. Thuis zag men weinig bezwaar in K.'s be zigheden. Alle gezinsleden maakten gebruik van door K. gestolen fietsen. K. stond dan ook samen met zijn moeder N. H (51). die heling ten laste was gelegd, voor de politie rechter in Middelburg. Hij had ook twee fietsen weggegeven aan zijn vriend L. de V. (25) uit Terneuzen. die bij verstek voor heling werd berecht. Met een an dere vriend stal hij een brommer omdat de jongen onderdelen no dig had Zelf reed hij een poos op een gepikte snorfiets rond. die hij vervolgens ergens liet staan. Een deel van de fietsen zaagde hij in stukken en gaf hij met het vuilnis mee. In januari vorig jaar kwam er een eind aan K.'s prak tijken, doordat hij werd gepakt. Hij zat toen vier dagen vast op het politiebureau. Eis Officier van justitie mr J. J. A, Groen vond het een kwalijke zaak dat de moeder haar zoon zijn gang had laten gaan. „U had dat moeten stoppen", hield hij haar voor. Zijn eis tegen haar was duizend gulden boete waar van 400 gulden voorwaardelijk. Tegen K eiste hij twee maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk. K. zei dat hij liever wou betalen of werken, want hij zag heel erg op tegen een maand zitten. Ook zijn moeder pleitte ervoor hem niet op te sluiten, omdat hij daar ab soluut niet tegen kon. Politierechter mr M. J. M. Kla renbeek gaf gehoor aan hun smeekbeden en bepaalde dat K in aanmerking mocht komen voor dienstverlening. De moe der legde hij van de duizend gul den 500 gulden voorwaardelijk op. Ze mag in verband met haar geringe inkomen de boete in vier termijnen betalen. De V. werd conform de eis tot 750 gulden waarvan 250 gulden voorwaar delijk veroordeeld. van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft de 32-jarige Goesenaar J. G. W. we gens vernieling veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en betaling van schadevergoeding. W. sloeg na onenigheid met de eigenaar van een shoarmazaak een ruit van een vitrine in het eethuisje aan diggelen. De eigenaar was niet erg ge brand op W.'s klandizie omdat hij al verschillende keren het één en ander had geconsumeerd zonder zijn rekening te betalen. Toen hij 26 mei weer wat wilde bestellen vroeg hij om vooruit betaling Dat schoot bij W. in het verkeerde keelgat, waarna deze zijn woede koelde op het inte rieur. Met een forse vuistslag sloeg hij een ruit van de uitstal kast met etenswaren in Andere klanten probeerden sa men met de eigenaar W. de deur uit te werken, waarbij een fles to matenketchup en andere ingre diënten door de lucht vlogen De schade die daardoor aan kleding werd toegebracht had W. reeds vergoed, maar de nota van 6000 gulden die de shoarmaman hem had gepresenteerd was hem te gortig. Hij was echter best be reid 'een redelijk bedrag' te beta len. Officier van justitie mr J. J. A. Groen eiste twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en betaling van duizend gulden schadevergoeding binnen drie maanden. Politierechter mr M J M. Klarenbeek beperkte dat bedrag tot 500 gulden als voorschot op de definitieve reke ning. lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen or stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten Over geweiger de brieven kan niet worden gecorrespon deerd. I I I I I I I I I I IB Vaart zonder geloof niemand wel? In de artikelenserie: 'Vaart zon der geloof niemand wel0' werkt J. Tevel een stelling van Kuitert uit. Deze luidt: „Alles wat wij over boven zeggen komt van be neden". Tevel: „Hetgeen in de bijbel staat vermeld zijn weerga ven van ware belevenissen die niet bij voorbaat op feiten hoe ven te berusten Hiermee de gradeert Tevel de bijbel tot een puur menselijk boek en zet hij concreet historische gebeurte nissen. waarvan in de bijbel ver slag wordt gedaan, om in voor stellingen die uit menselijke ver beeldingskracht zijn voortgeko men. Een dergelijke schriftop vatting miskent bijvoorbeeld de lichamelijke - circa 1933 jaar geleden plaats gevonden heb bende - opstanding van Jezus Christus uit de doden. Er zijn theologen die Jezus' opstanding toedichten aan latere voorstel lingen, die volgelingen van Je zus over zijn persoon en werk hebben gemaakt Met andere woorden een christologie 'van beneden'. In feite ook een stuk dogmatisme waarvan Tevel in zijn beschouwing zich van wil distantiëren doch gebaseerd op vooronderstellingen en uit gangspunten die zich onder scheiden van die van een theolo gie (christologie) 'van boven'. Deze theologie laat het godde lijk, feitelijk ingrijpen in de ge schiedenis staan. Dit loslaten betekent terechtkomen in een pantheon waar even zoveel go den staan opgesteld als er men sen zijn. Ook christelijke theolo gen werken er aan mee om de verzameling godsvoorstellingen nog meer uit te breiden, terwijl ze toch geroepen zijn om mensen de weg te laten vinden naar God. die zichzelf in de bijbel heeft ge presenteerd en zijn openbaring niet liet opgaan in menselijke er varing. Is Tevel psycholoog of theoloog? Gerard de Rijke President Rooseveltlaan 101 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 25