Wegschap strop voor Mariekerke Werkgroep ijve voor asfaltering Traverse Groed Visitekaartje van Flower Power-generatie in Luxor Zeelucht voor Pooltjes Nieuwe jas voor Swerf Rust Bouw Hof Baudelc officieel begonnen Gemeente moet zi volkstuinen koper streek Nieuwe verdeelsleutel maakt bijdrage een ton hoger t WOENSDAG 11 MAART 1992 van onze vei HULST - Met het 'schroeven' van de eerste paal gaf burge meester A. A. L. G. M. Kessen van Hulst gistermiddag het offi ciële sein voor de bouw van der tig woningen en appartementen in Hulst. Onder de noemer 'Het plan Bau- deloo' worden de woningen ge bouwd in het 'Hof van Baude^ loo', het oudste refugium van Hulst. De Volker Stevin Ontwik kelingsmaatschappij bouwt hier een exclusieve stadswijk. Volker Stevin kocht het complex in 1989. In de eerste fase van het bouwplan worden vier stadswo ningen. drie villa's en a appartementen in divet gebouwd. Burgemeeste kocht onlangs al éen va la's. Van de luxe-appani zijn er twee verkocht 0| dere is een optie genom In de tweede fase won eens 1G extra wonin bouwd. Het plan Baudel over twee jaar klaar zijn den variëren in prijs v tot 325.000 gulden. Van genheid wordt ook gel maakt om het torentje1 deloo te renoveren. De Muziekschool neemt 1 intrek. van een medewerkster GROEDE - De Traverse in Groede wordt niet geasfalteerd. „Het heeft geen prioriteit," ver telde gedeputeerde J. Henne- keij gisteren desgevraagd. De gedeputeerde verwacht ook niet dat het stuk wegdek, een paar honderd meter, hoog zal scoren in het nieuwe urgentie schema wegen '92-'94, dat dit voorjaar door Provinciale Sta ten wordt vastgesteld. „Er moe ten keuzes gemaakt worden. Als dat is tussen bijvoorbeeld de Traverse en een kruispunt waar slachtoffers vallen, kies ik oor het laatste." De Werkgroepbestrijding ge luidsoverlast Tra verse-Voor straat in Groede stuurde giste ren een telegram aan Hennekeij met de inhoud: 'Op een weg van 20 kilometer, 400 meter geluids hinder, precies daar waar men sen wonen! Dat is toch niet be wust? Dat is toch een vergis sing?' Het is, volgens Hennekeij, geen vergissing. „De noodzaak moet worden aangetoond. Dat was vo rig jaar wel het geval aan de Voorstraat. Hetzelfde gebeurt nu vanaf het kerkhof richting Nieuwvliet. Er is een extra bocht ingebracht voor de verkeersvei ligheid en het fietspad is doorge trokken," aldus Hennekeij. De werkgroep had verwacht dat het stuk vanaf het voormalige ge meentehuis totaan het kerkhof wel 'even' meegenomen zou wor den. „Alleen al vanuit het oog punt van economisch aanwezige materiaal, I etc.." aldus de werkgro Schrijnend De werkgroep ijvert alt vijf voor verbeteringvi door de kern. Ook enk ners schreven brieve provincie. Zij kregen dat de situatie nogm nend genoeg is. „Wezi) geval al blij met de i dat de situatie dusv nend is. Maar aangea blematiek al wordt ai sinds de vroege jaren permitteren wij het on te stellen dat de situ dan schrijnend genoe dus de werkgroep inee alle leden van Provin ten vandaag thuis bei gen. Volgens de i wordt de norm van gel last overschreden. „I niet de hoogste urgent gaat niet helemaal op.l landse stichting vooi hinder geeft aan dal tieve waarnemingen i! de betrokkenen) vans orde zijn dan een gem kenkundig model." Als noodoplossing werkgroep aan dat a kan worden aan plakla fait. „die nauwelijks ii vraagt." Hennekeij betwijfelt 'plaklaag' op de lang een oplossing biedt. aanpakt, moet je I doen," is zijn mening. PvdA-Hontenisse in motie: van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De PvdA-fractie in de Hontenisser raad wil dat de gemeente zelf het complex volkstuinen in Kloosterzande aankoopt voor woningbouwdoeleinden. De PvdA meent dat het college van b en w in eerste instantie nog eens bij de rijksdienst voor de Domeinen in Goes informeert of de gemeente de 2000 vierkante meter tuin alsnog kan aanko pen. Ook dient het dagelijks be stuur van Hontenisse eerst eens na te gaan wat voor winst er bij een eventuele aankoop en door verkoop geboekt kan worden. Mocht uit onderzoek blijken dat de gemeente ettelijke tiendui zenden - door niet aan te kopen - aan de neus voorbij laat gaan, dan moet het college alsnog be sluiten om de percelen aan te ko pen. Door middel van een motie hoopt de PvdA het college te be wegen om het voorstel in te stemmen met een wijziging van de bestemming van de volkstui nen om zo de bouw van twee wo ningen door particulieren moge lijk te maken, in te trekken. „Ik vind", zo zei PvdA-raadslid C. Visser, „dat ook voor dit colle ge het algemeen belang moet op wegen tegen de belangen van twee individuen. De gemeente kan door deze gronden aan te kopen op een gemakkelijke ma nier gelden in de gen doen vloeien. Gezien financiële situatie wa« meente verkeert M kans niet laten schieia ook omdat de ambtó sten van de gemeentel ber vorig jaar nog he£o viseerden om de bocU pen. Dat advies is f schoven en zonder ent! tie heeft het college W nen laten weten nieis grondaankoop te vod ben zich er wel heeü vanaf gemaakt," aid® De PvdA kiest metó die vandaag tijden* wordt ingediend, nid van de acht volkstuin zullen ook als de grond aankoopt moei maar nu al is toegezel mensen een ander, a ceel wordt toegewezö mij een redelijke op* FNV - De afdeling* ke van de Bouw-en^ FNV houdt vrijdag haar jaarvergadering G. de Smit, al 35 ja*1 van de Bouw- eilj neemt op deze avow Na de vergadering ls® ting en een bingo W zaal Wijffels begint0® van onze verslaggever MEL1SKERKE - De bijdrage van de de gemeente Mariekerke aan het Wegschap gaat volgend jaar met ongeveer 100.000 gul den omhoog. De gemeente heeft deze strop te danken aan een nieuwe verdeelsleutel voor de bijdrage per gemeente. In de nieuwe regeling wordt voor een belangrijk deel gekeken naar het aantal kilometers weg. Ma riekerke heeft heel veel wegen in verhouding tot het aantal in woners. Vandaar dat de rege ling bijzonder ongunstig uit pakt. De hogere bijdrage aan het Weg schap kwam in de gemeente raadsvergadering van dinsdag niet als een verrassing. In de be- grotingsvergaderïng voor dit jaar was de verhoging al aange kondigd. De fracties wensten toen echter niet bij voorbaat be lastingverhogingen door te voe ren. Burgemeester mr B. J. van Raad Domburg in beslotenheid ingelicht over het Badhotel van onze verslaggeefster DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg is gisteravond in besloten vergadering ingelicht over de stand van zaken ten aanzien van het Badhotel. Na een uiterst kort openbaar ge deelte sloot burgemeester H. W. Hietkamp de vergadering. Uit opmerkingen van raadsleden in het openbare gedeelte bleek al dat de leden van de raad na het eerste artikel in deze krant, waarin melding werd gemaakt van de mogelijke betrokken heid van projectontwikkelaar Coltof bij het Badhotel, een brief van het college hebben ge kregen. De besloten vergadering duurde ruim een half uur. Wat er bespro ken is. wilde de burgemeester niet zeggen. Wel zei hij nog eens nadrukkelijk dat hij Coltof niet kent: „Als ik hem op straat te genkwam. zou ik hem straal voorbijlopen." Hietkamp houdt steeds vol dat er geen contacten zijn met Coltof, en dat er even min vergevorderde onderhande lingen rond het Badhotel zijn. Putten wees de partijen daar nog eens op en herhaalde dat een belastingverhoging toch echt de beste oplossing was ge weest, hoewel de extra opbreng sten slechts een druppel op de gloeiende plaat zouden zijn ge weest. De raad ging akkoord met een voorstel van het college van bur gemeester en wethouders om imkerij Poppendamme in Grijpskerke een subsidie van tienduizend gulden te geven. Bijenhouder P. de Meester heeft een goed project, waarin educa tie en toerisme hand in hand gaan: daar mag best geld tegen over staan, vonden de fracties. De subsidie betekent overigens dat het milieu-informatiecen- Fikse schade bij brandje VLISSINGEN - Een brandje bij een benzinestation in de Paul Krugerstraat in Vlissingen heeft dinsdagmorgen om half vijf voor enkele duizenden guldens scha- de aangericht. Het vuurtje - ver moedelijk het gevolg van brand stichting - ontstond in een lege vrieskist die buiten stond tegen de houten deur van een in het zelfde pand ondergebracht keu ringsstation. De deur werd be schadigd. een ruit sprong en bin nen in het gebouw ontstond een fikse rookontwikkeling. De brandweer, die uitrukte met een combinatievoertuig, had het brandje na tien minuten onder controle. Brigadier geeft voorlichting over verkeer AAGTEKERKE - De stichting- Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt maandag 16 maart in samenwerking met Vei lig Verkeer Nederland VVN) een voorlichtingsmiddag over de nieuwe verkeersregels. Briga dier H. Post. voorlichter van VVN geeft van 14 tot 16 uur in verenigingsgebouw Amicitia in Aagtekerke informatie over de wijzigingen die in november 1991 zijn aangebracht. Boven dien vertelt hij iets over de ver eniging Veilig Verkeer Neder land. Na zijn lezing is er gelegen heid tot het stellen van vragen. vroeg zich af welke criteria het college van plan is te hanteren bij het beoordelen van een subsi- die-aanvraag. Is het aantal men sen dat de actie steunt doorslag gevend, wordt er ook een subsi die gegeven als bijvoorbeeld ker ken een actie organiseren en is de manier waarop de hulp op de plaats van bestemming aan komt van belang voor het colle ge? Bovendien waarschuwde Bartels voor de precedentwer king die uitgaat van een subsi dieverlening voor dit soort ac ties. J. Wisse-Francke (CDA) vond de manier waarop de subsidie toe gezegd is. riskant. Je weet maar nooit hoeveel geld er binnenge haald wordt en de gemeente kan dus flink het schip ingaan. Ze zag liever in het vervolg een vast bedrag. Van Putten legde de raad uit dat deze actie het begin is van het Mariekerkse beleid op het ge bied van ontwikkelingshulp. Dit jaar is een proefjaar. Te zijner tijd bekijkt het college van b en w wat de beste manier van subsi diegeven is. P. de Visser beëdigd als lid raad Mariekerke van onze verslaggever MELISKERKE - De gemeente raad van Mariekerke in weer compleet. Na het overlijden van het SGP/RPF-raadslid J. Min- derhoud moest de fractie het en kele maanden met een fractiege noot minder stellen. Dinsdag echter werd de vacature ver vuld. Burgemeester mr B. J. van Putten beëdigde P. de Visser uit Melislcerke als nieuw raadslid. Kleding uit auto's gestolen BURGH-HAAMSTEDE - Uit twee aan de Strandweg in Haamstede geparkeerde auto's is maandagmiddag kleding ont vreemd. B. uit Dortmund moet het sinds maandag zonder spij- kerjas stellen, en M. uit Haam stede mist zijn leren jas en spij kerbroek. trum en milieu-educatiecen trum Micmec de gevraagde sub sidie aan zijn neus voorbij ziet gaan. Het Roemenië-comité in Aagte kerke hoeft niet bezorgd te zijn over de subsidie die hun is toege zegd. De gemeenteraad ging ak koord met het voorstel van het college om een kwartje bij elke ingezamelde gulden te leggen. Wel plaatsten de woordvoerders van de fracties hun kanttekenin gen bij het beleid dat de gemeen te in de toekomst moet voeren als ontwikkelingssamenwer king ter sprake komt. J. W. Bartels (Gemeentebelang) van een medewerkster ROTTERDAM - Ruim twintig jaar na de wereldpremière komt de rock-musical Ilair naar Rotterdam. Hair is te zien op za terdag 21 en zondag 22 maart in Theater Zuidplein. Daarna is Hair nog te zien van 16 tot en met 18 april in het Luxor Thea ter. De schrijvers James Rado en Gerome Ragni schiepen twintig jaar geleden een geheel nieuwe 'toneeltaal'. Ritueel en provoca tie, filosofie en mystiek, het naakte geweld van de onder drukking en de roep op vrede en vrijheid. De actualiteit van Hair is groter dan ooit. De drei ging, maar ook de hoop zijn sinds de eerste opvoering van Hair steeds dichterbij geko men. De musical werd in 1968 voor het eerst opgevoerd, op Broadway, en sloeg in als een bom Alle gel dende waarden en normen wer den in het stuk in één klap weg gevaagd. Luidruchtig en zonder géne zochten de bloemenkinde ren met hun wilde haargroei naar een eigen levensvorm, naar een wereld gebaseerd op liefde, vrede en vrijheid. Heel Amerika stond op z'n kop. en de rest van de wereld volgde. Niet alleen so ciale conventies werden door broken. ook de musicaltraditie werd omvergegooid. De rock roll had zijn intrede gedaan in het theater. En tegen die storm in werd Hair een wereldsucces met onvergetelijke songs als Aquarius. Let the sunshine in en Good morning, starshine. Hair was een uitdaging, een beginsel verklaring, een demonstratie, een projectie van idealen, het vi sitekaartje van de 'flower power' generatie. Idealen De Broadway Musical Company New York maakt nu een tournee door Nederland met een revival van de oorspronkelijke versie in een internationale bezetting. Hair is meer dan een historisch document, meer dan een monu ment van het verleden. De idea len. die de jeugd van toen voor ogen had. spreken ook nu nog aan. 'Make love not war', ook de jonge mensen van nu stellen zich de vraag 'Where do I go'. De dis co-kinderen van de oudere jon geren laten zich nog altijd- mee slepen door het aanstekelijke anarchisme. Niet voor niets doet de jeugdcultuur van de jaren '90 wat aankleding betreft sterk denken aan het Hair-tijdperk Het onbekendste en geheimzin nigste deel van de hippie-wereld de mystiek en symboliek van de Waterman, loopt als een rode draad door de musical Hair. De hippies hebben zich bevrijd van overgeleverde denkwijzen en le venshoudingen. Hun hoogste ideaal is het geluk der mensheid De jeugd spreekt zich in Haii duidelijk uit tegen de krijgs dienst. tegen intolerantie, bruta liteit en onmenselijkheid. Het protest van deze jongeren blijft steeds geweldloos. Als de hippies hun tegenstanders en vijanden met bloemen tooien. hopen zij dat deze vriendelijke geste hen aan het denken zet, Heel terecht worden ze dan ook 'bloemenkinderen' genoemd. Hair is een ernstig stuk. De vro lijke momenten weerspiegelen de positieve levensinstelling van de hippies, maar in hun grappen en ironische opmerkingen zit een serieuze veroordeling van de verstarde maatschappij verbor gen. Asselbergs lid van VVD ZIERIKZEE - Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierik- zee is lid van de VVD, en niet van het CDA. Dit stond dinsdag abu sievelijk vermeld in het artikel over de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening. MIDDELBURG Evangelist - Evangelist Ben Hoekendijk uit Putten spreekt vandaag (woensdag) op een openbare ontmoetingsavond van de evangeliegemeente De Wijngaard. Onderwerp is 'Hoe gaan we om met de eindtijd'. De bijeenkomst wordt gehouden in het Delta College, Keetenstraat 2 te Middelburg en begint om 19.45 uur. Ook de volgende twee bijeenkomsten (25 maart en 8 april) zal over dit thema worden gesproken. De Broadway Musical Company New York speelt Hair in de oorspronkelijke versie, met een interna*- tionale bezetting. van onze verslaggever MIDDELBURG - Bejaardente huis Swerf Rust in Middelburg krijgt een nieuwe jas. Maandag zijn bouwvakkers begonnen een nieuwe muur op te trekken. De oude buitenmuur wordt voor een deel vervangen. Het voegwerk van de muren die blijven staan, krijgt een grondi ge behandeling. Verder wordt de dakrand volledig vernieuwd en komt er een compleet nieuwe bitumen-dakbedekking op het gebouw. De klus moet in twin tig weken geklaard zijn. De opknapbeurt aan de buiten- kapt past in de grootscheepse verbouwing van het bejaar denoord De zalen en de keuken zijn al compleet gerenoveerd. De werkzaamheden aan de buiten kant zijn naar voren geschoven wegens de bouwvakvakantie. Als de buitenkant helemaal klaar is. gaan de verbouwingen binnenshuis nog een tijdje ver der. De kamers en de gangen moeten aangepast worden aan de huidige maatstaven. Dat houdt onder meer in dat deuro peningen en gangen worden ver breed. Wanneer Swerf Rust vol ledig gerenoveerd is, hangt voor een belangrijk deel af van de fi nanciën, maar een woordvoer der van het bejaardentehuis ver wacht dat in 1995 alle werk zaamheden afgerond kunnen zün. van onze verslaggeefster OOSTKAPELLE - Veertien kin deren uit het Poolse Katowice krijgen deze zomer de vakantie van hun leven. E. Joosten uit Oostkapelle is druk bezig gast gezinnen te zoeken voor kinde ren van wie de ouders werkloos zijn en die anders op geen enke le manier een keer het vervuil de industriegebied w aar ze wo nen, kunnen ontvluchten. „Ik wil ze een beeld geven van 'zo kan het ook'. Die kinderen zijn toch de toekomst van Polen", zegt Joosten. Veel buiten spelen in de zuivere zeelucht, goed eten en natuur lijk de totale verandering van omgeving moeten de kinderen in drie weken tijd een onvergete lijke ervaring bezorgen, hun mo notone bestaan in een met roet bedekte wereld doorbreken. „Ze hebben natuurlijk niks", zegt Joosten, „Dus alles zal wel nieuw en mooi zijn." Joosten zoekt gastgezinnen in Domburg en Oostkapelle. De gastouders moeten hun Poolse gast (leef-, tijd. ongeveer 9 tot 13 jaar) kost en onderdak verschaffen. Er komt een begeleider met het groepje mee. die in ieder geval het taalprobleem kan oplossen. Reiskosten Het liefst wil Joosten, die aan de slag is gegaan na een verzoek van de stichting Hart voor Polen aan de parochie waar zij pasto raal werkster is. de kinderen be trekkelijk dicht bij elkaar in Domburg en Oostkapelle onder brengen. Voor de reiskosten - zo'n 350 gulden per persoon - zoekt ze nog sponsors onder de middenstand in Domburg en Oostkapelle. Er wordt in het toe ristenseizoen veel georganiseerd in Domburg en Oostkapelle. Het zal diis wel lukken om de kinde ren bezig te houden, meent de pastoraal werkster, vooral als er in het gastgezin kinderen van ongeveer dezelfde leeftijd zijn. Het strand en de zee blijven van zelfsprekend de belangrijkste attracties. Joosten erkent dat drie weken voor de gastgezinnen een be trekkelijk lange periode is. Aan de andere kant: „Het is natuur lijk een sprong in het duister en die moet je dan maar nemen, vind ik." Zelf wil ze vier kinderen en de begeleider in huis nemen. „Ik kan geen nee zeggen als er zo'n verzoek komt. Wij wonen hier zó mooi, wat is er nou mak kelijker dan drie weken zo'n kind in huis te nemen?" Mevrouw Joosten:„Die kinderen zijn toch de toekomst van Polen." foto Oscar van Beest V "1 V1 v I Bouwvakkers verwijderen de oude buitenmuur van Swerf Rust, waarna er een nieuwe muur gebouwd zal worden. foto Oscar van Beest Burgemeester Kessen schroeft de eerste paal de grond ini HofBaudeloo. fotoCamileScli

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18