'lan buitenschoolse opvang jeugd Parkeerpolitie boos op Rutten omité Sint Laurens wil restauratie molen Van Dijk (PvdA) acht haar kans op leiderschap klein Late boot PSD voor fans Golden Earring Fruitkweker dreigt met schadeclaim bij invoering autostop Streek woensdag 11 maart 1992 w/\ \idelburg-zuid wil centrum nog vóór zomervakantie realiseren van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Veel kans geeft ze zichzelf niet. Zoveel liet Ine ke van Dijk. kandidaat-voorzit ter van de PvdA, zich dinsdag avond in Vlissingen wel ontval len. Ze sprak daar op uitnodi ging van de Vlissingse PvdA, aan de vooravond van het be slissende partijcongres in Nij megen. Vrijdag moet daar de be slissing vallen over de benoe ming van de nieuwe partijvoor zitter. Pogingen om de voorzitter van de Rooie Vrouwen Van Dijk ook vanavond, woensdag, in Middel burg te laten spreken naast de gedoodverfde kandidaat voor het voorzitterschap mislukten. Felix Rottenberg, die zijn kandi datuur verbond aan het vice- voorzitterschap van Rob Vree man. spreekt vanavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Van Dijk wilde zich niet uitspre ken over de vraag of de benoe ming van twee betaalde voorzit ters van de sociaal-democrati sche partij wel is te rechtvaardi gen tegenover de kiezers. ..Die vraag moet Rottenberg zeil maar beantwoorden." vond Van Dijk. De grote verwarring waar de PvdA nu aan lijdt is volgens Van Dijk het gevolg van de verwar rende ontwikkelingen waar de samenleving sinds de crisisjaren mee te maken heeft gekregen. Het oude arbeidersadagium 'so lidariteit- moet opnieuw gedefi nieerd. maar niet losgelaten worden, stelde de kandidaat voorzitter. Nu de tegenstelling arbeiders-kapitaal in de prak tijk vervlakt is. moet die solida- ritiet zich richten op andere, nieuwe tegenstellingen zoals die te vinden zijn in de man-vrouw verhoudingen en de migranten- problematiek. Herverdeling Van dijk legt de reden dat zoveel mensen zich afkeren van de PvdA in het feit dat de partij zo lang uit de regering is geweest. „Toen de PvdA in '89 in de rege ring kwam, is men gaan regeren met het hoofd, maar niet met het hart." De fixatie op de materiële positie van iedere kiezer moet plaatsmaken voor een herverde ling van de middelen met het oog op het algemene belang, waarbij de partij niet bang moet zijn om aan de portemonnee van enkelen te komen, propageerde Van Dijk. De kritiek op de interne verhou dingen bij de partij noemde zij begrijpelijk en terecht. Een par tij waarvan het beleid door slechts twee kopstukken wordt bepaald, valt niet te verdedigen door de aanhang als niet duide lijk wordt gemaakt waar de par tij voor staat, redeneerde zij. In haar ogen moet het landelijk partijbureau meer als stimule rende kracht gaan optreden voor de afdelingen in de gemeen ten om de mensen daar te active ren. Rockfestival geen eendagsvlieg van onze verslaggever BRESKENS - Het eerste Rock over Breskens festival, dat za terdag" 21 maart rond de haven van het vissersdorp wordt ge houden. krijgt volgend jaar de finitief een vervolg. Volgens or ganisator C. van Santé heeft het muziekfestijn voldoende le venskansen om uit te groeien tot een nieuwe traditie, die Breskens in het 'dode seizoen' weer enig leven kan inblazen. Het succes van de eerste editie van het rockfetival valt of staat voor een groot deel met de mede werking van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) Van Santé had de PSD gevraagd het vertrek van de laatste veerboot (23.40 uur) uit Breskens in ver band met het optreden van Gol den Earring tien minuten uit te stellen. In eerste instantie wei gerde de bootdienst aan het ver zoek tegemoet te komen. De PSD is nu echter alsnog bereid het laatste veer tot tien voor twaalf te laten wachten, zodat Earring-fans 'van de overkant' niet gedwongen zijn de nacht in Breskens door te brengen. Halsstarrig Van Santé vreesde dat door de oorspronkelijk 'halsstarrige houding' van de bootdienst een groot aantal bewonderaars van de Haagse rockgroep verstek zou laten gaan in Breskens. „Het anderhalf uur durende optreden van de Earring begint om tien uur. Mocht dit een beetje uitlo pen. dan zouden de mensen uit Vlissingen en omstreken de boot al missen. Dat probleem is nu ge lukkig opgelost", aldus Van Santé. Van de in totaal 2400 toe gangskaarten zijn er in de voor verkoop 1400 verkocht. „Ge combineerd met de verwachte consumptie-opbrengst speel ik in ieder geval quitte", heeft Van Santé berekend. „De onder grens is bereikt, het idee blijkt levensvatbaar, dus Rock over Breskens krijgt volgend jaar wat mij betreft defintitief een ver volg." Het concert wordt gehouden in een tent* nabij de weegbrug. Een touringcar staat na afloop klaar om de 'overkanters' snel (en gra tis) naar de veerhaven te bren gen. Van Santé is - in het kader van de 'alcohol-in-het-verkeer- preventie' - verder in onderhan deling met vervoersmaatschap pij ZWN om na kwart voor twaalf nog twee extra lijnbussen in te zetten tussen Breskens en Ter- neuzen. Het voorprogramma van de Ear ring wordt verzorgd door de Zeeuws-Vlaamse bands Any thing (20 uur) en Twilight Zone (21 uur). In de horeca-etabliss- menten rondom de haven wor den tot zonsopgang verschillen de 'roek-happenings' gehouden. Van Santé heeft de Achterhoek- se rockband Normaal weten te strikken voor een concert in Breskens op zondag 2 augustus. De precieze lokatie van het op treden is nog niet bekend. Controle: 28 bekeuringen SINT ANNA TER MUIDEN - Bij een verkeerscontrole op de rond weg bij Sint Anna ter Muiden zijn maandagavond 28 bestuur ders geverbaliseerd. Een auto mobilist kreeg een bekeuring wegens het rijden onder invloed. De anderen kregen een bon we gens het niet dragen van auto gordels. zo'n verkeersmaatregel treffen, zonder inbreng van de provincie. Bezwaarden kunnen alleen nog bij de Raad van State terecht. CDA-fractievoorzitter C. Vos deed onlangs de opmerkelijke oproep in een raadscommissie zoveel mogelijk bezwaren in te dienen. Ondanks dat heeft slechts* een handjevol mensen gereageerd. De reactie van fruit teler Serier springt eruit. V erkeersd rempel De Koudekerkenaar laat weten dat dertig procent van zijn klan ten uit West-Souburg en de Vlis singse wijken Papegaaienburg en Westerzicht komen. Hij vreest die te verliezen. Maar hij heeft nog meer argu menten tegen de autostop. De gemeente Vlissingen heeft vol gens hem onvoldoende gezocht naar alternatieve verkeersmaat regelen. zoals de verkeersdrem pels. Serier wijst er ook op dat het sluipverkeer richting Kou- dekerke. na aanleg van de autos top. gebruik gaat maken van de smallere B-wegen Bergweg, Groeneweg en Ter Poorteweg. De Raad van State komt bin nenkort met een voorlopige be slissing over de bezwaarschrif ten. Zolang die er niet is, wacht de gemeente Vlissingen met de aanleg van de autostop. na verslaggever (BliBURG - Middelburg- moet een centrum voor (schoolse opvang krijgen. „or de zomervakantie zou vang gereed moeten zijn. nentaris, betaald uit de ociale vernieuwing, staat ,ar. De Stichting Kinder- ij Middelburg peilt mo ei de behoefte. Van de uitgezette enquêteformu- zijn vijfhonderd exem- teruggestuurd. Buiten ge opvang is nu alleen lijk via het Gastouderpro- Icberen. tn vorig jaar januari ver en onderzoeksrapport dat Middelburg naast uit- ng van het aantal kinder lijven prioriteit moet ge- an buitenschoolse opvang, iet bedrijfsleven heeft be- aan een centrum waar en van werkende of stude- ouders terecht kunnen, iastouderproject Walche- mrziet al voor een deel in ehoefte. Behalve uitbrei- letekent het centrum voor ischoolse opvang ook dat i kunnen kiezen tussen vormen. „Een centrum je makkelijker binnen". gin top sporthal lanbouw WGEN - De vlag gaat igmiddag 17 maart in top sporthal in aanbouw aan tsident Rooseveltlaan in gtn. De twee Vlissingse aders C. de Keijzer en L. ipe-de Looff zetten zo het en van het hoogste punt luister bij. fidele plechtigheid begint uur en duurt tot onge ler uur. De sporthal, de gemeentelijke in Vlissin- ordt gerealiseerd achter estaande Baskensburg- al aan de President Roo- aan. De nieuwe accom- iedie het komende sport- i volop in bedrijf moet lent ter vervanging van de utsehool-sporthal in enburg. Die kan sinds de paan een projectontwik- ,samen met het nabij ge- nlernaat Onze Vloot, niet door sportverenigingen gebruikt. meent J. Jansen, directrice van de Stichting Kinderopvang Mid delburg. Peuterzaal „We willen", zegt Jansen, „met het onderzoek concreet de be hoefte peilen, zodat we op korte termijn kunnen beginnen met een centrum voor buitenschool se opvang." Het is de bedoeling dat die vorm van opvang aan haakt bij een peuterspeelzaal. Daardoor kan bespaard worden op de huisvestingskosten. Mid delburg-zuid krijgt de primeur, omdat in dat deel van de stad nog weinig voorzieningen zijn op het gebied van kinderopvang. Jansen noemt buitenschoolse opvang van eminent belang. Met het basisonderwijs moeten sluitende afspraken worden ge maakt. „Als de school dicht is, bijvoorbeeld bij studiedagen voor het onderwijzend personeel of tijdens de vakanties, moet het centrum voor buitenschoolse opvang open zijn." Het centrum krijgt voorlopig één groep van achttien kinderen. Twaalf plaat sen moet het bedrijfsleven hu ren. Als het aan Jansen ligt, is het centrum voor de zomer vakantie rond. „Want dan zitten veel mensen moeilijk." Op woensdag 29 april wordt een informatiebijeenkomst gehou den. De plaats is nog niet be kend. Klein Duimpje hoeft lokaal niet te verlaten van een medewerkster SCHOONDIJKE - De peuter speelzaal Klein Duimpje in Schoondijke mag gebruik blij ven maken van het tweede lo kaal zolang er geen andere be stemming aan gegeven wordt. Dat heeft de Stichting peuter speelzalen West Zeeuws-Vlaan deren te horen gekregen van de gemeente Oostburg. Er ont stond vorige maand nogal wat opschudding rond het tweede lo kaal. De gemeente stelde voor om het lokaal te gebruiken als opslagruimte voor de Stichting Vluchtelingenwerk. De ouders kwamen in actie en zamelden handtekeningen in. Tevens ver zocht de Stichting de peuter speelzalen om het tweede lokaal ook te huren. Daarvoor gaf de gemeente geen toestemming. Wielklem inzet geschil van onze verslaggever MIDDELBURG - De Middel burgse commissie algemene en bestuurlijke zaken wil zich voorlopig niet mengen in een geschil tussen de parkeerpolitie en burgemeester mr C. Rutten over de wielklem. Dat bleek dinsdagavond tijdens een com missievergadering. De parkeer wachters zijn niet tegen het ge bruik van de wielklem, maar willen niet op stap met hel tien kilo zware gevaarte. Daarnaast zijn zij van mening dat de bur gemeester de wielklem wil in troduceren zonder behoorlijk overleg te hebben gevoerd. Rut ten bestrijdt dat met klem. Middelburg wil op 1 april de wielklem invoeren. Het is de be doeling dat de parkeerwachters de klem aanleggen. Zij zijn het daarmee niet eens. Volgens Rut ten omdat de parkeerwachters bij het aanbrengen vuile kleren krijgen en omdat het andere werk in gedrang komt. Grootste wrevel bij de parkeerpolitie is het gebrek aan medezeggen schap. Rutten zei dinsdagavond tot twee maal toe overleg te hebben gepleegd met de parkeerwach ters. „Als zij niet ogenblikkelijk hun zin krijgen, vinden ze dat er geen overleg is gevoerd." Hij be loofde de commissie verslagen te overhandigen van de gesprek ken. Volgens de burgemeester hebben de parkeerwachters ge vraagd of het mogelijk is het aanbrengen van de wielklem men te privatiseren. Een onder zoekje wees uit dat de kosten dan te veel stijgen. Het tarief van de klem zou dan moeten verdub belen. De gemeenteraad heeft zich al tijd op het standpunt gesteld dat het project de gemeente geen extra geld mag kosten. De plaatsing van een wielklem le vert Middelburg 115 gulden op. Vlissingen rekent bijna twee honderd gulden. i Beklag Een delegatie van de Middel burgse parkeerwachters was dinsdagavond naar het stadhuis gekomen om de commissie aan te horen over een, brief die zij heeft verstuurd. Daarin bekla gen zij zich over het gebrek aan overleg en medezeggenschap. De parkeerwachters onthielden zich na afloop van de vergade ring van commentaar. Zij wallen een nieuw overleg met de burge meester afwachten. Dat gesprek heeft over twee weken plaats. Om die reden wilde ook de com missie zich niet mengen in de discussie. Alleen het SGP/RPF/ GPV-raadslid L A. Kodde wilde weten of door het meningsver schil de introductie van de wielklem moet worden uitge steld. Volgens Rutten is dat niet het geval. „We proberen", zei hij. „met wat vingeroefeningen aan de bezwaren tegemoet te ko men. Ik hoop dat de parkeerpoli tie dan ook wat water in de wijn doet." Hoop moet weer pronkstuk dorp worden A O fiolen De Hoop zoals hij er nu bij staat: alleen de romp is "'even. foto Ruben Oreel van onze verslaggever pe verslaggeefster ^UIRENS - Als het aan «oners van Sint Laurens lordt nog liever vandaag orgen hun molen De Hoop iureerd. Het gebouw aan Noord weg een grote brand op fmber 1943 leeg. Alleen de van de stellingmolen is ileven. Een omvangrij- pnratie is toekomstmu- ttar bewoners van het •illen al het mogelijke wi de molen het pronk- Inhet dorp te laten wor- jmoment is de wijkvereni- ESint Laurens bezig, de te verwezenlijken. voorzitter K. van de alles af van het be- pre geld. De vereniging par plannen voorgelegd Middelburg en die bekijkt welke bijdrage ze zal leveren. Omdat het project nog uitgewerkt moet worden, zijn de kosten van de hele restauratie onduidelijk. Van de Woude denkt dat het bedrag in de ton nen gaat lopen. De molen heeft in ieder geval een nieuwe molenkap en een wiek- kruis nodig. Ook moet er een stelling rondom het gebouw ko men. Op dit moment staat er een uitbouw aan de molen: die moet weg..De wieken kunnen anders niet. vrijuit draaien. Bovendien ontbreekt heel het binnenwerk van de inrichting. De molen, die sinds de brand niet meer heeft gedraaid, moet na de verbou wing bedrijfsklaar zijn. Of een molenaar het nieuwe gebouw betrekt is nog onzeker. De man die voor de brand op de .molen werkte, zal er in elk geval niet meer aan beginnen. Hij gaat bin nenkort met pensioen. W. Staat, bestuurslid van de ver eniging De Zeeuwse Molen, komt maandag 16 maart naar Sint Laurens om informatie te geven over de molen. Hij zal een stukje geschiedenis vertellen over de in 1721 gebouwde De Hoop. Vereniging De Zeeuwse Molen heeft een bemiddelende en on dersteunende functie. De dorpe lingen hoeven niet op een finan ciële bijdrage te rekenen, omdat de vereniging dat niet kan op brengen. „Maar wie weet koopt de gemeente Middelburg de mo len wel. Als vereniging zien wij graag dat het eigendom van de gemeente wordt. Dan kun je Middelburg ook op het onder houd ervan aanspreken", aldus Staat. Uit een klein onderzoek blijkt dat de bewoners van Sint Lau rens enthousiast zijn over de res tauratie. Nadat de plannen vol gende week op de vergadering bekend zijn gemaakt, hoopt de voorzitter van de wijkvereniging dat vanuit de vereniging een co mité ontstaat. In samenwerking met deskundigen moet het co mité de mogelijkheden voor een restauratie gaan onderzoeken. „Hopelijk gaat het allemaal luk ken". zegt Van de Woude. „Bui ten de kerk heeft ons dorp geen andere bezienswaardigheden. De restauratie is voor ons van groot belang." De Hoop in Sint Laurens was in 1926 nog compleet en in vol bedrijf. Weense avond in Middelburg MIDDELBURG - Het Middel burgse Musical-Operettegezel schap Groep Papilion is zater dagavond 21 maart vanaf acht uur te horen in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. 'Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien' is de naam van de voor stelling. Het Salonorkest onder leiding van Jaap Edel begeleidt de groep. De Weense avond, die jaarlijks wordt uitgevoerd door het gezel schap. gaat over een lentedag in Wenen Een echte 'Wiener Dienstmann' begeleidde vroe ger mensen die een avondje gin- foto Zeeuws Documentatie Centrum gen stappen, zodat men veilig thuis kwam. Hij is nu ook van de partij. Overdag is hij vrij en ge niet van een kopje koffie op een terras, 's Avonds, als de mensen tot leven komen en naar de wijn lokalen vertrekken, wordt zijn hulp ingeroepen. VLISSINGEN - De Koudekerk- se fruitkweker J. Serier dreigt een schadeclaim bij de gemeen te Vlissingen in te dienen als de Jacoba van Beierenweg voor al le autoverkeer wordt afgeslo ten. De gemeente Vlissingen wil in de Jacoba van Beierenweg, een sluiproute tussen West-Sou burg en de provinciale weg naar Koudekerke, een autostop aan brengen. Serier, die fruit aan huis verkoopt, vreest omzetver lies en heeft tegen de verkeers maatregel een bezwaarschrift ingediend bij de Raad van State in Den Haag. De gemeente Vlissingen pro beert al enkele jaren in de Jaco ba van Beierenweg een autostop te krijgen, omdat het zeer om vangrijke sluipverkeer een be dreiging vormt voor fietsers. De B-weg staat te boek als fietsrou te. De eerste poging een autos top te realiseren mislukte, om dat de gekozen plek - bij West- Souburg - op onoverkomelijke bezwaren stuitte. De tweede po ging ging ook de mist in, al was er een andere plaats aangewe zen: verderop de B-weg in. bij de Meliskerkse Watergang. De pro vincie wees die locatie af. De regelgeving is sinds kort ver anderd en de gemeente kan zelf De wielklem verhit de gemoederen van de parkeerpolitie in Middelburg. fotoarchief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17