Snelheid Oemoemenoe's wapen Tovaal blijft titelkandidaat Vermeule laat frisse indruk achter O Henk van Benthem beste klüner op poolijs Rovaniemi Grau: Geknoei met urine onmogelijk Kasper toont zich meerdere van Sinke sport Promotie van Middelburgse rugbyers naar hoogste klas Bekerduel Oemoemenoe Zo gezegd MAANDAG 9 MAART 1992 van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Oemoemenoe is er na vijftien jaar weer in ge slaagd om in de hoogste lande lijke klasse uit te komen. De Middelburgse rugbyers over troefden gisteren Bassets uit Sassenlieim op techniek en snelheid. De fysiek sterkere te genstander vocht voor zijn laat ste kans voor promotie, maar boog gelaten het hoofd voor Oe moemenoe: 14-3. „We zijn klaar voor de ereklasse. We hebben een selectie van 20 spelers, die bereid zijn hard te werken voor een goed resultaat", zei Henny Zandbergen, trainer/speler van Oemoemenoe. Zandbergen (381. die vorige week in de wedstrijd tegen Ascrum zijn kaak op twee plaatsen brak. stond ditmaal vanaf de zijlijn zijn ploeg bij. ..Dat valt niet mee als je gewend bent zelf te spelen. De eerste helft hadden we het nog moeilijk met het 'overge wicht- van Bassets, maar in de tweede helft gaf ons grotere loopvermogen de doorslag." Volle gewicht Oemoemenoe keek na tien mi nuten tegen een 3-0-achterstand aan. Het antwoord van Oemoe menoe liet even op zich wachten. van onze rugby medewerker GOES De Goese Rugbyclub Tovaal blijft met het Eindho- vense Elephants de voornaam ste kandidaat voor de titel in de 3e klasse D. Beide koplopers staan met vijf wedstrijden voor de boeg met 24 punten wedstrij den op een gedeelde eerste plaats. Over 14 dagen valt in Eindhoven de beslissing. Op sportpark Het Schenge in Goes rekende Tovaal eenvoudig af met Dukes II uit Den Bosch. Na een 8-0 voorsprong bij rust ze gevierden de Goesenaren uitein delijk met 14-0. De thuisclub werd door het erva ren Dukes, dat veel spelers met ereklasse-ervaring binnen de ge lederen had, in de beginfase van het duel nog op eigen helft terug gedrongen, maar na 10 minuten trokken de Goesenaren het ini tiatief volledig naar zich toe. Du kes werd tegen de eigen try lijn vastgezet, maar wist tot de 25e minuut stand te houden. Hans Markusse was toen bij zijn derde poging vanuit een 5 yards scrum succesvol: 4-0. Tovaal had een enorm over wicht in de voorwartsen, maar slaagde er niet in om te scoren. Jan Moelker zag een penalty kick vanaf 40 meter aan de ver keerde kant van de paal verdwij nen en op slag van rust was het pas opnieuw raak. Jacco Kor- stanje en Peter Kruyck brach ten de Dukesdefensie na een ver loren scrum volop in de proble men en vanuit de maul plofte Stoffel van Iwaarden over de try- lijn: 8-0. In de tweede helft bleef Tovaal de betere ploeg. Donald Harting. Bart Spaas en Erik de Jonge leg den enkele vloeiende aanvallen op de mat en de Goese voor- waartsen brachten de bal enkele malen echter de trylijn, maar de ze acties vonden geen genade in de ogen van scheidsrechter Roel Wijmans. Tien minuten voor het einde reageerde Sjoerd Wartena attent na een charge-down van Peter Kruyk en Jan Moelker wist een conversion te benutten. Met zijn 100ste punt van dit sei zoen legde hij de eindstand vast op 14-0. Stand eerste klasse; Oemoemenoe 7 7 0 0 14 144- 55 Ascrum 9 6 0 3 12 171- 70 Bassets 9 4 0 5 8 108- 93 RRC 8 3 1 4 7 150-107 D. Athletic 8 2 0 6 4 55-203 REL 7 1 1 5 3 42-142 Oemoemenoe en Ascrum promove ren naar de ereklasse. Stand derde klasse D: Elephants 15 12 0 3 24 642-119 Tovaal 15 12 0 3 24 388-106 Octopus 15 11 0 4 22 442-140 Vets 17 11 0 6 22 456-196 B Diam. 19 9 1 9 19 237-439 Dukes n 15 7 0 8 14 191-302 Grassh. 15 7 0 8 14 186-351 CRFS 14 5 1 8 11 174-368 Oysters n 14 3 0 11 6 203-330 RCCII 14 3 0 11 6 196-624 E. Island. 15 3 0 12 6 173-378 Bassets gooide het volle gewicht in de schaal en knokte voor elke meter. Gaandeweg kreeg Oe moemenoe echter meer grip op de stugge Sassenheimers. Een razendsnelle break van Her- bert-Jan van de Waal, die op het juiste moment Paul Huibregtse aanspeelde, luidde de omme keer van het duel in: 4-3. Even spartelde Bassets nog te gen. maar dat leverde niet meer op dan terreinwinst. Doeltref fend waren de pogingen van Bassets allerminst. In tegenstel ling tot Oemoemenoe dat op het juiste moment besefte dat er ge knokt moest worden om te pro moveren. Met nog drie wedstrijden in deze play-off te spelen heeft Oemoe menoe uit zeven wedstrijden veertien punten behaald, waar door het definitief afstand heeft genomen van Bassets en As crum. De ploeg uit Amsterdam promoveert met Oemoemenoe naar de ereklasse. ..In ons ach terhoofd hebben we vanaf het begin rekening gehouden met promotie. De hele zomervakan tie hebben we op vrijwillige ba sis doorgetraind. De eerste drie wedstrijden wonnen we zo royaal, waardoor we er direct in gingen geloven, dat we dit sei zoen konden promoveren", rea geerde Jan Albregtse die uit een penalty-kick in de tweede helft de stand op 7-3 had gebracht. Henny Zandbergen roemt even eens de instelling van Oemoe menoe. „Hans Bostelaar is de grote animator van de zoge naamde zomertrainingen. Hij heeft ook elke dinsdag en woens dag conditietraining gegeven. Op vrijdag verzorg ik de veld- training. De jongens weten alle maal. dat er veel getraind moet worden, om te promoveren èn om straks in de ereklas goed mee te draaien." Voor Zandbergen is het een rust gevend vooruitzicht om te weten dat zeker vijftien spelers hetzelf de doel nastreven: zo hoog mo gelijk spelen. Albregtse en Zand bergen verwachten dan ook in de ereklasse een goed figuur te slaan. ..We hebben in de voorbe reiding op dit seizoen tegen Diok, de landskampioen, geoe fend. Toen ging het niet zo zeer om de punten, maar om het oefe nen van patronen. We werden niet door Diok overklast. Voor de beker hebben we tegen de Utrechtse Studenten Club ge speeld. die op de zevende plaats staat in de ereklasse. Als we zo blijven spelen als dit seizoen, dan zal het verblijf in de ereklas se niet van korte duur zijn", ver zekerde Albregtse, die er wel op liet volgen dat de selectie van Oemoemenoe vrij klein is. Bouwstenen Zandbergen kan op ongeveer 20 jongens een beroep doen. „Van daag hebben we ook met drie rugbyers gespeeld die nog niet zo lang bij ons zijn. De routi niers. zoals Rudie van Strien, Bob Fuchs, Arno Seybel. Jan Al bregtse. zijn wel de bouwstenen voor Oemoemenoe, waarom heen de nieuwkomers ingepast kunnen worden." Het tweede team van Oemoeme noe komt uit in de vierde klas. „Eigenlijk zou dat team nog een stap hoger moeten gaan spelen, zodat het nog eenvoudiger wordt om spelers in te passen", meent Albregtse. De selectie van Oemoemenoe die gisteren aantrad tegen Bas sets vertoonde weinig zwakke plekken. Het handelskenmerk van Oemoemenoe in de ereklas se moet snelheid worden. „Je moet uitgaan van de kwaliteiten van de spelers. Veel gewicht heb ben we niet in ons team. dat merkte je ook vandaag weer in de scrum. Ik vraag de jongens niet om zwaarder te worden, in korte tijd kan dat ook niet. Van daar dat we op vaardigheden en snelheid blijven trainen", meen de Zandbergen. Paul Huibregtse scoorde in de 27e minuut van de tweede helft vanuit een penalty-kick 10-3, waarna Rudie van Strien vlak voor tijd 14-3 aantekende. Van het team dat vijftien jaar gele den in de ereklas uitkwam, speelt alleen Bob Fuchs nog bij Oemoememoe. Volgens Zand bergen zal Oemoemenoe met een ideale mix van jong en oud langer in de ereklasse stand hou den dan vijftien jaar geleden. De selectie van Oemoemenoe die promoveerde naar de ereklas met tweede van rechts Henny Zandbergen en uiterst rechts assis tent-trainer Joep Kokje. foto Lex de Meester Alphen markeert einde van loopbaan Gerard Nijboer ALPHEN A/D RIJN (GPD) - De sportieve einder van Gerard Nijboer krijgt steeds duidelij ker contouren. De 36-jarige at leet uit Drente beseft dat zelf ook. Na zijn ontluisterend op treden in de Twintig van Al phen (opgave na twaalf kilome ter), meldde hij komende zomer een dikke punt achter zijn im posante loopbaan te zullen zet ten. Waar concurrenten John Ver meule (tweede). Bert van Vlaan deren (derde) en Tonnie Dirks (vijfde) met het oog op hun olym pische kwalificatiemarathons vooral tevredenheid ventileer den. verbeet Nijboer de pijn en de teleurstelling. Bij de finish in Alphen. waar de Tanzaniaan Na- da Saktai met een tijd van 58.47 minuten als eerste over de meet was gegaan, pakte de veelge plaagde loper haastig zijn spul letjes en nam vervolgens de be nen. In contrast met de sportieve el- VLISSINGEN - Oemoemenoe speelt morgen, dinsdag, een be kerwedstrijd tegen ereklassder HRC uit Den Haag. De Middel burgers wijken voor deze gele genheid uit naar het sportpark Vierhoven in Roosendaal omdat op de Nadorst een lichtinstalla tie ontbreekt De wedstrijd be gint om 20.00 uur. De winnaar van dit duel ontmoet in de kwartfinale landskampioen Diok uit Leiden. lende van Nijboer stond het fris se optreden van John Vermeule (59.25 min.) uit Middelburg. Ver meule van Dynamo acht vol doende zelfvertrouwen en kwali teit aanwezig om in de marathon van Rotterdam de limiet van 2.11.30 te verpulveren. „Die tijd moet nu binnen mijn bereik lig gen. Ik voel me sterker dan ooit". In Alphen vijzelden Bert van Vlaanderen (59.37) en Tonnie Dirks (59.47) eveneens hun zelf vertrouwen. Ofschoon niemand in staat was om Tanzaniaanse veldheer Nada Saktai echt te be dreigen, overheersten na afloop de voldoening en tevredenheid. Vermeule hoopt in de Maasstad op de samenwerking van Van Vlaanderen. „Samen moet het lukken". Van Vlaanderen liet evenwel doorschemeren behou dend te willen starten. „Ik ga me niet leeglopen als dat niet hoeft". De Hellas-atleet bereidt zich de komende twee weken op Lanza- rote voor op de marathon van 5 april. Tonnie Dirks, die dispen satie heeft gekregen voor Rot terdam. start een week later in Londen. „Ik ben goed hersteld van de griep. Nog even en ik heb mijn oude vorm weer te pak ken". Droomafscheid Nijboer zinspeelde weliswaar nog eventjes op olympische deelname en verdreef daarmee zijn mismoedige gedachten, maar hij realiseerde zich tegelij kertijd dat de kans op verwezen lijking van zijn droomafscheid minimaal is. De openingsklas- sieker in Alphen symboliseerde zodoende al een beetje het af scheid van de nestor van het ma rathonlopen. Nijboer wilde weg. Weg van die euforie, dat enthousiasme. „Ik wilde gewoon heel even alleen gelaten worden. Geen moeilijke vragen, niks". Voor Nijboer wa ren de 'twaalf van Alphen een kwelling. Voor de start was hij nog gretig, hongerig. „Je staat onder druk, je wilt presteren en daarom forceerde ik". De lede maten protesteerden en de krachten vloeiden uit het li chaam. „Ik zit sinds de marathon van New York in een diep dal", zegt Nijboer. De Drent wordt ge plaagd door een mysterieus vi rus. „In New York stond ik met griep in de schoenen aan de start. Sindsdien heb ik weer twee keer koorts gehad. Dat zegt Albert Bakker verbetert wereldrecord GRONINGEN (ANP) - Albert Bakker heeft dit weekeinde op de kunst ijsbaan van Groningen een geslaagde aanval ge daan op het wereldre cord lange-afstand- schaatsen. De rijder uit Scharnier, in de buurt van Hoogezand, legde in 24 uur een afstand af van 628 kilometer, 108 meter en 26 centimeter. De beste mondiale pres tatie stond sinds 16 fe bruari van dit jaar op naam van Jan Roelof Kruithof. De architect uit Havelte reed op de baan van Baselga di Pi ne (Ita) in een dag 608,7 kilometer. Nada Saktai uit Tanzanië gaat onbedreigd op de finish af. fotoTon Toemen/ANP genoeg over de weerstand van mijn lichaam". Nijboer balanceert tussen hoop en vrees. Hij wil dolgraag naar Barcelona, maar weet dat zijn gezondheid en de NOC-keuzehe- ren dat vermoedelijk niet toela ten. Alphen was in dat opzicht een dubbele afknapper. „Het is niet zo datje tegen een muur van ellende aanloopt, maar het is on derhand wel frustrerend om de ene na de andere teleurstelling te moeten verwerken". Nijboer wil, wellicht tegen beter weten in, nog niet opgeven. Hij gunt zichzelf nog drie maanden de tijd om een ticket voor Barce lona te bemachtigen. „Als je het talent hebt en er wat moeite voor doet. moet je er toch ooit weer bovenop komen", praat hij zichzelf moed in. „Of het nu goed of slecht gaat, ik blijf het probe ren. Na de Spelen stop ik als top atleet en neem ik als plezierloper uitsluitend nog aan Nederland se wedstrijden deel". De Europees marathonkam pioen van 1982 en zilveren me daillewinnaar van de Spelen in Moskou (1980) heeft atletiek- bond te kennen gegeven geen marathon meer voor Barcelona te kunnen lopen. „Fysiek ben ik daar nu nog niet toe in staat. Ko men jullie maar met een alterna tief heb ik gezegd". Nijboer, die op basis van zijn tijd in 1990 tot het olympisch toer nooi zou kunnen worden toege laten. beseft dat de kans op olympische deelname gering is. „Niet meer dan tien procent", denkt hijzelf. Het wordt dus ver moedelijk geen afscheid in stijl. „Maar daar kan ik niet wakker van liggen. Ik heb aan mijn loop baan genoeg leuke herinnerin gen overgehouden", liet Nijboer nuchterjes weten. Uitslagen: Mannen (20 kmi 1 Saktai (Tam 58.47, 2 Vermeule (Ned) 59 25, 3 Van Vlaanderen (Ned) 59.37, 4. Ngunzu (Ken) 59.45. 5 Dirks (Nedi 59 47. 9 Stigter (Ned) 1.00.05. 11 Lambregts (Ned) 1 00.13. 15 Ten Ka te (Ned) 1 01 14 40 Sepp Vermeulen. SS 1 05.01. Rian van de Broeke. Atl. I.06 06. Jan Hoek. DS 1.07.01. Jan de Wilde, AV 1,09.59. Robin Hofland, Atl. 1.11 13. Leo de Leeuw, AV 3.12.03. Kees Spaans, AV 1.12.08. Charles Wiessner, Dy 1 13 50. Adrie Gideonse (vet). Dy. 1 14 50 Job Matthijsse (vet.), Dy 1 15 15 Rinus Jooseivet2i. AV 1.16.04 Johan Panjer, Atl 1.17 45 John Guequerre (vet Dy 1.18.27 Wim de Looft'. Dy 1.19.45 Rob Mol ivet.i, 1.20 21. John van Reijen ivet.i. Dy 1.26.45. Hans Corbijn, Dy 1 28 08. Vrouwen (15 kim: 1. Barocsi (Hon) 50.55, 2 Toonstra (Ned). 3. Kleyweg (Ned) 51.01. 4. Biba (Dun 51 16. 5. Harms (Ned) 51.29. 6. Hulley (Eng) 52.37,7. Van Schuppen (Ned) 52.59. 8. Van der Linde (Ned) 53 28. 9 Palshoj (Den) 53 46, 10. Loonen (Nedl 54 02. II. Bell (Engi 54.43. 12 Van Duyn iNedi 54 44, 13. Hombergen (Ned) 54.45. 14 Vandegehuchte (Bel55 24, 15 SybesmaiNed)55 32 JopieDaane (vetAtl. 59 35 Gerard van Eykelenborg, trainer van de legendari sche draver Kees Verkerk, over de geldbedragen in de paardesport in Panorama: „Normaal gesproken moet je de huid van een olifant hebben om te overleven." Marts Smeets, TV-presenta- tor bij onder meer Studio Sport, in Panorama: „Ik weel ook niet ivaar- 077i mensen altijd licha melijk contact met me zoeken. Iedereen toil aan me zitten. Ik ben de na tionale knuffelbeer." Idem over het wielrennen: „De wielrennerij is zo'n gesloten maatschappij- vorm, dat houd je niet voor mogelijk. Je krijgt er nooit helemaal een vinger achter. Die leu gens moetje slikken." Voormalige Dordtse assis tent-trainer Jan van Eijck in Het AD over Den Braven: „Hij is oliedom. Den Bra ven is geen radst, maar hij weet gewoon niet wat hij zegt. Als hij een paar Belgische voetballers in zijn elftal zou hebben ijl plaats vati een paar don keredan zou hij roepen dat hij een zak patat in het doel zou hangen in plaats van een tros ba nanen." Willem Veenman, voorzit ter van Feyenoords fanclub, over Gaston Taument in De Volkskrant: „Hij staat heel erg dicht bij de supporters. Ik ben stucadoor, hij voetbal prof. maar verschil merk je nietoh nee. Hij blijft ?iormaal doendat is zijn klasse. Niks geks, geen babbels. En zo zien ive hel graag hier in Rotter dam. Gaston Taument is geen echte Hagenaar. Gaston is een Hagenaar met een goeie mentali teit. Een Rotterdamse mentaliteit." Een bestuurslid van SVV/ Dordrecht in Het Algemcn Dagblad over voorzitter Kees den Braven: „Hij is gewoon een boer en vloekt iedereen drie slagen in de rondte. Kees liegt en bedriegt." ROVANIEMI (ANP) - Klunen op poolijs. Het is weer wat anders. De' alternatieve Elfstedentocht in het Finse Rovaniemi heeft ook de nadelige gevolgen van het broeikaseffect ondervon den. Door aanhoudende dooi werd de 200 kilometer zaterdag een farce. Op het zachte ijs raakten bijna alle rijders de controle over hun schaatsen kwijt. Ontelbare val partijen. die vaak eindigden in diepe waterplassen, waren het gevolg. In die onregelmatigheid vond Henk van Benthem zijn stabiliteit. Waar bij tallozen het ritme der schaatsslagen werd verstoord, daar daverde de jon gere broer van tweevoudig Elf- stedentoehtwinnaar Evert van Benthem naar zijn eerste grote triomf in zijn loopbaan. Het waterballet op de Ounasjo- ki-rivier kende een allerminst bevredigend slot. In de eind sprint tussen de twee koplopers kwam Fausto de Marreiros hon derd meter voor de finish ten val zodat Henk van Benthem met gemak won. Ook de strijd om de laatste podiumplaats verliep van verre van vlekkeloos. Yep Kramer viel op de zelfde plek als Marreiros. Voor Lammert Huite- ma betekende dat een klein mazzeltje. Hij profiteerde en werd derde. De Marreiros was niet eens te leurgesteld, dat hij als tweede eindigde. De winnaar van alle natuurijsklassiekers dit seizoen - hij veroverde op de Planeee de Nederlandse marathontitel en schreef de vijfhonderd kilometer race in Oostenrijk op zijn naam - sprak van een grote poppenkast op de Poolcirkel. „Dit sloeg alle maal nergens op. De organisatie had de wedstrijd minstens vijf tig kilometer in moeten korten. Dan was het allemaal nog net mooi gewest. De ijstoestand ver slechterde namelijk met het uur". Henk van Benthem had geen re den tot klagen. Hij was de enige in het peloton die niet ten val kwam. „Dat is een kwestie van techniek", gniffelde Van Ben them n. „Andere jongens gaan na honderd kilometer ver krampt rijden. Wij Van Ben- thems niet. Hoe langer de af stand. hoe beter het gaat. Dat heeft mijn broer Evert wel bewe zen. Jammer dat hij de niet mee mocht maken". Wie het niet met eigen heeft gezien, kon het onmog bevatten. Wat er halverwesi wedstrijd allemaal gebeu tartte elke beschrijving. De zarre feiten: de kopgroep veertien man (met onder an! Huitema. Kramer. Van i pen. De Marreiros en Kleine-, gelijk na de neutralisatie al! ontstaan, ontsnapte aan dood. Een helikopter meteen meraman erin van het NOB, de wedstrijd volgde voor i NCRV-tv-programma Sport 1, stortte zo'n twintig m naast de schaatsers neer brokstukken vlogen hen os oren. De groep rijders stopte reet. Angstig werd er naar el! gekeken. „Dit kan nietwaar dat niemand van ons is", dachten zij. Toen enkele nuten later bleek dat ook 4 loot en de cameraman errede vanaf waren gekomen, ven; den de marathonrijders weg. Een lijdensweg zou het nogs den. Van schaatsen was e sprake meer. De kluunbewê gen op het poolijs gingen' paard met vallen en opstaan de kopgroep werd derhalve herenakkoord gesloten. „W: ten op degene die valt", lm de overeenkomst. Nadat Herbert Dijkstra en Ei- van Benthem door blessurest vielen, gaf Henri Ruitenberg Vijftien keer was hij tegen het gesmakt. „Het werd mij te vaarlijk." Vijftien kilometer voor defc lijn verviel het gentlems greement. Korte tijd daarna ken Henk van Benthem. Deü reiros. Kramer en Huitema a los uit de kopgroep. Het vier werd niet meer achterhaald de finale moesten Kramer Huitema hun metgezellen 1st gaan. De voorsprong van Benthem en De Marreiros droeg op de eindstreep twintig seconden. Rovaniemi (Fin). Alternatie»! stedentocht, 200 km (8 ronden va km): 1 Henk van Benthem (Er uur, 56 minuten en 32 seconden! Marreiros (Amsterdam), 3. Hui'; (Roden), 4 Kramer (OudeschooS Jasch (Duitsland). 6. De Boer® t ens), 7. Kleine (Kerkenveld), 86 (Kaatsheuvel). 9 Kromkamp i holtpade), 10. Heidema (Gromn BONN (ANP/AFP) - Het is uitge sloten dat Katrin Krabbe bij de dopingcontrole in Stellenboseh een truc heeft uilgehaald en met urine heeft „geknoeid". Dat is althans de mening van Sigrun Grau-Wodars, die ze ventileert in een interview met de krant „Mitteldeutscher fixpress". Grau werd ook getest in het Zuidafrikaanse trainingskamp, maar op haar plasje viel niets aan te merken door Manfred Do- nike. De Keulse professor stelde vast dat de urinestalen van Krabbe en haar collega's Silke Möller en Grit Breuer identiek waren, van kleur en samenstel ling. Op grond van die conclusie, niet omdat iets verbodens werd gevonden, werd het drietal door de Duitse atletiekfederatie we gens malversatie voor vier jaar geschorst. Grau kan zich echter niet voor stellen. dat de atletes op zo'n op zichtige manier hebben gepro beerd de dopingvorsers om de tuin te leiden. „We zijn direct van de atletiekbaan naar de 'controlekamer' gegaan waar de urinestalen werden afgenoE Ik ben als eerste het toilet t nen gegaan. De andere driest den ervoor te wachten". sch« 1 Grau. net als Krabbe lid van letiekclub Neubrandenburg, gang van zaken. „Het is onmogelijk datzeini korte tijdsbestek en ooknogt opvallend kans hebben een condoom met vreemdeun in het lichaam in te brengen.! wanneer dat al veel eerder:) zijn gebeurd dat zou het v& 1 zijn gescheurd tijdens de tt ning". lichtte Grau toe. Het boulevardblad Bild pc c ceerde zaterdag foto's van Stellenbosche dopingformt: S ren van de vier Duitse atl?) De documenten wijzen nleti n een erg zorgvuldige behaal ling. Zo is het formulier Breuer bezoedeld met docó 2 lingen en staat ook de hoen heid ingeleverde urine nieb meld. Bild probeerde opnieuw veria j> te halen bij Donike. Dat mis: te. „Het resultaat van mijn lyses is bekend. Ik heb daan aan toe te voegen". van onze triathlonmedewerker DEN HAAG - Henk Kasper uit Wemeldinge slaagde erin bij zijn dertiende deelname aan de klassieke uithoudingsvier kamp in als eerste Zeeuw te fi nishen in 7 uur, 22 min en 14 se conden. Hij werd hierbij gehol pen door het uitvallen van Sjaak Sinke uit Vlissingen, die na drie onderdelen een voor sprong van 35 minuten had op Henk Kasper. Voor de 87 kilo meter fietsen op zaterdagmor gen, dat door de sterke wind een zwaar karwei was, had Sinke 2 uur, 37 minuten en 51 seconden nodig tegen Kasper 3.06,52. Op de geheel overdekte Uithof klopte Sjaak Sinke op de 100 ronden schaatsen (40 kilometer) de ijsspecialist Henk Kasper met twee ronden in een persoon lijk reord van 2 uur, 13 min en 10 sec. tegen Kasper .1 uur. 14 min en 58 sec. Bij de drie kilometer zwemmen op zondagmorgen, finishte Sin ke in 58.13 tegen 1 uur, 2 min en 28 sec voor Kasper. Het laatste onderdeel, de 25 kilo meter lopen over het strand van Scheveningen naar Hoek van Holland en terug, door de dui nen van het Westland, was een prooi voor Henk Kasper. Gelei delijk aan vergrootte hij zijn voorsprong op Sinke. Op de mul le duinovergang bij Hoek van Holland sloeg het noodlot toe voor Sinke. Een sluimerende schaatsblessure speelde op en K na vijftien kilometer moest' verkleumde Zeeuw afgevos worden door de EHBO. Kasper Op de 25 kilometer lopen scco de Henk Kasper een tijd f* uur. 57 min en 56 sec en eerntf all-klassering op de 39ste pi# Vijf plaatsen daarachter finS de immer aanwezige Peter F, te, sinds kort weer wonend: Middelburg. Met 3 uur, 1 min' 10 sec voor 87 kilometer fiets I 1 uur, 29 min en 32 sec bij de II I ronden schaatsen, 57 min eb sec voor drie kilometer men en 25 kilometer lopen: ve uur, 20 min en 22 sec en een: taaltijd van 7 uur, 48 min en - sec was de 55-plusser zeer te- 01 den. Wim Hazelaar uit Goes namö m aan drie onderdelen van del*01 ne vierkamp. In 1 uur, 43 mint oj 02 sec fietste hij 43,5 kilomeww de 50 ronden schaatsen gin?; 46 min en 40 sec en de 1500 roe^ e' zwemmen in 36 min en 14 sec-0 1 de vijftien kilometer lopen P** Hazelaar niet meer van stalt De vierkamp werd ontsf doordat een deelnemer bip fietsen met snelheden van tx^ de 60 kilometer uur, g^ maakt werd door een busje* zijn sponsor. De diverse P°^ korpsen in het Westland ook niet blij met de vierksC omdat nogal wat deelne» voor gevaarlijke verkeersa* ties zorgden. Vooral het m rood rijden was een veel voc& mende overtreding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16