Conflict over exploitatie camping Drietal weer uit de bosjes Tankauto van de weg PZC Bedrijfsvoetbal Schouwen Verrassend levenslied van een ruwe zeebonk B en w willen regels huizenbouw in kleiiN dorpen versoepelen Mosselvissers willen eerlijke kans krijgen bij uitgifte percelen streek Aanleg compensatie-lokatie in Renesse loopt vertraging op ZATERDAG 7 MAART 1992 s van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De in richting van de compensatie-lo katie aan de Rampweg in Re- nesse loopt vertraging op. Het gemeentebestuur wil de onder handelingen met A. J. Hanse. di recteur van Duinoord BV, af breken en in zee gaan met A. Ruytenberg van camping de Prinsenhoeve. De compensatie-lokatie is nodig om de eenheden op te vangen die campings moeten afstoten in verband met het verbeteren van het recreatieve produkt. Plano logisch is alles rond. Voor het op zetten van de camping, die ma- ximaal 400 eenheden zou kun nen tellen, hebben zich twee on dernemers aangemeld: Hanse en Ruytenberg. De gemeente raad gaf in de herfst de voorkeur aan de directie van de Noordzee- camping Duinoord aan Zee, om dat haar voorstel aan de eisen van de gemeente voldeed en dat van Ruytenberg in haar ogen minder. Hanse heeft de afgelopen tijd over verschillende plannen ge sproken met de gemeente. De onderhandelingen liepen vast op de financiering en de bedrijfs voering van de camping van eerst zeven en later acht hectare, die 314 plaatsen zou tellen. De belangstelling van de direc tie van Duinoord BV was voor namelijk ingegeven door het feit dat ze op de bestaande Noord- zeecampmg Duinoord in Wes- tenschouwen 130 eenheden zou moeten inleveren. Tegen die be slissing van de gemeente is de di rectie in beroep gegaan bij de Raad van State. Dat zou ze in trekken als ze de compensatie- lokatie zou kunnen exploiteren. Nu dat niet door lijkt te gaan, gaat ze alsnog naar de Raad van State, kondigt Hanse aan. De gemeenteraad behandelt de kwestie maandag 16 maart in een vergadering die om 19.30 uur begint. De raad vergadert voorts over een voorstel het conflict met de Stichting Renesse over de Oostenrijkse woningen te beëindigen door genoegen te ne men met een afkoopsom van 125.000 gulden. Ook wordt ge sproken over een bezwaarschrift van recreatie-ondernemer A. R Verseput tegen het besluit van de raad. de Zeedisteldreef tot openbare weg te bestemmen. Verseput vindt dat hij een eigen toegang tot de camping moet hebben, en de commissie be zwaar- en beroepschriften is dat met hem eens. 7 EN 8 MAART 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer. Zierikzee. tel. 01110-12080. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu- werkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Smits. Molenweg 61. Oosterland. tel. 01114-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. D. H de Kup, Vroonweg 4, Burgh- Haamstede. tel. 01115-1359. Apotheken: Apotheek "Zierikzee'. Dam 18, tel. 01110-12906. geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): S. Berg- sma, Zierikzee. tel. 01110-12180. Het beeld in de tuin van het gemeentehuis in Haamstede, van een vakantievierend drietal, is na een opknapbeurt van de tuin weer te zien. fotoPieterHonhoff van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Het beeld in de tuin van het gemeente huis in Haamstede, van een vakantievierend drietal, is sinds de opknapbeurt aan de tuin weer te zien. Lange tijd ging het door tweede woningbezitters geschonken beeld verscholen achter bosjes en waren alleen twee hoofden zichtbaar. Tweede woning-bezitters in de gemeente Westerschouwen wil den zich bij de opening van het gemeentehuis bijna twintig jaar geleden niet onbetuigd laten. Ze richtten het comité raadhuis Westerschouwen op, dat tijdens de feestelijke ingebruikname van het gemeentehuis op 9 oktober 1972 kon meedelen dat er 2500 gulden was ingezamelcf. Na overleg met het gemeentebe stuur werd besloten een beeld te laten maken door de kunste naar Hendriksen uit Boskoop. Ruim een jaar later werd dat ont huld. Vader De vader, met één kind op zijn schouders en één dat al op eigen benen kan staan, is in de loop der jaren verdwenen achter steeds groter worden planten en bosjes in de tuin van het gemeentehuis. Dat was, zo vond men in het gemeentehuis, niet aardig tegenover de gevers, en bovendien jammer voor alle mensen die er nietsver moedend langsliepen. Nu de tuin is opgeknapt is het beeld weer goed te zien. Het omrin gende groen is weggehaald. Aan de weg is de bosbeplanting ver ruild voor lage bodembedekkers met hier en daar een heester die te gelegener tijd gaat bloeien. Centraal ligt een rond plateau van bescheiden granietblokjes, waar pas getrouwde paren hun huwe lijksfoto kunnen laten maken. Over de herinrichting van de tuin is destijds in de raad nog een robbertje gevochten. PvdA en CDA-er A. J. Padmos vonden het 'eigentijdser maken' van de tuin volstrekt overbodig, maar de rest van de raad had de 17.000 gulden er graag voor over. In het gemeentehuis zijn de ambtenaren evenmin allen even gelukkig met. het nieuwe uitzicht, wat door sommigen omschreven wordt als een 'kaalslag.' Verder stelt men met enige spijt in de stem vast dat het beeld tot nu toe het enige cadeau is geweest van dankba re gasten. VLISSINGEN, VESTZAKTHEATER 'Alleen in mijn gedichten kan ik ico nen', een liederen-programma op ge dichten van Slauerho/f. door De Ge broeders Flint, met Paul Prenen pia nocomposities en arrangementen) Felix Strategier izangi. Stef van de Eijnden izangi. Susanne Degerfors en Judith van Swaay ibeiden cello). door Willem Nijssen Het 'verliederen' van gedich ten is een oude traditie, die stamt uit de Romantiek en die tegenwoordig nauwelijks meer wordt beoefend. Misschien is het dan ook geen wonder dat De Gebroeders Flint voor een ei gentijdse poging daartoe is uit gekomen bij Slauerhoff, een rusteloze 'zwerver' uit de tijd van de Neo-romantiek. Het was heel verrassend te merken, dat diens gedichten zich wonder wel lenen voor muzikale vertol king. Hedendaagse liederen ontstaan vaak vanuit de muziek. Tekst schrijvers houden er bij het schrijven vaak al rekening mee. dat de tekst op muziek moet kunnen .Voor het programma 'Alleen in mijn gedichten kan ik wonen' moet het proces omge keerd geweest zijn: vanuit de tekst is de muziek gegroeid. Slauerhoff schrijft immers lang niet altijd even muzikaal. Een gedicht-titel als 'Volkswijze' („Mager paardje, jaag maar") mag dan verwijzen naar een me lodie. de tekst is in muzikaal op zicht echter beslist stug te noe men. Componist Paul Prenen heeft in dat opzicht knap werk verricht, goed geluisterd naar de sfeer van de gedichten. Alles wat een minder gebruikelijk trio van twee cello's en een piano te bie den heeft, is door hem uitgebuit. Incidenteel klinkt ook het accor deon. van oudsher in verband gebracht met het roerende le venslied van de varensgast, Slauerhoff was zeeman, scheep sarts. een ongedurige gelukszoe ker Zijn gedichten zijn van wrange weemoed, soms van grommende berusting vervuld. Uit zijn dichtwerk koos De Ge broeders Flint een treffende dwarsdoorsnede, om die vervol gens in hoofdzakelijk melancho lieke toonaarden te bezingen. Het aardige van de voorstelling zit in de dynamiek die aan die enigszins beperkte opzet werd gegeven. Ongedwongen bewe gend in een minimaal decor van kleine attributen leen schelp, een scheepspet, een spel kaar ten) werd Slauerhoffs gedicht- verhaal gedaan. Het verrassen de echter lag in de muzikale kant. Onvermijdelijk bij zo een onder werp kende de muziek krasse ui tersten: van zacht, weemoedig slepend naar fel uithalend, van a capella via ondersteuning van de melodie naar een dwarrelen de, parelende, verdwaalde of protesterende veelklank. En dat alles desnoods binnen één enkel lied. De piano vrijwel altijd be scheiden. de cello's (zelfs op de fluistermomenten i steeds zelf bewust en opvallend. Maar voortdurend werd er vaardig en lustig gemusiceerd. De zang van Felix Strategier en Stef van de Eijnden is perfect voor het genre: geen rijke kleu ren, maar veel doorleving. In ge baar en stem (zeker in die van Felix Strategier) klinkt iets door van de ruwe zeebonk, een tikkel tje door te veel rook, drank en heimwee aangetast. De tegen draadse vitaliteit die daar bij hoort, sprak uit elk woord, uit el ke noot. Dat Slauerhoff teksten schreef, die zo gemakkelijk tot een spre kend lied kunnen worden (en dat die dan zó aangeboden kunnen worden) was een openbaring. Dat ze met de altijd vluchtige muziek mee gaan. dat ze ijler worden, sneller hun plaats af staan aan de volgende regel, dat was een interessante ontdek king. Koop daarom het pro gramma met alle gezongen ge dichten. opdat u nog kunt nage nieten. De Gebroeders Flint is op vrij dag 13 maart nog te zien in 't Beest in Goes. Onzedelijk gedrag leidt tot aanhouding ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft don derdag een man uit Ooltgens- plaat wegens onzedelijk gedrag aangehouden, De man liet bij het winkelcentrum van Plan West regelmatig zijn broek zak ken. Kinderen die dit zagen ge beuren, waarschuwden de poli tie. De man is na verhoor inmid dels weer vrijgelaten. Commissie algemene za ken De commissie algemene zaken van de gemeente Duive- land houdt donderdag vanaf 19.30 uur een openbare vergade ring in het gemeentehuis in Nieuwerkerk. Op de agenda staat onder andere een aantal particuliere bouwplannen. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de van de weg geraakte tankauto weer in het rechte spoor te brengen. foto Oscar van Beest van een medewerker WESTDORPE - Een tankauto is vrijdagmiddag bij de oprit van de brug te Sas van Gent bij een inhaalmanoeuvre van de weg geraakt. Chauffeur A. B. reed met de ongeladen tankwagen over de Oostpoortweg richting Sas van Gent. Ter hoogte van de afslag Westdorpe trachtte hij een andere vrachtauto in te halen. De tankauto raakte daarbij de stenen rand van de middenberm. Hierdoor verloor de bestuurder de macht over het stuur. De wagen kwam boven een greppel tot stil stand. De voorzijde van de truck werd beschadigd. De combinatie moest met een takelwagen weer op de weg worden gezet. B. kwam met de schrik vrij. van een medewerker ZIERIKZEE - De zaalvoetbal teams Toren Boys en De Beuze zullen over een aantal weken uitmaken wie de Schouwen- Duivelandse beker in ontvangst mag nemen. Beide teams kwa men afgelopen week onge schonden uit de kwart- en halve finale bekerstrijd door respec tievelijk Pinky Boys (5-3) en No- la Boys (5-1) tijdens de halve fi nale uit de bekerstrijd te wip pen. Voordat beide finalisten bekend waren, kwamen de laatste acht Bijeenkomst werkgroep Vrouw en Geloof ZIERIKZEE - De positie van de oudere vrouw komt dinsdag middag 17 maart ter sprake tij dens een themabijeenkomst van de werkgroep Vrouw en Geloof Schouwen-Duiveland. De Zeeuwse contactvrouw van de WOUW (wijze oude wijven). Tan- nie van Rossen, leidt een film in over het onderwerp. De bijeen komst in clubhuis De Lichtboei in Zierikzee begint om 13.30 uur. overgebleven voetbalteams te genover elkaar te staan in de kwartfinale, in de Zierikzeese sporthal Onderdak. De vier wed strijden, waar veel publiek op af kwam. gaven stuk voor stuk spannende wedstrijden te zien. Zo moesten in de wedstrijd Pin ky Boys tegen Steiloore PJZ de strafschoppen beslissen wie in de halve finale mocht uitkomen. Pinky Boys benutte deze het beste, waardoor zij opponent Toren Boys ontmoette. De Boys stuurden op hun beurt zonder veel moeite Mevo met 3-1 verlies naar huis. Restaurant De Beuze bleek een maatje te groot te zijn voor het dapper strijdende De Steeg: de ploeg behaalde een ruime overwinning (5-2). De zeer beladen wedstrijd van PTT te gen Nola Boys werd dankzij het veelzijdig scoren van Leen Kos ter een uiteindelijke overwin ning voor Nola Boys (6-3). Tij dens de wedstrijd, die in een hoog tempo werd gespeeld, zou de Zierikzeese ploeg uiteindelijk in de halve finale haar tol aan de Beuze moeten betalen. Uitslagen Uitslag bekerwedstrijden kwartfi nale Pinky Boys - Steiloore PJZ 2-2 Pinky Boys wint strafschoppen. Me vo - Torenboys 1 - 3 De Steeg - rest De Beuze 2 - 5 P T T Nola Boys 3 - 6. Halve finale: Pinky Boys - Toren Boys 3 5. Rest. De Beuze - Nola Boys 5-1 Uitslag competitiewedstrijden woensdag 4 maart. Steiloore PJZ - Gar Slager 11-1. Deltan - Coen Ho nig 2 3 - 1 Neffen d'Eule - De Beuze 1 - 14. Kerkwerve - Rijschool Delta i Rijschool Delta met kennisgeving niet opgekomen). Bijmakelaaidy - Len0 12-1 Toren Boys-Nola Boys 4 -4. Programma woensdag 11 maart in sporthal Onderdak in Zierikzee: 19 00 Knippie-Vuurtoren. 19 40 PTT - Sportsurf Jonker 20.20 Delta Cate ring - De Keien 21.00 De Roo/Veen - Braber GrVoorz 2140 Sporthuis Zierikzee - WIK 20 20 De Steeg - Stella Boys 1 Vergadering Bakkersbond ZIERIKZEE - De Provinciale Zeeuwse Bakkersbond houdt de voorjaasvergadering niet zoals gebruikelijk in Goes, maar in Zierikzee. De leden zijn dinsdag 31 maart uitgenodigd voor een bezoek aan de bakkerijgrond- stoffenfabriek Zeelandia. Tus sen de bedrijven door worden enkele huishoudelijke zaken ge regeld in het restaurant van Zee landia. Zondag 8 maart 1992 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Buijs: Bruinisse 10 ds. Wassenaar en 17 ds. De Boo; Burgh 10 kand. v. d. Deijl: Dreischor 9.30 ds. Jonker. Eikerzee (Scharendijke) 10.30 de heer Knoppert: Haamstede 10 ds. Haasnoot en 19 ds. De Boer; Kerkwerve 11 ds. Meijer; Nieuwerkerk 17 ds. Van Dijke; Noordgouwe 11 ds. Jonker; Noordwelle 11 ds. Bregman; Oosterland 10 ds. Hanekamp en 18 de heer v. d. Maas: Ouvver- kerk 10 de heer Otten; Renesse 9.30 ds. Bregman; Serooskerke 10 de heer Van Es en 19 ds. Slok: Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 11 ds. Koelman en 18.30 ds. Jobsen. Zweeds R. Kr. Z.huis 17.30 ds. Van Lingen. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Blokland en 18.30 ds. Ridder; Bruinisse lOds. Gootjes en 17 ds. Lingen; Haam stede 10 ds. Lingen en 18 ds. Gootjes; Nieuwerkerk en Oos terland 10 ds. Klip en 17 ds. Van Dijke; Scharendijke 10 ds. v. d. Berg en 19 da. Ridder-van Meg- gelen; Zierikzee 10 en 18.30 ds. Jobsen. Gereformeerde Gemei Haamstede 10 leesdienst e ds. Van Stuijvenberg; Nicir kerk 9.30 en 15.30 leesdie Oosterland 10. 14.30 en 1 leesdienst. Oud-Gereformeerde Ge mei Bruinisse 10 en 17 leesdie Oosterland 9.30, 14 en 18 i dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 11 Dijkstra; Kerkwerve 10 en II Korving; Zierikzee 10 en li Oosterbroek. Gereformeerde Kerk ivr, maakt). Brouwershaven 9.3 18.30 ds. Wisselink (HA). Gereformeerde Gemeente in derland. Bruinisse 10 en 171 dienst: Nieuwerkerk 9.45 15.30 leesdienst; Zierikzee 1 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 1( menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. rikzee 10 de heer Scheps. Rooms-Katholieke Kerk. Ha stede 11.30 dienst; Zierikzee dienst, zat. 19 dienst. Pinkstergemeente. Zieril (Meelstraat) 10 samenkoi woensd. 20 samenkomst. Tegen leegloop Westerschouwen van onze BURGH-HAAMSTEDE - Men sen van buiten Schouwen-Dui veland die in Serooskerke of Noordwelle een huis willen bouwen, zijn hoogstwaar schijnlijk binnenkort van harte welkom. Het college van burge meester en wethouders van Westerschouwen stelt de raad voor, niet langer te verplichten dat gegadigden ofwel op Schou wen-Duiveland werken, ofwel er familie hebben. De kleine kernen zijn de ge meente - en niet alleen Wester schouwen overigens - een grote zorg. Om de school, het dorps huis en het verenigingsleven in stand te houden, moet leegloop worden voorkomen. Nieuwe be woners worden derhalve met groot enthousiasme verwel komd. Dat gegadigden economise! sociaal gebonden moeten aan de gemeente of aan Sch wen-Duiveland. is bij de verb van de grond een handic vindt het gemeentebestuur, regeling is ervoor bedoeld dal eigen bewoners niet verdron) worden door mensen van l tenaf. Maar in Serooskerke Noordwelle is genoeg grond beide partijen aan hun trekl te laten komen. Voor Renessf Burgh-Haamstede blijft de t ding wel vereist. Het college kent daarbij aan dat ook 't tenstaanders' die op Nee! Jans of bij Port Zeiand werk er een kavel mogen kopen, gemeenteraad vergadert ma dag 16 maart over dit voois De bijeenkomst in het geme tehuis in Burgh-Haamstede gint om 19.30 uur. Voor speeltuin in Middelburg 2,6 ton subsidie van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De initiatief nemers voor de inrichting van een speeltuin op het Meiveld in de Middelburgse Magistraat- wijk krijgen 260.000 gulden van de gemeente. De speeltuin Nieuw- en Sint-Joosland kan re kenen op 50.000 gulden evenals de wijk 't Zand, waar ook een speeltuin komt. Dat de wijk Nieuw-Middelburg 140.000 gul den krijgt voor de aanleg van een speelterrein was al eerder bekend gemaakt. Het Meiveld maakt kans op een extra bijdrage van één ton van het projectbureau jeugdruimte. Het bureau stelt wel als voor waarde dat voorzieningen, zoals een beheersaccommodatie bij de speeltuin, gebouwd worden door de vrouwen-bouwploeg. Dezelfde ploeg gaat een gebouw voor kinderopvang bij één van de speeltuinen aanleggen. Het Meiveld is hiervoor de beste ge legenheid. Op dinsdag 10 maart zullen ini tiatiefnemers samen met de ge meente Middelburg rond de ta fel gaan zitten om over alle ver schillende plannen te praten. Het is het eerste speeltuinover- leg in deze gemeente. NIEUWDORP Feestavond - De afdeling Nieuwdorps van de Hout- en Bouwbond CNV houdt vrijdag 13 maart een feestavond ter ere van het zestigjarig bestaan. Tij dens de feestavond in het vereni gingsgebouw aan de Hertens- weg in Nieuwdorp wordt af scheid genomen van penning meester A. P. La Grand en vindt de huldiging plaats van hen die 25, 40 of 50 jaar lid zijn van de bond. GOES Gevonden - Bij de politie in Goes werden in februari de vol gende voorwerpen als gevonden aangegeven: witte kinderschoen; rechter kinder- want; das, zwarte herenhandschoen, zwarte leren handschoenen; geruite damesrok, rechter nylon hand schoen, grijs/lila; rechter groene handschoen, badpak O'Neill, donk- derblauw regenpak. Avento Sport; gouden pinkring mei inscriptie, ring. kinderarmbandje met kraaltjes; ket tinkje Jacky. zilveren ring met grote bol, gouden ring met steentjes, bril; bronskleurig montuur; map met cur sus 'afasie theorie'; witte attachékof fer, zwarte kunststof koffer, merk Delsey; voetbal, gebreid speelgoed beest; zwarte map met wiskundebla- den, rekenmachine; pandabeertje: kater; diverse honden, diverse bank biljetten. diverse portemonnees, di verse sleutels; siervelg Opel. van onze verslaggeefster BRUINISSE - Bij de uitgifte van nieuwe mosselpercelen moeten de huidige mosselvis sers een eerlijke kans krijgen. Een systeem waarbij diegene die het hoogste biedt een per ceel mag huren, is verderfelijk. Dit zei de voorzitter van de Bru- se visserijvereniging, W. Okker- se, vrijdagavond tijdens de jaarvergadering in Bruinisse. Als de percelen aan de man wor den gebracht door inschrijving, maakt dat volgens de Bruse voorman de weg vrij voor bui tenlandse voedselketens en vis- giganten, die geld genoeg heb ben om te investeren. De voor zitter van het produktschap voor vis en visserijprodukten. drs D. J. Langstraat, kon zich evenmin voorstellen dat be staande bedrijven zouden moe ten meedoen aan een openbare inschrijving. Voor nieuwkomers zou zo'n regeling misschien wel kunnen gaan gelden, maar voor hen is wat Langstraat betreft al leen plaats op de markt als de bestaande bedrijven goed voor zien zijn van percelen. De Bruse voorzitter benadrukte in zijn sombere rede dat er alle reden is de vinger aan de pols te houden. De mosselsector wordt bedreigd door het al twee jaar lang uitblijven van zaad val. door de 'vraatzucht' van eide- reenden, door de kokkelsche pen. Kreten En door de natuurbeschermers. De 'ongenuanceerde kreten' die met name de - wat Okkerse noemde - 'milieufanatici' uitsla- ken wordt volgens hem een vol strekt verkeerde indruk gewekt bij het publiek, als zou er goud verdiend worden in de mossel sector ten koste van de natuur. Niets is minder waar. aldus Ok kerse. Hij vreesde dat op korte termijn een deel van de kleinere mosselbedrijven het loodje zal leggen. Okkerse zei te verwach ten dat de klap vooral in het Schouwen-Duivelandse vissers dorp zal vallen. Want dat telt verhoudingsgewijs veel kleine bedrijven. De voorzitter van het produkt schap riep de Bruse vissers op tot gematigdheid in hun hou ding ten opzichte van de natuur beschermingsorganisaties. De verstandhouding wordt aan de vergadertafels al wat beter, al dus Langstraat, en dat moet vooral zo blijven. Dat kan alleen als de vissers zich willen beheersen bij de mos selzaadvisserij. Die moet go geregeld worden, anders vt zwakt de sector in de ogen v Langstraat alleen zichzelf. 1 waarschuwde dat diegenen d weigeren mee te werken eneri zo'n manier een slaatje uit de ken te slaan, bedrogen uitzullf komen. De mosselvisserij in zi. geheel krijgt minder mogelij heden als de zaad visserij nietg reguleerd wordt, en dus ook 'dwarsliggers.' Langstraa „Laat ik duidelijk zijn. Geenr geling: allemaal verliezers. W een regeling: allemaal wil naars." Winkel mag in Heinkenszand uitbreiden van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Mccrniart Houweling te Heinkcnszam mag fors uitbreiden. De leven.' middelenzaak verhuist waai schijnlijk nog dit jaar naar es nieuwbouwpand van 1000 vis kante meter aan de Dorps straat. B en vv van de gemeent Borsele hopen met een groteso- permarkt meer klanten uit regio te kunnen binden aan Heinkenszand. Een ontwerp raadsvoorstel hierover komt maandag 9 maart aan de ordetf de commissie ruimtelijke orde ning en milieu. De vergaderiK begint om 14.30 uur in hel meentehuis te Heinkenszand. Meermarkt Houweling kampt i jaren met ruimtegebrek en paf- keer problemen op de huidige li katie aan de Kerklaan. Ook con current Smit's Warenhuis bt aan de Dorpsstraat lonkt na^ uitbreiding. In totaal moge- beide levensmiddelenzaken ter niet meer dan 1400 \rierkanti| meter vloeroppervlakte in He- kenszand innemen. Tweeder» van de beschikbare ruimte is® toebedeeld aan Supermam Houweling. de rest is voor Stnits Warenhuis. Eigenaar J. Houweling van# Meermarkt hoopt in juli al8 kunnen beginnen met de nieu* bouw. De oude Capponfabrid aan de Dorpsstraat gaat da* voor tegen de vlakte Het b- dige kantoor van het landbouw mechanisatiebedrijf op de bod Dorpsstraat/Eendvogelstraat blijft behouden. „Wat voort* stemming dat krijgt weten nog niet. We denken zf aan# kantoor met een klein wins tje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 46