Jan Poortvliet zingt in zijn auto Berger duldt geen inspraak PZC Zeeland gehavend tegen GA Eagles FC Twente laat Mulder niet gaan Arts getuigt niet voor Katrin Krabbe Niemann verdedigt wereldtitel schaatsen Michael Chang neemt revanche op Krajicek Ex-international maakt vanavond rentree in hoofdmacht VCV Zeeland Ajax wordt niet rijk van vol stadion SpOrt ZATERDAG 7 MAART 1992 37 van onze verslaggever Richard Thannhauser EINDHOVEN - Nog geen half jaar geleden leek zijn loopbaan als prof een roemloze dood te sterven, maar vanavond begint hij met het schrijven van het zo veelste hoofdstuk in zijn voet baldagboek. Jan Poortvliet, en- hele maanden geleden bij VCV Zeeland nog afgeserveerd, gaat" als libero tegen Go Ahead Eagles de verdediging leiden en de Eindhovenaar heeft er veel zin in. Hij mag dan in september 37 worden, maar dat werkt voor hem eerder stimulerend dan remmend. „Ik lach weer en op weg naar de training zing ik in mijn auto", zegt de ex-interna tional. Eind vorig jaar werd de in Ame- muiden geboren 'diesel* op een zijspoor gerangeerd. Jan Poort vliet bekritiseerde trainer Louis Verstraaten (die ruim een maand geleden werd ontslagen) en werd vervolgens op het matje geroepen door het bestuur. In eerste instantie werd hij min of meer tot persona non grata ver klaard. maar na enkele gesprek ken mocht Poortvliet zich aan sluiten bij de tweede selectie. In het reserveteam van VCV Zee land zocht en vond de routinier het plezier in het voetbal terug. Hij zette zich voor de volle hon derd procent in en kreeg op de valreep zowaar de beloning in de vorm van een basisplaats in de hoofdmacht. Waardevol HAMBURG (DPA/SID) - In de affaire-Krabbe blijkt geen ge tuige a décharge te zijn gevon den. De Zuidafrikaanse arts El len Bindemann heeft gisteren namelijk nadrukkelijk ontkend dat zij gesuggereerd heeft dat de atlete onschuldig zou zijn. „Er zijn verkeerde conclusies getrokken. Ik heb niet gezegd dat één van de drie urinemon sters een afwijkende kleur had, maar één van de vier. Er zijn in Stellenbosch bij dat onderzoek namelijk stalen van vier spor ters ingenomen." De op dit moment in Canada werkzame arts, die bij de do pingcontrole aanwezig was, heeft, van de Duitse atletiek- bond het verzoek ontvangen Eventueel als getuige op te tre den Zij is door het DLV bena derd vóór zij haar aanvullende toelichting gaf op het stuk in „Bild" met citaten die de over treding van Krabbe, Breuer en Móller twijfelachtig zouden kun- HEERENVEEN (ANP) - Gunda Niemann besluit nog deze maand of zij haar schaatsloop- baan voortzet. De 25-jarige Nie mann is het komende weekein de in Heerenveen de voornaam kandidate voor het wereld- allround. De is tevens titelverdedig- fter. kans is aanzienlijk, dat zij af- |tand neemt van het schaatsen, Albertville verklaarde zij te enkele Duitse verslag gevers, dat het mooi is geweest ;n dat het tijd is om een gezin te )p 16 maart is er in haar woon- Erfurt een bespreking Niemann haar besluit 'ekend maakt. „Dan evalueren het seizoen en zette we de trategie voor de toekomst uit". eRt bondscoach Gaby Fuss, het succes van Niemann en Heike Warnicke in Joertville - Niemann was goed oor twee gouden en een zilve- medaille, Warnicke behaal- e twee keer zilver - kreeg Fuss ?n c°ntract tot 1994. Bij aan- in Albertville beschikte J over een verbintenis tot 1 pnl. 'n Heerenveen weten het Duitse viertal - naast ^nn en Warnicke schaat- dit weekeinde Jacqueline en Claudia Pechstein in •au - zich zo goed als mogelijk gekomen als linksbuiten, maar doet het nu zeer verdienstelijk als linksback Over de problemen, die hij met Louis Verstraaten en het be stuur heeft gehad, wil hij niet meer praten. Poortvliet heeft een dikke streep onder het verle den gezet. „In mijn carrière heb ik wel meer tegenslagen gehad. Daar word je sterker van. Ik doe nu alsof er niets is gebeurd. Zo is het leven toch. Je moet niet over gisteren praten, want vandaag is HEfBHEHMHLJü nen maken. Dr. Bindemann is bereid haar getuigenis af te leg gen. Bild. dat Krabbe als columniste onder contract had, had de woorden van Bindemann als volgt weergegeven: „Die urine monsters van Krabbe, Breuer en Móller waren niet identiek, twee waren donker, één licht." Binde mann echter stelde: „Ik heb de namen nooit genoeriid, ik kende de vrouwen niet. Wij hebben vier monsters afgenomen, één van de vier was afwijkend, drie zagen er gelijk uit." Daarmee wordt de constatering van Manfred Donike onder schreven. De Keulse dopingpro- fessor onderzocht de urinestalen en stelde zowel de eerste keer als bij de contra-expertise vast dat de samenstelling precies hetzelf de was. Op grond van die ver meende malversatie werd het drietal atletes voor vier jaar ge schorst. Sporen van het gebruik van spierversterkende middelen werden niet gevonden. was op het laatste titeltoernooi van het seizoen heeft voorbe reid. „We hebben heel wat feest jes na de Spelen moeten afzeg gen.'" Een uitzondering werd ge maakt voor Bernard Vogel, de minister-president van Thürin- gen die-het trio Niemann-War- nicke-Fuss maandag ontving. Voor Nederland komen Carla Zijlstra. Lia van Schie, Sandra Voetelink en Hanneke de Vries op het ijs. Zijlstra opent het toer nooi, want zij start in de eerste rit op de 500 meter tegen de Roe meense Dascalu. Loting WK vrouwen: 500 meter, eer ste rit Dascalu (Roei - Z(jlslra iNed). 2 YeiChii - Warnicke (Dun. 3 Bomer (Dun - Voetelink <Nedi, 4 Van Schie (Ned) - YUredal (Noo), 5 Polozjkova (GOS) - Niemann (Dui), 6. Prokasjeva (GOS) - Hashimoto (Jap). 7. Boiko (GOS) - Uehara iJapi, 8. Kline (VSt) - Wasilewska iPoli. 9 'Kaenyama iJapi - Krohn (Zwei. 10 Belci dtat - De Vries (Ned), 11 Docter iVSti - Antal lOos). 12 Yoda (Japi - Pechstein (Dui), 13. Hordobetiu (Roe) - Hunya- dy (Oos). 14. Laszlo (VSt) - Bazanova (GOS). 15 Tonsberg (Nooi - Van Hel den (Frai. 16. Yla-Sulkava iFini - Feli- cetti (Itai 3000 m 1 Bomer - Ye. 2 Niemann - Hashimoto. 3 Yttredal - Van Schie. 4 Prokasjeva - De Vries, 5 Boiko - Das calu, 6. Zijlstra - Warnicke, 7 Docter - Kaeriyama. 8. Bazanova - Kline, 9, Krohn - Uehara. 10. Wasilewska - Belci, 11 Voetelink Yoda 12. Antal- Laszlo. 13 Felicetli - Pechstein, 14 Hunyady - Van Helden. 15. Yla-Sul- kava - Hordobetiu. 16. Polozjkova - Tonsberg weer een nieuwe dag Ik ben er trots op. dat ik mezelf op een sportieve manier weer in de kij ker heb gespeeld. Ik sta tegen Go Ahead Eagles in de basis, omdat Ik in het tweede goed heb gepresteerd en niet omdat ik toevallig Jan Poortvliet heet." Veranderd Toch kan ook Poortvliet niet ontkennen, dat de situatie voor hem wel degelijk is veranderd. Een klein jaar geleden wierp hij zich op ais eén van de redders DORDRECHT (GPD) - Als Han Berger eindelijk de juiste sleu tel uit de enorme bos heeft ge vonden en gastvrij de deur van zijn trainerskamer openslaat, gaat prompt het alarm af. Alle druktoetsen worden gepro beerd, maar de snerpende toon houdt aan. Als een kat in een vreemd pakhuis kijkt de nieu we trainer van SVV/ Dordrecht'90 even hulpeloos in het rond. „Ik geloof dat er iets niet goed gaat," zegt hij met een flauwe glimlach. Het is wennen voor Han Berger in Dordrecht, waar spelers, trai ners en bestuursleden tot voor kort rollebollend met elkaar over de dijk gingen, waar de in triges zich in snel tempo opvolg den. maar waar niemand een duimbreed wilde toegeven. „Tot dusver was het hier een praat huis. heb ik begrepen." zegt Ber ger nog voorzichtig. Begripvol voegt hij eraan toe: „De fusie moet hier mede debet aan zijn geweest. Maai' dat was voor mijn tijd. Ik sta volledig blanco tegen over deze groep. En ik denk dat het een getalenteerde groep is. Mijn eerste indruk is trouwens van het betaalde voetbal in Zee land. Dag en nacht stak hij zijn ziel en zaligheid in de club. Hij verrichtte goede zaken, maakte fouten, maar deed in elk geval iets. Dat ligt op dit moment ui teraard anders. Poortvliet: „Ik ben best wat af standelijker geworden, dat iijkt me logisch. Toch is het niet zo. dat het wel en wee van VCV Zee land me niet meer interesseert. Ook al speel ik hier volgend jaar niet meer. Dat maakt me niets positief, de beleving tijdens de eerste training was prima." Veel zal hij niet overhoop halen aan de Krommedijk, weet Han Berger nu al. „Zeker niet de eer- Han Berger uit. Ik vind nog steeds dat VCV Zeeland levensvatbaarheid heeft en ben altijd bereid om te helpen. Achter de schermen of als het moet voorop in de strijd Jan Poortvliet was één van de weinigen binnen de club. die niet verrast reageerde op het blauw tje. dat VCV Zeeland liep bij Piet de Visser. De Visser ging zoals bekend niet in op een aanbie ding van de hekkesluiter van het betaalde voetbal en koos voor NAC. dat hem een beter perspec tief bood. ste dagen. Ik moet eerst meer in zicht krijgen in de groep. Daar om denk ik niet dat ik in het be gin veel van het bekende con cept zal gaan afwijken De mees te jongens ken ik als voetballer, ik heb ze allemaal wel eens zien spelen." inventariseren ..De komende weken,' vervolgt Han Berger, „gebruik ik om me in te werken. We moeten nog acht wedstrijden spelen, zeg maar zo'n twee maanden. Die tijd heb ik nodig om te inventari seren en het eredivisieschap vei lig te stellen." Han Berger noemt zich eigenzin nig, hij duldt geen medezeggen schap van de voorzitter waar het de opstelling betreft en ver wacht dan ook geen problemen te zullen krijgen met Cees den Braven. „Ik heb in mijn loop baan allerlei voorzitters meege maakt, maar nooit last met ze gehad. Al moet ik toegeven dat ik wel even heb moeten naden ken, voordat ik naar deze club ging - met een voorzitter die zo in opspraak is geraakt." „Als hij al die uitspraken heelt gedaan, keur ik dat niet goed. „Voor het bestuur was het een klap. dat Piel de Visser voor NAC koos. maar ik zag het een tijdje geleden ai aankomen", zegt Poortvliet. „Het bestuur had De Visser een goede aanbie ding gedaan, maar toen hij niet direct toehapte, wist ik al hoe de vork in de steel zat. Hij moest toen al iets anders in zijn ge dachten hebben." Poortvliet wil De Visser zeker niet veroordelen, maar vindt wel. dat er redenen genoeg wa ren voor de ervaren oefenmees- ter om met VCV Zeeland in zee te gaan „Piet de Visser had niets te verliezen", meent Poortvliet. „Hij kon nooit afgaan. Ik hoorde De Visser laatst roepen, dat hij zich nog een jonge kerel voelde. Een vent met zoveel pit had deze baan moeten aankunnen. Hij was een kerel geweest als hij erin was gestapt." Fundament Jan Poortvliet denkt ondanks het afzeggen van De Visser, dat VCV Zeeland niet hoeft te wan hopen, al verliest hij de realiteit niet uit het oog. „Je hoort nu weer negatieve geluiden, omdat De Visser niet komt Ik zeg. dat de toekomst van de club niet van één man afhangt. Als je een huis wilt bouwen, heb je aan één steen ook niet voldoende. Om te beginnen moet er een goed fun dament staan." „Ook wij als spelers kunnen een steentje bijdragen. In feite heb ben wij de toekomst van VCV Zeeland in onze handen. Tegen Go Ahead Eagles begint de laat ste periode van de competitie In die laatste wedstrijden van het seizoen moeten we gewoon op resultaat spelen. Voor mijn part spelen we met één spits en zes middenvelders. Mooi aanval lend voetbal is leuk en aardig, maar het gaat nu alleen nog maar om het resultaat." Ziet Jan Poortvliet in zijn stre ven naar een waardig competi- tieslot nog een rol voor zichzelf weggelegd „Ja", antwoordt hij ferm. „Ik hoef niet goed te spe len, maar moet wel het team be ter laten functioneren. Dat zie ik als mijn voornaamste rol. In de afgelopen wedstrijden kreeg het elftal in enkele minuten tijd een paar tegentreffers om de oren. Dat mag niet meer gebeuren. Kom je op achterstand, dan hoef je niet direct te wanhopen. Een doelpunt verschil is altijd nog weg te werken." Maar ik kan daar geen oordeel over uitspreken, ik ben geen rechter. En bovendien, ik moet werken met de spelers, de voor zitter staat niet op het veld. Met de spelers moet ik door één deur kunnen, dat telt voor mij. Bo vendien wilde ik werk. want dat had ik al vijf maanden niet. Ja, ik had contacten met Wageningen. maar dat speelt in de eerste divi sie. En dat geldt ook voor NAC." Irritatie „Ik wilde een club uit de eredivi sie en omdat mijn naam bij geen enkele club genoemd werd. wek te dat bij mij toch irritatie op. Ik heb zestien jaar getraind met FC Utrecht en FC Groningen topprestaties geleverd, met For- tuna vorig seizoen op twee pun ten na Europees voetbal ge haald. ik denk dat ik me vol doende heb bewezen in al die ja ren Ik hoor thuis in het, rijtje Vonk, Reker. Westerhof, Van Veen. Maar als het dan even minder gaat. ben je gelijk afge schreven. zo lijkt het. Ik ken trai ners die nog nooit bij de eerste acht zijn geéindigd en die zich moeiteloos in de eredivisie handhaven." INDIAN WELLS (Rtr) - Richard Krajicek is na zijn opzienbaren de overwinning op Ivanisevic in de achtste finales van het toernooi van Indian Wells ge stuit door de laatste Ameri kaanse vertegenwoordiger Mi chael Chang. De nummer twaalf van het schema nam met 6-3 6-7 (4-7) 7-6 (7-4) revanche voor de nederlaag, die hij bij de Open Australische kampioenschap pen had geleden. Krajicek had weliswaar een matchpoint, maar benutte dat niet. Van de zestien Amerikanen in het schema van 56 spelers was Chang de enige, die doorging naar de kartfinales. Lijstaan voerder Jim Courier vond voor de vijfde achtereenvolgende maal in zijn carrière geen gat in het tennismuurtje dat de GOS- vertegenwoordiger Andre Sjes- nokov optrok: 4-6 5-7. Een ge ruisloze uitschakeling met een opleving van de tennis/honkbal ler in de negende game van de tweede set. toen hij met vier win nende returns door de opslag van zijn tegenstander brak. Ver volgens gaf hij met onnodige fouten de laatste twee games uit handen. Na afloop klaagde Cou rier, die sinds hij 's werelds num mer één werd nog geen toernooi heeft gewonnen, over vermoeid heid: „Sjesnokov had een ant woord op alles wat ik probeer de.Knallers, die tegen een ander regelrechte winners zijn, komen tegen hem twee, drie keer te rug." Herroeping Ook de nummer twee verdween uit het schema: Jakob Hlasek versloeg Pete Sampras met 6-4 3-6 7-5 in een partij die twee en een half uur duurde en eindigde met de herroeping van een line call door de scheidsrechter. Voor Sampras zagen de zaken er in de tweede set al slecht uit. Hij maakte het vroege service-ver lies echter goed en maakte als nog gelijk In de derde set was de ENSCHEDE (ANP) - Deportivo La Coruna en FC Twente heb ben geen overeenstemming be reikt over de transfer van Joeri Mulder. De speler, wiens con tract in Enschede dit jaar af loopt en de Spaanse club waren het onderling volledig eens. Mulder zou dit seizoen in Span je afmaken en daarna nog twee jaar in dienst blijven. La Coru na wilde hem dit weekeinde al opstellen in de wedstrijd tegen Sevilla. FC Twente ging akkoord met de transfer, mits gisteren voor twaalf uur de complete transfer som zou zijn overgemaakt, of een bankgarantie voor het gehe le bedrag zou voorliggen La Co runa wilde echter een betaling in termijnen en daarvoor voelde de Nederlandse club niets. Gister middag was geld noch een bank garantie uit Spanje aangeko men. Ton Pattinama zal het seizoen voltooien bij FC Den Haag De 35-jarige verdediger werd door de degradatiekandidaat ge huurd om problemen rond bles sures en schorsingen op te van gen. De laatste man van Hera cles zal aan het einde van dit jaar zijn loopbaan in het betaalde voetbal beeindigen. Hij gaat als amateur verder bij Rohda Raal- te. Brian Roy Ronald de Boer van FC Twente heeft afgezegd voor het Olym pisch elftal, dat woensdag aan staande in Utrecht uitkomt te gen Zweden. Hij heeft last van een liesblessure. Bondscoach Schiedam. Oefenwedstrijd, man nen: Nederland - Japan 25-14 c 16-7). Doelpuntenmakers Nederland. Veer man 7. Hagrijze 4, Schuurs 3. Groe ner. Nijdam. Jacobs. Tummeren Por tengen allen 2. Patrick van Olphen 1. Voetbal Duitsland. Bundesliga: Schalke 04 - Wattenscheid 11. Dynamo Dresden - Borussia Monchengladbach 1-2. Hansa Rostock - MSV Duisburg 0-0. Frankrijk. 31ste speeldag: Toulon - Paris Saint Germain '2-5. Zwemmen Indianapolis, Amerikaanse Olympi sche selectiewedstrijden, finales vijfde dag: vrouwen: 800 vrij 1 Evans 8 27.24. 2. Hansen 8.30,05. 200 wissel 1. Sanders 2.13.10. 2. Haislett 2.14,49. concentratie van de Zwitser su perieur. Ook Agassi verloor. Gezien de stand op de plaatsingslijst: tien de tegen zijn tegenstander Emi- lio Sanchez zevende, was dat geen verrassing. Opmerkelijk was wel de overtuiging, waarme- we de Spanjaard hem vanaf de achterlijn zijn wil oplegde: 6-3 6- 1 in één uur tijd In de kwartfina les van Indian Wells rekende Mi chael Stich af met Sergio Bru- guera Eltingh Jacco Eltingh is er niet in ge slaagd de halve eindstrijd te be reiken bij het. tennistoernooi in Kopenhagen. Hij verloor vrijdag in de kwartfinale kansloos van Anders Jarryd. De Zweedse ve teraan gunde zijn Nederlandse opponent slechts drie games: 6-1 6-2. Bij het toernooi van Boca Raton miste Brenda Schultz de kans haar krachten te meten met Steffi Graf. De Nederlandse ver loor met 5-7 6-3 3-6 van de als ze vende geplaatste Amerikaanse Zina Garrison. Indian Wells, 1.8 miljoen gulden, mannen: derde ronde: Chang iVSL 12) - Krajicek (Ned) 6-3 6-7 (4-7) 7-6 i7- 4), Clavel (Spa) - Novacek (Tsj/8) 6-2 4-6 6-3, Sjesnokov (GOS) - Courier (VSL'l i 6-4 7-5. Stich (Dui/3) - Rostag- no (VSl/14) 6-2 6-4. Sjerkasov (GOS) - Gustafsson iZwc'13> 6-3 6-3. Brugue- ra (Spa 11) - Korda (Tsj'6> 7-5 4-6 6-0. Hlasek iZwl 16i - Sampras (VSb2i 6-4 3-6 7-5, Emilio Sanchez (Spa)7i - Agassi (VSt/10) 6-3 6-1. Kwartfinale: Stich - Bruguera 6-16-2 Boca Raton. 1 miljoen gulden, vrou wen: derde ronde Gamson <VSt/7) - Schultz (Ned> 7-5 4-6 6-3. Tauziat (Fra/5) - Zrubakova (Tsj/12) 6-2 7-6 )7- 40, Martinez (Spa/4) - Date 9jap/l 1) 6- 1 7-6 (7-3), Mary Joe Fernandez (VSt/ 30 - Gildemeister (Per) 6-3 7-5, Coet- zer (ZAf) - Wiesner (Oos) 6-3 6-1. Rit- ner (Dun - Meski (Geo) 6-2 6-3 Kwart finales: Coetzer (ZAD - Sabatini i Ar&2) 4-6 6-1 6-2. Kopenhagen. Mannen, '250.000 gul den, kwartfinales: Jarryd (Zwei - El tingh (Ned) 6-1 6-2. Nargiso (Ita) - Kenneth Carlsson (Dem 7-5 7-6 Nol de Ruiter heeft Brian Roy alsnog aan de selectie toege voegd De Ajacied was in eerste instantie afgevallen. Barry van Galen (Haarlem), zon dag in de bekerwedstrijd Telstar - Haarlem door scheidsrechter Bakker van het veld gestuurd, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden ge schorst. Van Galen had een slaande beweging gemaakt naar tegenstander De Kruif. Johan Gabriels (NAC) werd voor twee wedstrijden geschorst. Gabriels kreeg een rode kaart in de wed strijd Heerenveen - NAC wegens een handsbal waardoor de te genstander een duidelijke sco ringskans werd ontnomen. Mar co Boogers (Fortuna Sittard) is voor één wedstrijd uitgesloten na zijn zevende gele kaart. Schotland boekt thuisreis EK al GLASGOW (DPA) - De Schotse voetbalbond heeft een zuinig reisschema opgesteld voor de ploeg die deelneemt aan de eind ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap. Op 18 juni, de dag na het einde van de groepswedstrijden in Zwe den. waarvoor de Schotten zijn ingedeeld met Nederland, het GOS en Duitsland, is de vlieg reis van Norrköping naar Glas gow geboekt. Een woordvoerder van de Schotse voetbalbond ver telde dat de boeking voor de vroege thuisreis niet op zuinig heid, maar op realisme geba seerd was. Biathlon Oslo, wereldbeker, 15 km vrouwen: 1ResLsova GOS 11 06.56.417 missers bij schieten), 2. Briand (Frai 1.07.29.2 (5>, 3. Nykkelmo (Noot 1.07 43.9 (4). Stand wereldbeker: 1 Schaaf (Dui) 138, 2. Briand 124 Schaken Linares (Spa), grootinecstertoer- nooi, afgebroken partij: Speelman (GBri - Illescas (Spa) 0-1 Stand na acht ronden: 1 Kasparov (Aze) 6. 2 Beljavski (Oek) 5 1'2, 3. Karpov (GOS) en Tim- man (Nedi 5. 5 Ivantsjoek (Oek) en Dlescas 4 12. 7 Gelfand (WRui en Joesoepov<GOS)4.9 AnandiIndien Salov (GOS) 3 12. 11. Short (GBri en Barejev (GOS) 3. 13 Speelman 2 1/2. 14. Ljubojevic (Joei 2. heen. Hij is best een beetje trots op zichzelf. „Ik had natuurlijk m'n kont tegen de krib kunnen gooien, maar zo ben ik niet. Ik heb doorgezet, want ik wilde dit seizoen op een waardige manier afmaken. Die periode' in het tweede elftal is me zeker niet te gengevallen. Ik denk,dat ik voor dat team best waardevol ben ge weest. Ik heb geprobeerd om een steun te zijn voor de jongens. Voor de wedstrijd gaf ik ze aan wijzingen over hoe ze bijvoor beeld een tegenstander moesten dekken. Als team draaide het re delijk. We waren in geen wed strijd de mindere en we hebben toch tegen alle toppers gespeeld. Er lopen in het tweede jongens die rijp zijn voor het eerste team. Stopper Leo Kayser heeft op mij een betrouwbare indruk ge maakt en als ik zie hoe Albert Slinger zich ontwikkelt. Hij is Jan Poortvliet kan weer lachen. Vanavond maakt hij zijn rentree tegen Go Ahead Eagles. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - Trainer Bert Pentury van VCV Zeeland kan voor de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles vanavond geen beroep doen op een viertal spelers. Huib Meerman (enkel), Jan de Rijke (knie) en René Schreuder (knie) zijn geblesseerd en Jos Kayser is gesehorst. Daar tegenover staat in ieder geval de terugkeer van Jan Poort vliet. Bert Pentury zal Poortvliet op de libero-positie posteren. „Jan Poortvliet heeft de laatste tijd goed gepresteerd in het tweede", mo tiveert Pentury zijn keus voor de 3G-jarige Eindhovenaar. De selectie van Go Ahead Eagles, die na de 5-1-nederlaag tegen NEC in het Carnavalsweekeinde moest opdraven voor straftrainingen. zal in Zeeland iets recht willen zitten. „Ik ga daar wel vanuit", zegt Pen tury. „Ik verwacht een optimaal gemotiveerde tegenstander." „Go Ahead Eagles behoort tot de betere ploegen. Vooral op rechts zijn ze levensgevaarlijk met jongens als Heering en Bosvelt, die bij toerbeurt proberen de achterlijn te halen. We zullen daar wat tegen over moeten stellen. Net als tegen Pothoven, die vlak achter de spit sen speelt." Verwacht mag worden, dat VCV Zeeland veel mensen achter de bal houdt. Toch wil Pentury zijn ploeg niet alleen maar laten verdedi gen. „Go Ahead Eagles speelt achterin meestal één-op-één", weet Pentury. „Er liggen mogelijkheden als we over de flanken aanvallen. Dan lokje bij Go Ahead Eagles de verdedigers Robert Maaskant (die is overgekomen van het Schotse Motherwellen Cees Marbus uit weg uit het centrum van de verdediging. Wellicht krijgen we dan wat kan sen." Eerste indrukken nieuwe trainer SW/Dordrecht positief Paardesport Dortmund. CSI-W: Grote Prijs van de Bondsrepubliek, tabel A. 1.60. na barrage 1 Michael Whltaker <GBr> Mon Santa 0-33.11. 2 John Whitaker (GBri Gammon 0-33,29, 3. Lansink (Ned) Egano 0-34,15 Springconcours, tabel A, op tijd 1. John Whitaker/ Fonda 0-51,30. 2. Markus Beerbaum iDui» Rosella 0-54,81.3. Gretzer (Zwe> Almeto 0-54.89. Handbal mannen: 50 vrij: 1 Biondl 22,12,2 Ja ger 22,49 200 vlinder: 1 Stewart 1 55.72. '2 Wharton 1 59,66 100 rug: 1 Rouse 54.07, 2. Berkoff 54.65. Skiën Panorama (Can). Wereldbeker man nen, afdaling: 1 Besse (Zwl) 2.05,33, 2. Mader (Oos). Mahrer (Zwn beiden 2.05,34. 4 Kitt (VSt) 2 05.52. 5. Fivel (Fra) 2.05,61. Stand algemeen: I Ac- cola(Zwii 1478,2 Tomba(Ita) 1162,3. Girardelli (Lux) 859. Stand afdaling' 1 Heinzer 551, 2. Kttt 361. AMSTERDAM - Het bestuur van Ajax verwacht dat de kwartfinalewedstrijd in het UEFA-Cuptoernooi tegen AA Gent een vol Olympisch Sta dion zal opleveren. In de voor verkoop werden al ruim der tigduizend kaartjes aan de man gebracht. Echt wijzer wordt de club er echter niet van, want na aftrek van alle kosten zal de Amsterdamse club hooguit een half miljoen gulden overhouden. Grootste kostenpost is het aanleggen van een lichtinstal latie. De directie van het Olympisch Stadion, dat wordt bedreigd door de slopersha mer, liet enkele maanden gele den twee lichtmasten verwij deren. Dat gebeurde buiten medeweten van het Ajax-be- stuur, dat woedend reageerde. Voorzitter Michael van Praag heeft berekend, dat het aan brengen van de noodverlich ting Ajax 220.000 gulden kost. Bovendien moet Ajax in de buidel tasten voor het aan brengen van-extra hekken in het stadion. Daarvoor is een bedrag van 50 mille uitgetrok ken. Voor het huren van het stadion betaalt Ajax een be drag van ruim een ton. Een van de 45 meter hoge stellingen bij het Olympisch Stadion, waarop voor het duel tegen AA Genteen lichtinstallatie wordt gezet. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 37