Fiat voor uitbreiding Westdorpe Graauw moet groen worden PZC Jeugdfilmfestival in Antwerpen ll^gl Raad Sas komt draait weggeven Eversdam terug Officier vraagt zware straffen voor hardrijders A. Mouton wordt nieuwe secretaris Het Vrije van Sluis Geen geld Terneuzen voor jubileumboek van Vier Ambachten Omroep Terneuzen begint in juli met proefuitzendingen Streek VRIJDAG 28 FEBRUARI 1992 g Krappe meerderheid in raad Sas van Gent \2osVoet n© van onze verslaggever SAS VAN GENT - Westdorpe mag een maatje groter worden. Een meerderheid van de ge meenteraad van Sas van Gent ging donderdagavond akkoord met het voorstel van burge meester en wethouders om een voorbereidingsbesluit te ne men voor uitbreiding van de kern ten oosten van de Molen straat. Alleen de fracties van CDA en VVD hadden inhoude lijke bezwaren tegen de plan nen van het college. Volgens beide partijen lopen b en w in deze zaak te hard van stapel en had vooraf overleg moeten plaatsvinden met de huidige pachters van de betreffende gronden in het gebied. van onze verslaggever OOSTBURG - De algemene ver gadering van waterschap Het Vrije van Sluis is donderdag ak koord gegaan met de benoe ming van A.J.W.H.L. Mouton (42) uit Goes tot secretaris van het waterschap. De huidige Zeeuwse consulent openlucht recreatie van het ministerie van landbouw vervangt met in gang van 16 april griffier B.A.H. Weterings (58), die per 1 mei met vervroegd pensioen gaat. Mouton was door de sollicitatie commissie als enige voorgedra gen voor de secretarispost. In to taal hadden 57 mensen op de va cature gereageerd. Mouton kreeg gisteren in de algemene vergadering in Den Hoekzak in Oostburg 56 van de 58 uitge brachte (anonieme) stemmen. Eén van de leden gaf de voor keur aan de waarnemend griffier A. van den Oever, een ander lid leverde een blanco stembriefje in. „Ik moet constateren dat een jonge man ons gaat verlaten," sprak dijkgraaf ir C.J. Almekin- ders de scheidende Weterings toe. „Ik had graag nog gebruik gemaakt van zijn kennis en erva ring, maar we respecteren zijn keus en verlenen hem dan ook op de meest eervolle wijze ont slag." Weterings: „Ik ben vanacht een paar uur bezig geweest om een afscheidsrede in elkaar te zet ten. Maar troost u. ik ben het al lemaal weer vergeten. In de ruim twintig jaar dat ik in dienst ben geweest van het waterschap, heb ik er altijd alles uit willen ha len wat er in zit. Alsof het een ei gen bedrijf was." De algemene vergadering ging eveneens akkoord met de aan stellingvan drie nieuwe hoofdin gelanden A.J. de Hullu uit Nieuwvliet, W.T.F. van de Vijver uit IJzendijke en A.J.J. Butijn uit Aardenburg. Zij vervangen de hoofdingelanden A.P. Kools. J. Dieleman en A.M.R. Bonte, die in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd ontslag hebben genomen. Volgens Almekinders heeft de aanstelling van de nieuwe hoofdingelanden enige discussie opgeleverd binnen het dagelijks bestuur. Volgens de nieuwe wa terschapswet, die 1 januari dit jaar van kracht is geworden, moet het aantal hoofdingelan den voor 1995 worden terugge bracht tot 25 mensen. Momen teel bestaat het algemeen be stuur nog uit 63 leden. „On danks de nieuwe richtlijnen heb ben we besloten de vacante plekken toch in te vullen, omdat dit nog steeds verplicht is als er reserve-mensen op de lijst staan", aldus de dijkgraaf. Almekinders kondigde gisteren aan dat het waterschap werkt aan een nieuwe berekening voor de hoogte van het geschot voor natuurgebieden. Hij sloot niet uit dat de verhouding tussen be bouwd en onbebouwd zal ver schuiven. Volgens de gezworene F. Thomaes moet straks krach tens de nieuwe wet ook worden betaald voor het nut van dijken en wateren van onze verslaggever TERNEUZEN - Het comité dat de viering van 750 jaar Vier Am bachten coördineert hoeft niet te rekenen op een financiële bij drage van de gemeente Terneu zen voor de uitgave van een ju bileumboek. Ondanks pogingen van D66 b en vv en de raad op an dere gedachten te brengen, be sloot de gemeenteraad donder dagavond alleen 15.000 gulden beschikbaar te stellen voor een aantal feestelijkheden. De stichting Evenementencom missie De Vliegende Hollander knjgt dat geld toegeschoven. De stichting moet er een aantal cul turele en sportieve, liefst grens overschrijdende, activiteiten van bekostigen. B en w van Ter- neuzen staan op het standpunt dat van die feestelijkheden een stukje 'Terneuzen promotie' kan uitgaan. De raad bleek het daar mee eens. De SGP-fractie stem de uit principiële overwegingen tegen. D66-woordvoerder J. van Mil zag een poging om ook nog subsidie los te peuteren voor het jubileumboek (tachtig schrij vers, 600 pagina's) stranden. Te ambitieus Wethouder P C. Hamelinck (fi nancien) vond dat project te am bitieus en te duur. Hij stelde vast dat de subsidie voor de evene menten de hele gemeenschap van een medewerkster ANTWERPEN - In de cinema's Brabo. Tijl en Wapper in Ant werpen vindt van zaterdag 29 fe bruari tot vrijdag 6 maart het Europees jeugdfilmfestival plaats. Het programma luidt als volgt: zaterdag 2!) februari: Brabo - Witte wolken Caroline, 14 uur. Piano. Piano. 16 uur. Tijl - Beertje Sebastiaan, 14 uur; Oli ver Olivia. 16 uur. Wapper - Karlsson Duimpje. 14 uur; De wonderjaren, 16 uur. zondag 1 maart: Brabo - De rode kous, 14 uur: Achter uitlopen kan ik ook, 16 uur Tijl - Robinson Co. 14 uur; Mima. 16 uur Wapper - De vlo. 14 uur; Over de Ze- maandag 2 maart: Brabo De ganzeprinses. 14 uur; De moeizame weg. 16 uur. Tijl - Het gouden zwaard. 14 uur; Oli ver Olivia. 16 uur. Wapper - Het rode rokje, 14 uur; Ro binson Co dinsdag 3 maart: Brabo - De kinderen van No 67. 14 uur. De vlo. 16 uur. Tijl - Over de zeven Zeeen, 14 uur; Beertje Sebastiaan. Wapper - De ganzeprinses. 14 uur; Mi- ma. 16 uur woensdag 4 maart: Brabo - Ede Unku. 14 uur; Piano. piano. 16 uur. Tijl - Oliver Olivia. 14 uur; Vakan tie bij Sylvester. 16 uur Wapper - Beertje Sebastiaan. 14 uur; Het rode rokje. 16 uur. donderdag 5 maart: Brabo - Belgische korte films. 14 en 16 uur Tijl - Robinson Co. 14 uur. Het gou den zwaard. 16 uur. Wapper - De wonderjaren. 14 uur: De rode kous. 16 uur. vrijdag 6 maart: Brabo - Achteruitlopen kan ik ook. 14 uur. De moeizame weg, 16 uur Tijl - Vakantie bij Sylvester. 14 uur: Beertje Sebastiaan. 16 uur. Wapper - Karlsson Duimpje, 14 uur; Oliver Olivia. 16 uur De christen-democraten en libe ralen vrezen dat de uitbreidings plannen van b en w kunnen lei den tot een 'tweede Sint Albert'. Deze wijk in Sas van Gent kampt al jaren met. leegstand van v^oningen, omdat de ver wachte toeloop van nieuwe in woners is uitgebleven. CDA en WD vinden dat in het geval van Westdorpe eerst moet worden gewacht tot de bouwgrond in het bestemmingsplan Canis- vliet in z'n geheel is uitgegeven. „In de jaren zestig werd voor Westdorpe nog uitgegaan van 25.000 inwoners. De bevolkings prognoses voor Sas van Gent la gen destijds rond de 30.000 tot 40.000 inwoners. Volgens die ver wachting is toen het plan Sint Albert uitgebreid. We kennen vandaag de dag reële cijfers en de gevolgen. Ik denk dat we op moeten passen dat we straks in Westdorpe niet met hetzelfde probleem komen te zitten. Laten we eerst de ontwikkelingen voor het plan Canisvliet maar eens af wachten," waarschuwde CDA- fractievoorzitter L. van Waes. Deze visie werd onderstreept door de VVD. Fractievoorzitter R. Noët: „Ik dacht in eerste in stantie dat uw voorstel enkel ging over het kleinere terrein dat in eigendom is van de Dienst der Domeinen. Maar nu koppelt u er gemakshalve eeri groter gebied aan. Als u voorstelt een voorbe reidingsbesluit te nemen voor zo'n groot gebied, lijkt het me lo gisch dat er eerst onderzoek wordt gedaan naai- de behoefte aan bebouwing en dat de huidi ge belanghebbenden vooraf over de plannen worden gehoord. In dit geval worden de zaken echter omgedraaid. Ik vind dit uiter mate onfatsoenlijk." Volgens burgemeester J. van Rest is er evenwel geen vuiltje aan de lucht. „Waarom gelijk zo groot? We moeten niet vergeten dat dit nog het enige gebied is waar in Westdorpe nog uitbrei ding mogelijk is. Dan denk ik dat het goed is om alles als een geïntegreerd geheel te bekijken, zodat straks een evenwichtige manier van uitbouwen kan wor den gewaarborgd. In het belang van de planologische rust voor dit gebied is het belangrijk dat nu al een voorbereidingsbesluit wordt genomen en we vervol gens op het gemak kunnen be kijken wat we er mee gaan doen. Dit besluit dient om ongewenste activiteiten in het plan tegen te gaan. En natuurlijk zullen we re kening houden met de bedrijfs voering van de pachters in het betreffende gebied. Daar zullen we nog mee gaan praten. Maai de pachters hebben feitelijk niets met de gemeente te ma ken. Zij zullen hierover in de slag moeten met de Dienst der Do meinen, die de gronden aan ons willen afstaan," aldus Van Rest. De burgemeester kreeg bijval van PvdA en Gemeentebelan gen. „Het gaat hier om het alge meen belang, wat toch uitsteekt boven dat van de kleine groep van vijf pachters," stelde de so ciaal-democraat A. de Wolde. „En ach, misschien was het in derdaad allemaal wat fraaier ge weest om met deze belangheb benden van te voren overleg te voeren. Maar of dat nu zoveel had uitgemaakt? Een kind kan voorspellen dat ze tegen de plan nen zijn." Het collegevoorstel werd uitein delijk na schorsing van de verga dering met zeven stemmen voor en vijf tegen (VVD en CDA) aan genomen. De raad kon eveneens instem men met het verzoek van de Axelaar C. Goedhals om een jachtwerf op te zetten ter hoogte van Passluis bij het zogenoemde kleine kanaaltje bij Westdorpe. Goedhals wil op deze plek repa raties gaan uitvoeren aan jachten en diverse aanverwante activiteiten ontplooien. Een po sitieve ontwikkeling, zo luidde de unanieme mening van de ge meenteraad. „De plannen zijn zowel met de bedrijfsvoerders als met omwonenden van Pas- sluis in goede harmonie door sproken," greep VVD-fractie- vooritter Noët nog even terug naar het vorige punt. „En zo hoort het dan ook." Oostburg geeft geld voor boek prentenknipper van onze verslaggever OOSTBURG - B en w van Oost burg zijn bereid 500 gulden bij te dragen aan een boek over Jan Huiszoon, beter bekend als Jan de Prentenknipper. De Pren tenknipper leefde van 1799 tot 1870. Hij trok als marskramer door Zeeland en knipte tijdens zijn rondtochten afbeeldingen van objecten die hij tegen kwam. Hij knipte ook figuren uit Cad- zand, Nieuwvliet en Oostburg en in het boek zal daaraan aan dacht worden besteed. De kos ten van het prentenknippers- boek worden geraamd op 68.500 gulden. De verkoop van. het boek, aangevuld met financiële ondersteuning van bedrijven en het Anjerfonds, moet het leeu- wedeel van die kosten dekken. Maar daarnaast wordt ook van zeven Zeeuwse gemeenten een bijdrage gevraagd. Het college van Oostburg ziet er wel wat in en meldt dat ook wordt geprobeerd een tentoon stelling over Jan de Prentenk nipper naar het IJzendijkse streekmuseum te halen. Het subsidievoorstel is toegevoegd aan de agenda van de commissie financiën. De commissie verga dert vandaag, vrijdag, vanaf 13.30 uur in het gemeentehuis. ten goede komt, terwijl subsidie ring van het boek eigenlijk 'fi nanciële ondersteuning van in dividuen' zou zijn. Burgemees ter drs R. C. E. Barbé wees op het besluit van het gezamenlijke b en w-overleg Zeeuwsch-Vlaan deren de uitgave van het boek niet te steunen. „We hebben af gesproken wél een bedragje voor de evenementen beschikbaar te stellen. In andere gemeenten wordt dus dezelfde gedragslijn gevolgd." De VVD'er W. H. Broekhuysen maakte een opmerking in de marge. Hij vond dat aan de sub sidiëring van de activiteiten van def Evenementencommissie de voorwaarde moest worden ver bonden dat die commissie bij de organisatie niet als enige de dienst uitmaakt, maar dat ook de Heemkundige Vereniging Terneuzen nauw bij een en an der zal worden betrokken. Die wens van Broekhuysen wordt vandaag (vrijdag) trouwens ook verwoord in een brief van het be stuur van de Heemkundige Ver eniging aan de Evenementen commissie. De Heemkundige Vereniging voelt er niets voor platgewalst te worden door die commissie omdat hei initiatief voor de viering een jaar geleden werd genomen door een aantal gemeenten, de waterschappen en juist de heemkundige krin gen. vvoners van Graauw zouden meer kunnen genieten van de Graauwse Kreek. van onze verslaggever GRAAUW - Graauw moet groe ner. Het dorp moet zijn grauwe karakter kwijt en met bomen en struiken worden opgefleurd. De Graauwse Kreek en de water gang naar Paal kunnen ook meer bij het dorp worden be trokken, bijvoorbeeld door de aanleg van een wandelpad. Het dorpsplan voor Graauw, Zand berg en Paal somt een aantal maatregelen op om het dorp en de buurtschappen ook in de toe komst leefbaar te houden. De in woners van Graauw en omge ving kunnen dinsdag 17 maart in het gemeenschapshuis vanaf 19.30 uur laten horen wat ze van de ideeën vinden. Dat gemeenschapshuis moet zelf overigens ook hoog nodig worden opgeknapt, meldt de projectgroep die het dorpsplan samenstelde. Daarnaast hoort de aanleg van een parkeerter rein voor vrachtwagens tot de snel te realiseren wensen. Bo vendien moeten riolering en wegdek van onder meer de Dorpsstraat en het Dorpsplein worden opgeknapt. De Hulster wethouder P. Weemaes schal: dat realisatie van al deze wensen zo'n drie miljoen gulden zal kos ten. De projectgroep vindt het voor een totale metamorfose van Graauw ook van belang om slecht onderhouden huizen aan de Achtereindstraat. Oude Kaai en Graauwsedijk en in Paal op te knappen of te slopen. Voor die sanering heeft Hulst echter voorlopig geen geld. Maar Wee maes stelt wel dat de gemeente raad een saneringsbeleidslijn zou moeten uitzetten. Overigens duurt het nog een maandje of twee, drie voor de ge meenteraad zich over het dorps plan zal kunnen uitspreken. De bevolking van Graauw krijgt op 17 maart nog de kans om opmer kingen over het plan te maken. AdvertentieI fWlERKBANDEN! I bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend tCsiNDS 1910 VERTROUWD VAKMANSC i ''SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAPj Fred van Eedenstraat 1 •tTERNEUZEN Tel. 01150-13456 S Hof te Zandeplein 17 v KLOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 Veel zal er niet meer veranderen, omdat het huidige rapport al re kening heeft gehouden met een aantal opmerkingen die halver wege 1990 zijn gemaakt. Wee maes: „Maar het kan natuurlijk altijd zo zijn dat wat aandachts punten of praktische problemen over het hoofd zijn gezien. Dat soort zaken zal nog na 17 maart in het rapport worden verwerkt en vervolgens zullen b en w zich over het rapport buigen. Een maand later zal de raad zich over een voorstel van het college kun nen buigen, verwacht ik." Dorpsraad Weemaes maakte zelf deel uit van de projectgroep, evenals een vertegenwoordiger van de pro vincie, drie Hulster ambtenaren en vijf inwoners van Graauw. Paal en Zandberg. De inbreng van de bewoners was groot, meldde Weemaes woensdag. De betrokkenheid van de bewoners bij hun eigen dorp geeft de wet houder de hoop dat binnenkort ook een echte - Dorpsraad Graauw van de grond komt. Be langstellenden kunnen zich mel den tijdens de inspraakavond. Naast de prioriteiten die zijn ge meld, hoopt de projectgroep ook een aantal kleinere wensen te kunnen realiseren. Een speel- van onze verslaggever SAS VAN GENT - De gemeente raad van Sas van Gent heeft een eerder genomen besluit om de Eversdam bij Westdorpe in zijn geheel over te dragen aan wa terschap De Drie Ambachten donderdag op verzoek van bur gemeester en wethouders terug gedraaid. Het college wil voorlopig het tra ject tussen de Graafjansdijk en de Tractaatweg in eigen beheer houden in verband met 'te ver wachten toekomstige ontwikke lingen'. Het onderhoud van de Eversdam wordt wel overgedra gen aan het waterschap, zo stel de burgemeester J. van Rest gis teravond. „Gezien de toekomstige ontwik kelingen leek het ons plezierig de Eversdam toch maar in eigen beheer te houden. Welke deze ontwikkelingen zijn, kan ik nu niet één, twee, drie voor u uitte kenen, maar daarbij valt te den ken aan de noodzaak verschil lende verkeerstechnische maat regelen te nemen," aldus Van Rest. „We moeten deze kwestie nog opnemen met het water schap." Volgens de huidige plannen voor een vaste oeververbinding over de Westerschelde zou dit traject via Terneuzen aansluiten op de Eversdam. Daarnaast is de Eversdam niet onbelangrijk als ontsluitingsroute van het (in ontwikkeling zijnde) industrie gebied Axelse Vlakte. Gedeputeerden nemen fietspad Sluis in gebruik SLUIS - De gedeputeerden L. Nederhoed-Zijlstra en G. de Vries-Hommes verrichten vrij dag 13 maart de openingshande ling van het (toeristisch) fiets pad Retranchement-Wacht- sluis. Aansluitend vindt de offi ciële oplevering plaats van de gerestaureerde Steenen Beer. De plechtigheden rondom het fietspad beginnen om 15.45 uur. De Steenen Beer wordt 's avonds om half acht weer volle dig in ere hersteld. van een medewerker TERNEUZEN - De tijd dat Ter- neuzenaren vanuit een lokale omroep bestookt zullen worden met plaatselijk nieuws is niet ver meer. De Stichting Lokale Omroep Terneuzen (SLOT) be gint in juli met proefuitzendin gen. De erkenning van de Ter- neuzense stichting door het Commissariaat van de Media is nog slechts een formaliteit. Het verzoek van het bestuur om erkenning van een andere instel ling. Stichting Omroep Facili teiten Zeeuwsch-Vlaanderen (SOF), is de reden van het opont houd. In deze stichting, die het materiaal voor de lokale Zeeuws-Vlaamse omroepen zou moeten aanschaffen en beheren teneinde efficiënt te kunnen werken, zouden de lokale omroe pen een zetel moeten krijgen (ook in Hulst. Axel, Sluis en Ost- burg) zijn initiatieven voor loka le omroepen ontwikkeld). Het Commissariaat ziet niets in deze koppeling. Ook het voor stel de eventuele winst van de SOF terug te laten vloeien naai de Zeeuws-Vlaamse omroepen vond geen genade in Hilversum. Als deze hobbels in de statuten zijn genomen, staat volgens de voorzitter van SLOT, Ronald Roelands, niets meer in de weg om te beginnen met de eerste uitzendingen. „Het voordeel van deze vertraging is dat de lokale omroepen straks niet meer te ruggefloten kunnen worden," vertelt Roelands die de voorbe reidingen inmiddels in volle gang heeft gezet. Programmaraad De programmaraad voor de Ter- neuzense omroep is inmiddels geïnstalleerd. Veertien verte genwoordigers uit onder andere de geledingen cultuur, sport werknemers, werkgevers, min derheden en geestelijke stro mingen zullen onder leiding var voorzitter Jack van Ham het be leid uit moeten zetten. Het be stuur van de stichting zal ziel met name met het administra tieve en financiële werk bezig houden. Programmaleider Jo han Dobbelaar zal samen me: zo'n twintig vrijwilligers de Ter neuzenaren het nieuws uit de ge meente. sport en kinderpro gramma's voorschotelen. De gemeente Terneuzen koml over de brug met een locatiE waar de studio ingericht kar worden. De voormalige conciër gewoning van het Petrus Hon- diuscollege zal waarschijnlijk het onderkomen worden voöi SLOT. De apparatuur ter waar de van enkele duizenden gul dens is inmiddels aanwezig. Roelands verwacht dat de Ter- neuzense omroep in het begir kostendekkend zal kunnér werken door de reclame-inkom, sten. Een eventuele winst zou niet statutair vastgelegd, ge bruikt kunnen worden voor de gezamenlijk te benutten appa ratuur voor de Zeeuws-Vlaams( omroepen. foto Camile Schelstraete tuintje en een hertenkampje in Graauw. een 'schaapvrije' zone voor dijkrecreatie op de dijk bij Paal en meer plezier door de in tegratie van de Graauwse Kreek met het dorp dus. De gemeente heeft al wat contacten gelegd met hét waterschap en ook Staatsbosbeheer moet nog wor den benaderd. Eén van de pro blemen waar de kreek nu mee kampt, is het illegaal storten van puin. Aan de andere kant realiseert de projectgroep zich wel dat de afkalving van oevers moet worden tegengegaan. Alle ideeën in het dorpsplan staan in het teken van de leef baarheid van Graauw. Mensen moeten het fijn vinden om in het dorp te wonen. Graauw dient ook meer jonge'gezinnen aan te trekken om de vergrijzing tegen te gaan en de winkels in het dorp te behouden, concludeert de projectgroep. Groen moet Graauw dus redden. „Dat is niet uniek voor Graauw. dat geldt voor alle Zeeuws-Vlaamse dor pen. Wat zou Zuiddorpe zijn zon der beuken?", vroeg Weemaes zich, naar hij dacht, retorisch af. Restaurant 'Onder de Linden' hoeft zijn naam niet te verande ren, want Weemaes realiseerde zich even later dat Zuiddorpe juist bekend is door die linden. van een medewerker OOSTBURG - Officier van jus titie mr J.A.J. Groen wilde don derdag op de zitting van het kantongerecht in Oostburg paal en perk stellen aan (te) forse snelheidsovertredingen. Voor twee identieke gevallen - het meer dan dubbel overschrijden van de toegestane snelheid (50 km p/u) binnen de bebouwde kom van Nummer Eén - eiste de officier een geldboete van 500 gulden of bij geen betaling tien dagen hechtenis én een voor waardelijke rijontzegging van vijf maanden met een proeftijd van twee jaar. Vooral met de laatste eis hadden de twee snel heidsovertreders moeite. J. van P. uit Breskens was op 21 maart van het vorig jaar met een snelheid van 117 km per uur door Nummer Eén (een plaats onder de rook van Breskens) ge reden, terwijl de Temeuzenaar N. B. op dezelfde dag met een snelheid van 111 km per uur door deze plaats reed. Van P. voerde ter verdediging aan zich te hebben moeten haas ten om op tijd te zijn voor een cursus. Voor B. was het snel op halen van onderdelen met de be drijfsauto de motivatie geweest om veel harder te rijden dan was toegestaan. Kantonrechter mr H.A.R, de Mul deed niets van de boete af, maar hield in zijn verdere vonnis rekening met verzachtende om standigheden. Hij veroordeelde beide snelheidsovertreders tot. drie maanden voorwaardelijke rij-ontzegging met een proeftijd van twee jaar. Voor het te hard rijden (151 km per uur, waar 80 km per uur is toegestaan) óver Rijksweg 61 in IJzendijke, kreeg P D. uit Ter neuzen door de kantonrechter geheel volgens de eis, een geld boete van 750 gulden opgelegd.' Automaat R. van 't W. uit Biervliet zocht voor een slippartij zijn excusei in de automatische versnelling van zijn auto. Het ongeluk gé; beurde tussen Biervliet en IJ zendijke: tijdens de slipparti kwam hij in botsing met een te genligger, waarbij de inzittende werd gewond. „Het was die dag door de sneeuwval glad. Met eer 'automaat' is dat moeilijk rijder omdat dan de auto bij het over gaan van de versnelling ee( duwtje krijgt. De auto kwarr daardoor dwars over de weg te staan." Mr De Mul vond het allemaa, nog al ver gezocht. Hij vonni&te conform de eis 250 gulden. Van ',l W. zei nog: „Ik vind de boete aar de hoge kant." De Mul repliceer de met: „Voor twee auto's die ge heel vernield zijn, kan ik 250 gul den niet veel noemen." R. B. uit Oostburg werd gisterer voor het onverzekerd later staan (op 13-2-'91) van zijn autc en het ontbreken van een ken ringsbewijs (op 7-2-'91 en 23-2 '91) veroordeeld tot geldboetes van respectievelijk 400 gulder en 155 gulden. B. vertelde, dal hij aan een garagehouder op dracht had gegeven de auto weg te slepen, maar dat deze dit ver zuimd had. De officier eiste aan vankelijk 500 gulden en twee keer 180 gulden, maar de kan tonrechter hield er rekening mee, dat de auto voor de sloop was bestemd. Voor twee parkeerovertredin- gen binnen drie weken in de maand augustus vonniste Mr De Mul volgens de eis B. C. uit Kou- dekerke tot twee geldboetes van 60 gulden. De wijk Sint Albert in Sas van Gent kampt al jaren met leegstand door het uitblijven van een toeloop van nieu wehewoners. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 36