Dorpsplan Ellemeet krijgt bijval to be surprised? PZC Are you ready Opgeknapte tramremise wordt brandweerkazerne Wonen Werkgroep moet peuterspeelzaal uit financieel slop halen Streek VRIJDAG 28 FEBRUARI 1992 1 2 Inwoners eens met lijst knelpunten GEMEENTE VALKENISSE gemeente brouwershaven gemeente brouwershaven Zaalvoetbal Schouwen een Sous-Chef medewerkers voor de bediening (m/v> van een medewerkster ELLEMEET - Een relatief groot aantal tweede woningen in El lemeet staat er slecht bij en zorgt voor een verpauperd beeld van het dorpshart. Dit is in het ontwerp-dorpsplan te le zen dat donderdagavond in het plaatselijke dorpshuis aan de bewoners werd voorgelegd. On der het motto 'Ellemeet. laat van je horen' verschenen zo'n zeventig inwoners om hun me ning te geven over een onlangs door Adviesbureau Grontmij nv, in opdracht van de gemeen te Middensehouwen, uitge voerd onderzoek. Het ontwerpplan geeft een over zicht van knelpunten en aan dachtspunten waar de gemeen te, ook aan de hand van de op de inspraakavond verkregen gege vens van de bevolking, werk van wil maken. Afgezien van enkele kleine, in het onderzoek niet genoemde verlangens als een verzorgd uit- van onze verslaggever NIEUWERKERK - Een gemeen telijke werkgroep zal het reilen en zeilen van De Oosterlandse peuterspeelzaal 't Kraaiennest' nader bekijken. De werkgroep, een initiatief van de fracties van de PvdA, CDA en VVD, wil een einde maken aan de finan ciële moeilijkheden waarmee het bestuur van de peuterspeel zaal al geruime tijd te kampen heeft. Het idee voor de vorming van de werkgroep werd donderdag- vond in de gemeenteraad gelan ceerd door PvdA-fractievoorzit- ter C. J. Hillebrand. Mede na mens het CDA en de VVD zei hij dat om de peuterspeelzaal er weer bovenop te helpen gezocht moet worden naar een structure le oplossing. Een werkgroep, be staande uit raadsleden en verte genwoordigers van de gemeen te, kan volgens hem hiertoe de aanzet geven. „Want door het verstrekken van extra subsidie lossen we niets op." Desondanks ging de PvdA even als de andere fracties akkoord met het collegevoorstel om de peuterspeelzaal met een eenma lige subsidie van 4400 gulden iets meer lucht te geven. Aan dit voorstel verbond het college wel de- voorwaarde dat het bestuur van de stichting zelf ook meer initiatieven zal moeten onplooi- en om de peuterspeelzaal in or ganisatorisch en financieel op zicht uit de nesten te halen. Bij de SGP/RPF-fractie schoot het plan van Hillebrand aanvan kelijk in het verkeerde keelgat. K. Hendrikse vroeg zich af waar om de andere fracties geen con tact hadden gezocht met zijn partij. Hij zei weliswaar niets te gen de vorming van een werk groep te hebben, alleen liet hij wel weten dat zijn fractie zich ge passeerd voelde. Hillebrand had hier echter een duidelijk ant woord op: „Het standpunt van de SGP/RPF over de problemen bij de peuterspeelzaal was ons al bekend. Dus leek het ons over bodig om u bij de plannen te be trekken." Geen subsidie De gemeenteraad van Duive- land ging tevens akkoord met het collegevoorstel om de Pro testants-Christelijke Ouderen bond (PCOB) geen subisidie toe te kennen. Volgens het college worden de belangen van oude ren in de gemeente al op een goe de wijze behartigd door de Stich ting Welzijn Ouderen. Voor de refomatorische fractie kostte het echter moeite om de PCOB geen geld beschikbaar te stellen. „Wij willen benadrukken dat de bond zeker nodig is," merkte J. A. van den Berge op, „alleen gaat het hier om een landelijke en niet om een gemeentelijke aangelegenheid. Dus in dat op zicht kunnen we het subsidiebe leid van het college onderschrij ven." ziende speeltuin en hier en daar een betere afstelling van de straatverlichting, bleken de aanwezige inwoners van Elle meet het in grote lijnen eens met de lange rij knel- en aandachts punten uit het ontwerpplan. Op het. gebied van wonen noemen de onderzoekers onder meer een relatief hoge leegstand van nor maliter permanent bewoonde huizen in het dorp en de slechte kwaliteit van zo'n acht procent van de woningen. Wat verbiijfsrecreatie en het dorpshart betreffen, komen als voornaamste knelpunten naar voren het relatief grote aantal tweede woningen in het dorps hart dat maar een deel van het jaar is bewoond, vaak slecht on derhouden wordt en daardoor een verpauperd beeld oplevert van het kleine centrum. Het on derzoek noemt verder het lage voorzieningeniveau als knel punt. In het ontwerpplan wordt verder gewezen op de hoge rijsnelheid op de Kuijerdamseweg. die door Ellemeet loopt, en het ontbre ken van een veilige fietsroute voor schoolkinderen. Op deze twee punten vielen de aanwezi gen de makers van het plan bij. hoewel een van hen, P. J. Plai- sier, onderstreepte dat. door de snelheidsbeperkende maatrege len die de gemeente in de zomer maanden treft in de vorm van bloembakken en drempels op de Kuijerdamseweg. nu de Schelp- weg tot sluipweg is geworden. Oplossingen voor de aangedra gen problemen moeten in het tweede deel van het plan komen te staan. Dit moet nog worden opgesteld. Afhankelijk van de gemeentelijke financiën en bij dragen van rijk en provincie wil de gemeente Middensehouwen bekijken welke knelpunten wan neer kunnen worden verholpen. Rode Kruis - De afdeling Bruinisse van het Nederlandse Rode Kruis houdt donderdag 19 maart de jaarlijkse algemene le denvergadering. De bijeen komst, in het plaatselijke dorps huis, begint om 20.00 uur. Naast diverse verslagen en een be stuursverkiezing staat op het programma onder meer de uit reiking van de medailles voor tien. twintig en dertig jaar trou we dienst. Na de pauze geeft dr Szalaky een lezing, over de bloedbank Zuid-West te Dor drecht. Aan het uiterlijk van de voormalige remise is weinig veranderd, maar het intreieur heeft een metamor fose ondergaan. foto Pieter Honhoff GOES, 't BEEST 'Bohemian from 9 to 5', solo-peifoi'- mance van Paul Clark, naar ideeën van hemzelf, hier en daar met ge bruikmaking van teksten van Karl Valentin en Danïil Charms. door Willem Nijssen Alleen al in de zes woorden 'Are you ready to be surpri sed?' zit een gekmakende tegen spraak. Als iemand je dat vraagt, zou je natuurlijk 'ja' willen zeggen, dolgraag zelfs. Maar wie er klaar voor is, kan helaas nooit meer verrast wor den. Dat onoplosbare conflict, die tragische speling van het noodlottige woord, dat is eigen lijk kort samengevat de essen tie van 'Bohemian from 9 to 5'. Paul Clark speelt daarin afwis selend (en vrijwel niet van elkaar te onderscheiden) een verteller en een kantoorklerk. De eerste is er schijnbaar om de scènes in te leiden, maar uiteindelijk om twijfel te zaaien en relativering te oogsten. De laatste is er om de opgeroepen sfeer van verwar ring en onthechting te demon streren aan zijn tragikomische bohémien-leven. Die laatste, dat is een onbedui dende. onooglijke figuur, gebo ren om het ene blauwtje na het andere te lopen, een boekhou- dertje, die echter wil geloven dat van onze verslaggever BROUWERSHAVEN - De dienst gemeentewerken en de brandweer van Brouwershaven verhuizen binnenkort van de oude vismijn aan de Haven Noordzijde naar de oude tram remise aan de rand van het Slin- gerbos. De verbouwing van het historische gebouw heeft onge veer negen maanden geduurd en kostte de gemeente ongeveer 1,1 miljoen gulden. Zaterdag 11 april opent gedeputeerde L. Ne- derhoed-Zijlstra de nieuwe brandweerkazerne annex ge meentewerkplaats. Het uiterlijk van de tramremise is bij de verbouwing gehand haafd. De zeven puntdaken, die het karakter van het gebouw be palen, en de ramen zijn in de oor spronkelijke staat bewaard ge bleven. Van binnen heeft de re mise echter een metamorfose ondergaan. Het rechtergedeelte is verbouwd tot een van alle mo derne faciliteiten voorziene brandweerkazerne, het linkerge deelte tot werkplaats voor de buitendienst. Volgens l. F. Koeman van de centrale dienst gemeentewer ken, waarbij Brouwershaven sinds kort is aangesloten, viel de verbouwing van de tramremise niet mee: „Het was in ieder geval een moeilijke klus. De muren en het plafond waren door de rook van de stoomtrams behoorlijk zwart geworden. De schoon maak daarvan vergde veel tijd." Vooruitgang Voor de brandweer betekent het nieuwe onderkomen een grote vooruitgang. De Brouwse brandweer was tot driejaar- gele den gehuisvest in een kleine ka zerne aan de Boerendans. In af wachting van het nieuwe ge bouw. werd de brandweerauto gestald in de opslagruimte van VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Valkenisse maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 26, eerste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 fe bruari 1992 heeft vastgesteld het bestemmings plan De Vliedberg, betrekking hebbende op de reeds gerealiseerde en nog in uitvoering zijnde be bouwing. Het voorziet derhalve niet in een nog verdergaande uitbreiding van het plan. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met in gang van 2 maart 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie ter inzage, afdeling algemene zaken. Dorpsplein 28 te Koudekerke. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van een maand kunnen bezwaren worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zee land. Deze bevoegdheid komt alleen toe aan die genen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend. Koudekerke. 28 februari 1992. De burgemeester van Valkenisse, W. J. Plomp Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Onttrekking aan het openbaar verkeer gedeelte Daniëlsweg in de gemeente Kapelle Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid, van de Wegenwet, maken Gedeputeerde Staten van Zeeland bekend, dat zij het voornemen hebben aan de staten van Zeeland een voorstel te doen tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Damélsweg te Kapelle, nr. 90 van de wegenlegger van die gemeente. Dit weggedeelte is nader aangegeven op de tekening, die is ge voegd bij het ontwerpvoorstel aan de staten ter zake Bedoeld ontwerpvoorstel ligt van 2 maart 1992 tot en met 31 maart 1992 voor belanghebbenden ter inzage op de directie milieu en waterstaat van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1, Middelburg, kamer 216 en op de gemeentesecretarie van Kapelle. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het ontwerpvoorstel schriftelijk kenbaar te maken bij de staten van Zeeland, postbus 6001. 4330 LA Middelburg tot en met 31 maart 1992. Het Groene Woud 1. postbus 165 4430 AD Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat vanaf 2 maart 1992 ter gemeentesecretarie voor een ie der ter inzage ligt het besluit van de gemeente raad van 24 februari 1992, nr. 8, waarbij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het be stemmingsplan Brouwershaven Kom voor een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven sectie C nr. 2763, plaatselijk be kend Noorddijk 1 te Brouwershaven, zoals op de bij dit besluit behorende tekening gearceerd is aangegeven. Brouwershaven, 28 februari 1992. De loco-burgemeester van Brouwershaven S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT ^-U&fcter van ITYLTDER *ar' Arcadia biedt u veel kwaliteit voo' een betaalbare prijs Toch koopt u daarmee al die uitsteken de eigenschappen van leer, een rijk gevoe'! fauteu i lïsl v 2-zitsbank Issl v 3-zitsbank |S535Sl v Ook leverbaar met interieurvering (tegen meerprijs). de dienst gemeentewerken aan de Haven Noordzijde. „Dat was voor ons echt behel pen," zegt W. de Boer, comman dant van de blusgroep. „Na een oefening of brand was daar nau welijks gelegenheid om na te praten. Op den duur werd het steeds moeilijker het korps ge motiveerd te houden. In de nieu we kazerne zal dat geen pro bleem zijn. We hebben daar al les. Een instructielokaal, een vergaderzaal en goede sanitaire voorzieningen. Wat wil je nog meer." NIEUWERKERK Klaverjassen - De Stichting Welzijn Ouderen, afdeling Nieu- werkerk, houdt zaterdag 14 maart een klaverjasfestijn voor ouderen. Het evenement begint om 13.30 uur in het Nieuwer- kerkse dorpshuis. Auto-inbraken op Schouwen WESTENSCHOUWEN - Aan de Kampweg in Westenschouwen is woensdagmiddag de auto van een inwoner van Brouwersha ven opengebroken. Er verdween een autoradio-cassetterecorder. Een dag eerder werd aan de Strandweg in Nieuw-Haamste- de een auto opengebroken. Be nadeelde is een inwoonster uit Breda. De buit bestond uit een zwarte weekendtas met onder meer make up-spullen, kleding en schoenen. OUD—VOSSEMEER Viswedstrijd - hsv 't Scharretje uit Oud-Vossemeer hield een bootwedstrijd waar aan 19 vissers van de hengel sportvereniging en van BV Hof van Holland meededen. De uitslag: 1 Rien Potappel, 437 cm; 2 Peter'Plompen, 420 cm; 3 Theo Rijnberg, 413 cm; 4 Cees Plompen, 270 cm; 5 Sjaak Lind- hout, 270 cm; 6 Jan Verhees, 205 cm; 7 Sjaak Etiënne. 202 cm; 8 John Arnoudse, 199 cm; 9 Rem- co Geuze, 198 cm; 10 Remi Lind- hout, 191 cm. John Arnoudse ving de grootste hij net als zijn grote voorbeeld Charlie Parker een bohémien is, En vreemd genoeg bepaalt een dergelijk hardnekkig geloof op zich al dat het nog waar is ook. Zo iemand kan ongeremd en on gestraft over zijn aquarium en zijn visje praten; omdat hij zelf de hoogste waarde hecht aan zijn prietpraat, wordt het het enige belangrijke. Al het andere wordt onbelangrijk, en daarmee is de zonderlinge zwerver gebo ren. Een rusteloze doolaard, uit sluitend dwalend door eigen ge dachten. Waar kan een boekhouder an ders aan denken dan aan cijfer tjes? Een zonderling kan niet an ders dan de gebruikelijke en dwingende ordening daarvan te lijf gaan. Dat gebeurt dan ook, en er wordt een nieuwe logica ontworpen, op basis van het di gitale cijfer. De minimaalste ver andering van vorm wordt de nieuwe spil waar de logica om draait, en eigenlijk is dat nog goed te verdedigen ook. Er ont staat een nieuw getalstelsel: 0- 8-6-5-9-3-2-7-1-4. Daar valt met een eenvoudige wisseltruc vet aan te verdienen!, Waar raaskallen aan redeneren grenst, ontstaat een interessant niemandsland, en dat is het ter rein dat Paul Clark met ons wil verkennen. De belangrijkste charme van zijn performance schuilt in de uitnodiging dat ge bied binnen te treden. Alles op zijn kop en op losse schroeven is een aantrekkelijk aanbod. Een stoel kan 'a potted palmtree' zijn, als je dat maar wilt. Theater maken is onmogelijk, omdat theater maken een verrassing- moet inhouden. Anders zou je natuurlijk thuis blijven. Maar verrassingen bestaan niet; dat toont Paul Clark overtuigend aan in een schitterende scène. Een andere charme van 'Bohe mian from 9 to 5' is gelegen in de decorstukken. Paul Clark maakt ze zelf, van op straat ge vonden materialen. Hij bouwt ze samen tot vreemde objecten, die in al hun bizarre vormen functio neel blijken. Volkomen onalle daags krijgen ze een beeldend bestaansrecht; het onmogelijke en het onpraktische zijn moge lijk en praktisch, omdat ze klop pen zodra de poten onder het normale zijn weggezaagd. Een laatste bekoring van deze OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 2 maart 1992 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, inge diend door de Algemene Sportvereniging 'Brou wershaven', voor uitbreiding van de sportkantine op het sportpark 'Onder de Molen'. Noorddijk 1 te Brouwershaven, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sectie C nr. 2763. De uitbreiding is voorgenomen op grond die vol gens het geldende bestemmingsplan Brouwers haven Kom voor. een gedeelte een bestemming heeft voor 'groenvoorzieningen' en voor het overi ge gedeelte een bestemming voor 'verkeersdoel- einden'. Voor de gevraagde bebouwing zou nodig zijn een bestemming voor 'veldsport'. In verband hiermede is een herziening van dit be stemmingsplan in voorbereiding, waartoe door de raad bij besluit van 24 februari 1992 een zgn. voorbereidingsbesluit is vastgesteld. Daar het bouwplan met deze voorgenomen her ziening wel in overeenstemming is, hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 19a der Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna de gevraagde vergunning te kunnen verlenen met inachtneming van het bepaalde in arikel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 2 tot en met 15 maart 1992, bestaat voor een ieder de mo gelijkheid schriftelijk bezwaren tegen het verle nen van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. Brouwershaven, 28 februari 1992 De loco-burgemeester van Brouwershaven, S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter. performance komt voort uit de taal. 'Bohemian from 9 to 5' is en- gelstalig (maar moeiteloos woor delijk te volgen) en dat brengt een sterk element in van onder koelde humor. Ik ben nog net va derlandslievend genoeg om te veronderstellen dat het Neder lands zijn eigen prae zal hebben, maar wat het Engels vermag aan (zelf-)relativering is onovertrof fen. Voeg dat bij de quasï-stunte- lige motoriek en de schitterende mimiek van Paul Clark (hij doet een pracht-act op een plaat met vogelgeluiden) en er ontstaat een heerlijk nonsensicaal volko men logische avond onbestaan baar theater. 'Bohemian from 9 to 5^ is vandaag <28121 nog te zien in het Vestzakthea ter te Vlissingen van een medewerker ZIERIKZEE - In de zaalvoet balcompetitie Schouwen-Dui- veland speelde Sportsurf Jonker tegen Sporthuis Zierikzee in sporthal Onderdak in Zierikzee. Het werd in een matige verto ning 1-0 voor Sportsurf Jonker. De ploeg uit Burgh-Haamstede, die een tweede plaats inneemt in de eerste klas van Schouwen- Duiveland, speelde alleen maar in een verdedigende zone. Toen in de laatste minuten van de wedstrijd, een speler de twee mi nuten strafbank moest opzoe ken en daardoor met een man minder kwam te spelen wist de ploeg tot ieders vebazing het enige doelpunt te scoren. WIK heeft door een 3-1 overwinning op degradatie kandidaat Mevo uit Zierikzee goede zaken ge daan. De ploeg uit Kerkwerve lijf aansluiting houden met de koplopers en is hierdoor nog steeds in de race voor de Schou wen Duivelandse titel. In de tweede klasse won De Steeg overtuigend van de als nummer twee geplaatste ploeg, De Keien uit Nieuwerkerk, met 7-2. Hier door is De Steeg langzaam maar zeker uit de degradatiezorgen Maandag 2 maart) wordt de kwartfinale van de Schouwen- Duivelandse bekerronde ge speeld in sporthal Onderdak in Zierikzee. Na deze vier beker wedstrijden wordt direct daarna ook de twee halve finale ronden gespeeld. Uilslag woensdag 26 februari: Sportsurf Jonker-Sporthuis Zierik zee 1-0. De Keien-De Steeg 2-7. Vuur toren-De RooWeen 4-8. WIK-Mevo 3-1. Stella Boys 1-Pinky Boys 2-2 Braber Gr.V.-Droptiek Pas. 6-4. Programma maandag 2 maart in sporthal Onderdak in Zierikzee: Be ker kwartfinale: 19.00 Pinky Boys- Steiloore PJZ. 19.40 Mevo-Toren- boys. 20.20 De Steeg-Rest. De Beuze. 21.00 PTT-Nola Boys. Halve finale: 21.40 winnaar 1 tegen winnaar 2. 20.20 xoinnaar 3 tegen winnaar 4. weekend diensten 1 III 29 FEBRUARI EN 1 MAART 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu werkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: C. Pet, Kerkstraat 1, Brui nisse, tel. 01113-2550. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. G. W. G, den Broeder, Oude Haven 51, Zierikzee, tel. 01110-13388. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K Buth, Haamstede, tel. 01115 2254. festaurant 'Zom erCust Boslaan 1, 4571 SW Axel, tel. 01155 - 1693 vraagt, voor de keuken voor z.s.m. Onze gedachten gaan uit naar iemand tot ca. 25 jaar, die zijn opleiding heeft gehad in goede huizen. Verder vragen wij Sollicitaties te richten aan F. van Poelje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 32