PZC Zelzate wil geen overlast van WOVstraf voor gebruik Golden Earring trekker van Rock over Breskens auto als 'wapen' Boete voor verzwijgen inkomsten Boete 750 gulden voor doorrijden na aanrijden fietser Zeeuwse horecaleerlingen in de weer op mosselspektakel provincie 11 Kersverse werkgroep verspreidt pamfletten en actieborden Voorwaardelijke WOV NIET OVER Zelzate lezers schrijven VRIJDAG 28 FEBRUARI 1992 van onze verslaggever ZELZATE - De aan- en afvoer- weg voor de Westerschelde Oe ververbinding mag geen enkele overlast bezorgen in de Kanaal zone-gemeente Zelzate. Sterker nog. het tracé moet om de ge meente heen geleid worden. Dat is het belangrijkste actiepunt van de kersverse werkgroep 'WOV niet over Zelzate'. opge richt door het gewestelijk comi té Leefmilieu in Zelzate. Leon Laureys, erkend actievoerder in het Kanaalzonegebied, weet zich verzekerd van de steun van de plaatselijke afdeling van de Christelijke Volks Partij. Donderdagavond werd de werk groep gepresenteerd. Laureys: .,De vaste oververbinding over de Westerschelde zal aanleiding zijn tot de uitbouw van een grootse infrastructuur van we gen. Zelzate. dat zo dikwijls zwaar beproefd werd. wil niet an dermaal het slachtoffer worden van de omwenteling." Volgens CVP-fractievoorzitter R. Col- paert is in de hele discussie rond wegenstructuur van en naar de WOV bij Terneuzen de stem van Zelzate nog nauwelijks doorge klonken. De werkgroep en de CVP hebben de Zelzatenaren nu schriftelijk gealarmeerd. De huidige discus sies over het tracé van de WOV en over de financiering nege rend, stellen de actievoerders in een verspreid pamflet vast: ,.De beslissing is gevallen: de brug over de Schelde in Terneuzen komt er. Deze Westerschelde Oeververbinding zal Nederland via onze streek ontsluiten naar het zuiden en via de Kanaaltun nel naar Engeland toe. Vanzelf sprekend brengt dit in de toe komst een enorme verhoging van de verkeersdrukte teweeg. In de Kanaalzone wil men hier voor een belangrijke uitbouw van het wegennet plannen. Zel zate ligt midden in deze zone!" En dat kan de grensgemeente nu net niet meer hebben, na de op offeringen die het nieuwe Ka naal Gent-Terneuzen van de be volking vergde (verlies van hon derden woningen), de stort van giftig kanaalslib bij Calleman- sputte en de enorme verkeers druk op de gemeente. De werk groep en de CVP waarschuwen in het pamflet voor de gevolgen van 'de contacten (of complot ten) tussen de grootste geïnte resseerden van deze verbinding: Gent en (wellicht nog het meesti Terneuzen'. De werkgroep heeft deze week op tal van plaatsen in Zelzate borden geplaatst, voorzien van de tekst 'WOV niet over Zelzate'. De letters W-O-V leidden bij de bevolking overigens tot enige verwarring. Bij plaatselijke kranten werd geïnformeerd of van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De Bruinisse- naar H. R. (42) kreeg donderdag stevig de les gelezen door de Middelburgse politierechter omdat hij was doorgereden na I een aanrijding met een fietser. Hij was wel even gestopt nadat hij vorig jaar juli op de Hage- weg in zijn woonplaats niet tij dig had kunnen remmen voor een jongen die voor hem fietste, maar hij was direct verder gere den nadat de knaap de fiets met een verkreukeld wiel onder R.'s bumper vandaan had gehaald. „Dat is niet de manier waarop we in Nederland in het verkeer met elkaar omgaan," maakte mr M. J. M. Klarenbeek hem duide lijk, „zoiets moet netjes afgewik keld worden." Volgens R. had de jongen hem uitgescholden en was hij daarom weer ingestapt en had hij zijn weg vervolgd. R. reed met een wagentje zand achter zijn auto en had voor een wegversmalling een paar keer getoeterd om twee fietsende jon gens voor zijn komst te waar schuwen. Na het tweede signaal ging de meest linkse fietser naar rechts, maar R. kon hem toen al niet meer ontwijken. Voor de rechter zei R. dat de flessehals van 4.20 meter breed eigenlijk te ren. „Waarom deed u dat dan toch", wilde de rechter weten. Officier van justitie mr S. Tem pel had geen goed woord over voor het doorrijden na de aanrij ding, die R. zelf had veroorzaakt. „Asociaal weggedrag", was zijn oordeel. Voor R.'s schuld aan de botsing vroeg hij 150 gulden boe te, voor het wegrijden zonder de schade te regelen 600 gulden. Mr Klarenbeek vonniste conform de eis. Strafexpeditie L. S. van S. (47) uit Oosterland kreeg 600 gulden boete opgelegd voor het mishandelen van de jeugdige M. J. van der W. op 3 september vorig jaar. Hij meen de dat Van der W. tot een groepje jongeren behoorde dat zijn vrouw geregeld lastig viel als hij voor zijn werk van huis was. Toen hij hoorde dat de kwelgees ten op het dak van zijn huis ge klommen waren was de maat voor hem vol en ging hij op straf expeditie. Toen hij een auto vol jongelui met Van der W. aan het stuur in het dorp zag staan stapte hij op de bestuurder af en begon die door het open portierraam in het gezicht te stompen. De jongen moest een regen van slagen in casseren zonder dat hij een kant uit kon. Hij werd flink gehavend door de onverdiende strafoefe ning. Het vonnis was conform de - De nieuwe werkgroep heeft op tal van plaatsen in Zelzate borden geplaatst Zelzate'. met de tekst 'WOV niet over foto Camile Schelstraete die afkorting misschien stond voor Wielerkoers Omloop het Volk, de wielerklassieker die za terdag wordt gehouden, of 'geen nieuwe Wolk Ongezond Vergif over Zelzate'. En tenslotte werd ook gewag gemaakt van een pro testactie tegen het initiatief 'Wandelpad voor Ongeklede Vakantiegangers'... Nachtpomp in Yerseke mag nog 6 maanden van een medewerker DEN HAAG - Garage- en pomp houder J. G. den Toonder mag nog zes maanden de nachtdie selpomp openhouden die staat bij zijn bedrijf aan de Molenpol derweg in Yerseke. Dit heeft Raad van State-rechter E. Berg donderdag beslist. De pomp van Den Toonder is de enige nacht dieselpomp in Yerseke. Vorige week procedeerde Den Toonder tegen het sluitingsbe vel dat het gemeentebestuur van Reimerswaal heeft uit gevaardigd tegen de nachtdie selpomp. Het nachtelijke tan ken zou voor de buurt teveel overlast veroorzaken. Pomphouder Den Toonder wees erop dat zijn dieselpomp al ze ventien jaar lang 's nachts open is. Hij eiste vorige week bij de Raad van State zes maanden uitstel van het sluitingsbevel. Over een half jaar hoopt hij zijn bedrijf van de Molenpolderweg in Yerseke te hebben verplaatst naar een bedrijventerrein aan de Molendijkseweg. Raad van Sta te-rechter Berg wees de pomp houder het uitstel toe. van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - J. G. H. B. (24) uit Koudekerke kreeg donder dag op de zitting van de politierechter in Middelburg een boete van 5000 gulden, waarvan 4000 gulden voorwaardelijk, opge legd omdat hij een deel van zijn inkomsten voor de sociale dienst had verzwegen, terwijl hij een werkloosheidsuitkering had. In de eerste tien mganden van 1990 had hij een kleine 5000 gulden van zijn op de vismijn verdiende loon niet op het inkomstenfor mulier vermeld. B. zei dat hij te goeder trouw was geweest en dat hij uitsluitend de raad van zijn maats op de vismijn had opge volgd, die hem adviseerden maar de helft van zijn verdiensten op te geven. In de strafzaal kreeg hij te horen dat hij beter advies kan inwin nen bij de mensen die de regels kennen. Politierechter mr M. J. M. Klarenbeek bepaalde dat B.. die nu vast werk heeft, als bijzondere voorwaarde bij het voorwaardelijk deel van de boete binnen een jaar zijn schuld van 4798 gulden bij de sociale dienst moet aflossen. van onze verslaggever Marcel Modde BRESKENS - Breskens moet bruisen. Niet alleen in het toe ristisch hoogseizoen, maar het gehele jaar. Daarvoor is min stens een grote klapper nodig, bedacht snackbareigenaar Kees van Santé. Op zoektocht door zijn platencollectie stuitte hij op een groep uit zijn geboor teplaats Den Haag. Eén tele foontje naar het impressariaat van de Golden Earring en de muzikale buit was binnen. Het viertal vormt de hoofdact van het eerste 'Rock over Breskens festival', dat zaterdag 21 maart rondom de haven in het vissers dorp wordt gehouden. De Earring geeft vanaf 22.00 uur een anderhalf uur durend con cert. Het podium staat in een tent bij.de weegbrug (achter het bedrijf Standfast Construction) aan de eerste vissershaven, gere kend vanaf het centrum. De Zeeuws-Vlaamse groepen Any- Dienstverlening weer omgezet in gevangenisstraf van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De 27-jarige Oost-Souburgse M. E. van K. verknalde haar kans op dienst verlening in plaats van gevan genisstraf door onmiddellijk nadat ze op vrije voeten was ge steld weer verdovende midde len te gaan gebruiken. Zij werd op 24 december tot honderd uur dienstverlening veroordeeld voor het betalen met gestolen cheques die zij van een valse handtekening had voorzien. Op voorwaarde dat zij contact zou houden met de maatschappe lijk werker van het ZCAD be paalde de politierechter toen dat ze dezelfde dag de gevange nis mocht verlaten. Donderdag eiste officier van jus titie mr S. Tempel vier maanden gevangenis met aftrek van voor arrest en tenuitvoerlegging van drie maanden voorwaardelijk tegen haar. Raadsman mr E. G. M. Smit drong aan op handhaving van het oorspron kelijke vonnis omdat mevrouw Van K. na haar ontslag uit de ge vangenis geen nieuwe delicten •heeft gepleegd. Politierechter mr M. J. M. Kla- .renbeek vonniste conform de eis en bepaalde dat Van K. onmid dellijk achter de tralies moet verdwijnen. thing en Twilight Zone verzor gen het voorprogramma. Het organiseren van evenemen ten zit Van Santé in het bloed. In Zwitserse hotels en op een crui seschip was hij er mede verant woordelijk voor dat de gasten zich konden vermaken. Tien jaar geleden streek hij neer in Breskens. Een aardig plaatsje, vindt hij nog steeds. In het hoog seizoen althans, want buiten de drukke maanden lijkt het of de 'mensen van buiten' nauwelijks aanleiding vinden om het West- Zeeuws-Vlaamse vissersdorp te bezoeken. Dat moet veranderen, stelt hij. „Als we er met z'n allen de schouders onder zetten, kun nen we er voor zorgen dat nie mand Breskens ooit vergeet. Ie dereen weet dan dat het hier zo wel 's winters als 's zomers stik gezellig kan zijn." Daarom trok Van Santé aan de bel bij de Golden Earring. „Wil je iets doen, dan moet dat gelijk goed gebeuren, anders wordt de kans dat het op een flop uitloopt alleen maar groter." luidt zijn parool. Voor enkele tienduizen den guldens contracteerde hij de Haagse formatie. Daarnaast kreeg hij zijn collega's er warm voor om ook één en ander te or ganiseren in hun horecabedrij ven, zodat het evenement waar dig Rock over Breskens kon worden gedoopt. De bedoeling is dat de cafés tot in de vroege och tend open blijven. Uitgedost „In meerdere bars spelen bands en wordt alles zo goed mogelijk uitgedost in de jaren zestig/ze- ventig-stijl. Ook op straat is van alles te doen", vertelt Van Santé enthousiast. „De detailhandela ren zullen hun koopwaar vanaf de Dorpsstraat tot en met het Spuiplein uitpakken in kramen. Iedereen moet het gevoel krij gen dat hier iets gebeurt. Ge heid, Breskens staat die nacht op z'n kop." Als het evenement aanslaat, wil Van Santé elk jaar een soortge lijke 'grote klapper' organiseren. Het moet een ééndaagse tegen hanger worden van het jaarlijk se jazzfestival in Terneuzen. Het succes van Rock over Breskens valt of staat voor een groot deel met de medewerking van de Pro vinciale Stoombootdiensten. „Tien minuten uitstel van de laatste bootvaart vanuit Bres kens, dat is alles wat ik vraag. Tien minuten, zodat de mensen 'van de overkant' op tijd terug kunnen als ze niet de hele nacht willen blijven hangen." Souplesse Vooralsnog heeft de PSD in een brief laten weten geen verande ring te willen aanbrengen in de diensttijden. Dit tot teleurstel ling van Van Santé, die een nieu we poging zal ondernemen de PSD tot enige souplesse te bren gen. „Voor het concert van Fats Domino in Goes kon dat een paar jaar geleden wel. Waarom nu dan niet?" De snackbarhou der heeft 21 maart in elk geval twee touringcars klaarstaan om de Walcherse en Bevelandse mu ziekliefhebbers snel naar de veerhaven te brengen. De tent biedt ruimte aan zo'n 2400 mensen. Er zijn in de voor verkoop inmiddels duizend toe gangskaarten voor het concert van de Golden Earring over de toonbank gegaan. Golden Earring treedt zaterdag 28 maart op in de Zeelandhallen in Goes, met in het voorpro gramma The Juke Joints (20.15 Golden Earring Leerlingen van de middelbare hotelschool uit Middelburg serveren in Zeeuwse klederdracht lekkere hapjes op het culinaire festijn in kasteel Vaalsbroek. foto Widdershoven Lustrumviering op Limburgs kasteel van onze verslaggever Jacques Cats VAALS - Op de stijlvolle locatie van kasteel Vaalsbroek, vlak bij Vaals en het vermaarde Drielandenpunt, heeft een internationaal ge zelschap zich deze week twee avonden lang Ia- ten verwennen door meer dan honderd aanko mende horecastudenten uit Zeeland. Dat ge beurde woensdag en donderdag tijdens een chic mosselfestijn, onderdeel van de Hol land-excursie van de tot het Deltacollege be horende middelbare hotelschool in Middel burg. In vijf jaar tijds is deze manifestatie met een ideeel doel in dit grensland uitgegroeid tot een spektakel, waar het bedrijfsleven in smoking voor in de rij gaat staan. Opnieuw moesten er honderden smachtenden worden teleurgesteld en voor de zoveelste keer namen meer dan dui zend gasten in de vele zalen en vertrekken van het indrukwekkende complex plaats aan lange tafels om er te genieten van een lekkernij waar van het seizoen van uitgifte nu ver ten einde is. Initiatiefnemer tot het spektakel is hotel school-directeur Joop Bieshaar. Hij bracht een aantal doelstellingen bijeen: promoten van het Zeeuwse produkt. het vinden van een object waar eerstejaarsleerlingen nog eens op een an dere plek dan in het schoolrestaurant ervaring kunnen opdoen, het bundelen van sponsor krachten in het horecabedrijfsleven en toeleve rende ondernemingen en het bijeengaren van gelden voor een goed doel. Persoonlijke con tacten leidden naar de monumentale stek van kasteel Vaalsbroek. De bestemming van een deel van de opbrengst voor dit jaar: financiële hulp aan het ponyrijden voor gehandicapten in Zeeland, kreeg tevens de warme ondersteu ning van de Walcherse Rotaryclub. Voor de eerstejaarsleerlingen was het tijdens die twee avonden wel heel iets anders dan het terras- en vakantiewerk dat ze buiten de schoolpoort op horecagebied hadden verricht. Rustig en correct werden de schalen dampend zeebanket vanuit de keukens uitgeserveerd. Nellie van Wallenburg van het begeleidende docentenkorps toonde zich alleszins tevreden over de serieuze wijze waarop de leerlingen, van wie sommigen met blosjes van spanning en opwinding op de wangen, zich in de keuken, in de bediening en aan de bar van hun taak kweten. De mosselen werden in een met een licht carna valssausje overgoten entourage gepresenteerd in een speciaal door de 'Mosa'-fabriek in Maas tricht ontwikkeld, maar nog niet in de handel gebracht serviesgoed. Het ontwerp is afkom stig van het Deltacollege. Daarvoor tekenden de docenten Marlène de Bie en Ernst de Vries. Gasten vonden het heel apart en er werd al druk geïnformeerd naar de mogelijkheid om zo'n set aan te schaffen. „Je kunt er heel handig en snel mee werken", zei Anita Rekkers uit Domburg, die als derdejaarsstudente in de keuken assisteerde. „En het is ook een heel leuk gezicht." Het mosselfestijn is maar één facet in de hele Hollandexcursie, die verder voorzag in bezoe ken aan de Brandbierbrouwerij, Mosa en enke le gerenommeerde horecabedrijven in Zuid- Limburg. Omdat de mosselen ook na een fikse korting door het mosselbedrijf Prince Dinge- manse uit Yerseke duurder ingekocht moesten worden dan voorgaande jaren, dreigde het goe de doel er onder te lijden te krijgen, maar door in het verleden bij de organisatie opgebouwde reserves kan er straks toch op een leuk resul taat worden gerekend. De mosselen werden op kasteel Vaalsbroek gepresenteerd door de ge zamenlijke mosselrestaurants van Philippine. Woordvoerder Frans de Bruyne zei dat de ver wachting leeft dat het volgend mosselseizoen beter zal uitpakken. „Er is voldoende zaadval geweest en het slechtere weer is uitgebleven." De Bruyne gelooft niet dat de consument zich door het duurder geworden produkt van de mossel zal afkeren. „Maar dan zullen wij als restaurants wel schappelijk moeten blijven in onze prijs. Het moet een betaalbaar produkt blijven en niet in de prijsklasse van de kreeften en oesters terecht komen." van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft de 35-jarige J. P. G. M. den H. uit Vlissingen conform de eis ver oordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf omdat hij op 10 juli vorig jaar in de Eemstraat in Oost- Souburg opzettelijk een jongen op een fiets aanreed. De fietser hield er schaafwonden aan over en zijn vervoermiddel werd vermorzeld onder Den H.'s bus je. De bestuurder van het busje had de jongen in de Stemerdinglaan al twee keer de pas afgesneden. De fietser ging toen links naast Den H. rijden, riep of hij niet uit z'n doppen kon kijken en spuug de de automobilist woedend in het gezicht. Daarop verloor Den H. zijn zelfbeheersing en zette hij de achtervolging van de fietser in. Om aan Den H te ontsnap pen sloeg deze rechtsaf de Am- stelstraat en nog eens rechtsaf de Eemstraat in. Het busje scheurde om de hoek en reed de fiets van achteren aan. De jon gen viel op straat- Officier van justitie mr S. Tem pel nam het Den H. zeer kwalijk dat hij zijn auto als wapen had gebruikt. „Dat spugen van de jongen was jammer, maar het had voor u geen aanleiding tot deze reactie mogen zijn", vond de aanklager. Hij wilde geen boete eisen, omdat Den H. in fi nanciële moeilijkheden zit. Om hem van dit soort onberaden ac ties af te houden eiste hij de voorwaardelijke gevangenis straf. Den H. schreef zijn gedrag toe aan spanningen in zijn privé-le- ven. „Ik heb nooit de bedoeling Geslaagd - Aan de Universi teit van Amsterdam is Maurits Verhoeff uit 's-Heer Hendriks kinderen cum laude geslaagd voor het doctoraal examen theo logie. gehad om iemand aan te rijden", verklaarde hij. Hij zou de jongen hebben willen inhalen, maar om dat deze de bocht nogal ruim nam. had hij hem per ongeluk geraakt. Zijn raadsman mr B. H. Vader meende dat de fietser ten val was gekomen doordat hij de stoeprand had geraakt, maar met dat verweer had hij geen succes. EEN KEUS MAKEN MOEILIJK? NIET BIJ DE LEUKSTE WONING INRICHTERS VAN ZEELAND Op zoek n n passende inrichting? Bi| TMC Zeeland bent u altijd op de goede weg. Kompletc kollekties tegen aantrekkelijke prijzen. In onze lapiji- en gordijncnspcriaalzakcn c n in ons me ubel- centrum vindt u alles) Stop dus met zoeken. Volg de borden. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. M II II II I ITTfT Warren I Na het lezen van het interessan te artikeltje over de 'boycot' van Warren door Wouter van Oor schot in de PZC van 26 februari speelde er een glimlach van her kenning om mijn mond. Overi gens zou ik niet zo ver willen gaan om Van Oorschot een boy cot in de schoenen te schuiven; dat laat ik aan Griekse radiosta tions over. Nee, mijn kop boven dat stuk zou zijn geweest: 'Wou ter vindt dat Hans zijn grote mond eens moet houden'. En ik kan begrijpen waarom de heer Van Oorschot deze stap heeft ge nomen. Hans Warren heeft, sinds hij uit geroepen is tot het geweten van de Zeeuwse letteren en tot de keizer van de Dagboekaniers, nogal vrij frequent last van het zgn. 'ivoren toren-syndroom'. Deze ziekte is chronisch en steekt zo nu en dan de kop op. Bij meneer Warren dus nogal vaak: vooral bij Belgische schrij vers en, inderdaad bij bijna alle auteurs van Van Oorschot. Het probleem van Hans Warren is dat hij echt gelooft dat boeken in te delen zijn in literatuur en niet-literatuur. En hier begint zijn leeftijd hem parten te spelen want het is inmiddels 1992 en steeds meer doet de verdeling goede en slechte boeken opgeld. De lezer maakt zelf wel uit wat literatuur is. Voor mij is dat misschien wel Thomas Ross of Karei van het Reve (ook bij Van Oorschot), en voor Warren het? dagboek van Fien Blasgwarten uit Wisp. Dat mag hij vinden; wat niet mag is het de lezer van de GPD door de strot duwen. Daan van 't Westeinde Laan van Barbestein 7 Heinkenszand Warren II Gezien een bericht in de PZC van 26 febr. 1.1. doorstaat letter kundig Nederland weer eens een storm in een glas water Wouter van Oorschot (uitgever) vertikt het voortaan recensie-exempla ren te zenden naar de GPD-bla- den. Daarmee hoopt hij te voor komen dat zijn uitgaven nog lan ger aan stukken geschreven worden door die 'gefrustreerde muis' die voor de PZC, en daar mee ook voor de overige GPD- bladen, wekelijks een letterkun dige rubriek verzorgt: uw eigen Hans Warren dus. Slecht mens als ik ben weet ik van zulk soort berichten altijd naar waarde te genieten. Positie kiezen in dit geschil ligt overigens niet op mijn weg. Wel iswaar sla ik nimmer een door Warren geschreven recensie over, maar dat betekent niet dat ik ook alle door hem beoordeel de werken lees. En als ik het mag toespitsen op wat in feite toch de druppel is geweest die het 'glas' bij de woedende boekenmaker in kwestie heeft doen overlopen: met het lezen van Alberts en Koolhaas ben ik al héél lang ge leden opgehouden. Geen stand puntbepaling dus mijnerzijds wegens een gebrek aan kennis. Wel heb ik mijn sympathieën! Maar wie heeft die niet? L. Geerse St.-Ja?istraat Middelburg Geluidshinder van McCain Ik vraag mijzelf wel eens af waar tegen sommige mensen protes teren. Neem nu de recente ont wikkelingen bij McCain Foods in Lewedorp. Na uitbreiding van deze fritesfabriek zijn er in het begin, na de heropstart van de fabriek. inderdaad terecht, klachten geweest over geluids hinder. Nu, anderhalve maand later, zijn er nog mensen die klachten hebben, terwijl het ge luidsniveau nu lager is dan voor de uitbreiding. Dat pleit voor het meewerken van McCain aan woongenot voor de bewoners. Nu zijn er mensen die een actie groep met de naam 'Verontruste bewonersgroep Lewedorp Noord-West' in het leven hebben geroepen. Deze naam lijkt zeer veel op die van de actiegroep die streeft naar het behoud van bejaarden tehuis 'De Kraaijert', welk stre ven echt een actie nodig heeft. De actiegroep tegen McCain probeert nu door middel van de plaatselijke courant, Radio Zee land en stencils een gedeeltelij ke - of gehele stop van de pro- duktielijn te forceren. Men staat er blijkbaar niet bij stil dat een dorp als Lewedorp McCain ook nodig heeft: werkgelegenheid, welvaren middenstand, agra riërs i.v.m. levering aardappe len. Zullen de mensen in de ac tiegroep dit wel terdege besef fen? Er zijn zelfs mensen die over de geluidshinder op zondag pra ten en dat terwijl McCain dan niet in bedrijf is! Misschien ge luid van de A58 of spoorlijn? Die beiden meer geluidsoverlast produceren dan McCain. Urbi en Yvonne van Belzen Westgatstraat 4 Lewedorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 31