McCain Foods mag doordraaien JAN BRUSINS jkumwhw PZC Foto's tonen leven op Tholen Kortgene betaalt mee aan aanschaf privé-computers Jonge Kapellenaren dienen ontwerp voor speelplein in KIES NP VOOR 1+ K5 f79 |89 |05 Are you ready to be surprised? Streek VRIJDAG 28 FEBRUARM992 b 12 Goes negeert verzoek om aardappelverwerkend bedrijf stil te leggen GEMEENTE VALKENISSE AUTORIJLES (/j&f naar meujf/pvi;„ „eten v® een Sous-Chef medewerkers voor de bediening (m/v> "IJK hoeveel hetscheelt mye «rr «l van onze verslaggever GOES - Het dagelijks gemeen tebestuur van Goes weigert het aardappelverwerkend bedrijf McCain Foods Holland bv in 's- Heer Arendskerke stil te leggen. Een aantal inwoners van het na bijgelegen Lewedorp had om een produktieverbod gevraagd. De patatreus zou een onaan vaardbare stank- en geluids overlast veroorzaken. Volgens de Goese wethouder M. L. 't Hart (onder meer belast met de portefeuille milieuzaken) is tot dusver echter niet gebleken, dat het bedrijf de normen over schrijdt. Binnenkort behandelt de Raad van State een verzoek van de be- wonersgroep Lewedorp Noord- West de nieuwe hinderwetver gunning voor McCain te schor sen en uiteindelijk nietig te ver klaren. De bewoners hadden in afwachting van de uitspraak van de Raad van State van de gemeente Goes geëist, dat zij de fabriek voorlopig sluit. Op die eis gaat Goes niet in. Wethouder 't Hart is er vrijwel van overtuigd, dat de Raad van State tot de conclusie zal komen dat Goes met het afgeven van de hinderwetgunning juist heeft ge handeld. Hij zei dat donderdag avond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor on derwijs, volksgezondheid en mi- leu. Volgens woordvoerder N. van den Berg ('ik mag mij een buur man van McCain noemen') van de bewonersgroep Lewedorp be staan bij omwonenden al gerui me tijd klachten over het lawaai en de stank die het aardappel verwerkend bedrijf veroorzaakt. Sinds de ingebruikname van een nieuwe fabriek is de geluids- en stankoverlast alleen nog maar toegenomen. De bewoners vinden de normen in de huidige hinderwetvergun ning te soepel. Ze hechten bo vendien weinig waarde aan de resultaten van de metingen die Goes tot dusver heeft laten ver richten. Volgens Van den Berg zijn de uitkomsten niet repre- GOES, 't BEEST 'Bohemian from 9 to 5', solo-perfor mance van Paul Clark, naar ideeën van hemzelf, hier en daar met ge bruikmaking van teksten van Karl Valentin en Daniil Charms door Willem Nijssen Alleen al in de zes woorden 'Are you ready to be surpri sed?' zit een gekmakende tegen spraak. Als iemand je dat vraagt, zou je natuurlijk 'ja' willen zeggen, dolgraag zelfs. Maar wie er klaar voor is, kan helaas nooit meer verrast wor den. Dat onoplosbare conflict, die tragische speling van het noodlottige woord, dat is eigen lijk kort samengevat de essen tie van 'Bohemian from 9 to 5'. Paul Clark speelt daarin afwis selend (en vrijwel niet van elkaar te onderscheiden) een verteller en een kantoorklerk. De eerste is er schijnbaar om de scènes in te leiden, maar uiteindelijk om twijfel te zaaien en relativering te oogsten. De laatste is er om de opgeroepen sfeer van verwar ring en onthechting te demon streren aan zijn tragikomische bohëmien-leven. Die laatste, dat is een onbedui dende, onooglijke figuur, gebo ren om het ene blauwtje na het andere te lopen, een boekhou- dertje. die echter wil geloven dat hij net als zijn grote voorbeeld Charlie Parker een bohémien is. En yreemd genoeg bepaalt een dergelijk hardnekkig geloof op zich al dat het nog waar is ook. Zo iemand kan ongeremd en on gestraft over zijn aquarium en zijn visje praten; omdat hij zelf de hoogste waarde hecht aan zijn prietpraat, wordt het het enige belangrijke. Al het andere wordt onbelangrijk, en daarmee is de zonderlinge zwerver gebo ren. Een rusteloze doolaard, uit sluitend dwalend door eigen ge dachten. Waar kan een boekhouder an ders aan denken dan aan cijfer tjes? Een zonderling kan niet an ders dan de gebruikelijke en dwingende ordening daarvan te lijf gaan. Dat gebeurt dan ook. en er wordt een nieuwe logica ontworpen, op basis van het di gitale cijfer. De minimaalste ver andering van vorm wordt de nieuwe spil waar de logica om draait, en eigenlijk is dat nog goed te verdedigen ook. Er ont staat een nieuw getalstelsel: 0- 8-6-5-9-3-2-7-1-4. Daar valt met een eenvoudige wisseltruc vet aan te verdienen!. Waar raaskallen aan redeneren grenst, ontstaat een interessant niemandsland, en dat is het ter rein dat Paul Clark met ons wil verkennen. De belangrijkste charme van zijn performance schuilt in de uitnodiging dat ge bied binnen te treden. Alles op zijn kop en op losse schroeven is een aantrekkelijk aanbod. Een stoel kan 'a potted palmtree' zijn, als je dat maar wilt. Theater maken is onmogelijk, omdat theater maken een verrassing moet inhouden. Anders zou je natuurlijk thuis blijven. Maar verrassingen bestaan niet: dat toont Paul Clark overtuigend aan in een schitterende scène. Een andere charme van 'Bohe mian from 9 td-5' is gelegen in de decorstukken. Paul Clark maakt ze zelf, van op straat ge vonden materialen. Hij bouwt ze samen tot vreemde objecten, die in al hun bizarre vormen functio neel blijken. Volkomen onalle daags krijgen ze een beeldend bestaansrecht; het onmogelijke en het onpraktische zijn moge lijk en praktisch, omdat ze klop pen zodra de poten onder het normale zijn weggezaagd. Een laatste bekoring van deze performance komt voort uit de taal. 'Bohemian from 9 to 5' is en- gelstalig (maar moeiteloos woor delijk te volgen) en dat brengt een sterk element in van onder koelde humor. Ik ben nog net va derlandslievend genoeg om te veronderstellen dat het Neder- lands zijn eigen prae zal hebben, maar wat het Engels vermag aan (zelf-)relativering is onovertrof fen. Voeg dat bij de quasi-stunte- lige motoriek en de schitterende mimiek van Paul Clark (hij doet een pracht-act op een plaat met vogelgeluiden) en er ontstaat een heerlijk nonsensicaal volko men logische avond onbestaan baar theater. 'Bohemian from 9 to 5' is vandaag <28/2) nog te zien in het Vestzakthea ter te Vlissingen weekend diensten ILAILLL 29 FEBRUARI EN 1 MAART 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: J. H. E. Janssen, St. Maartens dijk. tel. 01666-4126. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg, St. Philips land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: C. Blondeel, Molenvlietsestraat 11, Tholen, tel. 01660-2016. Dierenartsen: Tholen: W. Brons. tel. 0166-2596. Voor kleine huisdieren week endspreekuur op Kalfsdamse- weg 2 te Poortvliet. Op zaterdag van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Dag en nacht bereikbaar voor drin gende hulpverlening onder telnr. 01184-14444. Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: B. J. M. Schruer, Valc- keslotlaan 30, Goes, tel. 01100- 14373 Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: J. A. v. d. Werff, Wijn gaardstraat 52, Goes, tel. 01100- 27451. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp: A. P. van der Vlugt, Veer- weg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31, Heinkenszand. tel. 01106-3074. Hansweert, Schore en Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. 'Met het oog op Tholen' toont in zestig foto's onder meer veel mooie plekjes in het gebied. foto Wille Mieras van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Bur gemeester H. A. van der Munnik van Tholen opende donderdag middag een foto-tentoonstel ling in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De tentoon stelling draagt het thema 'Met het oog op Tholen'. De foto's zijn te bezichtigen tot en met dins dag 31 maart. De zestig tentoongestelde foto's zijn gemaakt door Leen Verha- ge. Hij is in het dagelijks leven medewerker van de buiten dienst van de gemeente Tholen, De vijftigjarige Tholenaar houdt zich in zijn vrije tijd bezig met fo tografie. De tentoonstelling geeft een ge varieerd beeld van het leven op Tholen. Op de foto's zijn onder meer landschappen en markan- sentatief: het gros van de metin gen zou zijn gedaan op momen ten dat McCain praktisch stil lag. Binnen de Goese gemeenteraad bestaat wel enig begrip voor de klachten. Pvd A-fractie voorzit ter H. Hoogerland: „Ook al vol doet McCain aan alle wettelijke voorwaarden, feit blijft dat een groep mensen last van de fa briek ondervindt. En daar moet toch iets aan te doen zijn." Daaraan wordt ook gewerkt, meldde wethouder 't. Hart don derdagavond. De afdeling mi lieu van de gemeente Goes pro beert in 'redelijk overleg' met McCain tot een oplossing te ko men. De inwoners van Lewedorp hebben daar echter niet zo heel veel vertrouwen meer in. Eerder gedane toezeggingen door de be drijfsleiding om een eind te ma ken aan de overlast zouden stel selmatig niet zijn nagekomen. Woordvoerder Van den Berg: „We voelen ons zo machteloos, dat we wel uit ons vel kunnen springen." Stefan Theunissen (rechts) weet zich in zijn plannen gesteund door onder anderen Arjen de Boer en nog zo'n 150 andere jeugdige Kapellenaren. foto Willem Mieras van onze verslaggever KORTGENE - Het personeel van de gemeente Kortgene krijgt van het gemeentebestuur een flinke tegemoetkoming bij de aanschaf van een nieuwe computer voor privé-gebruik. Door de invoering van een nieuw computersysteem op het gemeentehuis per 1 januari 1993, is de vervanging van de 'thuis-computers' noodzakelijk geworden. Tijdens de donder dag gehouden raadsvergade ring bleek overigens dat niet al le Kortgeense raadsfracties overtuigd waren van deze nood zaak. „Wij hoeven niet aan het persoonlijk gerief van onze per soneel mee te werken", aldus VVD-raadslid F. P. Maas Niet alleen de VVD-fractie had moeite met het zogeheten PC- privé project. Raadslid J de Looff (PvdA) vroeg zich af waar om het gemeentepersoneel, in navolging van de gemeente zelf, nu ook nieuwe computers nodig heeft. En als dat al nodig mocht zijn, zo betoogde hij, dan was het zeker niet vanzelfsprekend dat driet, naar vreugde'. De bijeen- de gemeente weer daaraan mee- komst begint om 9.45 uur. betaalde. Volgens wethouder drs G. Kraaijeveld biedt het pro ject de gemeente echter alleen maar voordelen. „Mensen kun nen nu al, ruim voordat we op het gemeentehuis het nieuwe systeem in gebruik nemen, ver trouwd raken met het program ma. Op die manier kunnen ze straks meteen goed aan de slag." In het kader van de nu verlengde vergoedingsregeling betaalt de gemeente maximaal 750 gulden van de aanschafprijs van een nieuwe pc. Bovendien is de ge meente bereid het volledige aan koopbedrag voor te schieten. Dat moet dan binnen drie jaar worden terug betaald. GOES Women's Aglow - De afde ling Goes van de Women's Aglow Fellowship komt woens dag 11 maart bijeen in hotel Ter minus te Goes. Dieke Hemmin- ga uit Amsterdam zal spreken over het onderwerp 'Van ver- van onze verslaggever KAPELLE - Een groot rond speelplein waarop je kunt bas ketballen, knikkeren en rol schaatsen. Dat is de wens van de 14-jarige Stefan Theunissen uit Kapelle. Want in de gemeen te is nergens plaats voor een goed partijtje basketball of een rondje op de rolschaats, zo con stateert Theunissen. Samen met een paar van z'n vrienden maakte hij daarom een plan voor een speelveld van 695 vier kante meter, dal hij het liefst in de wijk Eliwerve zou willen hebben. Of hel gemeentebe stuur daarmee akkoord gaat is nog maar de vraag, maar op de steun van de Kapelse jeugd kan Theunissen rekenen. Honder vijfenvijftig jonge Kapellena ren hebben inmiddels hun handtekening gezet voor het nieuwe plein. De 'bouwtekening' heeft-ie al klaar. Een rond speelplein met twee knikkerhoeken. een bas- ketballveld van 28 bij 15 meter en een rolschaatsbaan met een breedte van 15 meter. Als het aan Stefan Theunissen ligt kan de dienst gemeentewer ken morgen beginnen met de aanleg ervan.. Want de Kapelse jeugd moet het al veel te lang stellen met schoolpleinen en trottoirs, vindt-ie. Een opvat ting die vader Frans van harte ondersteunt. „De situatie is bo vendien levensgevaarlijk, denk alleen maar aan dat knikkeren op straat." Dat de aanleg van het speelveld een aardige duit kan kosten, be grijpen de Kapellenaren ook wel, maar met de hulp van vrij willigers moet dat toch aardig in de hand te houden zijn, denken ze. „Bovendien moet er op het terrein van de gemeentewerf vol doende materiaal liggen dat we daarvoor kunnen gebruiken". Blues-rock De Ierse blues rockband Albatros treedt zon dag 1 maart op in café de Pompe te Goes. Het concert begint rond 16.00 uur. zegt Frans Theunissen. Ook de aanschaf van dure basketball- steunen is niet nodig. Als het schoolbestuur van basisschool 't Honk ermee instemt, kunnen de steunen die nu op het school plein staan verhuizen naai' het nieuwe speelveld. „Die palen worden nu toch nauwelijks ge bruikt." Stefan Theunissen heeft, z'n ver zoek om een plein nu in een brief van drie kantjes aan burgemees ter en wethouders gericht. Hij weet zich daarbij gesteund door ruim 150 jonge medestanders uit Kapelle, die spontaan hun hand tekening onder het verzoek zet ten. Volgende week dinsdag wordt de brief officieel aan b en w overhandigd. En hoewel vader Frans overtuigd is van de goede bedoelingen van de gemeente, houdt hij alvast een slag om de arm als het dagelijks gemeente bestuur niets van het plan wil weten. „Als het niet lukt, gaan we het harder spelen. Want de jeugd hier heeft récht op een ei gen speelplein." mmkwfS Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Con- standse, Krabbendijke, tel. 01134-1444. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Geldof en J. de Graaf. Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Kapelle en Wemeldinge: de praktijk van de artsen De Jong, Eckhardt, Riemeyer en Bakx wordt van vrij. 19.00-zon 23.00 uur waargenomen door: J. A. de Jong, Kapelle, tel. 01102-41290. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. M. E. Adriaansen. Statenhof 4. Goes, tel. 06-52771398. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 en zon. van 10.00-11.30 en van 16.00-18.00 uur; de dienst van elke apo theek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijmorgen daaop- volgend. De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, tel. 01100-27104. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Krabbedijke, Kruiningen en Kapelle: J. L. J. Gaakeer, Blöemenstraat 4, Ove zande, tel. 01195-5283. Spreekuren zat. 08.00—09.00 uur (in Goes, Kapelle en Ovezande). Goes, Heinkenszand, Noord-Be veland: Dr. M. P. C. Karelse, 's- H. H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10-11 uur en ver der zoveel mogelijk volgens af spraak. Yerseke en omgeving (kleine huisdieren). Mevr. L. Huiskes- Cornelisse en S. Verhoeven, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131- 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland via tel. 01100-31555. Verloskundigen: Goes, s'Gravenpolder en Kapel le: Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw. Y. Oyevaar, van Hogendorplaan 24, tel. 01100-32698. Vrij. 17.00-ma. 23.00 uur: Mw. G. J. M. Hoefnagel, Nieuwe Rijks weg 31, tel. 01100-15068. te gebouwen te'zien. maar ook een rups op een plant kon niet aan de cameralens ontsnappen. Belangstellenden kunnen tot en met 31 maart op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis te recht. Op vrijdagmiddag is de tentoonstelling niet toeganke lijk. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Valkenisse maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 26. eerste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 fe bruari 1992 heeft vastgesteld het bestemmings plan De Vliedberg, betrekking hebbende op de reeds gerealiseerde en nog in uitvoering zijnde be bouwing. Het voorziet derhalve niet in een nog verdergaande uitbreiding van het plan. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met in gang van 2 maart 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie ter inzage, afdeling algemene zaken, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van een maand kunnen bezwaren worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zee land. Deze bevoegdheid komt alleen toe aan die genen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend. Koudekerke, 28 februari 1992. De burgemeester van Valkenisse, W. J. Plomp DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT V^I J. Reijns Albardastraat 26 Goes, tel 01100-15386 b.g.g. 06-52-771700 J. Jansen De Spinne 15-27, Goes, tel 01100-13547 Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Onttrekking aan het openbaar verkeer gedeelte Daniëlsweg in de gemeente Kapelle Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid, van de Wegenwet, maken Gedeputeerde Staten van Zeeland bekend, dat zij het voornemen hebben aan de staten van Zeeland een voorstel te doen tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Danielsweg te Kapelle, nr. 90 van de wegenlegger van die gemeente. Dit weggedeelte is nader aangegeven op de tekening, die is ge voegd bij het ontwerpvoorstel aan de staten ter zake. Bedoeld ontwerpvoorstel ligt van 2 maart 1992 tot en met 31 maart 1992 voor belanghebbenden ter inzage op de directie milieu en waterstaat van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 Middelburg, kamer 216 en op de gemeentesecretarie van Kapelle. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het ontwerpvoorstel schriftelijk kenbaar te maken bij de staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg tot en met 31 maart 1992. Het Groene Woud 1, postbus 165 4430 AD Middelburg. «oei»"» j retor to de eerste xeven "onson,eI)t UKOS.I'S' vv oensdag dit jaar r KOOLEN SPERZIEBONEN, WORTELTJES, RODE BIETEN 3/4 liter PER POT 'Restaurant Zomertust' Boslaan 1, 4571 SW Axel, tel. 01155 - 1693 vraagt, voor de keuken voor z.s.m. Onze gedachten gaan uit naar iemand tot ca. 25 jaar, die zijn opleiding heeft gehad in goede huizen. Verder vragen wij Sollicitaties te richten aan F. van Poelje. MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG 7 DAGEN PER WEEK TOT UW DIENST! ESS0 SELFSERVICE GARAGE VAN STRIEN B.V. - GOES gEEN J^MAAR SUPER PLUS c _7 T WINKELCENTRUM "DE BUSSEL" GOES-ZUID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 30