V an Pamelen houdt overwicht PZC Sterke bezetting vierde Open tennistoernooi inimo heeft titel binnen handbereik Marion van Dorssen vierde op ranglijst Flor is Jan Koole kan winst veilig stellen Spannend slotstuk Zeeuwse dressuur Jong Zeeland klopt verrassend Lokeren sport 1ennisscheidsrechter maakt opwachting in Nederlandse top sportagenda Vermeule kan op NK-veldloop goede vorm bevestigen VRIJDAG 28 FEBRUARI 1992 21 onze nnismedewerker RUISDIJK - Weinig Zeeuwse nnissers spelen op natiónaal iveau een rol van betekenis, Mike van Pamelen is een daarop. Op hoofd- lasse- en zelfs eredivisieni- toont hij regelmatig zijn hij maakt zijn op- achting in de vaderlandse ten- nistop. De inwoner van Kruis- dïjk mag zijn racket thuislaten, want Van Pamelen is scheids rechter. Twee jaar geleden meldde Mike van Pamelen, die C2-speler is, zich aan voor een scheidsrech- terscursus. ..Ik mis de ambitie om extra trainingsarbeid te ver richten om als speler hogerop te komen." Na een opleiding tot D-scheids- ian onze orfbalmedewerker - Als de korfbal- van Animo uit Oost-Sou- iurg de laatste twee wedstrij- len van de zaalcompetitie in omzet, haalt de selectie ran trainer/coach Jan Voshart alleen het kampioenschap maar zorgt de daaraan verbonden promotie voor een plaats in de landelijke over- gangsklas, de nationale subtop. De opdracht is simpel: Nog twee keer volledige concentratie; nog twee keer de scoringskan sen liefst optimaal benutten; nog vier speelhelften ervoor brgen dat de verdediging ge floten blijft, lat moet kunnen", kijkt de :mo-trainer vooruit op de Istrijden tegen Vrienden- haar (morgen in Hardinxveld/ Hessendam) en Albatros uit iwijndrecht, dat volgende week bezoek komt. Jan Voshart. zijn mensen niet meer hoeft motiveren, is er van overtuigd it het ook gaat lukken. Eerdere sterke' uitspraken („Animo heeft het in zich om minstens een subtopper te worden" en „in Oost-Souburg staan leuke din gen te gebeuren") stelden Vos hart al in het gelijk. „Het moei lijkste was nog om, na de promo- en na een verdienstelijke start (zeven punten uit evenveel wedstrijden in de eerste compe- litiehelft) het team te overtuigen van zijn eigen mogelijkheden. Nadat iedereen er in ging gelo ven heeft niemand ons meer af kunnen stoppen", kijkt Voshart terug naar de ongeslagen reeks van vijf wedstrijden die de ploeg mee aan de leiding bracht. Maar nu breekt dan het uur van de waarheid aan. Prangende vraag daarbij is: Kan Animo in een finale, waarin de drie overge bleven titelkandidaten (naast Animo doen Albatros en Kinder dijk ook een gooi naar de hoofd prijs) onder enorme druk staan, de zenuwen onder controle hou den? „Ja", denkt Voshart ook, nu hij er achter gekomen is dat de ploeg het best presteert als het moeilijk belooft te worden. En dat het bij Vriendenschaar niet gemakkelijk wordt staat vast. Die tegenstander strijdt voor een van zijn laatste kansen op lijfsbehoud. „Het ziet er dus naar uit dat we de borst nat kun nen maken. Maar in zo'n decor zijn we gelukkig op ons best. We gaan het maken", weet Jan Vos hart, die zijn team vanuit een ge sloten verdediging laat spelen. De selectie is topfit. Swift Overgangsklasse!- Swift uit Mid delburg doet het de laatste we ken met een groot aantal inval lers. Ook in de uitwedstrijd te gen TOP in Sassenheim (waar thuis met. 14-18 van werd verlo ren) moet trainer/coach Floor Schreuders daar weer een be roep op doen. Ralph Gillissen, bijna hersteld van zijn blessure, is nu ziek: Leo Langebeeke komt in de zaal niet meer binnen de lij nen: de blessure van Leonard Debbaut duurt toch langer dan werd verwacht en Heieen van Zaltbommel krijgt ook even rust. Rob en Sjoerd Sanderse, Jan Roest en Claudia Fritz zijn de vervangers. „Ze doen het uit stekend", vindt Schreuders, die daarom best durft te hopen op winst in deze uitwedstrijd. TEL BETAALD VOETBAL ZATERDAGVOETBAL Eerste klas B: Zwart Wit'28-Valleivogels, tweede klas A: Wilhelmina'26-Beve- landers. Hoek-Oranje Wit. derde klas A: NOAD'67-Nieuwland, WHS-Din- teloord, AZW-Kapelle, vierde klas A: Dauwendaele-Wemeldinge. Rillandia- GPC. 's Heer Arendskerke-SSV. Afdeling Zeeland, eerste klas: Nieuwdorp-Waarde, Heinkenszand-WIK, Brou- wershaven-Krabbendijke, tweede klas: Spui-Borssele. Aanvang wedstrijden 14.30 uur JUNIORENVOETBAL Landelijke jeugdcompetitie. IB: UVV-TOP. Wageningen-Middelburg. Overigens alleen bekerwedstrijden in de afdeling DAMESVOETBAL Interregionaal, eerste klas: Kloetinge-Delta Sport (12.45). Sliedrecht-Oostka- pelle, Rijsoord 2-Botlek. Berkel-SHO, tweede klas* 's Gravenzande-Leiden, Everstein-Serooskerke. Woudrichem-Oranje Wit. In de afdeling geen wedstrijden, alleen Spui-WIK voor de bekerdl.15). ZONDAGVOETBAL In het KNVB-amateurvoetbal geen wedstrijden. Afdeling Zeeland, eerste klas: Geen wedstrijden, tweede klas: Groede-Sluis, VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL BASKETBAL BILJARTEN ïn café Hel Wapen van Renesse in Renesse wordt dit weekeinde de eindstrijd tweede klas bandstoten van het district Schouwen-Duiveland gehouden Van daag i vrijdag) wordt om 19.00 uur begonnen, morgen en zondag telkens vanaf 13.00 uur vervolgd De slotpartij staal zondagmiddag om 16 00 uur op het pro gramma DAMMEN rechter in Breskens kreeg Van Pamelen in korte tijd de C-sta- tus. Hij werd landelijk beoor deeld en kreeg het predikaat kandidaat-B. Een ontwikkeling waar de tweede-jaars student natuur- en sterrenkunde in Utrecht nuchter tegenaan kijkt. „Ik zie wel waar het schip strandt. Voorlopig heb ik erg veel plezier in het leiden van de partijen. Het is een kick om een wedstrijd in de hand te kunnen houden". Praktijk Afgelopen zomer leidde Van Pa melen veel finales van B-toer nooien in Zeeuwsch-Vlaande ren. „Het is erg belangrijk om er varing op te doen. Alleen in de praktijk kun je je als scheids rechter ontplooien". Eens kreeg hij in de hoofdklasse een wedstrijd tussen twee Rot terdamse clubs toegewezen. „Er stonden grote belangen op het spel en ik miste ervaring.- Er werd onder andere door Petra Kamstra enorm gemekkerd. Op zo'n moment heb je het toch wel even warm". Een verschijnsel dat toeschou wers zelden zullen waarnemen, want op de stoel gezeten straalt de nog maar 20-jarige Van Pa melen enorme rust uit. Hij houdt het overwicht tijdens een partij. „Ik denk altijd maar ik ben Mike van Pamelen en ik doe het zoals ik het doe. Ik maak ook fouten". Toch maakt hij die Steeds min der. „Je leert door oogcontact te houden met lijnrechters en spe lers de wedstrijden te beheersen. Een enkel handgebaar of een blik is dan voldoende om geac cepteerd te worden". „Ik ben gegroeid", vindt Van Pa melen dan ook. „In de eredivi siewedstrijd tussen Frizzelstein en Amstel Park stond Jan-Wil lem Lodder op de baan. Niet di- rekt de gemakkelijkste jongen, maar ik heb geen problemen ge had". De Zeeuwse topscheidsrechter roemt ook de kwaliteiten van andere arbiters uit de provincie. „Ko de Jong uit Koudekerke en Huub van Grol uit Serooskerke zijn prima C-scheidsrechters. Maar ze moeten die stoel op. meer ervaring opdoen". Van Pamelen beschouwt het als zijn morele plicht om regelmatig in Zeeland partijen te leiden: „Het district Zeeland heeft mij de mogelijkheid geboden dit te doen. Omdat ik snel ben doorge broken. heeft men daar weinig van kunnen profiteren. Als ik iets kan terugdoen en misschien wat reclame voor het fluiten kan maken, is dat meegenomen". „Eind 1994 moet elke vereniging minimaal een C-scheidsrechter leveren. Het is een goede zaak dat 13 mensen in maart opgaan voor de C-cursus in .Terneuzen. Zo kunnen we in de toekomst ze- BERN (ANP) - Jessica Gal. An- thonie Wurth en Theo Meijer voeren de computerranglijst over 1991 aan, die door de Euro pese Judo Unie in Bern is gepu bliceerd. De rangschikking is gebaseerd op de verrichtingen tijdens drie internationale A- toernooien alsmede de Europe se titelstrijd. In het halfzaargewicht bij de vrouwen, waarin Marion van Dorssen uit Axel en Irene de Kok elkaar nog steeds de Neder landse hegemonie en vooral een startplaats op de Olympische Spelen betwisten, is Laetitia Meignan eerste. De Frangaise veroverde in Praag de Europese titel. Van Dorssen is vierde. De Kok dertiende. De enige Nederlandse Europese kampioene die niet eerste staat, is Monique van der Lee. De Bra bantse zwaargewicht moet in het klassement voorrrang verle nen aan de Duitse Claudia We ber. Tennisscheidsrechter Mike van Pamelen: ik denk altijd maar 'ik ben Mike van Pamelen, ik maak ook fouten, foto Camile Schelstraete Ook de A/B-junioren komen aan de start. Bij de A-junioren moeten Edwin de Leeuw (AV'56) en Danielle van Cadsand (Sp. Wal.) in staat worden geacht bij de top vijf te eindigen. Dit geldt ook voor de B-ju nioren Ramses Bekkenk (Delta Sport) en Anjolie Wisse (AV'56). van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - John Vermeule moet zondag tijdens de Nederlandse veldloop kampioenschappen in Utrecht een podiumplaats kunnen verdienen. De 30-jarige atleet uit Middelburg lijkt langzaam maar zeker in vorm te raken voor de marathon 5 april in Rotterdam. Naast Vermeule komen er nog twintig atleten uit Zeeland aan de start. Opvallend is dat een kleine Zeeuwse atletiekvereniging, Sporting Walcheren, de meeste atleten (6) afvaardigt naar Utrecht. Zeeuwse deelnemers NK: Delta Sport. Jan Hoek (sen.i. Ramses Bekkenk (Bi en Leon Loeve (B). AV'56: Kees Pnem (sen Edwin de Leeuw (Ai. Anjolie Wisse (B) en Rachel Stone (B). RKHAV: Boukje Doedee (B) en Annemarie van Laar hoven (B). Dynamo: Henk-Jan Joosse (sen Martin Pruijsers (sen.). Martin Ver burg A) en John Vermeule (sen Sporting Walcheren: Irma Heeren (sen.) Bas Schletterer (sen.), Miquel van Tongeren (sen Karin Bastian (A), Tisha Abuijs A) en Danielle van Cadsand (Al. Atletica: Manfred Meulmeester (sen.) en Theo Rabout (A). HOCKEY ZAALHANDBAL Eredivisie: zondag Groningen - Ajax, FC Twente - FC Utrecht. Eerste divisie: zaterdag Emmen - Cambuur L, Heeren veen - NAC. Morgen, zaterdag, wordt in de 4e klase D de inhaalwedstrijd Hercules-H.S.D. gespeeld, aanvang 14.30 uur. Zondag worden de volgende wedstrijden ge speeld. Heren 4e klasse D: Vlissingen-Hercules, H S D.-Teteringen, Cadetten- Gilze Rijen. Dames 4e klasse D: Spijkenisse-H.S.D., Zundert-Middelburg, Goes-Oudenbosch. Bij de dames beginnen de wedstrijden om 12 45 uur en bij de heren om 14.30 uur. I PAARDESPORT De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent houdt morgen, zaterdag, in manege Magrette in Axel de finale van de competitie om de Graeve Jan dressuurtrofee. Programma pony's: 08.30 uur: klasse B, 10.20 uur: klasse L: 12.20 uur klasse M: 14.00 uur: klasse Z. Paarden 14.00 uur klasse Z; 15.00 uur: klasse M, 16.10 uur: klasse L: 19 30 uur: klasse B 3e Div. Heren: Inhaalduel Heerle - HVSV ZAALKORFBAL RUGBY Aanstaande zondag speelt Oemoemenoe in Amsterdam tegen medekoploper Ascrum. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark De Eendracht en begint om 14.30 uur. Blue Diamonds 2 speelt op sportpark Oude Vaart vriendschap pelijk tegen het tweede team van de Goese Rugbyclub Tovaal. De kick-off is om 14.00 uur. Progr 29/2. Ov klas: Or.Wit-Rheko: DKOD-ODO M TOP S-Swift (19 30); Sparta-HKC 1G Pemix-KOAG. Albatros-Kinderdijk. Vriendenschaar-Am- mo (17.50): Nieuwerkerk-VEO. 2G: Vent.Sport-Tjoba (15.50): Excelsior-Merwe- de: ADO-Vitesse. Avanti-ONDO G. 3N TOGO-DVS '69 (19.05). ONDO-RWR (17.40): TOP-Stormvogels (18.50). Res.lF Perrfix 2-KOAG 2; Meervogels 3- Kinderdijk 2: Or.Wit 2-Snel 2. Dalto 4-Swift 3 (17 50). 1G: Albatros 2-Achilles 2; Futura 3-Swift 2 (16.00). 20: Kinderdijk 3-Merwede 2: Olympia 2-Animo 2 (18.30); Albatros 3-KOAG 3; PKC 6-Tjoba 2 (16.45) Jun.H: KVS-Merwede; Meervogels-KOAG. Vriendenschaar-PKC; Snel-Swift (13.40) Afd. PA Ondo 2-Good Luck 16 40). TOP 2-Animo 3 (20 00); Zuidwesters 2-Luc- tor 2 (13.00). PB. Vriendenschaar 4-Or.Wit 3: ADO 2-Zuidwesters (13,50). IA Swift 4-Togo 2 13.40) IB: Togo 3-Olympia (20 15), Tjoba 5-Volharding (18 00); Atlas-All Ready (16.00) 2B Swift 5-Ondo 4 14.40). 3A TOP 4-A11 Ready 2 (20.00); Ondo 5-Togo 4 (15.40). 3B: Togo 5-Zaamslag 2 113.00). Tjoba 7-BKC 2 (16.00): Animo 5-Swift 6 17 00). 4A: Olympia 3-KVK 2 <19.00r. Stormvogels 5- Luctor 41I8.OO1: Seolto 3-Zuidwesters 4115 00) 4B: Tjoba 8-Seolto 4 17.00) 5A: Dreischor-Zuidwesters 5 (16.00). 5B: TOP 5-Zaamslag 3 (19.00); Ondo 6-BKC 3 (11.40); Swift 7-Atlas 4 (12.40). A-jeugd. A1A: Tjoba Al-BKC Al (15.00); Animo Al-Zuidwesters A (14.00); All Ready A-Seolto Al (15.00). A3A: Tjoba A2-Seolto A2 (14 00); Stormvogels A2- Atlas A (17.00). SCHAKEN ZWEMLOOP Morgen (zaterdag) vindt in de foyer van Mondragon. Havenpark 21 te Zierikzee het 18e Open Snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland plaats. Er jrden 11 ronden gespeeld volgens het Zwitsers systeem met een tempo van 7 minuten per persoon. Aanvang 12.45 uur. Er wordt dit jaar een sterke bezetting verwacht. In Terneuzen wordt zaterdag de derde uit de serie van vier zwemlopen werkt Om 12.00 uur start de eerste van vijf series in het zwembad de Honte. Na het zwemmen volgt het onderdeel hardlopen. Om ongeveer 12.55 uur worden de eerste lopers verwacht op de atletiekbaan van Schelsdesport. SQUASH ZWEMMEN Morgen, zaterdag, en zondag worden in het Racketcentrum te Terneuzen de Zeeuwse squashkampioenschappen gehouden. Er wordt, in 2 categorieën ge streden: dames en heren De wedstrijden beginnen om 10 00 uur Organisatie: Squashclub Flying Dutchman Terneuzen Vandaag, zaterdag, staan de volgende duels op het programma: Veere - Arne- muiden. Bruse Boys - NVS en Middelburg (zondag) - Kloetinge. Aanvang: 14.30 'Meisjes junioren hoofdklasse Vlissingen-ELBC (vrijdag 20.00 uur Van Duy- ;venvoorde, Oost-Souburg); Vlissingen-Jink (zaterdag 17 00 uur Van Duyven- yoorde. Oost-Souburg) Heren le klasse Scheldesport-Volharding (zaterdag ;18 00 uur 't Zwaantje Terneuzen) Zeeuwse basketbal-beker: BV Souburg DS 1-Smokkelhoek DS 1 (zaterdag avond 20.00 uur Van Duyvenvoorde sportzaal Oost-Souburg i. Vlissmgen HS E-Vlissingen JJ (vrijdag 21 30 uur Van Duyvenvoorde Oost-Souburg). Volhar- Uing HS 2-BV Souburg HS 1 (vrijdag 20.00 uur Sportcentrum Goesi. Marathon HS 1-Vlissingen HS 1 (zaterdag 20 00 uur Baskensburg. Vlissingen); Mevo '80 HS 1-Volharding HS 1 (zondag 13.00 uur Onderdak Zierikzee) In Ons Dorpsleven aan de Poelvoordestraat te 's-Gravenpolder staat morgen (zaterdag) weer een ronde van het Zeeuwse damkampioenschap op het pro gramma Uitgezonderd de deelnemers in de derde klas verschijnen alle catego rieën achter de borden In de hoofdklas luidt het programma als volgt. A Kousemaker-J Gajadhar; T. Hage-P. Karregat. G Krijger-C Hamers. D Kasse-D de Jager. A v d Berge- L. de Leeuw; J Veerhoek-J. Smke Alle partijen beginnen morgen om 13.30 uur Vanavond (vrijdag) wordt in het UVV-gebouw aan het Kerkhor in Zierikzee de eerste beslissingswedstrijd gespeeld tussen Zierikzee en Lammerenburg, de twee teams die op een gedeelde eerste plaats eindigden in de Zeeuwse hoofd klas. Dinsdagavond 3 maart wordt in 't Zaaltje aan de Zuidbeekseweg in Vlis singen de return gespeeld Beide wedstrijden beginnen om 19 30 uur van onze medewerker VLISSINGEN - Floris Jan Koole zal in de derde wedstrijd voor het VSB-zvvemloopcircuit in Terneuzen, die morgen wordt gehouden, de eindzege veilig moeten stellen. De laatste wed strijd ïn zijn woonplaats Mid delburg op 14 maart zal Floris Jan Koole moeten laten schie ten omdat hij als Nederlands kampioen wintertriathlon een kanshebber is voor de zege op de wintertriathlon van Geleen. Na overwinningen in Vlissingen en Kapelle heeft Floris Jan Koole de leiding met 2877 pun ten. Johan Mudde uit Nieuw- poort met 2948 punten en Jan Louisse uit Kapelle met 2974 punten. Mogelijk kan Menno Oudman uit Brakel nog een rol voor de top drie gaan spelen, hij heeft de eerste wedstrijd moeten missen maar de beste drie resul taten tellen voor het eindklasse ment. Mogelijk kan een herstel de Niels Koole en de sterke ju nior Roger Pepels uit Stein voor het nodige vuurwerk zorgen. Bij de vrouwen gaat Mitzy Nieu- wenhuizen aan de leiding met 3687 punten, voor Edith Gerards met 3960 punten en Marian Wa- gemakers met 4093 punten. ker Zeeuwsch-Vlaanderen maar misschien ook de rest van Zee land bestrijken Ervaring opdoen is het credo van Mike van Pamelen. In com petitieverband, op het nationale kampioenschap in Warmond, op het A-toemooi in Vlissingen, tij dens het Kersttoernooi in Goes en bij veel andere toernooien deed hij ervaring op. Vorige week trad hij als lijnrechter op tijdens de kwalificatiewedstrij den voor het internationale toer nooi in Rotterdam. Mike van Pamelen moet in sep tember tijdens de nationale kampioenschappen zijn B-sta tus waarmaken. „Daarna zal ik een aantal jaren als B-scheids- rechter optreden. Wat er verder gebeurt, zien we dan wel weer". van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - De NBVR houdt zondag in manege De Eendracht in Serooskerke de fi nale van de Open Zeeuwse dres suur winterkampioenschap. De wedstrijd in Serooskerke is de laatste uit een serie van vier, georganiseerd door de geza menlijke NBVR-verenigingen in Zeeland. Braanjenhoek, PPCSD, Renesse en Sé-Ros. Een samenwerking die volgens voorzitter Fred Schonis van Sé-Ros zeker voor herhaling vatbaar is. „De belangstelling van de zijde van ruiters en ama zones, ook van buiten de provin ciegrenzen, was groot en er wa ren goede prestaties. Het wordt dan ook ongetwijfeld erg span nend tijdens de finale van het concours De Oosterschelde." De ranglijst waaruit blijkt dat het krachtsverschil inderdaad gering is. bevestigen de woorden van de Sé-Ros-voorzitter. Veel aandacht gaat ongetwijfeld uit naar de strijd in de zwaarste klasse ZZ. Tonny Honig heeft hier met Chianty de leiding. Maar de Zierikzeese amazone wordt op slechts zeven punten achterstand gevolgd door Mi randa Zeeman met Ultra. De Zuidbevelandse amazone be wees afgelopen zaterdag nog tij dens de Zeeuwse kampioen schappen dat dit beslist geen te grote barrière hoeft te zijn. Toen had ze meer dan vijftien punten achterstand op Kees Steendijk, maar passeerde deze alsnog en greep het zilver achter Suzan Malcorps. Miranda Zeeman is er alles aan gelegen dit keer de hoofdprijs in de wacht te slepen. Door het groot aantal deelne mers komt de eerste combinatie in Serooskerke al om 8.30 uur in de ring en om 18.46 uur wordt het concours afgesloten met de klas se ZZ. van onze tennismedewerker HOEK - Zaterdag gaat in De Braakman het vierde Open Adortoernooi van start. Tradi tiegetrouw kent het weekje in- doortennis een goede bezetting met in de B-categorie Nathaly Tijssen en Mike Simon in de fa- vorietenrol. Het finaleweekein- de krijgt bovendien een bijzon dere attractie in de vorm van een beperkt A-toemooi waar voor met nog een aantal spelers onderhandelingen worden ge voerd. „Namen van A-spelers kunnen we momenteel nog niet noe men". zegt Mike Simon die sa men met broer Rob voor de orga nisatie tekent. „We zijn momen teel aan het praten met enkele spelers, maar de afspraken wor den voor het merendeel via de trainers gemaakt. Die zijn op de sateliettoernooien bezig, maar komend weekeinde denken we spijkers met koppen te kunnen slaan". De keuze voor een A-toernooi is een gevolg van het feit dat Rob Simon sinds kort in die catego rie weer volop actief is. „Daar mee hebben we een man uit de streek op de baan, waardoor het voor het publiek veel interessan ter wordt. Daarnaast is het de bedoeling dat de beide B-finalis ten in het A-toemooi meespelen. Een mooie gelegenheid om hun krachten met sterkere spelers te meten". Met 333 inschrijvingen zit het toernooi opnieuw vol. „Het meest positieve is dat we geen enkele categorie hebben moeten afzeggen of samenvoegen", stelt Mike Simon. „Zelfs de dubbel spelen in de B-categorie zijn be zet". Naast de Zeeuws-Vlaamse deelnemers konden ook tennis sers uit overig Zeeland en zuiderburen worden ingeschre ven. Mike Simon is in de B-categorie op eigen baan de onbetwiste fa voriet. Sterke tegenstand wordt verwacht van Tim van Dijk. Daarnaast mag Dethlef Pieters. minder imponerend dan in voor gaande jaren, ook bij de eersten worden vernacht. Bernd van Quekelberghe is een gevaarlijk outsider die mogelijk voor een verrassing kan zorgen. Bij de dames zal de finale hoogstwaarschijnlijk opnieuw een krachtmeting worden tus sen Nathalie Tijssen en Marion Copier. De partijen, die een uur in beslag nemen, worden in pou les afgewerkt. De winnaars gaan verder op afvalschema. De fina les vinden op zondag 8 maart in de Adorhallen plaats. Plaatsingen (poulehoofden). IIEB: 1 Mike Simon, 2. Tim van Dijk; 3. Deth lef Pieters; 4 Bernd van Quekelberg he DEB: 1 Nathalie Tijssen; 2. Ma rion Copier. IIECI: 1. Richard Hame link; 2. Paul Cortvriendt, 3. Peter van der Sloot; 4 Norwin van Riel DEC1: 1 Annelies Everix. HEC2: 1 Enno Cohen; 2. Peter Kouwijzer. 3 Leo nard Robesin, 4. Kees Kommers. 5. George Dhont, 6. Bram van Dijk: 7 Johnny Blackman. DEC2: 1 Sophie van Dierendonck; 2 Tia Sterrenberg. 3. Nathaly Vincourl. HED1: 1. Aart van der Sloot, 2 Johny Bleijenberg; 3 Romain Vercouter; 4 Mei vin van Amersfoort: 5 Eddo Lokken, 6 Adne Snoeren; 7 Mark van Bergen Hene gouwen. 8 Willy Lippens DED1: 1 Christiane Nijsten; 2 Lester van Ber gen Henegouwen HED2: 1 Rien Krieckaert, 2 Chris Loonstijn. 3. Da vy Pielaet: 4 Eric Neve. 5 Eric Schee- Ie; 6. Ron Vereggen; 7. Kees Verha gen; 8. Adrie Vantricht; 9 Peter Steenbakker DED2: 1 Matty Harms; 2. Rineke van de Hemel; 3. Marian Krieckaert; 4. Lilian de Kort, 5. Ineke Vantricht. 6 Dian Verhagen HEE: 1 Bert Verschelling; 2 Boude- wijn Corijn; 3 Erwin Corijn; 4. Jan Koster DEE: 1 Rita Koster In De Honte te Terneuzen wordt zondag een wedstrijd in de hoofdklasse van de Zeeuwse zwemcompetitie afgewerkt met De Schelde A. ZCK A. De Stormvo gel A en Scheldestroom A In de eerste klasse komen in Middelburg de volgen de teams in actie ZCK B. De Bevelanders A. Luctor et Emergo A en Stormvo- De eerste van de vijf series start zaterdag om 12.00 uur in het zwembad De Honte in Terneu zen waar de zwemvereniging De Braakman de zwemorganisatie verzorgt en de AV Scheldesport het loopgedeelte. De finish van het lopen vindt plaats op de kunstofbaan van het sportpark waar tegen een uur de eerste lopers worden ver wacht. Gelijkspel voor VCV Zeeland 2 BREDA - De reserves van VCV Zeeland hebben in Breda een punt van NAC 2 ontfutseld. In de rommelige wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar ge waagd: 2-2. Twan Goossens bracht NAC na 25 minuten op een 1-0-voor- sprong. Maar direct na de rust maakte Albert Slinger de gelijk maker voor VCV Zeeland. De vreugde was niet van lange duur, Yuork Persoon bracht NAC in de 75e minuut weer op voorsprong. Renato Dijkstra be zorgde als invaller VCV Zeeland het verdiende gelijke spel. van onze voetbalmedewerker LOKEREN - De selectie van Jong Zeeland heeft in Lokeren zeer verrassend de beloften van die club verslagen (1-3). De ploeg van coach YVies van Aver- maete speelde een perfecte tweede helft. Met veel inzet, fel heid en agressiviteit werd de Belgische ploeg het voetballen nagenoeg onmogelijk gemaakt en met twee schitterende tref fers werden de tot dan ongesla gen Belgen zeer verdiend met 1-3 geklopt. Verrassend omdat maar liefst zeven spelers van de Zeeuwse se lectie door studie en blessures ontbraken. In de eerste helft ging het nog moeizaam voor Jong Zeeland. Na 25 minuten werd het overwicht van Lokeren bekroond met 1-0 door de 17-jari- ge Nigeriaan Monye Precious, die overigens verder uit de wed strijd werd gespeeld door Ri chard Leynse van Middelburg en na rust ook werd vervangen. Vijf minuten voor rust kwam niet zonder geluk de gelijkma ker van Marcel Lourens, na een kluts met zijn broer Alex: 1-1. Lokeren kwam er na rust niet meer aan te pas. De Zeeuwse se lectie dekte kort. sjouwde werkelijk achter iedere bal en werd voor die enorme inzet na 14 minuten beloond. Een schot van Harold van de Berge (Bruse Boys) stuitte af en ineens in de draai haalde Marcel Lourens uit: 1-2. Aan de andere kant maakte invaller doelman Andre de Let ter (Terneuzen) bij het weinige werk geen fout en in de 31e mi nuut werd de strijd beslist met een schitterende treffer. Erwin Nelissen (Zierikzee) zette knap door, waarna de voorzet van Marcel Lourens vallend werd in gekopt door Harold van de Ber ge: 1-3. 10.00-11.00 EURO: Olympische Spe len: schaatsen, samenvatting. 11.00-12.00 EURO: WK IJsracen voor landenteams vanuit Finland 12.00-14.00 EURO: Olympische Spe len* kunstrijden op de schaats, sa menvatting. 14.00-15.30 EURO: Europa Cup voet bal. 15.20-17.00 BBC 2: Sport on Friday: met golf (US PGA Los Angeles. Open toernooi), Rugby Union, FA Cup voetbal en een terugblik op de Euro- pacup-3 wedstnjd Genua-Liverpool. 15.30-16.00 EURO: Motorsport news. 15.55-16.00 Did 3: Sport Aktuell 16.00-17.00 EURO: Judo: vanuit Mun- chen. 17.00-18.00 EURO: Supercross: van uit Seattle. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute 18.00-18.30 BBC 2: A Question of Sport: quiz. 18.00-19.00 EURO: Kickboksen. 19.00-19.30 EURO: Passion: magazi ne 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-21.30 EURO: Olympic days: herh. slotceremonie 20.00-20.30 Super: Prime Sport 20.30-21.00 Super: Tennis magazine 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws. 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-23.30 EURO: Boksen: EK van uit Kopenhagen. 22.10-23.05 RTL Anpfiff: voet balshow 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.30-22.35 Super: Sportnieuws 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.45-23.20 Did 2: Die Sport-Reporta ge: Bundesllga voetbal 23.25-00.00 Did 1: Sportschau. 23.30-00.30 EURO: Trans world sport 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws foto Lex de Meester Floris-Jan Koole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21