liemerink speelt met Edberg Edwin de Leeuw: Zeeuws veldlooptalent JtJ Ruime nederlaag voor gehavend Serooskerke Argentin houdt woord in Siciliaanse wielerweek Nederlander bezorgt Zweedse tennisser snelle aftocht Yvonne van Gennip ziet af van NK en WK standen OTTERDAM (GPD) - Stefan dberg voelde zich gisteren na ijn verliespartij tegen Jan Sie- lerink (7-6 (7-5), 6-2) een beetje invvel. Hij kon zijn ene been am- per nog voor de andere zetten, vertelde hij. Maar de laatste ducht vanaf Zestienhoven jaar zijn huis in London haalde jij toch nog ruimschoots. On- anks de lichamelijke onge- iakken. Edberg had de hele dag al het ge- foel alsof hij een zak aardappe- en op zijn rug had. Hij zei geen puf meer te hebben voor een persconferentie en liet zijn be- (indingen op papier zetten door :n ATP-official. Die bracht ze ;rvolgens over naar de media. inelle aftocht folgens de verliezer was het 'one if these days' waarop niets luk- ,Ik voelde me niet lekker, (lijn benen werden wel gestuurd maar gingen niet. Ik speelde ver jeneden mijn kunnen. Het lijkt me beter dat ik in London even rust neem". Groetjes Stefan, aad er nog achter gekund. De nummer twee van de wereld had met zijn snelle aftocht uit Rotterdam de schijn tegen. De indruk onstond dat hij de wed strijd tegen Siemerink had laten lopen. Maar die constatering zou de prestatie van de 21-jarige Rijnsburger geweld aan doen. De Zweed speelde bepaald niet zijn beste tennis, maar hij werd daartoe ook gedwongen door een verbluffend sterke Sieme rink, die vorige week in Stutt gart ook al had gestunt met een overwinning op Boris Becker. Toch moest de winnaar erg lang nadenken over de vraag of Ed berg zo beroerd speelde omdat hijzelf zo goed was. „Ehhhhhh- .ja, ik geloof het wel", aldus de immer bescheiden linkshander, die zo lekker in de wedstrijd zat dat hij regelmatig speelse drops hots kon laten zien. Siemerink, 42e op de wereld ranglijst, maai" na de winst op Edberg zal hij weer stijgen, is nog steeds niet helemaal over tuigd van de enorme mogelijk heden die zijn zeldzame balge voel hem geven. Zijn coach Ro han Goetzke - momenteel in Amerika met Richard Krajicek - moet zijn soms dromerig en laco niek spelende leerling vaak wak ker maken. Voor het duel met Edberg hadden de trainer en de pupil nog telefonisch contact. Over de te volgen tactiek, want 'Siem' had het eerder al twee keer afgelegd tegen de wereld topper. „Ik moest tegen Edberg mijn service meer afwisselen. Dan weer een poosje op zijn back hand, dan weer op fore-hand. Op die manier moest ik proberen zo veel mogelijk zijn spel te ontre gelen." Dat lukte meer dan be hoorlijk. En omdat de aanvoer der van de plaatsingslijst zelf niet al te beste opslagen produ ceerde. tekende cïe sensatie zich al snel af. Hoewel Edberg begon met een break en uitliep naar 2-0 in de eerste set, herstelde de Oranje klant zich snel. Bij 1-2 brak hij terug op een manier die Edberg zelden zal zijn overkomen. Op drie eerste services sloeg Sieme rink met keiharde returns even- zovele winners. „Dat 'gaf me het gevoel dat het kon lukken", ver klaarde Siemerink. Rotterdam. Mannen. 940.000 gulden, tweede ronde: Siemerink (Ned) - Ed berg (Zwe/1) 7-6 17-5) 6-2. Antonitsch (Oos) - Apell (Zwei 6-4 6-2. Prpic (Kro/5i - Nijssen (Ned) 7-5 7-6 (10-8). Becker (Dui/2) - Jarryd (Zwe) 6-2 6-4. Volkov (GOS/7) - Grabb (VStl 6-3 6-3, Patrick McEnroe (VSL) - Wuyts (Bel) 7-5 2-0 opg. Dubbelspel, eerste ronde: Eltingh/ Kempers (Ned) - Devries/Macpher- son (VSt) 6-7 (3-7) 6-4 7-6 (7-4). Ilaar- Ituis/Koevermans (Ned) - Gunnars- son/Riglewski (Zwe/Dui) 6-4 6-7 (5-7) 6-3. Göllner/Prinosil (Dui) - Fitzge- rald/Jarryd (Aus/Zwe/1 6-3 6-3 Programma voor vrijdag: Vanaf 10.30 uur: Eltingh/Kernpers - Nijs- sen/Suk (Ned/Tsji, Haarhuis (Ned) - Prpic. John McEnroe (VSt) - Anto nitsch. Davids/Pirnek (Ned/Tsji - Haarhuis/Koevermans (Ned Vanaf 19 00 uur Patrick McEnroe - Becker (Dui), Siemerink - Volkov. Göllner/Prinosil - Schapers/Vacek (Ned/Tsj). Seottsdale (VSt). Mannen. 500.000 gulden, tweede ronde: Tsjesnokov iGOS/8) - Pescariu (Roe) 7-5 6-0, Pes- cosolido (Ita) - Ruah (Ven) 6-3 6-4, Ca- ratti <Ita> - Oncins (Bra) 6-4 6-1. Ros set (Zwii - Agassi (VSt/2) 7-5 7-6 Indian Wells (VSt). Vrouwen, 675.000 gulden, tweede ronde: Coetzer (ZAf) - Grahman (VSt/13) 4-6 6-0 6-0, Gigi Fernandez (VSt) - Drever (VSt) 6-3 6- 0. Helegson (VSt) - Nelson (VSt) 6-1 6- 3. Dechaume (Fra) - Basuki (Indo) 7-5 4-6 6-2. Wiesner (Oos/6) - Fairbank-Ni- deffer (ZAf) 6-2 6-2. Kelesi (Can/14) - Gavaldon (VSt) 6-2 6-4, Provis (Aus/ 12) - Harvey-Wild (VSt) 6-7 6-3 6-3. Shriver (VSt/lOi - Kohde-Kilsch (Dui) 6-3 5-7 6-3. VLISSINGEN - Serooskerke heeft in Berger op Zoom tegen MOC'17 een ongelukkige wed strijd gespeeld. Met negen voetballers bereik ten de Zeeuwse zaterdag eerste-klasser het einde van de wedstrijd, omdat Mart van der Guehte en Jaap van de "Velde in de 65e en 70e minuut met een blessure uit moesten vallen. In de 40e minuut had Jaap Lobbezoo met een scheurtje in zijn tong ook al het veld moeten verlaten. Serooskerke verloor met 4-2 van MOC'17 dat uitkomt in de tweede klas zondag. „Jan Hage was door griep geveld, Pieter den Hollander en Cees-Pieter Geschiere waren ge blesseerd. Het is bekend dat we geen brede se lectie hebben", zei Serooskerke-trainer Piet Puijpe, die blij is dat er dit weekeinde geen competitiewedstrijd op het programma staat. Serooskerke begon sterk. In de 20e minuut kwam Bert Riemens alleen voor de keeper en faalde niet: 0-1. In de 45e minuut kreeg Rie mens opnieuw een opgelegde kans, maar deze keer miste zijn schot doel. Ook John van dei- Have had de mogelijkheid om Serooskerke op 2-0 te brengen, maar hij schoot over. In de tweede helft trok Van Roessel de stand in evenwicht, waarna Swaan MOC voor de eerste maal aan de leiding bracht: 2-1. Nadat Van de Velde en Van der Guehte uit wa ren gevallen, bracht Van Kaan MOC in de 71e minuut op een 3-1-voorsprong. Van der Have werd daarna in het 16 meter-gebied neerge legd, waarna Reinco Geschiere de toegekende penalty verzilverde: 3-2. In de 80e minuut be paalde MOC-speler Van de Heuvel de eind stand op 4-2. Oostkapeile Oostkapeile (3e klas zaterdag) heeft het oefen duel tegen Colijnsplaatse Boys (4e klas zater dag) met 2-0 gewonnen. Edwin Meerman bracht Oostkapeile in de 30e minuut op een verdiende 1-0-voorsprong, waarna Erik Wattel van Oostkapeile nog een penalty miste. Haro Hazelaar scoorde in de 60e minuut het tweede doelpunt. Scheidsrechter Alwin Don moest 25 minuten voor tijd het veld verlaten door een spier- scheurtje. Stoffel Schipper, speler van Oostka peile, verving Don. Jan Slemerink juicht om zijn overwinning op Stefan Edberg, de nummer twee van de wereld. Toussaint Kluiters/ANP HpV' ■f'-pSl Jeugdige atleet uit s-Gravenpolder in de voetsporen van Piet Vonck van onze verslaggeefster Edith Ramakers s-GRAVENPOLDER - Voor in siders in de Zeeuwse atletie- kwereld staat het vast: Edwin de Leeuw heeft het in zich om de opvolger van Piet Vonck te wor den. Dat lijkt een riskante voor spelling, want de atleet uit 's- Gravenpolder is pas 18 jaar. Bo vendien kan dit soort waarzeg-' gerij een loden last veroorzaken op de schouders van een jeugdig atleet. Inderdaad zijn er overeenkom sten tussen Piet Vonck uit Hulst, die vorig jaar op 43-jarige leeftijd afscheid van de atletiek nam, en de lichtvoetige Edwin Leeuw. Talent kan beiden niet ontzegd worden en met het rérleggen van de pijngrens tij dens duurlopen en wedstrijden hebben de twee ook geen moei te. Het grote verschil tussen Vonck en De Leeuw is dat de at leet uit Hulst destijds in eigen provincie veel tegenstand had, terwijl De Leeuw aangewezen is op concurrentie buiten Zeeland. de wedstrijden voor de Zeeuwse crosscompetitie richt te De Leeuw zich op de korte cross bij de senioren: „Ik had ook bij de junioren mee kunnen doen. Maar bij de senioren had Ik meer concurrenten", zegt De Leeuw, die kleiner oogt dan 1.77 meter. „Misschien omdat ik maar 55 kilo weeg", verklaart hij. Hij liep ook enkele crossen in België en deed mee aan de Wa- tanda-cross in Tilburg. Een kwa litatief sterke cross in Uden leer de hem veel: „Daar kwamen slechts negen junioren aan de start, maar die waren aan elkaar gewaagd, met uitzondering van twee atleten, Greg Hest en Stan Rijke Dat zijn tweede-jaars A- junioren die ver boven de rest uitsteken. De andere zeven 'lo pers streden om de derde plaats, ik werd daar als eerste-jaars A- junior vierde. Ik verwacht dat ook al die negen atleten aanwe- zijn in Utrecht, waar zondag- de NK-veldcross wordt gehou den." Op die NK-veldcross moet hij een afstand van 7200 meter af leggen. Het kan het hoogtepunt van dit seizoen voor Edwin de Leeuw worden. Hoewel hij tij dens Indoor Zeeland op de drie kilometer bij de senioren ook verrassend sterk liep. Senior Hans van der Griendt, de latere winnaar, werd opgezweept door Edwin de Leeuw, die tweede werd in een tijd van 9.01. ningsschema op de NK-veld cross afgestemd. Toch lijkt Ed win de Leeuw in staat zijn eigen plan te trekken. Volgens Niek Flipse is dat een groeiproces ge weest. „Mijn visie is dat atleten zelf wedstrijden uit moeten kie zen. Atletiek is een sport die staat of valt bij gedrevenheid. Ie dere atleet moet op een gegeven moment zelf uit kunnen maken wat goed voor hem of haar is. Dit winterseizoen is Edwin krachti ger geworden. Hij heeft afwisse lend gewerkt aan het verbeteren van zijn looptechniek, aan het opvoeren van zijn basissnelheid en hij vreet kilometers tijdens wedstrijden en trainingen." Veldcross Flipse meent dat er in Edwin de Leeuw een groot duur-talent schuilt, maar is voorzichtig hem te veel op te hemelen. Op het mentale vlak ziet Flipse over eenkomsten tussen De Leeuw en toppers uit de cross-discipline. „Ik ben drie keer als begeleider van de nationale ploeg meege- weest naar de wk veldloop. Veld- lopers zijn doorgaans evenwich tige mensen. Dat is Edwin ook. Veldlopers zijn meestal minder opvliegend van aard dan bij voorbeeld atleten van andere loopnummers." Vandaar dat Niek Flipse de ver gelijking trekt tussen Piet Vonck en Edwin de Leeuw. „Maar", zegt Flipse „Piet Vonck groeide op tussen heel goede lo pers. RKHAV was destijds een bastion van de cross, met Wies van Houte, Hugo van Duysse, Guust Bouts, Jan van Laarho ven de gebroeders Schout. RKHAV is destijds ook natio naal crossclubkampioen gewor den." Edwin de Leeuw moet het voor namelijk alleen klaren. Flipse: „Hij heeft wel trainingsmaatjes, maai" die zijn ouder. In zijn leef tijdscategorie ontbeert hij te genstand". Maar Edwin de Leeuw lijkt geen atleet die ge makkelijk van de wijs te bren gen is. Hij weet wat hij moet doen om sterker te worden. Con currentie schuwt hij niet: „Ik vind het jammer dat er niet meer snelle Zeeuwse lange-afstands- lopers zijn. Theo Rabout uit Zuidzande is tweede jaars A-ju nior. Hij is Zeeuws junioren crosskampioen geworden. Ook Arné van Duivendijk uit Ter- neuzen is een redelijk goede lo per. Maar eerlijk gezegd ben ik toch een beetje sneller dan Theo en Arné. Ik zie hen tot even na de start en dan moet ik verder toch alleen de wedstrijd lopen." Samentrainen Niek Flipse vindt het jammer dat in Zeeland de getalenteerde lopers niet een keer wekelijks sa men trainen. „Volgens mij vin den alle Zeeuwse trainers het be langrijk voor de atletiek dat er meer wordt samengewerkt. Maar toch gebeurt dat niet. De High Five Edwin de Leeuw: veel kilometers lopen. foto Willem Mieras Topper Samen metzijn trainer Niek Flipse heeft De Leeuw zijn trai? AGRIGENTO (ANP) - Moreno Argentin is een man van af spraken. Woensdag voorspel de hij de Siciliaanse Wieler week te winnen. Gisteren los te de 31-jarige Italiaan zijn be lofte in. Hij deed zelfs meer dan dat alleen. De viervoudige winnaar van Luik-Bastenaken-Luik kop pelde aan de eindzege ook de ritwinst voor de vergeefs te gensputterende Maurizio Fon- driest en d'e stijlvolle verliezer Alex Zulle. Hoewel het vertrek van de laat ste rit van de Siciliaanse Wie lerweek gisteren twintig minu ten eerder was dan vastge steld, kon de officiële start pas twintig minuten later dan ge programmeerd worden gege ven. Het peloton en al zijn volgers raakte in het centrum van Pa lermo verstrikt in de gebruike lijke verkeerschaos die het beeld van de stad domineert. De organisatie week gisteren af van de oorspronkelijke rou te, even buiten het hart van de' stad, uit solidariteit met een demonstratie tegen de mafia die daar werd gehouden. In Palermo werd een massale betoging gehouden tegen de terreur van de mafiosi naar aanleiding van een aanslag woensdag op twee politieka zernes op Sicili. Organisator Ciccio Ingrilli meende dat het ongepast zou zijn de protestac tie te verstoren en vroeg begrip voor de ongemakken voor de karavaan. Moreno Argentin trok daarna ten strijde. Als een computer, zoals zo vaak in zijn loopbaan, scheurde Argentin het leiders- tricot van het lijf van de zich dapper verwerende Alex Zulle. Van de zes te verdienen secon den bonificatie inde de miljo nair er twee op een van de drie lokale rondjes van dertien kilo meter in de voormalige Griek se havenstad Agrigento. Bij het opmaken van de eind stand telde Argentin veertien seconden voorsprong op ,de Zwitserse neo-prof die bij de eerste bergsprint de schade nog wist te beperken tot één se conde, maar in de finale niet opgewassen bleek tegen de op permachtige Italiaan, die zijn zesde ritzege in de Siciliaanse Wielerweek boekte. En voor de tweede keer na de triomf van de eerste uitgave in 1984 als eindwinnaar werd gehuldigd. Agrigento. Siciliaanse Wieler week. zesde etappe Palermo-Agri- gento: i Argentin (Itai 171 km in 5.09.38 33.136 km/ui, 2. Fondriesl (Ita) 0.05, 3 Zulle (Zwii 0.09, 4. Puttini (Ita) 0.14. 5. Colage (Ita). 6. Sierra (Ven), 7. Manin (Fra). 8 Sunderland (Aus), 9. Anderson (Aus), 10. Kvalsvoll (Noo) allen z.t. als Puttini: Neder landers: 30. Mare Siemons 0.30, 32. van Aert 0 37, 47. Den Bakker 0.39. 53. Van Orsouw 0 56, 57. Meys 0.56. 83 Jan Siemons 2.17. 95. Jac van der Poel 2.46. 97 Knuvers 2.55. 99. Lubberding z.t. Eindklassement: 1 Argentin 26.52.13, 2. Zulle 0.14, 3. Anderson 1.03, 4 Sunderland 1.05, 5. Puttini 1 06,6 Francois Simon (Fra) 107,7. Kuum (Nooi z.t.., 8. Kvalsvoll z.t„ 9. Jerome Simon (Fra) z.t.. 10. Manin z.t.: Nederlanders 22. Van Aert 1.30, 32 Den Bakker 2.31. 40. Mare Siemons 4.26, 54. Van Orsouw 6.11. 83. Jan Siemons 13.00, 92 Meys 17.51, 106. Jac van der Poel 27 47. 113 Lubberding 37.43. 122. Knu vers 44.53. Schaatsvedette is moe en futloos atleten, zoals Theo Rabout en Edwin de Leeuw, zouden elkaar stimuleren en zich aan elkaar kunnen optrekken." Er ligt dus een taak voor de technische commissie van de afdeling Zee land van de KNAU. „Buiten Zeeland wordt al ge zegd dat er bij de Zeeuwse lange afstandsatleten geen sprake is van vooruitgang. Ik heb inder daad het idee dat we een beetje stilstaan. Maar er komen enkele talenten aan. Uit de junioren meisjes loopgroep van AV'5f kunnen ook een paar atletes doorbreken. Ik hoop dat die zich zo blijven ontwikkelen als ze nu doen." Vandaar dat Flipse blij is met het initiatief van Jan de Jonge om vlak bij de Goese atletiekac- commodatie een sportcentrum op te richten. Op 19 maart wordt de eerste steen gelegd. „Hij wil tien tot vijftien sportmensen uit onze regio in een kernploeg on der brengen en die extra aan dacht geven in de vorm van me dische begeleiding, krachttrai ning en meer persoonlijke aan dacht. René Zweedijk komt er bij als osteopaat en John IJzer man. sportarts uit Bergen op Zoom, werkt ook mee. De sport mensen die geselecteerd worden voor de kernploeg kunnen uit al le takken van de sport komen. Ze blijven lid van de eigen ver eniging. Ik wil van AV'56 onder anderen Edwin de Leeuw voor dragen. Alle leden moeten ac cepteren dat er toppers nodig zijn. Daaraan moeten we werken, want atletiek is een sport die door toppers wordt be paald", meent Flipse. HAARLEM (GPD) - Yvonne van Gennip zal zich dit seizoen niet meer vertonen op de ijsba nen. Haar negatieve ervaringen in Albertville, waar de Winter spelen voor de ex-olympisch kampioene een desastreus ver loop hadden, hebben de fut er bij de Haarlemse uitgehaald. Op het programma stonden nog het NK in Alkmaar (komend weekeinde), het WK in Heeren veen (7 en 8 maart) en de World Cup-finales in Inzeil (13 en 14 maart). Van Gennip heeft zich voor al deze evenementen te ruggetrokken. Pas na dit sei zoen beslist ze of ze haar schaatscarrière definitief beëindigt. Van Gennips terugtreden werd gistermiddag tijdens een ter ge legenheid van het NK belegde persconferentie wereldkundig gemaakt door coach Arie Koops. De rijdster zelf was afwe zig en later ook niet bereikbaar voor commentaar. De Pagter leidt voorwedstrijd korfbalfinale van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - Op 21 maart worden in sportpaleis Ahoy in Rotterdam de landelijke zaal- korfbalfinales gehouden. De voorwedstrijd voor dat absolu te hoogtepunt van de zaalkorf- balcompetitie, waarvoor jaar lijks uit het hele land een run op de 8000 kaarten plaats vindt, wordt dit keer gespeeld door de twee juniorenteams van Neder land. Na voorselecties in Rot terdam en Scheemda ontmoe ten de twee winnaars daarvan elkaar in Ahoy. PKC uit Papen- drecht is bijna zeker een van de finalisten. Die voorwedstrijd voor de grote finale wordt dit jaar geleid door de 29-jarige Pe ter de Pagter uit Nieuw en Sint Joos land. De Pagter. drie jaar geleden nog als speler actief bij Animo uit Oost-Souburg, vertelde gister avond dat de koude rillingen hem over de rug liepen toen hij de uitnodiging van de Districts Scheidsrechter Commissie Zuid (DSCZ) ontving. „Ik wist wel dat na een aantal testwedstrijden van de groep van zestien scheidsrechters we met vier man waren genomineerd, maar ik had er eerlijk gezegd geen mo ment op gerekend dat ik de fina le toegewezen zou krijgen. Maar dit is natuurlijk een hoogtepunt in mijn carrière", aldus De Pag ter. Voetbaltrainers keuren nieuwe EC-systeem af MUNCHEN (SID/AFP) - De top- trainers Berti Vogts, Franz Bec- kenbaucr en Michel Platini heb ben een urig pleidooi gehouden voor de terugkeer van het vroe gere knock out-systeem in het Europese toernooi van de lands kampioenen. De coaches, allen voormalige, gerenommeerde internationals, uitten hun onge noegen tijdens een forumdis cussie van het Duitse blad „Kic ker". Dit seizoen zijn de laatste acht bij de kampioenen voor het eerst verdeeld over twee groepen, die beide een hele competitie afwer ken. De groepswinnaars bestrij den de finale. De verandering is ingegeven door kapitaal-krach tige clubs, die verzekerd willen zijn van meer wedstrijden waar- me ze recettes en tv-gelden kun nen binnenhalen. De Duitse bondscoach Vogts: „Het huidige systeem is totaal oninteressant. Zelfs ik als voet bal-geïnteresseerde weet niet wie waar en wanneer tegen wie speelt. De UEFA heeft de bal in een volledig verkeerde richting gespeeld." Van Gennips beslissing kwam niet helemaal onverwacht. Na alle gebeurtenissen in Albertvil le - de matige drie kilometer, de val op de 1500 meter en haar af zegging door ziekte voor de 5000 mpter - beleefde ze moeilijke mo menten. Ze was vooral teleurge steld door de reacties in Neder land en in de media over haar spraakmakende optredens en uitlatingen. Gistermorgen bracht Van Gen nip Arie Koops op de hoogte van de twijfels omtrent haar deelna me aan het NK. „Ze zei. dat ze zich niet honderd procent fit. voelde en zich niet in staat acht te om een goede wedstrijd te rij den". lichtte Koops later op de dag toe. Het tweetal besloot na ruggespraak met dokter Frank Nusse om de beslissing uit te stellen tot na de middagtrai ning. Koops: „Het ging toen niet veel beter. Ik heb haar gezegd, dat er hoe dan ook een beslissing moest komen. Bovendien een met gevolgen. Het ging niet al leen om het NK. maar ook het WK. Na de training in Haarlem heeft ze de knoop doorgehakt en besloten om er voorlopig mee te stoppen." Volgens Koops. wiens band met Van Gennip te wensen overlaat, is zijn enige schaatsvedette toe aan rust; een periode van bezin ning. „Ze is niet ziek. maar wel moe en futloos. Zowel geestelijk als lichamelijk. Als ze start wil ze 100 procent zijn en niet een ach terhoede-gevecht leveren. Yvon ne heeft nu niet het gevoel voor de eerste plaats te kunnen knok ken. Dan moet je niet meedoen. Wat ze nu moet doen is alles van zich af proberen te zetten, het schaatsen vergeten en rust ne men. Ze moet uit de spiraal, die maar blijft ronddraaien, stap pen." Koops wilde niet al te diep in gaan op de problemen binnen zijn ploeg, die aan de oppervlak-' te kwamen in Albertville en die mogelijk bij het gevoelsmens, dat Yvonne van Gennip is, heb ben doorgewerkt. Koops: „Dat de sfeer slecht is. wordt erg over trokken. Tot aan het Europees Kampioenschap ging het goed. In Albertville werden er wat emotionele en minder verstandi ge dingen gezegd doordat de me dailles uitbleven." Lamptey mag weg bij Anderlecht BRUSSEL (Rtr) - Nii Lamptey mag weg bij Anderlecht. De 17- jarige aanvaller uit Ghana staat op het verlanglijstje van enkele Europese topclubs. „Onder meer Juventus heeft naar hem geïnformeerd", vertelde Ander- lecht-bestuurslid Robert de Pot- "feut, cvatvi &e*t> fe. zo groot dat je geheid verdwaalt bij MEUBELEN interieurverzorging DE JONGE HOEK VAN DUKE Slenevate 2 Heinkenszand 01106 -1482 Schaken Linares. Internationaal Joernooi, vierde ronde: Tinunan (Ned) - Barejev (Rus) 1-0, Kasparov (GOS) - Anand (Ind) 1/2-1/ 2, Illescas (Spa) - Joesoepov (Rus) afg.. Speelman (GBn - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Ivanlsjoek (Oek> - Gelfand (WRui 1-0. Short (GBri - Ljubojevic (Joe) 1-0, Salov (Rust - Beljavski (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Joesoepov 3 1, 2. Kaspa rov 3, 3. Beljavski en Gelfand 2 1/2, 5. Timman, Karpov en Ivanlsjoek 2, 8. Illescas 1 1/2+1, 9. Short, Anand, Barejev, Salov, Ljubojevic 1 1/2, 14 Speelman 1. Tafeltennis Apeldoorn. Europa Cup II, achtste finales: De Blaeuwe Werelt/De Velu- we (Ned) - VfB Lübeck (Duu 2-5. Ron van Spanje - Franz 21-12 21-16. Hal- dan - Krmaschek 22-20 22-20. Henk van Spanje - Sheng Wang Yan 19-21 22-24, Haldan - Franz 15-2117-2.1Ron van Spanje - Sheng Wang Yan 13-21 14-21, Henk van Spanje - Krmaschek 13-21 14-21. Haldan - Sheng Wang Yang 11-21 19-21. Handbal Berkel en Rodenrijs. Vrouwen, vriendschappelijke interland: Ne derland Zuid-Korea 17-27 (8-13) Topscoorster Nederland: Mouton 4. Basketbal Den Helder. Halve finale, slotwed strijd EC I, groep B: Commodore Den Helder (Ned) - Mi lan (Ita) 78-82(40-44). Dammen Parthenay. EK mannen, derde ron de: Jansen (Ned) - Uhlig (Dui) 2-0. Hub- ner (Bel) - Borghetti (Ita) 1-1. Koyf- man (Isr) - Clerc (Ned) 1-1, Van der Zee (Ned) - Vandeberg (Bel) 1-1, Meij er Ned) - Machado (Por) 2-0, Ribakov (GOS) - Boetsinski (GOS) 1-1. Cor- dier (Fra) - Chmiel (Pol) 1-1. Valneris (Let) - Schwartsmann (GOS) 1-1, Ma- rek (Tsj- Issalene (Fra) 1 -1Fourman (GOS) - Wigman (Let) 1-1 Stand: 1. Jansen, Koifman, Valneris, Meijer 5.5. Clerc. Fourman, Ribakov, Schwartsmann, Van der Zee 4. 10. Cordier, Boetsinski 3, 12 Borghetti, Chmiel, Hubner, Marek, Vandeberg, Wigman 2, 20. Machado 0. Voetbal Eortaleza (Bra). Vriendschappelijke interland. Brazilië - Verenigde Staten 3-0 (1-0). 27. Antonio Carlos 1-0, 74. Rai 2-0 (strafschop). 79. Rai 3-0 Italië. Beker, kwart-finale: Genoa - AC Parma 1-2(1-1). Parma in halve finale tegen Sampdo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 19