Harm Rietjens weer in hoofdrol Hoek-dames krijgen slaag Breskens beleeft nachtmerrie Verrassende score in Bevobo Hulst Hontenisse was bedroevend zwak Luctor dankzij winst uit de gevarenzone tfW'24 wint van WSC (4-1) en heeft eindsprint ingezet n onze medewerker HULST - Het gonst van de ge- nichten in Hulst over een aan slaand vertrek van Harm en Bennis Rietjens, maar gisteren inde thuiswedstrijd tegen WSC verzuimden ze hun plicht in elk geval niet. De broers scoorden amen drie keer en wezen daar mee hun ploeg naar een dikver diende, maar ietwat geflatteer de zege (4-1). Dat moet het sein njn voor een eindsprint „van [lW'24, die er uiteindelijk in moet resulteren dat het twee deklasserschap wordt veilig ge steld. Het spreekt voor zich dat de stemming direct na afloop goed was in het Hulster kamp. Met de winst in de knip waren de be nauwde momenten uit de ope ningsfase al lang vergeten en werd alvast vooruitgekeken naar de komende wedstrijden, waarin keer op keer om de winst zal moeten worden gestreden. „Er zijn nog tien punten te ver delen". stelde Guust Voet nuch ter vast. „Het is voor alle wed strijden die komen een 'must' om te winnen. Maar dit is na tuurlijk een opsteker voor het vervolg van de competitie." De trainer, die gisteren opnieuw van onze iorfbalmedewerker TERNEUZEN - De ploegen van ie drie Zeeuws-Vlaamse korf balclubs speelden zaterdag een slerke competitieronde. Door Je 13-8 overwinning op het be zoekende Blauw Wit wist Luc- uit Terneuzen zich van de dreigende degradatie te redden. Zaamslag kwam na de 7-6 zege legen Swift 4 weer een stapje dichter bij het kampioenschap de eerste klas afdeling en in diezelfde klas was de 11-9 zege van BKC op Stormvogels 2 goed voor lijfsbehoud. Lactor speelt zich aardig uit de iorgen. De ploeg wordt door blessures geteisterd, maar de in vallers tonen inzet en karakter, Meteen bovendien in uitsteken de vorm verkerende Peter Du- nnk greep Luctor overtuigend een voorsprong in de openings fase: 4-0. Het moet gezegd dat Blauw Wit niet optimaal gemotiveerd aan duel was begonnen. Dat ge peurde pas in de tweede helft en de arbitrage de nodige ir ritatie had opgeroepen. Luctor het alleen bij 6-4 even moei- ijk, ging daarna in een handvol minuten (tussen de 18e en 23e) door naar 11-5 en liep via een iroductieve slotfase naar de 13-8 (verwinning. jiictor-score: Peter Durink 3, Yvon- se 3, Lianne Hamelink 2, Kees 'roost 2, Koos Jansen 1, Afke van )i]khuizen 1, Christian Geene 1. TERNEUZEN - Terneuzense Soys won zaterdag in de eerste van het damesvoetbal spannende, maar matige wed- slrijd tegen Hoek met 1-0. Spui herstelde zich enigszins van de ilechte start van de voorjaars competitie en bedwong Yerseke Zaalvoetbal in Sas van Gent SAS VAN GENT - De weg naar het net werd door verschillende teams in de Sasse zaalvoetbal competitie deze week wel erg gemakkelijk gevonden. De on gelijke strijd tussen Benny Sport en Marinet eindigde in een 9-1 overwinning voor Ben ny Sport, dat op deze wijze bij blijft in de race om de titel. Ook in het duel tussen de Spet ters en IZV 3 bleef de teller uit eindelijk op 9-1 steken. De Tuk ker verraste met een forse winst I op Rijnvaart: 8-3. Knit en Knit en Philippine 2 zorgden voor een spannend duel. Philippine 2, dat de laatste wedstrijden veel pun ten verzamelde, kon het tegen leider Knit en Knit net niet bol werken: 3-4. Dankzij sterk kee perswerk bleef de lijstaanvoer der overeind. Sland l Knit en Knit 13-20, 2 Benny Sport 14-19,3 ADEG13-17,4 Spetters B-17, 5 Philippine 2 15-16, 6 Cerestar 12-13. 7 Rijnvaart 13-13, 8 Tukker 14- II. 9 IZV 3 14-8.10 Marinet 14-2. Zaalvoetbal in Axel AXEL - Het team van Marine Service is duidelijk van slag af inde Axelse zaalvoelbalcompe- lilie. Deze week werd de derde achtereenvolgende nederlaag geleden. Benetton bleef, zij het oipt (5-4), de baas over het team dat zich tot voor kort volop ""engde in de strijd om de titel. Lijstaanvoerder Shake liet ver rassend een puntje liggen in het duel met IZV 2: 4-4. Ratjetoe Mm door een 5-1 overwinning "P Disco Love 2 de leiding over. Pieper zet de opmars voort: Engelhard moest met 8-3 zijn meerdere erkennen in het team, dat nu in de subtop is aanbe eld. Primus Pluym blijft wissel- ^Hig presteren, Disco Love 1 dwong een gelijkspel af: 0-0. Ge meente Axel kwam net met de hakken over de sloot in de wed strijd tegen Van Alten: 2-1. En gelhard won met 5-4 van Broom- l chemie. Stand- l Ratjetoe 13-23, 2 Shake 14- 3 Marine Service 15-20. 4 Primus pluvm 14-19, 5 Benetton 15-18. samen met Etienne Delforge de coaching op zich nam. rekent er daarbij op dat HVV met een op papier uitgebalanceerd elftal kan beginnen. Guust Voet: „We zijn de komende twee weken vrij. Ik hoop dat over drie weken Angelo Verbraeken, Paul Seg- hers en Marlon van der Goes er weer bij kunnen zijn." Harm Rietjens De trainer haastte zich om de ploeg die gisteren in het veld stond te complimenteren. „Ik ben er heel gelukkig mee dat de jongens dit hebben gepresteerd. Als je van onder staat, zó moet schuiven en ze laten dan dit zien... Dat is fantastisch. Harm (Rietjens) had natuurlijk iets goed te maken. Hij was me qua inzet- de laatste weken tegenge vallen. Maar ik moet zeggen dat hij zich niet voor honderd, maar voor tweehonderd procent heeft ingezet." Het moet inderdaad gezegd dat de goaltjesdief van HVV zich on danks de nimmer aflatende kri tiek van een deel van het publiek op diverse momenten onder scheidde. Harm Rietjes bracht de thuisclub op een belangrijk moment kort na de openings treffer van WSC (0-1) op gelijke hoogte, schoot zelf ook nog num mer vier tegen de touwen en had een belangrijk aandeel in de der de treffer, die vlak na rust werd gemaakt. Hij speelde een paar tegenstanders uit en legde de bal panklaar voor Carlo Blom- maert, die van dichtbij 3-1 kon binnentikken. Het was na het doelpunt van Stefan van den Ameele (hij kop te raak nadat Dennis Rietjens op slag van rust een vrije trap van 35 meter op de lat had ge schoten) een nieuwe opsteker voor de Zeeuws-Vlamingen. HVV scoorde dus op cruciale momenten en deelde daarmee WSC een morele tik uit. De Bra banders, die het best uit de start blokken waren gekomen en ge durende een groot deel van de eerste helft gretig profiteerden van de verkregen ruimte, had den daar in de tweede helft niet van terug. Jean-Pierre de Keijzer, die het eerste doelpunt enigszins mocht worden aangerekend, had vlak na de derde Hulst-treffer tot twee keer toe een knappe reflex op een WSC-inzet en hield daar mee zijn team op de been. Daar na bleef HVV vooral dank zij een voorbeeldige inzet overeind. Hard werkend gaf met name de verdediging geen krimp meer en waar mogelijk werd het offensief gezocht. Acht minuten voor tijd leidde dat tot het verlossende doel punt. Carlo Blommaert speelde bij een snelle uitval de ijverige Gino van de Broecke aan. die handig over de bal stapte en Harm Rietjes in kansrijke posi tie bracht. De spits aarzelde geen moment en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied diagonaal beheerst binnen. Zaamslag-Swift 4 werd het duel van de gemiste kansen. Beide ploegen hadden titel kansen en die belangen speelden een rol. In de eerste helft (3-5) moest Zaam slag voortdurend achter zijn te genstander. De thuisploeg kon pas na het derde kwartier (6-6) naast de opponent komen. In een slotfase waarin de beide teams bol stonden van de zenu wen, wist Pieter Hamelink zijn ploeg tenslotte over de streep te trekken. „De gelukkigste heeft gewonnen", vond Zaamslag- coach Kees Fraanje. Zaamslag-score: Pieter Hamelink 2, Matty van Doorn 1, Conny van dei- Staal 1, Anja van Doorn 1, Petro van Doorn 1, Werner de Rooy 1 BKC had in de wedstrijd tegen de Stormvogels-reserves wel vanaf het begin het initiatief, maar scoren bleek op dat mo ment een te moeilijk onderdeel van het spel. Daardoor konden de bezoekers gaandeweg steeds meer in de wedstrijd komen en moest BKC bij een 4-6 ruststand de tweede helft zelfs in de achter volging. Na 7-7 liep het aanvallend wel beter bij de thuisploeg die bij 9-7 het slotoffensief van zijn gasten goed opving en het duel op 11-9 in zijn voordeel besliste. BKC-score: Jacco Fenijn 4, Hedy Cappon 4. Jerry van Haneghem 2, Angeline Oskam 1. De stand in IA: Zaamslag 11-15: Tjo- ba 4 10-12: Seolto 10-12; BKC 11-11: Swift 4 11-11; Togo 2 10-8; Stormvo gels 2 11-5 (degr) JJ i Harm Rietjens duelleert met de doelman van WSC, die hoog opspringt om een voorzet te onderscheppen. foto Camile Schelstraete met 2-0. In de derde klasse zette het gedegradeerde Breskens de eerste stap voor terugkeer naar het oude niveau door Koewacht kansloos te laten. IJzendijke moest in Steen zijn meerdere erkennen en Biervliet liet Hontenisse puntloos achter. Terneuzense Boys 2-Hoek 2 werd uitgesteld tot dinsdag. Eerste klasse Terneuzense Boys-Hoek 1-0 - „We verdienden een dikke nul", zo vatte Hoek-trainer Johnny de Waele na afloop van de wedstrijd de prestatie van zijn team kern achtig samen. In een zwakke partij wist een wat feller en met een viertal invalsters spelend Terneuzense Boys de winst bin nen te halen. Beide ploegen wa ren gelijkwaardig in een wed strijd met veel middenveldspel. Petra de Braai zorgde voor het enige lichtpunt door na een com binatie met Inge Suy binnen te schieten. Spui-Yerseke 2-0 - De eerste helft ging gelijk op. zonder dat werd gescoord. Anneke Meesen bracht de thuisclub na rust door een benutte strafschop op voor sprong. Yerseke zocht de aan val. maar Janet Dekker, op links regelmatig voor gevaar zorgend, stelde met een knappe voorzet over de keepster Josa van der Vliet in staat 2-0 aan te tekenen. Daardoor was Spui verzekerd van de verdiende winst. Derde klas Breskens-Koewacht 2-0 - Een fy siek veel sterker Breskens bracht Koewacht regelmatig in de problemen. Toch bleven de gasten tot de rust overeind. In de tweede helft kwam Koewacht nog sterker in de verdrukking en moest de keepster tot tweemaal toe capituleren. IJzendijke-Steen 0-3 - De thuis club kreeg in de eerste tien mi nuten de kans op voorsprong te komen, maar verzuimde de kan sen te benutten. Steen deed dat wel en kwam nog voor rust door Vera van Bunderen en Veroni- que van Rattingen op een veilige voorsprong. Het sterk spelende Steen zag IJzendijke in de afwer king falen. De voorsprong werd door een doelpunt van Maud Vriends tot 3-0 uitgebouwd. Hontenisse-Biervliet 0-2 - Een matige wedstrijd, waarin een sterker Hontenisse uitblonk in het missen van kansen en niet verder kwam dan een schot op de lat. Joyce Buyze zorgde met een schitterend schot in de krui sing voor rust voor 0-1, In de tweede helft soleerde dezelfde speelster vanaf het eigen straf schopgebied tot het Hontenis- se-doel en rondde koelbloedig af. Doelman André de Letter van Terneuzen houdt het overzicht in een chaotische situatie voorliet doel. foto Camile Schelstraete Koploper lijdt nu ook op eigen veld verlies: 1-2 tegen Terneuzen van onze medewerker BRESKENS - De droom om kampioen te worden van de vierde klasse begint voor Breskens langzamerhand op een nachtmerrie te lijken. Het imago van de leider liep ook gisteren weer een gevoelige deuk op door de 2-1 nederlaag op eigen veld tegen Terneu zen. Breskens is er na de win terstop niet meer in geslaagd om een wedstrijd in winst om te zetten. De koploper van het eerste uur verslikte zich in Terneuzen, dat met twee schitterende doelpunten voor rust Bres kens velde. Breskens-trainer Cor van de Velde vond dat zijn ploeg in de eerste helft goed had gespeeld. „We hebben toen de kansen laten liggen. Maar na rust is er zonder qver- leg gespeeld. Dus dan verdien je niet om te winnen." Het toeval - én het geluk voor Breskens - wil dat ook de con currentie (Hoofdplaat en Koe wacht) in deze fase van de competitie punten laat liggen, In de eerste helft gloorde weer even de hoop om de draad van de eerste competitieduels op te pakken, maar na rust zakte het spelpeil van de thuisclub naar een bedenkelijk niveau. Terneuzen pareerde toen met het grootste gemak de onstui mige aanvallen. Het patroon om met lange halen gelegen- heidsspits Willy de Jaeger („ik vond zelf wel dat ik te vroeg naar voren werd gestuurd") te bereiken was te voorspelbaar om de Terneuzen-verdediging te verontrusten. Voortvarend De start van Breskens was voortvarend. Een omhaal van Jan Ghijsels verdween maar net langs de verkeerde kant van de paal. Langzamerhand kwam Terneuzen beter in de wedstrijd. Een vrije trap van Michel de Ridder gestopt door Breskensdoelman Nico Knol was een eerste waarschuwing. Beide teams speelden vanaf het begin technisch goed ver zorgd voetbal. De amuse mentswaarde werd bovendien verhoogd met drie gave tref fers. Terneuzen had verdedigend moeite om orde op zaken te stellen, maar aanvallend haal de men het maximale rende ment uit de acties. Het wekte ook geen verbazing, dat het uitblinkende duo Marcel Meij- er-Werner Corijn verantwoor delijk was voor het eerste doel punt van Terneuzen. Meijer zocht de combinatie met Corijn, die op zijn beurt de gevaarlijke spits voor het Breskens-doel bracht. Be heerst liet Meijer met een lage schuiver doelman Knol kans loos: 0-1. Breskens leek even aangesla gen. maai- de gelijkmaker bleef niet lang uit. Aan het doelpunt ging een buitenspelsituatie vooraf, maar Jan Ghijsels pro fiteerde dankbaar in tweede instantie. De aanvaller kreeg plotseling een vrij veld en de gestifte bal over doelman An dré de Letter betekende 1-1, Veel schijven Het bleek het sein voor Bres kens om weliswaar via veel schijven de aanval te blijven zoeken. Even na het doelpunt legde Ghijsels (samen met Wil ly de Jaeger de beste spelers bij Breskens) de bal panklaar voor de voeten van Mario Cor- thals, maar de middenvelder schoot van dichtbij over en naast. Tien minuten voor rust deelde Corijn met een vluchtschot vanaf 25 meter in de kruising weer een tik uit aan Breskens. De bal van de middenvelder, die voor het eerst na een lange afwezigheid weer in de basis stond, was voor doelman Knol absoluut onhoudbaar: 1-2. En het doelpunt sterkte bij Terneuzen voor het resterende deel van de wedstrijd het ver trouwen. De Jaeger, die voor rust bij Breskens de lijnen uit zette, werd al vlug in de twee de helft naar voren gestuurd. Het centrale duo in de Terneu- zenverdediging, Rinus Kolijn en Jaap Meerman, bleef de si tuatie echter meester. De thuisclub bleef volharden in de doorzichtige speelwijze (lange ballen naar De Jaeger). De kopballen van De Jaeger en Ghijsels stuitten op doel man De Letter en één keer op de buitenkant van de paal. Aan de andere kant stelde Meijer, die zijn directe tegen stander Paul de Putter telkens te snel af, invaller William Har te (voor de leeggespeelde Co rijn) in staat om Breskens defi nitief de genadeklap te bezor gen. In ideale positie schoot Harte echter naast. En Ter neuzen bleef in de resterende tijd gemakkelijk overeind. van onze medewerker HULST - Voor zover Broomche- mie in de Superliga (heren) van de bedrijfsvolleybalconipetitie in Hulst deze week de illusie had koploper Wemolin voorbij te kunnen streven, kwam het bedrogen uit. De nummer twee van de ranglijst moest tegen het onderaanstaande 't Trefpunt met een 2-1 nederlaag genoegen nemen en bleef daarmee op éen punt van Wemolin steken, 't Trefpunt overtrof zichzelf in de enige wedstrijd, die voor de Sü- perliga op het programma stond, met name in de eerste en tweede set en won die verras send met 15-11 en 15-9. Voor Broomchemie (dat deze weken toch al veel minder overtuigend speelt dan in de eerste competi tiehelft) stond toen al vast dat van een greep naar de macht geen sprake kon zijn. Het sierde de ploeg echter dat het de derde set alsnog met ruim verschil <15- 3) naar zich toe wist te trekken. In de eerste klas heren verruil den VV Heijndrickx en Luctor Banden aan de kop vn de rang lijst van plaats. Luctor Banden kwam tweemaal in actie (zowel tegen Luctor Banden als tegen Brandax) en haalde in de twee duels in totaal vijf punten bin nen. Belangrijk daarbij was vooral de 2-1 overwinning op concurrent VV Heijndrickx. Zoals gebruikelijk won Janse- nius 1 - de nog altijd ongeslagen koploper in de eerste klas dames - ook haar zestiende wedstrijd van het seizoen: tegen Foto van Damme werd het achtereenvol gens 15-13. 15-11 en 15-5. Benet ton bleef echter niet achter bij de nummer één en wees Stunt- markt met 15-1.15-3 en nog eens 15-3 zeer gedecideerd terug. De uitslagen Superliga (heren) Broomchemie - 't Trefpunt 1-2 Eerste klas heren: Luctor Banden - W Heijndrickx 2-1. ABN - De Sterre 2-1 en Luctor Banden - Brandax 3-0 Tweede klas heren: Jansenius 1 - Arn- bulo 3-0. De Vos Eggermont - Broom chemie 2 3-0. De Troubadour - Rijk bv 3-0 en Luctor Banden 2 - Jong Moi rés 2 2-1 Eerste klas dames: Jong Morres 1 - Lybeert Verstraeten 1-2, Benetton - Stuntmarkt 3-0. SC Morres 1 - SC Morres 3 1-2, W Heijndrickx 1 - Fer- ket en De aat 3-0 en Foto van Damme - Jansenius 1 0-3 Tweede klas dames: De Sterre - 't Hoeksken 0-3, Jansenius 2 - Wentzler Pauwels 1-2. Voorwaarts - 't Hoeks ken 3-0 en RVS - Jong Morres 2 0-3 De standen: Superliga (heren): 1. Wemolin 5-10 2 Broomchemie 6-9 3. Jong Morres 5-8 en 4 't Trefpunt 6-6 Eerste klas heren: 1 Luctor Banden 1 6-15 2. W Heijndrickx 6-13 3. Smash 2000 5-9 4. Brandax 5-8 5. ABN 5-5 6. CVC Doolaege 4-2 en 7 De Sterre 5-2 Tweede klas heren: 1. Jansenius 1 16-20 2. De Vos Eggermont 16-38 3 De Troubadour 17-36 4. Rijk bv 16-29 5 Ambulo 16-26 6. Jong Morres 2 16-25 7. Broomchemie 2 17-24 8. Luctor Banden 2 16-21 9. Jansenius 2 15-20 10. 't Jagertje 16-11 11 Van Westen 15-9 en 12. Bleyko bv 14-6 Eerste klas dames l Jansenius 1 16- 48 2. Benetton 16-40 3. VV Heijn drickx 16-38 4. Foto van Damme 15- 24 5. Van Waterschoot 14-24 6 SC Morres 1 16-22 7. Ferket en de Maat 16-22 8 SC Morres 2 15-18 9 Stunt- markt 16-17 10. Jong Morres 1 15-12 11 Lybeert. Verstraeten 15-12 en 12 SC Morres 3 16-2 Tweede klas dames: 1 A Markt 15-44 2. Voorwaarts 17-43 3 Jong Morres 2 16-33 4 Wentzler Pauwels 16-33 5. Van Wesemael 15-29 6. VV Heijn drickx 2 15-28 7. RVS 17-24 8 CVC 1 15-18 9. 't Hoeksken 17-13 10 Janse nius 2 16-11 11. De Sterre 15-7 en 12. CVC 2 16-2. Sas van Gent In de recreatieve volleybalcom petitie in Sas van Gent, maakten de toonaangevende teams geen fout. De mannen van Carioca wonnen met 3-0 van Houtland Westdorpe en brachten daar door de achterstand op koploper Jeroen (die niet in actie kwam) terug tot zes punten. In de twee de klas bij de gemengde teams moest het op de tweede plaats gerangschikte Bode 2 wel een veer laten tegen het eigen eerste team, dat de derde plaats in neemt: 2-1. Het was één van de vele punten- delingen. die werden genoteerd. Van de twaalf duels eindigden er slechts drie in 3-0. De ontmoe ting tussen Houtland en Carioca (mannen) was er daar één van. In een aantrekkelijk duel zegevier de Carioca in de derde set door een voorsprong op het moment dat het eindsignaal klonk. Dhuyvetter 2 en Rabobank (eer ste klas gemengd) hielden el kaar het best in evenwicht: 1.5- 1,5. Opvallend was voorts de ze ge van KPJ Philippine in de tweede klas gemengd. De hekke- sluiter bleef met vijf spelers de baas over Gilderakkers De uitsla gen in de eerste klas dames: Savok 2- 't Kliekske 0-3 (5-15. 1-15. 8-15); Zaamslag- Peters Cleaning 1-2(15-13, 8-15, 8-14); Swagemakers- Savok 1-2 (15-7. 6-15, 12-14). Tweede klas da mes Neijt Philippine 2- Carioca 1-2 (6-15, 15-7. 6-15); CVB bank/De Ster re- De Doorzetters 2-1 H5-7, 7-15, 15- 8). Eerste klas gemengd: Dhuyvetler- VZN 1-2 (15-12, 12-15, 8-10). Dhuyvet- ter 2- Rabobank 1,5- 1.5 (15-9, 8-15. 13-131. Savok- Gilderakkers 2-1 (6-15, 15-11. 15-3) Tweede klas gemengd KPJ Philippine- Gilderakkers 2 2-1 (15-12, 15-10. 9-15); Bode 2- Bode 2-1 (10-15. 15-9. 15-8); Heren: Houtland Westdorpe- Carioca 0-3 (11-15. 9-15. 8-10); Savok- Savok 2 3-0 (15-9, 15-8. 15-4). De stand in de eerste klas dames: Ce restar Benelux 12-34; Savok 12-27. Swagemakers 14-26. Gilderakkers 12-24. 't Kliekske 12-23; Peters Clea ning 13-17; Savok 2 12-10,5; Neijt 13-4. Zaamslag 12-2,5. Tweede klas dames: Cerestar Benelux 2 12-36: Carioca 12-31CVB bank/De Sterre 14 25. Place du Marché 12-16,5; Neijt 2 13- 15; 't Kliekske 2 12-14; Peters Clea ning 12-10; De Doorzetters 12-7.5; Sa vok 3 11-4 Eerste klas gemengd: Ac- ke 14-35; Rabok 14-23,5; Dhuyvetter 2 13-21.5; Dhuyvetter 14-21,5; Gilde rakkers 15-20, Savok 14-16; VZN 14 9,5. Tweede klas gemengd Super Cromheecke 13-35; Bode 2 13-32; Bo de 13-24; CVB bank/De Sterre 12-19; Savok 2 11-16; Spuit Elf 11-13; Gilde rakkers 2 13-12; Super Cromheecke 2 12-10. KPJ Philippine 12-0. Heren Jeroen 14-33,5: Carioca 14-27,5; Sa vok 14-21,5; Houtland 14-20.5; HAS 14-17, Savok 2 14-16.5; Citroen Wisse 14-10.5. van onze medewerker KLOOSTERZANDE - De sup porters van Hontenisse krijgen thuis dit seizoen nauwelijks waar voor hun geld. Er gebeurt weliswaar incidenteel nog wel eens wat leuks in het gemeente lijke sportpark, maar het is eer der regel dan uitzondering dat de aanhang teleurgesteld is in de verrichtingen van hun favo rieten. Zondagmiddag was dat tegen Steen (0-1) al niet anders. Hontenisse zit, het zal duidelijk zijn, in een diep dal. Dat was vo rige week al zo na de wat schle mielige nederlaag tegen Vogel waarde. Het derde verlies op rij na de winterstop heeft de crisis stemming nog verergerd. Het doet dan ook wat vreemd aan dat trainer Willy Broekhoven nog altijd mogelijkheden ziet om aan de wel erg dreigend ge worden degradatie te ontsnap pen. „We geven het nog lang niet op", wist hij na afloop van de bedroe vend zwakke vertoning die zijn elftal op de mat legde. Waar Broekhoven het optimis me vandaan haalt kan niet an ders dan hogelijk verbazen Door de afwezigheid van vier ba sisspelers mocht hij op dat j5unt weliswaar excuses aanvoeren, maar de ploeg die zich gisteren door een wel beter, maar zeker ook niet groots spelend Steen liet aftroeven, wekt niet direct de indruk het tij binnenkort te kunnen keren. Vooral de angst om weer puntverlies te lijden verlamde de thuisploeg. Dat een dergelijke houding er bijna om vraagt om te worden af gestraft, kregen de bezoekers gaandeweg de partij ook in de gaten. Na een bloedeloze verto ning. waarin het er alles van weg had dat het team dat het meeste balverlies leed na afloop een prijs mocht afhalen, zette Steen zijn tegenstander dan eindelijk onder - lichte - druk. Zelfs arbiter Johnny Meeusen uit Axel, die in het eerste part, twee volkomen onnodige boekingen aan Steen spelers uitdeelde en later de aan slag op Jos van de Walle niet de verdiende strafschop meegaf, kon daar niets aan veranderen. Steen was de betere ploeg, legde de voorzichtige speelwijze wat eerder af en oogstte in de blessu retijd verdiend voor die instel ling. Nadat eerder een schot van Carlo Nagtegaal door invaller doelman Mark Baart knap was afgeweerd, schoot Mare de Beu- Ie de voorzet van Van de Walle achter Baart: 0-1. Wie verwacht had dat de thuis ploeg in de tweede helft storm zou lopen, kwam bedrogen uit. Het duel zakte ver weg en leefde slechts van de spaarzame goede momenten. Zoals die van Honte- nisse-spits Edward Tieleman, die een paar keer door de Steen verdediging kon lopen, maar niet af kon ronden. Maar vooral het ontstellende ge brek aan agressie logenstrafte de optimistische toekomstblik van de trainer. Tegen een bezoe kende ploeg die het doelpunt koesterde en steeds hardnekki ger weigerde om op zoek te gaan naar een tweede goal, miste dit Hontenisse de kracht om dit re sultaatvoetbal te doorbreken. Nadat ook Eric van Goethem in het boekje van Meeusen was ge komen (en ook die straf was to taal overtrokken) werd het pas in de tweede blessuretijd even spannend. Maar een schot van Job Zwegers leverde via de rug van een Steen-verdediger slechts een corner op en de vrije trap van Wilko Broekhoven vloog in de 94e minuut wel door de Steense muur, maar ook in de handen van doelman Theo de Bot. Steen speelde zich veilig, Hontenisse heeft een klein won der nodig om dat te bereiken Toernooi biljarten in Breskens BRESKENS - In café 't Zonne- ke in Breskens is vandaag (maandag) de start voor de plaatsingswedstrijden van het driebandentoernooi, dat van 24 februari tot 4 april met een ge zelschap sterke driebandenspe lers wordt gehouden. In de poule, die vanavond om 18.00 uur begint, komen Theo Platjouw. Jean-Paul de Kraker. Cor de Jonge en Eric Gryp in ac tie. Het toernooi vervolgt don derdag met de poule waarin Ed dy de Baere. Ronny Roets, Ton Koomen en Urbain Hoppen brouwers zijn ingedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 29