Hontenisse lokt woningbouwers SCHLECKER VV Clinge hoopt op betere tijden Miniatuur terreinwagens krijgen circuit in Sluiskil Angst voor 'lekken' op Buutreednersfestival [dvertentiecampagne moet bouwgrond verkopen - ■nu -I H 99' Terneuzen, Nieuwstraat 26-28, Vlietstraat 7, jjnonze verslaggever (LOOSTERZANDE - B en w on Hontenisse willen de moge- pheden voor het bouwen van loningen in de 'groene long van jeeuwsch-Vlaanderen' beter Oostburgse [larmonie eert Irunibandleden (OSTBURG - Tijdens een [estavond van de drumband [irinonie uit Oostburg is zater- bg Sary de Paauw-Hamelink luldigd wegens haar 12,5-ja- |z lidmaatschap van de KNF. jikreeg uit handen van E. de jios- Jansen, namen het be- Ur van de KNF Zeeland, de tonzen speld en een oorkonde. Paauw-Hamelink is sedert i;33 lid van de Oostburgse bnband. Daarvoor was ze lid an het Eerste Terneuzense Ma stten Peloton. Ook werd af theid genomen van drie be- tuursleden van de drumband, (.Herrebout, J. Stoel en M. de Hauw. Drumband Harmonie (eft vanaf 3 maart een nieuwe |tructeur, W. Lasoen uit Mal- Ifgem. je feestavond met etentje gold tvens als dank aan de leden, die seehielpen bij het tot stand ko ten van het clubgebouw. Vinkelier iiist tasje met iagopbrengst [ERNEUZEN/HOEK - De uit- Bter van een kledingzaak in de ioordstraat in Terneuzen raak- E vrijdagavond een polstasje iet 6900 gulden kwijt. De win dier vermoedt dat een klant iet personeel heeft afgeleid en en andere klant de gelegenheid leeft aangegrepen om het tasje iet de dagomzet weg te grissen. 3 een woning aan de Kreeksin- plin'Hoek werd zaterdagavond ij een woninginbraak voor zo'n 35 gulden aan Nederlands en (elgisch geld, een parelcollier an 1250 gulden en een giro- laatpas ontvreemd. De inbre- sr forceerde tussen 20.00 en 3.45 uur het dubbele glas van de Uisdeur en draaide vervolgens enog in het slot zittende sleutel p. Carnavalspop loor lasvlam gesneuveld 1LOOSTERZANDE - Vele da rn geduldig werken van de wa- tnbouwers van café De Rei- tnde Man uit Kloosterzande terden zaterdagmiddag door tn wegspringdende vlam te- iet gedaan. De pop voor de car- avalswagen werd vervol- naakt en daartoe moest ook log het een en ander aan elkaar lorden gelast. lij de laswerkzaamheden in een chuur aan de Hulsterweg vatte le pop echter vlam. De pop kon :p tijd naar buiten worden ge- old, zodat de schuur voor de Jammen gespaard bleef. Hoe- rel de brandweer binnen de tortste keren aanwezig was, handde het carnavalsuithang- lord van de 'reizende mannen' Dgoed als op. Controles ip snelheid 10STBURG - Bij snelheids- Mitroles in West-Zeeuwsch- ilaanderen zijn donderdag 78 lesluurders geverbaliseerd. In Ie Bredestraat te Oostburg terden 285 auto's gecontro- rerd, waarvan er 18 de toege- itane snelheid van 50 kilometer rer uur overschreden. De 'oogst gemeten snelheid be- jjoeg 82 kilometer per uur. 3ver Rijksweg 58 te Schoondij- ïpasseerden 126 voertuigen de «ntrole. Drie automobilisten regen een bekeuring. De ïogst gemeten snelheid be- Iroeg 99 kilometer per uur. Er sldteen maximum van 80 kilo meter per uur. In Eede werden an de Rijksweg 279 auto's ge controleerd. waarvan er 57 de ^kilometer-grens overschre den. De hoogst gemeten snel- kid bedroeg 98 kilometer per M De bestuurder van deze au to moest, na overleg met de offi cer van justitie, een boete van toö gulden betalen. Gestolen auto in vlammen op Walsoorden - in de nacht flnzaterdag op zondag is onder dn de Kalverdijk in Walsoor den auto geheel uitgebrand. controle van het kenteken Onstateerde de politie, dat de Mnmerplaat toebehoorde aan ^automobilist uit Terhole. Hl nader onderzoek bleek dit [rertuig, met vermissing van de kntekenplaat, nog in Terhole te Man. Wel was geprobeerd de •"to te stelen. De uitgebrande Mo was een Fiat Tempra, die ^en 9.00 uur zaterdagavond Mde tijd van het voorval gesto- M was in het Belgische Ger- Mdsbergen, onder de aandacht brengen. De uitgifte van bouwpercelen in Kloosterzande loopt naar wens, maar ook in andere dorpen is voldoende bouwgrond beschik baar. Het college stelt de gemeente raad voor om een jaar lang maandelijks een advertentie te plaatsen in een regionaal week blad. Per advertentie zou de aandacht gevestigd moeten worden op een bestemmings plan waar kan worden gebouwd. De advertentie- en voorberei- dingskosten worden geraamd op 14.100 gulden. De commissie financiën beraadt zich donder dag 27 februari vanaf 20.30 uur onder meer over dit voorstel. B en w van Hontenisse. juichen de viering van '750 jaar Vier Am bachten en 500 jaar Gravejans- dijk' van harte toe. Maar in het subsidiëren van drie jubileum publicaties zien zij, evenals de betrokken andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten, niets. Het college is wel bereid aanvra gen voor financiële steun voor sportieve en sociaal-culturele festiviteiten welwillend te bekij ken, omdat inwoners uit Honte nisse daar rechtstreeks bij wor den betrokken. Het dagelijks be stuur hoopt dat de commissiele den er hetzelfde over denken. Voorzichtig positief staan b en w tegenover het provinciale plan voor het gescheiden ophalen van groente-, fruit- en tuinafval. Hontenisse zou 'in principe' ak koord moeten gaan met de aan bevelingen voor het Bestuurlijk Overleg Afval. Maar de gemeen te moet zich nog wel kunnen te rugtrekken als er 'onoverkome lijke financiële en/of organisato rische problemen' opdoemen, stelt het college zich voor. Volkstuintjes Vóór de commissie financiën vergadert, zijn donderdag eerst twee andere commissies aan de beurt. Op de agenda voor ruim telijke ordening staat maar één puntje: het nemen van een voor- bereidingsbesluit tot herziening van het bestemmingsplan in Kloosterzande. Twee inwoners willen een woning bouwen aan de Margrietstraat. Een hamer stuk wordt het misschien toch niet, omdat de gebruikers van de grond al hevig hebben geprotes teerd. Het terreintje aan de Margriet straat wordt al decennia lang ge bruikt door acht volkstuinders. Oud-raadslid C. Roctus, één van de tuiniers, heeft eerder al laten weten het verdwijnen van de tuinbouwgrond uit het Kloos- terse centrum met alle mogelij ke rechtsmiddelen te zullen be strijden. In de commissie algemeen be stuurlijke aangelegenheden, (voorziene aanvangstijd 19.30 uur), tenslotte komt onder meer de startnotitie gemeentelijke in deling nogmaals aan de orde. B en w laten nog maar eens weten zich te kunnen vinden in verder gaande regionale samenwerking en regionaal bestuur. Het colle ge blijft echter overtuigd van de eigen taken van het Hontenisser gemeentebestuur en voelt dan ook niets voor een nieuwe herin- wmmmm - •tvw-SS' De heer A. J. Jongmans nam het initiatief tot de aanleg van een circuit voor radiografisch bestuurde miniatuur terreinwagens in Sluiskil. foto Camile Schelstraete van een medewerker SLUISKIL - In Sluiskil komt het eerste autocircuit van Zeeusch-Vlaanderen voor ra diografisch bestuurde minia tuur terreinwagens. De off the road-modelautoclub The Hor net, momenteel nog in oprich ting, heeft van rijkswaterstaat aan de Langeweg in het kanaal dorp een stukje grond toegewe zen gekregen. Inmiddels is een aantal enthousiastelingen be gonnen met de aanleg van het auto-circuit. Hoewel de hobbyisten nog even geduld moeten opbrengen alvo rens zij zich kunnen aansluiten bij The Hornet (de officiële op richting van de vereniging is ge pland op 5 april), is initiatiefne mer A. J. Jongmans er nu al van overtuigd dat de opzet zal sla gen. Jongmans, zelf in het bezit van vier miniatuurterreinwagens en aan de bouw van een vijfde ex emplaar bezig: „Met nog vijf mensen die ook het bouwen van radiografisch bestuurde minia- "tuurauto's als hobby hebben, is eerst onderzocht of er al een der gelijke baan in deze streek be stond. Toen dit niet het geval bleek, hebben we zo hier en daar over onze plannen gesproken. Daar hebben we een geweldige respons op gekregen. Dus er is in Zeeuwsch-Vlaanderen een dui delijk gat in de markt om met een dergelijke club te begin nen." Jongmans toont zich dan ook erg gelukkig met het stukje grond dat de club van rijkswa terstaat. tegen het symbolische bedrag van één gulden, kreeg aangeboden. De initiatiefne mers zijn al volop bezig met de aanleg van de baan. De eerste vijftig van de in totaal 584 meter lange behendigheidsbaan is al gereed. deling. Zoals burgemeester Th. Steenkamp al vaker verkondig de: „Er zijn en blijven grenzen Gent herdenkt Andy Warhol GENT - In Democrazy aan de Reinaertstraat te Gent wordt vanavond, maandag, een Andy Warhol Memorial gehouden. Om 20.00 uur begint een nacht vol films en muziek. Vertoond wor den onder andere Kiss, Eat, Lo nesome cowboys. Flesh, Dracu- la en Frankenstein. Tevens zijn er een documentaire van Meivin Bragg en een aflevering uit het feuilleton Love Boat met een rol letje voor Warhol te zien. Lokale muzikanten uit Fireside en The Mysterious no tomorrow Charly zullen op het podium aantreden. De Djerken in Graauw gingen wagentjes kijken GRAAUW - De carnavalsstich ting De Djerken in Graauw bracht vrijdagavond een be zoek aan de lokaties van de vva- genbouwersgroepen. Gekleed in boerenkiel vertrokken prins Geert en zijn gevolg, vertegen woordigers van de bouwgroe- pen en een groot aantal andere belangstellenden vanaf café Modern voor het traditionele wagentjes kijken. De boerenkapel De Stoefers zorgde voor de muzikale begelei ding. Het geselschap bezocht tien lokaties. waar de carna valsfanaten de laatste hand leg gen aan hun creaties. Na de tocht ging men in zaal Verras aan tafel voor een bord erwten soep. Hier evalueerden de deel nemers aan het wagentjes kij ken de creativiteit van de Graauwse bouwgroepen. Ook nam men alvast een voorproefje op het komende carnaval. Zon dag houden De Djerken in het dorpshuis het jaarlijkse songfes tival met soundmix- en play- backwedstrijd. Vanaf 14.00 uur brengen de vooral jeugdige deel nemers veertien optredens op de planken. De jurering geschiedt in twee leeftijdscategorieën. De leerlingen van de basisschool komen uit in de afdeling tot en met twaalf jaar. De ouderen strijden in een aparte categorie om de hoogste eer. van een medewerker CLINGE - De slechte financiële situatie van de VV Clinge lijkt ten goede te keren. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Clingse voetbalclub kon voorzitter R. Willaert de aanwe zigen mededelen, dat er momen teel goede hoop is voor verbete ring. Het clubbestuur heeft het afge lopen seizoen een zuinig beleid gevoerd. De destijds vastgestel de begroting wees nog een te kort van 11.000 gulden aan. maar de exploitatie over het af gelopen seizoen wees een posi tief resultaat uit van 4.000 gul den. Momenteel is er met de ge meente Hulst intensief overleg Jassen gestolen SLUIS - In de nacht van zater dag op zondag zijn uit de auto van I. T. uit Aardenburg twee jassen gestolen met een totale waarde van 800 gulden. De auto stond geparkeerd aan de Garen- markt te Sluis. ZOMA brengt 'Grafin Mariza' OOSTBURG - De stichting Zeeuws-VIaamse operette en musical amateurs (ZOMA) is druk bezig met hel instuderen van de operette 'Grafin Mariza'. De regie is in handen van Chris- tïanne Locufier, die tevens gast- soliste is. De première is vrijdag 20 maart in het Ledeltheater in Oostburg. waar de operette ook vrijdag 27 en zaterdag 28 maart wordt gespeeld. Verder zijn er uitvoeringen op 3 april in het cultureel centrum Scharpoord in Knokke-Heist en op 10 april in het Zuidlandtheater in Terneu- Paardetuig gestolen SPUI - Er hangt geen paarde- hoofdstel meer aan de muur in de schuur van E. de M. uit Spui. De M. deed zondagmiddag aan gifte bij de Terneuzense gemeen tepolitie dat twee paardetuigen uit zijn, niet afgesloten, opslag ruimte aan de Graafjansdijk wa ren verdwenen. De riemen en ge spen moeten tussen zaterdag 17.00 en zondag 14.00 uur zijn ontvreemd, meldde de eigenaar aan de politie. De waarde van het ruitersgerei was de politie niet bekend. gaande over een kortlopende schuld van 25 000 gulden van de voetbalclub aan de gemeente. Door de slechte financiële situa tie van VV Clinge de afgelopen jaren was de voetbalclub niet in staat haar financiële verplich tingen aan de bank na te komen. De gemeente nam deze verplich tingen over. maar wil nu guldens zien. De superloterij, die VV Clinge het afgelopen seizoen heeft gehouden, heeft een res pectabel bedrag opgeleverd. Een belangrijk deel hiervan heeft het voetbalbestuur al in de exploitatie gestopt. Er is nog geen volledige overeenkomst over de wijze van terugbetaling van de schuldenlast- De ge meente heeft wel al de verlich ting en de omheining geprivati seerd, waardoor de voetbalclub nu voor de onderhoudskosten moet opdraaien. Hiervoor heeft de club een bedrag van 13.000 gulden gekregen. AARDENBURG Lezing De Heemkundige Kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren verzorgt donderdag samen met de gemeente Aardenburg een lezing over de Romeinse op gravingen in Maldegem. Dr Hu- go Thoen van het Seminarie van Archeologie van de Rijksuniver siteit van Gent vertelt aan de hand van dia's over zijn opgra vingen van eenRomeins castel- lum in Vaake-Maldegem. Dit is gelegen op vijf kilometer van de Romeinse nederzetting Aarden burg. Beide stammen uit het ein de van de tweede eeuw na Chris tus. De lezing wordt gehouden in het gemeentehuis van Aarden burg en begint om 19.30 uur. HULST Groei en Bloei - De afdeling Hulst van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde Groei en Bloei organi seert een avond met Herman Pe ters. die aan de hand van dia's uitleg geeft over de door hem meegebrachte planten en over vele soorten bodembedekkers. De heer Peters is oud-leraar van een tuinbouwschool en tevens voorzitter van de Groei en Bloei-afdeling Breda. De avond wordt woensdag 26 februari ge houden in Het Hof van Vlaande ren aan de Vismarkt in Hulst en begint om 19.30 uur. Evert Verwer, alias 't Kakkenestje, stal vrijdag de show door dik drie kwartier (in plaats van de toege stane 22 minuten) aan het woord te blijven. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever HULST - Het openingswoord voor het negende Hulster Buu treednersfestival had Evert Verwer maar in een dubbele verzegelde enveloppe gedaan. „Tenslotte kan het hier in Den Dullaert net zo goed lekken." De opschudding rond het uitlek ken van vertrouwelijke politie ke informatie vanuit het stad huis was een dankbaar onder werp voor de zes 'tonpraoters' en de spreekstalmeester tijdens de drie uitverkochte voorstel lingen in het Hulster cultureel centrum. Zoals trouwens ook Den Dullaert zelf regelmatig het lijdend voorwerp van milde spot was. Het grote financiële tekort en directeur G. de Croock werden door verschillende buu- treedners over de hekel ge haald. Voor de eerste keer traden de buutreedners drie avonden ach tereen op. Drie keer voor een tot op de laatste stoel uitverkochte zaal. De limiet is hiermee be reikt. meldde Rudi Buijsrogge, één van de mannen van het eer ste uur en zelf ook tonpraoter. „Meer avonden kunnen we echt niet vrij maken. De meesten van ons moeten toch nogal eens een dag vrij nemen en het moet hob by blijven." Het buutreedners- gilde verwelkomde het afgelo pen weekeinde een nieuwe kracht. Jan Rubbens maakte zijn de'buut' als Spaanse Bra bander. Rubbens is tien jaar ge leden uit West-Brabant naar Hulst verhuisd. Spectaculair De jongste van de zes optreden den, Evert Verwer. maakte de meest spectaculaire opkomst, 't Kakkenestje. zoals hij in de ton heet, kwam met een 'raket' uit de nok van de grote zaal naar be neden. Dat de oudere collega's de jonge hond de gelegenheid geven om te ravotten bleek aan de spreektijd van 't Kakkenest je. Na 22 minuten zouden de mu- ziekmakers van de Notekrakers te lang pratende buutreedners uit de ton toeteren. Maar 't Kak kenestje stal vrijdag de show door dik drie kwartier aan het woord te blijven. Niemand ergerde zich aan het uitlopen van het programma. Zelfs burgemeester Kessen ('kraantje lek?', vroeg één van de proaters zich af) had zich uitste kend vermaakt. De burgemees ter mocht vrijdagavond even naar voren komen om alvast symbolisch een bijdrage voor de klokken van het carillon van de basiliek in ontvangst te nemen. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om te zeggen erg geno ten te hebben van het festival met 'veel waai-- en onwaarhe den'. Kessen vergeleek de Hulster po litici met ministers en Kamerle den in de tijd van de conférences van Wim Kan. „Landelijke poli tici zeiden een paar weken vóór een conference altijd dat ze hoopten dat Kan hen niet te erg aan zou pakken. Maar feitelijk vonden ze het natuurlijk veel er ger als Kan het helemaal niet over hen had. Zo is dat met bur gemeester en wethouders en de raadsleden in Hulst ook." Naast de redders van het caril lon kan ook de Vereniging van Ouders en Verwanten van men sen met een Verstandelijke Han dicap een royale gift van de Stichting Hulster Buutreedners tegemoet zien, liet stichtings voorzitter Bert Brood aan het einde van de voorstellingen we ten. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. AS 110 cassette* J 24 opnames Kwaliteitsfoto s bij m SCHLECKER Nu nog voordeliger Foto - afdruk jt I 9X9 -.19! Negatief C Q 13x18 ".Oï/I blijvend goedkoop!!! AGFA XRG 100 ASA kleinbeeld-kleurenfilm 1 124 opnames met 3 gratis normaal 6,99 p stuk 12 verpakkingen a en meerdere filialen in geheel Nederland ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 27