Ouderen vieren carnaval Scheer der sfeest moet blijven PZC 0) Jeremiasse Kampioen dames bedrijfstennis nu al bekend Feestelijke vertolking van een vrolijk spel Miniatuur terreinwagens krijgen circuit in Sluiskil Streek MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 Wij maken matrassen in elke maat Ook bank-, boot- caravankussens. lommissie wijst subsidiekorting b en w Borsele af TOPKONDITIE TOPKWALITEIT 12SO KETTLER Wijngaardstr. 34 (achter ABC-plein) 01100-21819 polyether op maat meubelstoffen 60 dessins ledikanten stapelbedden dekbedden hoofdkussens Vlissingen: Oude Markt 41 Matrassen SG 30 80x190 98,- 90x200 139,- 120x190 179,- 130x200 189,- 140x200 198,- Ook in Zaandam 075-171191 Ook in Amsterdam 020-6837883 TWEEWIELERS B.V Ganzepoortstraat 28 4461 JZ Goes Tel. 01100-16063 Fax. 01100-16171 driedubbelrollen (in één. geval zelfs met openlijk verkleden). Het stuk laat dat toe omdat de personages op zich weinig bete kenis hebben; het gaat om het verhaal en om de clou. Maar zo gemakkelijk van de éne rol in de andere te 'glijden' en met zoveel smaak verder te spelen, getuigt toch van groot vakmanschap. In het stuk is een belangrijke rol weggelegd voor Puck, dienaar van de elfenkoning Oberon. Oor spronkelijk moet dat een demo nische geest geweest zijn, maar al in Shakespeares dagen was het een soort Tijl Uilenspiegel geworden. Hij helpt als 'goed- bloed' de mensen ook wel eens, maar is toch vooral een plaag geest. Het hinnikgrinnik-lachje van Filip Peeters, zijn plotseling kunst verschijnen en verdwijnen, zijn smoezelige kleding vol scheuren en gaten, zijn gewoonte om eerst eens rustig een shaggie te draai en maakten er een zeer fraaie, maar tevens zeer aardse Puck van. Oberon in een snel pak, Hermia in een strak truitje, hertog The seus in rubberlaarzen, voor som migen was de kleding wel even slikken. Toch ondersteunde die niet alleen de door 't Gebroed toegevoegde humor, het onder streepte ook de noodzaak om niet al te zeer op het uiterlijk af te gaan. Het uiterlijk speelt als thema immers een belangrijke rol: Hermia wordt er te zeer. He lena te weinig om bemind, Obe ron (die ook nog eens alles vast legt op Polaroid) gebruikt het om zijn Titania te bespotten. Als er al iets achter dit stuk zit, dan is het wel de boodschap om niet op het uiterlijk af te gaan. Als er iets achter zit! Waar schijnlijk is dat niet: men ver moedt sterk, dat Shakespeare dit stuk vol gelukkige huwelij ken heeft geschreven om er in zijn tijd - een tijd van levenslust en vrij-plezier - een echte brui loft mee op te vrolijken. Die sfeer heeft 't Gebroed heel goed weten te treffen: 'Zomernacht' is een feestelijk stuk, VLISSINGEN Geslaagd - Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam slaagde Kees d'Huy. voorheen te Vlissin gen, voor het doctoraal examen informatica, richting kennissys temen/kunstmatige intelligen tie. 's-HEERENHOEK - Dikke pret onder het genot van een borrel en een stukje kaas. Zo'n 120 ouderen uit 's-Heerenhoek vermaakten zich zaterdag prima tijdens een speciaal voor hen gehouden carnavalsfestijn in hun woonplaats. Met optredens van onder meer het plaatselijke majorettenkorps De Showgirls en muziek van fanfare Sint Caecilia hoefde het publiek zich geen moment te vervelen. De Witkammetjes uit s'-Heerhoek brachten cabaret. Ook elders op de Bevelanden vierden ouderen afgelopen weekeinde carnaval. foto Willem Mieras van een medewerker VLISSINGEN - Het team van Jongepier/Dishoek/SKS heeft de titel veroverd in de A-poule bij de dames van het bedrijfs tennis in het Raekelcentrum in Vlissingen. De formatie be staande uit Mieke Lodder, Clem Eckliardt. Leny de Haan, Natha lie Heinsen, Anja van der Most en Sonja Eckhardt is met nog één wedstrijd te spelen niet meer in te halen door de vol gers. De kampioensploeg speelde een constante competitie waarin slechts één keer werd verloren. De titel werd zeker na een 8-0 ze ge op het team van Martens/Wil- lebrord/Leynse. Aannemingsbe drijf De Delta liep een 1-7 verlies op tegen het als tweede ge plaatste Sportmode Verschuur. De dames van de Kerngroep ble ven met 6-2 de baas over het op de laatste plaats staande team van Van Belle Meubelen. RVS Verzekeringen moest met 2-6 ca pituleren tegen ABI/Herstaco, In de dames B-poule ging De Bourgondiër met 2-6 de boot in tegen Autohandel Neuféglise. Renaissance behaalde een klin kende 8-0 zege op Schinkel/Thie- len Optiek. Hoechst. deelde de punten met De Distel (4-4). Eg- gink/Carlier leverde een goede prestatie door koploper Racket centrum naar een 6-2 nederlaag te spelen. De laatste wedstrijd dag moet de beslissing in de B- poule opleveren. In de A-poule bij de heren boek te Aannemingsbedrijf Geldof een 12-6 zege op Peiniger GP. Lammers/Holij won op het nip pertje van Knolle Machinefa briek. 10-8. In de heren B-poule ging Sicoiv LR met klein verschil onderuit tegen Miltenburg Verzekerin gen. Groenendijk liep een ver rassend verlies op tegen De Bourgondiër. In de openings partijen wonnen Sam van Ba- kergem en Ed Compeer van res pectievelijk John Tol (13-4) en Karei Leenhouwers (12-3). Theo Out verloor met 7-9 van John van Schaik en Richard Ritter moest de punten aan Jim Walsa- rie-Wolff laten (4-13). Rob Elders verloor op het kantje van Sjaak de Jonge (6-7), terwijl Sjef van Wijnen in Willem Zwanenburg de betere speler moest erkennen (6-10). Dat resulteerde in een 8-4 voorsprong voor De Bourgon diër na de enkelspelen. De res- taurantploeg pakte ook nog één van de drie dubbelspelen en ze gevierde verrassend met 10-8. De stand. DAMES, poule A 1 Jonge- pier/Dishoek/SKS 13-23 (kampioen). 2 Verschuur Sport 13-19. 3 ABI Warmtetechniek 13-19. 4 Kerngroep 13-15.5 Bouwbedrijf De Delta 13-11. 6 RVS Verzekeringen 13-7, 7 Martens Wülebrord/Leynse 13-5, 8 Van Belle Meubelen 13-5. Poule B: 1 Racketcentrum 13-21. 2 Neuféglise 13-20. 3 De Distel 13-15. 4 De Bourgondiër 13-13. 5 Eggink/Car- lier 13-12. 6 Schinkel/Thielen 13-12, 7 Renaissance 13-9. 8 Hoechst 13-4. Het wedstrijdprogramma, vrijdag 28 februari. DAMES, poule A Martens' Willebrord/Leynse - ABI/Herstaco, Delta - Van Belle, poule B: Schinkel/ Thielen - Eggink/Carlier. De Distel - De Bourgondiër Zaterdag 29 februari. HEREN, poule A: Zuiderduin - AVV Beheer. Lam- mers/Holij - Rhodos; poule BHertel - De Klerk, Audi Poppe - ABI Controles op snelheid OOSTBURG - Bij snelheids controles in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn donderdag 78 bestuurders geverbaliseerd. In de Bredestraat te Oostburg werden 285 auto's gecontro leerd, waarvan er 18 de toege stane snelheid van 50 kilometer per uur overschreden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 82 kilometer per uur. Over Rijksweg 58 te Schoondij- ke passeerden 126 voertuigen de controle. Drie automobilisten kregen een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid be droeg 99 kilometer per uur. Er geldt een maximum van 80 kilo meter per uur In Eede werden aan de Rijksweg 279 auto's ge controleerd, waarvan er 57 de 50-kilometer-grens overschre den. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 98 kilometer per uur. De bestuurder van deze au to moest, na overleg met de offi cier van justitie, een boete van 400 gulden betalen. GOES, PRINS VAN ORANJE lomernacht', toneelstuk van Shakespeare, door 't Gebroed, net o.a. Tony De Mayer, Rudy Horren, Karlijn Sileghem, Tine mn den Brande en Filip Peeters. Kostuums van Gerard van Oos- mim. Vertaling en bewerking mn Hugo Claus, regie van Jan Pecleir. Hoor Willem Nijssen Een Nederlands toneelgezel schap dat een jaar lang een stuk op het repertoire houdt? Er ril me geen naam te binnen schieten. Er wordt wel gezegd, Hat het Vlaamse toneel van dit moment veel beter is dan het Nederlandse. Het Antwerpse gezelschap 't Gebroed heeft 'Zo mernacht' inmiddels een jaar lang gespeeld. Zou die langere speeltijd het verschil mede kun nen verklaren? Want anders is hel. Deze voorstelling van 'Zomer nacht' zit net zo goed als een Ne derlandse versie ervan vol met pogingen tot interpretatie. Aan de tekst wordt flink gesleuteld (waarover later meer), de kle ding is een modernistisch men gelmoesje, het speelvlak is een hellend kaalhouten plateau, ver der decor ontbreekt vrijwel. Dat alles kan een Nederlands gezel schap ook bedenken. Maar of er dan ook zo'n vitaal spel ontstaat is dus de vraag. ft denk niet, dat het aantal we llen dat een stuk gespeeld wordt, op zich bepalend is voor de kwa liteit. Eerder zal de visie op zo'n stuk en op de taak van het toneel bepalend zijn. Er is waarschijn lijk enige moed voor nodig om de Artistieke bevrediging niet te ffleken in steeds maar weer iets nieuws. maar in iets wat door Seen tand des tijds meer kan worden aangetast. En dat Sha- tespeares 'Zomernacht' van alle lijden is, en altijd een kostelijk tluk zal blijven, dat geloof straalt de voorstelling van 't Ge broed wel degelijk uit. Dat betekent niet, dat door een kveel aan eerbied het stuk on- Senioeid is gelaten. Er is kwistig SKchrapt in de vertaling van Hugo Claus, die op zich al een ra dicale modernisering inhoudt: 'cel berijmde passages zijn nu in Proza en de woordenschat is op- feilend hedendaags. Maar Claus beeft desondanks alle poëzie en dlle volkse kleur weten te behou den. P Gebroed heeft vervolgens in de kleinere rollen geschrapt, sa mengevoegd en speels geva ceerd. Zo is een hele mooie rol "itstaan voor Spaan de timmer man, die nu in zijn normale leven teet verstaanbaar kan praten, maar op het Atheense toneel Plotseling wel. Er wordt veel ge- bruik gemaakt van dubbel- en De nieuwe prins carnaval werd letterlijk op handen gedragen in 's Heerenhoek. van een medewerker SLUISKIL - In Sluiskil komt het eerste autocircuit van Zeeusch-Vlaanderen voor ra diografisch bestuurde minia tuur terreinwagens. De off the road-modelautoclub The Hor net, momenteel nog in oprich ting, heeft van rijkswaterstaat aan de Langeweg in het kanaal dorp een stukje grond toegewe zen gekregen. Inmiddels is een aantal enthousiastelingen be gonnen met de aanleg van het auto-circuit. Hoewel de hobbyisten nog even geduld moeten opbrengen alvo rens zij zich kunnen aansluiten bij The Hornet (de officiële op richting van de vereniging is ge pland op 5 april), is initiatiefne mer A. J. Jongmans er nu al van overtuigd dat de opzet zal sla gen. Jongmans. zelf in het bezit van Drankrijder is rijbewijs kwijt ZIERIKZEE - Bij alcoholcon troles op Schouwen-Duiveland in de nacht van vrijdag op zater dag en van zaterdag op zondag werden vier mensen aangehou den die met teveel drank op ach ter het stuur zaten. Eén van hen had zoveel op dat hij zijn rijbe wijs moest inleveren. De aan houdingen vonden plaats in Zie- rikzee en Bruinisse. vier miniatuurterreinwagens en aan de bouw van een vijfde ex emplaar bezig: „Met nog vijf mensen die ook het bouwen van radiografisch bestuurde minia tuurauto's als hobby hebben, is eerst onderzocht of er al een der gelijke baan in deze streek be stond. Toen dit niet het geval bleek, hebben we zo hier en daar over onze plannen gesproken. Daar hebben we een geweldige Scouts vieren verjaardag Baden Powell van een medewerker GOES - De St. Bernadette- groep van het scouting-district Oostersehelde vierde zaterdag de geboortedag van Lord Baden Powell, de oprichter van scou ting. De scouts hielden een vos senjacht met als thema 'Scou ting in de krant'. In Goes liep een groot aantal verslaggevers, herkenbaar aan de krant die zij onder de arm droegen. De bevers, welpen, ka bouters. esta's. blauwe vogels en scouts moesten naar hen op zoek. Ook was er een foto-zoek tocht, waarbij de scouting-leden het huisnummer van een aantaï gebouwen moest noteren. respons op gekregen. Dus er is in Zeeuwsch-Vlaanderen een dui delijk gat in de markt om. met een dergelijke club te begin nen." Jongmans toont zich dan ook erg gelukkig met het stukje grond dat de club van rijkswa terstaat, tegen het symbolische bedrag van één gulden, kreeg aangeboden. De initiatiefne mers zijn al volop bezig met de aanleg van de baan De eerste vijftig van de in totaal 584 meter lange behendigheidsbaan is al gereed. OUD-VOSSEMEER Carnaval - De afdeling Oud- Vossemeer van de Algemene Vrouwenbond houdt dinsdag haar jaarlijkse carnavalsavond in dorpshuis De Vossenkuilen. De plaatselijke Power drive-in- show verzorgt de muziek. De avond begint om 20.00 uur. Biljarten - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging De Treffers speelde Ko Geuze met 10 caramboles de hoogste serie. Sjaak Etïenne speelde in 23 beurten de kortste partij met het beste gemiddelde van 2.61. De uitslag luidt: Henk Hommel-Dirk van Driel 9.60-10.00; Bert den Hollan- der-Leo van Wezel 10.00-7.91. Piet Hommel-Ko Geuze 7.07-10.00. Sjaak Etienne-Jan Burgers 10 00-5.20. GRATIS THUISBEZORGING DOOR GEHEEL ZEELAND Li onze verslaggever IflNKENSZAND - Bezuini- jngen van de gemeente Borsele jogen het schaapschecrders- Itst in Nisse niet de das om- ten. Zonodig moet Borsele de brug komen met de ge 10.000 gulden subsidie bet evenement. Dat de gemeentelijke com bezwaar- en beroep- in een voorstel aan de •nieenteraad. Afgewezen lordt het plan van b en w om [300 gulden te korten op de ma riale subsidie van 10.000 gul- I- jjiten de 5.500 gulden die het beschikbaar wil stellen, de Stichting Zeeuwse dit jaar maxi 4500 gulden extra ter aan ging van een mogelijk nega- eindsaldo. Althans, dat is voorstel van de commissie ezwaar- en beroepschriften, [et gaat om een tussentijdse op- issing in afwachting van een Minitieve subsidieregeling. foort bestaan eerder voorgestelde subsi- bracht de organi- janzen-excursie - De na- uurhistorische vereniging (HNV gaat zaterdag op excur- ienaar Schouwen om ganzen te De tocht voert langs de van Ouwerkerk en de van Viane, het Dijkwa- en de inlagen langs de zuid- Om 13.00 uur is het vertrek het Landbouwcentrum nGoes, waar auto's klaar staan loor vervoer. De excursie duurt »t 18.00 uur. Belangstellenden iordt verzocht een verrekijker pee te nemen. KAMPERLAND - De afdeling Co- ijnsplaat, Kamperland en Wis- van de Industrie- en CNV houdt vrij- iag 13 maart een familie-avond a het Jkhr mr De Casembroot- luis in Kamperland, iaast de huldiging van een aan- al jubilarissen staat er een blij- op het programma. De to- Serooskerke voert 'Aan einde van de regenboog' van van Wijngaarden uit. De begint om 19.30 uur. Gestolen auto in vlammen op WALSOORDEN - In de nacht van zaterdag op zondag is onder aan de Kalverdijk in Walsoor den een auto geheel uitgebrand. Bij controle van het kenteken constateerde de politie, dat de nummerplaat toebehoorde aan een automobilist uit Terhole. Bij nader onderzoek bleek dit voertuig, met vermissing van de kentekenplaat, nog in Terhole te staan. Wel was geprobeerd de auto te stelen. De uitgebrande auto was een Fiat Tempra, die tussen 9.00 uur zaterdagavond en de tijd van het voorval gesto len was in het Belgische Ger- aardsbergen. Jassen gestolen SLUIS - In de nacht van zater dag op zondag zijn uit de auto van I. T, uit Aardenburg twee jassen gestolen met een totale waarde van 800 gulden. De auto stond geparkeerd aan de Garen- markt te Sluis. De heer A. J. Jongmans nam het initiatief tot de aanleg van een circuit voor radiografisch bestuurde miniatuur terreinwagens in Sluiskil. foto Camile Schelstraete satie van het traditionele schaapscheerdersfeest onlangs in rep en roer. Met het dicht draaien van de geldkraan kwam het voortbestaan van het evene ment ernstig in gevaar. In het door de Stichting Zeeuwse Schaapskudde ingediende be zwaar tegen de subsidie-toeken ning zit volgens de gemeentelij ke commissie veel waarheid. Be zuinigingen mogen niet zover gaan dat daardoor een evene ment verdwijnt met grote pro motionele waarde voor gemeen te en regio. Maar dat de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde de broekriem moet aanhalen is te- recht, daar ook andere instellin gen een offer moeten brengen in de bezuinigingsoperatie. Overi gens wilde de stichting, ondanks de grote financiële risico's, het feest dit jaar in ieder geval nog laten doorgaan. De opvatting van de commissie bezwaar en beroep wordt dins dag 3 maart besproken tijdens de gemeenteraadsvergadering. Zoals bekend komt dan ook het voorstel van b en w ter sprake om Lewedorp aan te wijzen als definitieve vestigingsplaats van bejaardenoord De Kraaijert. Verhuizing naar 's-Heerenhoek zit er mede om financiële rede nen niet in. De bijeenkomst in het gemeentehuis te Heinkens- zand begint 19.00 uur. Winkelier mist tasje met dagopbrengst TERNEUZEN/HOEK - De uit bater van een kledingzaak in de Noordslraat in Terneuzen raak te vrijdagavond een polstasje met 6900 gulden kwijt. De win kelier vermoedt dat een klant hel personeel heeft afgeleid en een andere klant de gelegenheid heeft aangegrepen om het tasje met de dagomzet weg te grissen. In een woning aan de Kreeksin gel in Hoek werd zaterdagavond bij een woninginbraak voor zo'n 325 gulden aan Nederlands en Belgisch geld. een parelcollier van 1250 gulden en een giro maatpas ontvreemd. De- inbre ker forceerde tussen 20.00 en 23.45 uur het dubbele glas van de huisdeur en draaide vervolgens de nog in het slot zittende sleutel om. FITNESSCENTER CLASSIC Bij dit apparaat overtuigen de perfekte funk- tionaliteit en het schitterende design De uitmuntende konstruktie garandeert een komforta- bele training Detraining begint met de latissimusoefe- ning, daarna de butterfly waarbij geen ombouw nodig is. Aansluitend de beenspieren trai nen, geen probleem omdat de beentrainer gebruiksklaar gemon teerd is. tE&Uj De uitrusting omvat o.a.: variabel zit- en ruggedeelte, variabele beentrainer, lichtlopend kabelsysteem met gewichtsopname, latissimusstang, bicepstrainer, butterflystation, bankdrukken dmv gepatenteerd verstelsysteem en toren Een kompleet fitnesscenter voor een kleine prijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21