Verdediging VCV Zeeland faalt Betaald voetbal staat er slecht voor PZC Rugblessure Dennis Heine Wim Kieft redt zeer pover PSV Vitesse op eigen veld onderuit: 1-2 Nederland slaat in slotfase toe sport MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 1 3 Nipte zege Feyenoord ondanks overwicht Knol kan triatleten nog niet overtuigen - Telstar profiteert van slapende Zeeuwse achterhoede: 4-2 Alles voor uw winkel? i VELSEN - Tijdens een onschuldig lijkend duel viel Dennis Hei ne van VCV Zeeland zaterdag kermend van de pijn op de grond. De Deense middenvelder, die als één van de weinige Zeeuwen tegen Telstar een ruime voldoende scoorde, greep naar zijn rug, kon niet meer overeind komen en werd met een brancard van het veld gedragen. Achteraf bleek de schade niet zo groot als was gevreesd. „Dennis stond na de wedstrijd alweer gewoon onder de douche", zei trai ner Bert Pentury. ..Waarschijnlijk heeft hij een spiertje in zijn rug gescheurd of verrekt." Dat betekent wel, dat Pentury de Deen voorlopig moet missen. Woensdag in de uitwedstrijd tegen Cambuur, de koploper van de eerste divisie, ontbreken ook nog Van Tour, De Rijke (gebles seerd en geschorst) en Schipper. VOLENDAM (ANP) - Zelfs met goede vleugels heeft Feyenoord niet kunnen vliegen in Volendam. Sterker nog. het elftal van Dorjee is nauwelijks van de grond gekomen. Tegen een elftal dat in anderhalf uur veertien mislukte aanvalspogingen deed, waarvan slechts drie over de rechterkant waar Steur het nog steeds niet begrepen talent uithing. In een duel waar de IJsselmeer-meeuwen geregeld rust zochten op de Feyenoord-helft omdat daar toch niets te doen was, is een overwinning met slechts 1-0 door een doelpunt van Ion Sabau weinig anders dan een ontsnapping. Een goed resultaat noemde coach Hans Dorjee het, ,.Wij wilden ook in Volendam, dat met een goede reeks bezig was. contact met de top houden, maar wij gaan nu ons vizier even op het Europese bekervoetbal richten." Feyenoord beheerste het veldspel, maar had moeite om gevaar lijk te worden in het vijandelijke strafschopgebied. De vleugels Taument en Blinker waren geregeld ongrijpbaar. Kiprich zocht en vond de flanken. Het drietal ontdekte echter dat er midden voor het doel niemand was om veel goed werk te voltooien. Witschge is er de man niet voor. Bosz bleef te ver weg. Sabau wil altijd één mooie beweging extra en dat is dus één te veel. Sabau maakte wel de treffer. Na een goed kwartier in de tweede helft na een vrije trap waarbij Metgod de bal precies goed in de schoenen schoof. Tekenend voor die treffer was dat de beste man van het veld, Volendams doelman Zoetebier, niet meer kon red den, omdat de baan van de bal in de muur verbogen werd. Volendam - Feyenoord 0-1 (0-0). 61. Sabau 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 8300. Gele kaart: Berghuis, Van Loon en Kromheer (allen Volendam) en Fraser (Feyenoord). Gica Popescu wil weg DORDRECHT (GPD) - Gica Popescu heeft het wel gezien in Nederland. „De kans dat ik ver trek is 51 percent. Alleen maar competitie en beker spelen is niks. Ik wil Europa Cup spelen en in een topelftal voetballen." Dan moet de Roemeen inder daad maken dat. hij weg komt. Tegen het even laffe als negatie ve SW/Dordrecht'90 maakte PSV er immers weer niet veel van. De twee punten (1-2) waren de onverdiende beloning voor een wanprestatie. Ook Popescu, overigens nog tot juli '94 onder contract, zou zich het povere spel van PSV moeten aantrekken. De libero kan veel beter dan hij doorgaans laat zien, maar hij lijkt te lui om de ploeg op sleeptouw te nemen. Popescu heeft kopkracht en technische klasse en hij is fysiek tot indrukwekkende rushes in staat. Sinds het WK van Italië is dat bij alle grote clubs in Europa bekend. Vreemd is het derhalve niet, dat de Roemeen onlangs bezoek kreeg van Marseille, dat hem polste voor een transfer. Van de grote vier bij PSV (Ro- mario, Vanenburg, Popescu en Kieft) staat, momenteel alleen het aanblijven van de laatste vast. De wens van Vanenburg om het. eens over de grens te pro beren is ook bekend. Vooralsnog, heeft zich bij PSV geen enkele club gemeld en de scouts die mo gelijk gisteren op de tribune za ten. zullen hun bazen waar schijnlijk melden dat ook maar beter achterwege te laten. PSV speelde een helft schandalig slecht, de andere helft matig tot. redelijk. Het was voorwaar ge noeg voor de volle winst. De thuisclub kwam in de laatste minuut van de eerste helft ver rassend op voorsprong. Van Breukelen blunderde buiten het strafschopgebied, toen hij de slappe Sion van scoren wilde af houden, Gorré verzilderde de kans meteen: 1-0. Door het missen van kansen en het ongelukkige moment van Van Breukelen. moest PSV in de tweede helft alles op alles zetten om schade te voorkomen Dat lukte dank zij twee voortreffelij ke momenten van Wim Kieft, die beide keren met een kopbal scoorde. SW/Dordrecht'90 - PSV 1-2 (1- 0). 45. Gorré 1-0. 65. Kieft 1-1. 88 Kieft 1-2. Scheidsrechter: Hou- ben. Toeschouwers: 3500 ARNHEM (ANP) - Grappenma kers hadden zaterdagnacht de middenstip van het Vitesse veld weggegraven. Een half etmaal later zorgde MVV ervoor dat hel zelfvertrouwen van Vitesse werd ondergraven. De Maas trichtenaren zegevierden ver rassend: 1-2. Met die nederlaag zijn de Arn hemse kansen op Europees voet bal flink gedaald. Twee weken geleden leek het bereiken van het UEFA-bekertoernooi nog zo zeker. Sparta schoot de eerste deuk in het Arnhemse optimis me door Vitesse uit het beker toernooi te schieten. Vorige week zondag gaf Feyenoord de nog wankelende ploeg een fikse afstraffing (5-0). Drie dagen later krabbelde Vi tesse bij Roda JC weer enigszins overeind (1-1), maar MVV be wees dat de Arnhemmers hun topvorm bepaald nog niet heb ben teruggevonden. De Limburgse ploeg had aan een handjevol counters voldoende voor de volle winst. Kort voor rust strafte Hofman concentra tiegebrek in de Arnhemse defen sie genadeloos af, 0-1 via de bin nenkant van de paal. Het veel initiatiefrijkere Vitesse maakte halverwege de tweede helft ver-; diend gelijk via verdediger Ver meulen. Tijd voor een feestje was de thuisclub echter niet ge gund. Een dieptepass werd dooi de Arnhemse defensie verkeerd beoordeeld, waarna Meijer in kopte, 1-2. Vitesse - MVV 1-2 (0-11. 43. Hofman 0- 1. 67. Vermeulen 1-1. 69. Meijer 1-2. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschou wers 4000. Gele kaart. Joordens (MVV). VVV - RKC 0-0. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 2528 Gele kaart: Rayer en Janfada (beiden VWi, Hutten en Decheiver (beiden RKC). Willem II - FC Twente 3-1 (1-0). 41. Vincent 1-0.60. Sylla 2-0.78. Zwijnen- berg 2-1. 90. Werdekker 3-1. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschou wers: 5.200. Gele kaart: Meijs (Willem II) en Gaasbeek (FC Twentei. Sparta - Fortuna 3-2 (0-1). 35 De Jong 0-1, 67. Anton Janssen 0-2, 71. Valke 1-2. 89 Szalma 2-2 (eigen doel), 90, Van der Gaag 3-2. Scheidsrechter. Lammers. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Samuel (Fortuna). FC Den Haag - De Graafschap 4-0 (2- 0). 1. Van der Laan 1-0. 15. Van dei- Laan 2-0.52. Van Eykeren 3-0. 71. Van der Laan 4-0 Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 2500. Rode kaart 35 Houtman (FC Den Haag) en Redeker (De Graafschap). Gele kaart: Lems en Van Eykeren FC Den Haag), Rosendaal en Vfeman (beiden De Graafschap). van onze medewerker KRU1NINGEN - De Triath lon Vereniging Zeeland zal in 1992 weinig leden verlie zen aan Sporting Walche ren. Op de jaarvergadring van TVZ in Kruiningen slaagde Niek Knol er maar ten dele in de aanwezigen te overuigen van de haalbaar heid van zijn plannen. De opzet is te komen tot een vereniging op Walcheren die alle trainingsfaciliteiten in huis heeft voor de traithleet. Een op het oog ideale oplos sing voor deze sporters die nu bij diverse verenigingen moeten trainen. De invulling van de plannen van Niek Knol liet nog zo veel vraagtekens dat vice- voorzitter van TVZ, Sjaak SInke, voorstelde om dit jaar wel tot samenwerking met Sporting Walcheren te komen maar een definitieve splitsing met TVZ uit te stel len tot de najaarsvergade ring van TVZ. Niek Knol heeft dan de tijd om zijn plannen te concretiseren waardoor er voor de traitleet duidelijkheid komt. Tot nu toe hebben slechts 5 TVZ-le- den hun lidmaatschap bij TVZ opgezegd voor een transfer naar SW. Bij de bestuursverkiezing is Daan van Hese toegetreden tot het bestuur. De functie van voorzitter blijft vacant zodat Sjaak Sinke als vice- voorzitter de lopende zaken zal behartigen. KARACHI (ANP) - De Pakis taanse hockeyfederatie doet er verstandig aan voortaan niet meer op 23 februari een wed strijd van het eigen team tegen Nederland te laten spelen. Ging twee jaar geleden op die datum in Lahore de finale van het toer nooi om de wereldtitel voor de thuisploeg met 1-3 verloren, nu bleef Pakistan in Karachi tij dens het toernooi om de Cham pions Trophy opnieuw met lege handen staan (0-1). De dreun kwam zondag keihard aan bij de Pakistaanse hoc keyers, die sinds 1980 'hun' tro fee in vreemd bezit weten. Twee seconden voor het einde maakte Taco van den Honert tot afgrij zen van de bijna 7.000 toeschou wers met een hoge push uit een afgeschoven strafcorner voor Nederland de enige treffer van de wedstrijd. Daardoor kwam Oranje met vier punten uit drie duels op gelijke hoogte met Pakistan, dat zich dus een nieuwe vernedering op eigen bodem moest laten welge vallen. Australië (4-1 teger Groot-Brittannië) plaatste ziel met zes uit drie bovenaan en ooi Duitsland, dat met 3-1 vai Frankrijk won, kwam op vie punten. Karachi (Pak). Champions Trophj mannen. Duitsland - Groot-Brittan nle 3-2(1-1). 13. Lee 0-1,23. Meinhard 1-1, 37. Mayer 1-2, 43. Meinhardt 2-5 66. Fried 3-2. Pakistan - Nederland 0-1 (0-0). 6£ Van den Honert 0-1 (sc). Scheidsrech ters: Langle (Frai en Stepano (GOS). Toeschouwers: 7.000. Australië - Groot-Brittannie 4-1 (2 1). 19. Corbitt 1-0, 21. Williams 1-1, 35 Davies 2-1, 39. Corbitt 3-1. 42. Reid 4 1. Duitsland - Frankrijk 3-1 (0-1). 35 Pontitieu 0-1 (sb). 44 Jan-Peter Te wes 1-1 (sci.51. Becker2-1,69. Jan-Pe ter Tewes 3-1 <sc). Stand: 1. Australië 2 Pakistan 3. Nederland 4. Duitsland 5.Gr.-Britt. 6. Frankrijk 3 3 0 0 6 12- 3 2 0 1 4 7- 3 2 0 1 4 8- 3 2 0 1 4 7- 3 0 0 3 0 3- 3 0 0 3 0 1-1 Programma: maandag: Pakistan Australië; dinsdag: Nederland Duitsland. Frankrijk - Groot-Brii lannië Dennis Heine wordt met een brancard van het veld gedragen. Links fysiotherapeut Ron Verkerke en in het midden de zorgelijk kijkende elftalleider Frans de Nooijer. foto Martin Mooij foto ANP Clubs moeten verdwijnen, andere clubs zullen moeten samengaan loan Sabau (niet zichtbaar) schiet de bal via de muur achter Volendam-keeper Zoetebier. van onze verslaggever Richard Thannhauser VELSEN - Een paar minuten voor rust hoopte Bert Pentury, Irainer van VCV Zeeland op in stuntje in Velsen. Vier minuten na de hervatting vreesde de Souburgse oefenmeester echter dat zijn ploeg een verschrikke lijk pak slaag van Telstar zou krijgen. Die ellende bleef het Zeeuwse gezelschap bespaard, maar de kater was niet minder groot na de 4-2-nederlaag tegen de subtopper. „Vier minuten heeft onze verdediging staan slapen. Dat heeft ons de punten gekost", foeterde Pentury. De verdedigers van de kleurloze hekkesluiter van het betaalde voetbal zijn hardleers. Afgelo pen woensdag mocht RBC vaak naar hartelust combineren in het Zeeuwse strafschopgebied. Een wijze les, vond Pentury, die zijn verdedigers in de dagen na die partij dan ook bijscholing gaf, „In het strafschopgebied mag een tegenstander niet onge hinderd een bal aannemen", drukte Pentury zijn keurkorps op het hart. Helaas voor de trainer waren de wijze lessen aan dovemansoren besteed. In de slotfase van de eerste helft en de eerste minuten na de rust mochten Telstars spitsen Ronald Hoop en Sander Oostrom frank en vrij elkaar de bal toespelen in het zestien-me- tergebied. De gevolgen waren desastreus, want de perspectief biedende 1-1-tussenstand werd door de thuisclub omgezet in een beslissende 4-1-voorsprong. Black-out „De verdediging had een black out", foeterde Bert Pentury. „Zeker binnen de vijf meter voor het eigen doel mag je de tegen stander geen ruimte geven. Als ik dan zie hoe er bij ons een paar staan te verdedigen... Tegen EBC gebeurde hetzelfde. We hebben daar uitvoerig over ge sproken en op de vrijdagtraining heeft de verdediging speciaal geoefend op de speelwijze van Telstar. Ik vraag me af, waarom we nog trainen als ik zie wat er nu is gebeurd." Telstar mocht de Zeeuwse man dekkers Magito (Oostrom) en Le Cont'e (Hoop) dankbaar zijn, want de Velsense subtopper zit al enkele weken in de hoek waai de klappen vallen. Ook tegen VGV Zeeland kon de ploeg voor eigen publiek niet imponeren. Na de snelle openingstreffer van Erik Regtop, die nadat hij Meer man kinderlijk eenvoudig had uitgespeeld alleen voor doelman Pennings geen fout maakte, kwam Zeeland immers verras send sterk terug. Zeven minuten later resulteerde dat in de gelijk maker van Daan Eikenhout., die na slecht wegwerken van Van Duivenbode zich tuSSen twee spelers van Telstar wrong en de bal keihard achter doelman Nij- kamp schoot: 1-1. Wat de 22 spelers vervolgens lie- t,en zien, was betaald voetbal on waardig. maar voor VCV Zee land bood het perspectief om eindelijk ook weer eens op vreemde bodem een puntje weg te pakken. In de slotfase van de eerste helft werd die hoop echter de bodem ingeslagen. Eerst kon doelman Pennings onheil voor komen door schoten van Hoop. Oostrom en Van Duivenbode te stoppen. Bovendien voorkwam de paal een treffer van Regtop. In blessuretijd werd het echter toch 2-1. Oostrom mocht onder toeziend oog van enkele Zeeuw se verdedigers een pass van Hoop ontvangen en kreeg ver volgens alle tijd om uit te halen: 2-1. In de rust benadrukte Pentury nog eens, dat er meer in zat dat een nederlaag. Vier minuten na de hervatting had het positivis me echter plaats gemaakt voor angst. Angst voor een flink pak rammel. In de 47e minuut trok Hoop de bal vanaf rechts voor in het vijf-metergebied voor doel man Pennings. Alleen de spelers van Telstar reageerden en het was nota bene verdediger Bert van Duyvenbode, die de bal be heerst in het hart van de roos mikte: 3-1. Twee minuten latei- bracht Van Duyvenbode Oos trom in stelling. Opnieuw was zijn bewaker Magito in geen vel den of wegen te bekennen. Het gevolg was voorspelbaar: 4-1 Het publiek ging er eens goed voor zitten, maar Telstar kon de verwachtingen niet waar ma ken. „We willen te graag, daar om lukt het niet", concludeerde Telstars trainer Niels Overweg- later. VCV Zeeland kreeg daar door volop mogelijkheden om wat terug te doen. Dat lukte pas toen Mike But, die buiten de ploeg was gelaten, de falende Emiel Dorst (Pentury: „Dorst heeft niet aan mijn verwachtin gen voldaan") verving. De wissel had effect, want nog geen zestig tellen later scoorde de Middel burger beheerst uit een pass van Adrie Belfroid: 4-2. Er had nog meer ingezeten voor VCV Zee land als Meerman iets meer ge luk had gehad met twee goed ge nomen vrije trappen, Eikenhout attenter had gereageerd toen doelman Nijkamp de bal los liet en But - nadat hij Nijkamp had gepasseerd - de bal niet op de paal, maar in het doel had ge schoten. „Een rare wedstrijd", conclu deerde Pentury later. „Een slechte partij", was het veel har dere, maar terechte oordeel van zijn vakbroeder Overweg. De trainer van Telstar lag er niet wakker van. „Het gaat er niet om hoe je wint. als je maar wint. We moeten deze wedstrijd maar snel vergeten." Voor Pentury geldt dat niet, want hij heeft on getwijfeld nog een appeltje te schillen met zijn verdedigers. Telstar - Zeeland 4-2 (2-111Regtop 1-0.18. Eikenhout 1-1, 45. Oostrom 2- 1. 47. Van Duivenbode 3-1. 49. Oos trom 4-1, 62 But 4-2. Scheidsrechter: K. Zuidema. Toeschouwers. 1125. Gele kaart Adrie Belfroid, Kayser Zeelandi. Mulders (Telstar). van onze verslaggever Henri van der Steen ZEIST Het betaalde voetbal heeft een recordschuld. Dat is de conclusie nu vrijwel alle dubs hun begroting voor het nieuwe seizoen hebben ingele verd. Ad Smits, penningmees ter van de sectie betaald voet bal van de KNVB, erkende gis teren het kritieke van de situa tie: „Het is een triest beeld. Per soonlijk ben ik ervan overtuigd dat er fors gesaneerd moet wor den. Clubs moeten verdwijnen, andere clubs zullen moeten sa mengaan". Tot op heden heeft de voetbal bond bij de 38 clubs een totale schuld van ongeveer 50 miljoen gulden berekend. Feyenoord neemt bijna de helft van die schuld voor zijn rekening. Smits: „Er zijn enkele clubs die er 'fantastisch' uitspringen na tuurlijk, zoals Feyenoord en Ajax. Maar het gaat niet alleen Groningen investeert in tribune GRONINGEN (ANP) - FC Gro ningen besteedt dit jaar twee miljoen gulden aan een verbou wing van de hoofdtribune in stadion het Oosterpark. Het gaat om de aanleg van de zoge noemde FC Groningen-galerij, die uit 190 business-seats achter glas bestaat. De club begint meteen na afloop van de competitie met de bouw. die 1 augustus klaar moet zijn. Van de 190 plaatsen zijn al 176 op voorhand verkocht. De jaarlijk se opbrengst wordt geschat op ruim een miljoen gulden, waar door Groningen de begroting voor komend seizoen optrekt van 6,1 miljoen naar ruim zeven miljoen guiden. Advertentie WINKELINRICHTING INTERIEURBOUW Kloosterweg 2 - <1421 PV Kapelle Poslbus 69 - 4420 AC Kapelle Tel. 01102-4415.1 Fax 01102-44152 U vindt ons naast de Centrale Veiling Zeeland langs de (oude) Rijksweg le Kapelle Bij bond en clubs wijst men de drastisch gestegen spelerssala rissen aan als een van de oorza ken van de gigantisch gegroeide schulden. In vijfjaar tijd zou het gemiddelde salaris van de Ne derlandse beroepsvoetballer met 50 percent zijn gestegen. Bij FC Utrecht was Jan Wouters vijf jaar geleden met 70.000 gulden zo'n beetje de best betaalde spe ler. Momenteel heeft meer dan de helft van het basiselftal een salaris dat ruim boven de 100.000 gulden ligt. Salarissen Rob Jansen van de spelersvak- bond VVCS: „Bij FC Utrecht is 70.000 gulden nu het gemiddel de. Een gemiddelde dat voor de hele eredivisie geldt. Maar ik denk dat er bij FC Utrecht niet meer dan twee of drie spelers op 105 a 110.000 gulden zitten. Stel dat de salarissen met de helft omhoog zijn gegaan; dan is dat toch niet veel! Voor clubs en bond is het weer een mooie stok om mee te slaan, maar de spe lerssalarissen zijn niet de oor zaak van de financiële proble men bij de clubs". Bij de WCS wijst men op 'de theoretici' van het sectiebestuur en op het wanbeleid bij clubs als Feyenoord. De bekerhouder maakte vorig seizoen acht mil joen verlies en beraamt het ex ploitatietekort voor dit seizoen op vijf miljoen. In totaal be draagt de schuld inmiddels tus sen de 20 en 25 miljoen gulden. Ook SW/Dordrecht'90 wordt als een mooi voorbeeld van 'theoretisch voetbalbeleid' ge zien. De KNVB wil voorkomen dat in de toekomst nog vaker clubs worden 'gered' door rijke lieden die vervolgens de gehele vereni ging in eigendom krijgen. Ad Smits; „Twee weken geleden zijn de nieuwe richtlijnen ver stuurd. Het is voortaan verbo den dat particulieren meer dan 35 percent van de begroting ga randeren". Cees den Braven valt echter buiten de regeling. De voorzitter/eigenaar van SVV/ Dordrecht heeft het consigne ge kregen de komende jaren ernaar 'te streven' onder die 35 percent te komen. De professionals in Zeist kennen de praktijk en weten dat clubs zelden of nooit failliet gaan. Ge rard Schoenmakers, secretaris van de sectie betaald voetbal: „Financieel gezien zijn die schulden daarom oninteressant, het gaat om het vermogen. Al zeg ik niet dat de situatie niet alarmerend is. We hebben een hausse meegemaakt, toen de sponsormogelijkheden werden verruimd. Nu is de grens be reikt". De tot op heden ingeleverde be grotingen geven Smits gelijk: de rek is eruit. PSV en Ajax hebben volgend seizoen niet meer geld te verteren dan dit seizoen, an dere clubs gaan zelfs achteruit. SW/Dordrecht'90 en Feye noord hebben een begroting in gediend die ettelijke tonnen la ger uitvalt dan die van dit sei zoen. Met de plannen van Feye noord gaat de KNVB echter niet akkoord. Volgende week wordt penningmeester Van de Herik in Zeist verwacht om te horen, dat hij verder moet bezuinigen dan hij al van plan was. Twee groepen clubs hebben acu te financiële problemen: de clubs die de afgelopen jaren ge promoveerd en gedegradeerd zijn. zoals NEC. BW Den Bosch en FC Zwolle, en een groepje er kende minimumlijders, waartoe Haarlem, VCV Zeeland, Excel sior en Emmen behoren. Ajax-voorzitter Michael van Praag ontkent overigens dat zijn club een erg grote schuld heeft, „Het ziet er bij Ajax een stuk be ter uit dan drie jaar geleden, maar we hebben dan ok conse quent de tering naar de nering gezet. Dit jaar hopen we zelfs weer winst te maken. We werken zuinig en door de transfers van Witschge en Wouters hebben we natuurlijk wat meer armslag ge kregen. Maar de opbrengsten van die transfers zijn toch niet in hun geheel in de exploitatie ge stopt". Ook PSV maakt een pas op de plaats. De begroting mag dan in de afgelopen jaren van zes naar achttien, vervolgens naar 22 en afgelopen zomer naar 30 miljoen zijn getild, komend seizoen zit er slechts een omzetstijging van een miljoen in. Speculaties over een reeks grote transfers zijn vol gens manager Ploegsma daar om ook onzin. „Tenzij we risico's nemen en nog meer geld gaan le nen. Maar we moeten al geld le nen om het stadion te verbou wen. In principe kopen we daar om alleen als er verkocht wordt". om die twee clubs. Het aantal clubs met schulden is gestegen en de hoogte van de schulden eveneens". Financieel deskundigen bij de voetbalbond noemen de situatie een ramp. Smits nuanceert die stelling. „De rek is eruit. Ik voel dat de animo bij het bedrijfsle ven vermindert. Dat er in Lim burg over een fusie wordt ge sproken, komt ook niet voort uit weelde. Ik heb op bestuursver gaderingen al tijden geleden ge zegd: 'Let op: binnen enkele ja ren moeten we fors saneren'. Nu hebben we het over een halfjaar lijkse rapportage. Dan valt er voor de clubs ook nog het nodige te verbloemen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 13