In de top draait het om details Veel morele steun Katrin Krabbe voor Harde les nationaal hockeyteam Titelkandidaten maken geen fout Zeeland Noord wint bridgecompetitie Tl 11111111111 ff Flying Dutchman stevig aan leiding sport 42 Rohan Goetzke begeleidt Siemerink en Krajicek Loting toernooi Rotterdam Clubkampioenschap -- sport op tv ZATERDAG 22 FEBRUARI 1992 LEIDEN (GPD) - Rohan Goetzke heeft als tenniscoach de beste Nederlandse spelers in handen. Anders dan bij collega's als Henk van Hulst en Frits Don duikt zijn naam echter zelden op als zijn pupillen Richard Krajicek en Jan Siemerink de voorpagina's halen. De 31-jari- ge Australiër vindt het wel best zo. Hij hoeft niet zo nodig op de voorgrond, Goetzke werkt lie ver 'backstage'. Daar, achter de schermen, slijpt hij zijn twee ruwe diamanten. Krajicek en Siemerink lopen weg met Goetzke. De coach straalt altijd een enorme rust uit en is behalve technisch begelei der ook een soort vertrouwens man van het getalenteerde duo. Hij begon drie jaar geleden als de assistent van bondscoach Stanley Franker die hem bij toe val ontdekte op Wimbledon. Goetzke trok vanaf dat moment al veel op met de toen nog vrij anonieme beloftes die lid waren van Jong Oranje. Vorig jaar werd hij op verzoek van beide spelers hun privé-coach en zeg de hij het contract met de ten- nisbond op. Goetzke hij zat vijftien jaar geleden in een trainingsgroep met de latere Wimbledon-win- naar Pat Cash, maar ver schopte hij het nooit koestert zijn ta lenten en waakt voor overschat ting van hun mogelijkheden. Al weet hij best dat hij bezig is met het kneden van twee potentiële wereldtoppers. Rotterdam (ANP) - Indeling eer ste ronde ABN AMRO-toernooi 24 februari t/m 1 maart te Rot terdam, 945.000 gulden: Edberg (Zwel - Baur (Dui), Siemerink iNed) - Saceanu (Dui). Koslowski (Dun - Grabb (VSt), Larsson (Zwe) - Volkov (GOS), Lendl (Tsj) - Gustafs- son (Zwe). qualifier - Haarhuis (Ned). Nfjssen (Ned) - Masso (Bel), Enquist (Zwe) - Prpic (Kroi, John McEnroe (VSt) - Koevermans (Ned), qualifier - Carbonell (Spai, qualifier - Eltingh (Ned), qualifier - Camporese (Ita). Svensson (Zwe) - Wuyts (Bel), Lecon- te (Frai - Patrick McEnroe (VSt), Jar- ryd (Zwe) - Nargiso (Ita), Schapers (Ned) - Becker (Dui). „Iedereen in Nederland wil we ten of Jan en Richard straks'in de top tien van de wereld ko men," zegt Goetzke. „Die vraag is eigenlijk niet zo belangrijk. Ze hebben allebei de mogelijkhe den. Maar komen in de top is één, het gaat erom je te handha ven tussen spelers als Edberg, Courier, Becker en Lendl. Jaren lang. Dat is een lang en ingewik keld verhaal, waarbij talent slechts één facet is." „Het draait in die absolute top om details. Het gaat niet om die geweldige service of die fantasti sche back-hand. Het is niet één ding dat bepalend is voor een doorbraak. Dat ontdek je als je een poosje in het circuit mee loopt. Het is moeilijk uit te leg gen. Toptennis is vooral psycho logie. Hoe ben je mentaal. Maar ook: de juiste balans vinden tus sen inspanning en rust. Dat leer je van de echte vedetten. Die we ten in veel gevallen precies wan neer hun lichaam moet preste ren en wanneer ze gas terug moe ten nemen. Ook zij hebben wel eens blessures, maar ze kennen hun lijf beter." De laatste constatering van Goetzke gaat onbedoeld terug naar Melbourne. Tijdens de Au stralian Open moest Krajicek vermoeid en met een schouder blessure afhaken toen hij de laatste vier had bereikt. Een ver keerde omgang met lijf en le den? Goetzke: „Er is in Nederland een hoop shit verschenen in de kran ten na het afhaken van Richard. Mensen die er geen moer ver stand van hebbben en op dui zenden kilometers afstand za ten, gingen allemaal conclusies trekken, daar ben ik ziek van ge worden. Hij kreeg alles over zich heen en zijn medische begelei der Ted Troost ook. Die man is in Nederland tóch al niet zo po pulair, terwijl hij belangrijk is voor Richard en voor mij ook een prima aanvulling betekent." „Richard werd aangepakt om dat hij ook dubbelde in Melbour ne. Dat was echter mijn beslis sing. We deden het altijd zo, nu kwam hij in beide onderdelen verrassend tot in de halve finale en was het opeens fout zeker? Hij raakte inderdaad vermoeid. Maar de vraag of de blessure er anders niet was geweest, is daar mee niet beantwoord," aldus Goetzke. die overigens in het volgende Grand Slam-toernoo (Roland Garros) Krajicek ervan zal weerhouden om te dubbelen. „Natuurlijk," erkent hij. „leren doen we nog voortdurend. Jan en Richard zijn jong (respectie velijk 21 en 20, red.) en investe ren nu eigenlijk in hun toe komst. Psychisch en lichamelijk moeten ze nog veel ontdekken. Hun sterkste jaren liggen nog voor hen. Moet je nagaan: Ri chard heeft een halfjaar geleden nog een blessure gehad aan zijn knie vanwege groeiproblemen. Zes maanden later stond hij al in een halve finale van een Grand Slam-toernooi. Ik bedoel maar: Rohan Goetzke wordt geflankeerd door Richard Krajicek (links) en Jan Siemerink: we zijn dag in dag uit met elkaar bezig, foto Henk Koster als hij lichamelijk geen proble men heeft is hij tot erg veel in staat." „Richard is jonger dan Jan, maar geestelijk iets verder. Hij is op de baan 'more steady'. Hij lijkt overigens vaak onverstoor baar, maar kan bij vlagen vrese lijk opvliegend zijn. Dan is het opeens een heel ander mens. Jan heeft dat helemaal niet. Die is de rust en de vriendelijkheid zelve. Misschien wel te rustig. Soms denk ik: besef eens wat jij alle maal kan op de tennisbaan. Vol gens mij heeft hij dat niet altijd in de gaten. Hij is bovendien nog te wisselvallig, vind ik." Goetzke weet waarover hij praat. Al drie j aar leeft hij in feite samen met de spelers. Dertig we ken per jaar vormen ze een drie eenheid die van het ene conti nent naar het andere trekt. Als een klein tennisgezin. Met Goetzke die in Melbourne een huis bezit, maar er zelden komt in de rol van vader en zijn 'zoons' als kostwinner. „Vader? Nou nee, misschien een soort tweede vader," zegt Goetzke. Een familie „We zijn dag in dag uit met el kaar bezig. Je gaat op dezelfde tijd slapen en staat samen op. Daarna ga je samen naar de baan, om te trainen of te spelen. Een familie, dat zijn we inder daad wel geworden na die jaren. Of dat niet gaat vervelen op den duur? Die kans bestaat, in ande re sporten is men vaak maar een paar weken per jaar bij elkaar en dan zijn er al problemen. Maar wij hebben het geluk dat we voorlopig nog steeds vooruit gaan. Vorig jaar maakte Jan een enorme groei door en stond hij in de picture. Nu is Richard degene die alle aandacht krijgt. Steeds verleggen ze hun grenzen, dan is er ook niet zo snel aanleiding tot verveling of afstomping natuur lijk. We hebben heus wel eens downs, maar het zijn toch vooral ups waar we mee te maken heb ben. Dat is prettig werken." Komende week scheiden de we gen zich voor de afwisseling. Goetzke gaat met Krajicek naar Indian Wells en Siemerink blijft alleen achter in Rotterdam waar maandag het ABN/Amro-toer- nooi begint. Goetzke: „Dat de programma's verschillen komt per jaar maar een paar weken voor. Jan weet dat ik dan de prioriteit bij Richard leg. Hij kan zich best alleen redden. Ze zijn volwassen." Naam van drie atletes moet gezuiverd worden AUGSBURG (DPA/SID/Rtr) - Tweevoudig wereldkampioene Katrin Krabbe, door de Duitse atletiekbond voor vier jaar ge schorst wegens manipulatie van urinestalen bij een doping controle, ondervindt in Duits land veel steun. In een telefonische enquete van het boulevardblad Bild sprak 72.1 procent van de responden ten zich positief uit over ophef fen van de schorsing. Tussen 07.00 en 15.00 uur antwoordden 54.963 personen telefonisch op de vraag Moet Katrin Krabbe op grond van aanwijzingen ge schorst blijven of mag zij met on middellijke ingang weer star ten?" Ook uit een andere hoek kregen Krabbe en haar clubgenoten Grit Breuer en Silke Möller gis teren steun. Dr. Reinhard Göh- ner, parlementair contactman van het ministerie van justitie, is van mening dat de vier-jarige schorsing vragen oproept en niet in overeenstemming is met de verhoudingen. Göhner deed die uitspraken gisteren in een in terview met de 'Augsburger All- gemeine'. Göhner is verder van mening dat „de grote bonden en verenigingen in onze maat schappij tegenover hun leden hun macht jammer genoeg niet altijd met de geboden terughou dendheid gebruiken Dit bezwaar kan volgens Göh ner ook gelden voor de statuten van het DLV, „wanneer als ver- enigingsstraf alleen de mogelijk heid van vier jaar schorsing voor handen is. Een dergelijke rege ling verhindert het afwegen van een individueel geval en laat de verantwoordelijke tuchtcom- missie geen enkele speelruimte de bijzonderheden van elk geval te bestuderen en op verantwoor de wijze te kunen straffen. Als ik de advocaat van Mevrouw Krab be was, zou ik bij een rechtszaak Schorsingen ZEIST (ANP) - Aziz Doufikar van Fortuna is door de tucht- commissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. De aanvaller, al enige tijd niet meer zeker van een basisplaats in de hoofdmacht van de Limburgse club, kreeg de straf wegens na trappen In een duel van het re- serve-elftal tegen PSV 2. Rob Matthaei van De Graaf schap moet één duel toekijken. Hij kreeg onlangs de derde gele kaart. dit punt aangrijpen", aldus Göhner. Volgens Göhner is niet te be strijden dat de door artikel 12 van de grondwet gegarandeerde vrijheid van beroep ook in ci- viel-rechterlijke zin geldt en daarom ook in de verenigings statuten in acht moet worden genomen. Dit artikel in de grondwet bepaalt verder dat in de vrijheid van beroep slechts op basis van verhoudingen mag worden ingegrepen. Göhner: „Dat geldt natuurlijk ook voor maatregelen die door een bond worden genomen wan neer daardoor topsporters, die door het deelnemen aan grote wedstrijden grotendeels in hun levensonderhoud voorzien, in de uitoefening van dat beroep wor den getroffen." Wanneer Katrin Krabbe haar zaak voor de commissie van be roep van het DLV verliest, kan zij altijd nog in beroep gaan bij de burgerrechter. „De rechter zal dan de door bond getroffen maatregelen toetsen wat betreft onbillijkheid of willekeur. De on billijkheid van een beslissing van de tuchtcommissie kan ook ontstaan door een overtreden van het principe van verhoudin gen in de statuten," aldus Göh ner. Hans Modrow, de laatste pre mier van de voormalige DDR, heeft Katrin Krabbe ook een hart onder de riem gestoken. In een brief schrijft hij haar: „De Westduitsers trachten op aller lei manieren iedere herinnering aan de vroegere staat door het slijk te halen. Uw uitstekende prestaties staan niet ter discus sie. Met uw zelfvertrouwen, uw verbondenheid met de club en uw Oostduitse verleden durfde U tegen iets in te gaan. Het zal U nooit worden vergeven." Krabbés advocaat Reinhard Rauball heeft gisteren bij de Duitse bond beroep aangete kend tegen de schorsing. Rau ball kondigde ook aan nieuw we tenschappelijk bewijsmateriaal te zullen aanvoeren om de naam van zijn cliënten te zuiveren. Volgens de Duitse jurist zal Ka trin Krabbe op 27 mei haar eer ste internationale wedstrijd lo pen in haar woonplaats Neu- brandenburg. Het feit dat de Duitse atletiek bond zijn rechtskundig adviseur Norbert Lorenz naar Zuid-Afri- ka heeft gestuurd om de gang van zaken bij het afnemen van de urine te onderzoeken, bewijst, volgens Rauball dat de DLV niet sterk staat in de zaak. Rauball had ook kritiek op pro fessor Manfred Donike, de do- ping-expert die verklaarde dat de drie atletes met de urinesta len hebben gemanipuleerd. „Het irriteert mij dat de heer Donike geen enkele gelegenheid voorbij laat gaan om te zeggen dat hij nog meer bewijsmateriaal heeft." De advocaat zei gisteren verder dat hij steeds meer kan meegaan met de mening van vele vroegere Oostduitsers dat in het westen van Duitsland alles wordt ge daan om de reputatie van sport lieden uit het vroegere commu nistische gedeelte van het land zwart te maken. „Ik geloof dat de atmosfeer nu een equivalent van vooroordeel is zelfs als de naam van de atletes wordt ge zuiverd." Mark Hager (11) heeft voor Australië de stand op 3-0 gebracht. Doelman Frank Leistra (rechts) en Tom van 't Hek zijn verslagen. foto Koen Suyk/ANP Grote nederlaag tegen Australiërs in Champions Trophy KARACHI (ANP) - Hans Jorrits- ma wist ondanks alles gisteren in Karachi toch nog iets wat op een grijns leek te voorschijn te toveren. „Och, de weg naar suc ces gaat nu eenmaal over vele obstakels", zei de man die twee jaar geleden de Nederlandse hockeyers in Lahore triomfan telijk naar de wereldtitel leidde wijsgerig. De eerzuchtige bondscoach maakte in de tweede wedstrijd voor het toernooi om de Cham pions Trophy ook de keerzijde van de medaille mee. Hij zag met gekromde tenen een vooral in de defensie aan alle kanten ramme lend Oranje met 3-6 verliezen van Australië, dat bij de rust al een comfortabele voorsprong van 3-0 had. „Niet leuk zoiets mee te maken", zei Jorritsma zuinig. „Maar wel leerzaam." Het is bijna twaalf jaar geleden, dat het Nederlands elftal een te genstander zes treffers moest toestaan. In oktober 1980 over kwam het doelman Joost Claus huis in een avondwedstrijd op het veld van zijn club Klein Zwitserland tegen.... Australië (2-6). In januari van dat jaar ver loor Oranje, met Maarten Sik- king in het doel, tijdens het tweede toernooi om de Cham pions Trophy in stadion van Ka rachi zelfs met 3-7 van de Aus sies. Doelman Frank Leistra, die her steld van een hamstringblessure zijn 137ste wedstrijd speelde, was geen schaduw van zijn ver vanger Bart Looije een dag eer der in het eerste duel met Frank rijk. „Iedereen was vol goede moed. We waren er op gebrand ons niet te laten overdonderen. Natuurlijk was ik slecht, maar wat ging er wel goed vandaag? Ik baal verschrikkelijk, dat ik er zes achter mijn oren heb gekre gen. Vier was het maximum tot nog toe bij Oranje. Het enige po sitieve was dat we de tweede helft 3-3 hebben gespeeld. Daar moeten we ons dan maar aan vastklampen." „Ik kan me niet herinneren te gen Nederland ooit zoveel ruim te te hebben gehad", reageerde de Australische international Hager die drie maal scoorde. „Dat mogen ze meer doen van mij." Australië, dat de Champions Trophy vijf keer won, heeft ook een psycholoog naar Pakistan meegenomen. „Om de spelers met moeilijke situaties te leren omgaan", verduidelijkte coach Frank Murray, die donderdag nog over de matige kwaliteit van het Astroturf had geklaagd. Hij kon gisteren met zijn armen over elkaar blijven zitten. De Austra lische ploeg walste over Neder land. Voor de wedstrijd van zondag te gen Pakistan, dat met 6-0 won van Frankrijk, kampt Jorritsma niet alleen met het danig aange taste zelfvertrouwen van zijn team, maar ook met blessures en een zieke. Parleviet kon tegen Australië niet worden opgesteld wegens een spierblessure en Moolenburgh was met de zo ge vreesde buikloop in het hotel achtergebleven. Bovendien heeft Van. 't Hek, die voor de VLISSINGEN - De clubkampioenschappen van WV Zeeuws-Vlaanderen en Theo Middelkamp worden morgen (zondag) in Den Inkel te Kruiningen gehouden. De A-ama teurs starten om 14.00 uur en niet zoals abusievelijk was vermeld om 14.30 uur. tweede keer werd gewisseld, weer wat last gekregen van een knieblessure. „Zaterdag houden we rust", ver ordonneerde Jorritsma. „We proberen met z'n allen lering te. trekken uit de vandaag gemaak te fouten. Ik blijf vertrouwen houden in deze ploeg. Ook in Leistra. Hij is en blijft onze eer ste keeper, al is het voor ieder een prettig te weten dat we Looije achter de hand hebben. Zondag wordt het tegen de Pa kistani weer een hele andere wedstrijd. Let maar op." Karachi (Pak). Champions Trophy, mannen, tweede dag. Nederland - Australië 3-6 (0-3). 10. Hager 0-1,19. Davies 0-2,33. Williams 0-3 (sc), 37 Bovelander 1-3 (sc), 41. Hager 1-4, 42, Davies 1-5, 48 Wete- rings 2-5, 50. Klein Gebbink 3-5, 57. Hager 3-6. Scheidsrechters: Wolter (Dui) en Bali (Pak). Toeschowers: 5.000. Pakistan - Frankrijk 6-0 (3-0). 17 Fe- roze 1-0, 21. Bashir 2-0 (sc), 27 Feroze 3-0, 56. Mussadiq Hussain 4-0, 69. Bashir 5-0 (sc), 70. Qamar Ibrahim 6- Stand: Pakistan Australië Nederland Duitsland Gr.-Britt. Frankrijk Programma zaterdag: Duitsland - Groot-Brittannie. Zondag: Pakistan - Nederland, Australië - Groot-Brit tannie, Duitsland - Frankrijk. 2 2 0 0 4 7-0 2 2 0 0 4 8-4 2 10 12 7-6 10 0 10 1-2 1 0 0 1 0 0-1 2 0 0 2 0 van onze bridgemedewerkster VLISSINGEN - Er zijn in de se- nioren-bridgecompetitie in het district Zeeland van de Neder landse Bridge Bond vijf zittin gen gespeeld. De winst ging naar Zeeland Noord. Het duo Ponsie-Bijl scoorde 65.62 procent. Mevrouw Henderson-Van Eek, ook uit Noord, lieten 63.19 noteren. Uitslag Noord: 1. Ponsie-Bijl 65.62, 2. mevr. Henderson-v. Eek 63.19, 3. echtp. Schoenmaker 54.17,4. mevr. v. Vliet-Bookelmann 53.82, 5. echtp. Elenbaas 52.08, 6. dms. Fokke-Ros- kott en dms. Duindam-v. Glimmer veen 51.04, 8. dms. Röttger-Alsema 49 31, 9. echtp. Bekkens 48.26, 10. echtp. Gilijamse 46.53, 11 echtp. Ki- lioan 45.83, 12. mevr. Goedvolk-de Troye 45.49, 13. Timmers-v. d. Berge 45.49.14 echtp. Nijland 28.12 Tussenstand: 1 mevr Henderson-v. Eek 294 65, '2. echtp. v.d. Berge 283.61, 3. echtp. Gilijamse 273.64, 4. Ponsie- Bijl 262.99, 5. dms. Duindam-Glim merveen 256.31, 6. dms. Fokker-Ros- kott 255.46, 7. echtp. Schoenmaker 252.53, 8. mevr. Goedvolk-de Troye 250.59, 9. echtp. Killan 249.93, 10. echtp. Bekkens 248.28, 11. mevr. v. Vliet-Bookelsman 239.76, 12. echtp Timmers 239.43, 13. dms. Róttger-Al- sema 225.84,14 echtp. Nijland 161.18. Zeeland Midden: 1. Meyer-Westveer 59,03, 2. mevr. Verbeek-v Sandijk 56.94, 3. dms. De Jonge-Meijer 55 56, 4. dms. Lenshoek-Pols 54.17, 5. De Jonge-v. d Borgt 52.98, 6. dms. De Groene-Mosdselman 52.78, 7. echtp. Verhaart 271.96, 3. Meijer-Westveer 271.66, dms Lenshoek-Pols 259.25, 5. dms. De Groene-Mosselman 257.65, 6. mevr. Verbeek-v. Sandijk 250 25, 7. dms. De Jonge-Meijer 249.27, 8. dms. Polderman-Westveer 244.00, 9. dms. Mei-Pak 206.91,10. dms Janse-Schee- le 176.45, 11. echtp. Meulenberg 137.70. Viertallen Na vier zittingen in de bridge competitie viertallen in het dis trict Zeeland Midden-Noord van de Nederlandse Bridge Bond en vier zittingen in Zeeland Zuid is de volgende tussenstand be reikt. (In de tweede klas A in Zeeland Midden-Noord hebben de teams van Reimerswaal II en Valkenisse III door verkeerd plaatsnemen aan de tafels de eerste 14 spellen in de zelfde win drichting gespeeld. Deze spellen moeten worden overgespeeld). Tussenstanden (gespeelde wedstrij den en winstpunten) Hoofdklas: 1. Emergo 15-108, 2. Bridgekring '6815- 83, Lamswaarde 16-83, ABC II5-78, 5. Valkenisse I 6-66, 6. Valkenisse II 5- 60, 7. Reimerswaal 15-59. Zeeland Midden-Noord: eerste klas A: 1. Zienkzee 14-83.2 ABC V 4-60,3 ABC III4-52,4. Zuid-Beveland 14-44 Eerste klas B: 1. BKB 4-87, 2. Kurkt trekker 14-713. Br. Kring '68II4-441 4. ABC IV 4-38. Tweede klas A: 1. Z.-Beveland III4 78, '2. Valkenisse III3-52, 3. ABC IV4 46,4. Reimerswaal II 3-33 Tweede klas B: 1. Z.-Beveland II4 78,2. 't Wolhaakje en Kurketrekker! 4-63, 4. ABC VII 4-33. Derde klas: 1. Valkenisse TV 4-78,: ABC vni 4-73, 3. Reimerswaal Ili 4 52, 4. MBC 4-37. Zeeland Zuid: eerste klas: 1. Lucto II3-65,2. Axel 13-55,3. Hulst 13-39 Emergo n 3-16. Tweedeklas: 1. BS Oostburg 13-64 i Luctor IV 3-58, 3. Luctor V 3-45,4 Aardenburg I 3-38, 5. BS Oostburg 1 3-37, 6. Luctor III 3-28. ZATERDAG 13.40-13.50 BBC 1: Voetbal FA Cup 14.00-15.50 Super: Sport. 14.35-15.50 BBC 1: Paarderaces e: World Bowls. 15.50-16.00 Super: Sport News. 15.50-18.10 BBC 1: Rugby en voetba 16.00-16.30 Super: World Sports Spi pial. 17.30-18.40 BBC 2: WK Bowls in Prei ton. 18.00-19.00 Did 1: Sportschau me Bundesligavoetbal 18.25-18.58 Ned 1: Sportpanoraraa 18.50-19.20 BBC 1: Snooker: Bi Break, spel- en showprogramma. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 22.00-22.30 Did 2: Sportnachrichten 22.30-23.00 BRT 1: Sport 23.00-23.20 BBC 1: Sport 23.00-23.30 Super: Hang Loose altei natief sportmagazine. ZONDAG 12.00-12.45 Ned 2: Voetbal Plus mi gazine. 12.45-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 14.50-15.00 Super: Sportnieuws. 16.00-16.30 Super: World Sports Spi cial. 16.30-17.00 Super: Hang Loose alle: natief sportmagazine. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Specia Pilkington Cup. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 20.00-20.45 RTL 4: Match voetbal. 21.50-22.00 Super: Sport. 22.10-22.15 Did 2: Sport am Sonntaj 22.35-22.55 BRT 1: Sport TERNEUZEN - De onbetwiste topper in de vierde divisie pou le D van de squashcompetitie, Yellow Dot 1-Flying Dutchman 1 is voor het eerste Terneuzense herenteam een succes gewor den. Flying Dutchman bewees daarmee klaar te zijn voor de promotie naar de 3e divisie. Met slechts een verliespunt wis ten de Terneuzenaren de heren uit Cadzand op achterstand te houden door de sets overtuigend te winnen. Alleen Flying Dutch- manspeler Luc de Booy, die dit seizoen niet zo sterk als andere jaren speelt, kon niet imponere tegen Jean Paul Baart en vei loor met 3-0. Met nog zes wedstrijden voord boeg staat Flying Dutchman vier punten voor op de numme twee op de ranglijst, Yellow Do 1 uit Cadzand. Uitslagen: Yellow Dot 1-Flyin Dutchman 1: 1-4. Rudi de Lijser-Eri v. d. Hoek: 1-3 (9-4, 8-10, 5-9. 2-9), Et win van Waas-Martin Clarke: 1-3(1-1 9-4, 5-9, 7-9), Jean Pierre v. d. Beckt Kevin Jackson 0-3 (7-9, 8-10, 7-9 Jean Paul Baart-Luc de Booy 3-0(9-; 9-0, 9-6). van onze tennismedewerker HOEK - De eerste ontmoetingen in de hoofdronde in poule C/D van de mixedcompetitie in De Braakman leverde geen verras singen op. De grote kansheb bers op het kampioenschap, Boskreek I en Segers, bleven met 10-2 gemakkelijk overeind tegen respectievelijk BVC Sluis en Verschelling. Westerschelde- college verwees De Rammelaar met 9-3 naar de verliezersronde. Ook Steenbakker/Renes plaats te zich probleemloos door De Meppers met 10-2 te elimeneren. Uitslagen. Mixed hoofdronde poule C/D: Boskreek I-BVC Sluis 10-2; Wes- terscheldecollege-De Rammelaar 9- 3; Steenbakker/Renes-De Meppers 10-2; Segers-Verschelling 10-2. Da mes. Poule F: Bondewel-De Meppers 2-2; Boskreek II-Boskreek III 2-2. Poule G: Roava-Jojo's 4-0; Drops- hotjes-Stap voor Stap 2-2. Poule H: Denoek-TVS II 2-2; Ador Sport-ZVH II2-2.Poule I: Smash-Kolijn 3-1; Bos kreek IV-Doorzetters 4-0. Eindstand tweede ronde: Poule F: Boskreek II 7; Bondewel en Bos kreek m 6; De Meppers 5. Poule G: Roava 10; Stap voor Stap 6; Jojo's 5; Dropshotjes 3 Poule H: TVS II7; De- noek en ZVHII6; Ador Sport 5. Poule I: Smash en Boskreek IV 9; Kolijn 6; Doorzetters 0. Jeugdcompetitie na 10 speeldagen. Poule A: Chang 76; Lendl 71; Agassi 66, Wilander 62, Connors 57; Mc En- roe 54; Edberg 48; Becker 47. Poule B: Seles 76; Garrison 73; Sanchez 72; Graf 72; Navratilova 59; Evert 49; Sa- battini 43; Mandlikova 36. Terneuzen Fourisol gaat na de 8-0-winst op Minne in de mixedcompetitie in het Racketcentrum aan de lei ding in poule 1. Een poule lager blijft Dees in de onderste regio nen na de 1-7-nederlaag tegen ISM II. Toch waren de onderlin ge verschillen niet zo groot als de eindstand doet vermoeden. Jan- nie Michielsen en Yvonne Meer- tens waren met 7-5 te sterk voor Elly Everts en Ada Kest. Adrie Meertens en Jaap Michielsen zorgden voor eenzelfde uitslag ten koste van Rob Everts en Jai Kest. Het duo Meertens/Meer tens bleef tegen Kest/Kest me 7-6 eveneens net aan de winnen de hand. Het enige punt vai Dees kwam op naam vai Everts/Everts die met 9-9 gelijl speelden tegen de combinatii Michielsen/Michielsen. Uitslagen. Mixed. Poule 1: Fouriso Minne Vastgoed 8-0; ISM Ihamelin 6-2. Poule 2: Van Wijk-Verlinde 24 ISM II-Dees 7-1.Heren. Poule 2: Noi wen-Audenaerd 6-0. 3: Deij-Asse man 4-2. 4: Stoffels-Zaamslag 4-2 Balzereit-Koole 4-2. 6: Klopmeijei Verschelling 4-2. 7: Everts-Loonstij) 4-2; Michielsen-Vermeulen 4-2. 8: D Reus-Verbraeken 2-4; Mackaay-Ns gelkerke 5-1. 9: Leeuw-Bilderbeek 1 5; Corlemeijer-Dobbelaar 2-4. Dames. Poule 1: Kort-Tarant M Timmerman-Moerbeke 3-1. 2: Vai Riet-Everling 1-3; Fourty Love-Dj Keijzer 2-2.3: De Teije-Sponselee2-J Konig-Cavanagh 4-0. 4: Van de Zeijst-Jansen 0-4; Dees-De Vries 2-2 5: Schaart-Groot 4-0; Loof-Kavelaar Cadzand In de damescompetitie in Cad zand boekten Lena Kools er Matty Dees een verdienstelijk 7-5-overwinning op de Oost burgse combinatie Dirma Ver heul en Ina Bartelse. Yvonnf Krijnen en Mimi Kuypers waret eveneens succesvol door Nettj de Winter en Janny Hamelink dt baas te blijven. Uitslagen. Poule B: Dekker/Pietfl* Maas/Wisse 5-7. Poule C: Van Keu len/Henderikse-Van Becelaere/Stai' daert 4-12; Trompetter/Brakman Van Becelaere/Standaert 6-15. Po11" D: Mabelis/Du Maillie-LeenhoU' wers/Zoetewey 8-8; Heijens/Vei- duyn-Wondergem/Verhage 4-lt Poule E: De Winter/Hamelink-Krii nen/Kuypers 5-8. Poule F: Timmer rnan/Minnaert-Lietaer/Heyneman 12-5; Dhont/Van Dongen-Nijsse/Vafl de Hemel 10-6. Poule G: Vermeulen' Reijnders-Doornebos/Jansen var' Rosendaal 7-9.Poule H: Quaak/Van der Slikke-Du Fossee/Malcorps B-fi Tan/De Kant-Goethals/Risseeuw fr 7. Poule I: Kools/Dees-Verheul/B"' telse 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 58