Fechniek Bonaly catastrofaal Het fundament brokkelt af Opslag van Jan Siemerink hapert De Ruiter coach van FC Den Haag Sean Kelly rapste in de eindsprint Van Tiggelen begint met gele kaart aan Europese titelstrijd iranse kunstrijdster had beter trampolinespringster kunnen blijven 1/7 uitslagen pnonze verslaggever iebren de Boer LBERTVILLE - Ook Surya Bo- j]V kon de Fransen niet in ex- isê brengen. Het chauvinisti- (l,e legioen, afgelopen maan- l? reeds aangeslagen huis arts gekeerd nadat het ijs- mspaar Isabelle en Paul Du- jesnay naast de gouden plak id gegrepen, moest gister- iond toezien hoe ook de kleine, jnkere kunstrijdster er niet in jagde de hoogste trede van iterepodium te bereiken. sportkrant l'Equipe wijdde idurende het olympisch toer- ooi bijna dagelijks een artikel i® haar. Nog nooit had 'La tsuice' een olympisch kunstrij- ampioene voortgebracht. Maar Ui uitgerekend met het eigen jbertville als decor, hadden de ïansen een heuse troef in han- jn. Enkele weken voor het ont leken van het olympisch vuur ad Surya Bonaly haai- tweede uropese titel veroverd en dat ras voor de pers in haar vader- wd aanleiding de' exotische reumes uit te roepen tot dé audidaat voor olympisch goud. oor het gemak werd vergeten latBonaly bij het EK in Lausan- f nauwelijks serieuze tegen- tand te duchten had gehad. Al ien de Duitse Marina Kielmann de Engelse Joanne Conway lieten nog wel eens een geslaag de tweevoudige axel zien, maai de achterstand op de achttienja rige Parijse studente was te groot om van een serieuze be dreiging te spreken. In Albertvil- le was dat anders. Daar diende Bonaly deze week de strijd aan te binden met de Amerikaanse sterren Kristi Yamaguchi, Nan cy Kerrigan, Tonya Harding en het Japanse springveertje Mido ri Ito. Trampoline Yamaguchi en Ito golden als de belangrijkste favorieten. De naam van Bonaly werd door de deelneemsters, de trainers en coaches zelden genoemd in het rijtje der kampioenskandidaten. Martin Skotnicky, trainer van Isabelle en Paul Duchesnay, liet reeds voor Albertville weten waarom. „Haar schaatstechniek is catastrofaal. Ze springt heel aardig, maar de stijl is nauwe lijks een voldoende waard." Benjamin Wright, lid van de technische commissie van de ISU (internationale schaatsu- nie, red) merkte zelfs op: „Surya had beter trampolinespringster (de sport die Bonaly tot voor en kele jaren beoefende, red) kun nen blijven." Die vernietigende kritieken heb ben naar alle waarschijnlijkheid alles te maken met-de impopula- DEN HAAG (ANP) - Nol de Ruiter wordt de nieuwe trainer van de eredivisieclub FC Den Haag. Gisteren kwamen beide partijen een verbintenis voor driejaar overeen. Nol de Ruiter is momenteel nog in dienst van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB), waar hij onder meer de verantwoordelijkheid heeft voor het Olympisch elftal. Wan neer Nederland zich plaatst voor Barcelona zal De Ruiter, die per 1 juli in dienst treedt, van Haagse kant geen problemen in de weg worden gelegd voor het begeleiden van Oranje. „Die kant van de zaak is goed afgeschermd", aldus het Haag se bestuurslid technische zaken Van Driel. „Een deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen zal dan door een ander moeten worden gedaan. Over wie dat moet worden hebben wij nog noet gesproken," aldus Van Driel. „Het kan heel goed mogelijk Mark Wotte zijn, die ook nu de verantwoordelijk heid heeft." Begin deze week nam FC Den haag contact op met De Rui ter. Donderdag sprak de trainer met oud-voorzitter Dé Stoop over de financiële aspecten, waarna gisteren werd besloten voor drie jaar met elkaar in zee te gaan. STUTTGART (ANP) - Jan Sie- Bierink is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van iet met 1,8 miljoen gulden gedo teerde tennistoernooi in Stutt- jart. Vorig jaar was de Rijns- hurger bij de „Classics" de gro te onbekende, nu werd er terde- (erekening met hem gehouden. Zeker na zijn eclatante zege op ie vermoeide Duitse held Boris Becker. De Tsjechoslowaak Petr Korda ras fit èn goed genoeg om de Ne derlander, naar de 40ste plaats ep de wereldranglijst gezakt, in fijn opmars te stuiten: 6-4 6-4. De linkshandige Siemerink team tegen zijn driejaar oudere ïsjechoslowaakse opponent netin zijn spel. Zijn aanvalslust terd geremd doordat zijn opslag als wapen te vaak haperde. En Üj is nu eenmaal niet het type dat het alleen van standvastig heid op de baseline moet heb- rcn. Korda had aan twee servi- «doorbraken, die in de tweede iet zelfs op love, genoeg voor de nij eenvoudige zege. Hij sond er «totaal slechts 70 minuten voor op de baan. Sfèfan Edberg had in de kwartfi nale verrassend veel moeite met de ltaliaan Omar Camporese. De Zweed stond al meteen zijn opslag af en verloor de eerste set «et 4-6. Daarna herstelde hij fich (6-2 7-5) maar had in totaal toch tweeënhalve uur werk een Jan Siemerink kwam tegen Korda niet in zijn spel. riteit van Bonaly binnen de kunstrij-wereld. Handtekenin genjagers worden door haar sim pelweg genegeerd, journalisten draait ze, zodra haar een lastige vraag wordt gesteld, de rug toe. en haar concurrentes kunnen in de wandelgangen slechts op een minzaam 'bonjour' rekenen. „Ze is niet bepaald mijn vriendin", omschreef Kristi Yamapichi haar relatie met de Francaise. Het is de vraag of dat allemaal de schuld is van Bonaly zelf. De verwijtende vinger kan eerder uitgestoken worden naar haar adoptiemoeder, Suzanne Bona ly. Sinds zij midden jaren zeven tig de op het oceaaneiland Reu nion geboren Surya in huis nam, waakt moeder Suzanne over haar kind of het de kip met het gouden ei betreft. In Frankrijk is Surya Bonaly een commercieel succes. Haar tengere gestalte (1.54 meter en 52 kilo) siert me nig reclameposter en 'maman' Bonaly beheert de binnenstro mende francs. Daar is op zich weinig tegen, wa re het niet, dat Suzanne ook de gedragingen van haai- dochter meent te moeten dirigeren. Toen Surya het kort geleden tijdens een persconferentie waagde te vertellen dat zij een beetje ver liefd was op Paul Duchesnay, viel moeder Suzanne bijkans van haar stoel. Zij zag haar doch ter al in een schandaal verwik keld raken, waardoor de geld kraan in huize Bonaly in Nice wel eens minder rijkelijk zou kunnen gaan vloeien. Sindsdien neemt moeder dus samen met Surya plaats achter de micro foons. Vragen worden eerst aan Suzanne gesteld; zij bepaalt of de vraag wel „passend" is voor haar dochter. plaats in de halve eindstrijd vei lig te stellen. Hij benutte daar toe de zevende matchbal. In het duel tussen de linkshan- ders Guy Forget en Alexander Volkov kwam onverwacht de Rus op het eerste plan (6-4 6-4). „Ik snap niet dat Forget zo ze nuwachtig was", reageerde de 24-jarige speler uit Kaliningrad verwonderd. „Ik hoefde de bal slechts ze snel mogelijk te ne men. Dat was al voldoende." Stuttgart. Mannen, 1,8 miljoen gul den, tweede ronde: Forget (Fra/5) - Bergstroem (Zwe) 7-6 6-2. kwartfina le: Korda (Tsj/6) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4, Volkov (GOS) - Forget (Fra) 6-4 6-4, Edberg (Zwe/2) - Camporese (Ita) 4-6 6-2 7-5. Philadelphia. Mannen, 1,8 miljoen gulden, derde ronde: Mansdorf (Isr/16) - Stich (Dui/1) 7-6 7- 5, Sampras (VSL/2) - Pescosolido (Ita/ 15) 7-6 4-6 6-4. Grabb (VSt) - Wood- bridge (Aus) 7-6 6-4, Gilbert (VSt/6) - Laurendeau (Can) 6-4 6-3. Krickstein (VSt/10) - Gilbert (Fra) 3-6 7-6 7-5, Grabb (VSt) - Woodbridge (Aus) 7-6 6-4. Oklahoma City. Vrouwen, 270.000 gulden, tweede ronde: Fraaier (VSt/4) - Allen (VSt) 6-4 6-0. Provis (Aus/5) - Godridge (Aus) 6-1 6- 0, McNeil (VSt/3) - Reinach (ZAf) 6-4 6-2, Garrison (VSt/1) - Hiraki (Jap) 6-2 6-1, Fernandez (VSt/2) - White (VSt) 7-6 6-1. Cesena. Vrouwen, 180.000 gulden, tweede ronde: Golarza (Ita) - Appelmans (Bel) 6-4 6- 2. Kwartfinales: Golarza - Paradis (Fra) 2-6 6-2 6-4, Nowak (-Pol) - Herre- man (Fra) 6-4 2-6 7-6. De ijspiste lijkt de enige plaats waai- Surya Bonaly een beetje onder het juk van haar moeder vandaan weet te kruipen. Dan blijkt ook, dat ze helemaal niet het verwende sterretje is waar velen haar voor houden. In een onbewaakt ogenblik eerder deze week. toen haar moeder even niet in de buurt was. liet ze voor een van de vele tv-camera's wé ten genoten te hebben van de korte kur van Yamaguchi. En toen de reporter haar vroeg wat haar grootste wens was. ant woordde ze niet „olympisch goud", maar „vrede voor de hele wereld." Nieuwe kans Gisteravond werden haar ge dachten echter uitsluitend be paald door de meest begeerde medaille. Woensdag sloot Surya Bonaly de korte kur af met een derde plaats in het klassement, achter de Amerikaansen Yama guchi en Kerrigan, maar voor Harding en Ito. „Ik geloof in het goud, ik wil het Franse publiek graag de titel geven", sprak ze voor de finale. De 'Olympic Hall' stroomde gisteren zoals bij alle voorgaande kunstrij-wedstrij- den tot in de nok toe vol en was massaal op de hand van de klei ne Bonaly. Maar haar droom kwam niet uit. Surya Bonaly krijgt over twee jaar in Lilleham- mer een nieuwe kans haar kuren om te zetten in goud. Yamaguchi beste kunstrijdster ALBERTVILLE (ANP) - Wereldkampioene Kris ti Yamaguchi heeft gis teravond de Olympische titel kunstrijden ver overd. De 20-jarige Ame rikaanse, die sportieve prestatiedrang perfect combineert met een es thetische schaatsstijl, verdedigde haar voor sprong met een uitste kende vrije kür. Ze hield het Japanse springwon- der Midori Ito achter zich. Het bron%was voor haar landgenote Nancy Kerrigan. Surya Bonaly krijgt in Lillehammer een nieuwe kans. Manfred Krikke niet langer manager ploeg Gisbers OOSTERHOUT/VALENCIA (GPD) - Manfred Krikke is geen manager meer van de PDM-wielerploeg. Na een overleg in Oosterhout gisteren met vertegen woordigers van het bedrijf PDM en met die van de wielersticliting PD Magnetics stapte de vorig jaar zo verguisde zaken man op. Of dat uit eigen vrije wil gebeur de, is nog maar de vraag. Krikke was gis teren niet voor commentaar bereikbaar. Over de inhoud van het overleg in Ooster hout wenste ook PDM, via de persdienst van Philips, gisteren niet in detail te tre den: Jack Reemers van het Eindhovense moederbedrijf verwees slechts naar een communiqué dat het had over „om zake lijke en persoonlijke redenen", over Krik- kes opvolger Ad Simonis en over de wie lerploeg, die er verder niets van zou mer ken. Maar Simonis reisde gisteren na het ge sprek wel spoorslags af naar Valencia, om daar renners en ploegleiding van PDM persoonlijk op de hoogte te stellen. „Voor dat ze het weer van derden, vertekend, krijgen te horen", aldus Reemers. Volgens de Philips-woordvoerder zal de stichting gewoon haar werk voortzetten en is het eerste doel de continuiteit na het seizoen '92 te waarborgen. „Simonis is geen onbe kende in de wielersport, die heeft zo ook zijn relaties." In Valencia, waar hij zijn kopman Erik Breukink in een goede uitgangspositie heeft staan voor de tijdrit vandaag, rea geerde ploegleider Jan Gisbers gister avond gelaten op het bericht uit Neder land. „Voor mij geen nieuws. Het was al lang bekend dat Krikke ermee op wilde houden. Hij heeft de zaken keurig netjes afgehandeld en overgedragen. Dat is alles. Geen nieuws, geen kermis." Blijft de vraag waarom Simonis nu zono dig direct naar Spanje is afgereisd en waarom Krikke niet gewoon op 31 decem ber is teruggetreden. Dat was aanvanke lijk ook de bedoeling toen PDM dacht in Festina een partner voor de toekomst te hebben gevonden. Gerry van Gerwen was al bereid gevonden Krikke als manager Manfred Krikke. van de nieuwe wielerploeg op te volgen toen de Spaanse horlogefabrikant zich om „monetaire en fiscale redenen" alsnog on verwacht terugtrok. Het was de zoveelste teleurstelling die Krikke vorig jaar kreeg te verwerken na alle kritiek over de wijze waarop het Tour debacle naai- buiten is gebracht. Krikke was het die de zwarte Piet kreeg toege speeld en de positieve publiciteit voor zijn bedrijven, die hij vier jaar lang had geno ten, sloeg om naar de andere kant. Zijn functie als directeur van PD Magnetics met daaraan gekoppeld de rol van mana ger, was geen droom meer. maar werd een nachtmerrie. Krikke maakte er geen geheim meer van liever te willen terugtreden, maar dat on der de omstandigheden moeilijk kon doen. „Juist als het moeilijk gaat, stap ik niet op. Zo ben ik nu eenmaal". Juist daar om kwam het bericht gisteren toch als een verrassing. Immers, PDM heeft nog geen sponsor voor volgend seizoen, ook al wil den geruchten uit Spanje vorige week an ders. Gisbers zei gisteren zich daarover te heb ben verbaasd. „Er is van alles over me ge schreven, maar dat kennelijk allemaal via de Spaanse en Belgische pers. Zelf heb ik geen Nederlandse journalist gesproken. Nee, er staat nog niets vast. Wel heb ik een serieuze kandidaat. Daar heeft Krikke niets mee te maken gehad, dat heb ik zelf gedaan. We zijn nog niet zover dat we het over de juridische aspecten hebben ge had. Mocht het ooit zover komen, wat nog maar zeer de vraag is, dan is het nog vroeg genoeg om de mensen van de stichting daarbij in te schakelen. Dat dat nu Simo nis is. in plaats van Krikke. dat maakt niets uit." Enkele dagen geleden gaf Krikke nog toe dat hij en Gisbers het afgelopen jaar vaak „harde" gesprekken hadden gehad, maar dat het lot hen nog even verbond. Nu is dat niet meer zo en Krikke leek daarover niet echt teleurgesteld te zijn. Tactiek In een reactie op het nieuws van het terug- rieden van Manfred Krikke zei Gerry van Gerwen, de beoogde manager van Festi- na-PDM, gisteren: „Het verbaast me niet. Je kunt zien dat PDM onderuit gaat. Het bastion bestaat nauwelijks meer, het fun dament brokkelt af. Eerst Blink weg als voorzitter van de stichting, nu Krikke weg als directeur-manager: de opbouw van de ploeg verdwijnt langzaam maar zeker. Dat Gisbers nu uit Spanje berichten over een nieuwe sponsor laat doorkomen, zou best wel eens tactiek kunnen zijn. Zo houdt-ie de renners, als die al onrustig worden, nog even aan het lijntje en voor komt hij dat ook zij weglopen." BENICASSIM (AFP) - De Ierse wielrenner Sean Kelly heeft gis teren de vierde etappe van de Ronde van Valencia op zijn naam gebracht. De 36-jarige ve teraan versloeg na een rit over 218 kilometer van Alcudia naar Benicassim de Spanjaard Juan Carlos Gonzalez en de Deen Jes- per Skibby in de eindsprint. De Belg Johan Museeuw behield de gele leiderstrui. Kelly, die zijn Nederlandse werkgever inruilde voor de Lo tus-ploeg. bewees in Spanje nog steeds niet versleten te zijn. Hij zegevierde zondag al in de strijd om de trophee Luis Puig. Nu weer in Benicassim na een een pittige rit. waarin alleen de goe de klimmers en de renners met vroege vorm overeind bleven. Voordat de Ier kon worden ge huldigd moest wel de finishfoto worden bestudeerd. Beste Ne derlander was Frans Maassen, die als achtste de streep passeer de. Benicassim. Ronde van Valencia, vierde etappe Alcudia Crespins - Be nicassim: 1. Kelly (Ier) 218 km in 6.02.08 (36.119 km/uur). 2, Gonzalez Salvador (Spa). 3. Skibby (Den). 4 Museeuw (Bel), 5. De Clercq (Bel), 6. Gelfi (Ita). 7. Jalabert (Fra). 8. Maas sen (Ned), 9. Pascual (Spai. 10 Mauri (Spa), Nederlanders: 12. Talen, 19 Theunisse. 28 Breukink. 35. Cordes. 36. Suykerbuyk, 45 Rooks allen z.t. als Kelly. 73. Solleveld 3.08, 96. Ver hoeven 10.25. 106. Wijnands 13.08, 109 Van der Pas. 113. Hermans, 120. Kokkelkoren, 122. Nijboerz.t. Algemeen klassement 1. Museeuw 13 22.58, 2. Gonzalez Salvador. 3 Ja labert, 4 Talen. 5. Kelly, 6. Montoya (Spa). 7. Chiurato (Ita). 8. Diaz Zabala (Spai. 9. Diaz (Spa), 10 Antequera (Spai. 16. Breukink allen z.t. als Mu seeuw. Nederlanders: 26. Maassen 1 57, 32. Theunisse, 39. Cordes, 41. Rooks z.t., 97 Verhoeven 15.30, 104, Solleveld 19.40, 107. Van der Pas 20.01, 113. Wijnands, 115. Kokkelko ren, 116. Hermans z.t., 122. Nijboer 28.33. ZURICH (ANP) - Adri van Tig gelen is de enige Nederlandse international die aan de Euro pese titelstrijd in Zweden be gint met een gele kaart achter zijn naam. Dat houdt in dat de verdediger tijdens de eindron de bij de eerst volgende officië le waarschuwing onmiddellijk voor één wedstrijd wordt ge schorst. De gele kaarten die spelers bij de kwalificatie-duels ontvingen blijven van kracht. De UEFA presenteerde gisteren de lijst van voetballers, die met een voorgeschiedenis aan het evene ment in Zweden beginnen. De Duitsers staan er het slechtst voor. Zes spelers (Buchwald, Brehme, Kohier. Matthaus, Riedle en Berthold) zijn gewaar schuwd. Van het zestal is in prin cipe alleen Berthold niet zeker van een vaste plaats. Van Tiggelen kreeg de gele kaart in de thuiswedstrijd tegen Por tugal, op 16 oktober van het vo rig jaar. Ook in de eerste ont moeting met de Zuideuropena- nen kreeg hij geel. Die kaart was echter net verjaard, op het mo ment dat hij de tweede ontving. Jean-Pierre Papin ontving als enige in 1991 twee gele kaarten tijdens de kwalificatie-reeks. De Fransman zat zijn schorsing echter al uit tijdens het duel met IJsland, gespeeld op een mo ment dat de Europese kampioen van 1984 zich al had geplaatst. De topschutter zal daardoor van de partij kunnen zijn in de ope ningswedstrijd van de Europese titelstrijd, op 10 juni tussen Frankrijk en Zweden. Zweden heeft als enige van de acht deelnemers geen speler die met een boeking aan het toer nooi begint. Als organisator be hoefde het land geen kwalifica tie-duels te spelen. Gele kaarten ontvangen in vriendschappelij ke duels tellen niet mee. Tijdens de loting, onlangs in Göteborg, protesteerden enkele landen te gen dit voordeel. De UEFA was daarvoor niet gevoelig. De lijst van spelers met een gele kaart ziet er als volgt uit: Duits land: Buchwald, Brehme, Koh ier. Matthaus, Riedle en Ber thold, Engeland: Batty en Ro- castle, Schotland: Malpas, McCall en Durie, Frankrijk: Amoros en Perez: Nederland: Van Tiggelen, GOS: Aleinikov, Joeran. Koelkov en Tsjernisjev, Joegoslavië: Milanic en Vujavic. Stich neemt tijdje rust PHILADELPHIA (RTR) - Mi chael Stich is toe aan rust. De kampioen van Wimbledon ver klaarde dat op het toernooi van Philadelphia, waar hij in de derde ronde verloor van Amos Mansdorf, 6-7 5-7. De Duitser was als eerste geplaatst, de spe ler uit Israël als zestiende. „Ik speelde ronduit slecht", zei Stich na de nederlaag. „Het komt omdat ik vermoeid ben. Op dit moment vind ik het niet leuk om te tennissen. Bovendien beginnen de discussies over mijn zwakke spel me te vervelen. Ik beleef er geen plezier aan op de baan te staan." TTTF I I I I I I I I I I Zwemmen Drachten. Nederlandse winterkam pioenschappen, vierde dag, Man nen: 400 m wissel: 1 Wouda (PSV) 4.15,65 (Ned. record), 2 Steegeling (De Dolfijn) 4.25,74. 3. Van der Zijden (De Gouwe) 4.28,04, 4. Marsman (De Zijl/LGB) 4.29,86, 5. Van der Loos- drecht (De Kempvis) 4.30,33, 6. Van der Meer (Torpedo) 4.33,28,7. Van der Veen (Rapido'82) 4.33,43, 8. Sprink- huizen (De Zijl/LGB) 4.34,89. 4x200 m vrij: 1 PSV 7.25,78. 2. De Dolfijn I 7.29,30, 3. De Dolfijn II 7.36.62, 4. De Zijl/LGB I 7.37.31, 5. AZPC 7.42,52,6. ZwemlusbDen Hom mel 7.49,91, 7. Nautilus 7.52.29. 8. Rapido'82 7 54,38. Vrouwen: 50 m vrij: 1. De Bruijn (Nautilus) 25,50, 2. Postma (DZPC) 25.78, 3. Elzerman (De Dolfijn) 25,88, 4. Mildred Muis (AZPC) 26.02, 5. Brie nesse (AZPC) 26.19,6. Marianne Muis (AZPC) 26.46, 7. Masseurs (Rapido-82) 26,62, 8. Weijering (De Dinkel) 27,05. 800 vrij: l. Wiersma (De Dolfijn) 8.32,65. 2. Vlieghuis (De Dinkel) 8.36,55 (Neef. aspirantenrecord), 3. Masseurs 8.53,64, 4. Wammes (TZC Vahalis) 9.00,79. 5 Smit (Hoorni 9.00.84, 6. Geurts (De Dolfijn) 9.04,08, 7. Zuhal (VZC Ve) 9.04.78, 8 Bakker (LZ1886) 9.05,30. 4x100 m meisjes onder 16: 1 De Din kel I 3.58,10. 2. PSV 3.59,72, 3. TZC- Vahalis 4.03,25, 4. AZPC I 4.03,66, 5. LZ 1886 4,09,21, 6. Eemsrobben 4.09,39, 7. De Dolfijn 4.09,84. 8. De Zijl/LGB 4.10,88. Voetbal Duitsland. Karlsruher SC - MSV Duisburg 2-2, Werder Bremen - Le- verkusen 1-1. Dammen Cannes. Internationaal toernooi: Achtste ronde: Heusdens (Ned) - Katz (GOS) 0-2. Nicault (Fr^i - Van Dusseldorp (Ned) 2-0, Wigman (Let) - Schwartsman (GOS) 1-1. Baljakin (GOS) - Koeperman (VSti 1-1, Valne ris (Let) -Presman (GOS) 1-1. Van dei- Graaf (Ned) - Leemberg (Ned) 1-1. Fourman (GOS) - Dziubek (Poli 2-0. Borghetti (Ita) - Prosman (Nedi 0-2. Negende ronde: Fourman Schwartsman 1-1, Baljakin - Katz 1- 1, Wigman - Koeperman 1-1. Pros man - Valneris 0-2, Strecha (Duii - Van Dusseldorp (Ned) 0-2, Leemberg - Schwartsvaeger (Fra) 1-1. Van dei- Graaf - Arendo (Fra) 1-1, Dziubek - Heusdens 0-2. Eindstand: 1 Schwartsmann 13 (100), 2. Valneris 13 (98). 3. Baljakin, Presman, Koeperman 12. 6 Wigman, Katz. Fourman 11.9. Prosman 10.10. Heusdens 10; 16 Van Dusseldorp 8. 18. Leemberg 8,19. Van der Graaf 8. Badminton Den Bosch. Kwalificatie Thomas/ Uber Cup. halve finales: Uber Cup (vrouwen): Groep A: Denemarken - Polen 5-0, Schotland - Hongarije 5-0, Polen - Hongarije 5-0. Groep B: Bulgarije - Frankrijk 5-0, Nederland Duitsland 5-0 (Coene - Schmidt 11-1 11-7. Van der Knaap - Ubben 11-7 11-3, Van den Heuvel - Skropke 11-12 11-0 11-5, Hoogland/ Meilink - Stechmann/Seid 15-11 17-18 15-7. Coene/Van den Heuvel Schmidt/Ubben 15-2 15-3). Eind stand: 1. Nederland 3-6. 2. Duitsland 3-4, 3. Bulgarije 3-2. 4. Frankrijk 3-0. Groep C: Engelan^l - Tsjechoslwakije 5-0, Canada - Verenigde Staten 5-0. Groep D: Zweden - Ierland 5-0, GOS - Zuid-Afrika 4-1, Ierland - Zuid-Afrika 3-2. GOS later gediskwalificeerd Zweden geplaatst voor halve finales. Thomas Cup (mannen): Groep A: GOS - Iran 5-0, Zweden - IJsland 5-0. Groep B: Finland - Noorwegen 4-1, Engeland - Schotland 5-0. Eind stand: 1. Engeland 3-6. 2. Schotland 3-04, 3. Finland 3-2,4. Noorwegen 3-0. Groep C: Verenigde Staten - Polen 4- 1. Groep D: Oostenrijk - Zwitserland 4- 1. Denemarken - Canada 5-0. Eind stand: 1 Denemarken 3-6, 2. Canada 3-4, 3. Oostenrijk 3-2. 4. Zwitserland 3-0. Schaken Cannes. Internationaal landentoer- nooi. Zesde en laatste ronde: Frank rijk - Nederland 11/2-2 1/2. Gedetail leerd Kouatly - Piket 0-1, Renet - Van der Wiel 1/2 - 1/2, Santo-Roman - Sosonko 0-1. Miralles - Ree 1-0. Engeland - Verenigde Staten 21/2-1 1/2. Gedetailleerd: Nunn - Seirawan 1/2 - 1/2, Adams - Christiansen 1/2 - 1/ 2, Chandler - Benjamin 1/2 - 1/2, Hodgson - Fedorowicz 1-0. Eindstand: 1. Engeland 17 1/2 punt, 2. Verenigde Staten 14,3. Nederland 12. 4. Frankrijk 4 1/2. Ruime zege van Haarlem ZWOLLE - Eerstedivisionisl FC Zwolle had thuis tegen Haarlem niets in te brengen. Piet Keur scoorde tweemaal voor Haarlem dat Zwolle met lege handen achterliet: 1-5. FC Zwolle - Haarlem 1-5 (1-1) 24. Po- corni 0-1.45. Michels 1-1,50. Keur 1-2, 65. Keur 1-3,68. Van Galen 1-4,84 Po- coml 1-5 Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 1200. Bijzonderheid; In de derde minuut werd Duim (FC Zwolle) met een brancard van het veld gedragen. Achteraf bleek de blessure echter mee te vallen. Boebka springt wereldrecord BERLIJN (ANP) - Sergei Boeb ka (GOS) heeft gisteravond bij indoor atletiekwedstrijden in Berlijn het wereldrecord pols stokhoogspringen verbeterd en op 6,13 meter gebracht. Mannen: Polshoog: 1. Sergei Boebka (GOS) 6.13 m (wereldrecord), 2. Jego- rov iGOS) 5.80 m, 3 Potapov (GOS) 5,65 m. 4 Bagyula (Hon) 5.65 m. Hoog 1. Sonn (Dui) en Matei (Roei 2.36 m (bwp). 3. Sotomayor (Cub) 2.34 m.4 Partyka (Pol) 2,28 m. Vrouwen: Hoog: 1 Henkei (Dui) 2.04 m. 2 Sjevtsjik (GOS) 1,96 m. 3. Quin- teiro (Cub) 1.93 m. 4. Banakova (GOS) 1.93 m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 43