Jan Siemerink stunt tegen Becker PZC sP°rt Samenwerken om niveau wielersport op te krikken Emmen komt bijna half miljoen tekort I Hockeyers laat op schot tegen Fransen Professor Donike ziet overeenkomst tussen Johnson en Krabbe Titelkandidaat maakt verrassende misstap Noodweer teistert Ronde van Valencia Jarige Paul Haarhuis in Philadelphia langs Wheaton VRIJDAG 21 FEBRUARI 1992 z 24 STUTTGART (DPA/SID) - Jan Siemerink heeft zijn goede her inneringen aan het tennistoer nooi in Stuttgart ook gisteren bewaard. De 21-jarige Rijnsbur ger, die vorig jaar als qualifier bij de „Classics" pas in de halve finale een halt werd toegeroe pen door Stefan Edberg, werkte nu de enige Duitse favoriet Bo- ris Becker uit het evenement. Siemerink schaarde zich via 6-3 6-4 in 1 uur en 20 minuten bij de laatste acht. Becker, vierde op de wereldranglijst, had nauwe lijks iets in te brengen. De Duit ser, die afgelopen weekeinde de Amerikaan Jim Courier de baas bleef in een vijf urn- durende fina le, werd bedwongen door het de gelijk en betrouwbare slagenre pertoire van Siemerink, niet door diens brille. Dat was giste ren niet vereist. De als derde geplaatste Becker klaagde over vermoeidheid. De partij tegen Courier zat hem nog in de arm en kuiten, net als de inspanningen uit de eerste ron de tegen Jonas Svensson. „Ik ben momenteel op", veront schuldigde de oud-Wimble- KARACHI (ANP) - Het Neder landse hockeyteam heeft gister avond in Karachi drie kwartier nodig gehad om in het eerste duel voor de strijd om de Cham pions Trophy de ban te breken tegen het zwakke Frankrijk. Maar toen was het meteen goed raak. Binnen vier minuten til den Bovelander. Brinkman en invaller Veen de score naar 3-0, waarna aanvoerder Mare Delis- sen de eindstand bepaalde op 4- 0. Zo kwam er toch nog een ruime overwinning tot stand in een wedstrijd, die qua spelpeil het beste zo snel mogelijk vergeten kan worden. Invaller-doelman Bart Looije (HGC) was de grote uitblinker met een handvol fraaie reddingen in de eerste helft. „We hebben geen moment aan het doelsaldo gedacht", zei aan voerder Mare Delissen. „Alleen de punten telden. We liepen in het begin te veel te hoop bij de 23-meterlijn. In de tweede helft hebben we het slimmer aange- MOUTIERS (SID) - Professor Manfred Donike, de Duitse do- ping-deskundige, is ervan over tuigd dat Katrin Krabbe bij de dopingcontrole in het Zuidafri- kaanse Stellenbosch gemanipu leerd heeft. „Ben Johnson heeft zeven maanden gelogen. Ik zie bepaalde overeenkomsten", al dus Donike. De Duitser, lid van de medische commissie van het internatio naal Olympisch comité, is van mening dat een onderzoek naai de gang van zaken, niets nieuws aan het licht zal brengen. „Het dossier is eenvoudig te omvang rijk om het te kunnen weerleg gen. De aanwijzingen tegen Ka trin Krabbe. Grit Breuer en Sil- ke Möller zijn overweldigend. Het zal zeer moeilijk zijn de zaak voor het gerecht aan te vech ten." Katrin Krabbe, die dagen lang gezwegen heeft, doorbrak giste ren voor de Duitse tv-zender ZDF dat zwijgen: „Wij hebben van onze kant niet gemanipu leerd. Men kan ons niets verwij ten." Thomas Springstein, de trainer van de drie door de Duit se atletiekbond geschorste atle tes, is er heilig van overtuigd: „Er komt geen schorsing." Dr. Reinhard Rauball, de juri disch adviseur van de atletes, acht het bewijs voor de schuld te mager. Bovendien is hij van me ning dat de Duitse bond te diep in het privé-leven van de atletes heeft ingegrepen. Professor Jospeh Keul, arts van het Duitse Olympische comité in Albertville, toonde zich in Moutiers verrast over het feit dat de Duitse bond in Zuid-Afri- ka mensen, die totaal geen erva ring hadden, de dopingcontrole heeft laten verrichten. De 'Nordkurier', een plaatselijke krant in Neubrandenburg, druk te gisteren bijna een volledige pagina met ingezonden brieven ter ondersteuning van de atletes en hun ontslagen trainer af. Een bank in Neubrandenburg plukt vruchten van de 'affaire Krab be'. Gouden en zilveren munten, die vorig jaar augustus na de strijd om de wereldtitels in To kyo werden geslagen, worden weer druk verkocht. Nike, de kledingsponsor van Krabbe en Breuer. heeft gisteren verklaard achter de atletes te blijven staan. „Beide atletes hebben voor ons uitstekend werk gedaan en wij zullen hen steunen tot duidelijkheid komt in deze affaire. Wij hebben de zaak in handen gegeven van des kundigen. Die zijn bepaald niet van mening dat overtuigend be wijs is aangedragen. Daarom verdienen zij onze onvoorwaar delijke steun", aldus Dusty donklampioen zich voor eigen publiek. „Tegen Svensson wan kelde ik al langs de rand van de afgrond. Mijn benen waren lood zwaar. Ik kon amper lopen." Zware weken Dat was Siemerink ook niet ont gaan. De Nederlander, 40ste op de wereldranglijst met de blik weer naar boven, rook zijn kans. Hij brak in de eerste set Beckers opslag voor 5-3 en nam in de tweede al snel een voorsprong van 3-1. De 7000 toeschouwers zagen het geschrokken aan. „Ik wist onmiddellijk dat ik tegen deze Becker niet kansloos was", zei Siemerink. „Hij heeft zware weken achter de rug." Sieme rink speelt in de volgende ronde tegen de als zesde geplaatste Tsjechoslowaak Petr Korda, die Anders Jarryd in twee sets uit schakelde. Jim Courier, de nummer één van de wereld, klaagde, hoewel hij ruim zeven kwartier op de baan stond, in tegenstelling tot Bec ker niet over vermoeidheid. Hij won dan ook en nog wel van Ri chard Krajicek. De Hagenaar pakt. Het wachten was gewoon op de eerste goal. Toen kwamen er vanzelf meer. Als we tien keer tegen Frankrijk spelen winnen we zeker negen keer met 4-0 of meer. Laat nu Australië maar komen. Ik heb er zin in. Als we dat ook tot een goed einde bren gen hebben we de eerste schif ting goed doorstaan." Karachi (Pak). Champions Trophy, eerste dag: Pakistan - Groot-Brittannië 1-0 (0-0). 68. Ahmed Shahbaz 1-0 Australië - Duitsland 2-1 (1-0). 31. Ha- ger 1-0, 47. Davies 2-0 (strafcomer), 62 Michler 2-1. Nederland - Frankrijk 4-0 (0-0). 46. Bovelander 1-0 (strafcorner), 49. Brinkman 2-0, 50. Veen 3-0, 56. Mare Delissen 4-0 (strafbal). Scheidsrech ters: Schasser (Aus) en Wolter (Dui). Toeschouwers: 1.000. Gele kaart: 68. Brinkman (Ned). Stand na de eerste dag: Nederland 1 1 0 0 2 4-0 Australië 1 1 0 0 2 2-1 Pakistan 1 1 0 0 2 1-0 Gr-Britt. 1 0 0 1 0 0-1 Duitsland 10 0 10 1-2 Frankrijk 1 0 0 1 0 0-4 Programma vrijdag: Nederland - Au stralië en Pakistan - Frankrijk. Kidd, namens de Amerikaanse firma. Merlene Ottey voelt zich bedro gen door Katrin Krabbe. Indien de internationale amateur atle- tiekfederatie (IAAF) de schor sing van vier jaar wegens mani pulatie rond de dopingcontrole bevestigt, eist Otteys Neder landse zaakwaarnemer Ray mond de Vries een schadever goeding van een half miljoen gulden. De sprintster uit Jamaica denkt na haar derde plaatsen bij de we reldkampioenschappen in To kyo dit bedrag aan neven-in komsten uit startgelden en re clame-activiteiten te zijn mis ge lopen. „Zonder een gedrogeerde Krabbe was Ottey eerste in plaats van derde geworden", zegt De Vries in Bild. „Dus moet Krabbe ons terug betalen", al dus De Vries die de Amerikaan se Gwen Torrence, in Tokyo tweede op 100 en 200 meter, ge makshalve over het hoofd ziet. Barrett naar Aston Vila LONDEN (Rtr) - Verdediger Earl Barrett is gisteren voor een transfersom van 5,2 miljoen gul den door Aston Villa overgeno men van Oldham. Barrett, die voor Jong Engeland uitkwam, wees een aanbod van de Engelse kampioen Arsenal na een week onderhandelen van de hand. SLUISKIL - De wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen wil met de organisatoren van grote wedstrijden in Zeeuwsch- Vlaanderen rond de tafel gaan zitten om het niveau van de re gionale wielersport op te krik ken. Volgens secretaris Karei de Koeijer (die gisteravond tijdens de jaarvergadering de zieke voorzitter Constant van Water schoot verving) moet er voor ge zorgd worden dat er „vanuit de jongerencategorieën voldoende doorstroming komt naar de amateurs. We moeten er voor waken dat deze niet geheel stokt, anders ziet de toekomst van de wielrennerij in Zeeuwsch-Vlaanderen er donker uit." moest door een schouderblessu re de halve finale van het open Australisch kampioenschap te gen Courier laten lopen. De herkansing in Stuttgart maakte niet duidelijk, dat .Kraji cek in Melbourne moreel recht had op de eindstrijd. Hij toonde zich alleen in de tweede set de meerdere (6-3) en verloor de an- dère met dezelfde cijfers. Kraji cek, die in de eerste ronde Jordi Arrese had verslagen, werd voor zijn inspanningen beloond met een premie van 25.000 gulden en De nabije toekomst ziet De Koeijer zeker niet pessimistisch tegemoet. De secretaris noemde op dat gebied „de toename van het aantal licentiehouders ten opzichte van vorig jaar. Maar we zullen zeker de jeugd goed in de gaten moeten blijven houden anders gaat het op langere ter mijn fout." Volgens De Koeijer ligt daar voor zeker een terrein braak voor de huidige groep amateurs. „Vorig jaar is het jeugdactive- ringsplan in het leven geroepen. Met name Rolf Mobach is daar zeer actief in geweest, Maar om dat helemaal vlot te laten verlo pen zullen vooral de amateurs zich in moeten zetten om ook een deel van de begeleiding op 28 punten voor de wereldrang lijst. Paul Haarhuis bezorgde zichzelf een aardig verjaarsdagscadeau. De Eindhovenaar, nu 26. won in de derde ronde van het met 1,8 miljoen gulden gedoteerde ten nistoernooi in Philadelphia van de Amerikaan David Wheaton. Michiel Schapers verloor in de tweede ronde van Wimbledon- winnaar Michael Stich. Haarhuis' naam komt niet voor op het verlanglijstje van Whea- zich te nemen. Samen met de or ganisatoren van bijvoorbeeld de grote wedstrijden moet er toch een plan gemaakt kunnen wor den om te voorkomen dat we op den duur helemaal geen renners meer over houden", veronder stelde De Koeijer, die zelfs ook dacht aan samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse Trimbond. Afscheid Voorts werd tijdens de bijeen komst afscheid genomen van be stuurslid Jacq d'Hont, die na veertien jaar actief te zijn ge weest terug trad. Zijn plaats werd ingenomen door Patrick van Passel, die als vertegen woordiger van de renners aan het bestuur werd toegevoegd. ton. De Amerikaan moet zo langzamerhand nachtmerries krijgen als hij de Nederlander op zijn weg treft. Tweemaal achter een immers al versperde Haar huis hem de doorgang. Vorige week in Memphis, nu in Phila delphia. Op de wereldranglijst staat Wheaton 15de, Haarhuis 41ste. Haarhuis' sterke' wedstrijdmen taliteit hield hem na de regulier gewonnen openingsset (6-3) in de tweede op de been. De in Phi- foto EPA van onze medewerker AXEL - Een van de titelkandi daten Broodje Ben/De Ridder liet zich in de hoofdklas van het zaalvoetbal regio Zeeuwsch- Vlaanderen verrassen door het onderaanstaande Deto Jeans. Het Axelse team hield Broodje Ben verdiend op een 3-3-gelijk- spel. Dit alles tot genoegen van koploper Het Bonte Hert, dat zelf weliswaar een moeizame 3- 1-overwinning tegen De Kom, buis behaalde, maar daardoor de voorsprong op zijn naaste concurrent zag groeien tot vier punten. In 't Sportuus van Axel vocht Deto Jeans zich naar een knap resultaat. In de eerste helft nam' de thuisclub zowaar een 2-1- voorsprong via doelpunten van Frank Schoonakker en Jaap Buijze. Bennie van Leeuwen bracht Broodje Ben met twee doelpun ten nog voor rust langszij: 2-2. In de tweede helft buitte eerst Broodje Ben een meerderheid uit via een doelpunt van nog maals Van Leeuwen, maar in de slotfase bepaalde Wim de Blaeij de eindstand terecht op 3-3. Churchill Lions is een van de meest scorende ploegen in de re gio. Dit keer wérd met 7-5 ge wonnen van Koster Dey/Tran- schemie. Onderaan speelde IZV zich via een monsterscore (9-4) tegen Bleijenbergh/Vajo vrijwel definitief in veiligheid. Vervaet en Grensvrienden hielden el kaar in evenwicht: 5-5. Heyn- drickx blijft na de 5-3-winst te gen Sporting '88 een stevige middenmoter. De Kombuis-Het Bonte Hert 1-3 - Het zag er lang naai' uit, dat Het Bonte Hert tenminste een punt moest toestaan. In de laatste vijf minuten werd pas de bevrijden de treffer gescoord, Voor rust bracht een eigen doelpunt van Job Zwegers de leiders op een 1-0-voorsprong, maar Sjef Pou- wels scoorde even later de gelijk maker (1-1). Een doelpunt van Martin Fleurbaay bracht Het Bonte Hert nog voor rust op nieuw aan de leiding: 1-2, De spanning bleef er in de tweede helft lang in, totdat Martin Voet aan alle onzekerheid een einde maakte: 1-3. Bleijenbergh Vajo-IZV 4-9 - De overwinning was enigszins ge flatteerd, maar wel verdiend. IZV bevestigde andermaal de vorm van de laatste weken. Tot aan de rust kon Bleijenbergh aardig bijbenen: 2-3. Toen bin nen een paar minuten IZV drie keer scoorde, was de strijd be slist. Voor IZV scoorden Karei Claessens (3), Mark van Troost (3), Johnny de Kort, Marino van Passel en Adri da Silva de doel punten, terwijl Peter Bouwman (3) en Adrie Meijer de produktie ladelphia als vierde geplaatste Wheaton kwam met 5-3 voor. maar Haarhuis vocht terug. Bij de stand 4-0 in de tiebreak leek Wheaton alsnog op weg naar een derde set. De toen optredende nonchalance in het spel van de Amerikaan werd door de Neder lander afgestraft: 8-6. „Je ver dient niet te winnen als je zulke voorsprong uit handen geeft", sprak Wheaton na afloop niets dan de waarheid. Voor Haarhuis werd de negen tiende februari een goede dag. „Ik was mijn verjaardag totaal vergeten", aldus de Nederlan der, de nummer veertien op dë plaatsingslijst in Philadelphia. „Het leek me een dag als alle an deren. Mijn ouders en mijn vriendin zitten thuis. Gelukkig dat David me eraan hielp herin neren, zo kreeg ik ten minste toch nog een cadeautje." Naast Wheaton sneuvelden in de derde ronde ook de als vijfde ge plaatste Rostagno (tegen Cla- vet) en de als zevende geplaatste Ferreira (tegen Tarango). In de tweede ronde waren ook de Oos tenrijker Skoff (tegen Lauren- deau) en Memphis-winnaar Was hington (tegen Woodbridge) uit het toernooi verdwenen. Michiel Schapers was niet voor een ver rassing in staat. Hij verloor in twee sets (7-6 6-3) van de in Phi ladelphia als nummer één geno mineerde Stich. In Oklahoma City bereikte Ma- non Bollegraf de derde ronde. Zij versloeg de Amerikaanse De Lo ne met 3-6 7-6 6-1. Stuttgart. Mannen, 1,8 miljoen gul den, tweede ronde: Siemerink (Ned) - Becker (Dui/3) 6-3 6-4, Camporese (Ita) - Novacek (Tsj/8) 6-3 6-1. Edberg (Zwe/2) - Antonitsch (Oos) 6-1 6-2, Ivanisevic (Kro/7) - De- laitre (Fra) 6-3 7-6. Courier (VSt/1) - Krajicek (Ned) 6-3 3- 6 6-3, Volkov (GOS) - Lendl (Tsj/4) 7-6 5-7 6-1. Philadelphia. Mannen 1,8 miljoen gulden tweede ronde: Stich (Dui/1) - Schapers (Ned) 7-6 6-3, Laurendeau (Can) - Skoff (Oos/12) 6-3 6-4, Pescosolido (Ita/15) - Boetsch (Fra) 7-5 6-4, Mansdorf (Isr/16) - Van Rensburg (ZAf) 6-4 6-3, Sampras (VSt/2) - DiLucia (VSt) 6-2 6-1, Wood bridge (Aus) - Washington (VSt/13) 6- 1 5-7 7-6. Derde ronde: Clavet (Spa/U) - Ros tagno (VSt/5) 7-6 7-6, Tarango (VSt) - Ferreira (VSt/7) 6-3 7-5, Haarhuis (Ned/14) - Wheaton (VSt/4) 6-3 7-6. Oklahoma City. Vrouwen 270.000 gulden eerste ronde: Garrison (VSt/ 1) - Ciofiï (VSt) 6-4 6-1, tweede ronde: Grossman (VSt) - Whitlinger (VSt/8) 7-6 7-6, Bollegraf (Ned/7) - De Lone (VSt) 3-6 7-6 6-1, Graham (VSt/6) - Harper (VSt) 6-4 6-2. van Bleijenbergh voor hun reke ning namen. Churchill Lions-Koster Dey 7-5 - In het aantrekkelijke duel was Michel van Craenenbroeck top schutter van de thuisclub met vier treffers. De overige doelpun ten kwamen op naam Theo Schram (2) en Theo de Buck. De produktie van Koster Dey, drie keer Serge Martinu en twee keer Rinus Scheele, was niet genoeg. Grensvrienden-Vervaet 5-5 - Een gelijkopgaand duel met tien doelpunten, eerlijk verdeeld over beide teams. Luc Rombout (2), Patrick de Block, Geert Mar- telee en een eigen doelpunt van Ronald Jansen brachten het to taal van De Grensvrienden op vijf. Vervaet deed er niets voor onder: Peter de Kort (3), Jochem en Paul Vervaet. Sporting '88-Heyndrickx 3-5 - De thuisclub liep met open ogen in de val. De aanvallende bedoe lingen van Sporting werden on middellijk afgestraft door de ploeg van Jo van de Voorde. Bo vendien beschikt Heyndrickx over een van de beste keepers uit de regio: Ivan Pauwels. Mirko Tomic scoorde voor de thuis club, maar nog voor rust brach ten Luc Vermeersen (2) en Harry Durinck Heyndrickx aan de goe de kant (1-3) van de' score. In de tweede helft voegden Davy Voet en Mark Leenknegt daar nog treffers aan toe. Sporting kwam niet verder meer dan twee doel punten van de gebroeders Jerry en Lou van Toor: 3-5. De stand in de hoofdklas regio: 1 Het Bonte Hert 17-33 (125-44), 2 Broodje Ben/De Ridder 17-29 (94-38), 3 Chur chill Lions 17-28 (114-64), 4 De Kom buis 17-24 (98-64), 5 Heyndrickx 17-191 (78-70), 6 Sporting '88 16-15 (73-70), 7 Koster Dey 17-14 (68-69), 8 Grens vrienden 17-13 (58-95), 9 IZV 17-10 (78-116), 10 Bleijenbergh Vajo 16-9 (48-90), 11 Vervaet 17-4 (47-102), 12 Deto Jeans 17-4 (64-125). Drie Engelse managers beboet LONDEN (Rtr) - Drie Engelse managers van eerste divisie clubs zijn gisteren door de tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond beboet wegens be ledigen van scheidsrechters. Steve Coppell, manager van Crystal Palace, Notts County's Neil Warnock en de nieuwe baas van Wimbledon, Joe Kinnear, werden ernstig vermaand door de bond hun gedrag langs de lijn te verbeteren. Coppel en Kin near kregen een boete van 1500 pond (bijna 5000 gulden), War nock moet 1000 pond (3300 gul den) betalen wegens „onsportief en beledigend" commentaar op scheidsrechter tijdens wedstrij den. EMMEN (ANP) - Eerste-di- visieclub Emmen zit, zo heeft voorzitter Alle Pijl man gisteren meegedeeld, heel krap bij kas. Het tekort is opgelopen tot 460.000 gul den. Om het tekort aan liquide middelen te kunnen opvan gen heeft het bestuur van het college van B en W ge vraagd de garantiestelling door de gemeente van 130.000 gulden tot 390.000 gulden te verhogen, B en W heeft positief gereageerd op het verzoek en zal de raad adviseren de garantie met 260.000 gulden te verhogen. Indien de gemeenteraad in stemt, heeft de club de mo gelijkheid geld te lenen. Voor de resterende 200.000 gulden van het tekort hoopt de club terug te kunnen val len op sponsors, die reeds be naderd zijn. De financiële problemen bij de enige be- VALENCIA (ANP) - De vijftigste Ronde van Valencia heeft giste ren het hoofd gebogen voor het noodweer. Na een aantal halve Titelgevecht Holyfield LONDEN (SID) - Evander Holy field, de Amerikaanse wereld kampioen boksen in het zwaar gewicht, heeft een Engels aan bod van 25 miljoen dollar (bijna 50 miljoen gulden) gekregen voor een vrijwillige titelverdedi- ging tegen de Europese kam pioen Lênnox Miller uit- Enge land. De wedstrijd moet deze zo mer in een Londens voetbalsta dion worden gehouden. Kiptanui verbreekt oudste wereldrecord SEVILLA (ANP) - De Kenyaan Moses Kiptanui heeft gisteren bij atletiekwedstrijden in Se- villa het wereldrecord indoor op de 3000 meter verbeterd. De wereldkampioen op de 3000 me ter steeple chase liep een tijd van 7 minuten en 37,31 secon den. Hij schrapte daarmee het oudste wereldrecord indoor uit de boe ken. Negentien jaar en twee da gen was Emiel Puttemans we reldrecordhouder met 7.39,2. De Belg leverde zijn prestatie op 18 februari 1973 in West-Berlijn. Badminton Den Bosch. Kwalificatie Thomas/ Uber Cup, halve finales Thomas Cup (mannen). Groep A: GOS - IJsland 5-0, Zweden - Iran 5-0. Groep B: Schotland - Finland 3-2, Engeland - Noorwegen 5-0, Engeland - Finland 4-1. Groep C: Nederland - Verenigde Staten 3-2, Bruil - Jogis 15-9 15-7, Van Dijk - Chong 15-8 15-12, Pelupessy - Han 15-2 15-10, Edwin en Quinten van Daim - Lee/Reidy 13-18 5-15, Michels/Trieling - Shaw/Chong 9-15 1510 12-15). Nederland - Polen 4- 1, Bruil - Hankiewicz 15-4 15-3, Van Dijk - Zieba 18-16 15-12, Pelupessy - Mazur 15-3 15-5, Edwin en Quinten van Daim - Dolhan/Hankiewicz 11-15 6-15, Michels/Trieling - Mazur/Zieba 15-4 15-1; Duitsland - Polen 4-1, Duitsland - Verenigde Staten 4-1. Stand: 1 Duitsland 2-4, 2. Nederland 2-4, 3. Verenigde Staten 2-0, 4. Polen 2-0. Groep D: Denemarken - Oostenrijk 5-0, Canada - Zwitserland 5-0, Dene marken - Zwitserland 5-0, Canada - Oostenrijk 4-1. taald-voetbalclub uit Dren te zijn vorig seizoen ont staan. Tussen de begroting over het vorige voetbaljaar en de werkelijkheid gaapte een gat van iets meer dan 300.000 gulden. In het lopen de seizoen bedraagt het ne gatieve verschil 170.000 gul den. Als reden voor de miscalcu latie noemt het bestuur de hogere personeelskosten, de tegenvallende recettes, de afkoopsom die betaald moest worden aan de ver trekkende trainer Ben Hen driks en het bij de verwach tingen achterblijven van de sponsoropbrengsten en an dere commerciële activitei ten. De bedoeling is nog in dit seizoen de sanering aan te pakken en voor volgend jaar is de begroting van 1,6 miljoen al met 100.000 gul den teruggeschroefd. beslissingen werd tenslotte het besluit genomen de derde etap pe, Castella - Alcudie de Cres- pins van 177 km, van het pro- gramma te schrappen. De organisatie had op de eerste dag al de rit ingekort wegens on- begaanbaarheid van de wegen. Gisteren weigerde een groot aantal renners te beginnen aan de derde rit wegens de onophou delijk neervallende regen. De ploeg van Claudio Chiapucci kwam niet naar de start en na twintig minuten wachten werd toch besloten te vertrekken. Cu- bino volgde de Italianen, Indu- rain, Rooks, Van Hooydonk en j Theunisse lieten de organisatie weten volstrekt geen trek in de etappe te hebben. Na 18 kilometer werd besloten de koers te neutraliseren en ruim zeventig kilometer verder, in Gandia, de wedstrijd weer op te nemen voor de laatste tachtig kilometer. De renners, opge propt vervoerd in de volgwa- gens, weigerden in Gandia nog eens aan de wedstrijd te begin nen. Na een spoedvergadering van organisatoren, jury, ploegleiders en een afvaardiging van de renners werd tenslotte besloten de derde rit iri zijn ge heel af te gelasten. Vrijdag staat de vierde, nu der de, rit op het programma over een aantal flinke passen. Op de „hoogtepunten" van de Konin- ginnerit viel donderdag een pak hagel, sneeuw en hier en daar ook wat ijzel. ven derde ronde van Tsjoedinov (GOS); Johnson (Can) wint door op geven tweede ronde van Deak (Hon).' Basketbal Den Haag. Europa Cup landskam pioen, mannen: Groep A: Bologna (Ita) - Cibona Zagreb (Kro) 94-97, Ka: lev Tallin (GOS) - Caserta (Ita) 100-, 91, Barcelona (Spa) - Maccabi Tel Aviv (Isr) 85-88, Split (Kro) - Antibe? (Fra) 92-90. Stand: 1. Barcelona 13-23 (1130-1047), 2. Tel Aviv 12-23 (1230-1171), 3. Bolog-, na 13-22 (1146-1067), 4. Zagreb 13-22 (1177-1115), 5. Split 13-19 (1154-1160),; 6. Antibes 13-17 (1193-1273), 7. Tallin 13-15 tl 169-1256), 8. Caserta 13-15 (1103-1213). Groep B: Mechelen (Bel) - Den Hel der (Ned) 75-64, Leverkusen (Dui) - Badalona (Spa) 88-84, Estudiantes Madrid (Spa) - Partizan Belgrado (Joe) 75-72, Milan (Spa) - Aris Saloni- ki (Gri) 117-86, Stand: 1 Badalona 13-23 (1180-10381, 2. Milan 13-22 (1182-1083), 3. Madna 13-22 (1065-1018). 4. Belgrado 13-21 (1079-1006), 5. Leverkusen 13-20 (1139-1074), 6. Mechelen 13-17 (1028- 1134), 7. Saloniki 13-16 (1076-1260),8. Den Helder 13-15 (972-1108). Voetbal San Salvador. Vriendschappelijk duel. El Salvador - Verenigde Staten 2-0 L-0), 18. Castro 1-0, 65. Guerrero 2-0. Toeschouwers: 45,000. Duitsland. Bundesliga; VIL Bochum - Bayern München 0-5. Schaken Cannes. Internationaaal landen- toernooi: Nederland - Verenigde Sta ten 11/2-2 1/2. Individuele uitslagen: Timman - Seirawan 0-1, Piket-Chris tiansen 1/2-1/2, Sosonko - Benjamin 1/2-1/2, Ree - Fedorowicz 1/2-1/2. En geland - Frankrijk 4-0. Nunn - Kouat ly 1-0, Adams - Renet 1-0, Chandler- Santo-Roman 1-0, Hodgson - MkaJ- les 1-0. Stand na vier ronden. 1. Engeland 11 1/2 punten. 2. Verenigde Staten, Ne derland 9, 4. Frankrijk 2 1/2. Dammen Cannes. Internationaal toernooi- Zevende ronde: Schwartsman (Ra51 - Valneris (Let) 1-1, Presman (WR"1' Kuperman (VSt) 1-1, Katz (WRu>' Borgetti (Ita) 1-1, Prosman (Ned) - Heusdens (Ned) 1-1, Balj akin (WR"1" Fourman (Rus) 2-0, Rosa (Ita)-Le®j' berg (Ned) 0-2. Van Dusseldorp(N® - Wonnave (Fra) 1-1, Nicault (Fra" Van der Graaf (Ned) 1-1Stand aan® kop: 1 Schwartsman 11, 2. Kup#" man, Valneris, Presman en BaljaRm 10, 6. Wigman (Leti 9, 7. onder ande ren Prosman en Heusdens 8-, Uber Cup (vrouwen): Groep A: Schotland - Polen 4-1, Denemarken - Hongarije 5-0. Groep B: Nederland - Frankrijk 5-0, Coene - Dimbour 11-5 11-2, Van der Knaap - Lefevre 11-1 11-0, Van Elven - Mansuy 11-3 11-2, Van den Heuvel/Van Hooren - Dim- bour/Lefevre 15-5 15-6, Hoogland/ Meilink - Delvingt/Mansuy 15-2 15-3; Nederland - Bulgarije 5-0, Coene - Hristova 11-1 11-2, Van der Knaap - Filipova 11-2 11-4, Van den Heuvel - Stambouliska 11-7 11-2, Coene/Van den Heuvel - Dimitrova/Filipova 15-0 15-2, Hoogland/Meilink - Nedjalko- va/Stambouliska 15-2 15-7), Duits land - Bulgarfje 4-1. Groep C: Enge land - Verenigde Staten 5-0, Canada - Tsjechoslowakije 4-1. Groep D: GOS - Ierland 4-1. Zweden - Zuid-Afrika 5- 0, Boksen Barcelona. Voor-Olympisch toer nooi. Halve finales. Licht-vlieggewicht: Garcia (Cub) w.o.p (23-3) van Diaz (Spa), Lozano (Spa) w.o.p (20-10) van Niedbalski (Pol); vlieg: Peden (Aus) w.o.p (22-6) van Villegas (Spa), Duk-min (ZKo) w.o.p (12-8) van Schade (Dui); ban tam: Reyes (VSt) w.o p 17-2) van Tsi- ripidis (Gri). Carrion (Cub) w.o.p (8-3) van Pielert (Dui): licht: Palomino (Spa) w.o.p (51-46) van Rowswell (Aus), Nistor (Roe) wint door inter ventie in eerste ronde van Tontchev (Bul); weiter: Byrd (VSt) w.o.p (17-10) van Yong-chan (ZKo), Hernandez (Cub) wint door opgeven tweede ron de van Szabo (Hon); midden: Craw ford (Aus) wint door interventie twee de ronde van Sendra (Spa), Ottke (Dui) w.o.p (11-2) van Johnson (Can); zwaar: Savon (Cüb) wint door opge- Siemerink was oppermachtig tegen Becker. Karei de Koeijer, secretaris van WV Zeeuws-Vlaanderen: we moe ten er voor zorgen dat er vanuit de jongerencategorieën voldoende doorstroming komt naar de amateurs. foto Camile Schelstraete uitslagen 11111111111ii11111111111111

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 42