Staatsraad verstrikt in 'ruilzaak' Tijden van weleer keren terug bij haven Den Osse Verloven of trouwen? PZC Erwin Nelisse ster zaalvoetbal Duiveland gaat niet in op eis aannemer Middenschouwse raad wil vervolg vandalisme-project streek VRIJDAG 21 FEBRUARI 1992 20 Plan bouw bungalows in Renesse inzet van veel verwarring Geld Middenschouwen voor Woord en Daad waardebonnen a f 50,00. Bedrijf wil geld zien voor schade van onze Haagse redactrice Mirjam van Zuilen DEN HAAG - Iedereen weet het: van ruilen komt huilen. De gemeente Westersehouwen wist het blijkbaar nog niet. Door een ruil aan te bieden aan een eigenaar van een camping aan de Laone in Renesse is de gemeente behoorlijk in de pro blemen gekomen. Staatsraad W. Polak van de afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State had gisteren wat moeite de discussie over het bestemmingsplan Ramp- weg in Renesse te ontwarren. Wie wil nou eigenlijk wat, waar en waarom?, zo leek hij zich meer dan een uur lang af te vra gen. Het antwoord werd hem niet op een presenteerblaadje geleverd. De vertegenwoordiger van het dagelijks provinciebestuur, de woordvoerder van de gemeente en de heer J. Leene. die de proce dure had aangespannen, maak ten er een knap ingewikkeld ver haal van. Kern van de zaak, zo conclu deerde de staatsraad na enige tijd, is de wens van de heer Leene om aan de Laone twee bunga lows neer te zetten. Eén voor ei gen gebruik en één voor de ver koop. Die twee huizen moéten dan wel een lekker eind van de weg liggen. Anders is er voor Leene geen lol meer aan. De gemeente Westersehouwen had de heer Leene daarvoor toe stemming gegeven. Althans dat OOST-SOUBURG Huisvrouwen - De afdeling Souburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt dinsdag 25 februari een koffiemorgen in het Rode Kruis-gebvouw aan de Reho- bothstraat. Er zal worden gedis cussieerd over het thema 'Wo nen en alles wat daarmee sa menhangt'. De koffie staat vanaf tien uur klaar. ZOUTELANDE Huisvrouwen - De afdeling Zoutelande van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt dinsdag 25 februari de le denjaarvergadering. Er vindt een bestuurswisseling plaats en er wordt een verrassingsspel ge speeld. Plaats van handeling is zaal Middendorp, aanvang 9.15 uur. Regionale eerste klas zaalvoetbal van een medewerker MIDDELBURG/VLISSINGEN - In de eerste klas Walcherse re gionale zaalvoetbalcompetitie geven de beide koplopers el kaar geen duimbreed toe. Zo wel Rosario als SVSW '72 won nen hun partij. Rosario bleef met klein verschil (2-1) de baas over Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit en SVSW '72 won overigens ook op het kantje (6-5) van Welsinge. EPZ speelde zich vaster op de derde plaats in de rangschikking dank zij een 4-3 zege op SC Torna. Sport Profile behaalde een 3-1 winst op het team van de Verenigde Spaar bank en stijgt daardoor naar de vierde plaats. De stand: 1 Rosario 15-27,2 SVSW '72 17-27, 3 EPZ 15-18,4 Sport Profile 16- 17. 5 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 16- 17,6 Jong Ambon 13-15, 7 Westkapel- le 16-12, 8 Welsinge 15-10, 9 VAW 16- 10, 10 SC Torna 16-10, 11 Verenigde Spaarbank 15-8. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 26 februari, sporthal Bas- kensburg. Vlissingen: 18.30 uur Sport Profile - SC Torna, 19.25 uur VAW - Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit; 22 10 uur EPZ - Westkapelle; sport hal Nassaulaan, Middelburg: 22.00 uur Jong Ambon - SVSW '72. dacht hij. Want gisteren bleek ter zitting dat de gemeente dat helemaal niet had gedaan. Wel hadden de gemeente en de heer Leene met elkaar afgesproken dat camping Van Arkel door ei genaar Leene zou worden ont ruimd. Dat paste immers in het beleid van de gemeente om het gebied Rampweg te ontdoen van die rommelige kampeerter reinen. In ruil daarvoor zou Leene zijn huizen mogen bouwen. Gelijk oversteken. De gemeente stelde een overeenkomst op met daar in de clausule dat Leene twee ton zou moeten betalen als hij de camping niet zou ontruimen. De heer Leene heeft die overeen komst echter nooit onderte kend. Hij zou wél gek zijn, want hem bleek later dat hij z'n zin niet kreeg. Smalle strook Het dagelijks provinciebestuur had inmiddels laten weten dat de bouw van die twee bungalows helemaal niet mocht zoals Leene zich dat had voorgesteld. De provincie kon niet instemmen met de bestemming 'tuin' die de gemeente aan het 'bouwterrein' had gegeven. Het dagelijks pro vinciebestuur vindt het stuk grond natuurwetenschappelijk interessant. Het is weliswaar geen natuurmonument, maar hetr grenst aan de Kop van Schouwen. Dus meende de pro vincie dat Leene best mag bou wen, maar dat hij dan genoegen moet nemen met een smalle strook grond, dicht aan de weg en de rest van het gebied onaan getast moet laten. Wat de gemeente daar van vindt, zo wilde de staatsraad we ten. „Helemaal mee eens", meld de de woordvoerder. Leene kon er met z'n verstand niet meer bij. De gemeente was toch akkoord met zijn voorstel? Want in het plan van de provin cie ziet Leene geen gat. Hii wil ZIERIKZEE - Zaalvoetbal team Toren Boys heeft de lei ding genomen in de eerste klas se van de Schouwen-Duiveland- se competitie. Op de laatste speeldag kwam de ploeg uit Zie- rikzee tot een 8-3 overwinning op Mevo. Dankzij de produktie- ve speler Erwin Nelisse van To ren Boys viel de uitslag in de tweede helft alsnog groot uit. De 18-jarige talentvolle voet baller wist uit alle hoeken van de zaal de bal achter de Mevo- keeper te schoppen. Maar liefst vijf van de acht doel punten nam hij voor zijn reke ning, waardoor hij in sporthal Onderdak in Zierikzee topscorer van de avond werd. Toren Boys heeft met de overwinning nu ze ventien punten uit twaalf ge speelde wedstrijden en wordt op één punt gevolgd door Sportsurf Jonker uit Burgh-Haamstede. Voor Mevo komt het degrada tiespook steeds dichterbij. Het team deelt de laatste plaats met Neffen d'Eule uit Oosterland. Nola Boys uit Zierikzee deed goede zaken door een overwin ning te behalen op het team van de PTT. De nummer drie uit de eerste klasse kreeg met 5-2 een gevoelige nederlaag, waardoor de kafnpioenskansen sterk ver minderd zijn. Nola Boys heeft met de overwinning voorlopig de degradatiezone verlaten. Tweede klasse De koploper in de tweede klasse. Rijschool Delta, liet een punt liggen tegen Delta Catering uit Dreischor. Het eindresultaat van 3-3 was een verdienste van het sterk spelende team uit Drei schor. Met een dikke 7-1 over winning van Bijmakelaardy te- Werkzaamheden aan de waterkering bij jachthaven Den Osse. Tochtjes naar haven, dijk en strand foto PieterHonhoff van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - De werkzaamheden voor de uit breiding van jachthaven Den Osse bij Brouwershaven zijn in volle gang. In de haven wordt ruimte gecreëerd voor 250 ligplaatsen, zodat het to taal komt op 450. Als alles meezit, kunnen de boten 1 april aanmeren op de nieuwe plaatsen in de haven bij bun galowpark Port Greve. De zuidelijke havendam wordt verlengd, er komen drij vende steigers ten oosten van de bestaande en er komt extra plaats voor kleine boten, een zogenaamd jollenveld. Boven dien worden de sanitaire voor zieningen uitgebreid. De ge meente staat voor 3,2 miljoen gulden garant voor het project van watersportvereniging Den Osse. De christelijke par tijen stemden overigens tegen deze garantie. Op de dijk komt voorts een wandelpad, met bankjes tegen de dijk aan, zodat de mensen beschut kunnen zitten. De ge meente droomt ervan het wan delpad te verlengen tot aan Brouwershaven. Het college van burgemeester en wethou ders streeft er volgens burge meester L. N. Labruyere naar, dit jaar uit te laten rekenen hoeveel dat gaat kosten. Voorts zou het college graag zien dat de slingerende Schouwse dijk van Den Osse naar Brouwershaven autovrij wordt gemaakt. Dat kan pas als de ontsluiting van en naar Den Osse over de Dirksweg is geregeld. Aan de oostkant van de haven is een strand voorzien. Het Grevelingenschap heeft de grond inmiddels van de Dienst der Domeinen gekocht en in het voorjaar moet het plan ge reed zijn. De gemeente hoopt dat het strand aan het eind van de zomer klaar is, maar of dat zal lukken is de vraag. Zijn het wandelpad over de dijk en het strand daadwerke lijk aangelegd, dan herleven in feite oude Brouwse tijden, zegt een Brouwse fietser, die regel matig een kijkje neemt bij de haven. Hij kan zich herinneren dat vroeger 's zondags heel - rood - Brouwershaven naar het toenmalige strand bij Den Osse toog. Groot verschil met toen is wel, dat destijds de Grevelingen nog eb en vloed kende. En dat nu de mensheid door de week ook weieens een dagje naar het strand kan. van onze verslaggever SCHARENDIJKE - De gemeen teraad van Middenschouwen betreurt het dat Westersehou wen en Bruinisse niet meer mee willen doen aan het eilandelij- ke vandalisme-registratiepro- ject. Zeker als je bedenkt dat de ze twee toch niet de eerste de beste zijn als het om problemen van vandalisme gaat, vond bur gemeester W. den Boer. In de raadsvergadering donderdag avond in Scharendijke wezen Botsing tractor en vrachtauto BURGH-HAAMSTEDE - De politie heeft de lezing herzien van de botsing die maandag middag plaatsvond tussen een tractor en een vrachtwagen op de kruising Meeldijk-Kraaijen- steinweg in Burgh-Haamstede. Aanvankelijk werd veronder steld dat het ongeluk was ge beurd doordat de tractorbe stuurder bij het linksaf slaan geen richting aangaf. Dat blijkt hij bij nader onderzoek wel te hebben gedaan. alle neuzen zonder aarzeling de zelfde kant op: „Doorgaan!" Het argument om af te haken - na een jaar weten we wel waar de 'donkere plekken' zijn - vond Den Boer weinig overtuigend. Wanneer je die plekken aan pakt, zal de criminaliteit zich verplaatsen, zodat weer nieuwe donkere plekken ontstaan, gaf hij aan. De raad viel hem vol mondig bij. „Het is ongelooflijk te constateren dat Westersehou wen en Bruinisse niet mee doen. Vandaag stond het weer in de krant: de criminaliteit neemt toe", sprak CDA'ster P. W. Ber- revoets-Ringelberg bits. Dat het aantal deelnemers aan het project het tweede jaar klei ner is, betekent wat Midden- schouwen betreft in elk geval niet, dat de overblijvers de volle lasten ojj zich nemen. „Een goe de buur(gemeente) mag beter zijn dan een verre vriend, maar daarom hoef je nog niet alles voor ze te betalen", zei Berre- voets. Den Boer gaf aan dat bij een kleiner aantal gemeenten, de kosten van het project ook la ger kunnen uitvallen. Hoe dit ook uitpakt, unaniem werd be sloten de vastgestelde bijdrage van maximaal 2.175 gulden niet te overschrijden. De raad was eveneens unaniem in zijn oordeel over het bezwaar schrift van landbouwer en ge meenteraadslid J. M. van Lan- geraad, die aan de Heuvelsweg in Kerkwerve een camping wil beginnen. Om de schijn van on zuiverheid te vermijden verbleef hij tijdens de discussie buiten de raadszaal. Van Langeraad vond dat over zijn verzoek in de raad geen diepgaande discussie had plaatsgevonden. Berrevoets suggereerde dat er wellicht in derdaad anders met de kwestie is omgegaan, omdat Van Lange raad nu eenmaal mede-raadslid is. Zij meende echter, net als de andere fracties, dat het verzoek wel degelijk zorgvuldig is bestu deerd. Den Boer verwierp de ge dachte dat het raadslidmaat schap van de betrokkene van in vloed zou zijn geweest op de be nadering van de zaak. Volgens hem kon de discussie kort wor den gehouden omdat de argu menten duidelijk op tafel lagen. J. L. F. Bolleman (SGP/RPF) wilde de beroerdste niet zijn en zei tegen een deel van het plan (de aanleg van een bos van zes tien hectare) geen bezwaar te hebben. Integendeel zelfs. Bur gemeester Den Boer meende dat de aanplant van bomen best mo gelijk is, zelfs zonder bestem mingsplanwijziging. Dan moet het wel gaan om een puur pro- duktiebos: met hout als akker- bouwprodukt. Wandelpaden en van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Toegege ven, vijftig gulden is op de tota le uitgaven van een gemeente niet veel. Toch was een bedrag van deze omvang donderdag avond tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Mid denschouwen onderwerp van een pittige discussie. B en w wilden de Stichting Reformato rische Hulpactie Woord en Daad zoveel geld geven, als ui ting van waardering voor het project 'Zeeland helpt Burkina Faso'. Niemand wilde de waarde van dit hulpproject in twijfel te trek ken, maar of nou zo'n subsidie nodig isBent u niet bang voor een precedent", vroeg J. M van Langeraad (WD) de voorzitter. met z'n huis minstens vijftig me ter van de weg af zitten. Boven dien, zo maakte Leene gisteren duidelijk, als hij z'n zin niet krijgt, bouwt hij helemaal niet en laat hij de camping lekker staan. Dan moet de gemeente maar op de blaren zitten. Want zo meent hij; op grond van be staand recht mag hij z'n cam ping blijven exploiteren. Be stemmingsplan of niet. De staatsraad zal nog enige tijd nodig hebben om in deze zaak een rechtvaaridg oordeel te ge ven. gen Droptiek Passage kan de ploeg van jan Bijdevaate nauwe lijks het kampioenschap in de derde klasse meer ontgaan. Uitslag woensdag 29 februari Drop tiek Pas - Bijmakelaardy 1-7. Mevo - Toren Boys 3-8. Pinky Boys - FC.Kerkwerve 4-8. LenO - Knippie 3-3. Nola Boys - PTT 5-2. Rijschool Delta - Delta Catering 3-3. Programma ivoensdag 26 februari in sporthal Onderdak in Zierikzee: 19.00 Sportsurf Jonker - Sporthuis Zierikzee. 19.40 De Keien - De Steeg. 20.20 Vuurtoren - De RoolVeen. 21.00 WIK - Mevo. 21.40 Stella Boijs 1 - Pin ky Boys. 22.20 Braber Gr.V. - Drop tiek Passage. weekend diensten li I I i 22 EN 23 FEBRUARI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861 Spreekuur voor spoedgevallen van 11,30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu- werkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. A. Broere, Meekrabstraat 7, Brou wershaven, tel. 01119-1588. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 urn en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. VLISSINGEN NCVB - De NCVB afdeling Vlissingen houdt dinsdag 25 fe bruari haar jaarvergadering in het jeugdgebouw van de Petrus- kerk. De aanvang is 19.45 uur. Op deze bijeenkomst houden de dames zich onder leiding van mevrouw Breure bezig met Ja panse vouwkunst (origami). Wandelen - Wandelsportver eniging Willen is Kunnen houdt morgen (zaterdag) de laatste tocht uit een serie van vier, over 5, 10 en 15 kilometer. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur vanuit het clublokaal van de voormali ge Willem IH-kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen. van onze verslaggever NIEUWERKERK - B en w van Duiveland zijn niet van plan om in te gaan op de eisen van aan nemersbedrijf Van Bergen He negouwen. Dit bedrijf zegt bij na 15.000 gulden schade te heb ben geleden doordat de gemeen te fouten zou hebben gemaakt bij het uitzetten van twee wo ningen in Sirjansland. Via de rechter hoopt Van Bergen Hene gouwen een schadevergoeding te kunnen afdwingen. Het college meent dat de ge meente ten onrechte aansprake lijk wordt gesteld. De fouten lig gen volgens b en w zeker niet bij de gemeente. Om in het geweer te komen tegen de eis van het aannemersbedrijf, heeft, het col lege toestemming nodig van de raad. In de raadsvergadering van donderdag 27 februari, aan vang 20.00 uur, komt deze zaak aan de orde. De raadsleden buigen zich in de ze vergadering ook over het meerjarenprogramma voor de restauratie van monumenten. Het ligt in de bedoeling in de ko mende j aren het gasthuis in Oos terland, de molens van Nieuwer- kerk en Oosterland alsmede de hervormde kerken van deze plaatsen te restaureren. Voor de opknapbeurten is een bedrag van in totaal 305.000 gulden no dig. Peuterspeelzaal B en w willen de in financiële moeilijkheden verkerende peu terspeelzaal 't Kraaiennest in Oosterland tegemoet komen met een eenmalige extra bijdra ge van 4.400 gulden. Vorig jaar werd de subsidie voor de peuter speelzaal al met 1.500 gulden verhoogd tot 4.000 gulden per jaar. Voor het bestuur van de ZIERIKZEE Hengelsport - De Zierikzee- se hengelsportvereniging Oos- terschelde houdt vrijdag 28 fe bruari haar algemene ledenver gadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. De vergadering be gint om 20.00 uur. Expositie - In het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Zierik zee is tot en met 17 april een ex positie te zien van Gert Jan Bak ker uit Goes. De kunstenaar toont werken in airbrush-tech- niek. HOOGELANDE Lezing Mevrouw dr P. Ban ge, verbonden aan het Instituut voor Middeleeuwse Geschiede nis in Nijmegen, houdt zondag 23 februari een lezing over 'Hu welijk en sexualiteit in de Mid deleeuwen' in de Kapel van Sint-Maarten te Hoogelande. De aanvang is 14.30 uur. De organi satie berust bij de Stichting Ka pel van St. Maarten. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Middelburg en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt Stichting Peuterspeelzaal is de ze verhoging echter nog niet vol doende om uit de problemen te komen. In tegenstelling tot de Stichting Peuterspeelzaal loopt de Protes tants-Christelijke Ouderenbond (PCOB) waarschijnlijk een fi. nanciële bijdrage van de i meente mis. Het college vindt j subsidie voor de PCOB overdre ven, aangezien de gemeente al de Stichting Welzijn Ouderen ondersteunt. Van de diensten van deze stichting kunnen alle ouderen in de gemeente gebruik maken, menen b en w. Pleidooi voor ontheffing van ouderbijdrage sociale minima van onze verslaggever KOEWACHT - De werkgroep Arminarm heeft bij Oost- Zeeuws-Vlaamse basis- en mid delbare scholen aan de bel ge trokken over het heffen van ou derbijdragen. De leden van de I werkgroep (vertegenwoordi-1 gers van maatschappelijke en kerkelijke instellingen) protes teren tegen het in rekening brengen van deze 'niet subsidia- i bele onkosten' zoals de scholen de bijdragen meestal zelf noe men. Arminarm stelt dat de jaarlijkse bijdragen van 10 tot 125 gulden per kind voor ouders met een mi nimuminkomen vaak te veel is, De werkgroep wijst de schoolbe sturen er op dat de toelating o: inschrijving van een leerling wettelijk niet afhankelijk kan worden gesteld van van een 'niel wettelijke bijdrage'. Arminarm weet niet zeker of de schoolbe sturen in hun recht staan met de vraag om een extra bijdrage. De werkgroep wil daar graag uitleg over, maar vraagt de schoolbe sturen alvast om rekening te houden met de financiële positie van ouders. „Omdat er een na tionaal en internationaal recht op vrij basisonderwijs voor ie dereen is en om eenieder in de gelegenheid te stellen zich ver der te bekwamen, mogen niet nog meer drempels worden op geworpen dan er al zijn", houdt Arminarm de regionale school besturen voor. De Schakel aan het Bachtensteene in Mid delburg de maandelijkse bijeen komst. De heer H. Pot uit Vlis singen houdt die avond eer praatje over het loodswezen. Te vens vertoont de inleider eei film over zijn onderwerp. De bij eenkomst begint om 19.30 uur, Gebedsdag: - Het Leger de Heils in Middelburg viert ditjaa de Wereldgebedsdag op vrijdag 6 maart in de kerkzaal aan di Hoogstraat in Middelburg. Hei thema luidt: in wijsheid lever met de schepping. De liturgie i' samengesteld door vrouwen vat drie landen: Oostenrijk, Duits land en Zwitserland. De diens' begint om 19.30 uur. picknickplaatsen zijn daarbij ta boe. Van de bedoelde combina tie camping-recreatiebos komt in dat geval niets terecht. Hij zag de eindeloze rij organisa ties die allemaal nuttig werk doen in de wereld, al voor de deur staan. Ook G. A. M. Cobus- sen (PvdA) onderstreepte niet kritisch te staan tegen het hulp project, maar wilde toch weten ofwel voldoende is getoetst of de organisatie voldoet aan de crite ria die gelden bij subsidieverle ning. P. W. Berrevoets-Ringelberg (CDA) vond het maar muggen zifterij over zo'n luttel bedrag- voor een in haar ogen heel goed project. Wethouder W. G, Ren den (PvdA) onderstreepte dat het slechts om een eenmalige ui ting van waardering gaat. Van een precedent is volgens hem geen sprake. Het voorstel kwam zo toch nog ongeschonden dooi de raad. Eén adres is al genoeg voor vele guldens voordeel. Bel nu 01114-1268 of stuur uw verlovings kaart naar Meubelrama. U ontvangt dan per omgaande enkele

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 32