Middelburg pakt hondepoep aan Concert voor Sint-Jacobskerk PZC Regionale indeling Zeeland ongewenst B en w Westkapelle: Hof Domburg mag niet groter worden streek vrijdag21 februari 1992 w 20 Overtreders nieuwe regels worden strafbaar Getuige in problemen door valse verklaring 'Restauratie 'sjoel' maakt Middelburg tot monumentenstad' van onze verslaggever MIDDELBURG - Wie binnen kort in Middelburg met een aan gelijnde hond door het centrum loopt, zijn dier laat poepen, en geen hondepoepschepje of -zak je bij zich heeft, is strafbaar. Slechts op de Bolwerken en het Meiveld in de Magistraatwijk mogen de dieren los worden uit gelaten. Bij wijze van proef ko men in Middelburg-Zuid honde- nuitlaatplaatsen waar de hon- debezitter niet verplicht is een ruimmiddel bij zich te hebben. De hond moet op die plaatsen wel aangelijnd zijn. Bij alle ge registreerde honde-eigenaren valt volgende week een voor lichtingsfolder in de brieven bus. Op een aantal knelpunten in de stad (speelweiden, trapveldjes, schoolpleinen en zandbakken) zijn inmiddels verbodsborden van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - In de zaak te gen de 37-jarige M. M. uit Mid delburg en de 24-jarige H. van P. uit Roosendaal, die donderdag voorkwam op de zitting van de Middelburgse politierechter, werd het niet duidelijk wat zich op 7 augustus vorig jaar op het woonwagenkamp aan de Bree- weg in de Zeeuwse hoofdstad had afgespeeld. Getuige me vrouw M. verstrikte zichzelf in een reeks tegenstrijdige verkla ringen. Aan M. en Van P. was openlijke geweldpleging ten laste gelegd. Rond het middaguur kwam een Duitse kampeerder op het kamp zijn beklag doen over de geluids overlast die een jongen met een crossmotor veroorzaakte. M. en Van P. hadden de man geant woord dat hij moest oprotten en zouden die woorden kracht bij gezet hebben met klappen en schoppen. M. had bovendien ge dreigd met een eind hout. waar mee hij ook een deuk in de Duit se auto sloeg. Een rijexaminator, die vlakbij een kandidaat bijzondere ver richtingen liet uitvoeren, zag de twee mannen de Duitser slaan en hem tegengehouden, toen hij probeerde weg te komen. Toen hij tenslotte toch achter het stuur van zijn auto had weten plaats te nemen had Van P. hem volgens deze getuige nog in de zij getrapt. Ook zag hij dat M. met de stok op het spatbord ramde. Toen de Duitser weg was hoorde de examinator - het was mooi weer en het portierraam stond open - dat M. tegen een jongetje zei dat hij zijn brommer moest wegzetten. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Uitbreiding van de verblijfsaccommodatie van Hof Domburg is onaan vaardbaar voor Westkapelle. Het noodlijdende park wil de miljoenenverliezen beperken door de verhuur van vakantie verblijven een extra stimulans te geven. Maar nieuwbouw aan de kust tussen Domburg en Westkapelle is in strijd met de aanwijzing van de kuststrook als natuurontwikkelingsge bied. Dat stelt het college van West kapelle in de nota Recreatie en Toerisme van de gemeente. De nota wordt tijdens de raadsver gadering van donderdag 27 fe bruari besproken. In de nota neemt Westkapelle dezelfde houding aan tegenover Dom burg als zij eerder, in de voorlo pige versie van het stuk, al aan nam tegen de andere buurman. Valkenisse. De uitbreiding van het recreatiepark Kustlicht in die gemeente wijst Westkapelle ook af. Het kustdeel tussen de beide gemeenten en speciaal het waardevolle landschap in het Waterschap Walcheren stelt zich voor MIDDELBURG - Het Water schap Walcheren komt naar u toe. Inwoners van Walcheren zijn volgende week donderdag welkom op een voorlichtings bijeenkomst van het water schap in Oostkapelle en woens dag 18 maart in Middelburg. De jongste ontwikkelingen in de wereld van het waterschap ko men aan bod. Dijkgraaf jhrmr K. F. H. Schorer spreekt over de gevolgen van de Waterschapswet en het hoofd van de technische dienst ir S. M. Nijboer geeft een toelichting op het onderhoud van waterlopen en sloten. De nieuwste diapro- duktie 'Kent u het Waterschap Walcheren van de Middel burgse cineast Jaap Wolterbeek wordt vervolgens vertoond, waarna dagelijks bestuurslid J. A. Heyse ingaat op de begroting voor 1992 van het waterschap. De bijeenkomst in Oostkapelle wordt donderdag 27 februari ge houden in hotel Bos en Duin aan de Duinweg, Die begint om twee uur 's middags. De vergadering in Middelburg is in de Stads schouwburg. Die vindt woens dag 18 maart plaats en begint om half acht 's avonds. geplaatst. Een wit herinnerings bordje met de tekst 'Op speelter reinen verboden voor honden, dus ook hier' vestigt nog eens ex tra de aandacht op de probleem- plekken. Op deze plekken geldt een opruimplicht. Bij de sectie voorlichting van de gemeente kunnen zakjes en poepgrijpers vanaf 27 februari tijdelijk gratis^ worden afgehaald. Bij de hondenuitlaatplaatsen in Zuid (Torenweg, Segeerssingel, Overloper, J. H. Huyssenstraat en Buitenruststraat) komen blauwwitte aanwijzingsborden met een poepende hond. Op die plekken geldt de opruimplicht niet. Als de proel in Zuid een suc ces is, komen in de stad ook an dere hondenuitlaatplaatsen. Buiten de bebouwde'kom hoe ven hondebezitters geen ruim middel bij zich te hebben. Ook in de goot kan de hond eveneens ongestraft zijn gang gaan. In parken, plantsoenen en groen- Mevrouw M. had na het incident direct de politie gebeld met de mededeling dat haar man op zijn eigen manier de Duitser van het kamp gezet had. M. zei op de zit ting dat er niets gebeurd was en dat hij alleen maar had gezegd 'wegwezen of ik maak je kapot'. Zijn vrouw verklaarde dat beide mannen de Duitser niet aange raakt hadden. Zij zou alleen de klap met de stok op het spat bord van de auto gezien hebben. Later zei ze dat ze wel gezien had dat Van P. de Duitser zijn auto induwde, maar dat viel niet te rijmen met haar mededeling dat ze de hele tijd achter de woonwa gen geweest was. Eerder zei ze dat ze maar even weg geweest was om een kind binnen te ha len. Omdat haai- getuigenis de in druk van een meinedige verkla ring maakte liet politierechter mr R. C. P. Rammeloo de griffier haar woorden schriftelijk vast leggen en las die aan haar voor. Zij had daarop als commentaar dat het toch anders was geweest en wilde haar handtekening er niet onder zetten. Op een vraag van de rechter of ze opgenomen wilde hebben dat ze helemaal niets had gezien reageerde ze: „Laten we dat dan maar doen." Officier van justitie mr T. de Jong zag als enige mogelijkheid om de waarheid boven tafel te krijgen dat mevrouw M. op nieuw zou worden gehoord dooi de Middelburgse politie. Hij gaf de parketpolitie ter plekke op dracht om haar op het Middel burgse politiebureau af te leve ren om haar onmiddellijk op nieuw aan de tand te voelen. De zaak wordt pas 23 april afge werkt. In de Beneluxlaan in Middelburg geeft dit bordje het nieuwe hondepoepverbod aan. foto Lex de Meester stroken is uitlaten niet langer toegestaan buiten de paden. Op veertig plekken in de stad komen vanaf 27 februari grote affiches te hangen met de tekst 'Daar trappen wij "niet in!' die wijzen op de nieuwe regels. Deze blijven veertien dagen hangen. Verder verspreidt de gemeente raamaffiches en krijgen huis- vuilauto's grote borden. In de huis-aan-huisbladen komt een voorlichtingspagina. De ge meentepolitie en de onlangs aangestelde milieuwachter zul len streng toezien op de regels. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Middelbrug en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag in gebouw De Schakel aan het Bachtensteene in Mid delburg de maandelijkse bijeen komst. De heer H. Pot uit Vlis- singen houdt die avond een praatje over het loodswezen. Te vens vertoont de inleider een film over zijn onderwerp. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Gebedsdag" - Het Leger des Heils in Middelburg viert dit jaar de Wereldgebedsdag op vrijdag 6 maart in de kerkzaal aan de Hoogstraat in Middelburg. Het thema luidt: in wijsheid leven met de schepping. De liturgie is samengesteld door vrouwen van drie landen: Oostenrijk, Duits land en Zwitserland. De dienst begint om 19.30 uur. van onze verslaggever MIDDELBURG - Een herinde ling van Zeeuwse gemeenten is onvermijdelijk om de bestuur lijke problemen in de toekomst de baas te kunnen. Kleine ge meenten kunnen nu al nauwe lijks de enorme stroom werk aan. Veel plattelandsgemeen ten sluiten zich aan bij gemeen schappelijke regelingen, die als nadeel hebben dat ze het demo cratisch karakter van het be stuur danig onder druk zetten. Volgens burgemeester drs W. J. PLomp is een regionale inde ling waarin de regio Zeeland zou overblijven of waarin Zee land nog maar drie gemeenten zou tellen niet nodig, maar mo gen de Zeeuwse bestuurders hun ogen niet sluiten voor be stuurlijke aanpassingen. Plomp zei dit donderdagavond bij een bijeenkomst van de werk groep Maatschappijweten schappen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen. Hij leverde zijn bijdrage aan het thema besluit vorming dat dit jaar in de lezin gen van de werkgroep centraal staat. Volgens Plomp zijn er tal van be zwaren tegen gemeenschappe lijke bestuurlijke regelingen. Niet alleen komen er ambtena ren in dergelijke bestuurscom missies die zo specialistisch zijn dat niemand hun werk nog goed kan controleren, ook zijn in ver reweg de meeste gevallen be noemde burgemeesters verte genwoordigd in de bestuursor ganen. De democratisch geko zen wethouders en gemeente raadsleden verliezen op die ma nier hun greep op de materie. Het gevaar bestaat bovendien dat de kleine gemeente als een lege huls gaan fungeren, omdat alle belangrijke zaken op een ho ger niveau geregeld worden. Wil Nederland internationaal blijven meetellen, dan zullen de omslachtige bestuursstructuren op de helling moeten. Gemeen ten moeten meer autonomie krijgen om sneller te kunnen reageren op beslissingen die voor de hele EEG van belang kunnen zijn. Gemeenten moe ten dan wel een behoorlijke ach terban hebben. Gemeentelijke herindeling kan nuttig zijn in dit verband. Het voordeel van nieuwe, grote re gemeentes is dat er gespeciali seerder personeel aangenomen kan worden, dat de gekozen be stuurders een groter deel van hun tijd kunnen besteden aan pure politiek en dat er meer overzicht blijft over het reilen en zeilen van de gemeente dan bij allerlei losse gemeenschappelij ke regelingen. Bovendien kun nen sterke plattelandsgemeen ten tegenwicht bieden aan de veeleisende steden in de omge ving. zuiden van Westkapelle wordt overbelast als het toerisme daar nog wordt gestimuleerd. Dom burg mag de financiële perike len rond Hof Domburg niet aan grijpen om het tot nu toe gevoer de beleid, van begrenzing van de groei van het toerisme, te laten vallen. Dat beleid wekt de ver wachting dat er geen nieuwe grootschalige projecten worden ontwikkeld, meent Westkapelle. Voor het eigen gebied stelt de nota dat het toerisme weliswaar behouden moet blijven als grote inkomstenbron voor Westkapel le, maar dat de bescherming en het behoud van de natuur en van het woonklimaat van het dorp prevaleren. Toeristische groei kan in Westkapelle, maar alleen kwalitatief, niet kwantitatief. Het rustiger verblijfstoerisme moet eerder gestimuleerd wor den dan de minder rendabele en meer belastende dagrecreatie. Kritiek kreeg de nota bij de voorbespreking in juni vorig jaar eigenlijk alleen van WD-zijde. Raadslid K. Huiszoon bestem pelde de nota als zijnde eerder een beleidsstuk voor het milieu dan voor het toerisme. In de rest van de fracties vond het college instemming met de conceptno ta. De definitieve nota wijkt hiervan nauwelijks af. Calandplein Wel noemt de definitieve versie wat nadrukkelijker het idee om het voor woningbouw bestemde terrein tussen de Zuidstraat, het Abraham Calandplein en de Rookstraat eventueel te gebrui ken voor de bouw van een hotel of duurdere vakantieapparte menten. In de conceptnota werd hierop door het college slechts voorzichtig gezinspeeld, Zo'n complex zou volgens het college passen in het beleid van kwali teitsverbetering. De raad rea geerde positief, op PvdA-fractie- lid N. Jakobsen-Huybregtse na. De dijk en het plein blijken een attractiepunt van de eerste orde te zijn, meldt het college nu. In de begroting van 1992 stelt het college al dat voor nieuwbouw aangewezen kavels voorlopig niet moeten worden uitgegeven, om de leegstand in het bestaan de huizenbezit tegen te gaan. Als die nieuwbouwlocatie zo druk bezocht wordt, kan dat overlast geven voor toekomstige bewo ners, wordt geopperd in de re creatienota. Bovendien kan het plein volgens de nota ook een rol spelen in de oplossing van de verkeersoverlast rond de super markt in de Koestraat. De raadsvergadering begint donderdag 27 februari om 19.00 uur. De Sint-Jacobskerk in Vlissingen moet beter geschikt worden voor culturele evenementen. foto Ruben Oreel Vlissings monument wacht restauratie en herinrichting van onze verslaggever VLISSINGEN - Het Zeeuws Orkest en de pianiste Eliane Rodrigues geven donderdag 19 maart het startsein voor een actie tot behoud en res tauratie van de Vlissingse Sint-Jacobskerk. Het concert, waarvoor veel prominente Zeeuwen zijn uitgenodigd, is het begin van een sponsor campagne. Het evenement moet duidelijk maken dat de Sint-Jacobskerk niet alleen als kerk. maar ook als multi functionele ruimte voor cul turele activiteiten uitstekend geschikt is. De kerkvoogdij van de her vormde gemeente in Vlissin gen, de eigenaresse van het monument, wil niet tornen aan de hoofdfunctie van het gebouw. De Sint-Jacobskerk blijft primair bestemd voor kerkdiensten. Voorzitter A. Temmink en secretaris M. Eland laten daarover geen misverstand bestaan. „Wij moeten echter realistisch zijn", stelt Temmink. „Het is zonde dat zo'n gebouw met zo'n schitterende akoestiek slechts één tot anderhalf uur per week wordt gebruikt. De hervormde gemeente in Vlis singen zit bovendien, zoals zo veel kerken, niet ruim bij kas." Restauratie Er zijn nogal wat plannen met de Sint-Jacobskerk, waarvan er twee zonder meer moeten worden uitgevoerd. Het kerk gebouw is dringend aan een restauratie toe. Het dak is op een aantal plekken niet meer in de allerbeste conditie. De kerk heeft begin deze eeuw en in 1953 in het zoute zeewater gestaan. Dat blijft doorwer ken, vooral aan de binnenzij de. De glas-in-rood ramen moeten tochtvrij worden ge maakt. De rekening van dat restauratieplan is 1,6 miljoen gulden. Het Rijk, provincie en gemeente dragen negentig procent bij, maar de kerk moet dan nog steeds 160.000 gulden ophoesten. De medio maart beginnende sponsoractie is er in de eerste plaats op gericht om dat bedrag boven de tafel te halen. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg vereist dat voor monumentale gebouwen een tienjarig onderhoudsplan wordt gemaakt. Dat is gereed en de kosten zijn over die tien jaar begroot op 380.000 gul den. Via overheidssubsidies kan de kerkvoogdij zestig pro cent vergoed krijgen. De rest, 14.000 gulden per jaar, moet uit de kerkkas komen. „Dat is overkomelijk", zegt Tem mink, „maar dat geldt niet voor de restauratie. Overigens zal die pas in 1995 of 1996 plaatsvinden. Wij moeten ech ter bijtijds iets doen." Herinrichting De kerkvoogdij heeft nog een derde plan, een herinrich tingsplan waarvan de doel stelling is: de Sint-Jacobskerk zo herinrichten dat die beter bruikbaar is voor culturele evenementen. Temmink en Eland denken aan de bouw van een toiletgroep en ver nieuwing van het meubilair. De sponsoractie is primair voor de restauratie. Maar als die zo goed loopt dat er geld overblijft, wordt dat besteed aan de herinrichting. De kerk voogdij is niet van plan die in vesteringen te doen, om ver volgens meer culturele evene menten in de kerk te kunnen houden en zo de financiering rond te krijgen. Zij heeft geko zen voor de weg: eerst de acti viteiten en daarna investeren. Een exploitatiecommissie moet proberen meer culturele evenementen naar de kerk te halen én om de vinger aan de pols te houden. De Culturele Raad Vlissingen neemt er in deel. Die moet voor de pro grammatische inbreng zor gen. De wijkkerkeraad Zuid, waaronder de Sint-Jacobs kerk valt, is ook vertegen woordigd. Die is erbij betrok ken om 'toezicht' te houden. „In een kerk kan niet alles", stellen beide kerkvoogden. „Vlissingen verdient een grote ruimte als de Sint-Jacobs kerk", verklaart Temmink, „ook als het theater in het Ar- senaalgebied klaar is. Concer ten zoals dat van het Zeeuws Orkest zullen daar toch niet in kunnen." Het optreden van het Zeeuws Orkest en soliste- pianiste Eliane Rodriques be gint donderdagavond 19 maart om acht uur. Het pro gramma vermeldt de zestien de symfonie van Haydn, het vierde pianoconcert van Beet hoven en de tweede symfonie van Brahms. 22 EN 23 FEBRUARI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za. 0.00-24.00 uur: F, G. Snijder, Burg. van Woelde- renlaan 12, tel. 13933. zo. 0.00-24.00 uur: A, van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, vrij. 17.00-za. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssen straat 15, Middelburg, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Patiënten Wijkgezondheidscen trum Middelburg, artsen Kod de, Visser en Ponten: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arne- muiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, za. 0.00-24.00 uur: Souburg, Nieuwland en Arne muiden, za. 0.00-24.00 uur: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. zo. 0. 00-24. 00 uur: R. G. G, Groot, Dr, v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak), Gapinge, Grijpskerke, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, Vroon straat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande. Voor de praktijken van de art sen Van Eede .Vaandrager, Van der Male en Noorlander. vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. N. van Eede, Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). vrij. 18.01). ma 08.00: A. Stutterheim, Beu kelmanstraat 8, Meliskerke, te] 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: P. de Boer, Rouaarv sekaai 23, Middelburg, tel 01180-13320. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09,00 uur: A. de Gaaij, tel. 01180-23836. Middelburg, zat. 09.00-ma. C uur: J. Drijdijk, Gandhistraat5 tel. 26045, Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803, visites aanvragen van 08.00-09.00 uur. Kleine huisdieren (spreekuren zonder afspraak zat. en zon, 11. 12 en 17-18 uur): Mw. Th. Drie huis van Haselen, Gerbrandy- straat 151, Vlissingen, tel, 01184-66548. Dierenartsen praktijk 'Oostka pelle': Oude Domburgseweg33a te Oostkapelle, tel. 01188-1443 Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel, 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren (voor kleine huisdieren): Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuur zat. 10- 11 uur. Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. Apotheken: Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69, tel. 12134. De dienst van elke apotheek: vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol- gend. Vlissingen: Apotheek Papegaai enburg, winkelcentrum Pape- gaaienburg 24-26, tel. 66345. De dienst van elke apotheek, vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol- gend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren m' Alarmcentrale tel. 01184-14444, van onze verslaggever MIDDELBURG - Zeeland is op dit moment de enige provincie waar geen synagoge is, terwijl de resten van de oude 'sjoel' nog overeind staan in een tuin ach ter de Herenstraat in Middel burg. Restauratie is mogelijk; Monumentenzorg heeft toe stemming gegeven, Middelburg heeft de bouwvergunning afge geven. Waar het op dit moment aan ontbreekt is geld voor de restauratie. Er is op dit moment nog een gat van een half miljoen gulden in de begroting. De stichting Synagoge Middelburg belegde donderdag een infor matiebijeenkomst voor Zeeuw se ondernemers om hen te bewe gen de herbouw van het joodse gebedshuis financieel te steu nen. De synagoge in Middelburg be hoorde tot de oudste van Neder land. In 1705 werd hij gesticht. Tijdens de Tweede Wereldoor log werd hij gespaard bij het Duitse bombardement, maar éen Britse granaat betekende in 1944 het einde van de synagoge. Voor de oorlog was het gebouw een beschermd monument, maar door de verwoesting kwam het op de lijst van ruïnes te staan. Daarom betaalt het Rijk niet mee aan de restauratie. De provincie en de gemeente Mid delburg hebben wel een verzoek om subsidie gekregen van enke le honderdduizenden guldens. Of zij het geld neertellen is nog niet duidelijk, maar het subsi dieverzoek is zeker niet kans loos. Regionale eerste klas zaalvoetbal van een medewerker MIDDELBURG/VLISSINGEN - In de eerste klas Walcherse re gionale zaalvoetbalcompetitie geven de beide koplopers el kaar geen duimbreed toe. Zo wel Rosario als SVSW '72 won nen hun partij. Rosario bleef met klein verschil (2-1) de baas over Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit en SVSW '72 won overigens ook op het kantje (6-5) van Welsinge. EPZ speelde zich vaster op de derde plaats in de rangschikking dank zij een 4-3 zege op SC Torna. Sport Profile behaalde een 3-1 winst op het team van de Verenigde Spaar bank en stijgt daardoor naar de vierde plaats. De stand: 1 Rosario 15-27,2 SVSW '72 17-27, 3 EPZ 15-18, 4 Sport Profile 16- 17. 5 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 16- 17, 6 Jong Ambon 13-15,7 Westkapel le 16-12, 8 Welsinge 15-10, 9 VAW 16- 1.0, 10 SC Toma 16-10, 11 Verenigde Spaarbank 15-8. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 26 februari, sporthal Bas- kensburg, Vlissingen: 18.30 uur Sport Profile - SC Torna, 19.25 uur VAW - Tali Xm/Da Xin/Blauw Wit; 22.10 uur EPZ - Westkapelle; sport hal Nassaulaan, Middelburg: 22.00 uur Jong Ambon - SVSW '72. Mocht er genoeg geld - het streefbedrag is 650.000 gulden - op tafel komen, dan zal de res tauratie voortvarend aangepakt' worden. Een probleem vormt de moeilijke bereikbaarheid. De binnenplaats in alleen te berei ken via twee smalle en lage toe gangspoortjes. Met het karweiis veel tijd gemoeid. Omdat de bui tenkant van het gebouw in de oorspronkelijke staat terugge bracht moet worden is veel handwerk nodig. Het is daarom niet erg waarschijnlijk dat het gebouw dit jaar nog in volle glo rie terug is. De stichting Synagoge Middel burg zou dat graag zien, omdat het dit jaar precies vijftig jaar ge leden is dat de Zeeuwse joden gedeporteerd werden. De 'sjoel' zou als monument voor die pe riode dienst kunnen doen. Bo vendien kan de ruimte dienst doen als expositieruimte voor tentoonstellingen over het jood se leven en als vergaderruimte voor allerlei joodse instellingen in heel Zeeland. HOOGELANDE Lezing - Mevrouw dr P. Ban ge, verbonden aan het Instituut voor Middeleeuwse Geschiede nis in Nijmegen, houdt zondas 23 februari een lezing over 'Hu welijk en sexualiteit in de Mid deleeuwen' in de Kapel var Sint-Maarten te Hoogelande. Di aanvang is 14.30 uur. De organi satie berust bij de Stichting Ka pel van St. Maarten. OOST-SOUBURG Huisvrouwen - De afdelini Souburg van de Nederlandsi Vereniging van HuisvrouWQ houdt dinsdag 25 februari eei koffiemorgen in het Rod Kruis-gebvouw aan de Reho bothstraat. Er zal worden gedts cussieerd over het thema 'Wo nen en alles wat daarmee ss menhangt'. De koffie staat van? tien uur klaar. VLISSINGEN NCVB - De NCVB afdelin Vlissingen houdt dinsdag 25 fl bruari haar jaarvergadering i het jeugdgebouw van de Petrui kerk. De aanvang is 19.45 uur, Op deze bijeenkomst houdend dames zich onder leiding va mevrouw Breure bezig met Ji panse vouwkunst (origami). Wandelen - Wandelsportve eniging Willen is Kunnen houc morgen (zaterdag) de laatst tocht uit een serie van vier. ovf 5, 10 en 15 kilometer. De start) tussen 13.30 en 14.00 uurvanu; het clublokaal van de voormal ge Willem Ill-kazerne aan d Oranjestraat in Vlissingen. Darttoernooi - In tappen happerij Happy Buccaneer aa de Aagje Dekenstraat in Vlissü gen wordt donderdagavond februari een open 501-dartto® nooi gehouden. Het toernooi W gint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20