Finkensieper begint aan straf Bush bant CFK's vijf jaar eerder uit in VS Nederlandse tarieven voor telefoon laagste PZC Wand vol telefoonkaarten Van Vollenhoven wil fiets gelijkschakelen met het snelverkeer binnen- en buitenland Gratieverzoek afgewezen Voorlopig einde affaire Zetten Britten zeer actief in bad Granaten tussen oud ijzer het weer in zeeland DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 ARNHEM (ANP) - De 59-jarige ex-ps.vchiater/direcleur van de Heldringstichtingen in Zetten, dr H. O. Th. Finkensieper, heeft zich woensdag gemeld bij een huis van bewaring, nadat zijn gratieverzoek afgewezen was. pal heeft de persraadsheer van liet gerechtshof in Arnhem, mr j, Austen, woensdag bevestigd. Finkensieper is meteen in hech tenis genomen en wordt binnen kort overgebracht naar een in richting voor langgestraften. Met zijn advocaat, mr E. Suto- rius uit Arnhem, wordt overlegd over de vraag welke gevangenis het meest geschikt is. Sutorius heeft steeds gezegd dat zijn cliënt door zijn voorgeschiede nis in geen enkele gevangenis veilig zou zijn. Finkensieper moet een straf uit zitten van vijfjaar en 261 dagen voor het plegen van ontucht met en seksuele mishandeling van aan zijn zorg toevertrouwde pu pillen van de inrichting in Zet ten. In 1989 zijn de eerste aan klachten tegen hem ingediend, nadat van Annie Bijnoord, nu woordvoerster van het Lande lijk Steunpunt Zetten uit Am- sterdam, haar boek ..Krassen"' over haar verblijf in de Hel dringstichtingen publiceerde. Finkensieper en zijn advocaat hebben doorgeprocedeerd tot aan de Hoge Raad, omdat de ex-psychiater/directeur de aan klachten tegen hem steeds ont kend heeft. Tegen hem loopt nog een bodemprocedure voor scha devergoeding, ingesteld door ze ven pupillen. Vijf van hen heb ben inmiddels van de rechter in Arnhem een voorschot van in to taal 150.000 gulden toegewezen gekregen. Dat geld is echter niet betaald, omdat Finkensieper volgens zijn raadsman ..vol strekt blut" is. Finkensieper is volgens Suto rius door de maatschappij hard genoeg gestraft. „Hij is vogelvrij en dood verklaard. Sociaal is de man volstrekt doodgegaan en in een isolement terecht gekomen. Geen enkele straf kan zwaarder zijn dan wat de samenleving de ze man aangedaan heeft." zegt Sutorius. verwijzend naar de ve le acties van het Landelijk Steunpunt Zetten. Het steun punt plaatste rijen advertenties tegen Finkensieper in landelijke bladen. Sommigen daarvan wa ren voorzien van adres en tele foonnummer. Zwerver „Mijn cliënt had al geruime tijd geen huisadres meer en leidde een zwervend bestaan. Hij was gedwongen zijn flat in de Nij meegse wijk Weezenhof te verla ten omdat daar steeds ingebro ken werd. waarbij ook persoon lijke spullen verdwenen." aldus de raadsman. Mr Sutorius voert samen met mr G. Spong nog een proces bij het Europese Hof. Dat spitst zich toe op het feit dat de getuigen, de ex-pupillen uit de Heldrings tichtingen. nooit in de rechts zaal gehoord zijn. Dat proces loopt gewoon door. maar Suto rius verwacht daarover geen uit spraak voor het einde van het jaar. „Elke verdachte heeft het recht de getuigen tegen hem te horen.. In dit proces is dat zowel door de rechtbank als het Hof in Arnhem afgewezen vanwege de emotio nele schade die dat bij de slacht offers zou veroorzaken. Daar wil ik het Europese Hof wel eens over horen, want vrij onlangs is een zaak terugverwezen vanwe ge dezelfde omstandigheden." legt Sutoroius uit. Mocht het Eu ropese Hof besluiten dat de ge- APELDOORN (ANP) - De fiets moet dezelfde positie krijgen als het overige verkeer. De regel „snelverkeer gaat voor lang zaam verkeer" is achterhaald. MrP. van Vollenhoven, voorzit ter van de Raad voor de Ver keersveiligheid, betoogde dat woensdag tijdens een sympo sium in Apeldoorn. Van Vollenhoven wees er op dat de overheid het gebruik van het rijwiel wil bevorderen en de vei ligheid van fietsers wil vergro ten. In zo'n streven past het vol gens hem niet dat fietsers wor den achtergesteld bij automobi listen In andere landen waar veel gefietst wordt, zoals Duits land en Denemarken, is de fiets al gelijkgeschakeld met het ove rige verkeer, aldus Van Vollen hoven. Het ministerie van verkeer en waterstaat is weliswaar van plan de uitzonderingspositie voor het langzaam verkeer te beëindigen, maar wil daartoe pas overgaan als de voorrang op bijna alle kruispunten is geregeld. Dat duurt veel te lang, vindt Van Völlenhoven. Het verbeteren van de positie van fietsers moet wel gepaard gaan met allerlei maatregelen om rijwielen veiliger te maken, zo stelde hij. Zo is er naar zijn mening nog heel wat aan te mer ken op bijvoorbeeld kinderzitjes en de verlichting van Fietsen. Van Vollenhoven rekende zijn gehoor voor dat Nederlanders tot de meest fietsgrage leden van de mensheid behoren met 0,8 fiets per inwoner. LONDEN (RTR) - Britten brengen in totaal bijna een jaar van hun leven door in bad. Ze zitten niet alleen gewoon, maar bedrijven activiteiten als zell'-hypnose en seks. Dit blijkt uit een onderzoek dat woensdag is gepubliceerd door een bedrijf in badartikelen. Een aantal mensen neemt een huisdier mee in bad. Daarbij gaat het onder meer om katten en moerasschildpadden, zo registreerde het bedrijf dat 2.500 mensen ondervroeg. Anderen laten het badderen graag vergezeld gaan van een goed glas en/of een sigaret. Maar liefst veertien procent van de badgangers hangt aan de telefoon en vier procent bedrijft de liefde. Maar de meesten trekken zich graag terug in een fantasiewereld; 68 procent zegt in bad te dagdromen. En als de verbeelding ontbreekt zijn er boeken. Meer dan de helft leest in zijn tobbe. DEN HAAG - Een medewerker van het PTT-museum in Den Haag bekijkt de vele kaartjes op de tentoonstelling 'Toegangskaart tot de wereld: de telefoonkaart', die vandaag wordt geopend. De kaart bestaat sinds de jaren zeventig en werd in 1986 in Nederland ingevoerd. Sindsdien zijn er steeds meer telefooncellen gekomen waarin met de kaart kan worden betaalt. Bovendien is het een gewild medium voor reclameboodschappen en erg in trek als verzamelobject. De expo sitie duurt tot en met 10 mei foto Raymond Rutting/ANP WASHINGTON (GPD) - De Amerikaanse president Bush heeft gezegd dat zijn land per ui terlijk 31 december 1995 een eind zal maken aan de produk- tie van chemicaliën die de ozon laag aantasten, de zogenaamde CFK's. Amerika is een van de onderte kenaars van het Protocol van Montreal, dat uitgaat van beëin diging van de CFK-produktie in 2000. Bush wil dit vijf jaar naar voren halen. Hij riep andere lan den op dit voorbeeld te volgen. De stap van de president volgt op een rapport van de Ameri kaanse ruimtevaartorganisatie NASA, waarin staat dat de ozon laag boven Europa en Amerika veel sneller verdwijnt dan tot voor kort was aangenomen. De NASA noemde dat alarme rend omdat een verband is aan getoond tussen het verdwijnen van de ozonlaag en het voorko men van bepaalde types huid kanker en oogziekten, alsmede schade aan planten en plankton. Juist het NASA-rapport, aldus gisteren William Reilly. hoofd van de federale milieudienst EPA, bracht de president ertoe de stopzetting van de produktie van CFK's te bespoedigen. Reil ly ontkende dat de aanstaande presidentsverkiezingen bij het besluit een rol hebben gespeeld. Militairen Critici van het milieubeleid van Bush noemden de maatregel 'een stap in de goede richting'. Maar de Democratische senator Gore, wees erop dat Amerika nog altijd achter loopt bij landen als Duitsland die al veel verder zijn gegaan bij het uitbannen van CFK's. Advertentie EN, HEB JE LEKKER GESLAPEN op m'n Cascade -t waterbed?" j "Jawel! Direkt heerlijk ontspan- IHBk Tp 1 nen wegdromen en lekker fit weer w wakker worden". •t Cascade waterbed is een natuur lijk en komtortabel alternatief voor de gewone matras met een geweldig kwaliteitsnivo en een heel eigen karakter. Cascade waterbedden-trelt u alleen aan bij de CASCADE. slanipëialist' |,en frailie kleurenbroduire hot slapen or I® klaa stade in het bijzonder HULST, Rademakers. Steenstraat 23. MIDDELBURG, Jakobsen, kuitenruslstraat 20. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK, Kruider, Oostdijk 61.OOSTBURG, Verdegem, Nieuwstraat. 68. ZONNEMA1RE, interieur Paauwe, Zuidweg 22A. Uit een dinsdag uitgebracht rap port blijkt dat het vooral het Amerikaanse militaire apparaat verantwoordelijk is voor het ge bruik van CFK's. De stoffen wor den onder meer toegepast bij het schoonmaken van elektronische componenten van wapensyste men. Volgens het rapport, sa mengesteld door twee milieu groeperingen. is het Pentagon verantwoordelijk voor het ge bruik van tweederde deel van de CFK's die in Amerika worden toegepast. Computervirus zou miljoenen pe's bedreigen SYDNEY (RTR) - Een viruspro gramma dat bekend staat als „Michelangelo" treft miljoenen personal computers (pe's) in de hele wereld op 6 maart, de ge boortedag van de I6e eeuwse schilder. Het virus infecteert personal computers en houdt zich daarna slapende tot de inwendige klok de datum van 6 maart bereikt, aldus John McAfee, voorzitter van de Amerikaanse bond van computerviruskenners. „Als men op 6 maart een aange tast. systeem activeert, worden alle data op de harde schijf ge wist".. zo zei McAfee. Hij geldt als een autoriteit op het gebied van computervirussen. Naar zijn schatting Iigeft het virus, dat in april vorig jaar voor het eerst ontdekt is in Nederland en Zwe den, over de hele wereld onge veer vijf miljoen personal com puters aangetast. RIJSWIJK - Een motoragent houdt de wacht bij granaten die gisteren werden gevonden bij een ijzersloophandel in Rijswijk. .Uit onderzoek van hel Explosieven Opruimings Commando van de Koninklijk Landmacht (EOCKL) bleek dat het om een onschadelijke anti-tankgranaat, een artille riegranaat en een scheepsgranaat gaat. De explosieven wa ren niet geladen met springstof. De Nijverheidsstraat op het industrieterrein Plaspoelpolder. waar het bedrijf aan gevestigd is, werd woensdagmiddag eni ge tijd afgezet. Het is nog onbekend waar de lading oud ijzer met de explosieven vandaan kwam. foto ANP onze correspondent STRAATSBURG - De Nederlandse telefoontarie ven zijn de laagste van Europa. Zowel lokale als crlokale gesprekken zijn nergens goedkoper. \vatde internationale gesprekken betreft re side PTT tarieven die slechts in enkele andere gg worden geevenaavd. De kosten van .aansluiting en de abonnementsgelden zijn in e«erland ook voordeliger dan in de meeste Eu- ["Pese landen. bonr^-'^'' uit onclerzoek van de Consumenten- men! 'n samcnwerking met de Europese consu- woe ü0rganisatie BEUC De resultaten zijn i sel o - gePresenteerd in Straatsburg en Brus- l„nr| .Vengens zai de gunstige positie van Neder- PQe komende jaren veranderen. De PTT heeft dezer dagen laten weten, dat de ta rieven dichter naar elkaar toe worden gebracht. El ders gaat men minder betalen; in Nederland daar entegen zal er meer betaald moeten worden. Er zijn thans enorme verschillen in prijzen en kwa liteit van de dienstverlening tussen de PTT's van de twaalf EG-lidstaten, Zwitserland en Oostenrijk, waar het onderzoek werd uitgevoerd. Vier jaar geleden zat Nederland nog in de midden moot wat de kosten van de gesprekken betrof, maar door de verlagingen die de laatste jaren zijn doorgevoerd is telefoneren hier nu fors voordeliger geworden. De lokale gesprekken zijn ook in Italië. Spanje. Frankrijk en Duitsland goedkoop, terwijl verreweg de hoogste kosten worden aangerekend in Engeland. Interlokale gesprekken zijn in Engeland wel voor delig. net als in ons land. Denemarken en Zwitser land. De abonnementsgelden liggen in ons land op een gemiddeld niveau. Daarin zijn Griekenland, Frankrijk en Italië het goedkoopst, en Ierland, Oostenrijk, Duitsland. Denemarken en Zwitser land het duurst. Een Ier betaalt per maand vier maal zoveel (30 gulden i dan een Griek. Aansluitkosten De aansluitkosten zijn alleen in Duitsland, Frank rijk en Oostenrijk lager dan bij ons. De Denen beta len zeven maal zoveel (490 gulden) voor een aan sluiting dan de Duitsers, De consumentenorgani saties bekritiseren het ontbreken van EG-richtlij- nen voor de telefoonkosten. Zo kost een gesprek van Ierland naar Duitsland drie maal zoveel als an dersom. En van Madrid naar Londen bellen kost 1111111 tuigen in de rechtszaal gehoord moeten worden, dan kan de raadsman opnieuw een verzoek om invrijheidsstelling indienen. 'Mooiste dag' ..Dit is de mooiste dag van mijn leven." aldus Annie Bijnoord van het Landelijk Steunpunt Zetten. „Nu kan de laatste blad zijde van dit. nationaal zwart boek over misstanden in de Kin derbescherming omgeslagen worden. We hebben afschuwelij ke. mensonterende dingen mee gemaakt in Zetten, die ons steeds als een zwarte schim ach tervolgd hebben. Die schim is nu eindelijk weg." Het steunpunt zal zich inzetten voor andere misstanden in de kinderbescherming. Het coördi neert op dit moment onder meer de acties tegen Jongensinter naat De Dreef in Wapenveld. „Maar vanavond gaan we eerst feesten en dit ongelooflijke be richt tot ons laten doordringen. Egmond droomt van hoteleiland in de Noordzee EGMOND AAN ZEE (GPD) - Een halve kilometer uit de kust van Egmond aan Zee moet een groot complex komen met vier- sterren hotelkamers en luxe (koop-)appartementen. Verder voorziet het hoteleiland in win keltjes, horeca, een dancing, vergaderzalen, fitnessruimten, parkeergarages en een helikop terplatform. Kosten: honderd miljoen gulden. Verschillende buitenlandse investeerders zouden al interesse hebben ge toond. Het eiland heeft in het ontwerp van ingenieursbureau Van Nte- rop en Van den Hoeven, de ini tiatiefnemers, een diameter van 80 meter en een hoogte van 35 meter boven NAP. Het is per au to bereikbaar vanaf de boule vard. B en W van Egmond menen dat- het project goed past in het plan de boulevard op te knappen. Het college tekent daarbij aan dat verkeerstechnische aanpassin gen nodig zijn. Die zullen tien miljoen gulden vergen. Het plan kan eind 1994 uitgevoerd zijn. De bouw zou hooguit twee jaar vergen. Rijkswaterstaat heeft vooralsnog geen bezwaren KNOV: ontzie middeninkomen bij invoering plan-Stevens APELDOORN (ANP) - Invoe ring van de belastingvereen voudiging volgens het plan van de commissie-Stevens valt al leen te overwegen als mensen met betaald werk en in hel bij zonder de middeninkomens worden ontzien. Die waarschu wing gaf voorzitter Kaniminga van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) woensdag in een toespraak ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Sparta Rijwielfa- briek in Apeldoorn. Kamminga klapte uit de school door zich te baseren op een lei draad voor de opstelling van de ondernemersorganisaties in Ne derland tegenover het plan-Ste vens. Daaraan wordt momen teel de laatste hand gelegd. Ver moedelijk zal het stuk pas in de openbaarheid worden gebracht nadat de Sociaal-Economische Raad (SER) halverwege dit jaar advies heeft uitgebracht over Stevens. Het KNOV vindt het „pure winst" dat premies en belastin gen in het voorstel van de com missie-Stevens over één en het zelfde bedrag zullen worden ge heven. Voorzitter Rinnooy Kan van de werkgeversorganisatie VNO vindt die administratieve lastenverlichting minder door slaggevend en heeft zeer grote strategische bezwaren tegen het schrappen van de aftrekbaar heid van premies voor werkne mersverzekeringen (WW, WAO). Op zijn maandelijkse persconfe rentie repte Rinnooy Kan woensdag van een schijnoplos sing; door het vervallen van de premie-aftrek kan het belasting tarief omlaag, maar de totale be lastingdruk blijft gelijk. De poli tiek wordt alle ruimte geboden om de tarieven naderhand toch weer te verhogen, vreest de VNO-voorzitter. Vandaag Na de passage van een koufront afgelopen nacht, klaarde het vrij snel op. Hierdoor ontstond lokaal mist, wat in de ochtend weer vrij snel verdwijnt. Achter het front bevinden ice ons van daag in een matige tot vrij krachtige zuidwestelijke stro ming met onstabiele'lucht. In de ze lucht worden enkele buien meegevoerd, die ons in de loop van de ochtend al kunnen berei ken. Verder zal het vandaag wis- selend bewolkt zijn en is het nog steeds vrij zacht. Ook de komen de dagen verandert er niet veel. Het blijft vrij wisselvallig. Nautisch bericht Wind: zuidioest 3 tot 4. kust 4 tot 5. in de middag 6 Beaufort. Zichtgoed. Temperatuur kust- ivater: 5 graden. Afivijking wa terstanden: enkele decimeters verhoging. Maximum golfhoog te monding Scheldes: rond an derhalve meter. ZON EN MAAN 14 februari Zon op 07.58 onder 17.50 Maan op 12.52 onder 05.13 Vooruitzichten Voor morgen: Opklaringen, kleine kans op een buimiddag- temperatuur 9 graden. Mini mum 's nachts rond 5 graden. Voor zaterdag tot en met maan dag: Opnieuw veel bewolking en grote kans op regen. Vanaf zon dag geleidelijk iets kouder. Laag water Donderdag 13 februari Vlissingen 2.10 147 15.00 156 Terneuzen 2 36 158 15.14 165 Bath 3.32 181 16.20 186 Roompot-buiten 2.20 114 15.05 127 Zierikzee 3.15 121 16.00 134 Yerseke 3.15 126 16.00 139 Philipsdam-West 3.15 130 16 00 142 Vrijdag 14 februa iri Vlissingen 3.35 141 16.26 153 Terneuzen 4.06 150 16.50 162 Bath 4.56 171 17.45 183 Roompot-buiten 3.40 11116.30 122 Zierikzee 4 40 118 17.30 130 Yerseke 4.35 122 17.30 134 Philipsdam-West 4.30 125 17.25 136 Hoog water uur cm uur cm Donderdag 13 feb ruari Vlissingen 8 36 156 21.25 145 Terneuzen 8.56 176 21.48 165 Bath 9.46 214 22.36 199 Roompot-buiten 8 50 123 21.30 112 Zierikzee 9.45 129 22.30 118 Yerseke 9.55 136 22.40 126 Philipsdam-West 10.00 141 22.40 131 Vrijdag 14 februari Vlissingen 10 06 153 22.46 150 Terneuzen 10.26 173 23.08 172 Bath 11.16 207 Roompot-buiten 10.10 120 22.55 113 Zierikzee 11.10 125 Yerseke 11 15 132 Philipsdam-West 11 15 137 imfMïhi bewolking tnfJJTMff) sneeuw \As al en toe regen onweer opklaringen een bui «Tfflfe na!,S windrichting =>- offfllh hagel mis' L lage-dfuk -1000- zonni9 mistbanken H hoge-druk 19 verplaatsings- richting drie maal zoveel als van Londen naar Madrid. In ternationaal bellen is in Spanje en Ierland het duurst en in Groot-Brittannie en Duitsland het goedkoopst. In zes landen, waaronder Nederland, is nog geen rekening te krijgen waarop alle ge sprekken apart vermeld staan. Nederland en Groot-Brittannië zijn de enige landen waar de con sument met klachten over de PTT terecht kan bij een onafhankelijke instelling. De consumentenor ganisaties pleiten ook voor een telefoonkaart, die in heel Europa bruikbaar is. Nu zijn de 'telecards' alleen in het land van uitgifte te gebruiken. Er zijn veel klachten binnengekomen over tele fooncellen. Vooral in Nederland. Frankrijk en Bel gië werken ze vaak niet en zijn ze sterk vervuild, terwijl ze in Ierland. Zwitserland en Duitsland brandschoon zijn. Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met vrijdag: Britse Eilanden: Donderdag buien, afgewisseld door wat zon. Vrijdag veel bewolking en van het westen uit regen. Middag- temperatuur van 6 graden in Schotland tot 10 graden in East Anglia. België en Luxemburg: Donder dag buiig weer met in Hoog Bel gië mogelijk wat natte sneeuw. Vrijdag eerst droog, maar latei- kans op regen Middagtempera- tuur rond 8 graden. Duitsland: Donderdag veel be wolking en regen. Vrijdag over wegend droog en in het zuiden wat zon. Middagtemperatuur 5 tot 9 graden. In het bergland dooi tot 1800 meter hoogte. Madeira en Canarische Eilan den: Vrij zonnig, maar tegen het weekeinde geleidelijk wisselval liger. Middagtemperatuur rond 18 graden op Madeira en rond 23 graden op de Canarisch zuid- stranden. Marokkaanse westkust: Ten zuiden van Casablanca donder dag nog flink wat zon. Daarna wisselvalliger met kans op re gen. Middagtemperatuur van 18 graden bij Tanger tot 22 graden. Tunesische kust: Donderdag vooral later op de dag buien bij een middagtemperatuur van ruim 20 graden. Vrijdag ook nog buien. Frankrijk: Donderdag wissel vallig weer met op veel plaatsen buten. Vrijdag in het noorden be wolkt met kans op regen, in het zuiden zonnige perioden. Mid dagtemperatuur van 8 graden in Parijs tot 15 graden in Nice. In de Alpen op donderdag enige tijd lichte tot matige sneeuwval bo ven de 800 meter, vrijdag moge lijk ook nog wat verse sneeuw. Corsica en Sardinië: Enkele buien, mogelijk Tnet onweer, vrijdag afgewisseld door wat zon. Middagtemperatuur onge veer 12 graden. Spaanse costa's en Balearen: Donderdag bewolkt en vooral aan de Costa Brava en rond Mal- iorca buien. Vrijdag vrijwel over al droog en vooral zonnige perio den. Middagtemperatuur bij Barcelona ongeveer 14 graden, in Benidornt en Malaga rond 20 graden. Portugese Algarve: Vrij zonnig en droog. Middagtemperatuur rond 18 graden. Zwitserland en Oostenrijk: Donderdag toenemende bewol king gevolgd door lichte of mati ge sneeuwval boven de 6 a 800 meter. Vrijdag op veel plaatóen droog. Italië: Toenemende bewolking en donderdag in de loop van de dag buien, vrijdag meer buien. Middagtemperatuur van 10 gra den bij Milaan tot 15 graden op Sicilië, vrijdag enkele graden la ger. Griekenland en de Turkse west en zuidkust: Perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur van 8 gra den bij Istanboel tot 16 graden in het zuiden. Weerrapporten 12 feb 19 uur. Amsterdam zwaar bew 'C 12 Aberdeen regen 8 Athene half bew. 12 Barcelona licht bew 10 Berlijn zwaar bew. 8 Budapest zwaar bew 8 Bordeaux regen 15 Brussel zwaar bew. 1'2 Cyprus licht bew 12 Dublin onbewolkt 7 Frankfurt zwaar bew. 10 Genève licht bew. 9 Helsinki zwaar bew. -2 Innsbruck regen 4 Istanbul half bew.' 7 Kiagenfurt zwaar bew. 2 Kopenhagen motregen 3 Las Palmas onbewolkt 19 Lissabon zwaar bew. 12 Locarno onbewolkt 6 Londen regen 12 Luxemburg mist 9 Madrid motregen 12 Malaga zwaar bew. 18 Mallorca zwaar bew. 14 Malta onbewolkt 12 Moskou zwaar bew. -1 Munchen zwaar bew. 8 Nice zwaar bew. 13 Oslo zwaar bew. 1 Parijs zwaar bew. 14 Praag zwaar bew. 8 Rome half bew. 13 Stockholm zwaar bew. 4 Warschau zwaar bew. 2 Wenen zwaar bew. 8 Zürich half bew 8 Tunis licht bew.' 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 5