De Vurssche wellicht zorgcentrum PZC Terugkopen grond ontmoet weerstand bij landbouwers Commissie voelt wel voor jubileumboek maar wil niet betalen Woningbouw pakt huizen Leidinglaan Stroodorpe aan Misverstand over onderzoek herkomst stankgolf Terneuzen Sluissenaren mogen meedenken over betere omgeving Aanstellen vai stadswachten qujs is te voorbarig streek Nieuwe geïntegreerde voorziening voor ouderen in Axel DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 van onze verslaggever AXEL - I)e gemeente Axel loopt een goede kans op vrij korte ter mijn verrijkt te worden met een geïntegreerd zorgcentrum voor ouderen in plaats van het huidi ge bejaardenoord De Vurssche. Het centrum, bestaand uit een verzorg ings- annex verpleegte huis met randvoorzieningen. krijgt mogelijk de beschikking over 1-10 bedden. Gedeputeerde A. Dijkwel (zorg) heeft dit woensdag desgevraagd beves tigd. Woensdag voerde de gedepu teerde met vertegenwoordigers van het bestuur van de Axelse voorziening en de gemeente Axel overleg over de plannen. „Kijk, in het belang van de oude ren zijn we het er over eens dat we moeten komen tot een geïn tegreerde voorziening. Als oude ren het verzorgingstehuis bin nenkomen en op een gegeven moment meer hulp nodig heb- Provincie wil weer af van strook land van onze verslaggever HULST - De provincie zit nog steeds opgescheept met grote lappen grond die eind jaren ze ventig werden aangekocht voor de aanleg van een nieuwe pro vinciale weg van Terhole naar Driewegen, net onder Terneu- zen. De weg is er nooit gekomen en de provincie lijdt al jaren Auto bij botsing Breskens zwaar beschadigd Breskens - De personenauto van S. L. M. J. C. uit Aarden burg is bij een aanrijding in Breskens, dinsdagmiddag om streeks 5 uur, zwaar bescha digd. C. reed over de Oude Rijksweg te Breskens in de richting van de stoplichten. Voor de stoplichten begon de file op te rijden. De Aardenburgse naderde stap voets en ging iets naar links. Op dat moment werd zij ingehaald door de vrachtauto, bestuurd door W. V. J. D. uit Roeselaere. De vrachtauto sleepte de perso nenauto enkele meters mee. De auto werd weggetakeld. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Koersbal De katholieke bond van ouderen hield in het gemeenschapscentrum Hof ter Nesse een wedstrijd koersbal. Er waren 11 deelnemers. Uitslag: 1 E de Maat; 2 A. Mannaert- J de Waal; 3 A. Rottier-M. Radema kers. fors (rente)verlies op de destijds voor 4,5 miljoen gulden aange kochte strook land. De provincie onderneemt de laatste jaren pogingen om de grond weer terug te verkopen aan de vroegere eigenaars. Tot nu toe was er echter weinig be reidheid bij de boeren om op het aanbod van de provincie (drie gulden per vierkante meter) in te gaan. Het provinciebestuur wil in één keer van alle problemen af zijn en kiest daarom voor een uniforme regeling. De boeren vinden echter dat voor elk indi vidu een aparte regeling moet worden getroffen. Vertegen woordigers van de drie land bouworganisaties praatten woensdag voor de tweede keer met gedeputeerde J. Hennekeij (verkeer en waterstaat) over een mogelijke overdracht- De twee partijen kwamen echter nog niet tot een oplossing. Hen nekeij beloofde dat hij de stand van zaken deze week nog eens met de deskundigen van provin ciale waterstaat zal doornemen. Het lijkt er op dat de provincie de landbouwers tegemoet zal komen. Ook al omdat er geen an dere keus is. Bij de verwerving van de benodigde 70 hectare aan landbouwareaal, twaalf tot veer tien jaar geleden, moesten som mige stukken grond via juridi sche weg verkregen worden. Erfenis Het was begin jaren tachtig nog niet gebruikelijk clausules in de koopcontracten op te nemen, die regelden dat de koop niet door ging als er geen weg zou worden aangelegd. Hennekeij: „Het is duidelijk dat in deze tijd nooit meer op die manier grond wordt aangekocht. Nu begint de grondverwerving pas als de planvorming geheel rond is en een wegtracé onomstotelijk vaststaat. Nu al een paar jaar duidelijk is dat de grond niet no dig is voor een WO V-tracé of een rondweg om Zaamslag, zitten we nog wel met die erfenis uit het verleden." Juist vanwege dat verleden voe len de tientallen boeren niets voor een eenvormige regeling, verklaarde J. Oggel. secretaris van de Zuidelijke Landbouw- maatschappij. Oggel, woord voerder van de gezamenlijke landbouworganisaties, stelde dat aan elk stuk grond dat moet worden overgedragen een ande re historie kleeft. „Er zijn grote verschillen per geval, ook al om dat er intussen wel geheel ande re eigenaars op een landbouwbe drijf kunnen zitten. Wij kunnen als landbouworganisaties niet met de provincie onderhande len. Dat moeten de individuele eigenaren en pachters zelf doen." De drie organisaties kunnen wel alvast een aantal voorwaarden met de provincie bespreken. Zo zal in elk geval zoveel mogelijk rekening moeten worden gehou den met toekomstige verkave lingen in het gebied. Als het pro vinciebestuur met een concreter voorstel komt. kunnen de land bouworganisaties hun achter ban eens bij elkaar roepen, stelt Oggel zich voor. „Via een infor matiebijeenkomst kunnen dan de grote lijnen worden aangege ven. Maar voor elk perceeltje grond zal toch met de afzonder lijke eigenaren een definitieve overeenkomst moeten worden gesloten." ben, aan een verpleegtehuis toe zijn, mag het niet zo zijn dat die mensen nog eens moeten ver kassen. Die toegenomen hulp vraag moet binnen datzelfde huis geboden kunnen worden. Dan spreek je wel over het sa menvoegen van verzorgings- en verpleegtehuisvoorzieningen." zei Dijkwel. Geldproblemen Juist door het samenvoegen van die voorzieningen ontstaan er volgens de gedeputeerde proble men. Problemen op financieel vlak. „De bejaardenoordbedden woi;den bekostigd via de Wet WBO. voor verpleeghuisbedden ligt de bekostiging een stuk in gewikkelder. Op het moment moeten we de financieel-techni- sche kant van deze zaak nog ver der uitzoeken en onderbouwen. De omvang van de plaatsen - de 60 verpleeghuis- en 80 verzor gingstehuisbedden blijven uit gangspunt - zijn dan bepalend. Over de constructie zijn we het eens. voor de financiële zaken zullen we nog nader onderzoek moeten plegen. Als provincie, maar ook naar ziekenfondsen en rijksoverheid toe," verduidelijk te Dijkwel. Volgens Dijkwel is het nog niet duidelijk of het huidige bejaar dencentrum De Vurssche wordt gesloopt en op dezelfde locatie een geheel nieuwe voorziening gebouwd „Dat is afhankelijk van de financiën. Ik geloof niet dat we nu al moeten zeggen dat er gebouwen dichtgespijkerd moeten worden. Een complete interne verbouwing, renovatie, is ook een mogelijkheid. De vormgeving van het geheel is echter nog niet aan de orde ge weest. Dat is een volgende stap. Eerst moet er duidelijkheid ko men over de financiële kant van de zaak." aldus Dijkwel. Integratie Volgens voorzitter J. M. van Schaik van stichting De Vurs sche was er sprake van een 'con structief overleg'. „De provincie wil de schouders zetten onder de verwezenlijking van dit vernieu wende zorgproject. Vernieu wend. omdat we spreken over een centrum waarin verzorging en verpleging geïntegreerd zijn Ook, omdat in het centrum ook andere hulpverleners, als huis arts. maatschappelijk werk. fy siotherapie en warme maaltijd voorziening worden onderge bracht. Niet alleen voor de bewo ners. ook voor de ouderen van buiten het instituut. In zo'n cen trum kunnen we een zo'n breed mogelijk zorgpakket aanbieden, alhoewel duidelijk gesteld moet worden dat voor intensieve ver pleging mensen toch nog wel op Ter Schorre in Terneuzen aange wezen blijven." Van Schaik ten zijn bestuur) kiest voor nieuwbouw van het totale complex. Iets waaraan de gedeputeerde nog twijfelt. „Re novatie lijkt een oplossing, maar ik zie dat anders. De Vurssche, inmiddels 25 jaar oud. oogt als een modern gebouw, maar het is toch aan een grondige opknap beurt toe. Wil je de Axelse oude ren in de toekomst dat brede zorgpakket kunnen aanbieden (inclusief verpleeghuiszorg) dan zal een ingrijpende verbouwing van De Vurssche mogelijk even veel of nog meer kosten dan nieuwbouw. Ik denk dan dat de beste oplossing nieuwbouw is. Temeer, daar we op de huidige locatie erg gunstig zitten, dicht bij het centrum van de stad en busdiensten, en we een terrein van ruim 1 hectare tot onze be schikking hebben. Ruimte zat dus." De voorzitter verwacht dat me dio 1993 begonnen kan worden met de bouw van het zorgcen trum. Uiterlijk 1995 moet het Axelse zorgcentrum in gebruik kunnen worden genomen. Een inmiddels door het bestuur in het leven geroepen project groep zal zich de komende maanden bezig houden met de verdere ontwikkeling en afwik keling van de plannen. Het Axelse bejaardenoord De Vurssche. foto Oscar van Beest 750 jaar Vier Ambachten van onze verslaggever TERNEUZEN - Het verhaal van de historicus drs A. de Kra ker zaaide woensdagavond, in de raadscommissie voor finan ciën van Terneuzen, enige ver warring. Maar tot concrete (po sitieve) resultaten leidde dat niet. Hoewel een aantal com missieleden zeer gecharmeerd bleek van het plan van de stuur groep die de viering van 750 jaar Vier Ambachten begeleidt, om een fraai boekwerk over de historie van de Ambachten uit te geven, was dat voor hen geen reden af te wijken van het voor stel van b en w. Dat voorstel was simpel en dus duidelijk: de viering is Terneu zen een subsidie van 15.000 gul den waard, vooral te besteden aan activiteiten op cultureel en sportief gebied. En dan hét liefst, want dat is momenteel mode. grensoverschrijdend Historicus De Kraker, een van de mensen die zich al een paar jaar bezig houden met de voorbereiding en verdere uitwerking van alle mo gelijke activiteiten in het kader van die viering, maakte woens dagavond gebruik van het Spreekrecht Hij was blij met het besluit van het college 15.000 gulden op tafel te leggen voor een aantal activiteiten, maar pleitte nogeens nadrukkelijk voor een extra subsidie voor de uitgave van een boek. waarin 750 jaar historie van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Vlaan deren de revue passeert. De Kraker wees op de belangelo ze medewerking" van tachtig' au teurs en twintig Neerlandici die borg moeten staan voor een fraai produkt dat later best eens de status van 'historische encyclo pedie van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' zou kunnen krijgen. Het enthousiasme van de pleit bezorger werd welwillend beluis terd. leidde weliswaar tot enige Muziekvereniging - De muziekvereniging Breskens/ Groede houdt donderdag 13 fe bruari een algemene ledenver gadering in gebouw 'De Uit komst' te Breskens. Aan de orde komen de diverse jaarverslagen. Bij de bestuursverkiezing zijn A, Maat. J, Steyaart en P. Frens af tredend en herkiesbaar. Drie an dere leden J. Meijaard. J. van Be- lois en R. Bonny zijn aftredend en niet herkiesbaar. De aanvang van de vergadering, voor leden en donateurs van de muziekver eniging, is 20 uur. aarzeling, maar uiteindelijk werd die aarzeling niet vertaald in duidelijke voorstellen om de subsidie nogeens te bezien. CDA-woordvoerder C. J. de Mol-Mareusse. „Het is inder daad een zeer ambitieus plan. Het voornemen om evenemen ten op touw te zetten voor een zeer breed publiek spreekt ons bijzonder aan. We zijn ook ge charmeerd van het grensover schrijdende aspect van die acti viteiten. Maar wat dat boek be treft. moet ik vaststellen dat het kostenplaatje toch wel erg hoog uitvalt. Tja. en als gemeente lig gen onze taken nu eenmaal op een zeer breed terrein. Dan is het een kwestie van kiezen. Mis schien kunnen de initiatiefne mers andere ingangen zoeken om de zaak te financieren." De SGP'er G. Klaassen houdt wel van een goed boek. zo bleek Subsidiëring van al die evene menten steunde hij niet, maar eem jubileumboek vond hij een goed idee. D66'er J. van Mil en (aarzelend) ook de PvdA'er S. de Pooter vonden het idee van dat boek wel aanlokkelijk. Van Mik „Ik zie aanvullende voorstellen in die richting verwachtingsvol tegemoet." De Pooter: „Als bij dit subsidievoorstel nu ook di rect was gevraagd om een bij drage in de kosten van het boek had ik - maar nu spreek ik zuiver op persoonlijke titel - misschien ook wel 'ja' gezegd." Kort en nuchter De VVD'er W. H. Boekhuysen was kort en uiterst nuchter: „Ach. ik vind die hele viering niet zo'n schokkende gebeurte nis eigenlijk. Maar die subsidie voor evenementen is, volgens mij. wel een prima zaak." Ook hij adviseerde de stuurgroep (en dus De Kraker) op zoek te gaan naar andere fondsen. Wethouder P. C. Hamelinck be nadrukte nogeens dat het colle ge op het standpunt stond dat bij de viering, die dit jaar plaats grijpt, in de eerste plaats moet worden gemikt op 'een breed pu bliek' „We hadden de keuze tus sen subsidiëring van een aantal evenementen voor een breder publiek of een boek van 600 bladzijden in een uitgave van 2000 exemplaren voor een be drag van ruim een ton. Wij heb ben gekozen voor die evenemen ten. want met die 2000 boeken heb je toch eigenlijk maar een klein bereik." Overigens denken de colleges van de overige gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen er net zo over. foto Osca r va n Beest ÉPlI wÊÊ jjjgi De woningen aan de Leidinglaan in Stroodorpe worden binnenkort gerenoveerd. Deel woningen wordt verkocht van onze verslaggever STROODORPE - Drie gezinnen uit de Leidinglaan in Stroodor pe moeten Verkassen. De ver huizing kunnen ze te voet doen: alleen hun huisnummer veran dert, want de toekomstige wo ning staat in dezelfde laan. De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZVW) is van plan een van de twee blokken van zes woningen die zij in de laan heeft, te verko pen. Als dat niet lukt. ligt sloop voor de hand. De drie gezinnen wonen in het blok dat zou moe- CLINGE ANBO - Leden van de ANBO. afdeling Groot Hulst, worden dit jaar weer in de gelegenheid ge steld om hulp te krijgen bij het invullen van het belast)ngfor- muber. Een afgevaardigde van het belastingkantoor uit Ter- neuzen zal de ANBO-leden be hulpzaam zijn Belangstellen den kunnen zich opgeven bij voorzitter O. Rombout. HULST Fancy Fair - In de christelij ke basisschool De Ark uit Hulst wordt zaterdag een fancy fair ge houden. Belangstellenden kun nen tussen 15.00 en 19.00 uur te recht in het schoolgebouw aan de Tabakstraat. De opbrengst van de fancy fair wordt in nieuwe speelwerktuigen voor de school gestoken. ten worden verkocht. Het ande re huizenblok wordt binnen af zienbare tijd gerenoveerd. Gisteren werden de meningen gepeild, Tijdens een inspraak avond bleek dat de drie gezin nen wel te porren waren voor een verhuizing. De bewoner die kwam opdagen van het andere blok (de huizen die voor de ver huur beschikbaar blijven), zag af van zijn koopplannen toen de consequenties van de grondige renovatieplannen duidelijk wer den. Directeur M. Goedbloed van de woningbouwvereniging zegde toe dat de bewoners een verhuispremie tegemoet kun nen zien, Hoe hoog dat bedrag is hangt af van de kosten die met een verhuizing worden gemaakt. Leegstand De RZVW wil van de woningen af omdat deze naar verwachting steeds moeilijker te verhuren zullen zijn. Vijfhuizen stonden al meer dan een jaar leeg. De huur prijs is hoog, rond de 650.-, de stookkosten ook. en huizen met vier slaapkamers zijn niet erg ge wild meer In totaal bezit de woningbouw vereniging 179 van dergelijke, in de jaren zestig gebouwde, eenge zinswoningen in Zeeuwsch- Vlaanderen, Zesenzestig daar van. in Sluiskil, Zaamslag. Hoek en Schoondijke, heeft ze te koop aangeboden aan de huidige huurders. Slechts in vijf gevallen hadden deze wel oren naar een overname. De resterende wonin gen. en de woningen die niet te koop zijn aangeboden, worden gerenoveerd. De gevels worden vervangen en wind- en water dicht gemaakt, wanden in keu ken en slaapkamer komen ook aan de beurt, waar nodig wordt een cv aangelegd. Tijdens de twee a drie weken die met het karwei gemoeid zijn, zouden de huurders volgens Goedbloed hun huizen niet hoe ven te verlaten. Op de bijeen komst met de bewoners deed hij de toezegging dat de huurprij zen na de renovatie niet worden verhoogd. Alleen voor extra ver langens wordt een huurverho ging voorgeschoteld. De bewo ners van de Leidinglaan zouden rond de jaarwisseling hun biezen kunnen pakken voor de over gang. Eerst wil de RZVW twee soortgelijke blokken in Sint Jan steen aanpakken. Mevrouw Remijn voorzitter Welzi jn Ouderen OOSTBURG - Mevrouw H. Re- mijn-de Badts uit Oostburg is de nieuwe voorzitter van de Stich ting Welzijn voor Ouderen (SWO) in West Zeeuwsch-Vlaan deren Zij werd woensdagavond door het algemeen bestuur van de SWO gekozen. Ze volgt P. van Westrienen uit Aardenburg op die eind vorig jaar aftrad. Me vrouw Remijn zat vele jaren in Provinciale Staten voor het CDA. Team junioren Oostburg beste zaalvoetballers Oostburg - De E-junioren van de voetbalvereniging Oostburg hebben het zaalvoetbaltoernooi in sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg gewonnen. Aan het toernooi namen 6 teams deel. Oostburg behaalde 9 punten. De verdere uitslagen: 2. Aarden burg 7 punten; 3. Sluis 6; 4. Bres kens 4: 5. Groede 2; 6. IJzendijke 2. Bij de 'F-jes' was Sluis het sterkst. Zij behaalden 7 punten. De verdere uitslag: 2. IJzendijke I 7 punten; 3. Oostburg I 6; 4. Breskens 5; 5. Oostburg II 5; 6. IJzendijke II0. De jeugd van de West Zeeuws- Vlaamse voetbalverenigingen kan ook volgend jaar weer deel nemen aan diverse zaalvoetbal toernooien. De toernooien zul len iets eerder plaatsvinden, rond december en januari. Dit jaar werden de toernooien geor ganiseerd door Marco Scher- beijn, Cios-stagiair bij de ge meente Oostburg. Belfort Sluis krijgt weer zonnewijzer Sluis - Het Belfort in Sluis krijgt dit jaar een nieuwe zonnewijzer. Tot 1944 zat er een zonnewijzer, maar die is na de restauratie niet meer teruggeplaatst. „Ik ben er heel toevallig achter gekomen. Op een oude foto is de zonnewij zer nog te zien", vertelt J. Naeije. hoofd gemeentewerken in Sluis. Een zonnewijzer geeft de ware zonnetijd aan, die gebonden is aan de lengte- en breedtegraad van die plaats. Volgens wethou der J. du Fossë heeft de gemeen te nog wel ergens een potje waar uit de zonnewijzer betaald kan worden. KPJ-jongeren spelen toneel OOSTBURG - De afdeling Oostburg van de Katholieke Plattelandsjongeren (KPJ) speelt zaterdag 22 februari in zaal Wijfels in Schoondijke het toneelstuk De Hoekse en Kabel jauwse twisten. De regie van het blijspel van D. J Eggengoor is in handen van Erik van den Hemel en Ronny Jacobs. De uitvoering begint om 19.30 uur. De rollen worden gespeeld door Petra Buijsse, Peter de Regt;. Rudi Cammaert, Carla Tho- maes, Reggie Buijsse. Ilse den Hamer. Marieke Steyaert, Theo Dierikx en Carolien van het We steinde. Philip Thomaes souf fleert het gezelschap. Een tweede uitvoering vindt plaats op zaterdag 7 maart in het dorpshuis van Sint Kruis. e van onze verslaggever TERNEUZEN - De milieu dienst van de gemeente Terneu zen en die van de provincie heb ben woensdag afgezien van een onderzoek naar een jodium- wolk, die dinsdagavond tegen twaalf uur over een groot deel van Terneuzen trok. De gemeen tepolitie van Terneuzen stelde, direct nadat er klachten waren binnengekomen over de stan koverlast, een onderzoek in. Agenten namen onder meer in de Axelsestraat een jodium- lucht waar. Een gemeentelijk woordvoerder woensdagmiddag: „Helaas zijn er kennelijk wat misverstanden ontstaan over de procedures die, op het moment dat dergelijke klachten binnenkomen, moeten worden gevolgd, De politie had de gemeentelijke milieudienst kunnen inseinen, maar dat is niet gebeurd." Er bestonden ver moedens dat de stankoverlast van een medewerkster SLUIS - Bewoners van plan Oost in Sluis mogen mee praten over het verbeteren van hun woonomgeving. „Een goed idee." noemde het D66-raadslid II. Masclee woensdagavond tij dens de commissievergadering van VROM een voorstel van het Sluisse college. „Wellicht heb ben ze ideeen waar wij niet aan gedacht hebben," vulde J. Boog aard (PvdA) hem aan. De verbetering van plan Oost is nodig omdat de buurt een wat 'versteende' indruk maakt. Ex- liggen aanvragen van particulie ren om openbaar groen als tuin in gebruik te mogen nemen. In plan Oost heeft dat tot klachten geleid. Het college en ook de commissieleden willen richtlij nen opstellen voor dit soort aan vragen. De bewoners worden uitgeno digd voor een hoorzitting, „Daaruit kunnen bewoners ko- mendie het hele project mef denken," aldus secretaris C Reinhoudt. Het verbeteren vai de woonomgeving is een ondt: deel van de nota sociale verniea wing. De gevormde projectgroif kan zich ook buigen over sociale veiligheid in plan Oost. Wellicht kan er voor het oplossen van» genaamde 'enge plekken' ge/1 worden gekregen uit de emanó patiepot. Sluis gaat daarin menwerken met de provincie omdat er nog geen criteria zijl opgesteld over sociale veilig- heid. Aan de hand van de bevit dingen in Sluis stellen zij critem op, wist Reinhoudt. Met het ontwerp bestemming! plan Sluis Oost II tweede gedee! te. derde fase hadden de com missieleden weinig moeite, D( bedoeling is om 25 woningen t( bouwen. Er wordt een inspraak avond over het ontwerp bestem mingplan gehouden op 2 maait vanaf 19.30 uur, in de Sluis» raadszaal. Het centrum van Sluis: VVD zogenoemde toeristenpolitie o vangen. in het hoogseizoen voc ergste (verkeers)drukte op t foto Oscar van Bee: Groepscommandant ^,osje van onze verslaggever SLUIS/OOSTBURG - Groeps commandant G. Doosje van de rijkspolitie West-Zeeuvvsch- Vlaanderen voelt voorlopig niets voor het eenzijdig aanstel len van stadswachten in Sluis. Volgens Doosje is het verstandi- ger de discussie over het al dan niet introduceren van 'hulp agenten' in de Belfortstad mee te nemen in de opbouw van een regionaal (Zeeuws) politie korps, dat in april 1993 vorm moet krijgen. Doosje reageert daarmee op de roep vanuit de Sluisse gemeen teraad om meer bijstand in het hoogseizoen. Met name de VVD en D66 zijn voorstanders van een zogenoemde toeristenpolitie om de ergste (verkeers(drukte op te vangen. De liberalen en demo craten weten zich gesteund door het dagelijks gemeentebestuur. De West-Zeeuws-Vlaamse groepscommandant staat niet negatief tegenover het initiatief, maar geeft er vooralsnog de vooi'keur aan de gang van zaken 'in een breder aspect te bezien'. „We moeten bekijken welke kwaliteit we daar op loslaten. Het is bijvoorbeeld best moge lijk dat we door de vorming van een regionaal politiekorps straks helemaal geen stads wachten meer nodig hebben. Mogelijk krijgen we volgend jaar de beschikking over hoger ge kwalificeerde politie-ambtena- ren en kunnen we meer mensen van achter de bfireaus vandaan halen en de straat op sturen. Juist daarom denk ik dat het be ter is dat we tot een éénsluidend Zeeuws beleid kon trekking tot de stact5>et be- aldus Doosje. Hij suften," niet uit dat voor gebie^bter de nood het hoogst is. alr^ar spraken kunnen worct af maakt. „In Sluis is fiet s dag hoogseizoen," weet uit ervaring. „Maar we mo,n. eerst eens goed alle voor- env delen analyseren." Taakomschrijving Burgemeester M. L. Evemc heeft - als voorbereiding mé discussie omtrent de stactaf ten - zijn voelsprieten al if stoken. Dinsdag liet hij w dat het moeilijk is geschj mensen te vinden voor s post. Daarnaast beseft deb se burgemeester dat een® wacht een nadrukkelijke las- omschrijving zou moe ten m gen, opdat conflictsituatieaet de reguliere politie wordemer- meden. Everaers kondigd-san binnenkort rond de tafel ral len gaan zitten met Docsje en eventueel ook de plaatselijke VVV. Ook burgemeester en weiliou- ders van Hulst onderzoetal de mogelijkheid tot het inzetten van stadswachten. In Zierikzee vroeg de PvdA-gemeenteraads- fractie onlangs om de invoerins van de 'hulptroepen' serieus t( bestuderen, ter aanvulling vai het tekort aan menskracht bij d Schouwse rijkspolitie. Hetkorp Schouwen-Duiveland gaf dei week, net als de West-Zeeuw Vlaamse collega's, te kenne voorlopig eerst de regions korpsvorming te willen afwad ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 40