Kabinet twijfelt over duikboten PZC Van den Broek wil geen haast met onderzoek Oost-Timor EJf PZC Europees Hof tikt Gabor op vingers over vogelwetten Mars Kashmir loopt uit op bloedbad Rembrandt onder de hamer VAKANTIESPREIDING Zomer 192 Borsele graaft zich in Van der Louw haalt weer uit naar Kok binnen- en buitenland Iware druk rond order Taiwan vanuit Kamer, vakbonden en scheepswezen China lonkt naar Fokker F-16's I IQrJ-,- WA Jje/keru'egineigetulancL, DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 DEN HAAG (GPD/ANP) - In ka- binetskring is twijfel ontstaan jverde vraag of de levering van militair materieel aan Taiwan inderdaad verboden moet wor- j(„, Aanleiding vormt zware druk die vanuit de Tweede Ka de vakbonden en de wer- RDM en Wilton-Fijenoord iordt uitgeoefend om de order morde levering van een aantal onderzeeboten goed te keuren. Tot gisteren was het kabinet van mening dat dat niet moest. Er werd voorrang gegeven aan JUISTERDAM (ANP) - Fokker onderhandelt met de staats luchtvaartmaatschappij van China, de Civil Aviation Autho rity of China (CAAC), over de le vering van vijl' tot zeven vlieg tuigen van het type Fokker 100. pit is woensdag uit zeer be- A-bare diplomatieke krin gen in Den Haag vernomen. Fokker ontkent intussen met klem dat met China wordt ge sproken. contacten met de Chinezen an volgens een woordvoerder i het bedrijf op een laag pitje andsde Chinezen juni vorig jaar priilcipe-overeenkomst slo ten met de Amerikaanse vlieg- luigbouwer McDonnell-Douglas voor het gezamenlijk bouwen tan vliegtuigen in de klasse van deFokker 100. gebeurde nadat gedurende |een periode van ongeveer vijf jaar contacten van wisselende intensiteit waren geweest tus- de Nederlandse vliegtuig- itouwer en China. In december van het vorig jaar heeft een ver- voordiger van Fokker evenwel nog een bezoek ge bracht aan de Chinezen, aldus agslieden binnen de Nederland se luchtvaartindustrie en uit de bankwereld. wordt door deze zegslieden [echter niet uitgesloten dat de Chinezen de kwestie van de Fok- ier-orders oprakelen om de Ne derlandse regering onder druk le zetten nu de kwestie speelt jvande levering van onderzeeers Taiwan. De orders voor de Nederlandse industrie zouden een ruilobject- kunnen zijn voor hetafzien van levering van duik boten aan Taiwan. goede betrekkingen met de Volksrepubliek China. „De race is nog niet gelopen", al dus een directbetrokkene giste ren. „Ik sluit niet uit dat het vrij dag in het kabinet toch nog een heel pittige en langdurige dis cussie wordt. Het kan best zijn dat een besluit tot een latere da tum wordt uitgesteld. Het wordt nu veel meer een discussie ovei de vraag hoe de BV Nederland ei niet armer van kan worden" De ministers Van den Broek (buitenlandse zaken) en An- driessen (economische zaken) gaven dinsdag in de Kamer aan dat het kabinet niet mee zou werken aan de levering van mili tair materieel aan Taiwan. In ruil daarvoor wilde men echtei wel garanties van China dat een in 1984 gemaakte afspraak over nauwere economische samen werking. concreet zou worden ingevuld. Dat is tot nu toe nog niet gebeurd. In 1984 beloofde ons land China geen militair materieel meer aan Taiwan te leveren. De Chinezen hebben recent laten weten dat als Nederland daar toch toe over zou gaan, dit de betrekkingen blijvend zou schaden. In poli- tiek-Den Haag wordt er echter op gewezen dat China onlangs wel militaire leveringen van Frankrijk aan Taiwan gedoog de. Druk Naar aanleiding van de uitlatin gen van Van den Broek en An- driessen in de Kamer, is gisteren uit diverse hoeken de druk op het kabinet vergroot om de Tai wanese order toch goed te keu ren. Het gaat om vier onderzee boten met een mogelijke ver- volgorder van nog eens zes. De waarde loopt uiteen van 2,5 tot 7 milard gulden. Er is werkgele genheid mee gemoeid voor 10.000 tot 30.000 mensen. Zowel binnen de CDA- als de PvdA-fractie in de Tweede Ka mer zijn inmiddels stemmen op gegaan om toch mee te werken aan de order. Er wordt daarbij op gewezen dat ons land eigen lijk niets moet hebben van het ondemocratische regime in Chi na, dat het ook aan de Fransen is toegestaan zaken met Taiwan te doen en dat er van China geen enkele garantie is dat men de handel met Nederland zal uit breiden als definitief 'nee' wordt gezegd tegen Taiwan. Boven dien is de handel met China de laatste acht jaar teruggelopen. LUXEMBURG (GPD) - Voor de tweede keer heeft deze week het Europees Hof van Justitie in Lu- wmburg de Nederlandse rege- un? veroordeeld omdat de EG- IVogelrichtlijn niet is verwerkt in (le Nederlandse wetgeving, il'oor staatssecretaris Gabor [Natuurbeheer) is de uitspraak n pagina 1 op de goed afgeschermde des onheils. Daarbuiten is hel echter een drukte van jewel ste Nieuwsgierigen. vaak gewa and met videocamera's, verre iijkers en fototoestellen, probe- ten een glimp op te vangen van Let wrak. Ver komen ze echter niet. Militairen houden de wacht en weerhouden souvenierjagers ervan onderdeeltjes van het vliegtuig mee te nemen. van de Explosieve Op- Dtoiings Dienst (EODi hebben met detectors munitie en onder deeltjes opgespoord die dieper mde grond zijn doorgedrongen. Zeker vijf gezinnen in de Dinant uijkhuisstraat. kampen met, ern stige emotionele problemen als gevolg van de crash. In tenmin ste een geval zijn de ervaringen [ut de tweede wereldoorlog weer 'wen gekomen. Het Bureau Slachtofferhulp van [de maatschappelijke dienstver- kning houdt ernstig rekening •metde mogelijkheid dat bij veel mensen psychische klachten Fh pas later zullen openbaren. bestaat met name zorg over [ouderen met oorlogservaringen. Maatschappelijk werker Eskes Hjjwacht dat de vragen om be- weken zullen door- Korte baan Dat de Fl6's straks weer hoor bar zijn in de nabijheid van de *t]k. kan volgens hem de ver werking extra vertragen. Com mandant Vogelpoel van de "kgbasis Twenthe heeft al toe- Z®gd de zogeheten korte start- daan voorlopig niet meer te ge- miken. Vanaf deze baan star ve-vliegtuigen die langs de «asseler Es opstijgen. ■aumatische ervaringen kun- wi volgens de Hengelose Dis cis Gezondheidsdienst leiden J legio klachten. Onder meer es®' angstbuien en dromen, Wze nachten, vermoeid- onzekerheid, maar ook li- «lamehjke klachten De Industriebond FNV vraagt van het kabinet extra steun voor de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij (RDM) als het vrijdag besluit om de levering te verbieden. De RDM heeft de ex tra steun nodig voor de omscha keling op civiele produkten. Daarmee is op de langere ter mijn de werkgelegenheid van 600 tot 700 werknemers ge moeid. Maar in eerste instantie vraagt de bond samen met de In dustrie- en Voedingsbond CNV dat de order wel door kan gaan Het missen van de order kost Ne derland minimaal tienduizend en maximaal 30.000 manjaren werk. heeft bestuurder A. Anto- nis van de Industriebond FNV uitgerekend. Als Taiwan in to taal tien onderzeeboten zou ko pen. zou dat zes tot zeven mil jard gulden opleveren. „Boven dien opent het verlenen van de exportvergunning grote kansen op civiele orders vanuit Tai wan". meent hij. „Volgens het beleidsplan van Taiwan heeft het in de komende tijd 600 mil jard gulden aan orders te verge ven op het gebied van de land bouw. de infrastructuur, tele communicatie en industrie. De Industrie- en Voedingsbond Deelnemers aan de mars naar India breken door een prikkeldraadversperring op de weg naar de grens met India. foto EPA CHINARI (RTR/AFP) - Een mars van duizenden Kashmiri's uit Pakistan voor een eigen onafhankelijke staat is woensdag geëindigd in een bloedbad. De Pakistaanse politie opende het vuur op dè betogers, die de grens over wilden steken naar het Indiase deel van Kashmir. Volgens het Bevrijdingsfront van Jamniu en Kashmir (JKLF), organisator van de mars, zijn daar bij zeker twaalf doden en meer dan honderd gewonden geval len. De Pakistaanse autoriteiten spraken van zeven doden en 22 ernstig gewonden. De militante Kashmiri's arriveerden dinsdag al aan de bestands lijn tussen het Pakistaanse en het Indiase deel van Kashmir. De betogers wilden een mars houden naar het Indiase deel om steun te betuigen aan de Kashmiri's die onafhankelijk willen worden. Ze werden echter tegengehouden door Pakistaanse troepen. Woensdag deden zo'n 20.000 demonstranten een nieuwe poging, die leidde tot een bloedige confrontatie bij Chinari. Sardar Abdul Qayyam. premier van het Pakistaanse Kashmir, rechtvaardigde de actie van de ordetroepen. „De veiligheid van Pakistan stond op het spel", zei hij. De actie zou een nieuwe Pa- kistaans-Indiase oorlog kunnen doen ontbranden, meende de premier. De Pakistaanse premier Nawaz Sharif zei dat zijn rege ring het betreurt dat geweld moet worden gebruikt tegen de „vrijheidsstrijders". De Indiase regering had eerder verklaard dat haar troepen zouden schieten op iedereen die vanuit Pakis tan probeerde het land binnen te komen. De huidige bestandslijn, waar beide landen al twee oorlogen om hebben gevoerd, dateert van 1948. De meerderheid van de bevol king van Kashmir wil afscheiding van India, dat ooit een referen dum hierover heeft beloofd dat echter nooit werd gehouden. een gevoelige tik op de vingers. „We zijn er niet blij mee", er kent een woordvoerder van het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. De twee de veroordeling door het Hof van Justitie geldt als een poli tieke blamage. Het Hof veroordeelde Nederland reeds in 1987 voor het niet nako men van richtlijnen om onder meer strengere regels voor het zoeken van kievitseieren, een verbod op de handel in kievit seieren. een betere bescherming voor eenden en ganzen als ook het aanwijzen van rustgebieden voor zeevogels in de Waddenzee in de Nederlandse wetgeving op te nemen. Omdat nationale wet geving uitbleef, maakte de Euro pese Commissie de zaak voor de tweede keer aanhangig bij het Hof. Directeur J. Bonjer van Vogelbe scherming in Zeist is blij met uit spraak: „Er bestaat ten onrech te het beeld dat Nederland in Europa een voortuitstrevend be leid ten aanzien van vogelbe scherming voert. Het imago mag dan goed zijn. de werkelijkheid is anders". Vogelbescherming zal aandringen op spoed bij de behandeling van een speciale Reparatiewet die Gabor reeds bij de Tweede Kamer heeft inge diend. Volgens het ministerie van LNV is de Nederlandse wetgeving nog niet aangepast door een vertra ging bij de behandeling van de nieuwe Flora- en Faunawet. Me de door een negatief advies van de Raad van State zal de afron ding van deze wetgeving, waarin de EG-richtlijnen zijn verwerkt, nog geruime tijd op zich laten wachten. De Reparatiewet, die moet dienen als noodverband, wacht daarentegen al enige tijd op parlementaire behandeling. LONDEN - Charles AIlsop, directeur van het veilinghuis Christie's in Londen, bekijkt het schilderij van Rembrandt „Daniel en Cyrus voor de afgod Bel", dat op 15 april wordt ge veild. Het is werk uit 1633 dat zich nu in Engels pri- vé-bezit bevindt, aldus Christie's woensdag. Op 27 en 28 februari is het schilderij te zien bij de Amsterdamse vestiging van het veilinghuis. Het Rembrandt Research Project, dat sinds de jaren zestig onderzoek doet naar de echtheid van de schilderijen van de Nederlandse mees ter. heeft het schilderij omschreven als een „zeer goed geconserveerd en authentiek werk, betrouwbaar gesigneerd en gedateerd 1633". aldus Christie's. foto AP Hoofd NASA neemt ontslag WASHINGTON (RTR/AFP) - Richard Truly, sinds drie jaar hoofd van de Amerikaanse ruimtevartorganisatie NASA, heeft woensdag ontslag geno men. Dat heeft het Witte Huis gemeld. De reden voor het ontslag werd niet bekendgemaakt. Maar waarnemers vermoeden dat on enigheid tussen Truly en vice- president Dan Quayle over het te voeren beleid de achterliggen de reden is voor het opstappen. Bush aanvaardde „met diepe te leurstelling" het ontslag van Truly, een voormalig astronaut. „Als gevolg van uw leiderschap staat NASA er voor de jaren '90 en daarna beter voor", zo meen de de Amerikaanse president Bush prees de NASA-topman omdat hij het shuttleprogram ma weer op poten heeft gezet Strijd in Irak NICOSIA (AP) - Het shi'itische verzet heeft woensdag zware gevechten gemeld in het zuiden van Irak. waarbij het leger tanks en vliegtuigen zou heb ben ingezet tegen de moslim-re bellen. Een Iraakse verzetszender in Iran meldde dat troepen van machthebber Saddam Husayn enkele dagen geleden de aanval hebben ingezet in het moerasge bied ten noorden van Basra. DEN HAAG (GPD) - Minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) voelt voorlopig weinig voor een internationaal onder zoek naar de moordpartij in Oost-Timor. De regeringsfrac ties van CDA en PvdA steunen ZUID-NEDERLAND Het Nederlands Bureau voor Toerisme adviseert Rijnmond,- Zeeland, Noord- Brabant en Limburg om op of omstreeks 15 augustus met vakantie te gaan. De beste periode binnen de schoolvakantie, voor de beste spreiding In het land. FOLDER BIJ UW VVV KANTOOR. de bewindsman in zijn afwach tende houding. Direct na de slachting in Oost- Timor medio november drong de voltallige Tweede kamer nog aan op een onafhankelijk onder zoek onder leiding van de Ver enigde Naties. Maar die nood zaak wordt door sommige frac ties minder scherp gevoeld, nu de Indonesische regering zelf een onderzoek heeft ingesteld. Ondertussen zijn twee betrok ken generaals ontslagen. Ook werd de lezing van de militairen dat de moordpartij aan 19 men sen het leven kostte, herzien. Het officiële dodental is ruim 50. „Dit is echt een doorbraak van uit Indonesisch en Aziatisch perspectief aldus het D66-Ka- merlid Tommei Ook andere fracties concludeerden dat de in ternationale druk op Indonesië goed heeft gewerkt. Een speciale vertegenwoordiger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Wako. is momenteel in Indonesië. Hij praat daar vooral met de onder zoekers die door de Indonesi sche regering zijn aangesteld om de toedracht van het Oosttimo- rese bloedbad te achterhalen. „Maar dat is inderdaad niet het internationale onderzoek waai de Tweede Kamer om had ge vraagd". erkende Van den Broek gisteren tijdens een overleg met het parlement. Of zo'n onder zoek nog nodig is laat Van den Broek afhangen van de rappor tage waar me Wako terugkeert. In Indonesië zelf ligt een onder zoek door buitenstaanders erg gevoelig. President Suharto heeft zelfs gedreigd de ontwikke lingsrelatie stop te zetten met landen die aandringen op zo'n onderzoek. Pronk Minister Pronk i Ontwikkelings samenwerking) verwacht begin april de ontwikkelingssamen werking met Indonesië weer te CNV gaat vanmorgen actie voe ren voor de poort van de RDM op de Heyplaat. om het RDM- personeel te informeren over haar ingenomen standpunt en publicitaire druk uit te oefenen op het kabinet. De Industriebond FNV houdt donderdagmiddag een kaderle denvergadering. maar heeft nog geen acties op stapel staan. Het gemeentebestuur van Borsele graaft zich in met zijn bezwaren tegen de aanleg van een Wes- terschelde-oeververbinding. Het jongste voorstel van het college van b en w aan de gemeenteraad over deze gevoelige kwestie laat daarover geen twijfel be staan. De provincie Zeeland heeft inmiddels haar keus ge maakt over het tracé voor de WOV (Terneuzen-Ellewouts- dijk) en over de loop van de aansluitende wegen. Maar die zelfde provincie kan niet om de gemeente Borsele heen. Ze zal medewerking van de gemeente moeten zien te krijgen: en dat is niet eenvoudig. Of ze zal de gemeente een planologi sche aanwijzing moeten geven, verplichten om mee te werken; en dat levert ook nog-heel wat problemen op. Het begint er intussen meer en meer op te lijken dat het een hard-tegen-hard-discussie zal worden. De conclusie, die in het gemeentehuis in Heinkenszand op voorhand is getrok ken en die de gemeenteraad zeker zal onderschrijven, luidt immers: „Wij zijn van mening dat de nadelen voor Borsele onaanvaardbaar zijn". Dat is al een aanduiding dat de dwars liggende gemeente bereid is - en zich genoodzaakt voelt - de zaak hoog te spelen en niet zal schromen om de Raad van State een uitspraak te laten doen. Borsele heeft om allerlei redenen, die in de lokale politiek een zware rol spelen, van meet af verzet geboden tegen een doorsnijding van het gemeentelijk territoir met een auto weg naar het aanlandingspunt van de WOV. Die bezwaren worden allemaal nog eens opgesomd in het nu geproduceer de voorstel aan de raad om te reageren op de zogenaamde concept-uitwerking van het streekplan Zeeland-WOV van de provincie: stap nummer zoveel in de planologische procedu re naar de bouw van een vaste oeververbinding. Er is over de gang van zaken bij die procedure de laatste tijd nogal wat geruzied tussen 'Middelburg' en Borsele. Het provinciebe stuur vond het allemaal veel te langzaam gaan en zette de betrokken gemeente onder druk. Vanuit Borsele werd er steeds op gehamerd dat de gemeente groot belang hecht aan inspraak van de bevolking en dat de zorgvuldigheid bij de besluitvorming voorop hoort te staan. In de staten van Zee land leidde dat dan weer tot schampere opmerkingen over zoiets als 'de oorlogstaal van de Heren van Borsele' en dat het overleg nu lang genoeg heeft geduurd. Kortom, het heeft de sfeer tussen beide partijen niet verbeterd. En de standpun ten zijn eerder verhard dan versoepeld. De vraag mag dan ook best eens gesteld of de zaak van het begin af aan in het provincie wel zo handig is aangepakt. Of niet te gemakkelijk is gedacht: dat fiksen we wel even.... Te lang is in de Middelburgse Abdijgebouwen de indruk gewekt dat het in deze kwestie ging om de simpele afwe ging van hogere en lagere belangen. Het Zeeuwse belang van de WOV tegenover de ondergeschikte belangen van een ge meente in de Zak van Zuid-Beveland. Daarmee is te licht ge tild aan een ander simpel gegeven. Aan dat van de bevoegd heid en de plicht van een gemeentebestuur om zelfstandig tot besluitvorming te komen, die recht doet aan wat voor zijn burgers het zwaarst weegt. En aan de mogelijkheid van het lokale bestuur om zijn beslissingen tot in hoogste instantie te verdedigen. Borsele kon er in die verhouding aanspraak op maken dat zij met haar bezwaren en haar verzet in Middel burg serieus zou worden genomen. Dat zou zeker mogen gel den voor een gemeente die toch al leeft met het trauma dat zij op haar grondgebied al veel voor het hogere belang heeft moeten incasseren: de aanwezigheid van een kerncentrale, van de nationale opslagplaats voor radio-actief afval en daar bovenop nu de de komst van WOV-toevoerwegen. Gs en de Zeeuwse staten hebben op dit stuk van zaken uiterlijk niet veel inlevingsvermogen tegenover Borsele getoond. Het is niet uitgesloten dat de provincie het bij de verdere planologi sche voorbereiding van de WOV met die luchthartige opstel ling nog eens te kwaad krijgt. vdM. DEN HAAG (GI»D) - Vice-pre mier en PvdA-partijleider Kok lijdt aan „fundamentele onze kerheid. Kijk naar die ingrij pende wao-maatregel: eerste wekt hij de indruk dat het niet zo'n vaart zal lopen met de hoogte en de duur ervan, maar later blijkt hij een reuzezwaai te hebben gemaakt in zijn standpunt en dan presenteert hij het uiteindelijke voorstel ook nog vlak voordat de meeste mensen met vakantie gaan. Dal gedrag is desastreus voor de ge loofwaardigheid van de poli tiek, het is fataal voor de PvdA". Dit stelt Andrë van der Louw, de oprichter van de zoge heten Rode Hoedgroep, in een interview met HP/De Tijd. Van der Louw beschouwt het als 'een kanjer van een fout van Kok' dat de partijleider afstand heeft genomen van de groep van verontruste PvdA'ers, „Een ech te partijleider zou daar anders op hebben gereageerd. Kok is een goede minister, ik zou zelfs een derdehands auto van hem kopen, maar hij is niet creatief, heeft te weinig niveau op dat vlak en kan niet communice ren". kunnen hervatten. Direct na het bloedbad besloot Pronk geen nieuwe projecten meer te star ten. Deze sanctie werd op 22 ja nuari opgeheven nadat de Indo nesische overheid een eigen on derzoek had ingesteld. Het wachten is nu op de komst van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. Ala- tas. voor het Nederlands-Indo nesisch ontwikkelingsoverleg. Alatas stelde zijn bezoek van 6 februari onlangs uit. Pronk en Van den Broek benadrukken dat aan het uitstel van dit be zoek „geen politieke overwegin gen" ten grondslag lagen. Toch wordt vermoedt dat Indo nesië weinig zin heeft om met Pronk te onderhandelen, omdat Nederland te veel eisen zou stel len aan haar voormalige kolonie. Maar Pronk ontkent dat. Ook geruchten als zou Indonesië af willen van Nederland als voor zitter van de IGGI (de groep do norlanden voor Indonesië) ont kent Pronk met verve. Directie K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie M. P. Dieleman. algemeen hoofdredacteur; C. van der Maas, hoofdredacteur commentaar; A. L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker. Walstraat 94. Middelburg Markt 51. 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800 Terneuzen Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457, Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst. Tel. 01140-14058. Axel Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. 01155-8000 Zierikzee Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380 Opening kantoren Maandag fm vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag- vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; za terdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de venwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22 00 uur: 01184-84000 Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 79,80. automatische afschrijving 79.30. franco per post 100,00; per maand 28.00, automatische afschrijving 27,50, jaarabonnement 307,50, automatische afschrijving 307,00; laarabonnement franco per post 390.00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,45. zaterdag 1,85 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet btw), Postrek.nr. 3754316 t.n v. PZC ab rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 156 cent per mm; minimumprijs per advertentie 23,40; ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5.50 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 3