Smadelijk verlies tegen Portugal PZC Promotie lonkt voor korfballers Animo ïen beetje bokser is dood, lep van Klaveren nu ook Rasunda-stadion voldoet niet aan veiligheidseisen Richard Krajicek verliest bij rentree )auwendaele gelijk gen VCV Zeeland 2 sport 23 )ranje gooit zijn naam weer eens te grabbel DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 ,onze verslaggever artGeesing HO - De vaderlandse voet- [Irot-s kijkt allang niet meer ten zwakke vertoning meer minder. Europees kampioen giet. sinds het najaar van '88 !ilOranje z'n naam met de re- maat van de klok te grabbel, ook gisteravond in de oefe- lerland tegen Portugal. De Iters zagen een zwalkend Ne- fonilsell'tal dat volkomen te- ht met 2-0 verloor, zijn oefenwedstrijden nocfit stokpaardje geweest van Ne- jandse internationals. Negen ,de tien keer smijten ze er tde pet naar. maar zo bont Oranje het gisteravond aan itlgarve maakte, is niet vaak toond. De ploeg speelde zón- buiten bezieling en legde zo jug snelheid en diepgang in aanval dat anderhalf uur {bal welgeteld een scorings- gi Winter) opleverde, twas deels een gevolg van de (ge openingstreffer van >ano Al in de derde minuut dit hij een hoekschop van ilo Torres ongehinderd met hoofd verlengen: 1-0. Daarna den de erkende sluipschut- izich naar hartelust uitleven je counter. Het leverde nog rde rust menige hachelijke iade op voor het doel van Van mkelen, maar pas elf minuten ir tijd de tweede treffer. Men- halverwege in het veld geko- n, stak amper een hand uit a Cesar Brito, ook al een in- ler, verrassend uithaalde. I trainersduo Michels-Advo- ikreeg daarmee de rekening- gepresenteerd voor de on-Neder- landse speelwijze. Net als ander half jaar geleden in Porto koos Michels voor een behoudende aanpak, zonder echte vleugel spitsen. en kwam Oranje ook destijds lelijk op de koffie. Op aandrang van het trio Gullit- Van Basten-Koeman haalde Mi chels vervolgens bakzeil en stel de hij het concept bij. Rare we zens als voetballers soms zijn, draaiden diezelfde spelers me dio oktober vorig jaar, aan de vooravond van de return tegen Portugal, ineens bij en werd Huistra de dupe van het zwab- berbeleid rond de nationale ploeg. Van het eens zo gestroomlijnde voetbal, waarmee het Neder lands elftal bij het EK van vier jaar geleden furore maakte, is niets meer over. Toch zal het elf tal dat Michels in Zweden voor ogen staat, vrijwel identiek zijn aan dat van toen. Het heeft dan echter wel een gemiddelde leef tijd van dik 29 jaar. Dat is knap oud voor een ploeg, die duidelijk op zijn retour is maar in Goten- burg mikt op prolongatie van de Europese titel. Sinds de Europese triomftocht van 1988 hebben slechts drie 'nieuwelingen' zich een min of meer vaste positie in Oranje ver worven: dertiger Danny Blind en de youngsters Dennis Berg kamp en Richard Witschge, bei den 22 jaar. Dat zegt meer over het conservatisme van Michels dan over het gemis aan kwaliteit achter de generatie Gullit-Van Basten. Het talent (Taument. Numan, Frank de Boer. Roy) staat te dringen voor de poort van Oran je. maar zelfs voor een onbenul lig oefenpotje als gisteravond voor drie man en een paardekop in Faro, koos Michels opnieuw heel bewiust voor de 'ouwe hap'. De wedstrijd in het piepkleine stadion zou een prima gelegen heid zijn geweest om Taument, Bosz en Fraser een eerlijke kans te geven hun Feyenoord-vorm te demonstreren in het Nederlands elftal. En niet als invaller, zoals nu het geval was. Overbodig De ingelaste en volstrekt over bodige interland maakte eens te meer duidelijk dat Michels op het verkeerde spoor zit. Er moet een frisse wind door Oranje, dat zichtbaar behoefte heeft aan een nieuw elan. Aan spelers derhal ve. die wel de ambitie en de gre tigheid uitstralen zoals Viscaal en Bosz na de rust en die over voldoende snelheid beschikken om van Oranje weer een soepel scharnierend team te maken. Aan Michels, die ijverig vast houdt aan het geraamte van de EK-ploeg '88. zijn dit soort sug gesties nauwelijks besteed. Dat moet althans worden opge maakt uit zijn woorden voor het duel met de Portugezen „Zes tien van de twintig tickets zijn vergeven, zodat er dus nog maar vier overblijvenrekende hij snel voor. 'Dat is weinig'. Maar genoeg voor een bondscoach, die altijd en overal op zeker speelt en de moed mist om ver antwoorde risico's te nemen. Het Nederlands elftal zou er al leen maar sterker van worden. Dat bewees het eerste kwartier van de tweede helft toen Oranje met de invallers Bosz, Taument. Viscaal en Menzo een stuk fris ser en gretiger oogde dan in de overbodige eerste helft. Althans wat Oranje betreft. De ruimte voor het Nederlandse elftal lag in dat part van de ontmoeting op links. Witschge bleef echter vol strekt onzichtbaar en Erwin Koeman wist niets beters te be denken dan net over de midden lijn voorzetten te versturen rich ting Kieft en Bergkamp. Daar win je echter niet de wed strijd. Wel in het strafschopge bied van de tegenstander. Oran je kwam er zelden of nooit. On danks het veelvuldige balbezit. Het was niet meer dan een schij- noverwicht. Net als de absentie van het Milan-trio een iets te goedkoop excuus was om de af gang in Faro te verklaren. Want ook met Rijkaard. Gullit en Van Basten was de opbouw veelal be droevend. D,at kon de serie van acht ongeslagen, ontmoetingen niet camoufleren. Het verlies van gisteravond komt daarom niet eens zo slecht uit. Want zo'n sterke indruk maakte het dras tisch verjongde team uit Portu gal nou ook weer niet. Portugal - Nederland 2-0 (1-0). 3 Oceano 1-0. 79. Brito 2-0 Scheids rechter: Vega iSpai Toeschouwers 3500. Gele kaart Leal en Joao Pinto I (Pon. Portugal: Vito Baia: Joao Pinto I (83. Paulo Souisai. Leal. Peixe. Helder en Paulo Torres: Vilor Panïera. Oceano (28 Pauhnhoi en Figo. Rui Barros (60. Joao Pinto II) en Donungos (60. Britoi Nederland: Van Breukelen (46 Men zo) Blind (78 Frasen. Van Tiggelen. Ronald Koeman en Erwin Koeman. Van 'i Schip. Winter Wouters (46. Boszi en Witschge (46 Taumenti: Kieft en Bergkamp (46. Viscaal) ISSINGEN - Trainer Ben van Ketterij van Dauwendaele azijn geluk niet op. Hij was isl nog blijer dan zijn spe cie aan de Irislaan de reser- van VCV Zeeland hadden jivongen: 0-0. „Mijn ploeg ift het prima gedaan", stak zijn blijdschap niet onder elen of banken. V Zeeland 2, dat met een at aantal spelers uit de eerste tctie (Dorst, Schipper, Eiken hout, Alleman, Le Conté) aan trad, was zoals verwacht de technisch betere ploeg. Toch deed ook de zaterdag-vier deklasser af en toe van zich spre ken. Zo schoot René de Nooijer op de lat. Ook VCV Zeeland 2 kreeg tegen de sterk verdedigende ploeg uit Middelburg enkele kansjes. Van Belzen en Reinhoudt, de beide keepers die van trainer Van de Ketterij speeltijd kregen, hiel den de nul echter vast. Richard Witsche is l'ors onderuit gehaald door Peixe. foto Mulder/Van der Linde/ANP lonze verslaggever 81 van Schellebeek 1TERDAM Een béetje sa- 'onist is dood, schreef Jules tldcr ooit en de auteur van Dutch Windmill' zal het miet kwalijk nemen, dat we kieren heden aan toevoegen: ibcclje bokser ook. t béétje bokser? |)MMj Klaveren! ïrentachtig jaar oud. werd de lOlympiseh en Europees mpioen gisteren aan het eind idemiddag niet meer wakker a Annie, zijn vrouw, hem jffl! roepen voor het eten. Hij t tegen zijn gewoonte in, de dag, de deur niet uit ge- «t Een veeg teken, achteraf, dere dagen kon men hem im- e altijd wel op zijn fietsje f Kralingen zien crossen - ïr de Oudedijk, de Goudse i*eg of de Vlietlaan. Vorige ek nog had Annie hem ge ld, dat dat nu maar eens afge- (n moest zijn. Hij was onder sgaan, gevallen, niet voor 1 eerst deze winter. Maar la- ;t,d had hij haar bezwaren Rewuifd. ■tsen ging hem de laatste tijd teer af dan lopen. De knie. araanhij een jaar of tien gele- 1 geholpen was, liet hem eds vaker in de steek. P van Klaveren. Jules Deel- pèens over de man, van wie gaan houden in de tijd 'dij het boek over hem maak- <|lstie niet. traint gaattie Jd' En Van Klaveren vond 'heel erg om dood te gaan. "gezellig Lig je in zo'n pleu- «st-Zo koud...1" Dus trainde pjÖ maar door. tot de laat- 'dag bijna. Boven op zolder, "^pianoconcert van Beetho- i' een uurtje op de zak. ■°ordzak, heeft Jan de Heus gemaakt. Ook dood. Jan de 'A fijne gozer was dat. Maar San allemaal." nu dus ook. In een Olym- k" jaar nota bene. een men- Ufeftijd nadat hij (in Amster- 1928) goud won voor Ne- and. Die medaille had hij f Jin geld niet meer. Uitgege- weggegeven. „Ik zal sterven Weet waai- het gebleven is." "erd en twee profpartijen J'hij tussen 17 juli 1929(Ju- .feyaerts, winst op punten) 'jhjaart 1956 (Werner Handt- r!les door interventie in de "dei. Driekwart. 77 om pre- eaijn, won hij ervan, zeven gaen onbeslist, achttien slapte hij als verliezer uit de Dok die laatste keer. en die daarvóór, tegen Idrissa pioenschap. Achtenveertig was hij toen, als hij een andere kleur had gehad had die Fransman zijn zoon kunnen zijn, maar vijf tien ronden lang knokte hij alsof zijn leven ervan afhing. Om nog één keer, voor de vierde keer in zijn lange, schitterende carrière, die Europese titel op zijn naam te krijgen. Het was hem niet ver gund. „Ik had nooit van die go zer hoeven verliezen," beweerde hij later in 'The Dutch Wind mill'. „als ik twee weken ge traind had, was ik klaar geweest. Maar Theo heb me toen vééls te lang laten trainen. O. die Theo met z'n bio... Daar kreeg ie een punthoofd van." Toch bleef Bep van Klaveren Huizenaar, zijn manager, al die jaren trouw. Samen zagen ze bij na alle ringen van Europa, door kruisten ze Amerika, deelden ze lief en soms ook leed. En ook ja ren later nog. tientallen jaren la ter. zochten ze elkaar op. zaten ze naast elkaar aan de ring bij wedstrijden in Rotterdam of Den Haag. Onverbrekelijk met elkaar verbonden levens, zo leek het. Van Klaveren dik in de tach tig. Huizenaar nog een flink stuk ouder, net zo oud als deze eeuw. Hij overleeft ze allemaal, Theo. ook Bep dus. Met z'n nu bijna 92 jaar zal hij dinsdagmiddag pre sent zijn bij de crematie van mis schien wel de grootste bokser, die ons land ooit heeft gekend. De kleurrijkste in elk geval. Bep van Klaveren is zijn leven lang een kwajongen gebleven. Zoals hij was er niet één. De uit zondering op alle regels. Een le gende en geen levende meer, helaas. Deze week stond in de krant, dat er een standbeeld komt voor Faas Wilkes. Waar het komt staat nog niet vast. wel hoe het eruit gaat zien. In Rotterdam staat al decennia lang een beeld van Fanny Blankers-Koen. Toen er een jaar of wat geleden een sporthal werd gebouwd, pal achter het huis van Bep van Kla veren in Kralingen, hoopte An nie. zijn vrouw, stilletjes dat ze die naar hem zouden noemen. Maar dat gebeurde niet. was in strijd met de gemeentelijke re gels. Nog levende personen mochten niet worden vernoemd. Marieke Pouwer: je hoeft toch niet altijd betaald te worden om lol in je sport te hebben, foto Ruben Oreel Marieke Pouwer wil met Oostsouburgse club kampioen worden °m het Europees kam- van onze verslaggever OOST-SOUBURG - De korfbal club Animo uit Oost-Souburg doet ook dit jaar weer van zich spreken. Nadat vorig jaar zowel in de zaal als op het veld het kampioenschap werd binenge- haald. lonkt dit jaar opnieuw promotie. In de zaal, wel te ver staan, waar de Oostsouburgers samen met Albatros de kopposi tie in de eerste klas delen. Een belangrijke pion bij Animo is Marieke Pouwer, twintig jaar pas en gezegend met een prima schot. Als korfbalspeelster wil ze graag hogerop, maar daar verbindt ze wel een voorwaarde aan: „Om hoger te spelen zal ik nooit naar een andere club gaan." Traditiegetrouw kwam Marieke Pouwer via haar familie in con tact met de korfbalsport. Haar vader speelde bij Ondo en meld de haar aan als lid. Ondanks het feit, dat ze toen nog weinig besef had van korfbal, vindt ze dat haar vader geen verkeerde keus heeft gemaakt. „Korfbal is leuk. Ik ben sowieso een balsport-ty- pe. De wisseling tussen veld en zaal maakt het extra aantrekke lijk. Bovendien is korfbal een erg gezellige bezigheid. Voor mij is er, nooit aanleiding geweest om aan een andere sport te den ken". aldus de voormalige CIOS studente die tegenwoordig als tandartsassistente haar brood verdiend. „Het CIOS heb ik niet afgemaakt, Na anderhalf jaar kwam ik erachter dat lesgèven me niks leek. toen ben ik maar tandartsassistente geworden. De aantrekkelijkheid van de korfbalsport wordt niet door ie dereen voor waar aangenomen. De korfbalbond is een organisa tie met betrekkelijk weinig ac tieve leden in verhouding met andere sportbonden in Neder land. Pouwer denkt dat dit voor al komt omdat korfbal geen aan gename kijksport is. „Basketbal en volleybal bijvoorbeeld zijn veel flitsender Ik denk dat dit een positieve invloed op het aan tal beoefenaren heeft. Bij veel andere sporten is lichamelijk contact ook heel normaal, bij korfbal niet. Dat betekent overi gens niet. dat korfbal een sport voor softies is, wat zo vaak be weerd wordt. Dat vind ik absolu te onzin." Onlangs nodigde de korfbal- hoofdklasser Keizer Karei uit Nijmegen de pers uit. om samen met de spelers en speelsters te komen douchen na afloop van een wedstrijd. Met de actie wilde de club een sponsor aantrekken en het truttige imago van de korfbalsport bestrijden. Pouwei vindt de actie grappig maai vraagt zich af of dit de juiste ma nier is om de korfbalsport te pro moten. „Door ledenwerf-acties proberen wij bij Animo mensen enthousiast te maken voor korf bal. Dat doen we niet door met de pers te gaan douchen, hoewel ik onze groep gek genoeg acht om het wel te doen. Ja. wij dou chen bij Animo nog gescheiden Ik geloof dat er in het verleden bij een kampioenschap wel eens gemengd gedoucht is. maar dat was voor mijn tijd." Om vervol gens in lachen uit te barsten, „Oi ik naar een kampioenschap uit zie? Ja. dat lijkt me hartstikke leuk!" Pouwer gaat er niet zonder meer vanuit dat Animo de titel in de zaal grijpt. De wedstrijden tegen Nieuwerkerk en medekoploper Albatros zijn volgens haar alles bepalend. „Ik vind het moeilijk om te zeggen dat we kampioen worden. We hebben weliswaar een hecht, team, dat steeds beter is gaan spelen, maar dat is nog geen garantie voor een kam pioenschap. Het is wel een voor deel dat we nu bij een voor sprong rustig kunnen blijven. Nog niét zo lang geleden ging er bij een voor ons voordelige stand van alles mis. Dat is nu voorbij." In het succes van Animo speelt trainer/coach Jan Voshart. bezig aan zijn eerste seizoen bij de Oostsouburgers. volgens Bou wer een belangrijke rol. De speelster zegt dat voormalig trainer Erik Maljers van de groep een eenheid heeft ge maakt. maar dat Voshart het team uitstekend kan motiveren voor wedstrijden. „Ik denk dat een trainer/coach heel belang rijk is voor een ploeg. Zij kunnen het spel vanaf de kant volgen en zo met oplossingen komen. Of er een groot verschil is met vorig jaar? Natuurlijk. Maljers is jon ger. Met hem had ik een meer in formele band. Voshart is ouder waardoor dat toch anders is. Ik vind overigens dat hij het uitste kend doet." Onbekendheid Marieke Pouwer denkt dat Ani mo ook in de overgangsklasse goed mee zal draaien. De club speelt inmiddels op het veld met succes in die afdeling en dat be wijst volgens Oostsouburgse dat het ook in de zaal moet lukken. „Belangrijk bij ons succesvolle debuut, op het veld was de onbe kendheid van de andere ploegen met Animo. Daardoor konden Wilma de Visser n ik naar harte lust schieten. We hebben wel ge merkt dat de dekking steeds scherper wordt, ze beginnen ons te kennen In de zaal moeten we denk ik ook gebruik maken van die onbekendheid." „Ik vind het moeilijk om aan te geven hoe ver Animo in de toe komst kan komen. Dat is met name afhankelijk van het talent dat bij de jeugd loopt en daar heb ik geen goed beeld van. Zelf zal ik gewoon bij deze club blij ven spelen. Ik droom niet van de hoofdklasse maar zou het wel leuk vinden. Als een topclub als Deetos me vraagt zeg ik nee. maar dat is nog zover weg. Ja, volgens mij worden er wel spe lers geronseld in de top. Wat ze verdienen weet ik absoluut niet. Het zal wel een goede reiskos tenvergoeding zijn. Voor mij is dat gelei-niet belangrijk, je hoeft toch niet altijd betaald te wor den om lol in je sport te hebben STOCKHOLM (ANP)- Het is een raadsel waarom de UEFA er in heeft toegestemd dal tijdens de eindronde van het Europees kampioenschap voethal wed strijden worden gespeeld in het Rasunda-stadion in Stockholm. Het Olympisch Stadion van 1912. waar Brazilië tijdens het WK van 1958 droomvoetbal speelde, voldoet op geen enkele manier aan de strenge eisen van 1992. Niet alleen ligt het Rasun da-stadion midden in een woon wijk, buiten het stadion zijn er voor de politie nauwelijks moge lijkheden supportersgroepen te scheiden. Ook binnen het stadion, dat 27.000 toeschouwers kan bevat ten. wordt het de supporters niet moeilijk gemaakt voor chaos te zorgen. Hekken rond het veld ontbreken, waardoor van alles op het veld kan worden gegooid en zelfs supporters op het veld kunnen komen. De Nederlandse delegatie, die een bezoek brengt aan Stock holm en Göteborg. is erg ge schrokken. Delegatieleider De Graaf van het ministerie van binnenlandse zaken: „Ik moet er niet aan denken dat Nederland tweede wordt in de voorronde en vervolgens tegen pakweg Enge land in dit stadion moet spelen. Dan vraag je om moeilijkhe den" De Zweedse organisatie wuift al le kritiek op het stadion luchtig weg. Perschef Goran Havik „We zullen alles in de hand houden. Supporters worden, voor ze het stadion binnen mogen, uitge breid gefouilleerd Het is uitge sloten dat voorwerpen waarmee kan worden gegooid het stadion binnenkomen". Een laconieke reactie die er op duidt dat Zweden, dat verder al les tot in de puntjes voorbereidt, de problematiek rond het Ra sunda-stadion onderschat Het blijkt ook uit plannen in de on middellijke nabijheid, tijdens het EK, een kermisterrein op te bouwen voor de supporters. De Nederlandse delegatie eensge zind: „Daar moeten we niet aan denken." Het Nederlandse gezelschap is inmiddels in Göteborg aangeko men. Daar worden donderdag (vandaag) besprekingen ge voerd met de lokale politie. Van groot belang omdat het Neder lands elftal in elk geval drie duels in de Zweedse haven plaats moet spelen. BRUSSEL (ANP) - Richard Kra jicek heeft zijn rentree op de tennisbanen gisteravond in Brussel niet kunnen vieren met een overwinning. De Hagenaar, die wegens een schouderblessu re vrijdag 24 januari tijdens de open Australische titelstrijd in Melbourne zijn partij voor de halve finales tegen de latere winnaar Jim Courier niet kon spelen, verloor in drie sets van zijn vroegere idool John McEn roe: 6-3 5-7 2-6. De 20-jarige Hagenaar, die ook de wedstrijd tegen Zwitserland voor het toernooi om de Davis Cup veertien dagen geleden aan zich voorbij had laten gaan. leek volledig hersteld van de pees- blesuure in zijn schouder. Hij serveerde vooral in het begin ou derwets. De eerste set greep Krajicek vol overtuiging met 6- 3. McEnroe, die zondag zijn 33e verjaardag viert, liet in de twee de set zien dat er niet met hem valt te spotten. Toch had hij een ouderwets verhit intermezzo met een van de lijnrechters no dig om de concentratie van Kra jicek te breken. Nadat beide spe lers om en om hun opslagbeur ten naar behoren hadden vol bracht. vloekte en tierde McEn roe bij 5-4 in zijn vordeel als in zijn beste dagen als tennisbelha- mel. Krajicek bleef tijdens het minuten durende oponthoud glimlachend naar het publiek kijken, maakte 5-5, maar moest na 5-6 in de twaalfde game voor het eerst een doorbraak toe staan. In de derde set had Krajicek op 1-1 de kans door de service van McEnroe te breken. Toen hij die gelegenheid liet liggen deed de Amerikaan het wel in de volgen de game. Krajicek werkte het eerste breakpunt weg, maar was op het tweede weerloos (1-3 en 1- 4). Dat gaf de doorslag. De van een witte pet voorziene McEn roe. voortdurend met een verbe ten trek op zijn gezicht, weerde zich als een tijger en Krajicek voelde de krachten uit zijn li chaam gaan. Na twee uur en twintig minuten kon hij op 2-5 met zijn twaalfde ace nog het eerste matchpoint teniet doen. Bij het tweede wedstrijdpunt was het gedaan met Krajicek. Memphis (VSt). Mannen. 1,4 miljoen gulden: Eerste ronde: Van Rensburg (ZAf) - Koevermans (Ned) 6-2 6-1, Pozzi (Itai - Arias (VSt) 6-2 5-7 6-3. Fromberg (Ausi - Braasch iDui) 6-3 7-5, Stoltenberg i Ausi - Markus (Arg) 6-3 6-2. Kulti (Zwe) - Annacone (VSt) 4-6 7-6 6-4, Masur (Ausi - Matsuoka <Jap>4-6 6-l 7-6 Tweede ronde: Scha pers (Nedl - Rostagno (VSV5) 6-3 4-6 6-3, Woodbridge (Aus) - Tsjesnokov (GOS/8) 6-4 7-6, Washington <VSt/4i - Shelton (VSt) 6-0 6-3, Connell (Can) - Caratti (Itai 7-6 7-6. Gilbert (VSV6) Kulti 7-6 6-3. Wheaton (VSt) - Stolle (Ausi 7-6 6-3 Haarhuis (Ned) - Van Rensburg iZAf) 6-4 6-4, Stich (DuL/1- Martin (VSt) 6-2 6-2, Ferreira (ZAfi - Masur (Ausi 6-4 6-4. Tyson raakt door zijn geld WASHINGTON (Rtr) - Mike Ty son, dinsdag schuldig bevonden aan aanranding, is nog geen arm man maar hij raakt toch aardig door zijn geld heen, al dus The Washington Post. De krant heeft een onderzoek in gesteld naar wat de oud-wereld kampioen in het zwaargewicht, die in zijn carrière naar schat ting 100 miljoen dollar heeft ver diend. het laatste jaar heeft uit gegeven. De krant komt uit op vijf miljoen dollar alleen al voor winkelen en honoraria voor ad vocaten. Volgens The Washington Post bezit Tyson een landgoed in Ohio, een juwelencoilectie ter waarde van vele miljoenen en dertig auto's. Zijn liquide mid delen zouden echter beperkt zijn. Brussel. Mannen. 1.5 miljoen gul den. Eerste ronde: John McEnroe (VSt) - Krajicek (Ned) 3-6 7-5 6-2. Iva nisevic (Kro) - Hlasck (Zwi) 6-3 6-3. Forget iFra/5i - Gustafsson (Zwe) 6-2 6-4 Tweede ronde: Steeb (Dui) Jar- ryd (Zwe) 6-4 6-4, Volkov (GOS) - Agassi (VSV81 7-6 6-3. Lendl (Tsj/4) - Nyborg (Zwe) 6-7 7-5 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Filzge- rald/Jarryd (Aus/Zwe/li - Eltingh/ Siemerink (Ned) 6-2 6-0, Leconte/ Lendl (Fra/Tsj) - Davids/Pimek (Ned/Tsji 7-q. 7-6. Korda/Novacek (Tsji - Ivanisevic/Patrick McEnroe (Kro/VSt/4i 7-6 4-6 6-3. Bathman/ Bergh (Zwei - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/ 3) 4-6 6.3 6-3. Chicago (VSt). Vrouwen, 700.000 gul den: Eerste ronde: Frazier (VSt/7) - Hy (Cam 1-0 Hy Lrekl zich terug. Shriver (VSl'8) - Harper (VSt) 6-2 6-2. Graham i VSt) - Weerasuriya (SrL> 6-2 6-1. Provis (Aus) - White (VSti 6-1 4-6 6-1. Helgeson (VSt) - Adams (VSt) 3-6 6-3 6-4. tweede ronde: Graf (Dui/1) - Hiraki (Jap) 6-0 6-0. Bollegraf (Nedl Fairbank-Nldeffer (VSti 3-6 7-6 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Gigi Fer- nandez/White (VSt/3) - Nelson/Vis (VSt/Ned) 6-3 6-1. Linz (Oos). Vrouwen, 180.000 gulden. Eerste ronde: Pierce (Frai - Oremans (Ned) 6-2 6-1. Tweede ronde: Manio- kova (GOS) - Zardo (Zwii 6-1 6-4, Mo- nami (Bel) - Rajchrtova (Tsj) 3-6 6-3 6-1. Katerina Maleeva (Bul) Mad ve da (GOS) 6-1 6-3 Herreman (Frai - Reichel (Oost 6-1 6-0, Lindqvist (Zwei -Tan vier (Frai 6-4 6-3 Atletiek Budapest, internationale wedstrij den: Mannen: 50 m. horden: 1. Nehemiah (VSt) 6.43. 2 Katsanov (Let) 6.48. 200 m: 1 Antonov (Bul) 20.98. 800 m. 1. Kipketur (Ken) 1 47,03 Polshoog: 1. Tarasol (GOS) 5.80 m hoog: 1 Sjo- berg (Zwei 2.32 m Vrouwen. 60 m: 1. Soesar (Oek) 7.39. 400 m: 1 Sjomina (GOS) 51,86. Hoog: 1. Lesjevan (Bul) 1 90 m Voetbal Vriendschappelijke interlands. Je rusalem. Israel - GOS 1-2 (1-1). 14. Pianitski 0-1.36. Drieks 1-1. Kirjakov 1-2. Scheidsrechter: Cuate (Oos) Toeschouwers: 2.500. Yannina. Griekenland - Roemenië 1-0 (0-0). Adana. Turkije - Finland 1-1 (1-0). 18 Orhan 1-0. 75. Karvinen 1-1. Scheids rechter: Dellwing (Duii. Toeschou wers 25 000 Kwartfinale League-Cup, tweede wedstrijd, Middlesbrough - Peterbo rough 1-0. Eerste divisie, Chelsea - Southampton 1-1 Italië. Nationale beker, kwartfina les. eerste wedstrijd: Parma - Genua 2-0 (O-Oi. 68. Minotti (1-0). 87. Calane- se (2-0). Juventus - Internazionale 1-0 (0-01. 47 Di Canio (1-0) Sampdoria - AS Roma 1-0 (0-0). 88. Vialli (1-0). Dinsdag gespeeld. AC Milan - Torino 2-0. tweede wedstrijd op 26 februari). Sportprijsvragen Duitse lotto: Midlotto. trekking A Winnende getallen 6 - 15 - 27 - 29 - 32 - 40. Reservegelal: 20 Trekking B: Winnende getallen: '2 -5 20 - 31 32 - 36. Reservegetal: 37. Spiel 77: 6496545. Schaken Kociuebrune (Fra). Rapidloernooi, slotdag. 21ste ronde: Larsen (Den) - Ljuboje- vic (Joei 1/2-1/2. Seirawan (VSti - Adams (GBri 1-0. Poloegajevski (Rust - Anand dnd) 1/2-1/2. Ivants- joek fOek) - Speelman (GBri 1-0. Kortsjnoi (Zwi) - Judith Polgar (Hom 1/2-1/2. Karpov (Rus) - Piket (Nedi 0- 1. 22sle en laatste ronde: Ljubojevic - Seirawan 1/2-1/2, Adams - Poloega jevski 1/2-1/2. Anand Larsen 0-1, Speelman - KorUynoi 0-1 Polgar - Karpov 0-1, Piket - Ivanlsjoek 0-1 Eindstand: 1 Ivantsjoek 14 punten, 2. Anand 13 1/2.3. Ljubojevic, Karpov en Kortsjnoi 12 1/2, 6 Adams en Sei rawan 11. 8 Piket en Poloegajevski 10. 10. Speelman en Polgar 8 1/2, 12. Larsen 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 23