Sportvissers: behoud veldpolitie PZC Bouwen aan een droom voor toeristen Onderzoek houdt politie Middelburg in spanning Een tent als De Loods vind je nergens meer Literair Bolwerk in Middelburg met zeven schrijvers provincie 17 Controle visakte dringend nodig Tuinbouw Waterschappen willen actieve rol bij bestrijding van rampen DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 0 HAAG - De Nederlandse leniging van Sportvissersfe- Utiés(NVVS) wil dat de veld- polilic blijft bestaan om de «jrtvissers in de binnenwate- (e controleren. Dit bleek (oensdag tijdens een hoorzit- IHgvan de commissie visserij iideTvveede Kamer. De kamer leden hoorden visserij-organi- sjliesuit de binnenvisserij aan iter het beleid van minister Bukman (visserij). peNVVS stoort zich aan de op- tfing van de veldpolitie. Deze pjtdt ondergebracht bij het tieuw te vormen regiokorps po- jlle, De taak van veldpolitie, de controle op de visakte, vervalt p.De NVVS pleitte ervoor de sldpolitie binnen het nieuwe ijrps een eigen plaats te geven, ft is het enige instituut dat jjg wat aan controle doet. De Kldwachters weten hoe ze moe- tn zoeken, waar ze naar moeten bjken." Oe NWS-woordvoerder bood itl aan dat de organisatie zelf sis aan aanvullende controle pat doen. „We zijn aan het kij- stn in eigen kring om die uit lading tot stand te brengen, ten douaneman of oud-politie- jgent zou, met een extra oplei- üng, geschikt zijn." Volgens de KÏ'VS wordt op dit moment doorzo'n 400.000 van de één mil- sen recreatievissers zwart ge rist. Verder had de NVVS kritiek op liet beleid van minister Bukman up het gebied van de fmancie- nng van het visstandbeheer. Volgens de sportvissers krijgen jj wel de taak het visstandbe- tèerte voeren, maar niet het bij passende geld. Ook de Organisatie ter Verbete- ing van de Binnenvisserij 0VB) heeft problemen met be tuigingen. De OVB heeft grote airgen over bijvoorbeeld de af danking van het Rijks Instituut foor Visserij Onderzoek (RIVO). Volgens de OVB zal het RIVO op termijn alleen nog maar onder- into over de kop SlEUWERKERK - Automobi- 3ste L. uit Zierikzee is dinsdag avond op de N59 bij Nieuwer- jerk met haar voertuig over de top geslagen. Dat gebeurde om- keks half acht, toen zij afrem- je voor het verkeerslicht. zoek mogen doen op het IJssel- meer. Voor onderzoek op de ove rige wateren is binnenkort geen geld meer. Voor het onderzoeks centrum in Yerseke heeft deze bezuiniging geen gevolgen. Daar wordt alleen onderzoek gedaan naar zoutwatervisserij. Volgens de OVB is er behoefte aan een vakopleiding voor be roepsvissers. Zij moeten ge schoold worden op gebied van visstandbeheer. De Combinatie van Binnenvissers, die gisteren ook de Tweede Kamer toesprak, verschilde op dit punt échter van mening met de OVB. Vol gens de binnenvissers is wel bij scholing nodig in de vorm van cursussen. Maar aan een vakop leiding voor jonge vissers is geen behoefte. „Dit is zo'n verschrik kelijk bedreigde sector dat er heel weinig vissers zijn die hun zonen voor de visserij willen be stemmen", aldus de woordvoer der. De binnenvissers bleken fors van mening te verschillen met minister Bukman over de formu lering van het beroep 'binnen- visser'. Volgens de bewindsman is een beroepsvisser iemand die een minimumloon uit de visserij sleept. De binnenvissers zelf vin den dat mensen, die bijvoor beeld op een afslag werken en een deel van de dag doorbrengen met vissen, ook tot de beroeps vissers behoren. De beroepsbin- nenvissers vrezen dat de minis ter als hij zijn formulering vast, houdt, heel weinig vergunnin gen verstrekt. Op 18 maart volgt mondeling overleg met minister Bukman over de beroepsbinnenvisserij. Rob van den Aarsen (links) en Jacques Boelhouwers op het Stenen Plein in Bergen op Zoom:., jaarmarkten... een themapark over kermis en foto PieterHonhoff Miljoenenproject gewijd aan kermis en jaarmarkt van onze verslaggever Marten de Jongh THOLEN - Reuzenrad, spookhuis, windverkoper, en rariteitenkabinet spoken al ruim vijfjaar voortdurend door hun hoofd. Rob van den Aarsen (26) uit Bergen op Zoom en de Thoolse architect Jacques Boelhouwers (48) bouwen aan een droom: een themapark gewijd aan kermis en jaarmarkten. 'Kijk in de Pot' heet het ambi tieuze miljoenenproject. Genoemd naar het terrein bij Bergen op Zoom waar de toeristische attractie moet komen. „De nadruk ligt op de tijd van hoepelrokken en gaslan taarns. zo tussen 1860 en 1920", vertelt Boelhouwers. „We willen bijvoorbeeld prachtige oude houten draai molens plaatsen, van die antieke roomtaartachtige ge vaarten met juweeltjes van houtsnijwerk op de kap. Dat draaiwerk is trouwens nog een idee van Napoleon. Als de manschappen in een kamp zaten dat ze moeilijk konden verlaten, kwam de looptraining in gedrang. In een car rousel die ze lopend in beweging moesten houden, ble ven de soldaten toch in conditie." Boelhouwers en initiatiefnemer Van den Aarsen lopen over van enthousiasme. Gezeten in het Thoolse archi tectenbureau vertellen ze honderduit. Voor hun neus een voorlopige plattegrond van het terrein dat ongeveer 3.5 hectare meet. Met een stortvloed aan voorbeelden geven ze een indruk van de toekomstige invulling van het park. Rariteiten Niet alleen voor machines als draaimolens, reuzenrad en antieke botsauto's wordt een plekje ingeruimd. Er is plaats voor zo ongeveer alles wat maar met kermis te maken heeft. Dus ook voor een rariteitenkabinet met bijvoorbeeld een man met drie benen of een olifanten- hoofd. Welkom zijn eveneens de waarzeggers, clowns en fanfares, en de windverkoper die dure potjes met waar deloze smeerseltjes aan de man brengt. Hoewel de tweede helft van de vorige eeuw sfeerbepa lend is, wordt een deel van het park gebruikt om in vogel vlucht duizenden jaren kermis-geschiedenis uit te beel den. Ook de toekomst krijgt aandacht, kermisexploitan ten kunnen ruimte reseveren om hun nieuwste attrac ties te presenteren. Nauw verbonden met de kermis is de jaarmarkt. „Een belangrijk onderdeel", meent Van den Aarsen. „Het idee is een haventje te maken en daarbij een markt met onder meer visverkoop. Er komt een plein met daar omheen huizen in Breugheliaanse sfeer. Restaurants kunnen daar bijvoorbeeld in." Het feestgebouw Thalia moet straks toegangspoort worden van het themapark. Het beroemde pand is al geruime tijd verdwenen uit het stadsbeeld van Bergen op Zoom. Aan de hand van oude tekeningen wordt het gereconstrueerd. Investering Ontwikkeling van het kermisproject zal ongeveer 12 mil joen gulden kosten. Daarvoor willen de plannenmakers onder meer aankloppen bij projectonwikkelaars, parti culiere beleggers en banken. Boelhouwers en Van den Aarsen hebben een rotsvast vertrouwen in het project. Samen met enkele andere enthousiastelingen en des kundigen werken ze de ideeën uit. Als alles vlot verloopt, kan het park in 1995 klaar zijn. De gemeente Bergen op Zoom juicht het plan toe en laat onderzoeken of het kennispark samen met twee andere projecten toekomst heeft op het terrein Kijk in de Pot. De andere onderdelen zijn een ijsbaan en een sportpa leis. Er wordt onder meer nagegaan of het totale com plex jaarlijks zo'n vier tot vijfhonderdduizend bezoekers kan trekken. Boelhouwers: „Als architect sta ik te watertanden om iets te doen met het terrein. Kijk in de Pot. gelegen tus sen Binnenschelde en Bergen op Zoom, vraagt om een invulling, een zorgvuldige invulling die harmonisch aan sluit op de oude binnenstad." van onze verslaggever Jacques Cats MIDDELBURG - De Middel burgse politie kijkt reikhalzend timet spanning uit naar de uit slag van het onderzoek naar «at er mogelijk scheef kan zit ten bij dit korps. Deze week toeft een uit de gemeenteraad fevormde inventarisatie-com- Bissie de dienstcommissie als laatste gehoord. De commissie, onder voorzitter- Schap van mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, is nu begonnen met tot voorbereiden van de conclu sies van de uitgebreide enquête- ring, die enkele maanden in be slag nam. Uiterlijk half maart toijgt burgemeester mr Chr. Hutten als korpsbeheerder de ökelijke stand van zaken voor- Aan hem is het de slot van pagina 13 fad ingrijpende veranderingen met. zich mee zal brengen; niet alleen landschappelijk, maar ook op het gebied van bijvoor beeld de arbeidsmarkt en scho- Ing „Maar als Zeeland kiest 'nor glastuinbouw zullen we dit soort afwegingen moeten ma- ton, Het is de moeite waard te onderzoeken of we op dit mo ment wel zinvol bezig zijn." De kans dat.de ideeën die bij de ZLMover de glastuinbouw leven verwezenlijkt worden, lijken vooralsnog vrij klein. Volgens secretaris C. de Rijke van de pro- ymciale Stuurgroep Glastuin bouw biedt het rijksbeleid (Vier de Nota Ruimtelijke Ordening «tra) Zeeland formeel geen ririmte om een glazen stad van een dergelijke omvang neer te Poten. Meer dan een paar glas- uinbouwprojecten van rond de honderd hectare zitten er waar schijnlijk voorlopig niet in, al- f De Rijke. De stuurgroep zal begin maart '"vies uitbrengen aan het colle en gedeputeerde staten over glastuinbouwplannen die de «verse gemeenten hebben inge vend. Mogelijk in april beslist college van gs welke projec ten steuntje in de rug van de Provincie krijgen. «als gemeld, is de Zeeuwse Mi- Federatie (ZMF) niet erg ge smeerd van de pogingen om Wschalige glastuinbouw arZeeland te halen: te vervui- ZLM-secretaris Oggel «ent echter dat het verhaal «de ZMF door de ontwikke- «r!u in de glastuinbouw vol- Jkt achterhaald is. Hij be ëdigt de milieuorganisatie n stemmingmakerij'. taak om op basis van de rappor tage eventuele stappen te ne men. Het onderzoek kwam op gang na signalen vanuit de politie, waar uit kon worden afgeleid, dat het korps verre van optimaal func tioneerde. Er werd gewag ge maakt van een verziekte werk sfeer. De kritiek strekte zich ook uit naar commissaris K. de Vos. Aanvankelijk werd het gerom mel binnen het korps zowel dooi de korpsleiding als door burge meester Rutten hoofdzakelijk toegeschreven aan een klein clubje onruststokers, mensen die bij promoties waren gepas seerd en nu bezig waren om hun gram te halen. Om meer inzicht in de achter gronden te krijgen werd een uit de gemeenteraad gevormde on derzoekscommissie benoemd. Voordat de dienstcommissie ge durende een halve dag gelegen heid kreeg de inventarisatie- commissie te informeren, was eerder deze week commissaris K. de Vos op het stadhuis ontbo den, nadat achtereenvolgens al le korpsleden in individuele ge sprekken hun zegje hadden kun nen doen. Naast korpsleden wer den ook vakbondsmensen in de gelegenheid gesteld hun opvat tingen kenbaar te maken. Tevreden Mevrouw Van Dijk is zeer tevre den over de wijze, waarop de po litiemensen hun medewerking- hebben gegeven aan de inventa risatie. Het onderzoek liep aan vankelijk vast na de weigering van de raadscommissie om ook een externe politiedeskundige bij de hoorzittingen te betrek ken. Commissaris van politie en dienstcomissie adviseerden de korpsleden zelfs het verzoek om eens op het stadhuis te komen praten, naast zich neer te leggen. Het aantrekken van de Vlis- singse oud-commissaris van po litie mr J. van Marion deed het tij keren. De animo om aan de gesprekken deel te nemen steeg tot ongekende hoogte. Negentig- procent van de leden van het korps nam deel aan de hoorzit tingen. Die grote opkomst bracht de inventarisatie-com missie ertoe de vertrouwelijk heid van de gesprekken tot de hoogst mogelijke graad op te schroeven. Mede om deze reden is afgezien van de aanvankelijk door de onderzoekscommissie toegezegde tussentijdse rappor tage rond kerstmis. Het werd niet wenselijk geacht om, met nog een aantal gesprekken te gaan, inhoudelijke zaken naar buiten te brengen die na het ho ren van alle politiemensen een andere nunancering zouden kunnen krijgen. Tijdens de gesprekken is aan dacht besteed aan onderwerpen als onvrede, werksfeer, commu nicatie en informatie. Volgens commentaren van sommige po litiemensen is er vooral een ge richte vraagstelling geweest naar het functioneren van de korpschef en bepaalde dienst hoofden. Voor het aanhoren van een agent was een half uur uitge trokken, voor brigadiers gold een tijd van enquêteren van drie kwartier en adjudanten moch ten een uur vullen. In de praktijk bleek echter, dat in het geheel niet strak aan die tijd werd vastgehouden. In inci dentele gevallen werden zelfs af spraken voor vervolggesprek ken gemaakt. Met waardering wordt in de kring van de politie mensen gewag gemaakt van de aanwezigheid van deskundige Van Marion. „Je kon goed mer ken dat hij wist waarover je het had. Hij vroeg ook op een aantal punten door. waar andere com missieleden niet verder naar in formeerden." van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De waterschap pen willen actief betrokken worden bij het opstellen van be leid voor rampen- en ongeval- lenbestrijding. Dit concludeert de werkgroep rampen- en onge- vallenbestrijding van de Unie van Waterschappen, die minis ter Dales van binnenlandse za ken woensdag een rapport over dit onderwerp heeft aangebo den. De waterschappen vervullen een belangrijke rol bij het be strijden van rampen, die in ons land al snel waterstaatkundige gevolgen hebben. Het onder zoek heeft zich met name gericht op de vraag wie wanneer welke verantwoordelijkheid heeft bij een ramp. Verder wordt in het rapport een 'spoorboekje' gege ven voor het opstellen van een calamiteitenplan. Op 14 mei zal over het thema 'het waterschap en de rampen en ongevallenbestrijding' een symposium worden gehouden. Monique Lokker en Jos Houterman lialen één keer per jaar samen met andere veteranen van de Kortgeense kroeg De Loods herinneringen op om de sfeer van vroeger terug te halen, foto Willem Mieras Glorietijd wordt eens per jaar herdacht van onze verslaggever Mark Mol KORTGENE - Het grootse deel van de oude garde komt waarschijnlijk zelden meer bin nen een café, vermoeden ze. Die zijn inmiddels bijna allemaal getrouwd en nauwelijks nog voor een avondje 'stappen' te porren. Ze blij ven liever thuis. Dat is wel eens anders ge weest. „Dan kwam je op zaterdagavond om acht uur binnen en dan zat die hele tent ge woon al vol." Maar hoe graag Jos Houterman, Monique Lokker en Jos Breas het ook anders- zouden zien, de glorietijden van bar De Loods in Kortgene zijn al jaren defintief voorbij. Nou ja, niet helemaal defintief... Eéns per jaar nog komt een handjevol Loods-veteranen bij elkaar om herinneringen op te halen aan een bar 'waar je niet meteen een klap in je gezicht kreeg als je per ongeluk een pilsje liet vallen'. Het interieur werd opgesierd met melkbussen, visnetten en katrollen. Veel bruin, oud zeil op de vloer en dan natuurlijk die lange U-vormige bar. Het duurt lang voor Jos Breas zich herin nert wanneer hij daar voor de laatste keer aan zat, „In wat voor auto reed ik toen ook weer? Dat moet rond 1984 zijn geweest. Toen is er een discotheek in gekomen en was het helemaal af gelopen met De Loods." Muziek Maar de bar was de laatste jaren van zijn be staan al niet meer wat het ooit was. „De muziek werd eigenlijk steeds slechter." vertelt Jos Houterman (35). Toen hij als jonge gast metz'n vrienden naar De Loods ging. draaiden ze ten minste nog goeie rock en niet van die disco- dreunen. Maar het was méér dat de bar tot een trekker maakte. „De mensen achter de bar wa ren eigenlijk net zo vrij als wij. We pasten ge woon bij elkaar," In De Loods hing een 'ontspannen sfeer'. Vechtpartijen kwamen zelden voor, beweert Houterman. „We waren als gewone boeren on der elkaar. Niks geen scheiding tussen disco of hard-rock en bij ruzie was de zaak zo gesust. Als er van die stadse kakkers die ruzie zochten binnen zaten, hadden we die zo buiten ge werkt. Daar moesten we niks van hebben, van dat stadse gedoe." En toch kwamen er nogal wat 'stadsen' naar de Loods in Kortgene. Want de bar stond tot aan Rotterdam bekend om z'n toffe sfeer en gezel ligheid. Een populariteit waar de andere cafés in het dorp graag hun graantje van meepikten. De Stadswijnkelder. de Korenbeurs (waar re gelmatig kon worden gedanst op live-muziek), de Granada-bar en de Country-bar; ze deelden allemaal in het succes van De Loods. Tijdgeest Volgens Houterman is het ondoenlijk aan te geven waar het nu precies fout ging met De Loods, maar met een andere tijdgeest heeft het volgens hem zeker te maken „Zoiets gaat ge leidelijk." Zo'n tent draait een aantal jaren ge weldig omdat iedereen er over praat en ieder een erbij wil zijn. En omdat we toen niet veel anders hadden. Op een gegeven moment was dat over. Toen kwamen er disco's en gingen ze in De Loods langzamerhand ook die richting op." Sinds de bar aan de Kortgeense haven een an dere eigenaar heeft en de disco- en housemu ziek de klanten moet lokken, zijn de oude Loods-bezoekers weer aangewezen op hun ei gen huiskamer. Eén keer per jaar komen ze sindsdien nog bij elkaar in Kats. Vrijdag 21 fe bruari voor de zevende keer. „Het is een beetje de sfeer ophalen van vroeger. Een soort reünie. Want dit soort tenten vind je eigenlijk nergens van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Zeeland krijgt in de Boekenweek ook dit jaar een groep schrijvers van aanzien op bezoek. Adriaan Morriën. Hanny Michaelis. Con- ny Palmen. Kees Schippers. H. H. ter Balkt, Margriet de Moor en Tom Lanove komen op 14 maart naar de Stadsschouw burg in Middelburg voor het Zeeuws schrijversfestival. De presentatie is net als vorig jaar in handen van Ed Leeflang en Piet Pirvns. Het moet deze keer een echt feest worden en daar om speelt Cool Creation (een Tilburgse band die Zuidameri- kaanse muziek ten gehore brengt) door tot in de kleine uurtjes. De schrijvers lezen voor uit ei gen werk. maar voor ze daaraan beginnen, worden ze geïnter viewd door Piryns en Leeflang. het tweetal dat faam verwierf als presentatoren van de Utrechtse Nacht van de Poëzie De jonge generatie schrijvers zal worden vertegenwoordigd door Conny Palmen. Tom Lanoye en Margriet de Moor. Palmen debu teerde in 1991 met De Wetten, een liefdesroman waarin de hel din de wereld tracht te begrij pen. 'Fascinerend en vernuftig', oordelen de organisatoren van het festival. Tom Lanoye is volgens de orga nisatie (de stichting Literaire Activiteiten Zeeland, de Cultu rele Raad Vlissingen en de Openbare Bibliotheek van de zelfde plaats) geestig, gevat en scherp. Lanoye staat bekend als 'performerend schrijver'. Margriet de Moor publiceerde twee verhalenbundels en. in de herfst van 1991. een roman. Eer der grijs dan wit dan blauw. De Moor zal met die roman onge twijfeld prijzen in de wacht sle pen. menen de organisatoren van het schrijversfestival. De oudste jongeman van de Ne derlandse literatuur is Adriaan Morrièn (1912), aldus de organi satie. 'Nog steeds een begena digd dichter, criticus en vooral verteller'. Hanny Michaelis debuteerde di rect na de Tweede Wereldoorlog. Zij schrijft 'schijnbaar eenvoudi ge poezie, die dicht tegen gewo ne spreektaal aanleunt'. De echte naam van Kees Schip pers is Gerard Stigter. Hij schrijft verhalen, romans en be schouwingen die. meent de orga nisatie. steeds hetzelfde han delsmerk hebben: ze zijn immer verbazingwekkend. H. H. ter Balkt tenslotte is beter bekend onder de naam Haba- kuk II de Balker. Pas in 1979 leg- CHZ belicht kleinfruit in Kapelle KAPELLE - De Coöperatieve Groente- en Fruitveiling Hol land Zeeland (CHZ) houdt vrij dag 6 maart een voorlichtings avond voor kleinfruittelers. Dit gebeurt in samenwerking met de studieclub houtig kleinfruit Kapelle en de afdeling Kapelle van de Nederlandse Fruittelers Organisatie. Deskundigen be lichten verschillende aspecten van afzetspreiding en geïnte greerde teelt. De bijeenkomst wordt gehou den in de vergaderzaal van de CHZ in Kapelle en begint om 19.30 uur. de de schrijver van Boerenge dichten (19691 en Uier van het Oosten (1970» zijn pseudoniem af. Heette de manifestatie vorig jaar nog Luisteren aan Zee (toen vond het festival plaats in Vlis singen). dit jaar is gekozen voor de naam Literair Bolwerk. Van het thema van de Boekenweek trekt, de organisatie zich dit jaar niets aan, om niet beperkt te zijn in de keuze van auteurs. Literair Bolwerk vindt zoals gezegd op 14 maart plaats in de Stads schouwburg in Middelburg en begint om 20.00 uur. Kaarten (twee tientjes per stuki zijn te koop bij boekhandel Bikker in Vlissingen en boekhandel Fa- noy in Middelburg. De schrijfster Conny Palmen. Zeeland stuurt Flup en Ju naar opening gebouw Tweede Kamer van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De straattoneel groep 'Flup en Ju-bedrijf uit Middelburg zal op 28 april bij de opening van do nieuwbouw van het Tweede-Kamergebouw in Den Haag de provincie Zeeland vertegenwoordigen. Op het Binnenhof zullen zo'n drie tot vier optredens worden ver zorgd. De nieuwbouw van de Tweede Kamer wordt op 28 april officieel geopend door koningin Beatrix. Aansluitend aan het officiële ge deelte houdt het presidium van de Tweede Kamer op het Bin nenhof een 'verhuisfeest'. Elke provincie heeft het verzoek ge kregen een activiteit te organi seren. De provincie Friesland laat bijvoorbeeld haar Staten- jacht te water in de Hofvijver (kosten 40.000 gulden). De blues zanger Harry Muskee verdedigt de eer van Drenthe. Groningen heeft de dansgroep Reflex ge vraagd het Haagse feest bij te wonen. Om de band tussen de Staten Generaal en de bevolking tot uitdrukking te laten komen, zul len per provincie 150 mensen naar Den Haag reizen om het feest luister bij te zetten. De pro vincie Zeeland heeft enkele ge meenten gevraagd een aantal mensen van verenigingen te be naderen. Ook zal elke provincie een eigen stand met expositie en wellicht een prijsvraag inrich ten. De provincie is nog in onder handeling met de NS over gratis vervoer naar de Hofstad. De kos ten van het 'Zeeuwse feestje' in Den Haag zijn begroot, op 4500 gulden. Vergunning Als personeel van Bouman-Pot- ter Meubelen voelen wij ons ver plicht tegen het besluit van G.S te protesteren, door het onthoiP- den van een bouwvergunning voor het uitbreiden van het be drijf. Wij kunnen ons niet voor stellen, dat er mensen zijn. die volkomen blind zijn door het ne men van zulke negatieve beslis singen. Wat zijn dat nu voor ar gumenten. verkeersoverlast en 'planologisch klopt het niet'? (PZC 7 februari). Wanneer er gegronde klachten van een groot gedeelte van de bevolking van Poortvliet zou den zijn. zou dat bekeken moe ten worden. Maar niemand is - zover wij weten - tegen uitbrei ding. Laten wij blij zijn dat er in onze omgeving ondernemers zijn met durf. anders kunnen wij straks allen de brug over. Het gaat over een bedrijf dat midden in een bebouwing geplaatst kan worden: willen ze het soms in Middelburg hebben? Bouwman-Potter Middelburg zou niet klinken. Het moet blij ven Bouwman-Potter Poort vliet. Een bedrijf dat van klein winkeltje uitgegroeid is tot de onderneming die het nu is. moet men niet verplaatsen naar een andere kern Een boom var. 70 jaar oud verplant men toch ook niet? Laten wij ons sterk maken voor de uitbreiding en ons niet laten ringeloren. De leeftijdsopbouw van het per soneel is zeer jong. Als een be drijf met zoveel jonge mensen moet verhuizen (want pendelen zal wel te duur worden), bete kent dat vergrijzing. Wéér een verarming voor de streek. De beleidmakers moeten hun oren wat meer te luisteren leggen bij degenen voor wie ze het beleid maken. Velen spreken met verachting en spot over het standpunt dat de G.S. van Zee land. P. van Haaften Pr. Magrietstraat 6 Stavenisse Maxalloys In uw uitgave van 8 februari ver meldt u dat Maxalloys. dat ove rigens op dat moment reeds ei gendom was van een Oostenrijk se groep, in 1979 failliet ging. Dit is onjuist. Maxalloys werd stilge legd na nakoming van alle ver plichtingen. W. C. van 't Wout Oost7iiaaslaan 566 Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17