Poppendamme blij met subsidie Play-in voor muzikanten Inspraak betere leefomgeving van de wijk Sluis-Oost Schouwse Poeletjes kregen de ruimte om te ravotten Hulde voor trouwe blazers Zaalvoetbal in rayon Vlissingen Bowlingleagues in Middelburg College Borsele wil subsidie voor sportgebeuren Imkerij Grijpskerke kan bedrijf vernieuwen alles gratis op maat gezaagd Uitgekeken op uw woning? 4É" Bouwbedrijf Flipse bv van onze verslaggever Ynte Hoekstra GRIJPSKERKE - Bijenhouder F. de Meester is opgelucht. Vori ge week werd bekend dat hij van de provincie Zeeland onge veer twintigduizend gulden subsidie krijgt voor de vernieu wing van Imkerij Poppendam me bij Grijpskerke. De voor waarde is wel dat ook de ge meente Mariekerke tiendui zend gulden bijlegt, maar ge zien het enthousiasme waarmee destijds de inkerij begroet werd, is een weigering van die kant onwaarschijnlijk. De Meester vindt het bericht 'een geweldige opsteker'. „Je hoopt natuurlijk altijd datje de subsi die krijgt die je vraagt. Ik was er echter niet helemaal gerust op dat de provincie haar zou toekennen. Blijkbaar hebben ze vertrouwen in de levensvat baarheid van de imkerij." De Meester begon vijfjaar gele den serieus werk te maken van zijn hobby. „Ik hield al twintig jaar voor mijn plezier bijen. Ik zat voor mijn beroep in het vor mingswerk. Ik werkte met rand groepjongeren en hoewel ik dat een leuke baan vond. leek het me niets om tot mijn zestigste in het vak te blijven. Ik heb toen de knoop doorgehakt." Doordat De Meester vrijwel al het werk zelf deed, kon hij de kosten drukken. De banken wa ren tamelijk huiverig om lenin gen te verstrekken. „Ze wisten natuurlijk ook niet wat er van het plan terecht zou komen. Nu Inbraak Goese restauratie NS GOES - Bij een inbraak in de stationsrestauratie van Goes zijn zaterdagnacht sigaretten en snoepgoed weggenomen. Twee ruiten werden geforceerd. De schade is nog niet bekend. Auto's met windbuks beschoten BRUTNISSE - Bij de bushalte van Bruinisse zijn afgelopen weekeinde auto's met een wind buks onder vuur genomen. De politie kreeg diverse meldingen binnen. Een onderzoek heeft tot nu toe nog niets opgeleverd. pas blijkt dat een imkerij met een informatie- en bezoekers centrum aanslaat." Bezoekers De bezoekersaantallen van het vorig jaar tonen De Meesters ge lijk aan. In een half seizoen - de imkerij ging pas in juli open - kwamen dertig- tot vijfendertig duizend mensen een kijkje ne men. De helft was Walcherenaar, de andere helft toerist. „De men sen die hier op vakantie waren, zochten een plek waai- het niet zo druk was als aan de kust. De imkerij ligt midden op Walche ren en is eenvoudig te bereiken op de fiets. Bovendien komen hier alleen de mensen die werke lijk geïnteresseerd zijn. In de fol ders leg ik er trouwens de na druk op dat we heel graag fiet sers ontvangen." De ontvangstruimte bleek niet berekend op de grote toeloop. Daarom bouwt De Meester nu aan een nieuw bezoekerscen trum. De ruimte krijgt de vorm van de binnenkant van een ho ningraat. Hier worden vanal april groepen ontvangen. Er zijn nu al dertig aanvragen binnen, terwijl de basisscholen nog niet eens zijn aangeschreven. De Meester wil het komend seizoen de groepsbezoeken nog enigs zins beperken, omdat ze onren dabel zijn. Volgende week wordt de stichting Ambrosius opge richt. die het educatieve gedeel te van de imkerij onder beheer krijgt. Kennis De bijenhouder heeft zijn ideaal inmiddels verwezenlijkt: hij kan leven van zijn hobby en hij kan de kennis over de honingbij overdragen. De angst voor bijen is volgens hem bijvoorbeeld overdreven. „Van alle gasten die er vorig jaar waren, is niemand gestoken. Wetenswaardigheden over bijen zijn er in overvloed: er zijn 325 soorten. Voorlopig kun nen we nog voldoende vertel len." Door de subsidie van de gemeen te Mariekerke aan imkerij Pop pendamme kan het milieuvoor lichtingscentrum MicMec het geld van de gemeente wel verge ten. De Meester vindt het jam mer, want hij ziet veel nut in mi lieu-educatie. „Daarom ben ik blij dat de subsidie van de pro vincie uit de pot voor recreatie en toerisme komt. Zo blijft, er meer geld over voor subsidies aan milieu-organisaties." van een medewerker MIDDELBURG - In de maan- dagleagué van de Bowling Ver eniging Middelburg is het team De Leest/Pauwelse alleen aan de leiding gekomen. De ploeg behaalde een 3-1 overwinning op Moviestar, terwijl medekop loper Van Ruiten Fruit met 4-0 onderuit ging tegen Umbrellas. Pink Panther staat derde dank zij een 3-1 winst op Sicon. Pe- perboom/I)uck deelde de pun ten met De Panda's (2-2). Lam- mers en Computer Service Zee land gingen beide met 0-4 de boot in tegen respectievelijk Les Miserables en Meermarkt. In de dinsdagleague is Kruitmo- len II verder uitgelopen op de volgers. Zelf behaalde de koplo per een 4-0 winst op Mieras, ter wijl naaste concurrent Tridacna tegen Van Iwaarden niet verder kwam dan een 2-2 gelijkspel. Hertel stuurde Verkaik met een 3-1 nederlaag naar huis en Hec tors team moest met dezelfde cijfers het onderspit delven te gen De Geere II. Rijkse kon niet op tegen Snookey en Kruitmo- len I verloor van het Abdijres taurant, beide met 1-3. Borduurstudio Morena blijft op kop van de woensdagleague maar tegen Pakbier kwam de lijstaanvoerder niet verder dan een puntendeling, 2-2. Zeelandia Koerier blijft tweede dank zij een 4-0 zege op Steenbakker/Re- nes. De Blauwe Winkel moest in Jan Kassa zijn meerdere erken nen en Albino ging voor de bijl tegen The Birds. Beide ploegen verloren met 1-3. De Geere IV klopte Dick Schinkel (3-1) en De Gouwe Geit pakte met dezelfde cijfers de winst tegen EAC. Deltan voert onbedreigd de be- drijvenleague aan. De koploper won met 3-1 van Hercules I. In- dufor en Schrobbelerke zege vierden met 4-0 over respectie velijk EPZ en Dauwendaele III. Total liep een 1-3 verlies op te gen Dauwendaele I. De zondagleague blijft aange voerd door de formatie van Gol den Arrow. De ploeg won met 3-1 van Van Heumen. Schoonen Elektro speelde met 2-2 gelijk te gen Wolfschaap, terwijl Goed hart en TZN met 3-1 zegevierden over respectievelijk De Pin en 't Schrobbekruit. De stand, maandagleague: 1 De Leest/Pauwelse 56. 2 Van Ruiten Fruit 53, 3 Pink Panther 52, 4 The Umbrellas 49,5, 5 Lammers 49, 6 Meermarkt 49. 7 Les Miserables 42, 8 Sicon 41,5, 9 Computer Service Zee- van onze verslaggever SLUIS - B en w van Sluis willen in samenspraak met de bewo ners van de wijk Sluis-Oost een nota opstellen, waarin maatre gelen worden aangedragen die kunnen leiden tot een verbete ring van de leefomgeving in de wijk. De afgelopen jaren zijn verschillende stukken open baar groen verdwenen om plaats te maken voor garagebo xen. Ook werden stukjes ge- meentegroen overgedragen aan bewoners, die de hoekjes ge bruiken als tuin. Nu er nog een aantal verzoeken van buurtbewoners ligt om stuk ken openbaar groen over te ne men van de gemeente, verkeert het college in dubio. Temeer daar vanuit dezelfde wijken aan gedrongen wordt op meer speel- terreintjes en meer groen. Aangezien er - in het kader van de sociale vernieuwing - ook al enkele inventarisaties in de wijk gaande zijn (mogelijke lokaties van speelplaatsen en 'enge plek ken') acht het college de tijd rijp om een speciale projectgroep in het leven te roepen, die uiteinde lijk een nota moet opstellen waarin aanbevelingen gedaan worden voor het optimaliseren van de leefbaarheid van de SCHARENDIJKE Toneelclub ZSC'62 De toneelclub van sportvereniging ZSC'62 speelt zaterdagavond 15 februari in het Hervormd Ver enigingsgebouw van Scharen- dijke het stuk 'Zilveruitjes en Augurken'. De voorstelling be gint om 19.30 uur. Op vrijdag 14 februari, aanvang 19.00 uur. en woensdag 19 februari, aanvang 14.30 uur. wordt de voorstelling in hetzelfde gebouw herhaald. buurt. In die groep zouden verte genwoordigers van de gemeen te, de buurtbewoners en enkele deskundigen zitting kunnen hebben. De commissie voor ruimtelijke ordening wordt verzocht om zich over het college-voorstel uit te spreken tijdens de commissie vergadering op woensdag 13 fe bruari. De commissieleden kiijgen ver der een voorstel voorgeschoteld over de invoering van het ge scheiden inzamelen van groen te-, tuin- en fruitafval. Ook is de gemeentelijke sportnota, die eind vorig jaar werd gepresen teerd, onderwerp van gesprek. Diezelfde nota wordt besproken door de financiële commissie die dinsdag vergadert. Dit adviesor gaan buigt zich ook over de nota 'Sluis naar een hoger peil'. Beide commissievergaderingen wor den gehouden in het stadskan toor en beginnen om 19.30 uur. De Schouwse Poeletjes vierden de opening van hun nieuwe onderkomen met een muzikale foto PieterHonhoff Peuterspeelzaal in gebouw Piggelmee van onze verslaggever KERKWERVE - De peuters in Kerkwerve hebben eindelijk de ruimte. Zaterdagochtend werd het gebouw 'Piggelmee' door de Schouwse Poeletjes enthousiast in gebruik genomen. In hel gebouw was eerder de open bare basisschool Prinses Irene gehuisvest. De ze school werd vorig jaar wegens een tekort aan leerlingen opgeheven. De peuterspeelzaal was jarenlang onderge bracht in een noodgebouwtje aan het Werve- pad. Eén gebouwtje was te klein om de dertig- peuters goed te kunnen opvangen. „Natuurlijk zijn we tevreden over het nieuwe gebouw", zegt Janneke Versaevel, secretaresse van de Stich ting Peuterspeelzaal, „maar ik denk dat vooral de peuters er blij mee zijn. Ze hebben nu im mers alle ruimte om eens lekker te ravotten." De Schouwse Poeletjes gaan twee keer per week naar de peuterspeelzaal: op maandag- en donderdagochtend. De jongste peuters kun nen op dinsdagochtend kennismaken met het fenomeen 'school'. Als zij groter worden, mo gen zij op maandag en donderdag naar Piggel mee. Drie zestigjarige jubilarissen van OKK, v.l.n.r: II. van Oosten, H. de Rijke en M. van Vliet. foto Willem Mieras OKK zet jubilarissen in 7 zonnetje van onze verslaggever WEMELDINGE - Drie trouwe muzikanten zijn zaterdagavond tijdens de jaarlijkse uitvoering van muziekvereniging OKK in het zonnetje gezet. H. van Oosten. H. de Rijke en M. van Vliet kregen van C. Schout, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen. een speldje uitgereikt omdat zij al zestig een toontje meeblazen. De 72-jarige Van Oosten en de 71-jarige De Rijke werden te vens gehuldigd vanwege hun zestigjarig lidmaatschap van OKK. Tenorsaxofonist Van Oosten geeft, de jonge garde nog steeds les en verzorgt de muziek stukken van OKK. De Rijke speelt tuba en is na enkele jaren van afwezigheid weer een actief lid van de muziekvereniging. De 71-jarige Van Vliet blaast al zestig op de bariton bij muziek vereniging Oefening en Uitspan ning uit Kattendijke. Daarnaast is hij ook al zes jaar lid van OKK. KOEWACHT - Onder leiding van de jonge Belgische compo nist, dirigent en muziekleraar Jan van der Roost musiceerden zondag vijfenvijftig muzikan ten in het gemeenschapscen trum De Vlaschaard in Koe wacht. De deelnemers aan deze NIEUWERKERK Commissie Het college van b en w van Duiveland denkt 18.000 gulden nodig te hebben om 72 ondei'grondse tanks in de gemeente op te ruimen. De com missie financien bespreekt dit voornemen donderdag 13 fe bruari. De vergadering begint om 16.30 uur in het gemeente huis in Nieuwerkerk. play-in waren leden van ver schillende harmonieën, fanfa res en brassbands uit Zeeland. De plaatselijke muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht, die dit jaar het negentigjarig be staan viert, tekende voor de or ganisatie van de HaFaBra play- in, onder auspiciën van de afde ling Zeeland van de Westbra bantse en Zeeuwse Muziekver eniging. Onder leiding van Jan van der Roost studeerden de muzikanten een aantal werken in. Naast Song of Freedom van Jan de Haan. Irish Dances van Rita Defoort en Three Times a Tujne van Jan Haderman kwa men twee composities van Van der Roost zelf aan bod. Deze werken A Highland Rhapsody en Centennial Prelude worden Imker Piet de Meester van 'Poppendamme' is al bezig met de bouvvrngen van een nieuw bezoekerscentrum in zijn bedrijf. foto Ruben Oreel van een medewerker VLISSINGEN - Leider Wind- hoek-2 in de tweede klasse van de zaalvoelbalcompetitie in het rayon Vlissingen had een goede avond. Zelf won het team met ruim verschil van Van Boven Keukens (4-1), al werd pas in de laastste minuten de zege veilig gesteld. Alle naaste concurren ten verloren punten. Concurrent J moest het opne men tegen TCV (Taxicentrale Vlisisngen). Zonder wisselspe lers werd tegen een goed spelend TCV met 3-1 verloren. Ook Schinkel Assurantie-2 liet een punt liggen tegen Garage Van Oorschot. Een 3-1 voorsprong werd in de laatste minuten weg gegeven en een gelijkspel was het resultaat. 3-3. Leider Wind- hoek-2 heeft nu vier punten voorsprong. PGV met topscoor der John Harting (2x) kon toch niet voorkomenm. dat Provincie Zeeland de buit meenam naar Middelburg met 5-3, De Stoof startte overweldigend tegen VOM (Vrienden Onder Mekaar) en het werd snel 3-0. VOM deed er alles aan voor een land 41. 10 De Panda's 41. 11 Movies tar 29,5,12 Peperboom/Duck 24,5. Dinsdagleague: 1 Kruitmolen II61, 2 Tridacna 53.3 De Geere II51.5,4 Van Iwaarden 51. 5 Verkaik 48,5, 6 Abdij restaurant 44. 7 Snookey 36, 8 Mieras 35, 9 Rijkse 32,5, 10 Hectors team 32, II Kruitmolen 131.12 Hertel 24,5. Woensdagleague 1 Borduurstudio Morena 58,5. 2 Zeelandia Koerier 54,5, 3 Team Pakbier 53,4 De Gouwe Geit 52, 5 EAC 44, 6 Jan Kassa 40, 7 Dick Schinkel 39,5, 8 De Geere IV 37,5. 9 Steenbakker/Renes 36. 10 Al bino 34. 11 De Blauwe Winkel 28, 12 The Birds 13.5. Bedrijvenleague: 1 Deltan 62,2 Total 51,5. 3 Hercules XII 49,5.4 Schrobbe lerke 40,5, 5 EPZ 39, 6 Hercules 135. 7 Dauwendaele I 34,5, 8 Dauwendaele III 31, 9 Indufor 25. Zondagleague: 1 Golden Arrow 39. 2 't Schrobbekruit 34,5, 3 Goedhart 32, 4 De Pin 31,5 Schoonen Elektro 30, 6 Wolfschaap 26,5, 7 TZN 25. 8 Van Heumen 23, 9 Astoria 7. goed resultaat, maar De stoof won met 5-1. VOM zakte daar' door naar de onderste regionen Stand tweede klasse: 1 Windhoek 14-23. 2 TCV 14-19: 3 Concurrent! 14-18: 4 Schinkel Assuranlie-213.]] 5 De Stoof 13-13. 6 Van BovenKp' kens 13-13: 7 Provincie Zeeland lp 11,8 Garage van Oorschot 13.10 o VOM 13-9, 10 PGV 13-8. 11 FCToijl 12-5. In de derde klasse waren EPZ-J en TCV-2 gelijkwaardig en dj uitslag was evenredig, 2-2. Stand derde klasse: 1 Westkapellej 11-19; 2 Vanuus 12-19: 3 DW12-171 VPS 12-10: 5 EPZ-2 12-13. fj Schink Assurantie-3 1112; 7 VAW-2 124]'1 TCV-2 11-9; 9 SSVW 11-6; 10 Vlisan gen 12-3. 11 BW 12-3. Programma sporthal De Belt Sot burg, donderdag 13 februari, s® uur: TCV-2-Westk.apeUe-2; 19<i0im DVV-l-EPZ-2, 20 20 uur: BVV-i VAW-2. 21.00 uur Vhssingen-VPS-f 21.40 uurSchinkel Assumtjï SSVW: 22.20 uur: Snookey-Westkl pelle-3. Sporthal Baskensburg singen, vrijdag 14 februari, I8 30u» Van Boven Kcukens-2-EPZ-3; i};j uur: Kanoet-Uiterton: 19,50 J VanuUS-2-VAW-3; 20.30 uur: TC\l De Sloof. 21.10 uur: Schinkel fj surantie-2-Concurrent 21.50 gg PGV-Garage van Oorschot. van onze verslaggever HEINKENSZAND - De organi satoren van de grote sporteve nementen in de gemeente Bor sele kunnen dit jaar weer reke nen op financiële steun. Voor de wielerklassieker De Omloop van Borsele, het profvoetbal toernooi en het internationaal handboogschieltoernooi willen b en w in totaal 3650 gulden uit trekken. De organisatie van De Omloop van Borsele krijgt het grootste bedrag: 2000 gulden. Het college tekent daarbij aan dat het wie- Iercomité zal moeten leren zich zelf te bedruipen. Volgend jaar zal het evenement het met min der subsidie moeten stellen, la ten b en w alvast weten. De toernooicommissie van sportvereniging Nieuwdorp/Le- wedorpse Boys kan, evenals in 1991. 750 gulden tegemoet zien. De recreatiesport komt er min der goed vanaf. Het college voelt er weinig voor opnieuw te moe ten opdraaien voor de tekorten Personenauto leeggeroofd SLUIS - In de nacht van zater dag op zondag zijn uit een perso nenauto een videocamera met toebehoren en een fototoestel gestolen. Tevens werd een da mestas met daarin een porte monnee met inhoud meegeno men. De auto, eigendom van F. de W. uit Knokke. stond gepar keerd op de Garenmarkt te Sluis. ZIERIKZEE Tanzania De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking van Zierikzee houdt woensdag 19 februari een informatie avond over Tanzania in het stad huis. De werkgroep streeft er naar om contacten aan te gaan met inwoners van dit Afrikaanse land. J. Ringelberg, die jaren lang in Tanzania heeft gewerkt, verzorgt een korte inleiding. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ,van de woensdagse recreafc' sport. Volgens het college h« de recreatiesport voldoenden gehad om volwassen te wordt Sportfondsen Borsele bv kam jaar nog rekenen op maxims 1000 gulden, maar b en w i van plan om dit bedrag lai zaam maar zeker af te bouwe: De subsidievoorstellen van I college worden woensdag 12 bruari om 19.30 uur in het 0 moetingscentrum De Stenge Heinkenszand besproken. Vc afgaande aan de discussieso deze voorstellen worden sportkampioenen van de meente Borsele gehuldigd, Recreatieklas zaalvoetbal in Middelburg van een medewerker MIDDELBURG - In de reei tieklas zaalvoetbal op de 2 dagmorgen in sporthal De V( borch in Middelburg heeft formatie van D'Oude Sch Hengelsport zich vaster op derde plaats genesteld dan! een forse 13-2 overwinning Dauwendaele II. Eiland Boys raakte een pu verder achterop bij leider K Fit. De nummer twee in de n schikking kwam tegen het ti van Café Meneer Jansen verder dan een 3-3 gelijks Bijou Lederwaren behaalde 3-1 winst op EPZ maar blijfl danks die twee winstpui laatste op de ranglijst. FCD II verraste door Surabaya;'? waku een 1-4 verlies te bezoi Dauwendaele I bleef meta baas over FC Dorst I, De stand: 1 Kwik Fit 17-33.2E Boys 17-29,3 D'Oude Schuur He sport 17-28, 4 Brasil 17-21,5' baya/Salawaku 17-19, 6 Schc Elektro 18-18, 7 FC Dorst 118 Café Meneer Jansen 18-13,9Dai daele II 17-12, 10 Dauwendaele 12. 11 EPZ 17-11,12 FC Dorstll 13 Bijou Lederwaren 20-8 Het wedstrijdprogramma rooi dag 16 februari: 10.00 uur Schi Elektro - Dauivendaele l, Ml Café Meneer Jansen - Kwik Fit uur Bijou Ledenoaren - Brad uur FC Dorst II - Eiland Bok. uur D'Oude Schuur Hengels!*" Dorst I. ook landelijk veel gespeeld tij dens muzikale evenementen. 's Middags gaf Van der Roost in formatie over de ingestudeerde werken. Tot besluit brachten de muzikanten voor veel toehoor ders het resultaat van hun stu diedag ten gehore in een drie'; kwartier durende uitvoering. ZIERIKZEE Borstvoeding Demoeder- groep van La Leche League, een .borstvoedingsorganisatie. komt donderdag 13 februari bijeen aan de Schouwenbank lil in Zierikzee. De informatie-avond begint om 20.00 uur. S^VERKOOP VAN HOUT PLAAT MATERIAAL HENK DE BRUIJNE ijzerwaren gereedschap en hout Achter de Houttuinen 48 Middelburg, 01180-33633 Wij geven u nieuwe inzichten! Mlddelburgsestraal 60 b, 4371 ET Koudekerke. Tel. 01185-2110, Fax.01165-1925

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20