Delta Sport: aftellen is begonnen zijn kluts kwijt Nieuwe dreun voor heren van EMM Zaalvoetballers Salov en Gelfand sterksten in het Hoogovens-toernooi Zeven Zeeuwen in achtkampen bij tafeltennis Schouwe naren na moeizame start naar winst dankzij tactische ingreep trainer Seles slaat illusie Fernandez weg van onze medewerker beslissende treffen 1-2 ,an onze medewerker EINDHOVEN In Zierikzee is Eet aftellen begonnen. Na de 5jsteren met 20-27 gewonnen uitwedstrijd tegen het Eindho- vense Pius X, hebben de hand ballers van Delta Sport nog tien punten uit de resterende zeven wedstrijden nodig om de pro motie naar het Nederlandse Eandbalmekka te behalen. Dat jat niet van een leien dakje zal pan, bleek in de eerste helft ran het treffen tegen de Eindho- ,ense staartploeg. Pas twee mi nuien voor rust kon Delta Sport (tn voorsprong (10-11) nemen. Toen die barrière was geslecht, denderde de equipe van trainer Rob de Vos door naar een over- luigende 20-27. Het tactisch vernunft van Rob de Vos speelde tegen Pius X een grote rol. Na het matige verdedi gende werk van zijn ploeg in de eerste helft, zette hij de vinnige jean-Marie Toubiana als tempo- jreker op een vooruitgeschoven jost in de defensie. Pius X, dat ie eerste helft de rust zelve was, raakte na de hervatting aanval- end volledig van slag en had bo- Indrukwekkende zege Dick Jaspers UTRECHT (ANP) - De nationale driebandentop volgt de ver richtingen van Dick Jaspers met bewondering. De Braban der won zondag de Grote Prijs Popeliers in Utrecht, een van de nationale Grand Prix-evene- menten, op een indrukwekken de manier. Voor de vijftig caramboles in de finale tegen Rini van Bracht ge bruikte de nummer drie van het wereldbekercircuit 22 beurten. De kortste partij van het hele evenement. iaspers liet over het hele toer nooi driebanden van hoog ni veau zien. Hij maakte de hoog ste serie (14). was het kortste aan het werk (in de finale) en scoorde het hoge toemooigemiddelde van 1,754. Ook Van Bracht, die in de halve finale pas in de verlenging met Geiwin Valentijn afrekende, vond geen middelen om zijn pro- vinciegenoot af te stoppen. De Waalwijker kwam tot 38. Door zijn overwinning voert Jaspers nu tevens de nationale ranking vendien geen antwoord op de snelle uitbraken van Delta Sport. Rob de Vos: „De eerste helft heb ben we Pius X te veel ruimte ge geven. Het is een ploeg die veel van positie wisselt en de bal in een hoog tempo rond laat gaan. We kregen daar de eerste helft te weing vat op. In de tweede helft heeft Jean-Marie prima werk verricht. Die jongen bleef maar gaan. In de winterstop hebben we nog op deze tactiek geoefend en dat is met voor niets ge weest." De start van Delta Sport beloof de niet veel. Binnen vier minu ten stond de ploeg uit Zierikzee met 3-0 achter. Die stand werd wel weeropgehaald tot 3-3 maar bij de tweede demarrage van Pius X bleef men het antwoord weer schuldig. Tot twee minuten voor het rustsignaal van het pri ma leidende duo uit Stadska naal, werd Delta Sport in rol van achtervolger gedrongen. Toen werd Jean-Marie Toubiana na een flitsende balwisseling vrij gespeeld aan de cirkel en ston den de Zeeuwen voor het eerst op voorsprong: 10-11. Dat was meteen de ruststand. Na de hervatting werd het Eind- hovense varkentje flink gewas sen. Binnen tien minuten werd de minimale 10-11-voorsprong uitgebouwd naar 12-18 en lieten de Schouwenaren zien waarom ze in korte tijd zijn uitgegroeid tot de absolute favoriet voor een plaats in de eredivisie. Niet al leen de bekende 'toppers' als Jean-Marie Toubiana (10 doel punten) en Peter Lefèvre (7 keer raak) vestigden de aandacht op zich. maar ook spelers als Erwin Schaalje (zowel aanvallend als verdedigend sterk i en keeper Matthee Pipping blonken uit. Voor rust verrichtte Pipping al het nodige werk, maar na de pauze was hij echt ijzersterk op dreef. Hij ranselde tot zes keer toe een goedgerichte kogel uit een hoek van zijn doel. „Het is vooral dankzij mijn betere con centratie". aldus Pipping. „dat ik nu sterk keep. Vorig jaar was ik wisselvalliger. Ik kon mijn concentratie niet de hele wed strijd vasthouden. Daar heb ik samen met Rob de Vos dit sei zoen hard aan gewerkt." Nadat de bres geslagen was. liet Delta-Sport de teugels wat vie ren. Junior-speler Harold van Zwieten mocht vier minuten de buteren in de eerste divisie en Pius X kon na 14-24 profiteren van allerlei Zeeuwse slordig heidjes. De ploeg krabbelde te rug tot. 19-25. maar een herhaling van de afknapper tegen Loreal (de Limburgers kwamen terug van 13-18 tot 18-18) kwam geen moment in beeld. Met 20-27 haalde Delta Sport de overwin ning verdiend binnen. De doelpuntenmakers: Jean-Marie Toubiana 10, Peter Lefèvre 7, Erwin Schaalje 5. Jacco Vleeshouwer 2. Bert de Vos 1. Bert Nuyens 1, Fran cois Verrijzer 1. De stand: 1 Delta Sport 11-19. 2. Satumus'72 10-12. 3 UDSV 11-11. 4. WIK 11-11. 5 NOAV 9-10. 6 VTELo- real 10-10. 7. Aalsmeer 3 10-10. 8. Van de Voort'Quintus 10-8. 9. PSV 11-7. 10 PiusX 11-6. van onze handbalmedewerker VLISSINGEN- Het zit de hand ballers van EMM niet mee deze competitie. Na een reeks neder lagen op rij, waarbij de hoofd stedelijken worden geplaagd door blessures, kreeg EMM gis teren uit bij Animo opnieuw een harde dreun te verwerken. Tot ver in de tweede helft leek er geen vuiltje aan de lucht. In de slotfase zagen de hoofdstede lijken de overwinning tegen Animo echter alsnog aan hun neus voorbij gaan: 19-17. Meer dan driekwart van het duel domineerde de ploeg van trainer Jos Aertssen zonder de gebles seerde Edwin Pasman, Edwin Davidse en Eric Dingemanse de wedstrijd. De lang verwachte overwinning leek door sterk aanvalsspel van Erik Visser en Sjoerd Jongepier eindelijk in zicht. De Zeeuwse bezoekers lie pen via een 11-7- ruststand naar een ogenschijnlijk veilige marge van drie punten: 17-14. De riante uitgangspositie werd echter vol ledig uit handen gegeven. Het arbitrale duo gaf in de slotfase de nodige tijdstraffen, waardoor EMM in de eindfase niet meer compleet binnen de lijnen ver scheen. Animo won hierdoor de strijd in de onderste regionen alsnog. EMM deelt nu de trieste laatste plaats in de tweede divi sie met Internos, dat eveneens 5 punten heeft behaald uit 11 wed strijden. Scores: Jongepier 10, Onwijn 3, Veldhuizen 2, Visser en Gabriel- se 1. Olympus - Mountain Stars 24- 25: De ploeg van Cees de Ridder maakt momenteel moeilijke tij den door. Na vorige week met een flinke nederlaag terug te ke ren uit Dongen (29-13), greep de Vlissingse formatie gisteren op nieuw naast de zege. Mountain Stars, dat eveneens de eerste ontmoeting won, toonde zich ook nu de meerdere over Olym pus. Trainer Cees de Ridder weet de nederlaag vooral aan de slechte start. De scherpte in de aanval ontbrak volledig en de gasten konden uitlopen naar 8-2. De Vlissingers herstelden zich goed in de tweede helft. In de spannende slotfase kwam Olym pus zelfs op gelijke hoogte maar. Mountain Stars sloeg in de slot minuut alsnog genadeloos toe. Scores: Sallet 7, Lijbers 7. van Onsem 3, de Ridder 3. Sinke 2, Engels en Flipse beiden 1. HVSV kon gisteren het tij niet keren. De Terneuzense heren ga ven een 17-14-voorsprong uit handen en speelden gelijk: 17-17. DWS - EMM 9-10: De Middel burgse dames bewezen gisteren in Schiedam dat de magere 7-7 tegen HVS van afgelopen week duidelijk een misstap is geweest. Trainer John Leijnse had zijn huiswerk vooraf gemaakt. Leijn se stuurde zijn pupillen (zonder 'de geblesseerde Claudia Ver horst) het veld in met de op dracht het speltempo uiterst laag te houden. Die tactische zet werkte. Scores: Hendrikse 4. Dekker 2. de Kok 1. Baan 1. Uitterhoeve 1. Peperzak 1. Olympus - EMM 2 8-8: De Zeeuw se derby tussen Olympus en EMM 2 eindigde terecht in een puntendeling. EMM 2 haalde niet het spelpeil van de laatste weken, terwijl Olympus teveel kansen nodig heeft. Toen de thuisploeg eenmaal op voor sprong kwam (8-6), hing er een klein succesje voor de ploeg van Rita van den Velde in de lucht. EMM kwam terug via Paula Me- chielsen en Marjo Hill en haal den een punt. Scores: Olympus: Jansen 3. den Beer 2. Meijer 1, van Ruiten 1, Engels 1. EMM: Minnaert 2. Me- chielsen 2. Hill 2. Tax en van Hei teren beiden 1. HVSV-OIympia'72 7-19: De da mes van HVSV startten veelbe lovend tegen Olympia'72. maar konden het bij lange na niet bol werken. De hekkesluiter uit de tweede divisie zag een 3-1-voor sprong echter snel teloor gaan, waarna het spelpeil zienderogen zakte. Olympia was beweeglijk en benutte de breaks goed. Het was aan keepster Carina Roelofs dat de schade beperkt bleef tot 7-19. Gedeelde zege in Wijk aan Zee van onze verslaggever Hans Bouwmeester WIJK AAN ZEE - Boris Gel en Valery Salov hebben sa men het 54e Hoogovens schaak- loernooi gewonnen. Zij behaal den een vol punt meer dan hun naaste concurrenten Victor Kortsjnoi en Robert Hübner. De beste Nederlander werd de na tionale kampioen Jeroen Piket, Standen zaalhandbal Stdiv. Heren EDH Gr Ster 11-16 DES'72 11-15 DWS 11-15 CT Heil. 2 11-12 Satumus 11-10 Velo 11-10 Ammo 11- 6 EMM 11- 5 Internos 11-5 Itdiv. Dames Gr. Ster 11-16 Dongen Heerle EMM 2 Tilburg EBHV Gilze Tom '70 Avanti 11-16 11-14 11-12 11-11 11-11 11-10 11- 8 11- 7 2e div. Dames Wings 11-19 DWS 11-16 Olymp. '72 11-15 F ./Heil. 2 11-14 EMM 11-12 Snelwiek 11-11 Saturn. '72 11- 9 HVS 11- 7 Hercules 11-4 HVSV 11- 3 3e div. Heren Wh.Dem. 11-18 Dongen 11-16 Mount St. 11-16 Tachos2 11-15 Heerle Avanti Olympus 11-5 10-11 11-11 Olympus 11- 7 Rapid Were Di HVSV 11- 7 die een gedeelde vijfde plaats bezette. John van de Wiel viel wat terug door twee nederlagen in de beide slotrondes. Alleen Kortsjnoi en Hübner maakten zich gisteren niet al te druk meer. Zij schoven vlot hun 13 zetjes en tekenden de vrede. Daarmee kwamen zij samen op de derde plaats, maar moesten toen nog afwachten of Yasser Seirawan hen zou inhalen. Aan vankelijk leek het daarop, want de Amerikaan bracht Joris Brenninkmeyer danig in het nauw. De Groninger hield zich onder moeilijke omstandigheden goed en plotseling begon hij in het vierde speeluur danig terug te slaan. Seirawan reageerde on voldoende en kort na de eerste tijdcontrole boekte de Nederlan der het volle punt. Het maakte voor hem iets goed in dit toer nooi. waarin hij weinig geluk had gehad. „Ik zal zorgen dat jij het toernooi wint", zei Loek van Wely bij het begin van deze laatste ronde te gen Gelfand. Dat betekende dat hij er alles aan zou doen om Sa lov te verslaan. Gelfand behoef de dan 'slechts' van remiseko ning Gyula Sax te winnen om het concours op zijn naam te schrijven. Het liep bijna geheel naar wens. Gelfand haalde Sax iri een eindspel met toren en on gelijke lopers onderuit en Salov had het lange tijd moeilijk tegen Van Wely. De Rus bleek een har de professional: hij liet zich niet van de wijs brengen. In deze par tij deden de ongelijke lopers ten slotte hun bekende werk. Remi se na 38 zetten. Hoop VLISSINGEN - In Rotter dam zijn zaterdag de acht ste finales van de tafelten- nis-achtkampen voor de jeugd gehouden. Van de res terende zeventien Zeeuwse afgevaardigden wisten er zeven door te dringen tot de kwartfinales, die op 8 maart in Rotterdam gespeeld zul len worden. Vooral de speelsters van SAR uit Kloosterzande had den succes. Gaby Fokkens won haar zeskamp bij de meisjes-junioren, Naomi Schelfhout werd tweede bij de aspiranten en Nathalie Wolfelaar werd derde bij de pupillen. Van Roskam/MZ bereikte Nicola DjuriQ (jon gens aspiranten) en Moni que Corver (meisjes welpen) de volgende ronde. Yu Ka- lun (jongens welp) en Maris- ka Goormachtig (meisjes as pirant) waren namens 't Zand succesvol. Een dag later speelde Maris- ka Goormachtig. de revela tie van de Zeeuwse kam pioenschappen. de achtste finale van de achtkampen voor senioren met een B-li- centie. Ook hier drong ze, via een derde plaats in een tien kamp, door tot de volgende ronde. Riny Kasse van Ros kam/MZ, was in Hazerswou- de minder succesvol. Hij werd uitgeschakeld Hetzelf de lot was Renate Louws van 't Zand beschoren. Ze werd in de halve finale voor speel sters met een A-licentie vier de. Dat was niet voldoende voor een finale-plaats. Jeroen Piket koesterde enige uren de hoop. dat hij alleen vijf de zou worden. Daarvoor moest hij Alfons Romero Holmes, de drager van de rode lantaarn, met zwart verslaan. Het bleek een te moeilijke opgave. Piket kwam een aardig eind. maar kon in het lastige toreneindspel toch niet beslissend doorbreken. Inmid dels hadden Pedrag Nikolic en Vladimir Epishin geruisloos re mise gemaakt, John van der Wiel werd de tragi sche held van de finale. Hij werd in een 'Svesnikov'. die hij toch uitstekend beheerst, slachtoffer van zijn eigen ongeduld. John Nunn. ook al geen geluksvogel van het toernooi, liet zich deze kans niet ontgaan. De B- groep werd een overwin ning voor de Rus Vladimir Tuk- makov. Hij mag volgend jaar in de A-groep meedoen. De legen darische David Bronstein. zeker een van de grootste meesters van de twintigste eeuw. kon op zijn oude dag geen rol van bete kenis meer spelen. Wijk aan Zee. Hoogovens toernooi. Dertiende en laatste ronde. Kortsj noi (Zwi) - Hübner (Dui) 1/2-1/2, Sax (Hon) - Gelfand (WRu> 0-1, Romero Holmes (Spa) - Piket (Ned) 1/2 - 1/2, Nikolic (Joel - Episjin (Rus) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Nunn (GBr) 0-1. Seirawan (VSti - Brenninkmeyer (Ned) 0-1. Van Wely (Ned) - Salov (Rus) 1/2-1/2. Afgebroken partijen, tiende ronde: Salov - Nikolic 1/2-1/2, twaalfde ron de Brenninkmeijer - Van der Wiel 1- 0 Eindstand 1. Salov en Gelfand 8 12 punten. 3 Kortsjnoi en Hübner 7 1.2. 5 Nikolic. Piket, Seirawan en Episjin 6 1/2, 9 Van der Wiel. Sax en Van Wely 6.12 Nunn en Brenninkmeijer 5 1/2,14 Romero Holmes 4. De Wit achtste NIEUWLEUSEN - Coen de Wit van de biljartvereniging 't Raed- thuys uit Middelburg is zondag in café-restaurant. De Unie in Nieuwleusen achtste geworden in het Nederlands kampioen schap vierde klas libre. De Wit kon in deze eindstrijd niet in zijn ritme komen en eindigde ver on der zijn kunnen als laatste met 0 punten, een moyenne van 1.38 en een hoogste serie van 8 ca ramboles. Monica Seles toont de trofee die ze heeft veroverd door haar zege in Melbourne. foto AP MELBOURNE (ANP) - Mary-Joe Fernandez heeft zich zaterdagmiddag, in de eindstrijd van de Open Australische kampioenschap pen. weer moeten onderwerpen aan het ijze ren regime van Monica Seles. De uitslag liet geen twijfel over de krachtsver houdingen op de baan. 6-2 6-3. Twee dagen eer der had de Amerikaanse tegen Sabatini nog aanvallend tennis kunnen spelen, zaterdag joeg Seles Fernandez van hot naar haar, met striemende slagen. Het compliment voor Seles dat Fernandez on middellijk na de wedstrijd uitsprak, was te recht. De Joegoslavische werd in de eerste ga me even verrast door een paar aanvalspogin- gen van haar oponente Dapper, maar onver standig. Zeker in het begin van een wedstrijd kan de vijf-voudige Grand-Slamkampioene de ballen nog precies slaan waar zij wil. Mary-Joe Fernandez, die ruim twee jaar gele den haar enige partij van Seles won en vorige jaar in de halve finale van Melbourne ..slechts' met 7-9 in de derde verloor, werd hard gestraft voor haar overmoed. Pas twintig minuten na die eerste drieste pogingen succes aan het net te vinden, waagde Fernandez het weer. Zij plukte een enkel puntje, veroverde zelfs twee opslagbeurten van Seles, maar won niet één van de vier eigen service-games. Seles bleef haar grotere macht ook in de tweede set ge bruiken voor het opjagen van de tegenstander. De score liep opnieuw op tot 4-0 en pas toen stapte Fernandez over op gevarieerder spel. Op naar het net. een paar schitterende drops- hotjes, maar Seles, die tijdens het toernooi te gen Anke Huber één keer in moeilijkheden is geweest, hield het racket dat zij als zweep ge bruikte om Fernandez te slaan, vast in haar hand. Na vijf kwartier was haar elfde overwin ning op Mary-Joe Fernandez, haar eerste Grand-Slamsucces in 1992. van onze medewerker MIDDELBURG - Het Middel burgse zaalvoetbalteam Maar- tense Tapijt zag na de 3-1-neder laag tegen Normakoestiek de achterstand op koploper De Be ver Boys tot vier punten groeien in de landelijke tweede divisie. Omdat El Toro een knappe 3-2- overwinning behaalde in een boeiend duel tegen Geenen Sport, stijgen de promotiekan sen voor de ploeg van coach Ar- mand Doesburg. Maartense zit blijkbaar in een moeilijke periode. Opvallend is verder, dat de ploeg de laatste tijd slechts één helft, tot een ac ceptabel niveau komt. „Nie mand van de spelers durft mo menteel het initiatief te nemen. De meesten kiezen voor risico loos zaalvoetbal, maar daar be reik je mets mee", was een eerste reactie van Maartense-coach Guus Duden na afloop. Hoewel Harro Hazelaar zijn ploeg in Middelburg op een 1-0 voorsprong (tevens de rust stand) zette, kwamen de Bra banders in de tweede helft via niet onfortuinlijke doelpunten goed terug. In de slotfase werd nog gegokt op een gelijkspel, na dat doelman John van Elburg bij Maartense werd gewisseld voor een extra veldspeler. Het leidde uiteindelijk tot de alles- beslissende treffer (1-3) voor Nor makoestiek. Geenen Sport-El Toro 2-3 - Bei de teams speelden voortreffelijk zaalvoetbal. Vanaf het begin was er sprake van een hoog tem po. In de eerste minuut kon Jur- rian Maccow met een schitteren de knal op aangeven van Bas de Koeijer de Goese ploeg al op een 0-1 voorsprong zetten. Nog geen minuut later was het weer raak. Wederom via het duo De Koeij- er-Maccow. Laatstgenoemde rondde beheerst af: 0-2. De thuis club ging op jacht naar de gelijk maker. Eddie Geijs voorkwam een tegendoelpunt.maar moest zich vlak voor rust toch gewon nen geven: 1-2. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld met attractief zaalvoetbal van beide kanten. Halverwege kwamen de Brabanders op gelij ke hoogte (2-2). maar vlak voor tijd scoorde Bas de Koeijer op aangeven van Pearl Doesburg de winnende treffer: 2-3. De stand (bovenaan) in de lan delijke tweede divisie: 1 De Be ver Sport 13-21, 2 Maartense Ta pijt 13-17, 3 FCK van der Ven 13-17. 4 El Toro 13-15. Woensdag speelt een compleet Maartense Tapijt (met Paul Bom en Chris Mouthaan) in Mid delburg een bekerwedstrijd te gen de eerste divisionist Molier Intram. Het duel aan de Nassau- laan begint om 21.00 uur. Atletiek Lievin (Fra). Internationale indoor- wedstrijden, mannen, 200 m 1 Fre dericks (Nam) 20,55, 2. Antonov (Bul) 20.60. 3 Berger (Oost 21.38. 400 m: 1 Jenkins (VSt) 47.09. 2 Diagana (Fra) 47.37,3. Morris (Jam) 47.43 1500 m 1 Baumann (Duii 3 39.25. 2 Phelip- peau (Fra) 3.40.06, 3 Dubus (Fra) 3 40.82 60 m horden 1 McKoy (Can> 7.46.2. Kazanov i Let) 7.52.3 Nagorka (Pol) 7.54. Ver: 1 Starks (VSt) 8.07 m, 2 Emmijan (GOS) 7.98 m. 3 Osjkan iGOSi 7.96 m. Polshoog 1 Sergei Boebka (GOS) 5,90 m, 2 Jegorov (GOS" 5.80 m, 3. Vassili Boebka (GOS) 5.80 ni. Vrouwen, 200 m: 1 Privalova (GOS) 22.26 (Eur.rec), 2. SLepisjeva (GOS) 22.97. 3. Malsjoegina (GOS) 23.05. 1500 m: 1. Quentln (Fra) 4.12,80, 2. Kubesova (Tsj) 4.12,94. 3. Van Hulst (Ned) 4.13,35 60 m horden: 1. Narosji- lenko (GOS) 7,82. 2 Grigorjeva (GOS) 7,95.3. Ewanje Epee (Fra) 7.95. Hoog: 1 Kostadinova (Bul) 2.02 m. 2. Babakova (GOS) 1.96 m. 3 Jelesina (GOS) 1.93 m Houston (VSt). Maratho. mannen: 1 Lopez (Mexj 2 13 12. 2 Heilmann (Dun 2.14.03.3 Olmedo(Mex)2.15 18. 4 Fonseca tVSt) 2 15.23. 5. Miranda (Mex) 2.15.36 Vrouwen: 1 Klecker (VSt) 2.30.12. 2 O'Brien (VSt) 2.30.26.3. Larrieu (VSti 2.30.39 Autosport Monaco. Rallye van Monte Carlo, klassement na eerste dag: 1 Sainz/ Moya (Spa) Toyota 3.48.19. 2. Auriol/ Occelli (Fra) Lancia 0.49. 3. Kankku- nen/Piironen (Fin) Lancia 1 16. 4 Schwarz/Hertz (Dui/Fin) Toyota 1.38, 5 Delecour/Grataloup (Fra) Ford 2.49. stand. I Baker-Finch (Aus) 276 sla gen (71 67 66 72). 2. Maggert VSt) 277 (69 69 69 70) en Nobilo (NZe) 277 (73 68 67 69). 4 Allenby (Aus) en Harwood (Aus) 279.42 Van der Velde (Ned) 295 (79 69 79 69). Hockey Terassa (Spa). Vriendschappelijke wedstrijden, vrouwen, eerste wed strijd Nederland - Zuid-Korea 3-2 (3- 0) Tweede wedstrijd: Nederland - Zuid-Korea 2-1 (0-1) Mannen: Egara - Nederland 1-1. Te rassa - Nederland 3-8. Skiën Wcngcn (Oost. Wereldbeker mannen, afdaling: 1 Heinzer (Zwi) 2.28.33, 2. Wasmeier (Dui) 2.29,93, 3. Höflehner (Oos) 2 30,03, 4. Besse (Zwi) 2.30,22, 5. Stock (Oos) 2.30,42. Slalom: 1 Tomba (Ita) 134,34 (46.08+48,26). 2. Accola (Zwi) 1.34.96, 3. Bittner (Dui) 1.35,19, 4 Wallner (Zwe) 1 35,52. 5. Staub (Zwi) 1 35.56 Morzinc (Fra). Vrouwen wereldbe ker. afdaling: 1. Seizinger iDui) 1 39.05, 2 Gutensohn (Dui) 1.39.69. 3. Gerg (Duit 1 39.82. 4 Kronberger (Oos) 1 40.00.5 Haas (Oos) 1 40.15 Super-G: l Compagnoniiltai 1 11.02. 2 Maler (Oost 1 11.46. 3 Fjeldavli (Nooi 1.11.61, 4. RoffetVSt) 1.11.64. 5. Zeiler 1.11.66. Oberstdorf (Dui). Wereldbeker ski- vliegen. eerste dag 1 Rathmayr (Oosi 369,5 punten (167 184 me ter), 2. FelderiOos)367,3. Marlinsson (Zwei 353, 4. Goder (Tsj) 349, 5. Gold- berger (Oos) 346 Tweede dag: 1 Rathmayer 365 (184+184), 2 Felder 364, 3. Gold- berger 363, 4. Goder 355. 5 Martins- son 353,5. Biljarten Voetbal Utrecht. Nationale Grand Prix drie banden. kwartfinales Jaspers - Koorevaar 50-31 (27), Valentijn - Van der Smissen 50-40 (46). De Wilde - Ha- braken 50-36 (36). Van Bracht - Wij nen 50-42 (49). Halve finales Jaspers - De Wilde 50-36 (361. Van Bracht - Va lentijn 50-50 (53). Van Bracht wint na verlenging. Finale Jaspers - Van Bracht 50-38(22) Bowlen Dublin (Ier). Open Ierse kampioen schappen, mannen. 1. Bosch (Ned). 2. Maaswinkel (Ned). 3. Kok (Ned). Vrouwen: 1. Smith (Eng). 2. Kimber- ley (Eng). 3. Pascoal (Ned), Dakar (Sen). Afrikaans kampioen schap, finale: Ivoorkust - Ghana 0-0 n.v. Ivoorkust wint na strafschop pen 11-10 Scheidsrechter Badare Sene (Sen). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Tiehi. Hobou (belden Ivoorkust), Arm ah, Mansoh (beiden Ghana). Om de derde plaats: Nigeria - Came- roun 2-1 (0-0) 75 Ekpo 1-0. 85 Ma- boang 1-1, 88 Yekini 2-1 Toeschou wers 2 500. Kuala Lumpur (Mal). Olympisch kwalificatietoernooi Japan - Bah rain 6-1 (3-0). Stand: Qatar 3-6, China 3-4, Japan 3-3, Zuid-Korea 3-3, Ku- wayt 3-2, Bahrain 3-0 Sidney (Aus). Vriendschappelijke wedstrijd: Australië - Zweden 0-0. Golf Perth (Aus). Vines Classic, eind- Wielrennen 09.00-10.00 EURO: Motorsport 10.00-11.15 EURO: Skièn om de We reldbeker Reuzenslalom voor da mes vanuit Morzine, live. 11.15-12.15 EURO: EK Kunstrijden op de schaats. 12.15-13.30 EURO: Skiën om de We reldbeker' reuzenslalom vo^r dames vanuit Morzine. live. 13.30-15.00 EURO: Voetbal: Twee mans bobsleeën en atletiek. 15.00-16.30 EURO: EK Kunstrijden op de schaats. 16.30-17.00 EURO: Schermen: vanuit Parijs. 17.00-18.00 EURO: Skiën om de We reldbeker reuzenslalom voor dames 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute 18.00-19.00 EURO: Boksen 18.28-18.53 Ned 1: Sport op I. 19.00-19.30 EURO: Eurofun 19.00-19.30 BBC 2: A Question of Sport: quiz. 19.20-19.50 Ned 2: Veronica Sport. 19.30-20.00 EURO: Worldcup ski springen, 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 Super: Prime Sport. 20.00-21.30 EURO: Boksen. 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-23.00 EURO: Eurogoals: voet bal. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.30-22.45 Super: Sport News. 22.30-22.55 BRT 1: Sport 23,00-00.30 EURO: Kickboksen 00.00-00.45 BBC 1: The road to Wem bley: wedstrijden uit de vierde ronde van de FA Cup 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws. Antwerpen (Bel). Zesdaagse. Stand na de derde nacht: 1 Pieters/Freuler (Ned/Zwi) 221 punten. 2. Tourné/Veg- gerby (Bel/Den) 166, 3 De Wilde/ Bruyneel (Belt 132. op een ronde: 4 Bincoletto/BafFiiIta) 161.5 Holenwe- ger/Slutz (Zwi) 125. op drie ronden 6 Doyle/Nijdam (GBr/Nedi 121, op acht ronden 9 Krabzov/Van der Hulst (GOS/Nedi 168. op tien ronden 13. Bolten/Wijnands (Dui/Ned) 38. op elf ronden: 14 Comelisse/Van Roos- broeck iNed/Bel) 81. Zwemmen Bonn (Dui). Wereldbekerwedstrijden (25 meterbaan), vrouwen. 50 vrij: 1. Osygus (Dui) 25.29, 2. Hunger (Dui) '25,74, 10, De Bruijn (Ned) 26,31, 11. Brienesse (Ned) 26,33 100 vrij: 1. Osy gus 55,10, 2 Hunger 55,01, 3. Stell- mach (Duu 55,10, 5. Brienesse 56,08 (serie 55,97), 10. Mildred Muis (Ned) 56.62, 14 De Bruijn 56,99. 200 vrij 1 Stellmach 1 59,39, 2 Jacobsen (Den) 1 58.98,3 Osygus 1 59,56,4. Brienesse 1.59.87 6 Mildred Muis 2 01,70 (series 2.01,63). 50 vlinder 1 De Bruijn 27.40, 2 Qian (Chi) 27.43, 3 Karlsson (Zwei 27.57.10 Brienesse 26,68 100 vlinder. 1 Kando (Japi 59,81. 2 Sievert (Dui) 1.00.71.3 Muller (Dui) 1.01,83.4 Brie- nesse 1 02,07 i series l.Ol.lOi. 9 De Bruijn 1.02.63. 200 vlinder: 1 Kando 2.08.60. 2 Jacobsen 2.12,15. 3 Jake (Dui) 2.13.41, 7 Brienesse 2 16.62 100 wissel: 1 Hunger 1.02,33, 2 Karlsson 1 02.76. 3. Zoller (Dui) 1 02,84, 4 Mil dred Muls 1.02,91, 16. Van Teilegen 1 06,55 200 wissel: 1 Dendeberova (GOS) 2 10,98. 2. Hunger 2.13,21, 3. Davies (GBri 2.14,16, 10 Mildred Muis 2 17,80, 15 Van Teilegen 2.18,51 4x50 wissel: 1. Duitsland 1.54,00, 2. Groot-Brittannië 1.57,53, 3. Ierland 1.58,93, 4. Nederland 1.59,43 Mannen. 100 m school: 1 Warnecke (Dun 1.00,58,2 Farber 1 01.05. 3 Pos- wiat 1 01.41. 5 Van Rijn (Ned) l 02,55 (series 1.02.39). 200 rug 1 Weber 1 56,59.2 Sopp 1.57,54, 3. Perez iSpai 1.57,93; 16 Van der Spoel 2.01,34 iNed record). 23 Blank 2 03.84. 29 Ter Brugge 2 06,56. te passeren. Verder v.l.n.r: foto Lex de Meester Cindy den Beer van Olympus probeert keepster Jorien de Jonge van EMM PaulaMechielsen, Marjo Hills, ElmaMeijer, PetulaTax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 15