Dorpshuis Ouwerkerk heropend Westkappelse 70 jaar lid 85-jarige zangvereniging Toneelgroep 't Zand niet van de wijs door tegenslag Tafeltennis voor Walcherse bedrijven Verenigingsleven kan na verbouwing weer uit de voeten kerkdiensten Randstad heeft volop werk ir randstad uitzendbureau van onze verslaggever OUWERKERK - Burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland heeft vrijdagmiddag het ver nieuwde dorpshuis van Ouwer kerk officieel geopend. De plechtige handeling bestond uit het onthullen van een gedenk plaat onder de trap. Daarvoor moest de Zeeuwse vlag worden weggetrokken. Hierna begaven de aanwezigen zich naar de splinternieuwe zaal, waar de spits werd afbeten voor de feestelijkheden rond de ope ning, die tot vanavond, zater dag, duren. Het oude dorpshuis, gereedge komen in 1960, was te klein ge worden en vertoonde technische gebreken. De komst van het ge bouw betekende destijds een im puls voor het verenigingsleven, gaf voorzitter M. K. Romeijn van de Stichting Ontwikkeling Ou werkerk aan: „Vergaderingen, uitvoeringen, bejaardensoos, zondagsschool, schoolavonden, hoorzittingen, muziekrepetities, film- en dia-avonden vonden er een onderdak." Ook nieuwe in woners van het groeiende dorp vonden de weg naar het pand aan de Ring. waardoor het er steeds drukker werd. Romeijn was ervan overtuigd dat de nieu we accommodatie wederom een positieve uitstraling zal hebben op de activiteiten van de plaat selijke verenigingen. Bergshoeff bracht in herinne ring hoe een aanvankelijk 'goed koop' verbouwingsplan, kosten 450.000 gulden, in Ouwerkerk slecht werd onthaald. Er bleek een veel duurder plan, kosten 750.000 gulden, nodig om aan de wensen uit het dorp te voldoen. De gemeente was vervolgens de beroerdste niet en nam in het voorjaar van 1989 het principe besluit voor het ambitieuze plan tot bijna volledige nieuwbouw. Maar daarvoor moest eerst een tijdje worden gespaard. Het Juliana Welzijnsfonds en het Prins Bernhardfonds hebben nog een bijdrage geleverd van respectievelijk 30.000 en 5000 MIDDELBURG Geslaagd - De heer R. J. M. Ho'umes, afkomstig uit Middel burg, is aan de Erasmus Univer siteit in Rotterdam geslaagd voor het examen arts genees kunde. gulden voor kosten van de in ventaris en de culturele uitrus ting. Lof Gemeenteambtenaar A. Fli- kweert, die het ontwerp voor de verbouwing heeft gemaakt, was in zijn nopjes. Van alle kanten klonken lovende woorden over het resultaat. „Ik kreeg de vraag waarom er zoveel rode kleuren in het gebouw voorkomen. Nou. ik had weinig keus bij een dorps huis voor een dorp dat bij de ge meente als rood bekend staat", grapte hij. De nieuwbouw gaat geheel schuil achter twee monu mentale woninggevels, zodat be- Raad Bruinisse komt bijeen BRUINISSE - De gemeente raad van Bruinisse houdt don derdag de maandelijkse verga dering. Op de agenda staan on der meer de gewijzigde samen werkingsovereenkomst voor hulp bij ongevallen op de Oos- terschelde. verslagen van ge meenschappelijke regelingen en de jaarrekening van 1990. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Bruinisse en begint om 19.30 uur. Raad Brouw vergadert over Dorpswinkel Noordgouwe van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Het ge meentebestuur van Brouwers haven wil graag meewerken aan de komst van een nieuwe winkel in Noordgouwe. De ge meenteraad vergadert maan dag over de verandering van de bestemming van het pand aan de Dr Wortmanstraat 11, waar in J. C. Baris 'De Dorpswinkel' wil beginnen. Met de pensionering van bakker Wagenaar dreigde Noordgouwe een dorp te worden zonder krui denier. Plaatsgenoot Hans Baris evenwel is tot grote vreugde van onder andere de gemeente, van plan bij zijn woning een levens middelenzaak te beginnen. Daarvoor moet de bestemming van het pand veranderd worden. zoekers hun reisdoel wellicht niet herkennen. Daar wordt wat aan gedaan. Namens de Ouwer- kerkse verenigingen bood me vrouw J. Vijverberg-van Oeve- ren een uithangbord aan, dat overigens nog moet worden ge maakt. Vrijdagavond was er open huis voor alle belangstellenden. Zij konden een tentoontstelling be zichtigen over de geschiedenis van het dorpshuis. Vanavond, zaterdag, is er vanaf 20 uur een feestavond voor alle dorpsbewo ners. Burgemeester A. Bergshoeff onthulde vrijdag de gedenkplaat in het vernieuwde dorpshuis van Ouwerkerk. foto Pieter Honhoff Zondag 26 januari 1992 Gecombineerde Doven-IHoren- den Kerkdienst. Wolphaarts- dijk (Ger. Kerk) 10 (H.A) ds. De Graag. Nederlands-Hervormde Kérk. Brouwershaven 10 ds. v. Zoelen; Bruinisse 10 kand. v. d. Maas, 17 ds. Molenaar; Burgh 10 kand. Amesz; Dreischor 9.30 ds. Jon ker; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Paulus; Haamstede 10 ds. Baks, 19 ds. Haasnoot; Kerk werve 11 ds. Kuin (H.A.); Nieu werkerk 10 ds. Klip (H.A.), 17 ds v. d. Meulen; Noordgouwe 11 ds Jonker: Noordwelle 11 ds. Breg man; Oosterland 10 ds. Hane kamp, 18 kand. v. Eek; Ouwer kerk 10 dhr. Otten; Renesse 9.30 ds. Bregman; Serooskerke 10 dhr. Knoppert, 19 ds. Slok; Sir- TT jansland 10 (H.D.), 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. Vonck; 11 (H.D.), 18.30 ds. De Boo; Zweeds R. Kr. Z.huis 17.30 ds. Bregman; Zonnemaire9.30 ds. Buijs. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30, 18.30 ds. Wisse- link; Bruinisse 10 ds. Gootjes, 17 da. v. Zoelen; Haamstede 10 ds. Luigen, 19 leesdienst; Nieuwer- kerk/Oosterland 10 ds. Klip (H.A.), 17 ds. v. d. Meulen; Scha rendijke 10 ds. Paulus, 19 ds. v. d. Zwan; Zierikzee 10 ds. Job- sen, 18.30 ds. Gootjes. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10, 18.30 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30 (H.A.), 15.30 (H.D.) ds. Beens; Oosterland 10, 14.30 leesdienst, 18.30 ds. Beens. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - De West kappelse zangvereniging Looft den Heere bestond maar net vijftien jaar toen een eveneens vijftienjarig meisje zich aanmeldde. Vrij dag werd datzelfde meisje ge huldigd voor haar zeventig jarig lidmaatschap van de in middels 85 jaar oude zang vereniging. Mevrouw J. M. Theune (85) ontving een spe ciaal ontworpen kettinghan ger uit handen van de voor zitter van de Zeeuwse afde ling van de Koninklijke ver eniging van christelijke zangverenigingen, J. Mari- nissen. De zangvereniging Looft den Heere hield vrijdag een feest avond voor de eigen leden, do nateurs en genodigden. Bij el kaar vierden zo'n tweehon derd mensen het 85-jarig be staan van de zangvereniging in het Jeugdgebouw naast de kerk in Westkapelle met veel koor- en samenzang en een blijspel. Voorzitter J. W. Rei- nierse van de zangvereniging kon die avond nog drie jubila rissen van zijn koor onder scheiden. De heer S. Gabriel- se (50 jaar lid), mevrouw D. Lous (35 jaar lid) en mevrouw C. Lievense-Flipse (25 jaar lid). Looit den Heere, opgericht op 19 december 1906 door domi nee Aalders, is een van de oudste koren van de konink lijke vereniging voor christe lijke zangverenigingen in Zee land - de vereniging stamt zelf uit 1928. De 41 leden tre den onder leiding van de Mid delburgse dirigente L. Stok man-De Graaf regelmatig op bij verschillende gelegenhe den op Walcheren. De zang vereniging viert het 85-jarig bestaan in maart voor het pu bliek. Vrijdag 13 maart geeft de zangvereniging een voor ie der toegankelijk concert met medewerking van het Zeeuws Orkest in de kerk van Westka pelle (aanvang 20.00 uur). De jubilerende leden van de Westkappels zangvereniging Looft den Heere: v.l.n.r mevrouw D. Lous, mevrouw J. M. Theune, mevrouw C. Lievense-Flipse en de heer S. Gabrielse. foto Ruben O reel Blijspel in voorbereiding van een medewerker MIDDELBURG - De Walcherse Bedrijfs Tafeltennis Vereniging (WBTV) is op de helft van de competitie. In de eerste klas is titelhouder Deltan nog maar één punt verwijderd van leider Gieterij I. De Deltan-ploeg be haalde een forse 9-1 overwin ning op rode lantaarndrager PNL. In de tweede klas kon PPN met moeite langs ETBZ komen (6-4). In de derde klas is Meppers I de nieuwe koploper ten koste van Meulenberg dat nu als derde is geklasseerd. Meppers zegevier de met 8-2 over Provincie II. Amor II staat op de tweede Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10. 17 ds. Aar- noudse; Kerkwerve 10, 18 ds. Korving; Zierikzee 10, 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 ds. Baan. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30; Zierikzee 9.30, zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst. Dorpsraad van Serooskerke tegen plannen rijksweg 57 van onze verslaggever SEROOSKERKE (W) - De dorpsraad Serooskerke heeft ernstige bezwaren tegen aanleg van rijksweg 57 over Walche ren. De raad heeft een brief ge schreven aan de Raad van de Waterstaat. Het bezwaar van de dorpsraad is dat de problemen zich vooral in en om Middel burg afspelen. Serooskerke mag niet het slachtoffer yvorden van locale problemen van een an der. Als er dan toch een weg moet komen, kiest de dorpsraad voor optie 0-plus, een route die vlak langs Serooskerke loopt. Het dorp zal te lijden krijgen van de nieuwe rijksweg, vreest de raad. Een van de twee opritten voor de doorgaande route over Walcheren zal sneuvelen, waar door nog meer verkeer door Se rooskerke moet. De situatie voor fietsers en voor voetgangers wordt daardoor onveiliger. Het milieu zal ook flinke schade op lopen. De raad betreurt dat, juist omdat Walcheren een van de ge bieden in Nederland is waar de natuur relatief weinig geleden heeft. In economisch opzicht komt Serooskerke er ook be kaaid af als de plannen door gaan. Landbouwgrond zal verlo ren gaan, met alle financiële ge volgen vandien. Of de protesten van de dorps raad veel effect hebben, is onze ker. De inspraaktermijn sloot vorige week. van een medewerker MIDDELBURG - De Toneel groep 't Zand, onderafdeling van de gelijknamige wijkver- eniging in Middelburg, heeft het blijspel 'Pas op voor de bu ren' in produktie genomen. Het toneelspel moet de hoofdscho tel worden van de jaarlijkkse feestavond van de wijkvereni- ging die vrijdag 14 februari in de Middelburgse stadsschouw burg wordt gehouden. De to neelgroep is al een aantal maan den druk aan het repeteren. Overigens ging dat aanvanke lijk niet zo vlot. Eerst stapte hal verwege de regisseur op en ook de hoofdrolspeler haakte na eni ge tijd af. Paniek en problemen voor de groep. Maar uiteindelijk is alles weer op zijn pootjes te recht gekomen. Mara de Bel heeft de regie over genomen, maar zij komt uit Zie rikzee en dat is nogal een grote afstand om dat even voor een paar uurtjes toneelregie weke lijks af te leggen. Om die reden zoekt de toneelgroep 't Zand een regisseur die wat dichter in de buurt van de repetitieruimte De Vergulde Baars aan de Baarsjes straat in Middelburg woont. Ook een hoofdrolspeler werd snel gevonden. Leo Kodde uit Middelburg speelt in het blijspel de buurman Jan van Dalen, de spil waar alles om draait. Voor Kodde betekent dat wel een vuurdoop, want hij heeft nog nooit op het toneel gestaan. De regisseuse is echter vol lof over de prestaties van de nieuwe to neelbelofte. De debuterende Kodde weet zich gesteund door een aantal ervaren spelers. De cast bestaat verder uit Lenie Lampers. Hanna Sarink, Johan Nicolaas, Christa Joosse, Cees Stapper en Ellen van der Weel. Yvonne Koole en Hans Neels souffleren en Ingeborg Karman assisteert de regisseuse. Het blijspel, geschreven door Hans van Wijngaarden, handelt over een dokter die 25 jaar huis arts is. De patiënten willen hem huldigen. Er wordt een feestco mité gevormd waarin ook buur man Jan van Dalen zit. Er dreigt geldgebrek. De buurman vindt een oplossing. Hij gaat het huis van de dokter, die toch met vakantie is, verhuren. Er komt een stelletje rare vakantiegan gers. En als dan de dochter van de dokter besluit om met haar verliefde vriend een weekendje in het huis van haar vader te trekken, is de chaos compleet. Er zijn veel dwaze situaties waarom gelachen kan worden. Maar zoals altijd bij een vrolijk toneelspel: eind goed al goed. weekend diensten l l l I I I I 1 r 25 EN 26 JANUARI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-12080. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu werkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. H. A. Boom- de Keizer, Westerbanweg 14, Burgh-Haamstede, 01115- 3103. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): S. Berg- sma, Zierikzee, tel. 01110-12180. plaats op de ranglijst dank zij een overigens kleine 6-4 winst op Madi I. Basco II ging met 3-7 de boot in tegen Gieterij III. Provincie III blijft met grote voorsprong de leider van de vier de klas. De koploper zegevierde met 8-2 over Meppers II. Amor III won met dezelfde cijfers van Madi II en handhaaft zich als tweede. Installatiebedrijf Mid delburg ging met 1-9 onderuit te gen V D. De stand, eerste klas 1 Gieterij 17-53, 2 Deltan 7-52, 3 CBBZ 7-40, 4 Basco 1 7-38, 5 Middelburg I 7-32, 6 Amor 17- 26. 7 Administratiekantoor Lansu 7- 23. 8 PNL 7-16 Tweede klas 1 Provincie 17-54.2 Gie terij II 7-52, 3 Werkplaatsen Walche ren 7-42,4 Verbrugge De Meyer 7-38,5 Havenschap Vlissingen 7-29, 6 PPN 1-21.1 Geschiere Wattel 7-23,8 ETBZ 7-15. Derde klas: 1 Meppers I 6-40, 2 Amor II 6-39, 3 Meulenberg 6-35, 4 Madi 16- 29, 5 Gieterij III6-28, 6 Provincie 116- 27, 7 Basco II 6-12. Vierde klas 1 Provincie III 6-51, 2 Amor III 6-39, 3 V D 6-34, 4 Middel- burgTI 6-31,5 Meppers II6-20, 6 Madi II 6-18, 7 Installatiebedrijf Middel burg 6-17 Het wedstrijdprogramma voor woensdag 29 januari, eerste klas: Administratiekantoor Lansu-Basco I. Middelburg I-CBBZ, Deltan-Giek rij I; tweede klas: Werkplaatsen Wal- chèren-Verbrugge de Meyer, PPN- Geschiere Wattel, Provincie I-Giete rij II. Kettingbotsing bij Sloebrug VLISSINGEN - Bij een ketting botsing op de Nieuwe Vlissings- eweg ter hoogte van de Sloe brug in Vlissingen is vrijdag middag even voor twee uur een lichtgewonde gevallen. Hel slachtoffer, de Middelburger \V, E., is per ambulance naar het Gasthuis in Middelburg ge bracht. Drie personenauto's waren bij het ongeluk betrokken. De Mid delburgse automobilist C. T. remde voor oranje licht en W. E die achter hem reed, deed dat ook. De Vlissinger E. D. A. hield, aldus de politie, niet in. Hij reed met volle snelheid op de auto van W. E. in, die daardoor tegen de wagen van zijn stadgenoot botste. De auto's zijn alle drie ernstig beschadigd weggesleept, De Vlissingse brandweer heeft het wegdek nog schoongespo- ten. Kort na de kettingbotsing ge beurde op dezelfde plek een tweede ongeval, waarschijnlijk omdat een automobilist iets te nadrukkelijk naar de ravage keek. Niemand raakte bij deze botsing gewond. De Middelburgse toneelgroep 't Zand is in De Vergulde Baars druk bezig met de repetities van het blijspel 'Pas op voor de buren', foto Oscar van Beest De voorstelling in de stads schouwburg begint om 20.00 Proefbakker m/v Is het bakken van brood voor u gesneden koek? Dan hebben wij per direct plaats voor u bij een bedrijf in Zierikzee. Het betreft werk voor ca. 3 weken. Informatie bij Karin de Rijke, tel. 01110-17 000, Zierikzee, Lange Nobelstraat 5. GEMEENTE DUIVELAND BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken bekend dat met ingang van 27 januari 1992, gedurende een termijn van twee maanden, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-basisriole- ringsplan Duiveland. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp-plan bij burgemeester en wethouders. Nieuwerkerk, 22 januari 1992. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, A. Bergshoeff, de secretaris, F. C. Dieleman. OPENBARE VERGADERING MOBILITEITSSCENARIO WESTERSCHOUWEN Op dinsdag 28 januari a.s. zullen de raadscommis sies voor openbare werken en voor ruimtelijke orde ning, recreatie milieu gezamenlijk vergaderen over het mobiliteitsscenario. Deze vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk en zal plaatsvinden in het gemeentehuis te Haam stede. Aanvang 19.30 uur. Voor belangstellenden ligt het mobiliteitsscenario dagelijks tussen 9 en 16 uur ter inzage op het ge meentehuis, bureau Externe betrekkingen, Kloos- terweg 60 te Haamstede. Tijdens de vergadering wordt het publiek de moge lijkheid geboden het woord te voeren. Het gemeentebestuur van Westerschouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 52