Schot in plannen stadskantoor Noordgouwe krijgt weer een kruidenier PZC Eerste kinderboekhandel van Zeeland komt in Axel College Hulst wil meer subsidie voor peuterspeelzalen Streek ZATERDAG 18 JANUARI 1992 z 4 Hulster bestuur en ambtenarenkorps tevreden over ontwerp kerkdiensten I I I I 1 ITTTE van onze verslaggever HULST - Het lijkt erop dat de bouw van het nieuwe stadskan toor van Hulst daadwerkelijk deze zomer kan beginnen. De Bredase architect F. Ruys heeft onlangs de definitieve tekenin gen aan b en w gepresenteerd. Het college en het ambtenaren korps waren enthousiast en ook de raadsleden toonden zich tij dens een informatie-avond zeer tevreden, meldden burgemees ter A. Kessen en wethouder B. Picavet vrijdagmiddag. De contouren van het gebouw stonden drie maanden geleden al vast. Het ontwerp van Ruys. Malpertuus genaamd, viel des tijds bij de meeste Hulster be stuurders al in de smaak. De ar chitect heeft nu de plannen ver der uitgewerkt. De (visuele) scheiding tussen het monumen tale stadhuis en het nieuw te bouwen deel zal duidelijker wor den aangebracht. Tussen de nieuwbouw en het monument is extra ruimte gecreeerd. Een overzichtelijke glazen vide geeft uitzicht op het historische deel van het stadhuis De gevels van de twee vleugels van het nieuwe gebouw zijn meer met elkaar in overeen- van onze verslaggever HULST - B en w van Hulst zijn bereid om de subsidie aan de nieuwe stichting Peuterspeel zalen Groot Hulst te verhogen. Voor de gezamenlijke peuter speelzalen zou de subsidie ruim vijftig mille hebben bedragen. Door hogere personeelskosten en de uitbreiding van het aantal openingsuren is dat bedrag ech ter bij lange na niet toereikend. De vijf peuterspeelzalen zijn de ze week officieel gefuseerd. Na veel heen-en-weer-gepraat met gemeentelijke vertegenwoordi gers is een minimaal subsidiebe drag van 74.400 gulden uit de bus gerold. Het college had al ge rekend op een extra subsidiebe drag van 20.000 gulden. Op dat bedrag komt nu nog eens 3500 gulden. Het college wil het ge vraagde subsidiebedrag voor dit jaar eenmalig toekennen. In de loop van dit eerste fusiejaar moeten criteria worden opge steld voor de volgende jaren. B en w geven alvast enkele voor zetten aan wat voor soort voor waarden zij denken. Zo zouden peuters niet meer dan drie dagdelen gebruik mogen maken, van de zalen. ..Voor meer gebruik dient de kinderop vang." stelt het college. Daar naast zal van de ouders een reële bijdrage moeten worden ge vraagd. B en w denken aan vijf gulden per dagdeel en willen daar dan zelf in de toekomst twee knaken per peuter per dag deel bijdoen. De raadsleden zul len tijdens de raadsvergadering op donderdag 30 januari laten horen of zij zich in de ideeen van de dagelijks bestuurders kun nen vinden. Bij de raadsvergadering komt ook de vaststelling van het defi nitieve plan voor het stadskan toor aan de orde. Verder vraagt het college om krediet te voteren voor onder meer de aanschaf van vier toeristische welkomst borden. de voortzetting van het project intensieve begeleiding langdurig werklozen en de ver vanging van een verouderde te- lefooninstallatie in de gemeen tewerkplaats. De meeste van die agendapunten worden ook be sproken in de commissies finan ciën en ruimtelijke ordening en openbare werken. De commis sievergaderingen worden don derdag 23 januari gehouden. Tijdens de raadsvergadering zal het college ook nog aandacht vragen voor de Dobermann Kringgroep Zeeuwsch-Vlaande- ren. Die hondenclub heeft na lang zoeken een terrein gevon den aan de Clingeweg. B en w zien geen bezwaren om de kyno- logen daar een stuk grond te la ten huren en bevelen daarom het nemen van een voorberei- dingsbesluit bij de raad aan. stemming gebracht en een af scheiding met de Lange Bel- lingstraat camoufleert het ni veauverschil van Markt tot pleintje. „Om een gunstiger energiebalans te verkrijgen, is het glasoppervlak terugge bracht", verklaart een gemeen telijk schrijven. Met deze maat regel is gelijk het bezwaar van een aantal raadsleden tegen de 'glasbak' aan de zuidkant van het gebouw ondervangen. In het nu voorliggende plan zijn ook de werkruimtes van de ver schillende mensen en diensten getekend. Vlakbij de ingang, pal achter het bestaande stadhuis aan de kant van de Lange Bel- lingstraat, komen de afdeling Schrijfavonden van Amnesty International OSTBURG - Amnesty Interna tional houdt de komende week verschillende schrijfbijeen- komsten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Maandag 20 janua ri kunnen sympathisanten te recht in Groede (De Twee Dui ven, 19.30-21.00 uur). Dinsdag 21 januari worden schrijfavonden gehouden in Breskens (Openbare Biblio theek, 18.30-19.30 uur), in Cad- zand (Pr. Willem Alexander- straat 51. 19.00-21.00 uur), in Re tranchement (Pr. Mauritsstraat 11,19.00-21.00 uur) en Zuidzande (Zegveldstraat 5, 19.00-21.00 uur). Woensdag 22 januari kunnen de brievenschrijvers terecht in Oostburg (Openbare Biblio theek, 19.00-20.00 uur) en Water landkerkje (Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur). Donderdag 23 januari tenslotte worden bijeenkomsten gehouden in Schoondijke (Dam straat 24. 10.00-11.30 en 19.00- 20.00 uur). WESTDORPE Vrouwenorganisatie - De afdeling Westdorpe van de Ka tholieke Vrouwen Organisatie houdt maandag de eerste bijeen komst van het jaar in zaal Con cordia. Speyertherapeute Rini Schijve verzorgt een avond met voorlichting over de Speyer-the- rapie. Deze helpt emotionele problemen op te lossen, zoals stress, angst, depressie en rela tieproblemen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Rob en Joke Bellemans richten zich op de kleintjes van onze verslaggever AXEL - De eerste kinderboek handel in Zeeland komt in Axel. Bockhandelaar Bellemans gooit de 'volwassen' boeken in de uitverkoop en gaat zich toe leggen op kinderboeken. Sinds de bibliotheek in Axel is ver huisd naar hel Szydlowski- plein. zag Bellemans zijn klan dizie met een kwart dalen. Re den voor de boekhandelaar en zijn vrouw om een lang gekoes terd plan nu maar eens in prak tijk te brengen. Het duurt nog even eer Rob en Joke Bellemans het kinderpa leis dat ze in gedachten hebben, Vergadering CBTB en CPB OOSTBURG - De Christelijke Boeren- en Tuindersbond (CBTB) en de Christelijke Plat telandsvrouwenbond (CPB) in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. houden maandag 20 januari een gezamenlijke ledenvergadering De vergadering, met als thema de leefbaarheid op het platte land, wordt gehouden in gebouw Pro Rege in Oostburg. Vanaf half acht spreekt onder andere CDA-gedeputeerde L. Neder- hoed-Zijlstra. kunnen openen. Eerst moet de voorraad van 150.000 gulden er uit. Als dat loopt, volgt nog vóór de zomer een verbouwing en te gen het eind van de zomer een feestelijke opening. De Belle- mansen hebben plannen een tentoonstellingsruimte in te richten rondom een zithoek, waar ze schoolklassen kunnen ontvangen. Onmiddellijk na de verhuizing van de bibliotheek, begin no vember, zagen de boekhande laars de omzet teruglopen. „De paar duizend in boeken geïnte resseerde mensen die per maand passeerden, kwamen niet meer voorbij. Het is net als met een bakker: als je vaak langs de ge bakjes in de etalage loopt be zwijk je op een gegeven moment ook. Vaak kwamen mensen om een leuk boek dat ze net naar de bibliotheek hadden terugge bracht". aldus Rob Bellemans. Specialisatie Twee jaar geleden verhuisde de winkel van de Oosterstraat naar de huidige plek. op de hoek van de Kerkdreef en de Noordstraat. De omzet verdubbelde toen. Tot afgelopen oktober zette die trend zich voort. In november liep de verkoop ten opzichte van het vorige jaar ineens terug met vijftien procent. ..Op zo'n ma nier is het niet langer verant- Burgerzaken en het bureau So ciale Zaken, ..Mensen die het stadhuis bezoeken, moeten na melijk het meest op die afdelin gen zijn", verklaarde hoofd ge meentewerken G. Tott. Op de begane grond worden verder on der meer het archief en een post kamer gehuisvest, terwijl er te vens ruimte zal zijn voor enige vergaderzaaltjes. Op de begane grond van het monument wordt een aparte ruimte vrijgemaakt voor een heus WV-kantoor. Burgmeester, wethouders en ge meentesecretaris krijgen alle maal een eigen ruimte op de eer ste verdieping, direct achter het bestaande stadhuis. De afdelin gen financiën en juridische za ken vinden een plaats in het dwarse deel richting de wallen. Op de tweede verdieping wor den de overige diensten (waar onder de onderhoudsdienst, ruimtelijke ordening en milieu) gehuisvest. In het huidige mo numentale gemeentehuis be houdt alleen de trouwzaal haar functie. De burgerzaal wordt raadzaal en die wordt op haai' beurt - in iets kleinere vorm - ge transformeerd tot commissieka mer. De streefdatum om met de bouw te beginnen, is nog steeds 1 juli van dit jaar. Dat houdt in dat de prognose dat het gebouw vol gendjaar oktober in gebruik kan worden genomen keihard over eind blijft, beweerden Kessen en Picavet. Datzelfde geldt voor het bedrag dat de gemeente voor de bouw uittrekt' 10,8 miljoen gulden en geen cent meer heeft de raad verschillende keren in grote eensgezindheid laten we ten. „Ons is verzekerd dat het voor dat bedrag allemaal kan worden verwezenlijkt." zei de burgemeester vrijdag Als de gemeenteraad donderdag 30 januari akkoord gaat. wordt een aantal aannemers ivoor zover mogelijk uit de buurt) ver zocht in te schrijven op de bouw van het stadskantoor. Een maquette van het nieuw te bouwen stadskantoor in Hulst. Vier Ambachten herdacht met schrijfwedstrijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Zeven openba re bibliotheken in de grens streek doen mee met de viering van het 750-jarig bestaan van de Vier Ambachten. Ze houden dit voorjaar een verhalenwed- strijd en halen auteurs naar As- sende. Axel, Hulst, Sas van Gent, Terneuzen, Wachtebeke en Zelzate om lezingen te hou den. Jongeren in de categoriën tien tot en met vijftien jaar en zestien jaar en ouder, worden uitgeno digd een verhaal te schrijven dat moet spelen in het gebigd van de Vier Ambachten, in ëën van de woord enorme voorraden te on derhouden. Wij hebben ervoor gekozen de boeken voor volwas senen af te stoten en ons te rich ten op kinderboeken." De kansen voor een gespeciali seerde kinderboekhandel in Axel schat Bellemans hoog in. „Op de televisie is veel friet en weinig aardappels te zien. men sen willen daar toch een tegen wicht aan geven. De omzet van kinderboeken in het land stijgt ieder jaar nog", aldus de boek verkoper Hij denkt een regio naal publiek te vinden voor kin derboeken. „Opa's en oma's vin den het leuk samen met hun kleinkinderen een boek uit te zoeken. Het is alleen lastig als de kinderen voortdurend overal aan zitten. Wij houden de kinde ren bezig, zodat de groten rustig kunnen rondkijken." Bellemans wil zich gaan specialiseren in het verkopen van boeken met een bepaald thema en in boeken voor moeilijk lerende kinderen. Rob Bellemans is de laatste tijd steeds vaker onderweg om zijn kennis van het kinderboek en van de makers ten dienste te stellen aan bibliotheken en scholen. Hij richt tentoonstellin gen in. voornamelijk van illu stratoren van kinderboeken. Binnenkort is er een tentoon stelling van hem te zien in Bang kok en in Singapore. Hans Baris opent De Dorpswinkel Boekhandel Bellemans gaat zich helemaal richten op kinderen: de winkel wordt verbouwd en de voor raad zal uitsluitend nog bestaan uit kinderboeken. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever Jaap Versluis NOORDGOUWE - Hij ziet het al helemaal voor zich. De winkel zal een nostalgische sfeer uita demen (,je weet we, met die snoeppolten in de etalagel en zal ongetwijfeld het gezellige middelpunt van het dorp wor den. Hans Baris is de redder van Noordgouwe. Over twee maan den kunnen de inwoners van het ringdorp voor de dagelijkse portie boodschappen bij hem terecht in De Dorpswinkel, zo als de zaak gedoopt zal worden. Daarmee komt een einde aan de levensmiddelennood van Noordgouwe. want sinds bak ker Wagemaker er begin deze maand de brui aan heeft gege ven. moeten de dorpelingen hun inkopen elders doen. Baris. nu nog kok en huisman, begint de levensmiddelenzaak in zijn woning aan de Dr Wort- manstraat 11. In dit pand was aanvankelijk een timmermans bedrijf gevestigd. Een dikke veertig vierkante meter heeft hij tot zijn beschikking, en dat moet voldoende zijn om de Noordgou wenaren tevreden te stellen. „Wagemaker was tussen de mid dag dicht, maar ik zal gewoon open zijn. want dan kan iedereen bij nog even de vergeten bood schappen doen vertelt de aan komende kruidenier. Een vetpot zal de dorpswinkel niet worden, weet Baris, die in tegenstelling tot Wagemakers het brood niet zelf zal gaan bak- Schuureigenaar heeft maand tijd om gs van gelijk te overtuigen HEIKANT - Als het aan de pro vinciale schadebeoordelings- commissie ligt, krijgt E. Franc ken uit Heikant geen vergoe ding voor de speciale vloeistof dichte betonvloer die hij in een scliapenschuur heeft laten leg gen. Maar of gedeputeerde sta ten hel advies van de commissie overnemen, hangt van de reac tie van Francken af. De Heikantenaar heeft een maand de tijd om te reageren op de afwijzing van de schade- beoordelingscommissie. Franc ken heeft zelf al laten weten dat tijdens vooroverleg met de pro vincie bij hem 'bepaalde ver wachtingen zijn gewekt'. Hij heeft nu een maand de tijd om die verwachtingen te formule ren Pas daarna zal het provin ciaal bestuur een beslissing ne men. In de PZC van donderdag stond abusievelijk vermeld dat gs al negatief hadden beschikt op het vergoedingsverzoek van Francken. Nederlands Hervormde Kerk Aardenburg 10.30 ds. Lo- rier (H.A.); Axel 10 dhr. Rouw: Breskens 9.30 ds. De Meij-Meci- ma; Groede 11 ds. Van Andel; Hoek 9 ds. De Jonge; Hontenisse 9.30 ds. v.d. Wel; Hoofdplaat 10 ds. Boersma; Hulst 11 ds. v. d. Wel; Nieuwvliet 10 ds. De Jong; Oostburg 9.30 ds Grootjans; Philippine 9.30 dhr. Van Vliet; Retranchement 11 ds. Hou- waart: Schoondijke 9.30 ds. Van Andel; Sluis 9.30 ds. Houwaart; Sluiskil 11 dhr. Van Vliet: Ter- neuzen: Opstandingskerk 9 ds. De Rooij (HA). Grote Kerk 10 ds. Hoogendoorn (HA); Goede Her derkerk 10.30 ds. De Jonge (HA), 19 ds. Hoogendoorn (HA); Zie kenhuis De Honte 17.45 ds. Boersma; Ter Schorre 10.30 dienst; Waterlandkerkje 11 mw. Ketelaar; IJzendijke 9.30 dhr. Kruidenier (Huize Emaus); Zaamslag 10 ds. Koelman; Zuid zande 11 ds. Grootjans (HA). Ned. Herv. Evang. De Levens bron Terneuzen 17.00. ds. Van Dijk Gereformeerde Kerk. Aarden burg 10.30 ds. Lorier (HA), Axel 10, 17 ds. De Ruiter (HA); Bres kens 9.30 ds. Taalman, 17 dhr. De Best; Hoek 10 dhr. De Best; Oostburg 11 dhr. Ende; Terneu zen (Goede Herderkerk) 9 kand. Jeddens; Opstandingskerk 10.30 kand. Jeddens. 16 dienst: Schoondijke 14.30 dhr. Van Wes ten; Zaamslag 10, 15 ds. De Haan. Gereformeerde Gemeente. Axel 10 (HA). 19 ds. Huisman; Oost burg (Geref. Kerk) 14. 19 lees- dienst; Terneuzen 10 leesdienst, 15 ds. Huisman. Oud-Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens 9.30 ds. Mietus en ds. Gols (HA). Zevende Dags Adventisten tza terdagTerneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Axel 10. 15 ds. Bosma, Hoek 10, 15 prof. Deddens; Ter neuzen 10, 15 ds. De Hullie; Zaamslag 9.45,15 ds. Geelhoed. Christelijk Gereformeerde Kerk. Zaamslag 10, 15 ds. Van Dijk. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Terneuzen 9.30, 14 en 18 leesdienst: Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Aar denburg 10.30 dhr. Postma Rooms-Katholieke Kerk. Aar denburg 9.30, zat. 17, Coensdike 9; Axel 11, zat. 19; Biervliet zat. 19; Boschkapelle 11.00; Bres kens 10. zat. 19; Clinge 8.30, 10, zat. 19; Graauw 9, zat. 19; Hengstdijk 19.00; Heikant 10.30, zat. 19; Hoek 9.30: Hoofdplaat zat. 17: Hulst 9.30-11.30. zat. 19, Kloosterzande 11. zat, 18.30; Koewacht 10.30, zat. 19; Lams- waarde 9.30; Nieuw-Namen 10.30, zat. 17; Oostburg 9.30; Os- senisse 9.30; Philippine 9.30; Sas van Gent 9.30, 11, zat. 19.15; Sint-Jansleen 9, zat. 19; Schoon dijke 10.15; Sluis 10; Sluiskil 11; Slijkplaat zat. 17; Stoppeldijk 9.30; Terhole 11Terneuzen: Tri- niteitskerk 9.30. zat. 19, Opstan dingskerk 9.30. 11. zat, 19; West dorpe zat. 19; IJzendijke 10.30. Zandstraat 10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst. Oosl- Zeeuwsch-Vlaanderen zon. 12.00-ma. 24.00 uur: G. Claes- sens. 01140-12187; Kanaalzone zon. 12.00-di. 12.00 uur: J. Voe ten. 01150-19451 Pinkstergemeente. Terneuzen (geb. BetheblO dienst Nieuw- straat 27" 10.30 dhr. Oude- man. Gemeentevergaderingen Jeho va's Getuigen. Axel 10 en don 19; Oostburg 10 en din. 19.30; Terneuzen 10 en din. 19.30. foto Camile Schelstraete 750 jaren vanaf 1242. Het verhaal moet vóór 1 mei binnen zijn bij de bibliotheek. Een jury van Vlaamse en Nederlandse schrij vers zal de drie winnaars van een boeken- of cd-bon per leeftijds categorie vaststellen. De win nende verhalen krijgen gebun deld een plekje in de collectie van de bibliotheken ken: „Ach ik weet heus wel dat ik er niet rijk mee zal worden, maar daar doe ik het ook niet voor. In Noordgouwe hoort nu eenmaal een winkel en het lijkt me ge woon leuk werk. En vergis je niet in al die vergeten boodschap pen. Daar kan je heus wel een bo terham mee verdienen." Baris zal binnenkort met het col lege van Brouwershaven rond de tafel gaan zitten. B en w hebben immers subsidie voor een star tende ondernemer in het voor uitzicht gesteld. De verordening subsidiëring laatste winkelvoor ziening in kleine kernen, die nog door de raad moet worden goed gekeurd. maakt een eenmalige uitkering van maximaal 50.000 gulden, of 25 procent op de in ventaris mogelijk Burgemeester L.N. Labruyere is in zijn nopjes met de nieuwe kruidenier van Noordgouwe: „We hebben de subsidie er graag voor over", zegt hij. Over de le vensvatbaarheid van De Dorps winkel wil hij zich niet uitlaten: „Laten we het van de zonnige kant bekijken. Er was een pro bleem en dat is nu opgelost." Voor Banis rest er nog wel een probleempje Hij is nog niet in het bezit van het vereiste onder nemersdiploma. Volgend jaar hoopt hij dat papiertje op zak te hebben: „En het lijkt me sterk dat ik tot die tijd geen ontheffing zal kunnen krijgen." 18 EN 19 JANUARI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink. Ser- lippensstraat 11. praktijk Beet- hovenhof 3b, tel. 13768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Axelsestraat 56. praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768.' Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg. tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: G. V. M. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel en Zaamslag, vrij. 17.30 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje, Plein 42. tel. 01153-1244. Spreekuren zat, van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen, tel. 1777. spreekuur, uit sluitend voor spoedgevallen, zat. 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13, tel. 01140-14215. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten. Irisstraat 31. Hoek. tel. 01154-1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers, Tulpstraat 34. tel. 01148- 1277, spreekuur voor spoedge vallen zat. 11.30 uur in de prak tijk Cloosterstraat 72, en na tel. afspraak. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: M. Kerckhaert, Kon. Juliana- straat 23. Clinge, tel. 01140- 12361. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: A. C. R. Bracke. Burg. v. Zuijen- straat 81. Breskens, tel. 01172- 2714. Speekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: G. P E. M. de Mey en T. V. R. Dusar- duyn, Tivoliweg 49, Hulst. tel. 01140-14075. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. KLOOSTERZANDE Optreden - De Nederlandse zanger Gordon geeft zondag een optreden in Disco Love in Kloos terzande. Deze 22-jarige Amster dammer geniet momenteel be kendheid met het liedje 'Kon ik maar even bij je zijn', dat hoog scoort op de Nederlandse pop parades. Op zestienjarige leef tijd presenteerde Gordon zich voor het eerst tijdens een talen tenjacht. Het optreden in Kloos terzande begint om 22.30 uur. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6. tel. 01155-2888. Ilulst.zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst. Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-52170 (spoedrecepten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol, Plevierstraat 18. Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuren zat. en zon. 13 uur. Terneuzen en Axel: M. P Schaub. Spreekuren: zat. Terneuzen, ff de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Die renkliniek van 11-12 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens af spraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vij ver, tel 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dieren kliniek (e IJzendijke, en volgens afspraak. Terneuzen: J. P. de Vos. kliniek voor kleine huisdieren en bijzon dere dieren. Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren. Van Steen bergenlaan 7. Terneuzen, tel 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re. Dorpsstraat 133. Breskens, tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1. Oost burg, tel. 01170-52103. Weekendspreekuren zat. en zon. 13 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere. Wal- straat. 1. Sas van Gent tel 01158-3322. Spreekuur Za. 10- 11.30 uur en zon. 12-13 uur en vol gens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11-12 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bniyn. Tempelier 34. St. Jansteen, tel. 01140-12701 b.g.g. 01140-10546 Spreekuur za. en zo. tussen 11.00 - 12.00 uur en volgens tel af spraak Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139. t kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191. t kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuvvsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kunt UW boodschap inspreken op net antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Zeeuwsch-Vlaanderen: M* Haak. St. Maartenlaan 48, AX»- tel. 01155-3982. Hans Baris voor zijn woning waarin hij binnenkort een dorpswinkel begint. fotoPieterHonhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 48