Start bungalowpark Philippine couting Zeeland lam afscheid van unctionarissen )aling inwonertal [)ont kwetsbaarheid ustgemeente aan Abraham voor jarige brandweerman Groot feest jubilerend paar Bedrijfstennis in Vlissingen Vincent Bijlo reikt verder dan zijn stokje lang is errein wordt bouwrijp gemaakt lS VAN GENT - Eén dezer da- wordt begonnen met het uwrijp maken van het terrein Philippine waar twintig bun- ou lows 'in het bos' moeten ko- Over een maand zou het pSgebied, aan de rand van de Uf jsselpolder, dan kant en klaar nnen worden overgedragen - de project-ontwikkelaar, althans is de verwachting burgemeester ing J van e$st van Sas van Gent. .dij njj t aanleggen van rioleringen bestratingen stond eigenlijk op het programma voor afge- len herfst. ..Procedures hiel- een eerdere aanpak op." al- Van Rest. ..Maar het ma te- al is nu besteld en aannemer Ruijsscher uit Biervliet staat procedures behelzen dan igt jrnamelijk de 'verklaring van tn bezwaar' die gedeputeerde ten moeten afgeven voor een aging in het bestemmings- ïb 'k( M onze verslaggever plan voor het gebied. Niet de be zwaren van particulieren, maar de betrokken gedeputeerde L Nederhoed-Zijlstra houdt de zaak op. Zij is tot nu toe nog niet bereid gebleken die verklaring te verstrekken. Volgens Van Rest is de CDA-ge- deputeerde, die de voorgeschie- Genealogische Vereniging viert 25-jarig bestaan KAPELLE - De afdeling Zee land van de Nederlandse Genea logische Vereniging viert zater dag 18 januari het 25-jarig be staan met een bijeenkomst in De Vroone in Kapelle. Spreker is de heer P. A. Harthoorn uit Canter bury, Engeland. Tijdens de bijeenkomst wordt voorts het jubileumboek Spele- rieë gepresenteerd. De aanvang is 14 uur. een medewerker DDELBURG - Scouting Zee- ïd heeft tijdens de nieuw- irsreceptie, zaterdag in het louw van de Berdenis van rlekomgroep in Middelburg, ;heid genomen van enkele sü ictionarissen met een grote at van dienst, nö heer H. Papegaay is onder er ruim twintig jaar afgevaar- z ;de van het district Walcheren ird peest naar de landelijke raad mevrouw I. Jongepier-Pund- was onder meer ruim zestien dr voorzitter van het district lcheren. Beiden leggen hun jljfcutingfuncties neer. m i«pjo de Goffau. de opvolger u Ineke Jongepier als district- sprak de scheidende )ti ictionarissen toe. Zij liet haar ende woorden vergezeld gaan n enkele attenties. urgemeester Domburg: onze verslaggever MBURG - De economie van gemeente Domburg is te een- lig op het toerisme gericht en mburg mag ook te weinig in sociale huursector bouwen, zijn volgens burgemeester H. W. Ilietkamp van Dom- tg de belangrijkste redenen arde forse daling van het in- nertal van zijn gemeente in II. De gemeente Domburg akte vrijdag de bevolkings- fers over 1991 bekend. De ileherse recreatiegemeenten ïft vijftig inwoners verloren scoort daarmee het slechtst alle Zeeuwse gemeenten, inwonertal van Domburg is ler de vierduizend uitgeko- n, op 3971. Het verlies in 1991 iftde winst in 1990. vijftig per- Den, geheel teniet gedaan, imburg heeft vooral als vesti- igsplaats aan wervingskracht «Janny var» der Lee avermoutkoekjes Tie in de vakantie met de V kinderen eens iets wil bak- i moet deze havermoutkoek- eens proberen. Iets grotere 'deren kunnen de koekjes ge melijk zelf maken, gram havermout gram boter gram suiker gram bloem ieren akje vanillesuiker etlepel bakpoeder warm de oven voor op 175 'den Celsius. Smelt de boter thtjes. Stort de havermout in ikom en schenk hierbij de bo- voeg de sinker toe en roer "ree?!. Breek de eieren en roer ten voor een door het meng- Voeg de bloem, de inhoud het zakje vanillesuiker, het tpoeder en een mespuntje P toe en meng alles goed een. Laat het deeg eventu- tystijven en rol er vervolgens "e balletjes van. Druk de ktjes met een vork op een looter ingesmeerde bakplaat beetje plat. Schuif de bak- to' onder in de oven en bak de in ongeveer een kioar- pgaar. V dems van het plan 'Wonen in het bos' niet meemaakte, een 'eigen ronde begonnen om raad in te winnen'. Acht jaar geleden werd het plan 'Waterdijk 2'. voor 120 bunga lows in het bos bij Philippine, door gs afgewezen omdat het te ambitieus zou zijn en de risico's te groot waren Toentertijd werd wel afgesproken dat als de wo ningmarkt en de financiële posi tie van de Kanaalstad zouden verbeteren, gs alle medewerking zouden verlenen als Sas van Gent met een goed plan zou ko men. Van Rest vertrouwt er nu op dat die toezegging voldoende is om de huidige plannen niet in ge vaar te brengen. Daarom heeft het college besloten niet langer op cle 'procedurele zaak te wachten en nu de aannemer aan het werk te zetten. Project-ontwikkelaar Veenman heeft volgens Van Rest nog niet aan de bel getrokken wanneer hij nu kan beginnen met bou wen. De ontwikkelaar uit Naald wijk is elders druk doende. Lan ger wachten met opleveren heeft wel consequenties voor Sas van Gent. Iedere dag dat er later ver kocht wordt, derft de gemeente rente-inkomsten. Otto Vosveld. de voorzitter van Scouting Zeeland, haalde in zijn nieuwjaarsrede het vandalisme aan waarmee de Zeeuwse scou- tingwereld dit jaar te kampen heeft gehad. Zowel groepen in Oostburg. Vlissingen als in Mid delburg zijn de dupe geworden van vandalisme. Vosveld kon de aanwezigen nog meedelen dat Scouting Zeeland voorlopig niet gekort zal worden op de provinciale subsidie zoals bij andere instanties wel reeds het geval is. VLISSINGEN Huisvrouwen - De afdeling Vlissingen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt dinsdag 7 januari haar nieuwjaarsreceptie in Solskin. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. ingeboet. Vorig jaar vertrokken er 200 mensen en 144 kwamen er wonen. Dit vertrekoverschot wordt niet, zoals in andere Zeeuwse gemeenten, gecompen seerd door een geboorte-over schot. Dat is in Domburg met zes mensen relatief laag. Vorig jaar zijn 49 kinderen geboren en 43 mensen gestorven. Woningbouw De negatieve ontwikkeling van het inwonertal geeft aan hoe kwetsbaar recreatiegemeenten aan de kust zijn. vindt burge meester Hietkamp. Domburg is erg afhankelijk van één bedrijfs tak. het toerisme. Hietkamp meent dat veel jongeren uit Domburg vertrekken en elders gaan werken of studeren. Wo ningbouw voor welgestelde ou deren is een mogelijkheid die de provincie propageert om het in wonertal op te krikken. De burgemeester van Domburg wil daar niet aan. Hij vreest een te eenzijdige opbouw van de be volking. Woningbouw in de vrije sector is volgens hem dan ook geen alternatief. Naar zijn me ning moet er meer worden ge bouwd in de sociale sector: daar aan bestaat, behoefte bij jonge gezinnen. Maar Domburg mag elk jaar slechts een paar huur woningen bouwen. „Wij wor den", stelt Hietkamp. „afgekne pen door de grote steden." Vijftien maanden voor verkrachter van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank heeft C. G. C. (26) uil Terneuzen voor ver krachting van een 15-jarig meis je tot 15 maanden gevangenis straf veroordeeld. Het meisje was in C.'s woning blijven sla pen. De man ontkende dat hij met geweld gemeenschap met haar had gehad. Er was twee jaar tegen hem geeist. A. J. van D. (39) uit Hulst werd tot negen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, veroordeeld voor aanranding en mishandeling van zijn ex-vrouw in haar woning. Hij had haar keel dichtgeknepen en de kleren van haar lijf gescheurd. De straf viel hoger uit dan de zes maan den (waarvan twee maanden voorwaardelijk i die de officier voor poging tot verkrachting had geëist. Dorpskapper/brandweercommandant Jan Simons kreeg behalve een levensgrote Abraham ook een nepbaard en een 'kale pruik'. Samen met Abraham en zijn echtgenote maakte hij een rondrit.L foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster BURGII-HAAMSTEDE - Een Abraham van bijna 2,5 meter hoog en een meter breed, het is niet niks. Het was dan ook een cadeau voor een bijzondere jarige: kapper Jan Simons uit Burgh-Haamstede. die zondag vijftig jaar werd. De Abraham kwam ook niet van zomaar iemand. De brandweer Westerschouwen zette het grootse gebaar op poten voor de be velvoerder van het korps Burg-Haamstede. Plaatsvervangend brandweercommandant Wim Geleijnse. voormalig bakker, ver vaardigde de Abraham, waarin een hoeveelheid meel is ver werkt. gelijk aan veertig broden. Met gillende sirenes en klinkende bellen kwam het bijna voltalli ge korps Simons zaterdag na sluitingstijd feliciteren. Hoewel het huis van Simons rond etenstijd vol zat met brandweervrienden, zijn ze niet aan de Abraham begonnen. Geleijnse conserveerde zijn kunstwerk, zodat het geruime tijd houdbaar blijft. Het jubilerende echtpaar De Deijn-Boerjan. foto Oscar van Beest van onze verslaggever LAMSWAARDE - Theofïel de Deijn en Julia Boerjan verbonden zich op 5 januari 1932 in de echt. Zaterdag vierden zij hun 60-jarig huwe lijksfeest met een mis en een groot feest in Lamswaarde. De heer en mevrouw de Deijn hadden jaren lang een café in Lamswaarde. „Een naam had het eigenlijk niet, maar iedereen noemde het De Hoge Akker", herinnert de nu 87-jarige pa trones van weleer. In de sketches en toneel stukjes die de acht kinderen en veertien klein kinderen voor en over het jubilerende stel had den gemaakt, was dat een veelbezongen en be- lachen thema. Daarnaast was de heer des hui zes hoefsmid. Sjors. éen van zijn drie zonen, nam de smederij over. En al beslaat hij geen paarden meer. De Deijn helpt hem nog regel matig. „Veertien dagen terug boorde hij nog honderd gaatjes", vertelt mevrouw De Deijn trots over haar nu 88-jarige man. Het echtpaar, hij geboren in het toen nog onder Lamswaarde vallende Kruispolder, zij in Graauw, was stralend middelpunt tijdens het feest. Ook de vijf achterkleinkinderen waren aanwezig en gingen mee op de groepsfoto. De jongste telg is vier maanden oud. Toen 's avonds ook de buurtbewoners hun op wachting maakten, waren er meer dan 75 feest gangers. van een medewerker VLISSINGEN - In de A-poule bij cle heren van het bedrijfsten nis in Vlissingen wist Hotel Zuiderduin een puntje te pak ken bij Lammers/IIolij. Hoechst blijft het slecht doen. De hekke- sluiter verloor met 2-16 van lei der Geldof. AVV Beheer zege vierde met 14-4 over Rhodos. Knolle Machinefabriek moest de winst aan Peiniger GP laten, 7-11. In de heren B-poule komt ABI Warmtetechniek steviger op de tweede plaats in de rangschik king dank zij een 15-3 overwin ning op Miltenburg Verzekerin gen Koopcentrum Groenendijk duikelde naar de vierde plaats: de ploeg verloor met 14-4 van De Klerk, De Bourgondiër gaf goed tegenstand maar Audi Poppe was te sterk, 7-11. Sicon LR kreeg een 5-13 verlies te incasse ren van Hertel Isolatie. Huub Adriaanse opende met een punt.endeling tegen Leen Engelse. 6-6. Frank Verrips ver loor met 5-7 van Ab Mabelus Huub Verstraete moest de winst aan Aart de Looff laten. 5-8 Har ry Verkaart bracht met een 9-6 winst op Hans Hoefnagels de spanning weer terug. Frans Ver- santvoort. haalde Bas Miras met 14-3 onderuit. Jo Pauwe verloor met klein verschil. 6-8, van Louis de Nooijer. In de dubbelspelen was Hertel de sterkste: het team pakte alle punten en boekte daarmee de eerste zege van het seizoen. De stand, heren poule A 1 Geldof 8- 15. 2 Peiniger 8-12. 3 Holij/Lammers 8-12 -1 AVV Beheer 8-115 Knolle 8-6, 6 Zuiderduin 8-5, 7 Rhodos 8-2. 8 Hoechst 8-1 Heren, poule B 1 Audi Poppe 8-14. 2 ABI 8-12. 3 De Klerk 8-11.4 Groenen dijk 8-115 De Bourgondiër 8-6.6 Mil tenbun; 8-4. 7 Sicon LR 8-4. 8 Hertel 8-2 Het wedstrijdprogramma. vrijdag IC januari. DAMES.poule A: Verschuur Van Belle. Delta - Kerngroep: poule B: De Distel - Neufeghse. Eqgink ear lier - Renaissance Zaterdag 11 januari. HEREN, poule A: LaininerslHohj - Hoechst, Zuider duin - Gcldof: poule B Groenendijk ABI, De Klerk - Miltenburg MIDDELBURG. STADSSCHOUWBURG 'De knal van halfzeven cabaretpro gramma van Vincent Bijlo. met eigen teksten en muziek Decor- en licht ontwerp van Jan Boiten. regie van Bert Klunder door Willem Nijssen Een handicap is en blijft een handicap, maar van ie mand die er onomwonden mee voor de dag komt mag je mis schien wel opmerken welk ge luk er aan het ongeluk zit. Als leven niet zo vanzelfsprekend gaat. valt je duidelijker op wat al het leven hindert en afremt. En als je dan de brutaliteit van een Vincent Bijlo hebt. kan je eens stevig rammelen en ruk ken aan al die stomme kettin gen. Als je zijn scherpe tong hebt, kan je aardig wat shocke ren en losmaken. In zijn tweede cabaretprogram ma 'De knal van half zeven' is het opnieuw onvermijdelijk, dat zijn blindheid een centraal mo tief blijft. Blind zonder naam (bzm noemt hij zich. de alomvat tende nonvisualiteit. kortom „hij zag de ballen". Hoe anderen je dan gaan bevoogden (en zou hij een véél te zielige levensloop, vader en moeder nooit thuis, blindeninstituut met enge juf frouwen. Hij graaft er niet diep in. onderbreekt zichzelf, keer op keer zakt de toon naar vertrou welijk en komen bijna per onge luk de keiharde grappen, over Vlissingen en Zeeland, over de non-informatie van radio en TV. over leeghoofdige joggers, over de stilte waarin je zoveel herrie kunt horen en over zijn 'geluid sarchief: hij zet een bandje bos geluiden op. spuit wat woudgeur in het rond („ozon-vriendelijk, anders los je nog niks op. nou ja behalve die laag dan"ep zijn ka mer wordt de wereld. Komt-ie midden in het bos de meteropne- mer en de melkboer tegen! Hoe versnipperd het ook lijkt. 'De knal van half zeven' is als voorstelling een vrij hecht ge- heel. consistent van (sarcasti sche) stijl, zonder inzinkingen, soepel in de overgangen, onmis kenbaar in bedoeling. Het decor is duidelijk opgezet om steun punten te bieden, lijkt in te per ken en af te palen, maar roept te gelijkertijd met zijn oplopend, in- en uitbuigend hekwerk ook een sterke dynamiek op. Binnen zijn beperkingen maakt Vincent Bijlo daar een goed gebruik van om steeds te kunnen variëren op hetzelfde thema: In eindeloze, maar pakkende herhaling laat Vincent Bijlo in zien. dat de wereld op zijn kop staat en dat er vaak naar de ver keerde schuldige wordt gewe- zen. Hij zingt er schitterend over in 'De piano heeft gedronken (Ik niet!)' en besluit in het zo moge lijk nog fraaiere lied 'Lalala' be rustend met: „Ik zal het nooit kunnen accepteren, maar als ik 1 eerlijk ben dan snap ik het ook wel." 'De knal van half zeven', dat is ruwhouten en authentiek cabaret. het in het land der zienden an ders zijn?) vertelt hij smalend: met zachte hand en een goedbe doeld advies om vooral „nooit verder te reiken dan je stokje lang is" wordt hij een muziek handel uitgewerkt. Drummen is immers niks voor een blinde Letterlijk in een kleine drumso lo, maar vooral figuurlijk in het hele programma, bewijst Vin cent Bijlo dat hij beslist en heel bewust wél verder wil reiken. Het is een onbesuisde levens drift. en waar zo fel geleefd wordt vallen spaanders. Links en rechts, gewoon en apart krijgen er even flink van langs. EO-fun- damentalisten zijn geen haar slechter dan de orgaandonor vereniging („met een eigen 14- daags orgaan") Braille is passé „Laatst kwam er een vrachtwa gen voorrijden, had ik het Oude Testament besteld.". Maar het cassettebandje („mijn vlucht wagen met handlangers") wordt volgelezen door zo n truttige da me die 'Turks Fruit' niet onaan gedaan over de lippen kan krij gen. Op gedragen toon. die onder steunend met het aanslaan van akkoorden op de piano, vertelt Raad Domburg beslist over benoeming van W. J. de Korte van onze verslaggever DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg moet in zijn eer ste vergadering van het nieuwe jaar vaststellen wie de nieuwe gemeentesecretaris wordt. De voorkeur van het college van burgemeester en wethouders gaat uit naar W. J. de Korte uit Oostkapelle. Tweede op het ver langlijstje staat A. M. van der Heijde. Drs H. Coerts, die tot het einde van het vorig jaar secreta ris van de gemeente Domburg was. is inmiddels plaatsvervan gend kabinetschef van de com missaris van de koningin in Noord-Brabant. De raad buigt zich verder over het voorstel van het college de tarieven voor het betaald parke ren te verhogen. Automobilisten mogen dan bijvoorbeeld meteen kwartje slechts tien minuten staan op een plek waar ze vroe ger een kwartier terecht konden. De vergadering is dinsdag 14 ja nuari vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis. Volgens het college van b en w is de verhoging terecht omdat al les langzamerhand duurder wordt Gezamenlijke activiteit van ACM en ANIB MIDDELBURG - Het Activitei ten Centrum Middelburg (ACM) en de afdeling Walcheren van de Algemene Nederlandse Invali den Bond (ANIB) beginnen deze maand met een gezamenlijke zaterdagmiddag-activiteit in het ontmoetingscentrum Dau- wendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Het ACM richt zich op langdurig werklozen, arbeidsongeschikten en lichamelijk gehandicapten. In principe zal er elke tweede za terdag van de maand, voor het eerst op 11 januari, tussen 13.30 en 16.00 uur voor deelnemers aan het ACM en ANIB-leden ge legenheid zijn om aan verschil lende activiteiten - waaronder spel. bingo en film - deel te ne men. In de pauzes is er gelegen heid tot roken in een aparte ruimte. De aard van beide or ganisaties leent zich goed voor de gezamenlijke aanpak van een ontspanningsmiddag". aldus ACM-projectleidster Mieke Tempelaars. Aanleiding tot het initiatief vormt de geconstateer de behoefte om elkaar, buiten de vaste activiteiten om. te ont moeten. Het ontmoetingscen trum Dauwendaele is aangepast voor rolstoelgebruikers. Ds Krijger overleden van een medewerker MIDDELBURG - Ds C. M. Krij ger, hervormd emeritus predi kant te 's-Gravenhage, is afgelo pen donderdag op de leeftijd van 90 jaar overleden. Christiaan Marinus Krijger werd 11 januari 1901 in Middel burg geboren. Hij bezocht het middelbaar onderwijs in 's-Gra venhage en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ds Krijger verbond zich 1 december 1929 aan Rijsoord. Vandaar ver trok hij in 1932 naar Beverwijk en ging vervolgens in 1938 naar Rotterdam-Vreewijk. Van 14 september 1947 tot aan zijn eme ritaat, op 1 mei 1966, stond hij te 's-Gravenhage. Confessioneel Gereformeerd Beraad Zeeland ARNEMUIDEN - Ds J Staat uitYerseke spreekt vrijdag 10 ja nuari in de zaal bij de Gerefor meerde kerk in Amemuiden over het onderwerp 'Vroomheid en heilszekerheid'. Deze 'toerus tingsavond' (aanvang 19.45 uur) wordt georganiseerd door het Confessioneel Gereformeerd Be raad in Zeeland. Voorselecties prestatietocht HILVERSUM Dertien Zeeu wen nemen deel aan de regiona le voorselecties terreinrijden voor de Caniel Trophy 1992, za terdag 25 januari in de Beekse Bergen. De nationale voorselec tie wordt 8 en 9 februari gehou den in de Beekse Bergen, de na tionale selectie van 27 februari tot 1 maart in Belgie en de fina le selectie van 26-29 maart in Frankrijk. De uiteindelijke prestatietocht over 1500 kilo meter door Brazilië en Guyana wordt van 27 april tot en met 15 mei verreden. De Zeeuwse kanshebbers op deelname aan de rit zijn Erwin de Block uit Sint Jansteen, Pa trick Brandgeest uit Scharendij- ke, Don Brouwer uit Kamper land, Jan Dekker uit Oostkapel le. Eric Visser uit Terneuzen, Sjoerd Hanemaayer en Willem Sanstra uit Vlissingen. Dennis van de Meule uit Breskens. Ro bert de Moor en Huub Wullems uit Axel, en Jaap van de Sande. Ronny Boseler en Tonnis van de Tuin uit Goes. Open Hol' - Wijkcentrum Open Hof in Vlissingen houdt vrijdag een nieuwjaarsbal met verloting. De muziek is van het duo Sound. Aanvang 20 uur. Evenementen VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur- Hot shots: 20.15 uur The Addams family, Cinemactueel. 20 uur: Curly Sue: 20 uur. Don't tell mom the babysitter's dead; 20 uur Doc Hollywood. GOES - Grand, 20 uur: Hot shots; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Hot shots: 20 uur: Harley Davidson and the Marl boro man; 20 uur: Curly Sue; 20 uur: Don't tell mom the babysit ter's dead; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The fisher king: Schutters hof, 20.30 uur: Delicatessen, TERNEUZEN - Luxor. 20 uur; The Addams family; 20 uur: Thelma and Louise; VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur- The Addams family; 20 uur; Curly Sue: 20 uur: Don't tell mom the babysitter's dead: 20 uur. Harley Davidson and the Marlboro man. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen: HULST - Galerie van Geyt, 9- 12 en 14-18 uur: Werken van Ko- vacs Tamas Vilmos t/m 6/1 MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum. 13.30-17 uur:Een Holland se tentoonstelling' (t/m 17/1) en D^vid van de Kop (t/m 12/1); TERNEUZEN - Stadhuis. 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Tekeningen en grafiek van M. Mica-Leertou wer en A. van Brussel (t/m 24/1 VLISSINGEN - Bellamy 19. 10-17 uur: Schilderijen van Hen- ny Schrijver (t/m 7/1): Gevangentoren, vanaf 17 uur: Keramische objecten van Jac kie Bongers. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 7