Brox gruwelt van commercie Belgen geven bridgers veel tegenstand Sportpers kiest beste voetballer PZC Suzan Malcorps bewijst opnieuw haar klasse Debby Schelfaut bereikt eindstrijd Lapidaire en De Jon< hebben sterke start De Vlijt Bedden sport Ik heb de boel bij Feyenoord met een moker in elkaar willen slaan BouivZenter ZATERDAG 28 DECEMBER 1991 z 14 van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Jarenlang be paalde hij hel gezicht van Feye noord en groeide hij uit tot een van de meest markante mana gers in het betaalde voetbal. Onder leiding van Guus Brox werden vedetten als Willem van Hanegem, Ove Kindvall en coaches als Ernst Happel en Wiel Coerver naar de Kuip ge lokt. Met die grootheden boek ten de Rotterdammers nationa le en internationale successen. Dertien jaar na zijn vertrek bij Feyenoord volgt Brox, die op een steenworp van de Kuip woont, met stijgende verbazing en ..kromme tenen" de ontwik kelingen bij zijn vroegere werk gever en de even bizarre toestan den bij andere clubs in de ere- en eerste divisie. Hij gruwelt van de wilde tafere len die zich als gevolg van de komst van bemoeizuchtige geld schieters in het afgelopen decen nium hebben afgespeeld. „En die waarschijnlijk onvermin derd zullen voortduren," merkt Brox schamper op. De Rotterdammer prijst zich ge lukkig dat hij destijds zonder de bemoeizucht van sponsors in de voetballerij heeft kunnen werken. „Ruilen met mensen als Kees Ploegsma zou ik alleen wil len voor het geld. Wat salarië ring betreft heb ik in de verkeer de tijd gezeten. Net als de voet ballers toen heb ik voor een hab- bekrats mijn ziel en zaligheid in de club gestoken." zegt Brox. Tot het moment waarop hij als manager afhaakte, was sponso ring een nagenoeg onbekend be grip in de sport. „In de jaren zes tig en zeventig werd links en rechts wel eens steun verleend (een speler die in dienst van een bedrijf kon komen). Maar door dat in andere landen de ontwik kelingen verder waren, lonkten onze spelers wel naar buiten landse clubs. België. Spanje en Italië zorgden voor veel concur rentie. Daar werden al door der den financiële injecties aan de clubs gegeven." Rijkste club ..Na het winnen van de UEFA Cup in 1974 wist ik, ondanks de gouden jaren die Feyenoord tot op dat moment had gekend, dat we niet langer alleen van onze re cettes konden bestaan. Er is ooit gezegd dat Feyenoord toen de rijkste club was van Europa. Dat is de grootste onzin die iemand ooit heeft uitgekraamd. We had den inderdaad reserves van een paar miljoen en we voelden ons rijk. maar in vergelijking met het kapitaal van Real Madrid stelde dat niet eens zoveel voor. Bovendien waren er stormachti ge ontwikkelingen op de trans fermarkt. waardoor drie of vier miljoen snel weer was uitgege ven." Het aanboren van nieuwe geld bronnen was noodzakelijk en had verstrekkende gevolgen, zo stelt Brox spijtig vast. Wat hij toen nog niet kon bevroeden, was dat zijn 'eigen' Feyenoord één van de meest trieste voor beelden in het Nederlandse voetbal zou worden van een club die door sponsors en naai- macht smachtende geldschieters bijna ten gronde werd gericht. Brox: „Het was in mijn tijd on denkbaar dat mensen zonder clubliefde aan de leiding kwa men. Maar in de jaren tachtig hebben allerlei onduidelijke fi guren geprofiteerd van de situa tie en hebben zij her en der de macht gegrepen. Bij Feyenoord werd men geconfronteerd met een beheerstichting, waarin mensen zaten die zich totaal niet bewust waren van hun positie. Stuk voor stuk mensen die in het zakenleven geslaagd waren, graag riepen dat ze geld hadden en dachten dat ze een voetbal club net zo gemakkelijk als hun bedrijf konden leiden. Maar in de voetballerij betekent het niets wanneer je in het zakenle ven geslaagd bent. Omdat je bij 'De nieuwe zakelijkheid in het betaalde voet bal'staat centraal in een serie, die u de komen de weken in deze krant kunt lezen. In een ze vental afleveringen laten diverse mensen hun licht schijnen over zaken als management, sponsoringcommercie.financiën, supporters- belangen, de invloed van de televisie en de toe komst van het betaalde voetbal. Vandaag, in de eerste aflevering, een interview met Guus Brox. de man die jarenlang het ge zicht bepaalde bepaalde van Feyenoord en uit groeide tot. een van de meest markante mana gers in het betaalde voetbal. Dertien jaar na zijn vertrek uit de Kuip volgt Brox met „krom me tenen" de ontwikkelingen bij zijn vroegere werkgever en de soms bizarre toestanden bij andere clubs in de ere- en eerste divisie. „Met mensen als Kees Ploegsma zou ik alleen willen ruilen voor het geld." een voetbalclub geen invloed hebt op het produkt, dat op het veld staat en omdat bij een voet balorganisatie niets binnenska mers blijft. Alles komt naar bui ten, dat is door niemand tegen te houden." Wat Guus Brox verbaast is dat de geschiedenis zich voortdu rend herhaalt. „Ik heb het bij Feyenoord, bij Zwolle, FC Twen te, MVV, bijna overal zien gebeu ren. Nu speelt hetzelfde zich weer af bij SVV/Dordrecht'90 met Den Braven en Van Dijk. Het is onvoorstelbaar dat tel kens dezelfde categorie mensen op het toneel komt en een ver geefse poging doet het varkentje 'even' te wassen. Ik vind die mensen zo eng. ze hunkeren alle maal naar publiciteit, willen al lemaal in de krant komen en als het 'effe' kan met de vedette op de foto." „Bij Feyenoord," vervolgt hij met een stem die afschuw ver raadt, „lagen ze binnen de kort ste keren over elkaar heen te rol BRESKENS - Het zeventigjarig bestaan van Bridge Sociëteit Oostburg is gisteren en wordt vandaag gevierd met twee bij zondere bridgetoernooien. De~ interland Nederland-België, die gisteren op het programma stond, was het best bezette toer nooi dat ooit in Zeeland is ge houden: zestien van de sterkste bridgers uit Nederland en een zelfde aantal spelers uit de Bel gische top. kwamen ervoor naar Oostburg Vandaag spelen de zelfde zestien koppels in IJzen- dijke in de Mauritshof (aanvang 10.00 uur) tegen 92 voornamelijk Zeeuwse paren. De verwachting vooraf was dat de interland een makkelijke triomf voor Nederland zou ople veren. maar na drie uur spelen stonden alleen de Nederlandse dames ruim voor. De andere drie teams, heren, senioren en junio ren, hadden veel moeite met hun Belgische opponenten. De he- renploeg noteerde zelfs een klei ne achterstand Nederland be hoort internationaal tot de sub top, Belgie wordt tot de midden moters gerekend. Gisteravond werden de verhoudingen echter alsnog recht getrokken. Zelfs de heren boekten uiteindelijk een ruime 39-21-zege. Het grote parentoernooi is voor regionale toppers een uitgelezen mogelijkheid hun krachten te meten met de sémi-professio- nals uit de nationale teams In een open toernooi kan ieder van de 92 paren die zich inschreven, loten tegen één van de interna tionals. Eindstand: Nederland-Belgié, heren: 39-21, dames 49-8. senioren: 42-18. ju nioren 43-15 TERNEUZEN - Volgend jaar wordt aan het eind van het voet balseizoen voor de eerste keer een verkiezing gehouden van de beste amateurvoetballer uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De re gionale sportpers en zullen op initiatief van de voetbalvereni ging Terneuzen twee stemron den houden voor de Zeeuws- Vlaamse 'Gouden Schoen'. De trofee wordt uitgereikt in na volging van België, waar elk jaar voetballers genomineerd wor den voor de 'Gouden Schoen.' Volgens initiatiefnemer en te vens bestuurslid van de v.v. Ter- neuzen Cees van Dorst ligt het in de bedoeling om na afloop van de voetbalcompetitie een echte Zeeuws-Vlaamse voetbaldag te houden. De twee hoogste verte genwoordigers in het dames voetbal. afdelingsvoetbal en van de amateursectie van de KNVB zullen dan strijden om het kam pioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen. Na afloop volgt dan de prijsuit reiking met tevens de uitreiking van de Gouden Schoen door een bekende profvoetballer uit de Belgische competitie. Tijdens de winterstop wordt op 16 januari in Terneuzen onder de sportjournalisten een eerste stemronde gehouden. Van de re gionale sportpers wordt ver wacht. dat ze elk afzonderlijk tot een keuze komen van de vijf bes te Zeeuws-Vlaamse voetballers. Advertentie Suzan Malcorps met Bonvivant. foto Camile Schelstraete Concours van Nieuwvlietse Zwinruiters: van onze paardesportmedewerker NIEUWVLIET - Suzan Mal corps bewees tijdens het con cours van de Nieuwvlietse Zwinruiters nog maar eens haar grote klasse. Nadat ze in de lichte tour met de driejari ge Giovanni de hoogste eer had opgeeist, stuurde ze in de klasse Zwaar Bonvivant naar de eerste en Clever Lady naar de tweede stek. Natasja Ilertogh eiste in deze klasse met Tuaq het brons op. Met Giovanni haalde Suzan Mal corps met een totaal van 137 punten ook nog de hoogste dagscore. Suzan Malcorps: „Bonvivant is mijn oogappel. Altijd bereid om te werken. En ondanks de handicap dat hij met slechts één oog door het leven moet. wat hem toch een beetje schichtig maakt, is het een bijzonder fijn paard. Maar ook de andere twee deden het erg goed vandaag. Vooral over Clever Lady ben ik zeer tevre den. Ik ben meteen met deze merrie gestart in de klasse zwaar. Het is vandaag pas de tweede wedstrijd en het bete kende ook het tweede winst punt. Beter kan het niet." In de middenklasse toonde Gillus Quist zich in het zadel van Casper de sterkste. De Ar- nemuidenaar bleef met zijn totaalscore van 126 punten Monique Hellemun met More- na slechts een puntje .voor. Maar ook de op de derde stek eindigende Mare Broodman sleepte nog een winstpunt (121) in de wacht. In de klasse L2 ging het oran je-lint naar Wim Hamelink met Ester de la B. met een to taalscore van 120 punten. Net voor Jan Noordhoek die met Edwin ook nog een winstpun tje meepikte. Behalve winnares Suzan Mal corps presteerden ook de ove rige combinaties in LI klasse erg sterk. Ruim zestig procent van de deelnemers kwam hier tot winst. En hoewel de op de tweede plaats eindigende An ton Brakman met Vulco aan Suzan Malcorps elf punten moest pnjs geven, kon hij met een totaal van 126 punten op een goede wedstrijd terug zien. In de klasse B ging het goud naar het 19-jarig jeugdtalent Ingrid Faes. De Breskense amazone stuurde de viervoe ter Cadaphi met veel flair naar 126 punten. Desire van de Bossche wist hier met 123 punten beslag te leggen op het zilver. Erg spannend was hier de strijd om het brons. Niet minder dan drie combi naties. Jaqueline Porrey. Es ther Herweyer en Colinda Smallgange, kwamen met 120 punten hiervoor in aanmer king. Het was Jaqueline Por rey die op het beslissende on derdeel, houding' en zit, het hoogste puntentotaal scoor de. Zodat ze met Dokus de derde prijs mocht afhalen. Uitslagen Z/ZZ in handicap: 1 Su zan Malcorps/Bonvivant, Zwinr., 186; 2 Suzan Malcorps/Cleverlady. 181; 3 Natasja Hertogh/Tuaq, Zwinr.. 177. M2/M1 in handicap: 1 Gillus Quist/Casper/Zwinr126, 2 Monique Hellemun/Morena, Oranjer. 125; 3 Mare Broodman/ Mister Ed. Zwinr., 121. L2: Wim Hamelink/Ester de La B. Zwinr.. 122, 2 Jan Noordhoek/Edwin, Zwinr.. 120; 3 Danielle Buyck/Si- ver Bridge, Zwinr., 119. LI 1 Su zan Malcorps'Giovannie. 137; 2 Anton Brakman/Vulco. Zwinr., 126; 3 Natasja Hertogh/Dinai, 125 B: 1 Ingrid Faes/Cadaphi. Zwinr. 126; 2 Desire van de Bossche/Cha- blio, Zwinr.. 123. 3 Jaqueline Por- rev/Dokus. Zwinr., 120. Advertentie SIERPLIJSTERS ALLES VOOR DE VAKMAN ONDER ÉÉN DAK Stanieyweg 2 De Poel II Goes (bij de Zeelandhallen) Geopend ma. t/m za. Jeugdtennistoernooi in Hulst: lebollen. De ene na de andere va- kature kwam vrij en werd met een weer door een andere, totaal onkundige sponsor opgevuld." Verzet Guus Brox, die in totaal dertig jaar - lang' niet altijd bezoldigd - bij Feyenoord actief was en, zich later via een groep 'verontruste' leden lange tijd met hand en tand heeft verzet tegen de te gro te macht van de sponsors, zegt dat hij zich met de grootste moeite heeft kunnen beheersen. „Op zeker moment was het zo'n chaos bij Feyenoord, dat ik een moker wilde pakken om ze alle maal in elkaar te slaan." Met zijn hand wijzend op de lin kerborst: „Dit hier, dat hebben ze niet. Ik wél! Daarom brandde ik van verlangen om tegen al die kerels te zeggen: 'Wie zijn jullie dan. dat jullie denken dat je je dit kimt permitteren. Jullie mo gen dan wel jongens uit het be drijfsleven zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat je hier de tent kunt runnen. Daar komt heel wat meer voor kijken' Ik wou dat ik dat een keer had gezegd." De affaire Sabau is in de ogen van Brox het meeste recente voorbeeld van wanbeleid, inge geven door bemoeizucht van geldschieters. De Roemeen moet bij Feyenoord vertrekken, omdat hij niet alleen door de club maar ook door sponsor HCS werd betaald. „En met die sponsor is nu gebroken. Een be lachelijke zaak. HCS had zich er nooit mee mogen bemoeien. Be halve aan Sabau gaf men geld uit aan spelers, die helemaal niet bij Feyenoord thuishoorden. Griga, Plomp en Farrington. Die hebben tonnen gekost." Inmiddels is de rust bij Feye noord weergekeerd en bezit de club een sponsor die nergens met de handen aan wil komen. Brox: „Laatst liep ik Martin van Rooijen van de KNVB tegen het lijf in de Kuip. Hij zei: 'Brox, het gaat toch weer lekker hè, met Feyenoord.' Ik antwoordde hem: 'Ja, maar alleen omdat er nu mensen aan het roer staan die het hart op de goede plaats hebben. Dat geeft binding. Toen de mensen hoorden dat Wim Jansen direkteur werd bij Feye noord. gingen ze weer naar het Stadion. Want ze dachten: Dat is er een van ons." Roovers naar Vogelwaarde VOGELWAARDE - Ad Roovers volgt volgend seizoen George de Bakker op als trainer van Vo gelwaarde. De 32-jarige Roo vers, oorspronkelijk afkomstig uit Brabant, is nu trainer van de tweede selectie van HW'24 uit Hulst. Voorzitter Marc van Bunderen van Vogelwaarde stelde het. geen bezwaar te vinden om met een vrij onbekende trainer als Roovers in zee te gaan. „Inder tijd is Rinus Zegers nadat hij de reserves van Breskens hjad ge traind bij ons begonnen. En ook aan hem hebben we prettige her inneringen. Hij is ondertussen uitgegroeid tot een van de beste trainers van Zeeland. Waaruit blijkt dat dit geen enkel bezwaar hoeft te zijn. Reden voor ons om ook in Roovers het volste ver trouwen te stellen." Roovers heeft bij Vogelwaarde voorlopig een verbintenis van één jaar getekend. Marc van Bunderen: „Beide partijen von den een overeenkomst van een jaar het beste. Zodat je even aan elkaar kunt wennen en als het goed bevalt kun je altijd over verlenging praten." Regilio Tuur vierde op de uitdagerslijst MEXICO (AFP) - Regilio Tuur bezet op de lijst van uitdagers van de World Boxing Council (WBC), waarin de resultaten van december verwerkt zijn, de vier de plaats. Tuur moet in het zwaarvedergewicht alleen Jeff Fenech uit Australië. John Moli na uit Puerto Rico en de Ameri kaan Gabriel Ruelas voor laten gaan. De wereldtitel (WBC) is in handen van de Ghanees Azu- mah Nelson. Nederland op vierde plaats WENEN (SID) - Op de Europese ranglijst van resultaten van na tionale voetbalteams in 1991 neemt Nederland de vierde plaats in met tien punten uit zes duels. Frankrijk is eerste met zes géwonnen wedstrijden, voor Duitsland 12 uit 7) en Engeland (19 uit 12). HULST - Debby Schelfaut be reikte verrassend de finale bij de oudste meisjes in het jeugd tennistoernooi in Den Dullaert. In de halve eindstrijd schakelde zij in een spannende partij de als tweede geplaatste Sophie van Dierendonck uit. Bij de jongens tot en met 17 ver wierf Patrick Verstraeten zich zoals verwacht een plaats bij de laatste vier door een simpele winst op Tom de Keersmaeker. Kelly Bouman heeft haar kan sen op een dubbele winst in Hulst behouden. Zowel bij de 15- als 17 jarigen bereikte de Oost- burgse op opvallend gemakke lijke wijze de "halve finale. In de oudste groep wordt Nancy Ver straeten haar tegenstandster. Een categorie lager ontmoet zij Annieck de Keijzer. Deze scha kelde in twee sets Evelien Mar tens uit.Favoriet Rinke van Re- mortel ontmoette bij de jongens tot en met 13 jaar op zijn weg naar de laatste vier nauwelijks tegenstand. In de halve finale moet hij het opnemen tegen Pas cal van Poecke die Tom Huis uit schakelde. Uitslagen. Jongens t/m 17 jaar Eer ste ronde: Sebastien Rottier-Angelo van Drongelen 15-3; Tom de Rijk-Ni- colas van Poecke 7-6; Guido van Poecke-Koen Michielsen 14-0; Sam Meireson-Gert Verley 19-0; Alex Janssens-Patnck Pollet 14-4; Niek van Remortel-Edwin Valent 10-7: Tom de Keersmaeker-Koen Penne- man 16-1; Patrick Verstraeten-Sa- muel Tnjhoff 20-1. Kwartfinale: Pa trick Verstraeten-Tom de Keersmae ker 6-0 6-0. J 15. Tweede ronde Sam Meireson-Angelo van Drongelen 11- 4, Joris d'Hont-Ferry Koen 11-4: Her vee Lebbinck-Bram Dauwe 10-2; Ale xander Bauwens-Sven Matthijs 11-3. Koen Michielsen-Tom de Rijk 8-5; David Magerman-Dave Provoost 8-7; Rinke van Remortel-Wilbert Heyne 11-4; Pieter Mattijs-Jan de Pounce 6-5 Kwartfinale: Sam Meireson-Joris d'Hont 6-1 6-4; Herve Lebbinck-Ale- xander Bauwens 5-6 6-5 6-3.J 13. Tweede ronde: Rinke van Remortel- Nic Gorleer 11-4. Roel Neve-Sebas- tiaan Millenaar winst Neve, Pascal van Poecke-Dennis Vlassenrood 19- 0; Tom Huis-B art Knaapkens 14-2; Kristof Morjean-Jan Maas 11-5, Den nis Bouman-Jasper Poelman 13-0: Ruud Stevens-Alexander Bauwens 12-3: Ferry Koen-Bart de Keersmae ker 9-5. Kwartfinale Rinke van I mortel-Roei Neve 6-1 6-0; Pascal v Poecke-Tom Huis 6-0 6-2, Krisi Morjean-Ferry Koen 6-0 6-1J j Tweede ronde: Pascal van Poecl Koen van Goethem 16-2; Kevin Ei man-Jurnaan de Vlieghei- 10-5. Dj nis Bouman-Peter de Jaeger 9 Bram Cornelissen-Laurens de K( 8-7, Bart, de Keersmaeker-Jero Millenaar 9-3. Joris de Bakker-Piel Allaerts 9-4: Koen de Blieck-Frani Lippens 9-4; Stephan Wauters-D( nis Tazelaar 12-1 J 9 Kwartfina Stephan Wauters-Akhil Mussche' 0, Bernard de Mul-Wim Gorleer j 1-6 6-5; Koen van Wiel-Koen Gorlj 6-2 6-2. Halve finale Stephan Ws ters-Bernard de Mul 6-2 6-0 M Kwartfinale: Kely Bouman-Lies i Heddegem 15-0. Nancy VerstraeU Sofie Blanckaert, w.o Deby Sch faut-Liselotte Peersman 12-2; Sop! van Dierendonck-Mieke Stevens 1 Halve finale: Debby Schelfai Sophie van Dierendonck 6-4 6-5 Ml Tweede ronde Carolien Verschool Mariska Janssens 7-5; Evelien M| tens-Silvie Bauwens 11-3; Anniei de Keijzer-Francis de Koster 10' Marjorie Volckaert-Severine Kas 7 Sophie van Dierendonck-Annabeli Vlieghei-17-2; Nancy Verstraeten-S fie van Zele 17-2; Debby Schelfai Leen Demaret 11-1 Kwartfinal Kelly Bouman-Carolien Verschoo 6-0 6-0, Annieck de Keijzer-Evelij Martens 6-3 6-2.M 13. Tweede rond Winke Meulebroeck-Angelique V< bist 19-0. Mieke Meireson-Joke l mekinders 15-0; Saskia Haay< Sandra Reijkaert 15-1; Katrj Adnaansen-Veromque Verhaegi 12-1; Annabel de Clippeleir-Soph de Caluwe 13-3; Anouck Blanckaei Veronique Raes 8-7; Daphne Poll] Wendy van Poecke 10-4; Sophie v| Dierendonck-Athina Nachtegael 1 3. Kwartfinale: Winke Meulebroec Mieke Meireson 6-3 6-4: Sask Haayer-Katnjn Adriaansen 6-5 6-1. 11. Tweede ronde: Veronique Rat Lientje Berens 11-3; Inge Bloi maert-Bianca Vlaeminck 12-3. Ne Jacobs-Inge Meul 12-2. Joke G( leer-Veronique Verhaegen 7-5; Ca na van Tiggelen-Dorine Herrwej 14-1. Jacqueline Verhaegen-Pasc Bosch 12-4: Katrijn Ariaansen-Bia ca Morcus 14-1. Mieke Meireso Ruth van Laek 20-0 Kwartfinal Veronique Raes-Inge BlommaertS 6-2; Nele Jacobs-Jolce Gorleer 6-0 Carina van Tiggelen-Mieke Meiresi 6-5 6-2.M 9 Poule A: Jacqueline Vf haegen-Marianne d'Hont 9-2. Pon B' Caroline Maes-Beatrix Verhaegi 9-3; Beatrix Verhaegen-Floriani Beltman 4-4 SAS VAN GENT - In het Kiwa- nistoernooi in De Vlaanderen wordt in de poules nog' steeds verwoed strijd geleverd om een plaats op het afvalschema te verwerven. De combinatie La pidaire/De Jong opende in de C- categorie bij de heren sterk met een 10-4 winst op Geuze/Van de Akker. Bij de dames in dezelfde catego rie, waarin alleen in de poule wordt gespeeld, kwamen zowel De Schepper/Geus als Sterren- berg/Van de Velde tot winst. Laatstgenoemd duo kan door een overwinning in het duel te gen Boddaert/Poppe de winst grijpen.In het gemengd dubbel toonden Ria Sterrenberg en Hans Smolders zich al twee maal de sterksten. Adrie Ris- seeuw en Monica Schram onder vonden de sterkte van het favo riete koppel en ook het tweetal Vermeulen/Bouwens moest met 8-5 het onderspit delven. Uitslagen. HDC: Lapidaire/De Jong- Geuze/Van de Akker 10-4. De Brou- wer/Verstraete-Dieleman/Dieleman 12-1, Geuze/Van de Akker-Van Heel- sbergen/Trapman 4-9. DDC: I Schepper/Geus-Sterrenberg/Van t Velde 5-10. De Schepper/Geus-Bo daert/Poppe 7-4GDC: Sterrenbe! Smolders-Vermeulen/Bouwens 5.HDD Ranschaert/Terluin-De Ko men/De la Ruelle 6-3; Lokken/La werse-Rombout/Kop 11-4; Bertrai d'Haens-Rombout/Kop 11-4. Lau\? reijs/De Bruin-Visser/Nieuwdorp 7' Maas/Van Waesberghe-Bruggh man/Geerlings 5-5; Renique/Bd daert-Visser/Nieuwdorp 11-2. DDI Laureijns/Leroux-Pattijn/d'Haens 8-3, Laureijns/Leroux-Kolijn/I Bakker 11-2.GDD: Campbell/De V| der-Balzereit/Klaaysen 9-3; Sloove Sloover-Vercruysse/Vercruysse 4 Spuesens/De Waal-Koole/Koole lij N ijsse/Leenhouts-V antricht/V an- tricht 10-7; Sloover/Sloover-Yast xembiec/Versprille 12-0; Vercruyss Vercruysse-Van de Calseijde/Stoffi 9-4; Burgers/Karreman-Brand Gans 9-4; Karreman/Burgers-Ba daert/Adriaanse 6-11, Koole/Kod Jongelie/'Jongelie 5-7; Pattijn/PJ tijn-Gijsen/Gysen 7-7; Albicher/Ma kaay-Den Hollander/Oosthoek lOj Dieleman/Dieleman-Van de Calse de/Stoffels 5-4. Nijsse/Leenhoul Den Hollander/Oosthoek 9-5: Co paert/Laureijns-Yastrxembiec/Verv sprille 7-1Kunst/Apecechea-Vd trichUVantricht 8-4; De Mul/Ld ken-Albicher/Mackaay 12-2 sport op tv ÏE I M M I I I I ZATERDAG 09.00-10.00 EURO: International mo torsport. 10.00-12.00 EURO: Europacup ijshoc key vanuit Düsseldorf, 12.00-13.00 EURO: Worstelen. 13.00-19.30 EURO: Saturday alive: Internationaal voetbal; tennis (Da- vis cup finale), acrobatisch skiën (Free style); atletiek (cross country); Europacup ijshockey vanuit Düssel dorf 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: met internationale cross-country, voet bal (terugblik op 1991), paarderen- nen (Challow Racei. ijshockey (Schotland-Engeland) en actueel competitievoetbal. 14.00-16.00 Super: Sport. 16.00-16.30 Super: World Sport Spe cial. 18.00-18.05 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.10-19.00 Did 1: Sportschau. 18.30-19.00 Ned 1: Spoitpanorama. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.30-20.30 EURO: International mo torsport. 20.30-21.30 EURO: Funboard Hawaii. 21.30-22.00 EURO: Rally Parijs- Kaapstad 22.00-23.00 EURO: Boksen. 22.15-22.45 Ned 3: Studio Sport: met o a. beelden van de Haarlemse Bas- ketballweek 23.00-23.20 BRT 1: Sport 23.00-23.30 Super: Hang Loose: alter natief sportprogramma 23.00-00.30 EURO: Europacup ijshoc key vanuit Düsseldorf. 23.25-23.45 BBC 1: Sport. 00.30-01.00 EURO: Rölly Parijs- Kaapstad ZONDAG 09.00-10.00 EURO: Transworld sport. 10.00-12.00 EURO: Europacup ijshoc key vanuit Düsseldorf. 12.00-12.30 Ned 2: Snowboard cup Val d'Iseore. 12.00-13.00 EURO: Boksen 12.45-13.15 BRT 1: Sportmiddag: Concours Hippique in Mechelen. 13.30-14.30 RTL 4: Match Extra: vfj slag van het invitatietoernooi voi mannen en vrouwen in Apeldoorn.! 16.00-16.30 Super: World Sport Spl cial 16.10-16.45 RTL 4: Snow Magazinei 16.25-17.30 TV 5: Sports Loisus. 16.30-17.00 Super: Hang Loose alt( natief sportprogramma 16.30-17.00 Super: Hang loose 16.45-17.15 RTL 4: Match: met NB basketball, de schaats-driedaagse Heerenveen en Super Prestige vel rijden. 17.15-17.35 RTL 4: Het OlympiS nieuws: eerste van een reeks van! afleveringen, die een panoramisd blik bieden op de Olympische W terspelen die op 8 februari in Franse Albertville van start gai Vandaag met Yvonne van Gennip chef de mission Ard Schenk. 17.40-19.40 BBC 2: Rugby Speet Leicester-Barbarians. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport: ri o a. beelden van de Haarlemse B; ketballweek. 19.15-19.30 Did 2: Sport am Sonntf met o a. skispringen in Obertsdorf 2-mansbobsleeen in Königssee. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Te gr a mm. 19.50-20.30 RTL 4: Match voet) (met hoogtepunten en uitgebre samenvattingen uit de Spaanse, 1 gelse (Leeds-Manchester Unit Everton-Liverpool) en Italiaan competitie). 21.30-22.00 EURO: Rally Part Kaapstad. 22.00-23.30 EURO: Europacup ijshl key vanuit Düsseldorf. 22.30-22.50 BRT 1: Sport 23.30-00.30 EURO: Boksen 00.30-01.00 EURO: Rally Part Kaapstad. Guus Brox: „Het was in mijn tijd ondenkbaar dat mensen zonder clubliefde aan de leiding kwamen. foto John de Pater Slaapkamer en beddenspec/aa/zaak De Slaapvoorlichter voor Zeeland BflOnl Beestenmarkt 12, Goes, tel. 01100-32213

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 42