Slapstick rond Eppo Roovers L lo Wesdorp accepteert risico's van boksen Jezeten fan ledreigt Witt Volleybalheren verslaan Cuba Zeeuwen sterk op dreef in Kapelle Tennistoernooi verliest topper idoor Zeeland ruimt ter elfder ure plaats in voor topruiter in ZZ-dressuur ionze verslaggever i Gommeren PELLE - Eppo Roovers nide gisteren de inzet van rel tijdens de openingsdag i het dertiende Indoor Zee- d. De Kruininger werd deze ■k medegedeeld, dat hij van- j niet kon starten in de ZZ- jar dressuur met zijn top- ird Adron. Hoewel Roovers h op tijd had ingeschreven, tg hij van de organisatie te [fn dat de startlijst in deze riek vol was. De gebelgde po Roovers schreeuwde gis- en moord en brand, terwijl de eigenaresse van het ird de organisatie liet weten alle staten te zijn. Gister- ind laat koos het bestuur van loor Zeeland eieren voor zijn d: Roovers werd alsnog toe- rocgd aan hel deelnemers- d in Kapelle. ireden gaf de organisatie via fax op, dat er „verschillende eggingen zijn. Dat maakt het igelijk diverse ruiters van de chtlijst alsnog te laten star- bonder wie Eppo Roovers." overs liet gisteravond laat sn overigens nog niet officieel de hoogte gebracht) blijken tk te betwijfelen of dat de wa- reden was. „Het lijkt me heel rk. dat er gisteren tussen vier tien uur zoveel afzeggingen ibinnengekomen. Dat kan ei- ilijk niet", aldus de 29-jarige ter uit Kruiningen, die niette- n„blij" was alsnog in het ZZ- aar te kunnen starten. „Dan is e heisa die ik heb gemaakt, :h niet voor niets geweest. Ik b's middags om vier uur woor- jn gehad met wedstrijdsecre- ns Peter Raats en dat is nogal Jog opgelopen." irote waarde tt blijft opmerkelijk voor een «nement, dat er op deze ma- tr wordt omgesprongen met n Zeeuwse topruiter. Indoor afficheert zich naar bui- toe altijd als een warme van de Zeeuwse en zegt aan deelna- ruiters uit de provincie waarde toe te kennen, Roovers toonde tijdens de waarop hij in de L ondermeer een derde greep met Gita, dan ook enkel begrip voor de orga- Deze liet bij monde van Piet Huige en wed strijdsecretaris Peter Raats we ten, dat de Kruininger had inge schreven op het moment dat de ZZ-rubriek al vol zat. Roovers kwam daardoor op de wachtlijst terecht en ging er aanvankelijk dan ook van uit dat hij tandenk narsend aan de kant zou staan. „Schandalig is het", foeterde hij om 14.00 uur op een terras in de veilinghallen. Wachtlijst Eppo Roovers zei nooit eerder met dit soort problemen te zijn geconfronteerd. Hij begreep niet, waarom de organisatie eer der geen mouw aan het pro bleem kon passen. „Bij andere grote concoursen laat men het programma gewoon uitlopen. Desnoods mag je maar met een in plaats van twee paarden star ten. Indoor Zeeland zegt zoveel waarde te hechten aan Zeeuwse deelname, nou, dan begrijp ik De Kruininger liet weten zich een week voor de sluitingsda tum -30 november- te hebben aangemeld via de wedstrijdse cretaris van de Paardebloem, de vereniging waarvoor hij uit komt. Zijn inschrijving kwam op 29 november binnen bij de orga nisatie van Indóor Zeeland. „De organisatie kwam met het ver haal, dat ik me te laat had inge schreven. Dat klopte niet, want ik had de vier paarden waarmee ik uitkom tegelijkertijd laten op geven. In andere rubrieken kon ik wel gewoon starten. Er was te gen me gezegd dat ik in ZZ even min kon starten, als er nog deel nemers afvielen. Kwam ik als nog aan bod, dan zou ik gewoon weer onderaan de wachtlijst ge zet worden, omdat ik al met een aantal paarden in andere rubrie ken uitkom." Voor Roovers was het voorval moeilijk te verteren, omdat Adron. het paard waarmee hij in de ZZ-dressuur uitkomt, de laat ste tijd nadrukkelijk op de voor grond treedt. Zo won hij met het paard, dat afkomstig is uit Bra bant, de concoursen in Kapelle. Axel en Vlissingen. „Als ik nou niet in een van de andere rubrie ken had kunnen starten, had ik er nog mee kunnen leven. Het ergste is, dat hiertegen niet eens beroep mogelijk is. Maai' hier over is het laatste woord nog niet gezegd. Het KNF is nu niet bereikbaar, maar na Indoor Zee land zal ik zeker contact opne men met de federatie. Meer dan een berisping zit er waarschijn lijk niet in", vreesde Roovers 's middags nog. Broodroof De Kruininger beschouwde de hele affaire als een vorm van broodroof. „Er is een koper voor dit paard. Als de eigenaar het verkoopt, word ik er natuurlijk ook niet slechter van. Als ik niet deelneem, is de kans heel groot, dat de eigenaresse het paard bij een andere stal onderbrengt." hier niets van. Ik woon hier een kilometer vandaan, andere rui ters komen van ik weet niet hoe ver. Hoe valt dat nu te rijmen? Ze moeten blij zijn datje komt." De 29-jarige dressuurruiter, oor spronkelijk afkomstig uit Roo sendaal, was overigens niet de enige Zeeuwse ruiter die ont brak op de startlijst. Ook een an dere Zeeuwse topper. Suzan Malcorps uit Cadzand stond niet op de startlijst van de ZZ-ru briek, evenmin als Sylvia Steu- rijs uit Terneuzen, Piet Huige Voorzitter Piet Huige van In- door Zeeland stak gedeeltelijk de hand in eigen boezem. „We le ren elk jaar weer van onze fou ten. Ik denk dat dit keer de fout zowel bij de organisatie als de Zeeuwse verenigingen moet worden gezocht. De meeste Zeeuwse clubs hebben erg laat Eppo Roovers met Picardd's Gigi: ze moe n datje komt. foto Willem Mieras t hou nog wel van knokken, maar niet meer van ruzie monze verslaggever rt Kieft IDDELBURG - Bo Wesdorp mmert al weer zo'n vijf jaar in de weg als bokser. De 24-ja- Middelburger begon zijn in het kickboksen, 'bleef hangen' in de boks- nadat hij tijdens een uitzonderlijk voor de dag kwam. In een van tijd veroverde hij een tk in de A-klasse, de hoogste voor amateurs. Wes- irp is de enige Zeeuwse bokser niveau, en dus uniek in jn soort. 167-kilo lichte Wesdorp is al- jd een klein, iel mannetje ge- eest. Voor hem is dat echter ioit een reden geweest om aan Ei vechtsport te gaan doen. n broer Carlton Franklin was j'n acht jaar geleden Neder- nds kampioen Thai-boksen. o.Wesdorp ging vaak kijken, en lakte enthousiast. Eerst kick- ksen, maar al gauw werd hij ter bevonden voor de boks- „In mijn begintijd was het nog rammen en beuken. Ik weinig met mijn hoofd, vooral op kracht." Wes- zegt dat die onbevangen nu onmogelijk is. Het volgens hem in de A-klasse een belangrijk deel aan op spel. „Mijn tegenstanders nu zijn veel beter getraind, hebben een betere conditie en een goede dekking. Blind aan vallen kan niet meer, het staat gelijk aan zelfmoord." Beter getraind en slimmer bok send weet Wesdorp zich nu te handhaven in de A-klasse van het weltergewicht, de klasse tot 67-kilogram. Dat neemt niet weg dat hij doordrongen is van de ri sico's van het vak. Is hij bijvoor beeld niet geschrokken van re cente gevallen waarbij boksers in coma raakten? Wesdorp: „Een knock-out, of erger een si tuatie waarbij je in coma raakt, hoort erbij. Voor mij is het geen reden om voorzichtiger te wor den. Als je aan parachute-sprin gen doet, loop je ook het risico een doodsmak te maken. It's all in the game. Ik weet waar ik mee bezig ben." De bokser zegt echter geen lol te beleven aan het gericht boksen op een knock-out. „Ik kan het ook niet. Ik ben geen Tuur die zijn tegenstanders in één keer neerlegt. De combinaties zijn voor mij noodzakelijk om goed te kunnen scoren. Ik vind het trouwens ook niet aantrekkelijk voor het publiek. Dat komt vol gens mij niet op wedstrijden af waarbij ze na één ronde weer naar huis kunnen." Zelf is hij overigens nog nooit knock-out gegaan. Weet hij zich uit respect voor het publiek op de been te houden? „Nee. ik denk dat ik een te harde kop heb om onderuit te gaan. Daarbij heb ik een lage pijngrens. Ik ga gewoon door." AIDS Een ander risico dat vooral voor boksers geldt, is AIDS. Bloed neuzen, open wenkbrauwen en andere wonden leveren voor boksers direct gevaar op om be smet te worden. Hoe ervaart Wesdorp dat? „Het is moeilijk om voor- elke wedstrijd een AIDS-test te laten afnemen. Ik boks soms twee of drie gewone wedstrijden of trainingspartijen in de week. Ik ben me bewust van het risico dat ik loop. Als het virus zich doorzet, kan het de doodsklap voor het boksen zijn." Ondanks de risico's zegt hij blij te zijn in wedstrijdverband te kunnen boksen. Zijn sport heeft ervoor gezorgd dat hij buiten de ring bedeesder is geworden. „Ik kan nu in de ring al mijn agressie kwijt. Vroeger vond ik ruzie niet erg en deelde ik regelmatig klap pen uit. Nu heb ik daar absoluut geen behoefte meer aan, je staat al zo vaak in de ring. Ik hou nog wel van knokken, maar niet meer van ruzie." Dat knokken is voor hem de be- H "rijkste inspiratiebron om te blijven boksen. „Die vechters mentaliteit zit in mijn karak ter", zegt hij. De mentaliteit van oud-olympisch kampioen Bep van Klaveren moet hem dus aanspreken: „Zeker, ik vind Van Klaveren een fantastische kerel- Hij combineerde kracht met ka rakter, terwijl het ook nog de grootste schoft was die er rond liep. Als hij in de ring kwam spuugde hij eerst z'n tegenstan der op de schoenen." Uit het voorgaande zou je kun nen opmaken dat Wesdorp geen ingeschreven. We zijn hierover al eens eerder aangevallen door verschillende clubs. Aan de an dere kant hadden we niet gere kend op zo'n grote deelname van Zeeuwse ruiters. Die hebben we onderschat. Andere ruiters had den zich veel eerder ingeschre ven, omdat ze weten dat er een limiet is aan het aantal combi naties dat kan deelnemen. In to taal staan er voor ons evene ment in alle rubrieken 180 com binaties op de wachtlijst. Eppo Roovers is dus geen uitzonde ring". beweerde Huige vroeg in de avond. Huige wees er verder op. dat het bestuur de problemen zeer re centelijk uitgebreid had bespro ken. „Toen is besloten, het aan tal combinaties in de ZZ-rubriek uit te breiden van 20 naar 25 Maar dat is absoluut de limiet. Om twaalf uur uiterlijk moet het programma 's avonds klaar zijn. Op doordeweekse dagen kun nen we hier en daar nog wat schipperen, maar op zaterdag kan dat zeker niet. Dan zit het schema propvol. Dat neemt niet weg, dat ik het voor Eppo Roo vers erg sneu vind. dat juist hij niet kan deelnemen. Valt er een gaatje, dan kan hij alsnog deel nemen." Wedstrijdsecretaris Peter Raats verzekerde nog, dat die kans „ui terst gering" was. „Er staan nog vier combinaties voor Eppo Roovers op de wachtlijst en de kans dat zich nog vier deelne mers afmelden acht ik uitgeslo ten". aldus Raats. Gisteravond laat bleek plotse ling dat de woorden van Raats weinig waarde hadden. Door „verschillende afzeggingen", mag Roovers vandaag alsnog aan de start verschijnen. De Kruininger was er allerminst van onder de indruk. „Dat de zaak zo moet worden gespeeld, dat is toch ook geen manier van doen. Ik doe nu mee. maar ik denk niet dat ik volgend jaar nog start in Kapelle. Er worden steeds meer ruiters van buitenaf gehaald. De Zeeuwse ruiters moeten kennelijk maar thuis blijven. zij moeten wijken voor deelnemers van buiten Zeeland en West-Brabant. Het is niet zo. dat ik per se wil deelnemen in Kapelle. Het is graag en anders niet. Ik zit rond deze tijd echt niet meer op een concours te wachten, maai- het is in de buurt en daarom doe je mee." OS ANGELES (Reuter) - De Bl heeft gisteren in Los Ange ls, een psychisch gestoorde pnopgepakt die de Olympisch ppioene kunstrijden Katari- Witt de laatste twee jaar eft bestookt met dreigbrie- pdie voornamelijk waren sa- ingesteld uit porno-li lera- Witt, uit de vroegere DDR, 'am vrijdag in Californische 'tropool aan voor een aantal 'Ws in de Great Western Fo- in Inglewood. 47-jarige Harry Veltman in preventieve hechtenis ïomen. Hij had in 1990 en '91 itt meer dan zestig brieven ge- lurd. Hij had een obsederende 'le voor de elegante kunst ster opgevat. De inhoud was figend en obsceen. Veel brie- i waren vergezeld van naakt po's van de man. Witt had de PI van Los Angeles gevraagd pman gedurende haar verblijf van drie dagen in verzekerde be waring te houden. Voor de rechter verklaarde Velt man dat hij Witt nooit een haar zou willen krenken. „Ik houd van haar en wil met haar trou wen." In november 1990 had Veltman het ouderlijk huis van Witt in Altendorf bezocht. Hij had op de stoep een bundeltje brieven gedeponeerd en zich achter een boom verscholen om een glimp van zijn idool op te vangen bij het oprapen van de brieven: In een van die epistels verklaar de hij haar zijn onstuimige lief de, maar dreigde hij tevens met de meest verschrikkelijke din gen: „In feite ben je niet veilig in je eigen huis. Als ik kwaad in de zin had. had ik een ruit inge gooid, was ik je huis binnenge gaan. had je verkracht en ge dood voordatje de telefoon had kunnen oppakken." Bo Wesdorp: alleen maar rammen is er in de A-klasse niet meer bij. foto Ruben Oreel APELDOORN (ANP) - Cuba is een absolute topper in het mon diale volleybal. Kregen de Nederlandse mannen vrijdag in het internationale volleybaltoernooi van Dynamo te Apeldoorn een veredelde B-keus tegenover zich, de vrouwen werden met een op volle sterkte aanwezige opponent geconfronteerd. Het leidde op de eerste dag van het vierdaagse toernooi tot de logi sche nederlaag (1-3 (16-14 6-15 13-15 6-15) van de vrouwen en een even logische overwinning van de heren: 3-1 (15-2, 15-13, 12-15, 15-8) Stand: 1. Nederland 1-2 (3-1). 2. Cuba 1-1 (1-3), 3 China 0-0 Poule B Joegoslavië - Bulgarije 3-2 (15-6 11-15 15-9 8-15 15-12). Sovjetunie - Bulgarije 3-0 (15-13 15-12 15-7). Stand: 1. Sovjetunie 1-2(3-0), 2. Joegoslavië 1-2 (3-2), 3. Bulgarije 2-2 (2-6) Vrouwen: Sovjetunie - Italië 3-0 15-6 15-7 15-13), Cuba - Nederland 3-1 14- 16 15-6 15-13 15-6). Stand. 1. Sovjetunie 1-2(3-0). 2 Cuba 1-2(3-1), 3 Neder land 1-1 (1-3). 4. Italië 1-1 (0-3). van onze paardesportmedewerker KAPELLE - Het gaat goed met de Zeeuwse dressuurruiters. Was er voorheen op een con cours als Indoor Zeeland voor de Zeeuwse combinaties slechts een figurantenrol weg gelegd, nu eiste men in verschil lende rubrieken zelfs een hoofd rol op. In de rubriek LI groep 1 was er zelfs sprake van een Zeeuwse overheersing. Ilse Schroote eiste met een goed gereden proef met een totaal van 124 punten de oranje rozet voor zich op. Met op slechts één punt achterstand ge volgd door Igrid Faes met Flica RE van de Nieuwvlietse Zwin- ruiters. En Eppo Roovers met Gita op de derde plaats. Maar ookJannv de Kroo van het Vlissingse Scheldestad mocht zich met Conti tussen de prijs winnaars opstellen. De amazone uit Nieuw en St Joosland eindig de als vijfde en sleepte met een puntentotaal van 120 punten ook nog net als de andere prijs winnaars een winstpunt in de wacht. Ook in groep twee toonden de Zeeuwen zich oppermachtig. Hier ging het goud met 132 pun ten naar Elma Storm met Bas tion van de PP Schouwen en Duiveland. Bij de pony's in de klasse Zwaar mochten Sonja de Feiter met Lady Fantasie van de Schouwse Ruiters en in groep 2 een overwinningfeestje vieren. Uitslagen: paarden L2 gr.l: 1 Nicole Slabbekoorn/Galaxi, Heihof, 127, 2 Nico Beije/Casper B. Renesse. 126: 3 Anneke Phernambucq/Floriant. Weelr.. 125. L2 gr 2: 1 Tanja Geel- hoed/Bowie, Prins Auvergne. 134. 2 Dicky Wieringa/Fiona, Triton. N- Bev 127; 3 Marko van de Plasse/ Apart, Dionysius, 126: 4 Anneke Phernambucq/Floriant. 124; ,5 Jac queline bij de Vate/Heidi. Z-Bev.. 124 L2 gr. 3: 1 Dian Pijnen/Fighter. St George. 126; 2 Elly Verstrate/Phoe- nix. Së-Ros, 123; 3 Cecile Ruijgers/ Zatek, Wouw Vooruit. 123; 4 Kees van Molenbroek/Wodka. Walcheren. 122. 5 Danielle Buyck/Silver Bridge, Zwinr121. LI gr.l: Ilse Schroote/ Ostwind. Weelr.. 124: 2 Ingrid Faes,1 Flica RE. Zwinr., 123; 3 Eppo Roo- vers/Gita. Paardebloem. 121; 5 Janny de Kroo/Cont.i, Scheldestad. 120 LI gr.2: 1 Wilnva Storm/Bastion, PPCSD, 132, 2 Rina Hamelink/Ren- dez Vous. Vroont\. 128; 3 Elles Kole/ Dirk. Z-Bev., 126: 4 Joke Tuljnman/ Zalmeco, Z-Bev., 123. B gr.l: 1 Marie- Louise Moerings/Ferwanda, Heer- jansr., 137; 2 Noortje van Dijk'Gelli- cum. Mazeppn. 128, 3 Ingrid Faes/ Cadphi JH. Zwinr.. 127: 4 Carin van de Velde/Carmen. Gouwe Reyers. 126. 2e proef: l Marie Louise Moe rings/Ferwanda, 132 2 Suzette Ja- kobseiVCorona. Oranjezon, 127; 3 Mark Hoeffgen/Galant. Plantage R 124. B gr 2. 1 Ellen Bogers/Faron. Striener., 128; 2 Irma Langeraart/Fa- biola. Wouw Vooruit. 125; 3 Sandra van de Vreugde'Donar. Vroonr124. 4 Arianne Hanse/Gentleman, Schouwse R 123. 2e proef 1 Andrea Suijkerbuijk/Gaston. St Willebrord. 125; 2 Andrea Suijkerbuijk/Mon Fa- vorit. 125; 3 Ellen Bogers/Faron. Striener.. 124; 4 Arianne Hanse/Gent leman. Schouwse R.. 122 Pony's Z gr.l: 1 Chantal Verschoor/ Develr. 192. 2 Berend Odink/Floris. 's Gravenhof, 184; 3 Jessika Pron- kers/Phily, Prins Auvergne, 175. Z gr.2; 1 Sonja de Feiter/Lady Fanta sie, Schouwse R., 188; 2 Joy de Win- ter/Renate. Sé-Ros. 176. 3 Miranda van de Lagemaat'Urbi, Mustang. 168. Proef 2 Berend Odink/Floris, 209; 2 Jessica Pronkers/Phily, 197, 3 Chan tal Verschoor/Verginia, 196: 5 Sonja de Feiter/Lady Fantasie. 184 Afsluiting De Kiir op muziek vormt van avond de afsluiting van de twee de dag van het dertiende Indoor Zeeland. Ongetwijfeld een pu bliekstrekker. maar vooraf ko men voor het eerst in de veiling hal in Kapelle ook de nationale rubrieken aan bod. Programma voor vandaag, paarden: 09.00 uur: 1ste proefklasse Ml, M2 en Zl, 12.00 uur: nationaal ZZ licht en Z2 (2de proef Zl): 13.00 uur: 2de proef M2, 14.00 uur. nationaal ZZ zwaar: 14.45 uur Prix St George; 15.15 uur: lste proef Z2. 18.00 uur: 2de proef Z2; 19 45 uur Officiële opening omlijst door muziekkorps Jonge Kracht; 20.30 uur: Kür op muziek niveau In termediaire I. afgewisseld met de vol gende showrubrieken: tuigpaarden- show. vrijheidsdressuur minipaard- jes en show Mini Maxi. fan is van zwaargewicht Arnold Vanderlijde, De Limburger pro beert al jaren met zijn techni sche manier van boksen en goed verzorgde voorkomen de boks- sport in een ander daglicht te zettem Toch is Wesdorp wel de gelijk een bewonderaar van de donkere Nederlander: „Vander lijde wordt regelmatig omlaag gehaald, maar hij heeft wel een fantastische lijst van prestaties op zijn naam. Hij is niet te aar dig. Wie niet sterk is moet slim zijn. Ik wou dat ik zijn staat van dienst had. Nee, binnen de boks- wereld krijgt Vanderlijde niet de waardering die hij verdient." Wat betreft zijn ambities is Wes dorp duidelijk. „Het is afhanke lijk van de resultaten. Ik hoor nu bij de top vijf van Nederland in het weltergewicht. maar ik denk dat ik niet goed genoeg ben om prof te worden, hoewel ik het wel graag zou willen. Mijn leeftijd speelt ook parten. Ik ben bijna 25 en dat is eigenlijk al oud voor een bokser." Dat hij ook als bokser nog ge noeg jeugdig elan heeft kan hij op zaterdag 11 januari bewijzen. Dan wordt in sporthal Baskens- burg een groot boksgala gehou den. De Middelburger mikt voor de nabije toekomst vooral op dat evenement. „Eindelijk een wedstrijd die ik voor eigen pu bliek kan boksen. Normaal vecht ik altijd in andere delen van het land. Nu kan ik vrienden en bekenden laten zien wat ik kan. Ik ben gemotiveerder dan ooit." Agostini directeur Italiaanse renstal ROME (AFP) - Oud-wereldkam pioen Giacomo Agostini is toe gevoegd aan de directie van de Italiaanse motorsport-renstal Cagiva. De 49-jarige Italiaan, met vijf tien wereldtitels en 122 overwin ningen de succesvolste coureur aller tijden, tekende een con tract voor één seizoen. van onze verslagever GOES - De organisatoren van het indoor-tennistoernooi in Goes kregen gisteren met een forse teleurstelling te maken. De bij de dames Bl als eerste ge plaatste Nathalie Thijssen ver liet geblesseerd het toernooi. Thijssen kreeg in haar poule wedstrijd tegen Mariels Ver- paaien last van een oude enkel blessure waardoor verder spe len onmogelijk werd. Door het wegvallen van Thijssen is de als tweede geplaatste Mar- jon Copier plotseling de grote fa voriet. De belangrijkste uitslagen van gis teren waren: Dames Bl: poule A: Angela Latuhe- ru-Mariels Verpaalen 3-4. poule B: Marion Coupier-Chantal van Schelven 4-3, Marion Coupier- Annemarie BruynzeeL 9-2. Marion van Schelven-Annemarie Bruynzeel 10-2. poule C: Michelle Steffen-Ingnd de Vries 8-3, Michelle Steffen-Esther Vendrik 11-3. Dames Cl: poule C: Mariëlle Ridde- nkhoff-Enca Ouwehand 5-8, Mariëlle Riddenkhoff-Marjolein Meulenberg 2-11, Eric Ouwehand-Marjolein Meu lenberg 9-3. Heren Cl: poule A Dennis van't We- steinde-André Goedegebure 5-5, Theo Andela-André Goedegebure 4- 8. poule C: Robert Springer-Ramon de Jong 8-2, Ramon de Jong-Dennis Huige 2-6. poule D: Arthur Jan Roose-Marco Jongsma 7-4, Arthur Jan Roose-Jur- jen Mooybroek 6-3, Marco Jongsma- Jurjen Mooybroek 3-9. Heren dubbel B: poule C: Maandag/ Thorenaar-Schouw/Jongsma 5-6, Maandag/Thorenaar-Van de Grui- ter/Meyers 4-5, Schouw/Jongsma- Van de Gruiter/Meyers 8-2. poule D: Van de Meer/Zuidweg-Pie- ters/Verstraaten 4-7, Van de Meer/ Zuidweg-WolfertfVerschuure 2-10. Gemengd dubbel B: poule C De Vries/Van Dijk-Suikerbuik/Van de Gruiter 5-6, De Vries/Van Dijk-Hoek/ Van de Boom 10-3, Suikerbuik/Van de Gruiter/Hoek van de Boom 8-4, Fataal ongeval bij paardenrace WOLVERHAMPTON (Reuter) - Een ziekenbroeder van een am bulance is vrijdag verongelukt tijdens paardenraces in Wolver hampton. De 55-jarige Bob Cor- field viel uit de ziekenwagen die achter de koers aanreed. Daarbij liep hij fataal hoofdletsel op. Autosport Sabah (Lib). Parijs-Kaapstad. Stand na tweede etappe Sirte-Sabah: Au to: 1. Servia/Puig (Spa) Lada 6.04.35. 2. Saby/Miamon (Fra) Mitsubishi 2.15. 3 Shinosuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 9.04, 33. Tijsterman (Nedi Toyota 2.09.57. 76. Van Tuyl/Winkler (Ned) Toyota 3 22.09. Motor: 1. De Petri (Ita) Yamaha 7.13.03, 2. Peterhansel (Frai Yamaha 7.21. 3. LaPorte (VSt) Cagiva 7.57. Basketbal Haarlem. Basketbal Week, tweede dag: groep C: Tallinn (Est) - Akrides (Ned) 92-71 (50-30). Toeschouwers: 2000. Biljarten Zunderl. Internationaal toernooi driebanden, eerste dag: Groep. A: Raymond Ceulemans (Bel) - Broe ders (Ned) 33-50 in 32 beurten. Stroobants (Bel) - Van der Smissen (Ned) 42-50 (49) Groep B: Blomdahl (Zwe) - Van de Ven (Ned) 50-24 (22). Burgman (Ned) - Van Kuijk (Ned) 50- 42 (37). Groep C' Bi talis (Frai - Haver- mans (Ned) 50-35 (37), Van Bracht (Ned) - Arnouts (Ned) 33-50 (34). Groep D' Dielis (Bel) - Valentijn (Ned) 50-24 (32), Jaspers (Ned) - Cau- dron (Bel) 50-48 (32). 7),Politeechnica - Blauw Wit 24-13 (12-5). Stand: 1. Drott 2-4, 2. V en L 2-2, 3. Politechnica 2-2, 4. Blauw Wit 2-0. Schaatsen Heerenveen. Marathondriedaagse. 1 km tijdrit: 1Kuiper (Konica) 1.30,32. 2. Grimbergen (VGZi 1.31,95, 3. Bruins (Zuid-Holland) 1.32.53,4 Kra mer (Klerxi 1.32.58. individuele wedstrijd. 30 ronden: 1 Huitema (Aegon). 3. Vunderink (Wehkamp), 3. Stam (Klerxi Schaken Reggio Emilia (Ita). Internationaal toernooi, eerste ronde: Karpov (Rus) - Beljavski (Oek) 1-0. Khalifman (Rus) - Poloegaievski (Rus) 1/2-1/2, Ivantsyoek (Oek) - Gelfand (WRus) 1/ 2-1/2, Anand (Ind) - Salov (Rus) 1-0. Goerevitsj (Bel) - Kasparov (Rus) 0-1. Groningen. Grootmccstergroep, zes de ronde: Romanisjin (Rus) - Bren- ninkmeijer (Ned) 1-0, Hansen (Den) - Ftacnik (Tsj) 1-0, Schmittdiel (Dui) - Christiansen (VSt) 0-1, Sokolov (Joel - AkopiamRus) 1-0, Piket(Ned) - Dre- jev (Rus) 1-0. Stand: l Christiansen 4,5, 2. Piket 4, 3. Hansen 3.5, 4. Akopian, Romanis jin, Sokolov, 3, 6. Drejev, Ftacnik, Schmittdiel 2,5, 10. Brenninkmeijer 1,5. Wielrennen Handbal Geleen/Beek. Limburgse handbal- dagen, eerste dag: poule A: ASK Minsk (Sov) - Sparta Praag (Tsj) 32-16 (17-7). Sittardia iNed) - Wybrezeze (Pol) 22-21 (15-8). Sittardia - ASK Minsk 20-30 (11-16), Sparta - Wybre zeze 21-31 (14-14). Stand: Ï.Minsk2-4, 2. Wybrezeze 2-2. 3. Sittardia 2-2, 4. Sparta 2-0. poule B: Blauw Wit (Ned) - Drott Halmstad (Zwei 20-31 (9-14). V en L (Ned) - Politechnica Timisoara (Roe) 25-16 (11-9). V en L - Drott 19-22 (11- Loenhout (Bel), veldrit. Trofee der wegrenners: 1. Verhoeven (Ned) 1.04.27, 2. Museeuw (Bel) 0.30, 3. Hey- len (Bel) 0.40. Cross der Azen: 1 De Bie (Bel) 1.03.07. 2 Van Bouwel (Bel), 3 Simunek (Tsj) 0.36, 5. Frank Groe- nendaal (Ned) 0.48 IJshockey Esbjerg (Den). Vierlandentoernooi: Nederland - Joegoslavië 8-2 (2-0 2-1 4- 1). Bijzonderheid: Joegoslavische ploeg bestond uit uitsluitend Ser viërs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15