Crisis in de Sovjet-sport ïïjssen en Copier aan elkaar gewaagd PZC Dick Jaspers is vol goede moed Michiel Pieters op de wachtlijst sport 43 Politieke veranderingen eisen hun tol Schaaktitel voor Short Zeeuws kampioenschap schaatsen op De Uithof ZATERDAG 21 DECEMBER 1991 __l MOSKOU (AP) - Twee maan den voor het begin van de Olympische winterspelen ligt het eens zo machtige Sovjet- sportsysteem in duigen; Sov jet-sterren van weleer schitte ren niet meer of komen nu voor onafhankelijke republie ken uit en de sportorganisa ties worden verscheurd door politieke onenigheid. De politieke veranderingen die het Sovjet-imperium in elkaar deden storten hebben ook hun tol geëist in de sport. Deze maand leidden ze tot de ophef fing van het bureau dat het wel en wee van kampioenen als de gymnasiaste Olga Korboet. polsstokhoogspringer Sergej Boebka. basketballer Arvidas Sabonis en kunstschaatsers Loedmilla Beloussova en Oleg Protopopov zeer nauwlettend in de gaten hield, vooral wat betreft hun rechtgeaardheid in de communistische leerstellin- „We maken een moeilijke pe riode door", zegt Vitaly Smir- nov, de voorzitter van het Olympisch Comité van de Sov jetunie. Maar Smirnov voor spelt dat zijn land bij de Olym pische Spelen van 1992 met meer medailles naar huis zal gaan dan enig ander land. net zoals de Sovjetunie in het ver leden heeft gedaan. Zelfs als het verenigde Duitsland meer plakken wint bij de winterspe len in het Franse Albertville, dan zullen de Sovjets aan de haal gaan met de zomerspelen in Barcelona, zegt Smirnov. Ofschoon de pas onafhankelijk geworden Baltische Staten - Estland, Letland en Litouwen - afzonderlijk teams zullen stu ren, hebben de andere twaalf Sovjet-republieken in novem ber besloten een gezamenlijke delegatie af te vaardigen. Ze zijn het echter nog niet eens ge worden over de vlag die de sportlieden zullen dragen, als mede over het embleem en het uniform. Verder hebben ze nog niet kunnen besluiten wat te doen na 1992. Smirnov erkent dat de toe komst van het land als groot macht op sportgebied afhangt van het woordje „als". „Als we een gezamenlijk team kunnen houden, als we het team kun nen voeden, kleden en uitrus ten en naar de wedstrijden kunnen sturen, dan blijven we nummer één". Tot de problemen die het ge volg zijn van de politieke ineen storting van het land behoren onder andere het verlies van re geringssubsidies en het zoge noemde „wegvloeien van spier kracht". Vele Baltische atleten hebben het nationale team ver laten om voor hun eigen vader land uit te komen en andere sporthelden hebben lucratieve contracten afgesloten in het westen. De sport in de Sovjetunie kent ook een groot gebrek aan orga nisatie sinds vorige maand het sportagentschap Gossport werd opgeheven. De Russische president Boris Jeltsin beze gelde het lot van het agent schap toen hij de geldkraan dichtdraaide voor meer dan 70 Sovjet-ministeries en -departe menten. Gossport werd door de atleten gehaat wegens de inbreuk in hun persoonlijke levens. Niet temin betaalde het agentschap de salarissen van 23.000 sport lieden, financierde het de trai ningskampen en sportscholen, verstrekte het visa, transport middelen en medische dien sten aan deelnemers aan de Olympische Spelen. Voor de overname van de functies van Gossport door andere instellin gen is geen enkele regeling ge troffen. Prestige-zaak Het is al met al een bittere pil voor de Sovjets, die tot voor kort werd voorgehouden dat overwinningen op sportgebied het bewijs waren van de supe rioriteit van het communisme. Sport was een nationale presti- gezaak en werd met alle moge lijke middelen ondersteund, hetgeen leidde tot verbluffende resultaten. Sinds de Sovjetu nie in 1952 begon deel te nemen aan de Olympische Spelen ver overde ze 1.212 medailles, meer dan enig ander land in die pe riode. De Verenigde Staten hebben in totaal meer medail les gewonnen, 1.904 stuks, maar doen dan ook sinds 1896 mee. Al enkele jaren voor de misluk te communistische coup van augustus tegen Sovjet-presi dent Michail Gorbatsjov dreig den de Baltische landen, Geor gië en andere naar onafhanke lijkheid strevende republieken hun atleten terug te trekken uit de nationale teams. Maar met de verjdelde coup is ook op sportgebied de macht versneld overgeheveld naar de republie ken. De onafhankelijkheid van de Baltische landen werd er kend door buitenlandse rege ringen en het Internationaal Olympische Comité. „De Baltische landen zijn een ernstig verlies", zegt Viktor Mamatov, een hoge functiona ris van Gossport. die was be last met de afvaardiging naai de winterspelen. Hij noemt met name Ailar Levandi, die nu voor Estland uitkomt op zijn specialisme, de biathlon, een gecombineerde schiet- en lang- laufwedstrijd. „Dit was een van de gouden medailles waar we op rekenden", aldus Mamatov. Parasitair Functionarissen voorspellen dat de Sovjets zich op lange termijn minder zorgen zulleh maken over het verlies aan in dividueel talent dan over het intrekken van de overheids subsidies. Smirnov zegt dat de sport in de Sovjetunie voor heen „volledig parasitair" was. De regering tastte tot onderin de geldbuidel om het een kam pioen naar de zin te maken. „We wisten dat iedere sportor ganisatie van jaar tot jaar gefi nancierd zou worden...Dit zette ons er niet toe aan onderne mend te zijn." Door de economische crisis is het voor sport beschikbare geld meer dan op. Gossport, dat haar hoofdkwartier heeft in een grijs, vier verdiepingen te lend gebouw bij het Lenin-sta- dion in Moskou, werd meer en meer gezien als een irrelevante instelling waar uitsluitend bu reaucraten werkten. Haar macht is overgeheveld naar de afzonderlijke sportbonden, die proberen geld aan te trekken van sponsors. De bonden hoe ven niet langer de goedkeuring te hebben van de regering voor het sturen van sportlieden naar wedstrijden in het buiten land. De positie van Gossport werd na de coup verder verzwakt doordat verschillende repu blieken. waaronder het mach tige Rusland, verklaarden dat ze al de Sovjet-bezittingen zou den overnemen, inclusief de sportvoorzieningen, „Rusland en de republieken gebruikten de putsch om alles voor zichzelf in te pikken", zegt Mamatov van Gossport. Maar Gossport verloor al voor de coup haar greep op de sport Haar jaarlijkse budget van 150 miljoen roebel was bij lange na niet genoeg om de stijgende kosten te dekken. Voor medi cijnen, apparatuur en reizen naar het buitenland zijn vreemde valuta's nodig, maar die leverde de regering niet meer. Het bureau raakte drie jaar geleden ook een bron voor buitenlandse valuta's kwijt toen sportmensen als de ten nissers Andrej Tsjesnokov. en Natalia Zvereva begonnen te weigeren het door hen gewon nen prijzengeld aan de staat over te dragen. Gossport moest de broekriem aanhalen, waar door het nationale zwemteam dit jaar bij slechts twee wed strijden in het buitenland aan wezig kon zijn in plaats van bij de gebruikelijke vijf evenemen ten. Niet dood De Sovjet-sport mag in een cri sis verkeren, maar atleten, trai ners en sportfunctionarissen zeggen dat ze nog met dood is. „We hebben van die fanatieke trainers, die getalenteerde sportlieden ontdekken en ze le ren van sport te houden - van basketball te houden bijvoor beeld", zegt Sergej Basarevitsj, sterspeler van het Olympische basketballteam. Zelfs Leonid Dratsjevsky. de tweede man van Gossport en de man die de liquidatie van het agenstschap in goede ba nen moet leiden, voorspelt dat de Sovjet-sport de crisis zal overleven. „Het is ondenkbaar dat we de Sovjet-sport zouden laten sterven. Het zou net zoiets zijn als theater, litera tuur of muziek laten sterven", aldus Dratsjevsky. „We heb ben een groot land met 300 mil joen mensen, met een enorm potentieel, een sporttraditie en mensen doen het goed." eugdige tennissters zijn favorieten voor eindoverwinning kersttoernooi Goes in onze verslaggever icq van den Velde iRNEUZEN - Ze gelden als dé «istormende talenten van het leuwse damestennis. Marjon ipier (15) presteerde het al op ■jarige leeftijd de Zeeuwse ti- Ibij de dames binnen te sle- rc en Nathalie Tijssen (16) is huidige Zeeuwse kampioen, kei op de binnenbaan als bui- nbaan. En als alles precies zoals gepland, staan ze op I december tegenover elkaar de finale van het jaarlijkse irsttoernooi in de tennishal helde-International in Goes. tjeugdige tweetal van Animo Terneuzen is namelijk op het rk bezette toernooi geplaatst de nummers één en twee in eindrangschikking bij het da- senkel B. Daarbij is Nathalie ssen de beoogde nummer één Marjon Copier nummer twee. zijn er zelf overigens nog niet ';er van dat ze ook daadwerke- in die volgorde zullen eindi- „We ontlopen elkaar niet !l", blikt Marjon Copier voor op een eventuele krachtme- „Misschien dat Nathalie op binnenbaan iets sterker is." Nathalie Tijssen: „In het ver en won ik altijd van Marjon, iar de laatste keer dat we te- elkaar speelden, won Mar- We zijn aan elkaar ge- a£d." ssen en Copier kunnen zelf arschijnlijk het beste inschat- hoe de onderlinge krachts- •houdingen liggen, want ze men elkaar door en door. Sa- li volgen ze de groepstraimn- van de Ador-tennischool in Braakman en meestal rijden ook nog samen naar de trai- toe. Tenniscrack Rob Si ll heeft beide speelsters als itier een paar uur per week Ier zijn hoede en schetst de houdingen als volgt: „Natha- op het moment Zeeuws opioene dus dat zegt vol- mde. Marjon volgt zeer aar- in haar spoor." cwel de Zeeuws-Vlaming ot dat hij op het moment rkt met twee veelbelovende geren, waakt hij er voor om al grote verwachtingen te wek- „Het is nu nog moeilijk te Igen of ze zullen doorstoten sr de nationale top. Marjon pier behoort op het moment he top acht van Nederland in &r leeftijdsklasse, maar dat 't nog vrij weinig. Pas als ze errassing 'jaar ot zeventien zijn, begint is een beetje mee te tellen, lis nu te vroeg om wat te zeg gen. Ze hebben in ieder geval ge noeg ambitie." Marjon Copier zorgde ruim een jaar geleden voor een daverende verrassing op de Zeeuwse kam pioenschappen in Middelburg. Na slechts een jaar eerder nog te zijn gehuldigd als kampioene in de C2-klasse, bleek ze plotseling de sterkste B-dame door achter eenvolgens Angela Latuheru. Isabelle Leenhouwers en Marjo lein Kodde te verslaan met dege lijk spel vanaf de base-line. „Ik ben van nature een verdedigen de speelster", legt Copier uit, die het kampioenschap inmiddels al niet meer ziet als een hoogte punt. „Ik ben dit jaar op de Ne derlandse kampioenschappen voor speelsters tot en met 16 jaar tot de kwartfinales doorgedron gen. Dat vind ik totnutoe het hoogtepunt." Marjon Copier woont al vanaf haar geboorte in het Belgische Stekene, waar ze ook haar eerste klappen met een tennisracket uitdeelde. Op dertienjarige leef tijd wilde ze bondstraining gaan volgen en dat bleek onmogelijk in Belgie. Als Nederlandse was het dan ook niet meer dan lo gisch dat ze haar heil een paar kilometer verder zocht bij Ani mo. waar ze nu onder de hoede is van Rob en Mike Simon. Marjon Copier traint op het moment zo'n drie keer in de week. „Een uur privé-training en een uur conditie-training van Rob Si mon. En verder heb ik één uur in de week districtstraining van Jan-Willem Baars." Ambities? De spholiere aan de wetenschappelijke A („Dat is te vergelijken met het VWO in Ne derland") loopt er over van. „Na tuurlijk moet ik eerst mijn school afmaken, maar daarna zou ik me ooit nog eens een jaar volledig op het tennis willen con centreren. Gewoon om te kijken hoe ver ik kan komen", zegt ze. En enigszins dagdromend voegt ze er aan toe: „Mijn ideaal is om ooit nog eens op Wimbledon te spelen, of een ander Grand Slam-toernooi." Volgend seizoen zet ze in ieder geval een stap in de goéde rich ting door het Terneuzense Ani mo te verlaten voor hoofdklas ser ELTV uit Eindhoven. Daar door komt ze plotseling uit op het op één na hoogste niveau van Nederland. „Een vriendin netje van mij speelde al voor ELTV en via haar ben ik daar ook terecht gekomen. Ze misten een speelster en ze vroegen me", aldus Copier, die nog niet weet wat haar precies te wachten staat. „Het is een hoog niveau. Misschien word ik wel van de baan geslagen." Natalie Tijssen was in haar aller jongste tennisjaren nooit een ta lent. Op achtjarige leeftijd speel de ze al in wedstrijdverband, maar „ik verloor bijna altijd", nennnert ze zich. „Totdat ik een keer aan de Zeeuwse kampioen schappen meedeed. Daarna ging het plotseling een stuk be ter." De Hulsterse kreeg al snel te ma ken met Stephanie Rottier, mo menteel uitkomend voor Jong Oranje en destijds vaak een op- ponen te van Nathalie Thijssen. „Ze was precies een jaar ouder. Bij de Zeeuwse kampioenschap pen werd ik meestal het ene jaar tweede achter haar. En een jaar later werd ik dan eerste omdat ze in een andere leeftijdsklasse speelde." Hoewel Rottier nu op nationaal niveau is doorgebroken, ziet de scholiere aan het LBO-Rietvliet de speelster uit Sint Jansteen niet als een voorbeeld. „Een voorbeeld? Nee hoor, niet echt. We hebben een andere trainings methode en ook in de omgang verschillen we nogal. Stephanie is niet erg spraakzaam, ik praat graag met iedereen." Dit jaar vestigde Nathalie Thijs sen de aandacht op zich door zo wel binnen als buiten de Zeeuw se titel op te eisen. En dat terwijl ze aan een jaar bezig is, waarin de meeste aandacht wordt ge vraagd door haar examens op school. „Ik speel dit jaar minder toernooien. Het is vooral trai nen", zegt Nathalie, die de school nog steeds boven het ten nis kiest. „Ik wil zo hoog moge lijk spelen, maar niet ten koste van alles. Mijn schooldiploma is op het moment het belangrijk ste." Nathalie Tijssen (links) en Marjon Copier staan ondanks hun jeugdige leeftijd nu al aan de top van het Zeeuwse damestennis. fotoCamile Schelstraete GOES - Vorig jaar eindigde hij nog op een tweede plaats op het Akai-kersttennistoernooi in Goes, maar dit jaar is het nog maar de vraag of hij er überhaupt bij is. Michiel Pieters schreef zich te laat in voor het grootste indoor-tennistoernooi van Zeeland, waardoor hij nu eerste reserve is en alleen stilletjes mag hopen, dat iemand op het laatste moment verstek laat gaan. Pieters is er min of meer het slachtoffer van dat het toernooi in Goes zo langzamerhand uit zijn voegen dreigt te barsten. Maar liefst 350 deelnemers komen van 26 december tot en met 31 de cember in actie in de tennishal van Schelde International in Goes-Zuid en werken 665 wedstrijden af. „We zitten aan het abso lute maximum", verklaart wedstrijdleider Warren Wieten. die weet dat behalve Michel Pieters nog veel meer tennissers teleur gesteld zullen zijn. „De inschrijfdatum is op 13 december geslo ten. Er staan zeker honderd mensen op de wachtlijst." Het kersttoernooi dat voor de tiende keer gehouden wordt is zo langzamerhand een begrip geworden. Wieten: „Reden voor het succes is ook dat we bij de poule-wedstrijden twee van de drie deelnemers over laten gaan naar de volgende ronde. De meeste spelers komen daardoor meer in actie dan bij andere toernooi en." Het toernooi werd vorig jaar nog opgesierd door de komst van een Israëlische jeugdploeg van trainer Hans Felius, die meteen de hoofdprijzen bij de dames en heren in de wacht sleepten. Dit jaar zijn ze niet aanwezig om de titels te verdedigen. Wieten: „Toch denk ik dat we weer een aardig deelnemersveld hebben. Zo speelt bij de heren ook Ton van Rijthoven, het service-kanon uit Roosendaal, mee Geplaatste spelers bij het heren-enkel B zijn: Ton van Rijthoven 111. Mike Simon (2). Serge Carpentier (3). Marcel Wolfert. Kees Oostrom en Joost Thorenaar Dames enkel B: Nathalie Thijssen tl), Marjon Copier (2i en Michelle Steffen De heren in het enkelspel B komen zaterdag 28 december voor het eerst in actie, de dames in het enkel B een dag eerder, op vrijdag. Het speelschema is als volgt: donderdag 26 december 8.30 uur tot 23 30 uur, 27 Pm 30 december 8.30 tot 00 15 uur en 31 december 8 30 tot 16.00 uur Alle wedstrijden, zowel in het enkelspel als het dubbelspel en gemengd dubbelspel duren 45 minuten. TOKYO (ANP) - Dick Jaspers speelt vandaag (zaterdag) in de voorronde van het vijfde en laatste toernooi om de World Cup driebanden tegen de Frans man Robert Weingart. Bij winst ontmoet de Nederlander in'To- kyo vervolgens de Belg Ray mond Ceulemans, de favoriet voor het prolongeren van zijn mondiale titel. „Een lastige jongen, maar ik moet hem wel de baas kunnen", zo omschrijft Jaspers zijn eerste opponent. „Maar daarna wordt het pas echt interessant". Jaspers bewaart goede herinne ringen aan zijn voorgaande duel met Ceulemans. eerder dit sei zoen bij zijn World Cup-debuut in Gent. „Toen heb ik hem ver slagen. Daarna heeft hij drie keer de finale bereikt, ja. maar ik heb goede hoop dat het nu weer zal lukken hem het leven zuur te maken. Ceulemans moet win nen om hier wereldkampioen te kunnen worden, ik had van die extra druk op zijn schouders te kunnen profiteren." Na de toernooien in Gent. Ber lijn, Palma de Mallorca en Seoul bezet Jaspers de vierde plaats. „Ben ik heel erg tevreden mee", aldus de Brabander die het jaar maar al te graag op goede wijze wil afsluiten. Hij hoopt zich dan ook te kunnen revancheren voor zijn mindere presteren in het vo rige toernooi in Seoul. „Toen verloor ik in de kwartfinales van de Japanner Mano. Onnodig." In dat positieve kader past ook de intentie-verklaring' die de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond donderdag met de Vereni ging van Grand Prix Spelers be reikte. „Ik was ervan overtuigd dat het goed zou komen Geluk kig lijkt het eindelijk nu zo ver te LONDEN (Reuter) - Nigel Short heeft het eerste Engelse schaak kampioenschap veroverd. Short, op de ELO-lijst de best ge klasseerde schaker buiten de ge desintegreerde Sovjetunie, ver sloeg Michael Adams. Een twee kamp over vier partijen eindigde gelijk. Short won vrijdag twee tie-breaks. Adams wordt gezien als een van 's werelds sterkste jonge schakers. zijn. want iedereen was het ge zeur beu. We hebben te maken met volwassen mensen. Al was het voor beide partijen niet ge makkelijk toe te geven, uitein delijk is het toch opgelost en kan ik Nederland over vijf maanden bij het Europees kampioen schap in Cairo gaan vertegen woordigen." Eerste plaats voor broers Kouwenhoven BRISBANE (ANP) - De broers Ben en Jan Kouwenhoven heb ben de vijfde race tijdens het WK zeilen in de 470-klasse ge wonnen. In het algemeen klas sement staat de tweeling op de tweede plaats, met geruime achterstand op de Duitse com binatie Hunger/S.chmit. Het evenement in Brisbane (Aus) verloopt uitstekend voor de Nederlandse mannen, met drie ploegen binnen de eerste tien. De gebroeders Schutte, elf de in de vijfde race. staan acht ste. Bergeyck en Bos. vrijdag dertiende, zijn tiende in de tus senstand. Het NOC stelt een plaats bij de eerste acht landen als eis voor uitzending naar de Olympische Spelen. Het is nog niet voorgekomen dat er drie po tentiële kandidaten zijn in de 470-klasse. Overigens is het WK pas de eerste in drie kwalificatie wedstrijden voor Barcelona. De vrouwen presteerden min der. Kramer en Stavenuiter, die het toernooi sterk begonnen, ko zen in het eerste kruisrak de ver keerde kant en kwamen als 25ste om de bovenboei. Het duo voer nog naar de zeventiende plaats. Brisbane. WK 470. mannen, vijfde race: 1Kouwenhoven/Kouwenho- ven (Ned). 2. Hunger/Schmidt (Dub. 3. Spone/Skouly (Noo). Nederlan ders' 11. Schutte/Schutte. 13. Ber- geyck/Bos, 28. Stavenuiter/Stibbe Stand: 1. Hunger/Schmidt 19 punten. 2. Kouwenhoven/Kouwenhoven 51,7, 3. Montefusco/Montefusco (Ita) 51,7. 8. Schutte/Schutte 73, 10 Bergeyck/ Bos 81, 18. Slavenuiter/Stibbe 106, 49. Wolters/Deutz 189. Vrouwen, vijfde race: 1. Bover/Mar- tin (Spat. 2 Jarvis/Tribe (Eng), 3. Moskalenko/Poholsjik iSov), 17 Kra- mer/Stavenuiter, 18 Ammerlaan/Na- dorp. Stand: 1 Moskalenko/Pohols jik 27,7, 2 Peters/Bulle (Dui) 29,7, 3. Isler/Healy (VSt) 33,1, 13. Kramer/ Stavenuiter 75, 33 Ammerlaan/Na- dorp 138. 'S-HEER-HENDRIKSKIN- DEREN Op vrijdagmor gen 3 januari 1992 houdt ijs- club 'De Poel' op kunstijs baan 'De Uithof in Den Haag het Zeeuws schaats kampioenschap op kunstijs. Deze wedstrijd is open voor leden van ijsclub 'De Poel' en andere Zeeuwse licentie houders van de KNSB. Er wordt gereden in vier cate gorieën, te weten: A, B, ve- tranen en juinioren. Voor de veteranen en de A- rijders is er een wedstrijd over 60 ronden, de B-catego- rie moet 40 ronden rijden ter wijl de strijd voor de junio ren na 25 ronden gestreden is. Door de technische com missie van 'De Poel' wordt bepaald wie bij de A- en wie bij de B-categorie behoort. De gezamenlijke start van de wedstrijden is 's morgens om 8.00 uur. ZATERDAG 09.00-10.00 EURO: International mo torsport. 10.00-11.00 EURO: Rally Parijs- Kaapstad live, 11.00-19.30 EURO: Saturday alive: met skiën om de Wereldbeker (Afda ling voor mannen vanuit St Anton, Oostenrijk), afdaling voor vrouwen vanuit Serre Chevalier (Frankrijk), worstelen. Alpine skiën vanuit Frankrijk, handbal (Brasschaat- toernooi). 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand: met golf op Jamaica, World Cup skiën, paardesport (showjumping en races), rugby om de Regal Trophy en voet bal 14.00-16.00 Super: Sporl 16.00-16.30 Super: World Sport Spe cial. 18.00-18.05 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.10-19.00 Did 1: Sportschau. 18.30-19.00 Ned 2: Sportpaqprama 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.30-20.30 EURO: International mo torsport. 20.00-22.00 BRT 2: Handbal verslag van België-Roemenie om de Euro pean Handbal Trophy en een samen vatting van Duitsland-Nederland. 20.30-21.30 EURO: Funboard special te Hawai. 21.30-22.00 EURO: Rally Parijs- Kaapstad live. 22.00-23.00 EURO: Boksen. 22.10-23.30 Did 2: Komm Zu Uns Ins Stadion terugblik op hoogte- en dieptepunten van het sportjaar 1991 22.15-22.45 Ned 3: Studio Sport, 22.30-23.00 BRT 1: Sport op Zater dag. 22.40-23.00 BBC 1: Sport 23.00-23.30 Super: Hang Loose: alter natief sportprogramma 23.00-01.00 EURO: Wereldbeker skiën mannen en vrouwen, samen vatting. 00.45-02.15 BBC 1: Golf: vanuit Ja maica. 01.00-01.30 EURO: Rally Parijs- Kaapstad. ZONDAG 09.00-10.00 EURO: Trans world sport. 10.00-21,00 EURO: Sunday alive met Skiën om de Wereldbeker (reuzensla lom voor mannen vanuit St. Anton, Oostenrijk). Super G voor vrouwen vanuit Serre Chavalier «Frankrijki. car on ice lAndros Trophy), IAAF cross country vanuit Zilvermeer te België, EK Zwemmen vanuit Gelsen- kirchen, acrobatisch skiën (Free sty le). handbal (Brasschaat-toernooi), skispringen Courchevel te Frankrijk 12.00-12.45 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 12.00-13.40 RTL 4: Match Extra: snooker Worldserie toernooi in Ant werpen. 13.40-14.00 RTL 4: Match Extra: handbal (Hermes-toemooi in Den Haag). 14.30-17.00 BRT 2: Veldlopen: cross- cupwedstrijden voor mannen en vrouwen in Mol. 15.50-18.00 Did 2: Sport Extra: World Cup Skiën voor mannen en vrouwen 16.00-16.30 Super: World Sport Spe cial. 16.15-16.45 ktl, 4: anow Magazine: wintersportnieuws. 16.30-17.00 Super: Hang Loose: alter natief sportprogramma 16.45-17.35 RTL 4: Match 17.00-18.30 BRT 2: Handbal: Euro pean Trophy 17.20-17.50 BBC 2: Ski Sunday: met 0.a een afdaling voor mannen in Val Gardena. 17.50-18.45 BBC 2: Rugby Special met o.a. reportages van de wedstrij den uit de Courage League Division 1. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.30-19.45 BRT 2: Snooker: Worldse rie toernooi in Antwerpen 18.45-19.10 RTL Sport 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.15-19.30 Did 2: Sport am Sonntag World Cup Skiën, en handbal (Duits- land-Sovjetunie). 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.30 RTL 4: Match Voetbal met o.a beelden van de Italiaanse. Spaanse en Engelse competitie 21.00-22.00 EURO: Rally Parijs Kaapstad live. 22.00-23.30 EURO: Wereldbeker skiën vrouwen en mannen, samen vatting. 22.30-22.50 BRT 1: Sport. 23.30-23.45 Ned 1: Man en Paard schaken, verslag van de tweekamp tussen Timman en Ivantsjoek 23.30-00.00 EURO: Car on ice: Andros Trophy 00.00-01.00 EURO: Boksen 00.10-01.40 BBC 1: Golf vanuit Ja maica. 01.00-01.30 EURO: Rally Parijs- Kaapstad. Tennisser Andrej Tsjesnokov weigerde driejaar geleden het gewonnen prijzengeld aan de staat over te dragen. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 43