Stormvogel slaat nieuwe weg in De Schelde succesvol in tenniscompetitie Van Leeuwen en Duits achterhalen koplopers Motorsportkalender 1992 samengesteld Frits Bakker scoort hoogste gemiddelde Eindzege tennisteam ondanks gelijk spel sport Zwem- en poloclub schenkt meer aandacht aan breedtesport Manchester weert fans tegenstanders van onze verslaggever Han Gommeren VLISSINGEN - Er zit weer le ven in Stormvogel. Volgens be stuur en kader bruist de VI is- singse zwem- en poloclub weer van activiteiten. Dat is een ge volg van de gewijzigde aanpak binnen de vereniging, die naast de preslatiesport nu ook na drukkelijk meer aandacht schenkt aan de breedtesport en opvang plus begeleiding van de jeugd. Dat zegt. trainerscoördinator Frans Bos. die samen met een grote groep trainers sinds sep tember vorm geeft aan de nieu we opzet binnen de zwemafde- ling van Stormvogel. Bos con stateert dat er een toeloop is ont staan van jeugdleden en dat de ze ook enthousiast zijn en na een kennismakingsperiode bij de club blijven. Bos: ..In het nog recente verle den kenden we een te groot ver loop onder de jeugd. Bovendien liet de samenwerking tussen de polo- en zwemaideling te wensen over. Verder werd er te weinig- gedaan voor oudere leden. Dat Van Etten rijdt selectiewedstrijd HULST - Het Hulster schaat stalent Rinse van Etten heeft zich geplaatst voor de selectie wedstrijden voor het Neder lands kampioenschap in de ca tegorie B-junioren. De zeventienjarige Van Etten behaalde het deelnameticket door in Eindhoven een vierkamp winnend af te sluiten. Aan deze wedstrijd namen vijftien junio ren van tien verenigingen deel. waaronder ook een afvaardiging van de Duitse club Erfurt. De deelnemers bestreden elkaar over vier afstanden. Rinse van Etten eindigde op de 1000, 1500 en 3000 meter als eerste. Op de kortste afstand, de 500 meter, overschreed hij de finish als tweede in een nieuwe persoonlij- ke recordtijd van 44.0 seconden. ;Op de 1000 meter klokte hij 1.27.9 minuut, terwijl de 1500 meter eveneens een nieuw per soonlijk record opleverde. Met een eindtijd van 2.13.5 minuut knabbelde Van Etten 0.7 secon den van zijn oude tijd af. Op de 3000 eindigde de Hulstenaar als eerste in 4.49.3 minuut. hebben we geconstateerd, nadat de club in samenwerking met de Zeeuwse sportraad was doorge licht. Een aantal mensen van Stormvogel heeft daarna een soort managementscursus ge volgd. We hebben de organisatie van het trainerskorps aanzien lijk veranderd." Demotiverend De Vlissingse club heeft volgens Frans Bos de verschillende trai ners meer eigen verantwoorde lijkheid gegeven. Bos; „Na het vertrek van hoofdtrainer Johan Hietbrink, want onder Hiet- brink trainden alle zwemmers op zijn schema's. Alle groepen hadden weliswaar een eigen trai ner, maar die hadden in de sa menstelling van de trainings- aanpak geen enkele zeggen schap. Dat werkte demotive rend. vandaar dat we ertoe zijn overgegaan alle trainers zelf ver antwoordelijk te laten zijn voor hun eigen groep." Stormvogel heeft, voortbordu rend op een plan dat door de zwembond is gelanceerd, de zwemafdeling in vier groepen onderverdeeld. In de zogeheten groep Aa zitten de sterkste zwemsters en zwemmers; Mela- nie Bos, Wilco van Gemert. Ste phanie Juranek en Nicolaas Ri- verola, Natasha Rijk. Marcel van Hese en Sandy Plijte. Deze staat onder leiding van Joop van Gemert. In groep A bevinden zich de talentvolle jeugd (Frans Bos: „De prestatieve toekomst van Stormvogel"), de oud-wed- strijdzwemmers en de midden moters. Tonny Dommisse heeft hierover de leiding. Daaronder volgen de B-groep (10 tot en met 13-jarigen. die voor zwemmen boven polo hebben gekozen) en de C-groep (6 tot en met 9-jari- gen). waarin de jeugd kennis maakt met zowel de zwem- als de polosport. De B-groep wordt geleid door Theo Dekker en Ad- dy Meerman, de C-groep door Marja Sanders en Carla Kuipers. Aantrekkelijker Het doel van de nieuwe opzet binnen Stormvogel is de zwem en polosport aantrekkelijker te maken voor de jeugd. „Deze sporten waren voor de jeugd dui delijk niet aantrekkelijk genoeg. De vereniging zat op dood spoor, want er was nauwelijks aanwas van jeugd. Maar we zijn inmid dels duidelijk over het dode punt heen", denkt Bos, die ervan overtuigd is dat de nieuwe aan pak de Vlissingse club geen windeieren zal leggen. Hoewel de aandacht, in tegen stelling tot de voorgaande jaren, niet meer alleen op de prestatie- sport ligt, blijven bestuur en trainers ervan overtuigd dat Stormvogel nog van zich doet spreken de komende jaren. „Het prestatiezwemmen blijft hoog in het vaandel staan, We zijn nu De trainers van Stormvogel. Van links naar rechts: Paul Jureka, Joop van Gemert, Addy Meerman, Truus Dommisse, Maria Sanders en Ria Tax. foto Oscar van Beest van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Nog voor het einde van het jaar hebben de Zeeuwse motorcrossverenigingen de kalender voor het volgend seizoen sa mengesteld. Tot nu toe staan er reeds 45 wedstrijden op, terwijl daarop de supercrossen van Aagtekerke en Kwadendamme nog ontbreken, omdat er nog geen datum geprikt kon worden. Zeelands grootste motorsportvereniging de Mc Axel voert de lijst aan met tien 'eigen' wedstrijden, een wedstrijd van de KNMV, terwijl men ook weer enkele malen gastheer is voor Belgische bonden. Nieuw in Axel is, dat de licentiehouders ook op zaterdag tijdens de RES-wedstrijden van start gaan. Voorzitter Kees Overbeeke: „De wedstrijden op woensdagavond zijn geen succes geworden, dus heb ben we naai- een andere oplossing gezocht. In het nieuwe seizoen rijden ook de licentiehouders op zaterdag." Dat gebeurt dan in een gecombineerde klasse. De 125. 250 en 500 cc starten samen, maar voor de 125 en de 250/500 cc zullen aparte klassementen worden op gemaakt. „Bij de licentiehouders is het aantal deelnemers in de 500cc-klasse ver teruggelopen zodat we die niet apart splitsen.zoals bij de ama teurs", aldus Overbeeke. Boven De Schelde voert de MSV De Uitlaat in Vlissingen de ranglijst aan met als uitschieters de strandcross op 6 september en op Hemel vaartsdag het Nederlands kampioenschap voor viertakt crossmoto ren aangevuld met de 250 cc cup, en wedstrijden voor zijspannen, quads en trikes. Daarnaast heeft de club negen 'eigen' wedstrijden op het programma staan. De Mc de Sproeier in Wemeldinge en de Mc Rilland in Rilland-Bath komen met respectievelijk zeven en zes wed strijden. De Mc Hontenisse staat geboekt voor een supercross en een wed strijd voor de Zeeuwse motorcrosstrofee, terwijl ook de club ook gastheer voor de Belgische BLB zal zijn. Dc volledige kalender ziet er als volgt uit. maart 7 Axel (114 Vlissingen (1), 21 Rilland-Bath (1), 28 Axel (2). April: 4 Vlissingen (21,11 Axel (3), 18 Rilland (2), 20 Hontenisse, supercross, 25 Wemeldinge (1), 30 Axel KNMV jeugd/regio, Vlissingen (3). Mei: 2 Wemeldinge (2), 9 Axel (4), 16 Axel (5), 23 Rilland (3), 28 Vlissingen KNMV NK 4-takt, 30 Wemeldinge (3) Juni: 6 Vlissingen (4). 8 We meldinge (4), 13 Axel (6), Rilland (4), 20 Axel (7), 27 Vlissingen (5>. Juli 4 Rilland (5), Hontenisse spring wedstrijden, 8 Vlissingen supercross, 11 Wemeldinge (5), 15 Axel supercross, 18 juli Vlissingen (6). 25 Axel (8). Augustus 1 Wemeldin ge 6,22 Vlissingen 7, 29 Axel (9) Rilland (6), September 7 Wemeldinge 7, 6 Vlis singen strandcross, 12 Vlissingen (8), 19 Rilland le Zeeuws kampioenschap, 26 Axel (10). Oktober: 3 Vlissingen (9), 10 Hontenisse 2e Zeeuws kampioen schap, 17 Vlissingen 3e Zeeuws kampioenschap, 24 finale Zeeuws kampioen schap Axel. Drie titels voor Vlissingse vereniging van onze tennismedewerker VLISSINGEN - De Schelde heeft de herfsteditie van de dis- tricts-indoortenniscompetitie succesvol afgesloten. De eerste, derde, en vierde mixed-selectie van de Vlissingse vereniging sleepten de titel in de wacht. MLTC 4 completeerde het aan tal kampioenen op deze laatste wedstrijddag van het jaar. MLTC 1 en De Stoof 2 degra deerden. De hoofdmacht van De Schelde nam dit weekeinde geen enkel ri sico in de confrontatie met MLTC en drukte dat in cijfers uit: 10-2, Het kampioenschap was daarmee een feit, want ri vaal Animo 2 was op een onover brugbare achterstand gezet. Serge Garpentier toonde zich een voortreffelijk aanvoerder door de basis voor de forse winst Le leggen. Hij versloeg Ainr Taw- fik. Lennard van de Boom klopte vervolgens Ramon de Jong. De dames Cora Cijvat en Marjolein Meulenberg waren te sterk voor respectievelijk Annemarie Bruynzeel en Eva Labruyère. Gesteund door Remco Maandag sprokkelde Amr Tawfik nog twee puntjes bijeen in de laatste speelperiode, maar meer zat er voor de Middelburgers niet in. Ondanks het meespelen van Marjolein Kodde-Cijsouw won het duo Cijvat/Meulenberg van De ScheldeTiet damesdubbel. MLTC. al sinds begin november hekkesluiter, degradeerde uit de A-poule. DOS dat ook in de ge varenzone stond, ontsprong de dans. Tegen de reserves van MLTC werd weliswaar dik verlo ren. maar omdat het duo Michel Gorsse/Serge Eude voor de eni ge. zege in de wedstrijd had ge zorgd. redde DOS het vege lijf. De reserves van MLTC wonnen alle andere partijen. Dennis de Jong in het enkelspel en Chantal de Vey en Marjet Groenleer in twee disciplines waren daarvoor verantwoordelijk: 11-1. Prestigeduel In Terneuzen eindigde het pres- tigeduel tussen de eerste keus en de reserves van Animo onbe slist: 6-6. Daardoor werden de re serves draai tweede achter kam pioen De Schelde. Guido Tol- hoek en Kelly Bouman zetten Animo 1 op voorsprong. Kim Langeraert en Annelies Everix - de laatste via een walk over - brachten de bezoekers weer langszij, waarna in de dubbels al evenmin een beslissing gefor ceerd kon worden. In groep B stond in de wedstrijd Yerseke - De Schelde 3 de titel op het spel. De Vlissingers sleep ten een puntendeling uit het vuur en dat was voldoende voor de titel. Jos Verschuure zette Yerseke op voorsprong. Hij ver sloeg Joost Grevink. Ruben Hendrikse herstelde het even wicht door Boudewijn Ruis- saard te kloppen. Jeanet Bom hielp met de zege op Monique Walraven de Bevelandse forma tie opnieuw aan een voorsprong, maar Elsa Grootenhuis ant woordde namens de gasten. Bri- git Oostrom was het slachtoffer. Beide teams bleken uiteindelijk niet voor elkaar onder te doen, want ook in de laatste speelpe riode werden de punten broeder lijk gedeeld, 6-6. Animo 3 dat begin deze maand een zware nederlaag leed tegen de Schelde 2, waardoor degrada tie een feit was. nam afscheid de ze klasse met een 10-2-nederlaag tegen Goes. MLTC 3 en de Schel de 2 waren aan elkaar gewaagd: Uitslagen: Animo 3-T.V.Goes. Ri chard van de Vrie 0-2: Remco Klaas- sen 2-2; Marije Heeringa 2-4; Yvonne Stolk 2-6, R.van de Vrie/G.J.Schelle- kens 2-8, M.Heeringa/Y.Stolk 2-10 MLTC 3-de Schelde 2. Sigvard van Olm 0-2; Sebastiaan Lmnenbank 0-4; Erica Ouwehand 2-4. Marije Delfsma 4-4; S.van Olm/S Linnenbank 4-6, E Ouwehand/M, Delfsma 6-6. C-klasse In de C-klasse werd MLTC 4 kampioen. De Middelburgers bonden degradant De Stoof 2 .aan hun zegekar, middels posi tieve prestaties van Armando Probert, Roelf ter Berg en Fem ke Jonkers in het enkel- en het dubbelspel. Alissia van Belzen moest tegenstandster Cördelie Huibregtse de halve winst toe staan, maar samen met Femke Jonkers droeg ook zij vervolgens haar steentje bij tot de 11-1-over- winning. Het als tweede geklas seerde Drive, dat kennelijk niet meer in de eigen kansen geloof de, verloor van De Stoof 1: 7-5. Kapelle finishte als derde, mede dank zij het gelijke spel tegen DOS 2, dat daardoor het vege lijf redde. Uitslagen: Drive 1-de Stoof 1. Fred Hendrikse 0-2; Jean Paul Suvaal 0-4; Marie Christine Poppe en Jeanet van Ginkel 1-5; Debbie Schell'aut 3-5. C.de Jonge/R.van Remortel 5-5; J van Ginkel/LRempt 5-7. Kapelle 1-DOS 2. Dennis Hüige 2-0; Jeroen Moeleker 4-0; Nathalie Vin- koert, 4-2. Sylvia van Hellemond 4-4; D.Huige/J.Moeleker 6-4; N.VinkoeriV S.van Hellemond 6-6. Ook in poule C heerste De Schel de. De vierde selectie, die Dau- wendaele met 10-2 klopte. van onze tennismedewerke r GOES - Het tweetal Chantal van Leeuwen/Willeke Duits is in poule A van het Tennis en Squash Promotions Jeugdcir- cuit op gelijke hoogte gekomen met de koploopsters Femke Jonkers/Annemiek Huibregtse. Het duo had dat te danken aan de maximale score, die werd ge hoekt op de Vlissingse meisjes op Murileine Kats/Ellen Brusse. In groep B vond een wisseling van de wacht plaats. Esther de Rijke en Marieke Ton namen daar via een 6-0-overwinning op Laura Beekhuizen/Marielle Eversdijk de leiding over van El len van Belzen/Barba Turlétte. Dat duo moest een veer laten te gen Suzanne Adel/Ingrid Saai man, Een niveau lager maakten de aanvoerders van de rang schikking. Robert-Paul Ferket en Eelco Eversdijk, geen enkele fout. Daar de naaste concurren ten, Edwin Nieuwland en Robert de Kok. evenmin een krimp ga ven. blijft de spanning onver minderd gehandhaafd. Van de zware nederlaag, die Rickert van de Veer en Thijs Moens in af deling D leden, profiteerde het duo Rogier van Splunder/Michel de Rooy. Zij leiden nu, voor Kees Slagboom/James Louisse en Ferry Ton/Sebastiaan Abbink. Drie formaties geven na de wed strijdronde van het afgelopen weekeinde de toon aan in poule E. Howel dit trio een gelijk pun tentotaal heeft, zien de papieren van Cynthia Westerweel en Anouk Verstraaten er duidelijk beter uit. Uitslagen, Poule A: Chantal van Leeuwen-Marileine Kats 10-2: Wille- ke Duits-Leila Brusse 10-3; Ch.van Leeuwen/w.Duit-s-M.Kats/L.Brusse 9-4 Poule B: Esmir Hoogendoonv Kim van der Kuyl l -7 Amber Wecze- poel-Kirslen van der Kuyl 0-15: E.Hoosendoorn/ AWeezepoe I - Kvu n der Kuyl. K van der Kuyl 4-6. Esther de Rijke-Laura Beekhuizen 12-1: Ma rieke Ton-Marielle Eversdijk 11-2; E de Rijke/M.Ton-L.Beekhuizen' M.Eversdijk 11-0. Suzanne Adel-El- len van Belzen 4-6. Ingrid Saalman- Barba Turlette 6-4; S.Adel/1.Saai man-E.van Belzen/B.Turlette 2-9. Poule C: Joey Langeveld-Richard de Witte 5-8. Gijs Grootenhuis-Wouter Verstijnen 4-8. J.Langeveld/G.Groot- enhuis-R.de Witte/W Verstijnen 5-7; Kees van Overloop-Edwin Nieuw land 2-10: Thijs van Overloop-Robert, de Kok 3-6. K.van O verloop/Th. van Ovcrloop-E.Nieuwland/R de Kok 4- 8. Eli Verhage-Robert-Paul l'erket 2- 7; Richard Bimmel-Eelco Eversdijk 2-13; E.Verhage/R.Bimmel- R.Fer- ket/E.Eversdijk 1-13, Jaap Vogelaar- Rutger van Dierendonck 6-5. Jos Korstanje-Olav lijnbach 5-6: J Voge- laar/J.Korstanje-R.van Dieren- donck/O.Lijnbach 5-8. Poule D: Mark Clausihg-Chris Gan 10-1; Frank Clausing-Rutger Mulder 10-5. M.Clausing/F:Clausing-Ch,Gah/ R.Mulder 10-4 Rogter van Splunder- Rickert van de Veer 12-2; Michel de Rooy-Thijs Moens 8-2; R.van Spiun- deivM.de Rooy-R.van de Veer/ Th.Moens 10-3 Kees Slagboom-Lau- ran van Win 7-2; James Louisse-Ste- fan Maljers 6-1K.Slagboom/J.Louis- se-L.van Win/S.Maljers 9-1. Jaap Pie- ters-Ferrv Ton 0-18. Ard van Mid- lum-Sebastiaan Abbink 4-7; J.Pie- t.ers'A.van Midlum-F.Ton/S.Abbink 4-7. poule E: Emmy van de Merwe- Yvonne Bom 7-5. Jantien van de Dries-Babette Bom 11-0. E van de Merwe/E de Rijke-Y.Bom/B,Bom 6-4. eenmaal een prestatieclub en geen recreatievereniging", zegt Bos. „Alleen doen we het nu op een andere manier, waardoor we denken dat zowel de zwemmers als het kader gemotiveerd blij ven." Dat de nieuwe aanpak ook prestatie! werkt, blijkt volgens Bos uit het aantal aangescherp te persoonlijke records van en kele zwemmers, zoals Marlie Braber, Mark Dekker en Yvonne Sanders. Stormvogel hoopt zich met zijn sterkste zwemgroep te handhaven in de nationale B- competitie, waarin het vorig sei zoen als tiende eindigde. Mo menteel wordt daarin de achtste plaats bezet. Polo Ook de polo-afdeling van Storm vogel. van oudsher eert wat on dergeschoven kindje, is nieuw leven ingeblazen. Dat zegt Jan Kees Mol. bestuurslid en lid van de waterpolocommissie van de' Walcherse club. „We hadden tot voor kort geen enkel jeugdlid. De situatie was dan ook uiter mate alarmerend. Op dit mo ment heeft de polo-afdeling \-uim dertig jeugdpoloers, die razend enthousiast zijn. Vooralsnog trainen ze één maal een uur per week. In februari is er hier in Vlissingen een jeugdpolo-toer- nooi. De laatste keer dat we zo'n evenement hebben gehouden, kan ik me niet eens meer herin- van onze hiljartmedewerker BIERVLIET - Waar de strijd om de persoonlijke biljartkam pioenschappen in de drie Zeeuwse districten wekelijks in de schijnwerpers komt, doen de biljartteams het (meestal) in de anonimiteit. De competitie voor teams speelt zich al' op doordeweekse avonden in de clublokalen van de deelnemen de verenigingen, omdat de weekeinden voorbestemd zijn om de acht kandidaten, die de voorwedstrijden het best heb ben overleefd, de gelegenheid te bieden hun jacht op een per soonlijk kampioenschap met succes te bekronen. Maar mis schien worden de rollen ooit nog wel eens omgedraaid. Het excuus van een mogelijk minde re publieke belangstelling snijdt geen hout meer, sinds die bij de persoonlijke titeltoer- nooien fors is teruggelopen. Dit seizoen komt die 'doorbraak' er in elk geval nog niet. De 19 driebandenteams en de 20 ploe gen uit het district Zeeuwsch- Vlaanderen. die elkaar gevon den hebben in het, librespel heb ben inmiddels de eerste ronde van de teamcompetitie achter de rug. Links en rechts moet nog wat worden ingehaald, maar be halve in Cl, waar het resultaat van de ontmoeting SBC-HBC '34 nog moet worden ingevoerd, geeft het overzicht van (waarne mend) wedstrijdleider Fred Bal- legeer uit Biervliet een vrij aar dige indicatie over het niveau waarop dit teambiljarten zich beweegt. De tussenstanden zul len bij de deelnemende clubs on getwijfeld ook aanleiding geven om een prognose te. maken inza ke het eindresultaat. In de drie poules driebanden springt een aantal zaken er met een uit. Poule I wordt, qua moyenne, aangevoerd door 'De Drie Eddy's'. In het optreden van Eddy de Baere van De Kastelein (van 0.733 gestegen naar 0.871) en het duo van Den Ouden Arend Eddy Nachte- gaal/Eddy van Goethem (res pectievelijk van 0.872 naar 0.928 en van 0.642 naar 0.723) zit mu ziek. Dat Den Ouden Arend de poulë aanvoert, verbaast nie mand. In poule II huizen een paar Zeeuwse 'kanonnen'. Theo Platjouw van ACA (goed door 0.959) is al decennia lang een topper, maar wordt in deze com petitie toch overvleugeld door Frits Bakker van KOT uit Ter- neuzen. Verrassend, omdat Bak ker toch pas sinds een paar jaar serieus driebanden speelt. Inge zet op 0.795 is de Terneuzenaar met 1.058 de enige Zeeuws-Vla ming die boven 1.000 moyenne scoort. In poule III vormen Ka- rel de Koeyer van SBC (van 0.685 naar 0.892), Jo d'Hooghe van GBC (overigens wel gezakt van 0.951 naar 0.804) en, in iets min dere mate. Jan de Rijke van De Smickel (van 0.470 naar het toptrio. De hoogste seri driebanden staat op naam Eddy de Baere met 13 caran les. In het libre is de deelname grootst op de lagere niveaus Cl-klasse (3.50-14.99) breij slechts vier clubs in competi C2 (2.00-3.99) doet het met) belangrijk beter, maar de 'wli komt hier toch uit de C4-kla (1.00-1.99), waar 10 teams zijn start. Marijn Geirland van B (van 8.79 naar 13.28 en eens van 162 caramboles), Eddy A< (HBC '34), Rob Claerhoudti Smickel). Jo Boogaert (CB Cor Verlinde (Ed Horemai Cor Dirven (Ed Horemans II), Mortier (De Smickel). J. V schuren (GBC) en W. de Ri (BCD II) zullen, vanwege de maakte progressie, waarsclt lijk met plezier aan de eer ronde terug denken. De j krijgt in het tweede part de k; om aan dit team biljarten o een prettig gevoel over te h den. De tussenstanden na de eerste roi zijn: Driebanden. Poule 1: 1. Den Oui Arend 24 punten; 2 Bierwinkeltje 3. WBC I 22. 4. CBC 14; 5. De Ka; lein 12; 6. De Smickel II 9 Poule II DOS 31. 2. Nasa 24. 3. KOT T ACA 20; 5. GBC II 18; 6. WBC II li BCD 14 Poule III: SBC 25; 2. Smickel 122; 3. GBC I 18; 4 TMW 5 WBC m 13; 6. ABC 13 Libre. C2: 1 Ed Horemans I 24; 2, Smickel 22; 3. CBC 18,5; 4. Ed H« mans II15; 5. SBC 13.5: 6. OBV121 (A-poule): 1. De Smickel 26. 2. OS 20,3 ABC 20; 4. Nasa 15; 5. BCD 8. (B-poule): 1 GBC 22: 2. BCD II2o| TMW 19; 4 Atlanta 18; 5. DOS 11. MANCHESTER (RTR) - RlJ Chester United wil met ingai van het volgende seizoen supporters van de tegensta! ders meer toelaten tot het sli dion Old Trafford. Dit om i veiligheid van de eigen fansl garanderen. Gemiddeld wordt Manchesti United dit seizoen bezocht dol 45.000 toeschouwers. De capai teit van het stadion wordt echt) teruggebracht tot 34.000. Al staanplaatsen zullen verdwj nen. „We hebben 60.000 leclenl verklaarde voorzitter Edward „Daarvan zullen we er al ef aantal moeten teleurstellen. Hl is duidelijk dat er voor de su| porters van de tegenstander di geen plaats overblijft." Sinds de ramp in het Heizelsli dion van Brussel, waarbij in 191 39 toeschouwers om het leve kwamen, heeft de UEFA stei aangedrongen op stadions rol louter zitplaatsen. mocht de kampioensvlag hijsen. Het vijftal Aart Jan de Looff, Joost Grootenhuis, Christiaan Kats, Sophie van Leeuwen en Willeke Duits tekende voor deze prestatie. Hulster Ambacht sloot de eerste competitieperio- de af met een 8-4-zege op Drive 2 en werd tweede. Animo 4 haalde genadeloos uit tegen het troosteloos onderaan staande De Westkaap. Uitslagen: Drive 2-Hulster Ambacht 1. Niek Stellenaaar 2-0; Pascal van Poecke 2-2; Sophie van Dierendonck 2-4; Nancy Verslraeten 2-6. N.Stelle- naar/A.de Mey 4-6: S.van Dieren- donck/N. Verslraeten 4-8. Animo 4-dc Westkaap 1. Mark de Bokx 2-0; Edwin van de Zeyst 4-0; Lester Bergen Henegouwen 6-0; Ma- riska P'orsir.ck 8-0; M.de Bokx/E.van de Zeyst 10-0. L Bergen Henegou- wen/M.Porsinck 12-0. van onze tennismedewerker HULST - Het tennisteam Del- forge had aan een gelijkspel te gen Fysio Tennis genoeg om in poule A2 winnaar te worden van de eerste helft van de be- drijfscompetitie in Den Dul- laert. Krieckaert, pas vorige competitie gepromoveerd naai de A2-groep, leverde een knap pe prestatie door beslag te leg gen op de tweede plaats. Luclor en Van de Hemel kwamen een puntendeling overeen, waar door beide teams degraderen. De plaatsen van deze teams wor den in de tweede helft ingeno men door Kredietbank en ERA. Beide teams staken er in de Bi- poule duidelijk boven uit. Kre dietbank (8-0-winst op het gede gradeerde Van Tienen) greep in de laatste wedstrijd de eerste plaats, omdat ERA twee punten aan Bleijenberg moest laten. Be- netton pakte op de valreep de koppositie in poule B2 omdat Trefpunt verrassend van Huvial verloor. Uitslagen. Poule A2: Fysio Tennis- Delforge 4-4; Kojo-Krieckaert 2-6. Luctor-Van de Hemel 4-4. Poule BI: Kredietbank-Van Tienen 8-0: ERA- Bieijenberg 6-2, De Letter-De Sloe bers 6-2, Poule B2: Huvial-Trefpunt 5-3; Credit Lyonnais-Messagie Goud geel 3-5; Benetton Hulst-Rentex/ Scheldelin 8-0. Poule C: Bloinmaerl- Heyndrickx 5-3; Barco-Rademakti 6-2; GTI-Van der Heyden 8-0. Eini standen eerste helft: A2: Delforgelll Krieckaert 26: Fysio 24; Kojo 16; Va de Hemel 12 (ged.); Luctor 9 (gedl BI: Kredietbank 31 (geprom.); ER) 30 (geprom De Letter 19; Bleijd berg 17; Van Tienen 15 (ged.); ij Sloebers 8 (ged.) B2: Benetton Hul) 27 (geprom.); Trefpunt 25 (geprom) Messagie 20; Credit Lyonnais 18; Hl vial 17; Rentex/Scheldelïn 13. Dames Na het 4-4-gelijke spel blijvej Tiffany en Spagaat degelijk middenmoters in de C-poule va de Hulster damescompetitie. Dl combinatie Brood/Van Schii bleef net overeind tegen Tottej Spork: 8-6. Agnes van Dam ei Annie Tottee zorgden door M winst op Tilly Everaard en Mi rian Verstraeten voor een gelijk! stand. Spork/Rubbens wart met 7-6 nipt te sterk voor Va Schie/Verstraeten. De 7-5-ovef winning van Brood/Everaardo Van Dam/Rubbens was vo doende voor de gelijke eind stand. Uitslagen. Poule A: Vogelvlucht! Deltour 0-8; Hontenisse-Veertig Plu 6-2 Poule B: Vogelvlucht II-De Vlfl bloem 2-6. Poule C: Acclivity-JamS 7-1; Tiffany-Spagaat 4-4; Doeternid toe-De Mol 2-6. Stand aan de kopd Deitour4-28; Hontenisse 4-24; Drea 3-23, B: Lelies 3-20; Eikenhof II3Ü Lappetem 3-18, C: Perdaen 3-20; A» I 3-19; Lamir 3-16. DINSDAG 09.30-11.30 EURO: Skiën om de We reldbeker: slalom voor mannen van uit Madonna di Campigiio (Italië). 11.30-12.00 EURO: Eurolympics Al- bertville. 12.00-12.30 EURO: Eurofun. 12.30-13.00 EURO: Skiën om de We reldbeker slalom voor vrouwen en mannen. 12.30-13.00 Super: Hang Loose: alter natief sportmagazine 13.00-14.00 EURO: Skiën om de We reldbeker: slalom voor mannen van uit Madonna di Campigiio (Italië). 14.00-15.30 EURO: WK Kickboksen voor amateurs vanuit Parijs. 15.30-16.00 EURO: Eurofun. 16.00-18.00 EURO: Tennis Grand slam toernooi vanuit München. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Eurogoaïs. W bal. 19.00-19.30 EURO: Eurolympics bertville. 19.30-20.05 BRT 1: Sport. 19.30-20.30 EURO: WK Triathlï vanuit Australië 20.00-21.00 Super: Prime Sport, 0.30-21.30 EURO: Rallysport Racet champions vanuit Madrid. 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieil*! 21.30-22.00 BBC 1: A Question! Sport: quiz, 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport JoW naai 22.35-22.55 BRT 1: Sport 23.00-00.00 EURO: WK Voetbal VI vrouwen vanuit China. 00.00-00.30 EURO: Eurofun 00.30-01.00 EURO: Eurosport nietf •hieffoto) legde de basis voor de winst van het eerste team van De Schelde, dat foto Oscar van Beest Serge Carpentier kampioen werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 34