bij overdracht school stappen in Meer specialismen mor Lievensberg in Bergen op Zoom laad Reimerswaal dwingt beleid voor deine kernen af Jeugdvoorstellingen rond Kerstmis streek hof Zeeman in Zierikzee onder bestuur gemeenschappelijke regeling WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 st> 1 5 onze verslaggever IERIKZEE - De rijksoverheid dinsdag de Zierikzeese Pro- !Ssor Zeeman officieel overge- ragen aan het algemeen be- juur van het gelijknamig open aar lichaam: de gemeenschap- elijke regeling regionale scho voor mavo, ha- oen atheneum. plaatsvervangend direc- voortgezet onder- P. E. van Staveren onderte- ;ende de acte van overdracht amens het rijk. voorzitter J. iroen, tevens onderwijswethou- ler van Zierikzee, plaatste zijn jandtekening namens de ge regeling. Daarmee voltrok zich, tijdens een bijeenkomst in de aula van de Professor Zeemanschool, lan delijk gezien de overdracht van de 48ste rijksschool aan de loka le overheid. De overdracht van alle 54 rijksscholen aan plaatse lijke of regionale bestuurslicha men wordt komend voorjaar vol tooid, aldus Van Staveren. Bij het definitieve einde van het rijksonderwijs op Schouwen- Duiveland werden overwegend positieve kanttekeningen ge plaatst. Maar daarnaast maak ten zowel Van Staveren als rec tor R. Soesman duidelijk er toch niet zonder enige weemoed aan voorbij te kunnen gaan. Voorzit ter Groen van de nieuwe ge- onze verslaggever 50ES - Het ziekenhuis Lie- jensberg in Bergen op Zoom jtreeft de komende jaren naar icn uitbreiding van chirurgie, gynaecologie, long- eneeskunde en urologie. In de toekomst wil het zie- cnhuis de afdelingen KNO Kei-neus en oor), neurologie en uitbreiden. In het zie- enhuis functioneert sinds een knlal jaren een pijnpolikli- liek. Die zal worden uitge jouwd tot een speciale pijnkli- iek. Op het gebied van kinder- cneeskunde gaat het zieken- luis nauwer samenwerken met iet Sophia Kinderziekenhuis in [otterdam. )at blijkt uit een beleidsplan an de Westbrabantse zieken- luizen. De ziekenhuizen in Ber- ;en op Zoom, Roosendaal, Oos- erhout en Breda hebben over- enstemming bereikt over de in- 'ulling van het aantal bedden, uncties en specialistenplaatsen lat de ziekenhuizen nodig heb- len voor de periode 1995-2000. Iet St. Franciscus Ziekenhuis Roosendaal wil een speciale njnkliniek opzetten en longchi- irgische ingrepen verrichten, iet ziekenhuis heeft een uitbrei- 'ooral Waarde heeft injectie nodig /an onze verslaggever 1RUININGEN - De gemeente teimerswaal zet begin 1992 een peciaal beleid voor haar kleine lernen in de steigers. Wethou- ler M. van Overloop (BBR) pre senteert hiervoor in maart een uw plan. Extra aandacht krijgt iet dorp Waarde, waar op ter- nijn opheffing dreigt voor de apenbare school. Voor dit nieu- ive beleid is volgend jaar 62.000 lulden beschikbaar. De ge- neente zal een beroep doen op ie provincie voor advies en leun. )ver de volle breedte van de ;aad Reimerswaal. die dinsdag ie begroting 1992 behandelde, eefde de vrees dat het college te reinig vaart achter het kleine lemen-beleid zal zetten. In 1990 ileitte de raad al voor actieve lemoeienis met Reimerswaals twetsbaarste dorpen, maar b en wilden daar het. in een groot- cheepse reorganisatie gewik kelde, ambtelijk apparaat niet nee belasten. Np het eind van die interne operatie in zicht somt, willen de raadsfracties kaast maken met het kleine ker- ïen-beleid. De belofte van b en w lat onderwerp in de volgende ;adernota volop aandacht te ge- im, ontmoette nogal wat kri- lek in de raad. „Het betekent er pas in 1993 wat gaat ge- euren. Da's veel te laat", ver- rabbendijke NCVB De afdeling Krabben- jijke van de NCVB viert van- ag, woensdag, haar kerstfeest het hervormd centrum De tancke. De bijeenkomst begint im 19.45 uur. [s-heerenhoek ïerst'viering - De Katholie- te Vrouwen Organisatie (KVO) In '-s Heerenhoek houdt morgen, onderdag, in De Jeugdhoeve «n kerstviering. Op het pro- ramma staan onder meer zang n declamatie. De kerstviering legint om 19.30 uur. Vaarde meenschappelijke regeling was ervan overtuigd dat de ingewik kelde en aanvankelijk wat 'be dreigende' operatie uiteindelijk goed op z'n pootjes was terecht gekomen. „Veel dingen waren achteraf bekeken heel wat min der bedreigend dan wij aanvan kelijk dachten." Leerlingen Tevens hechtte hij eraan te on derstrepen geen enkele kritiek op het ministerie te hebben. „We zijn er redelijk van afgekomen." En daarnaast was Groen ei-van overtuigd dat tijdens het gehele voorafgaande proces steeds het belang van de leerlingen voorop heeft gestaan. Plaatsvervangend directeur-ge neraal Van Staveren vond het op zijn beurt wat verdrietig 'alweer een rijksschool kwijt te zijn'. „Waarom zou je eigenlijk een rijksschool overdragen als je zul ke goede rijksambtenaren hebt?." Maar volgens Van Sta veren is de voornaamste reden daarvoor nogal simpel. „Want het onderwijs is niet alleen een kostelijk goed, maar óók een we zenlijk onderdeel van de opvoe ding. Terecht dus, dat ouders en opvoeders de gelegenheid krij gen invloed op het onderwijs uit te oefenen. En dat kan het meest optimaal wanneer de school di rect aansluit op de omgeving waarin zij zich bevindt." Overigens wees hij er nog op dat Zierikzee reeds in 1869 een eigen gemeentelijke HBS B had. die in 1907 een rijksschool werd. Van Staveren: „Eigenlijk is de school dus weer terechtgekomen waar zij vandaan kwam en waar zij hoort. Vanaf nu kan de school dus weer worden bestuurd van uit de gemeenschap waaruit zij is gegroeid." Desalniettemin be treurde de plaatsvervangend di recteur-generaal dat het rijk al weer een school heeft verloren. Want die fungeerde tevens als 'venster' van de rijksoverheid op het onderwijs. Van Staveren ver heelde dan ook met te hopen dat het rijk andere wegen vindt om eventuele signalen uit de school op te pikken. Perspectieven Rector Soesman zei .de afslui ting van het 'rijksoverheidtijd- perk' te betreuren, maar onder kende aan de andere kant nieu we perspectieven. „Het besluit kwam hard aan, ook bij mij, maai- de nieuwe bestuurlijke we gen scheppen ook verwachtin gen." De Zierikzeese rector was ervan overtuigd dat de verworven gro tere vrijheid van de scholen nieuwe stijl het voortgezet on derwijs steeds minder uniform zal maken, omdat het kan wor den aangepast aan de lokale be hoeften. En hij riep het bestuur van de gemeenschappelijke re geling op met een beleid te ko men dat voortkomt uit een er kenning van de op de Professor Zeemanschool aanwezige des kundigheid. Soesman: „Het bestuur moet ons ook de ruimte geven een ver antwoord beleid uit te werken. De school van vroeger is niet meer." En de rector voelde zich gesteund door bemoedigende reacties van buiten de school „Schouwen-Duiveland is 'zuu- nig' op zijn onderwijsvoorzie ning." ding van de volgende specialis men op het programma: chirur gie, gynaecologie, neurologie, cardiologie, orthopedie, derma tologie en oogheelkunde. On langs heeft zowel het St. Fran- ciscusziekenhuis als het zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom toestemming gekregen voor de specialismen reumatolo gie en plastische chirurgie. Een plastisch chirurg en reumato loog zijn inmiddels met hun praktijk begonnen. De twee zie kenhuizen hebben zich even eens voorgenomen de traumato logie uit te breiden. Bovendien wil het St. Franciscus een afde ling hemodialyse oprichten. Het medisch centrum De Klok- kenberg (Breda) heeft onlangs toestemming gekregen voor uit breiding van het aantal open hartoperaties en dotterbehan delingen. Hiervoor zijn mini maal achttien bedden nodig. De Klokkenberg zal ook de zorg voor cara-patiënten verder ont wikkelen. Tevens wordt de po liklinische revalidatie voor deze patiënten uitgebreid. Samen met het Ignatiusziekenhuis streeft De Klokkenberg naar het realiseren van een speciaal cen trum voor MS (Multiple Sclero se (-patiënten. WÊËÊÊÊË Wethouder J. Groen (links) van Zierikzee ondertekende namens de gemeenschappelijke regeling en de lieer P. rijk de acte van overdracht van de scholengemeenschap Professor Zeeman. van Staveren namens hel foto PieterHonhoff ^€VB De afdeling Waarde 'an de NCVB viert morgen, don- g, het kerstfeest. De leden 'erzorgen zelf een kerstliturgie m er is een koortje. De bijeen komst wordt gehouden in het wrvormd centrum en begint om uur. woordde liberaal I. Vogelaar het algemene gevoel. De meeste fracties vonden dat het dagelijks gemeentebestuur begin 1992 spijkers met koppen moet slaan. Een SGP-voorstel het restant van het begrotings overschot 1991 (62 mille) voor dit doel te reserveren, kreeg behal ve unanieme steun van de raad ook bijval van het college. Naast Hansweert en Oostdijk heeft vooral het dorp Waarde een ex tra oppepper nodig. De openba re school bevindt zich momen teel onder de opheffingsnorm. Volgens een prognose van de Stichting Zeeland, het provin ciaal opbouworgaan, over de ontwikkeling van het leerlingen aantal is de situatie weinig hoopvol. De schooldirectie zeifis positiever over de overlevings kansen. PvdA en VVD stelden dinsdag voor alles op alles te zetten om de school te behouden. Bijvoor beeld door het opkrikken van de wijk Waarde-Zuid. De liberalen opteerden verder voor een tijde lijke lagere grondprijs en be houd van (vooral niet grondge bonden agrarische) bedrijven in de buurt van de kern. Dergelijke maatregelen kunnen mogelijk nieuwe bewoners (gezinnen) trekken en zorgen voor aanwas van leerlingen. PvdA-fractie- voorzitster M. B. de Koster meende dat sluiting van de school de doodsteek betekent voor een groot deel van het ver enigingsleven in Waarde. Na ampel collegeberaad zegde wethouder M. van Overloop toe in maart de raad een globaal plan voor te leggen. Dat zal in de loop van 1992 verder worden uit gewerkt. Van Overloop ver klaarde in de tussentijd ad hoc. te zullen reageren op ontwikke lingen. „Tot nu toe is aat óók ge beurd. Over het lot van de school hebben we de onderwijscommis sie van de Tweede Kamer bena derd. Verder is er contact ge weest met de medezeggen schapsraad van de school en hebben we de Stichting Zeeland onderzoek laten doen naar de overlevingskansen van het openbaar onderwijs in Waarde." PvdA en WD vonden die acties te mager en vooral te laat inge zet. „De signalen dat het slecht gaat met de school zijn er al lan ger, Dat soort zaken is juist niet ad hoe opgepikt. Een slechte beurt", aldus Vogelaar. Ander zijds roemde CDA-woord voer der J. C. Jansen de inzet van de onderwijswethouder. Het RO-thealer brengt een bewerking van Ibsen's volkssprookje Peer Gynt. foto Maarten Laupman Boven wateren 'Peer Gynt' Scène uit 'Boven water'. van onze verslaggever ROTTERDAM - Jeugdtheater Hofplein en het RO-theater in Rotterdam brengen voor de Nieuwbouw in Haamstede en Noordwelle ZIERIKZEE - In Noordwelle en Haamstede begint deze week de bouw van in totaal acht huurwo ningen. De woningen worden ge bouwd in opdracht van de wo ningbouwvereniging Beter Wo nen. Vier woningen komen aan de Appelmeet in Haamstede: de andere vier woningen verrijzen in Noordwelle, aan de Jan Delst- laan. Het project wordt door bouwbedrijf Prince uit Haam stede uitgevoerd als leerling bouwplaats. Dat wil zeggen dat bij de bouw aankomende bouw vakkers worden ingeschakeld, die onder begeleiding praktijk ervaring kunnen opdoen. De wo ningen komen in juli gereed. kerstvakantie beide een jeugd voorstelling. 'Boven water' is de nieuwe kerstproduktie van Jeugdtheater Hofplein Produk- ties. Van zondag 22 december tot en met 26 januari is deze pro- duktie te zien. Het is de vierde en laatste voorstelling in de reeks over Rotterdam, geschre ven door Louis Lemaire. Het RO-theater speelt in samen werking met Huis aan de Amstel in de Rotterdamse Schouwburg een bewerking van 'Peer Gynt'. het bekende volkssprookje van Henrik Ibsen. Deze voorstelling loopt van donderdag 19 tot en met. 30 december. "Boven water' speelt zich af in de toekomst, in het jaar 2099 in Rotterdam. Door het steeds gro ter wordende gat in de ozonlaag zijn de temperaturen gestegen, waardoor de poolkappen zijn ge smolten. Alleen Rotterdam en Utrecht hebben op tijd dijken gebouwd tegen het oprukkende water. In Rotterdam bereiden 23 jongeren zich voor op de viering van kerst onder leiding van Erik. de enige volwassene die daar is achtergebleven. Troosteloze vlaktes, hier en daar grauwe be tonblokken en nergens een strookje natuur te vinden. In het paarse zand zit de groep jonge ren te praten over een nieuwe eetpil. Dan landt er een klasper. waaruit Erik stapt. Hij heeft een zachte stem die. vreemd genoeg, overal te horen is. Hij zegt: „Vro lijk kerstfeest". Dan begeven in Utrecht de dijken het. Dit bete kent in Rotterdam de breuk tus sen Erik en de jongeren en het einde van het traditionele kerst spel. Wie gaan de mensen in Utrecht helpen? Erik voelt er niets voor Rotterdam te verla ten. maar de jongeren hopen nog overlevenden te vinden in Utrecht. Erik blijft tenslotte al leen achter en start zijn fabriek, waarmee hij het gat in de ozon laag kan dichten. Dit betekent het einde van Rotterdam. De jongeren hebben hun heil elders gezocht. Het inmiddels tropisch geworden Antartica lijkt de aan gewezen plaats voor een nieuw Rotterdam. Wil van der Meer speelt als gastacteur de rol van Erik en 24 leerlingen van de Jeugdtheaterschool zingen en dansen in deze tragikomische fa milievoorstelling. Denk je eens in. Je heet Peer Gynt. Je woont in een dorp waar nooit wat gebeurt. Om het ge treiter en de verveling te verdrij ven, verzin je verhalen. Zo. datje er zelf in gaat geloven. Het ver haal volgt. Peer Gynt in zijn wil de jongensjaren, zijn verblijf bij de Trollen, zijn omzwervingen over zee en land zijn ontmoeting met de Knopengieter en zijn groeiende rijkdom en ambitie. Elke ontmoeting heeft een won derlijke kracht., of hij nu de Trol len te slim af is. een Egyptische prinses omarmt of met. doortrap te handelslui de zee op gaat om de dood te ontlopen. Naarmate Peer's reis vordert, verwordt zijn fantasie tot leugen en versteent zijn hart. Berooid en gelouterd keert hij terug naar zijn geboor teland en naar het meisje Sol- vejg. dat altijd op hem heeft ge wacht. Roel Adam bewerkte Ib- sens originele stuk tot een twee en half uur durende voorstelling. Hij heeft al vaker bewezen met zijn eigenzinnige bewerkingen zowel kinderen als volwassenen aan te spreken. 'Peer Gynt' is een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar. Woensdag 18 dec De Doelen, grote zaal - 20,00 Kerstconcert met koren Deo Cantemus en Song of Praise o.l.v. Cor de Haan Luxor Theater - 20.15 'Funny girl', musical met Simone Kleinsma als Fanny Brice, de flonkerende ster uit de jaren 30 Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'De terugreis', een man kijkt in de toekomst, en blikt terug naar het verleden. Poppen spelen de hoofdrol, zij vertellen wat. de man verzwijgt Theater Zuidplcin, grote zaal - 20.15 Laurens van Rooyen, jubi leumconcert Beursplein - 09.00 tot 17.00 Kerststad. markt met snuisterij en en kerstartikelen Donderdag 19 dec De Doelen, grote zaal - 20.00 Kerstconcert (zie woensdag 18 december) Luxor Theater - 20.15 'Funny Girl' (zie woensdag 18 december) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Peer Gvnt'. try- out van familievoorstelling van het RO-theater gebaseerd op het beroemde verhaal van Hen drik Ibsen, vanaf 8 jaar Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'De terugreis' (zie woensdag 18 december) Theater Zuidpleiu, grote zaal - 20.15 'Melanie Klein', psycholo gische triller over een moeder dochterrelatie met Annet Nieu- wenhuijzen. Marjon Brandsma en Nettie Blanken Beursplein - 09.00 tot 17.00 Kerststad, snuisterijen en kerst- artikelen Vrijdag 20 dec De Doelen, kleine zaal - 20.00 Kerstconcert met Credo Sin gers, koor Omnia Cum Deo. Jeugdkoor Vivace o.l.v. Jan Stolk Luxor Theater - 20.15 'Funny Girl' (zie woensdag 18 december) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 en 20.15 'Peer Gynt' (zie donderdag 19 decem ber) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'De terugreis' (zie woensdag 18 december) Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Morsige types in hart en nieren', de types kruipen in de rol van oermens, zingen een tele pathische meezingern en maken korte metten met het regen woud Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Anatevka', musical door het Koniklijk Ballet van Vlaan deren over de lotgevallen van een Joodse gemeenschap in Rusland Beursplein - 09.00 tot 21.00 Kerststad, snuisterijen en kerst artikelen Zaterdag 21 dec Ahoy Complex - 20.00 Kerstcir cus Ahoy, met internationale be kende circusartiesten De Doelen - 11.00 tot 17.00 Grote kerst-berenbeurs De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orekst o.l.v. Michael Morgon met werken van Copland. Sou- sa, Braber. Gould en Bernstein Luxor Theater - 20.15 'Funny Girl' (zie woensdag 18 december) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 en 20.15 'Peer Gynt' (zie donderdag 19 decem ber) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'De terugreis' (zie woensdag 18 december» Theater Zuidplcin, Arlecchino - 20.30 'Morside types in hart en nieren' (zie vrijdag 20 december) Theater Zuidplcin, grote zaal - 20.15 'Anatevka' (zie vrijdag 20 december) Beursplein - 09.00 tol 17.00 Kerststad met snuisterijen en kerstartikelen Zondag 22 dcc Ahoy Complex - 14.00 Kerstcir cus (zie zaterdag 21 december) De Doelen, grote zaal - 11.00 Liesbeth List m.m.v. Bert Nico- deh op piano. Om 14.00 Rotter dams Philharmonisch Orkest (zie zaterdag 21 december) en om 19.00 en 21.00 Volkskerszang m.m.v. diverse koren De Doelen, kleine zaal - 11.00 Muziek op zondagmorgen, door het Leanardo Trio met werken van Beethoven Luxor Theater - 20.15 'Funny girl' (zie woensdag 18 december) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 en 20.15 'Peer Gynt' (zie donderdag 19 decem ber) Rotterdamse Schouwbyrg, kleine zaal - 20.30 'Eenmaal sterft ook de zee'.'figurenthea- ter' waarin de verbeelding van een jongen de wereld aan dieren, planten maar ook de dood tovert Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Boven water', nieuwe kerstpro duktie van Jeugdtheater Hof plein over 23 jongeren op kerst avond in het jaar 2099 in Rotter dam, tragikomische familie voorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar. Maandag 23 dec Ahoy complex - 14.00 Kerstcir- cus Ahoy (zie zaterdag 21 decem ber) De Doelen, grote zaal - 20.00 Kerstconcert izie woensdag 18 december) Luxor Theater - 20.15 'Funny girl' (zie woensdag 18 december) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Peer Gynt' (zie donderdag 19 december) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Eenmaal sterft de zee' (zie zondag 22 de cember) Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Boven water' (zie zondag 22 de cember) Beursplein Kerststad. si artikelen 9.00 lol 21.00 isterijen en kerst- Dinsdag 24 dcc v - 14.00 Kerstcir- a terdag 21 decem- Ahoy Comple cus Ahov c ber) I)e Doelen, grote zaal - 19.00 en 21.00 Volkskerstzang Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Boven water' (zie zondag 22 de cember) Woensdag 25 dcc Theater Zuidplein, grote zaal - 14.30 'De notekraker'. Scapino Ballet Rotterdam met het suc cesvolle kerstsprookje op mu ziek van Tsjaikovski Donderdag 26 dcc De Doelen, grote zaal - 17.30 Sohipperskerstfeest. met. diverse koren, het Rotterdams Jeugd Symphonieorkest en poppen speler voor kinderen van 5 tot 11 jaar Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'De vrouwen, de ridders, de wapens, de liefdes en...', middeleeuwse symboliek en ridderverhalen met mario netten. hand- en stangpoppen, door poppentheater Damiet van Dalsum Vrijdag 27 dcc De Doelen, grote zaal - 20.15 'Wien bleibt Wien', traditioneel Weens Silvester nieuwjaarscon cert door het Straussorkest Boe dapest en het ballet van de Volksopera Boedapest Theater Zuidplcin, grote zaal - 20.15 'Pretpark', een programma met Hans Dorrestijn. Hij danst, houdt geestige conferences en bouwt verder Zaterdag 28 dec Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -20.30 'L'idee/Gaya/ Compago', drie mimografieën van Karin Holla. Jan Taks en Paul van Kolck Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De knal van half zeven', programma van Vincent Bijlo met liedjes en conferences, waarin satire en poezie Zondag 29 dec Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 'Goud. sprookjesverteller Frans Mal- schaert speelt alle rollen in dit sprookje voor kinderen vanaf 6 jaar Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Boven water' (zie zondag 22 de cember) Maandag 3(1 dcc De Doelen, grote zaal - 20.15 6e Rotterdamse pianodriedaagse. Slotconcert met werken van Beethoven, Chopin en Tajcevic Sea Sound Singers traden op in Wenen VLISSINGEN - Het dames-bar- bershopkoor de Sca Sound Sin gers uit Vlissingen keerde dins dag terug van een vijfdaagse reis naar de Oostenrijkse hoofd stad Wenen. Het koor was daar op uitnodiging van het Institut für Billdungsreisen en het Wecnsc Ministerie van Cultuur in het kader van het Mozartjaar en het tienjarig bestaan van de zogeheten Internationale Ad- vents-singen. een evenement waaraan zo'n tachtig koren uit de hele wereld deelnemen. De Sea Sound Singers gaven concerten in het Weense Ra- thaus en in het hypermoderne winkelcentrum Lugern, waar ook het kwartet Key Change twee nummers ten gehore bracht. Op de trappen van het bordes en in de hal van het paleis Schönbrunn gaf het koor tijdens een bezoek spontaan een optre den weg, dat veel bijval oogstte. Het Nederlandse kampioens koor gaat U januari voor een concert naar Duiteland. Verder staat een reis naar Engeland op het programma en zijn er plan nen voor een reis naar Praag. lewedorp Kerstavond - De Katholie ke Vrouwen Organisatie in Le- wedorp houdt woensdag 18 de cember een kerstavond in het verenigingsgebouw te Lewe- dorp. De bijeenkomst begint om half acht. kapelle NCVB - De afdeling Kapellc van de NCVB viert morgen avond, donderdag, haar kerst feest in De Vroone. De bijeen komst begint om 19.45 uur. krabbendijke Plattelandsvrouwen - De afdeling Krabbendijke van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen viert morgen, donderdag het kerstfeest, in dorpshuis De Meiboom. De bij eenkomst begint om 19.45 uur. nieuwdorp NCVB De afdeling Nieuw- dorp van de NCVB houdt van daag, woensdag, het kerstfeest in de consistorie van de gerefor meerde kerk. Theo van Teijlin- gen uit Goes verleent medewer king De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 23